Biiitenland. Telegrainmen van heden. van 24 Februari 1926. Opgave van Noordbollandseh Landbonwcrediet. z '-'m f 4.959.336), verdiscmteerde promessen nihil 379.370), interest 20.000 onver- deeld dividend 1924 14.477 (nihil), saldo winst 101.887 83.633). i VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DE I OVERSTROOMING t Heden met hartelijken dank ontvangen onder motto „Een goede ge- dachte" 1,10 Vorige verantwoording 1821,76 Totaal 1822,86 WATERSTAND TUINEN PERCEELEN LANDSTRAAT NOSi 28 T. M. 50. In bijlage No. 19 schrijven B. en W.: De heeren P. Arzbach c.s., bewoners van de perceelen Landstraat Nrs. 28 t. m. 50, wendden zich bij adres d.d. 27 Januari 1.1. tot Uwe Vergadering met het, verzoek de bij hunne perceelen behcorende erven, waarop veel water staat, te doen ophoogen of te doen rioleeren, welk adres Uwe Vergadering den 28en Januari d.a.v. in handen stelde van ons College om bericht en raad. In verband daarmede merken wij op, dat de klacht betreft de perceelen op de voor Uwe Vergadering ter inzage gelegde situatieteeke- ning met een blauw kruis aangegeven. Die perceelen zijn particulir eigendom en voor den afvoer van huis- en hemelwater aange- sloten op het gemeente riool, liggende in de Landstraat en uitmondende in den Nieuw- Jandersingel. De hinder, die adressanten on- dervinden betreft dan ook uitsluitend het wa ter dat zich bij hoogen waterstand in de tui- nen achter hunne perceelen verzamelt en dat door de lage ligging van die tuinen niet naar het gemeente-riool kan worden afgevoerd" Die Igronden zijn indettijd bij het bouwen der hui- zen niet voldoende opgehoogd. Waren reeds Wn de noodige maatregelen met het oog on den afvoer der terreinen genomen, dan had- den de bewoners niet den overlast ondervon- den die thans elk jaar terugkeert. Men doet 'evenwel verkeerd, thans op de gemeente een /beroep te doen om verbetering te verkrijgen. Lmmers op de gemeente rustte toen en rust ook nu te dien aanzien geenerlei verplichting. De bouwers hebben nagelaten, voor den wa- terafvoer der terreinen de vereischte voorzie- ningen te treffen. Het ligt niet op den weg der gemeente, thans deze taak over te nemen. Wij geven U derhalve in overweging het verzoek af te wijzen en van die afwijzing aan adressanten mededeeling te doen als beschik- king op hun verzoek d.d. 27 Januari l.L k KERMIS. ti X Id triage nr. 17 schrijven B. en W. Den 27sten November 1924 besloot Uwe Vergadering, overeenkomstig het voorstel op- geuomen in bijlage Nr. 208 van dat jaar, de Laat weder aan te wijzen als standplaats voor kermisinrichtingen en den Koningsweg Ms zoodanig te laten vervallen. Tegelijker- hjd werd ons College uitgenoodigd den Raad, na afloop van de Kermis van 1925, in de gelegenheid te stellen zich, in verband met de intusschen opgedane ervaring, om- trent deze wijziging van kermisterrein defi- nitie uit te spreken. Naar aanleidiug daarvan deelen wij U inede, dat zich in verband met het tramver- keer op de Laat met de plaatsing der kramen wel eenige moeilijkheden hebben voorgedaan, omdat de kramen op de trottoirs, soms zelfs bijna tegen de huizen moesten worden ge- plaatst. Gelijk wij op bladz. 