DOET UW SCHOENEN GOED Foster's Zalf verdrijft onuTtstaanbare kwellingen van aambeien en gaat ontsteking tegen. Inderdaad een probaat geneesmiddc'. Per doos 1.75, per tube 1— de diefstallen. Beschuldigde, toegevende, dat hij van de vorige beschuldigden bloembol- len heeft verkocht, ontkende ten eenenraale, dat hij geweten zou hebben, dat de bollen door misdrijf waren verkregen. Na verhoor van verschillende getuigen en een deskundige eischte het O. M. tegen hem 2 jaar gevangenisstraf. Zijn verdediger, mr. Polak, betoogde, dat het tenlaste gelegde geenszins bewezen is, en concludeerde dan ook tot vrijspraak. VOLTALLIGE ZITTING DER ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK van Dinsdag 23 Februari. U i t s p r a k e n. Lou S., zwervend (gedetineerd), oplich- fing, 3 maanden gev. Elisabeth D. te Helder, valschheid in ge- schrifte, en Nic. v. W., gebruikmaking daar- van. le bekl. werd veroordeeld tot 1 maand voorwaardelijke gevangenisstraf, de 2e bekl. tot 50 boete of 50 dagen hecht. Hendrik H. te Helder, hooger beroepzaak, vrijgesproken. Com. Gr. te Berkhout, vernieling, 50 boete of 30 dagen, hecht. Joh. B. te St. Pancras, diefstal of verduis- tering, 25 boete of 25 dagen hecht. Engel G. en Albert K. te Egmond aan Zee, hooger beroepzaak, overtreding Jacht- wet, 40 boete of 20 dagne hecht., 2e bekl. t 60 boete of 30 dagen hecht. Zitting van Dinsdag 23 Februari. Nieuwe Zaken. DIEFSTAL VAN LOOD. Cm te beginnen werd voortgezet de zaak betreffende aiefstal van dak- en ander lood, gepleegd te Alkmaar door beklaagden Chr. j. en Com. K., de eerste reeds uit de voorloo- pige hechtenis ontslagen. Gehoord werd de heer Wiggers, ambte- naar der reclasseering en kinderwetten, die verklaarde, dat bekl. J. nogal roekeloos leef- de en b.v. cadeautjes weggaf met St. Nico- laas, terwijl hij er geen geld vcor kon mis- sen. Het is noodig, dat zijn geldelijke aange- Vegenheden door het genootschap worden beneerd en geadministreerd. Geeischt werd 3 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Mr. van Regteren Altena verzocht ook voor deze beklaagde onmiddeilijke invrijheid- stelling. Hoewel er geen bezwaar bestaat bij de reclasseering, werd aan het verzoek van ver dediger, nadat de rechtbank had beraad- alaagd, n i e t voldaan. A.s. Donderdag uitspraak. VERBODEN PRIKKELDRAAD. Ook werd voortgezet de hooger beroep- iaak tegen den industrieel Pieter Abraham de L. te Heiloo, vertegenwoordigd door mr. Langeveld, "plaatsvervanger van mr. Offers Gehoord werd alsnog Thomas Geertse- ma, gemeente-veldwachter te Heiloo. Hem werd gevraagd den afstand van den openba- ren weg en het gewraakte prikkeldraad, het- welk varieert van 4 M. tot 4.25 M„ tusschen het beharde gedeelte en het prikkeldraad. De president achtte dit niet juist, daar ook het rijwielpad tot den openbaren weg be- hoort. Dus werd een nadere berekening vast- gesteld. De officier vroeg bevestiging van het gewe- een vonnis. Over 8 dagen uitspraak. OVERTREDING ARBEIDSWET. Voorts kregen we voortzetting der appel zaak betreffende overtreding der Arbeidswei contra den heer W. N,, drukker te Alkmaar Gehoord werden de compagnon, de heer Lindeboom. en de heer Jacob Beurs, tech- nisch ambtenaar bij de Arbeids-inspectie. Dit verhoor geschiedde ten verzoeke van den officier, omdat de appellant zich heeft be- roepen op een koninklijk besluit, waardoor het ten laste gelegde niet strafbaar