7 onder VI, van de Memorie van antwoord op het verslag van het onderzoek in de secties omtrent de begroo- ttng van het dienstjaar 1926 reeds opmerk- ten, kan echter. indien men het tramverkeer niet wil bemoeilijken of stopzetten, voor de plaatsing der kramen op de Laat, in verband met de weintge ruimte geen andere regeling getroffen worden. Door het doen uitoefenen van een soherp toezichf zullen wij echter de minder gewenschte toestandien welke daar van het gevolg mochten zijn, zooveel moge- Jijk weren. Algemeen bleken intusschen de houders der kermisinrichtingen liever op de Laat dan op den Koningsweg te staan en ook de winkeliers zouden de kramen, ondanks aenig ongemak, niet willen missen. Wij vinden in het bovenstaande aanleiding Uwe Vergaderig thans voor te stellen ae Laat definitief aan te wijzen voor de plaat sing van kermisinrichtingen. BIJDRAGE VOOR DEN BOUW EN DE i INR1CHTINGSKOSTEN VAN EEN f KOLONIEHU'S. i B. en W. schrijven in bijlage No. 18: De R.-K. Vereeniging voor Kindervacantie- en Herstellingsoorden te Egmond aan Zee, goedgekeurd bij K. B. van 9 Met 1919, heeft zich bij adres d.d. 31 Januari l.L, dat wij, met den daarbij overgelegden staat van in- hchtingen, voor Uwe Vergadering ter le- zing zullen nederleggen, tot ons College ge- wsnd met de mededeeling dat binnenkort door de Vereeniging zal worden begonnen met den bouw van een dubbel koloniehuis te Egmond aan Zee, plaats biedend voor 100 jjongens en 100 meisjes. Voor den bouw en tie inrichtimg daarvan zal een bedirag van on- geveer f 300.000.bendodigd zijn, welk kapitaal bijeen gebracht zal moeten worden door giften en door hot sluiten van een geld- fcening. i De Vereeniging verzoekt ons college, in verband met die mededeeling, een voorstel Ban den Raad te doen tot het verleenen van een bijdrage in voormeld sticbtingskapifaal, in den geest van het besluit van de Provin ciate Staten van Noord-Holland, die uit de Provinciate kas een bijdrage hebben toege- z^gd van ten hoogste 12500, onder voor- waarde dat ook door de Besturen van an dere Provincies of van gemeenten in naar bet oordeel van Gedeputeerde Staten van Noord'holland voldoende mate in de stichtingskosten van dit koloniehuis zal wor den bijgedragen. Uit den overgelegden staat van inlichtin- gen blijkt, dat van de door de Vereeniging gedurende de jaren 1923 en 1924 opgeno- men 879 kinderen, met 35268 verpteegdagen, er 3 uit Alkmaar kwamen, met in totaal 315 verpteegdagen. Hoewel daaruit de gevolgtrekking zou kunnen worden gemaakt dat de mstelling van de bedoeld'e Vereeniging slechts in zeer ge- ringe mate aan kinderen uit deze gemeente fen goede komt, hebben wij de verwachting dat de belangxijke uitbreiding welke de gele genheid tot verplegimg zal ondergaan, ook »rcor Alkmaarsche kinderen van belang zal zijn. Natuurlijk is het ook overigens van be- teekenis voor Alkmaar, een dergelijke inrich- ting in de omgeving gevestigd te hebben. Wij j zouden het dan ook van belang achten, dat de gemeente een blijk van instemming geeft Wij herinneren in dit verband aan het Raadsbesluit van 30 April 1925 (zie bijlage Nr. 55 tot het verslag van's Raads hande- lingen) waarbij aan het Centraal Genoot- schap voor Kiniderherstellings- en Vacantie- kolonies voor gelijk doel (den bouw van een nieuw koloniehuis te Nunspeet) uit de ge- meentekas een bijdrage werd verleend van 100. Op voetspoor van de Provinciate Staten, die thans,50 pCt. meer hebben toegezegd dan destijds aan het Centraal Genootschap, zou den wij de bijdrage willen bepalen op 150. Wij meenen U daarom in overweging te moeten geven voor den bouw en de inrieh- ting van het in het