zou zijn Getuige erkende dat de heer N. hem en zijn collega bij het constateeren van de over treding een acte van vennootschap heeft ter hand gesteld. Doch tevens bleek, dat van die omstandigheid noch aan de Inspectie noch aan den burgemeester kennis was gegeven. Daarom is op last van de Inspectie proces- verbaal opgemaakt. Er is in plaats van 11 uur 14 uur gewerkt, ondanks de ministerieele beschikldng. De verdediger, mr. C. J. de Lange, legde een gezellenboekje over ten name van Linde boom, waariut bleek dat diens lidmaatschap alstoen was geeindigd. Daarop werd gehoord de heer H. Linde boom, waaruit b'eek, dat diens lidmaatschap maatschap van de organisatie. Het O. M. bleef bij zijn ingenomen stand- punt en vorderde opnieuw bevestiging van ne* vonnis. Mr. C. J. de Lange had weinig aan ziin reeds gehouden pleidooi toe te voegen. Hij wenschte op te merken, dat men hier te doen heeft met een reeele zaak. Pleiter legde nog over het renteboekie van getuige Lindeboom, voorts eenige spaarbankboekjes van dezen getuige en refereerde zich voorts aan zijn ge- nomen conclusie: vrijspraak van den appel lant, omdat voldoende is aangetoond dat hier alleen bestond een formed verzuim en niet een poging om art. 94 van de Arbeidswet te ontduiken. Subs'diair verzocht pleiter een geringe geldboete. OVERTREDING ARBEIDSWET. Hierop moesten in hooger beroep terecht staan een 26-tal beklaagden uit Anna-Pau- lowna, deelnemers van een cooperatieve kaasfabriek aldaar, die veroordeeld zijn ter zake het niet ingeschreven zijn op een ar- beidslijst en het ontbreken van een arbeids- register. Mr. P. Langeveld verscheen voor dit leger als gemachtigde en verdediger. Appellanien zijn door den kantonrechter te Helaer ver oordeeld zooals in het vonnis is opgeno- men. Pleiter lichtte mr. dr. Muller toe, dat 28 boercn zijn overeengekomen de melk van het hun in eigendom toebehoorend vee tot kaas te verwerken. Dit geschiedt in een gebouw aan hen alien toebehoorend. Het verhoor van den gemachtigde door mr. Muller duurde geruimen tijd. De officier mr. Hijmans was van meening, dat men niet te doen had met een op zichzelf staand landbouwbedrijf, doch met een kaasfabriek. Derhalve vroeg het O. M bevestiging van de gewezen vonnissen. Mr. Langeveld noemde de zaak zeer be- langrijk en het deed hem genoegen, 'dat hem de verdediging was toevertrouwd. Tiendui- zenden in den lande zien de beslissing in deze zaak tegemoet, waarover eventueei ook de Booge Read uitspraak zal doen. Pleiter gaf een omschrijving van de kaasmakerij, vanouds een onderdeel van het bedrijf van den boer. Deze kaasmakers zetten hun bedrijf geza- menlijk voort in een door hen daarvoor be stemd gebouw. Nu komt de Arbeidsinspec- tic en die noemt dit een kaasfabriek. Het was misschien verstandig de vrij hooge boete maar te betalen, doch aan de zaak zit een principieele kant en dien wenschen de veroor- deelden te zien uitgemaakt. Pleiter bssprak daarop de juridische zijde van de zaak meer uitvoerig. Voorts wees pleiter op het verschil in de dagvaarding en het vonnis, waarin gespro- ken wordt van bestuurders en eigenaars. Ap pellanten maken het elkander gemakkelijk en verwerken hun zuivelproducten gemocdelijk onder elkaar. Voortgaande met zijn betoog behandelde pleiter het wonderlijk woord in de dagvaar ding voorkomendkaasfabriekondememing. Zoowel wat het woord fabriek als wel on- dememing betreft is aan te