adres aangeduide kolonie huis te Egmond aan Zee uit de gemeentekas een bijdrage voor eens te verleenen van f 150.nader te regelen bij suppletoire begrootinf. BENOEMD TOT RECHTER. Benoemd tot rechter bij de Arrondisse- ments-Rechtbank alhier mr. R. P. Cleveringa, chef der afdeeling voor behandeling van re clames en averijen bij de Kon. Ned. Stoom- mootmaatschappij te Amsterdam, wonende te Heemstede. AANVANGSUUR BOTERMARKT. In bijlage No. 15 schrijven B. en W.: In de Raadsvergadering van 27 Augustus j.l. werd een verzoek dd. 25 Augustus t.v. van handelaren in boter en eieren, die de wekelijk- sche markt te Alkmaar bezoeken, om het aanvangsuur der Botermarkt nog met een half uur te vervroegen, in handen van ons College gesteld om bericht en raad. In verband daarmede brengen wij in her- innering, dat bij Uw besluit van 25 Juni 1925, op verzoek van een aantal handelaren en aanvoerders en overeenkomstig de advie- zen van de Kamer van Koophandel en Fa- brieken voor Hollands Noorderkwartier en van de Marktcommissie, het aanvangsuur der Botermarkt is vervroegd van 10% tot 10 uur. Ten einde dezen maatregel eenigen tijd te laten doorwerken, hebben wij gemeend ten aanzien van het advies een afwachtende hou- ding te moeten aannemen om het resultaat van den ingevoerden maatregel te kunnen be- oordeelen. Dat resultaat blijkt te pleiten voor een onveranderde handhaving van het boven- aangehaalde Raadsbesluit. Een aantal onder- teekenaars van het adres toch Is inmiddels van het daarbij gedane verzoek teruggekomen en heeft den wensch te kennen gegeven het aanvangsuur van de Botermarkt op 10 uur te handhaven. Voorts bleek bij een op de markt ingesteld onderzoek het overgioote deel der bezoekers van hetzelfde gevoelen. Het ver- dient derhalve naar de meening van ons College, welke meening door de Commissie van Bijstand voor het Marktwezen wordt ge- deeld, aanbeveling niet op het verzoek in te gaan en de verordening ongewijzigd te laten met een aanvangsuur van io uur, zooals dat overeenkomstig het eenparig gevoelen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken en de Marktcommissie eerst onlangs is vastgesteld. Wij stellen U mitsdien voor in dien zin te besluiten en ons te machtigen aan adressan ten, naar aanleiding van hun verzoek dd. 24 Augustus 11., te berichten, dat, waar gebleken is dat de handel zich intusschen aan het. Raadsbesluit van 25 Juni 1925, waarbij het aanvangsuur der Botermarkt is bepaald op 10 uur, heeft aangepast en de genomen maat regel in het algemeen blijkt te voldoen, Uwe Vergadering geen termen aanwezig acht om het aanvangsuur der markt opnieuw te ver vroegen. OVERDRACHT HOUTWEG. Jn bijlage Nr. 16 schrijven B. en W. De heer J. Apeldoorn, alhier, heeft zich bij adres d.d. 25 Mei 1.1. tot ons College gewend met de mededeeling dat de straten, gelegen tusschen de Lindenlaan, den Westerweg en den Hout, door hem zijn gereed gemaakt overeenkomstig de voorwaarden en bepalin- gen van het betreffende Raadsbesluit. Te- vens bericht adressant dat hij de straten aan de gemeente wensoht over te dragen. In verband met dit adres brengen wij in herinnering dat Uwe Vergadering bij besluit van 5 Januari 1922, Nr. 5, onder de daar bij gestelde voorwaarden, aan adressant ver- gunning verleende tot het aanleggen van openbare straten op deels aan de gemeente, deels aan adressant in eigendom toebehooren- de gronden, gelegen