merken, dat die woorden op deze kaasmakers niet toepasse- lij'k zijn. Volgens pleiter heeft men hier niet te doen met een zuivelfabriek, maar met een landbouwonderneming, behoorende tot het eigen bedrijf van ieder der appellanten. Melk van koeien van andere boeren dan de deelne mers komt niet in bewerking. Pleiter haalt aan een arrest van den Hoo- gen Raad (18 Februari 1918) betreffende de vraag, wat onder werkzaamheden in een landbouwonderneming te verstaan zijn. Daarbij werd beslist, dat daaronder niet al leen het bewerken van den grond, het oog- sten der vruchten is te verstaan, maar ook het voor eigen gebruik of verkoop bewerkeri van deze, mits de wijze van bewerking niet valt buiten den aard van het landbouwbe drijf. Zoo was dan ook het ontdoen van de stelen en verpakken van kersen een bewer king, die onder den aard van het landbouw bedrijf valt. Zelfs maakte het, volgens den Hoogen Raad, geen verschil uit, of de werk- zaamheden ter plaatse der teelt geschieden of niet, noch of deze geschiedden ten aanzien van eigen vruchten of niet. Dit arrest bracht pleiter in verband met het aanwezige geval, waarin de boeren de melk hunner kceien naar een centraal pnnt brengen ter vereenvcudiging van het werk. Legt men den strengen maatstaf aan van den Centralen Raad van Beroep (19 Nov 1914) waarbij beslist werd, dat een cofipera- tieve stoomzuivelfabriek, die uitsluitend melk verwerlct, door de leden der vereeniging ver- schaft, afkomstig van hun eigen koeien, krachtens de ongevallenwet buiten die wet valt, dan nog zou dus deze kaasmakerij vrij- uit gaan. De Handelregisterwet art. 2 heeft ook bedoeld, den boerenstand buiten die wet te houden, waar dit artikel sub. d. landbou- wers uitzondert, mits zij uitsluitend verkoo- pen „wat in hun onderneming is voortge- bracht". Art. 28 Veiligheidswet acht de wet niet tbepasselijk op het landbouwbedrijf ot veehoiiderij, maar wel op fabrieken, die voort- brengselen van de veehouderij verwerken, hdtgeen iets geheel anders is dan de kaas makerij bij den boer. Pleiter vergelijkt de handeling der appel lanten met een societeit, waar men gezamen- lijk cou ran ton kan lezen of zich kan amusee- ren met biljarten of gezelschapsspe".enDit gebeurt ook om abonnementsgelden dier cou- ranten uit te sparen en is dus „winst beha- len", streng genomen. Houdt men zich aan de fefinitie van on derneming,. verbindt men daaraan den eisch. dat winstbehalen moet vooropstaan, dan zijn dus societeiten ook ondernemingen, hoewel de Minister verklaart, een societeit in het al- gemeen niet te beschouwen als een ondeme- ining. Wel een bewijs, hoe duister en aan- vechtbaar de tekst der Arbeidswet is. Pleiter concludeerde ten slctte dat het vonnis mo reel ook juist zou ziin. indicn de Tandbouwers van den adininistratieven rompslomp worden verlost. Uitspraak over 8 dagen. Hieron sluiting der zitting. OVERTREDING AUTEURSWET? Voor de rechtbank te Rotterdam is gister in hooger beroep behandeld de zaak van IJ G. v.d. V., 41 jaar, hcofdredacteur en direc- teur van het dagblad Voorwaarts die door den kantonrechter te R'dam was vrijgesproken van overtreding van art. 35 van de Auteurs- wet beklaagde had zonder tcestemming van de betreffende vrouwen, de foto's van twee vrouwen gepubTceerd en verspreid in een se- rie artikelen over de roofholen in zijn blad van welk vonnis de ambtenaar van het O. M in hooger beroep was gegaan. Beklaagde