tusschen de Lindenlaan, den Westerweg en den Hout. Tevens werd be- sloten de aan te leggen straat, nadat zij over eenkomstig de in bovenaangehaald Raadsbe sluit gestelde voorwaarden zou zijn aange- legd, voor zoover zij nog niet aan de gemeen te toebehoort, bij de gemeente in eigendom over te nemen. Volgens de voorwaarde sub 0 van het bo- venaangehaalde Raadsbesluit moest deze cverdracht geschieden uiterlijk drie jaren na de dagteekening der notarieele akte, welke overeenkomstig het Raadsbesluit van de ver leende vergunning is opgemaakt, d.i. uiterlijk 24 Mei 1925. Hoewel de aanvrage daartoe den dag na den gestelden termijn is gedaan, en de afdoening bovendien vertraging onder- vond door de omstandigheid dat het trottoir in den Houtweg nog niet volledig gereed was, wijl daarvoor slooping noodig was van het perceel Lindenlaan 105, meenen wij, waar de slooping van dit perceel, evenals van de naastgelegen perceelen Lindenlaan 107, 109 en 111, intusschen heeft plaats gehad, geen bezwaar te moeten maken tegen inwilliging van adressant's verzoek. Wij stellen U derhalve voor te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar, Gezien de mededeeling van den heer J. Apeldoorn, alhier, d.d. 25 Mei 1.1., dat hij den straataanleg tusschen de Lindenlaan, den Westerweg en den Hout aan de gemeente wenscht over te dragen; Overwegende dat adressant aan de voor waarden van het Raadsbesluit van 5 Janua ri 1922, Nr. 5, ten aanzien van dien straat aanleg heeft voldaan; Gelet op de artt. 137 en 194d der Gemeen- tewet, alsmede op bijlage Nr. 16 tot het ver slag van's Raads handelingen; Besluit: Kosteloos voor de gemeente in eigendom over te nemen I. de straat gelegen tusschen de Linden laan, den Westerweg en den Hout, plaatselijk bekend als „Houtweg" en kadastraal bekend in sectie E Nr. 3442 (ged.), ter groctte als bij opmeting ter plaatse zai blijken, met de zich daarin bevindende volledige meubilee- ring, zooals rioleering, brandkranen, leidin- gen enz.; II. de door den heer J. Apeldoorn aange- brachte volledige meubileering, zooals riolee ring, brandkranen, leidingen enz., voor zoo ver deze zich bevindt op en in gronden die reeds eigendom der gemeente zijn; een en ander onder voorwaarde dat de kos- ten dezer overdracht, geene uitgezonderd, ko- men voor rekening van den schenker. 2de EVANGELISATIEAVOND. Men sclxrijft ons: Wie Ds. Doevendans te Amsterdam of elders gehoord heeft zal moeten erkennen, dat het woord, door hem gebracht, nog even diep doordringt in: de ziel, ja, dat thans dat woord, waar Ds. Doevendans zelf zulk een diepen weg is doorgegaan, nog meer op ons aanstuwt, en dat alien zich zoo klein gaan voelen voor God. De zaal was meer dan overvol, men zat tot bij den katheder. Psalm 121 vers 1 en 4 werd gezongen. Ds. Doevenuans ging voor in het gebed en las daarna uit Genesis, hoofdstuk 13. Naar aan- iciding daarvan wees hij ons er op dat het niet goed was, aliijd oogenschijnlijk het beste aardsche deel te kjezen, dat wij als eerste kant, van zijn tekst: „AUe kan ten uit", had- den „Voorwaarts" te gaan, zooals God te gen de kinderen Israels zeidte bij de Roode zee. Deze kant was de smalle weg voor den Christen, vol van moeilijkheden, ontberingen en tegenspoed, maar moedig moesten wij voort trekken. De tweede en derde kant wa ren de beide kanten der naastenliefde. Ds. Doevendans schetste ons welk een heerlij'k werd het