gaf de feiten toe. Hij had de foto's voor de publicatie niet gezien Er werden vier getuigen gehoord. Juf- frouw Kramer uit de Delistraat te Rotter dam had van den zomer vlsite in haar cafe aan de Delistraat gekregen van iemand, die kiekjes had gemaakt, naar hij beweerde om er wat bij te verdienen op zijn vacantiereis. La ter had zij haar portret in het dagblad Voor waarts gezien. Daarop had zij een klacht in- gediend. Getuige H. v. Dijkhuizen had als redac- teur van het dagblad opdracht gekregen om een serie artikeien te schrijven met foto's. Voor die artikelen had hij den fotograaf Koe- lenga de kieken laten maken. Deze heeft hem gesproken over de bezwaren van enkele men- schen tegen de publicatie Getuige J. v. Mastrigt bevestigde de ver- klaring van juffrouw KramerDiesner De fotograaf had ontkend op haar pertinente vraag, dat de foto's voor een krant waren bestemd. De fotograaf J\ K. F. Koelenga had de vrcwen gezegd, dat de foto's niet voor een krant waren bestemd. De fotograaf J. K. F. Koelenga had de vrouwen gezegd, dat de foto's niet voor een krant waren bestemd. De president vond wat getuige had gedaan niet eerlijk- Het O. M. achtte de feiten vast te staan. Het is alleen de vraag of beklaagde strafbaar is. Wijzende op artikel 35 van de Auteurswet stelt het O. M. de vraag of beklaagde, die met de bepaalde opdracht voor de publicatie van de twee portretten heeft gegeven dat schiftin? van de portretten had plaats gehad. Het geldt hier een overtreding, de hoofdre- dacfeur is nalafig geweest, hi} was belast met de versprtiding en doen verspreiden van de krant. Op dien grond achtte heft O. M. het vonnis niet juist gewezen. Het vraagt dus vernieti- ging en veroordeeling van beklaagde tot 100 boete, subs. 20 dagen hechtenis. De verdediger, mr. A. L. Donker, meent, dat art. 35 vele kanten biedt, die te verdeelen zijn in sociale en juridische Plejter weidde uit over de sodale waarde van de serie artikelen over de roofholen, en zeide, dat we hier van de zijde der vrouw met niefts anders dan met een wraakneming te doen hebben. Dat de justitie zoo omniddellijk aan die klacht heeft gevolg gegeven, ver- wondert pleiter. Tot de juridische zijde van de kwestie ko- mende, verwees pleiter naar het arrest van den Hoogen Raad van 25 Mei 1916 Ned. Jurisprudentie bl. 108; pleiter zlet het crite- rium voor het al of niet geoorloofde van pu blicatie van foto's in de artikelen 19, 20, 21 van de Auteurswet. Een opdracht is er naar pleiters meening niet gegeven, daarom is dit geval te vergeiijken met een foto van een straat, waarbij zich toevallig een paar meu- schen bevinden. Op grond van artikel 21 moet dus vrijspraak volgen. Bovendicn is pleiter het eens met den kan tonrechter, dat het daderschap niet bij be klaagde ligt. Ten slotte betoogt pleiter subsidiair, dat op beklaagde geen schuld rus) De- en dupliek volgde. PRINCIPIEELE DIENSTWEIGERING. De auditeur miliitair bij den Krijgsraad te 's-Hertogenbdsch heeft tegen P. B. uit Slochteren van het regiment genietroepen wegens principieele dienstweigering 10 maanden gevangenisstraf, met ontslag uit den dienst, geeischt. De Krijgsraad veroordeelde: D. B. uit Hoog-karspel van het 21e reg. inf., J. V. uit Haarlem van het lOe reg. inf., R. J. B. uit Hilversum van het !0e reg. inf. en J. D. uiit Monnikendam van het 21e reg. inf., de laatste drie gedetacheerd bij de school voor ver- lofsofficieren