evangelisatiewerk was. Evangelic beteekent Blijde Boodschap en die te brengen aan de velen die dat woord en zijn beteekenis niet kenpen; een beteekenis, die ons, Christenen zoo lief moet zijiir, dat was een werk hoe moeilijlc soms ook, waar Gods beste zegen op rust Dat was de rechtsche kant. Ds. Doevendans vertelde ons, hoe hij te Putten, alleen in zijn huis was, in dien eer- sten domkeren tijd: Alleen". Weet ge lezer wat dat zeggen wli? Van de menschen ver- stooten te zijn? O, die Christelijke koudheid! Maar er was toch nog een mensch, die hem niet vergat: een afgevaardigde van het Leger des Heils. Deze man heeft hem de hand ge- drukt, deze man heeft met hem gebeden. O, die groote Christenplicht, die hand- druk, dat medegevoel, dat elkaar steunen, de zwakktn helpen; voelt ge Ohristen wat dat Iiefde-offer U zegt? Dat was de linker kant. En nu de vierde kant, die achteruit wijst. Is die ook noodig voor ons? Zeker. Als wij het gevaar zien naderen, het gevaar van de verleiding, dan moeten wij achterwaarts gaan. Wij moeten bang zijn voor ons zelf, als de zonde lokt. „Welgelukzalig is hij, die vreest". Na bespreking van deze vier kanten, werd gezongen Psalm 84, vers 3 en 4. Voor dat wij echter deze vier kanten uit- gaan, vervolgde spreker, hebben wij reke ning te houden met den vijfden kant. Deze kant wijst ons naar boven. In ons geloof moeten wij in de eerste plaats ons tot God wenden. Ons vertrou- wen, onze steun en hulp moeten wij van on- zen Heiland verwachten. En dan de zesde kant, de kant, waar Jezus ons voorging in zijn lijdenstijd. Wij moeten op onze knieen, ons vemederen voor Hem, beleiden onze zonden. Jezus ging verder, voor onze schuld lij- dende, daalde hij tot het stof en bad: „Vadeir, indien het mogelijk is, laat deze drinkbeker aan mlj voorbij gaan". De laatste kant, welke Ds. Doevendans aamroerde, de 7de, die voert binnenwaarts. Hier bracht spr. ons bij Martha en Maria, toen zij bezoek kregen van Jezus met de twaalf apostelen. En hoe Maria het beste deel koos. Want om het hemelsche Canaan binnen te treden, moeten wij'ons binnenste voeden met Gods Woord en daarnaar leven. Tot slot werd gezongen gezang 189, vers 4 en 6, waarna Ds. Doevendans met gebed den avond sloot. Van harte hopen wij, dat deze gezegende bijeenkomsfen spoedig mogen worden her- haald. HET KABINET-BETHLEN GAAT VRIJ UIT. De Hongaarsche parlementaire commissie van onderzoek in zake de valsche bankbiljet- tenaffaire, hield gister haar laatste zitting. Gemeld wordt, dat er hoofdzakelijk uit par- tij-overwegingen een meerderheidsrapport zal worden uitgegeven van 115 bladen folio en een minderheidsrapport van 185 bladen. De bevindingen van de commissie zullen wel geen nieuw of verrassend licht werpen op de kwestie, doch zij zullen naar alls waarschijnlijkheid een verklaring van graaf Bethlen zelf bevatten, waarin hij erkcnt, dat graaf Teleki ongeveer drie jaar geleden hem heeft medegedeeld, dat prins Windiseh- Gratz een of ander politiek avonturu in den zin had, dat verband hield met valsche- munterij. Het schijnt, dat dit gesprek tot dus- ver aan de herinnering van graaf Bethlen was ontgaan en het kan misschien door de oppositie worden aangehaald als een vernie- tigende onthulling. Dit zou echter niet gerechtvaardigd zijn, daar het rapport van de commissie eveneens zal aantoonen, dat hoewel graaf Teleki aan graaf Bethlen had medegedeeld, dat hij de