te Katnpen, wegens principieele dienstweigering den eerste tot 9 en de overi- gen tot 10 maanden gevangenisstraf, met ont slag uit -den militairen dienst. IP (iemengd Nieuws DE WATERSNOOD. De correspondent der N. R. Ct. te Schrave schrijft d.d. 22 dezer: Van vanmiddag 2 uur tot vanavond1 6 uur bleef de Maas voor deze gemeente nog steeds 1 c.M. per uur wassen, zoodat de Maasstraat via de rioolputten al begint ondei- te loopen. Het kwel- en Peelwater wast ook voortdu- rend; het loopt reeds op een paar plaatsen over den prcvincialen weg tusschen Velp (N.-Br.) en den Maasdijk. De dijkwacht in den polder Mars en Wyth is in verband met den hoogen waterstand in- gesteld. Toen we vanmiddag op den nieuwen Maas dijk bij de doorbraak te Overasselt waren en den geheelen dijk over liepen met den teehni- schen ambtenaar Vink uit Nijmegen, zagen we, dat er toch nog lage gedeeltc-n in dezen dijk waren. Deze gedeelten hadden nog maar een boord van 30 c.M. Echter waren een vijf- tig man met kruiwagens bezig dezestukken op een hoogte van 11.50 N.A.P. te bren gen, door het storten van een kleiberm met een kruinsbreedte van 2 M. Verder was de dijk flink van een rijshoutbeslag voorzien, en op de plaatsen, waar de wind het meest op staat, was een soort haag van rijshout ge maakt tegen het rijshoutbeslag aan. De haag van rijshout moet dienst doen als golfbreker. De heer Vink zeide oris, zeer verfieugd te zim over den val van 39 c.M., geseind uit Maastricht. Ware er was gekomen, a'ldus de heer Vink, dan zou bij storm de toestand1 van den dijk wel eens hach'elijk hebben kunnen worden Ofschoon we hem toch wel gehouden zouden hebben, zoo vervolgde de heer Vink, want we hebben hier duizenden zakken ge- reed' liggen, welke we maar te vullen hebben, om een stevigen dam van zakken met zand te maken. Maar altijd blijft het toch een pas gemaakte dijk. Alleen op het Oostd'ijke gedeelte, dat de verbinding vormt met den bestaanden Maas dijk bij den Tempel, was een plaats, waar deze nieuwe dijk doorkwelde. Hier had men een dam van ongeveer 20 M. lang van zak ken met zand gemaakt. De ruimte tusschen dezen dam en den dijk werd door een twintig arbeiders met klei aangevuld. Ook vannacht blijft men met 50 arbeiders ddorwerken. Toen we weer den dijk langs teruggingen, kwam dijkgraaf Bruijsten, van het polder- district Nijmegen, eenigszins zenuwachtig aanloopen. Het eerste wat de dijkgraaf vroeg was: „is het wa^r, dat de dijk aan't verzak- k-en is?" Ge'ukkig kon de heer Vink den dijk graaf gerust stellen. De heer Bruijsten ging zichzelf ook eens overtuigen, na ons nog ge zegd te hebben, dat vanmacht de dijkwacht zou worden ingesteld op het dijkgedeelte tus schen den nieuwen dijk en het veer den Tem pel, voomamelijk met het oog op de pas ge maakte bermen bij de afgeschoven dijkge- deelten gedurende de waterperiode December- Januari. Op onzen weg naar't veer aan de brouwe- rij te Neder-Asselt, vroeg men ons telkens, of de dijk aan het verzakken was. De bevol- king van Neder-Asselt was zenuwachtig door dit valsche gerucht. Ook te Grave werd van avond a 1 gemeen over de verzakking van den rieuwen dijk gesproken. In verband met het te maken plan van den hoofdingenieur dr. Lely was men vandaag den geheelen dag bezig met waterpassen te Grave en omstreken. Dr. Lely komt margea- odhlend per boot van Cuyk, om M} deze® hoo gen waterstand waamemingen te doen op de