plannen van prins Windisch-Gratz volkomen onuitvoerbaar achtte en dat hij Windisch- Gratz overreed had van verdere experimen- ten in deze richting af te zien, graaf Bethlen niettemin den chef van de staatspolitie Na- dossy opgedragen had, toe te zien, dat Win disch-Gratz zijn dwaze plannen niet ten uit- voer zou brengen. Gemeld kan eveneens worden, dat het rap port graaf Bethlen en zijn ministers zai vrijspreken van elken schijn van medeplich- tigheid aan de vervalsching. Zooals vrij ze ker geacht kan worden, zal het parlement met overweldigende meerderheid de motie van vertrouwen in Bethlen aannemen. PRIJSOPGAVE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 24 Februari. Ter markt waren heden aangevoerd. 'J* 262 vette kalveren, le kw. 89 ct.—115 ct.; 2e kcv. 82 ct.—96 ct.; 3e kw. 65 ct.—80 ct Een enfcel prima boven noteering. 106 nuchtere kalveren 1222 ct. 451 vleeschvarkens 105107 ct. Vette en spekvarkens 102104 ct. Overz. en Geld, le kw. 1.051.07. Alle prijzen per K- G. - Gedeelteliik geeorrigeerd. TRAP VAN EEN PAARD. LEMMER, 24 Febr. De 40-jarige vee- houder Th. Vallinge te Tjerkgaast kreeg gisteren een trap van een paard tegen het hoofd. Hij is heden aan de gevolgen overleden. PLUIMVEE DIEFSTAL. ZEVENAAR, 24 Febr. Wederom zijn te Weill bij een landbouwer 30 kippen en ha- nen ontvreemd. Men gelooft dat het rooven van pluimvee gedierte per auto plaats vindt. Mr. J. J. WILLINGE. 's-GRAVENHAGE, 24 Febr. In den ouderdom van 76 jaar is heden overleden het lid van den Raad van State, Mr. J. J. Willinge, oud-Tweede Kamer-lid voor het voormalig kiesdistrict Assen en oud-Eerste Kamer-lid voor de provincie Drenthe. VLIEGONGEVAL. PARIJS, 24 Febr. Een militair vliegtuig vloog hedenmorgen om half 10 onder den Eifeltoren, raakte de draad van de antenne en stortte omlaag. Het vliegtuig werd geheel vemield. De piloot kwam in de vlammen om. DE FRANSCH RUSS1SCHE CONFERENTIE. PARIJS, 24 Febr. Heden begint in het Quai d'Orsav, onder voorzitterschap van Briand de Russisch-Fransche conferentie 60 gedelegeerden en deskundigcn zijn aan wezig. Het is de grootste conferentie sedei 1 den wereldoorlog. Op de agenda zijn belangrijke politieke, juridische, financieele en economische kwesties. Frankrijk eiscld de volledige erkenning der vooroorlogsche schulden van 10 milliard. De conferentie zal vermoedelijk verscheidene maanden du- ren. EEN GROOT MONOPOLIE. LONDEN, 24 Febr. De Standard 0:1 Cy. heeft van de regeering te Angora het monopolie gekregen voor alle petroleumle- veringen in geheel Turkije. DE OVEREENKOMST VAN WASHINGTON. BRUSSEL, 24 Febr. De Senaat heeft d- overeenkomst van Washington inzake de Belgische oorlogsschuld aan Amerika ge- ratificeerd. NAAR EW COMPROMlb. EEN COMMISSIE NAAR BRIAND. PARIJS, 24 Febr. De bijeenkomst van de radicaal-socialistische groep uit de Ka mer en de Democratische Linkerzije uit den Senaat besloot een delegatie naar Briand te zenden teneinde de middelen tc bestudeeren om een conflict te vermijden tusschen de twee lichamen inzake het fi nancieele voorstel. Malvy verklaarde, dat de Senaat de dis- cusie over het voorstel zal schorsen totdal de Kamer het evenwicht in de begrooting hei"steld heeft. DE OVERVAL IN HET POOLSCHZ GRENSGEBIED. EEN GEHEEL ANDERE LEZING. PR A AG, 24 Febr. In tegenstelling met het Poolsche bericht, dat de Lithausche militaire afdeeling bij Pedgajai de Pool sche grens oveiscliredcn heeft en de grens wacht overviel, verklaart het Lithausche gezantschap, dat de Poolsche wachtafdee- lingen de demarcatielijn overtrokken er door de Lithausche grens wacht werdei omsingeld, waarop zij terugtrokken. DE POLITIEKE TOESTAND IN GRIEKENLAND. TALRIJKE ARRESTATIES. BELGRADO, 24 Febr. „Politika meldt uit Saloniki, dat Pangalos het garni- zoen aldaar wantvouwt en derhalve veilig heidsmaatregelen genomen heeft. Vel Athcensche officieren, die met de officierei te Saloniki bevriend zijn, werden gearres teerd. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Jan Hoed en Jannetje Kuijn. Dirk Hii- dering en Aagje Tjiets Hartland. GEBOREN Simon Hendrik, z. van Johannes Hoffstaef- tey en Grietje Blank. OVERLEDEN: Jannetje Strooker, wed. van Simon Kos, 72 jaar. Johannes Kaan, 4 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waamemingen, verricht in den morgei van 24 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bil& Hoogste barometerstand 771.4 te ZRiftfh en Dyon. Laagste baromeierstand 729.3 te Vestma noer. Verwachting (van den avond van 24 Fe bruari tot den avond van 25 Februari): Zwakke tot matigen zuidv/estelijken tot zul delijken wind, nevelig tot zwaarbewolkt weinig regen, zelfde temperaiuur. (Ontvangen per drafdlooze telefoon). 1 Koers van heden te STAATSLEEN1NGEN. 6 Nederl. 1923 A. 1*. 5 1919 BANKJNSTELL1NGEN. KoL Bank Indische Bank Handel Mpg. Cert. v. 1000 INDUSTR. OND.RBeiNNENL. Centr. Suiker Aand. I*urness»Stokvis Aand. Idem 7 Oblig.i Jurgens Gew. Aand. M A. 11 M B. t I ii C. Philips Gloeilampen N'ieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULT UUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong t I Cult. Vorstenl. Dito actions Gompania Poerworedjo PETROLEUM. 4, Orion Dordtsche Petr. Gee. HolL Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat Rubber. Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart I. Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd afgest. Idem 7 afgest Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot Niev. Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah I Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Varise Koers. }!.m. <,30 jl.m. 1.45 pl.m. 2.- )!.m, 2,lb I 21 1 9*V4 •- 1 11 f PROLONGATIE vorige koers 2i pCt, heden 2j pCt - WISSELKOERSEN AMSTERDAM, Londen Berlijn I Parijs Brussel Bazel Weenen p. Soh, 100 Kopenhagen Stockholm Oslo Verige be 12.14i/u 59.43 8.98 11J5 48.C6 35.15 #5.- 66.85 54.25 Koeraop heden Otf.noteeri^g 12.14 4 59.43 th 9.15 11.35 Miv 48.05 'W;A 35.15 64.92% V 66.85 m 53.55 NIET OFFICIEEL. j ji t i ^l,j I 10«02% New,York JT h;I I f 103 Vis 1011,4 1931/4 160 14S1/, 129 I'd *7V, 1671/, 5/, i,6 98 3e0i/, 308 98i/i» 1291/, 639% 345s,. 1831J, 1641,'s 155 6 107% 384 1921/, 4C6i,« 3425/, 22'Vi« 240 240% 357% 1961/, 310 46V, 36% 162% 169% 46% 51 195 80 60% 90% lOW/i, 39% 400 492% 414 230 114 151 101% 193 192 160 143 148 148 147% 12^ Ch H4% K6 9j 96 98% 93% -e~ 383 -a. 367 128% -V- 635-7| 635-7 638 637 345 340 163 163 152 A 152 y •ijh. 0 107 384 193 1924—3 403- 402i-A% 402 341% 3391-43 342J—3 3424-34 22% 241 241 245 239-40 240—2 243 242-31- 356-60 262-3 196 195 197% 4S 49% 50 40% 36-% 38% 40% 163 163% 163% 1631/, 196 80% SO 80 80% 62 62 90% 10% 39j—J 400 399-4CO 404 490 490 411 40SJ.10 411 411 I 113% 150 - ■if:- - - t 4 2-4911% ItAllO jf, j*i I 10,04 J

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3