Maas van Cuyk tot Grave. In dit vak ligt de Beersche overlaatkade. Daar morgenoch- tend de stand op de peilschaal te Grave wel 10.80 M. -j~ N.A.P. zal zijn (het peil, waar- op de Beerscht Maas behoort te gaan wer- ken) zal1 dr. Lely waarschijnlijk ook deze wer- king in oogenschouw willen nemen. Dr. Lely moet binnen drie maanden zijn plan voor afvoer van het opperwater van de Maas bij den minister van waterstaat inzen- den. De peilschaal te Grave teekent than6 10.76 M. N.A.P. Uit Nijmegen wordt gemeld: Het veer is weer verlegd naar de hooge kade, omdat op de gewone plaats de kade blank staat. De Waa'l heeft hier een stand welke 3.28 M. is boven den gemiddelden stand. Gister nog 21 c.M. was, doch van den Boven-Rijn wordt 30 c.M. val gemeld, zoo dat deze hoogwaterperiode spoedig geschie den is zal zijn'. Uit Maastricht meldt men: De Maas blijft vallen; sedert Maandag 31 c.M. De stand was vanmorgen 2.50 M. Als er geen was meer komt, is het gevaar voor overstrooming geweken. HOOG WATER. Uit W a g e n i n g e n meldt men aan de N. R. Crt.: De uiterwaarden staan weer geheel onder water. Aan het Lexcesveer wordt geregeld met de gierpont overgezet; te Renkum, Op- heusden en Rhenen is dat niet meer mogelijk. De weg onderiangs den Wageningschen Berg naar Renkum is ondergeloopen; de Veerweg begint te overstroomen. EEN JEUGDHUIS. In de laatste jaren is de beteekenis van de vrije jeugdvorming meer en meer ingezien en dientengevolge hebben verschillende vereeni- gingen te Amsterdam zich tot taak gesteld't vormen van clubs voor ontwikkeling en cmt- spanning van de schoolvrije jeugd te bevor- deren en aan het werk in deze clubs leiding te geven. Zij zagen daardoor hun arbeid be langrijk tcenemen en een tekort aan lokaliteit wordt steeds sterker gevoeld. Verschillende vereenigingen hebben zich daarom tot het gemeentebestuur gewend, met het verzoek te bevorderen dat van gemeentewege in dit ge- mis wordt voorzien. Een commissie heeft deze zaak onderzocht en tengevolge daarvan kemen B. en W. met het voorstel bij den Raad om hen te machti- gen, het werkplaatsengebouw op het terrein der voormalige Oostergasfabriek te doen verbouwen en inrichten tot een gebouw voor jeugdwerk. Voor de uitvoering van dit werk wordt een crediet gevraagd van 40.000. Het gebouw met het meubilair zullen tot we- deropzeggens toe in beheer worden gegeven aan de Vereeniging van Jeugdwerkbesturen. beoogd werden." BRAND TE AMSTERDAM. Dinsdagmiddag, even over vijf, brak brand uit op. den Achterburgwal 142. Hij ontstond op de 3e verdieping, die met de daarboven gelegen zolder en vlieriftg in gebruik is bij den heer J. Krap, stoffeerder. Het vuur vond gretig voedsel in de meu- belen, die op deze drie verdiepingen waren opgeslagen. Weldra sloegen de vlammen fel uit, zoodat bij de komst van de brandweer de brand zich ernstig liet aanzien. Met 5 stralen op de Vechtleiding en de mctorspuit werd het vuur aangetast en de brandweer kon verhinderen, dat het zich ver der uitbreidde. De drie verdiepingen brand- den uit. Het achtcrhuis bleef gespaard. De benedenverdieping, waar het electro-techniscb bureau van den heer j. H. Vahlkamp is ge- vestigd, kreeg ernstige waterschade. De oorzaak van den brand is nog onbe- kend. KORTE BERICHTEN. Te Arnhem is, 67 jaar oud, overleden de heer J. W. van Haarst, oud-bibliothecaris der rijksuniversiteit te Groningen. in een vergadering van de afdeeling Rotterdam—Schiedam van de Nederlandsche Vereeniging van Staalsburgeressen heeft mevrouw mr. B. Bakker-Nort, lid van de Twedee Kamer der Staten-Generaal, gister- avond gesproken over de vraag of herziening van de huwelijkswetgeving gewenscht is. Op een ontginning te Exloo (Drente) zijn eenige zwerfbiokkea gevonden. Een dezer teen en heeft een gewicht van 6000 K.G. Er heeft reorganisatie in de Haagsche verkeersbrigade en er zijn belangrijke bezuini- gingen bij de pclitie te's Gravenhage ver kregen. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. De uitslag van de veiling op 20 dezer, ge houden te Alkmaar, in het koffiehuis van den heer P. Hecker, ten verzoeke van den heer Arie den Das, landman, wonende te Bergen, ten overstaan van notaris Laurman te Schoorldam, is als volgt: Perceel 1. (Boerenhofstede en weiland) 5120; perceel 2. Weiland groot 2.70.80 H.A. 7885; perceel 3. Weiland groot I.39.10 H.A. /4150; perceel 4. Weiland, groot 3.87.20 H.A. 10395; perceel 5. Wei land groot 1.17.90 H.A. 3166.25; perceel 6. Weiland groot 0.47.90 H.A. 1303 75; perceel 7. Weiland groot 2.21.30 H.A 5696.25; perceel 8. Weiland groot 0.86.40 H.A 2100; Totaal 39816.25. De afslag, combinatien en eind'toewijzing zal plaats hebben in het foffiehuis van den heer P. Hecker te Alkmaar, op Zaterdag, 27 Februari a.s. des middags 12 uur. Marktberichten BOVENKARSPEL, 23 Febr. 1926. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Roo- de Kool 3.701 7.50; Gele Kool f 3.80— 5.60; Witte Kool 4.60—/ 5.70; Bieten 8; Kleine 5.50—/ 5.90. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Febr. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 4.30 4.80; Roode Kool le s. 3.10—/ 8.50; Roode Kool 2e s. 2.20—/ 7.90; Gele Kool le s. 2.30—/ 6.50; Gele Kool 2e s. 1.90 6.20; Witte Kool (Deensche) 2.70— 6.40; Uien 4.506.30; Drielingen 6.60—/ 7.50, alles pr 100 K.G. Aanvoer: 7675 K.G. Wortelen; 124000 K.G. Roode Kool; 151000 K.G Gele Kool; 55000 K.G. Witte Kool (Deensche); 23500 K.G. Drielingen. NOORDSCHARWOUDE, 23 Febr. '26. Uien 15.40—/ 6.40; Drielingen 6.70—^ 6.80; Grove Uien 5.205.70; Peen 5.10—/ 5.50; Roode Kool 2.50—/ 7.90; Doorschot 2.20—/ 6 40; Gele Kool 2.60 6.20; Doorschot 2.50—/ 5.20; Deem sche Witte 3.30—/ 6.60; Doorschot 2.60 5.20; Kroten 2.20; alles per 100 K.G. Aanvoer: 12600 K G. Uien; 12200 K.G Peen; 238400 K.G. Roode Kool; 71600 K G. Gele Kool; 105200 K.G. Deensche Witte; 400 K.G. Kroten. WARMENHUIZEN, 23 Febr. 1926. Roo de Kool le s. 38.20; Roode Kool 2e s. 1.70—/ 5.80; Uitschot 0.70—/ 1.50; Ge le Kool le s. 2.606.10; Gele Kool 2e s 2.90—/ 4.70; Uitschot 0.70—/ 5.70; Witte Kool le s. 3.—/ 5.70; Witte Kool 2e s. 1.50—/ 3; Uitschot 1—/ 2; Uien 5.40—/ .580; Grove Uien 5.30. Aanvoer: 84435 K.G. Roode Kool; 15465 K G. Gele Kool; 36690 K.G. Witte Kool; 4350 K.G. Uien; 2850 K.G. Peen. Zegtijdinsren. STOOMVAARTLIJNEN" STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (thuisr.) vertr. 22 Febr. van Algiers. Karimoen (thuisr.) vertr. 19 Febr. v. Singa pore. Radja (uitr.) vertr. 20 Febr. v. Sabang. Kangean (uitr.) vertr. 23 Febr. v. Port Said. Nias (charter) vertr. 23 Febr. v. Soerabya n. Kok-sichang. Karimoen (thuisr.) arr. 21 Febr. te Belawan. KON. NED. STOOMBOOT MIJ.— KON. WEST-IND. MAlLDIENST. Achilles arr. 24 Febr. v. W.-Indie te Amst. Alkmaar vertr. 23 Febr. v. Amst n. Chili Ceres vertr. 23 Febr. v. Amst. n. Hamburg. Erato arr. 24 Febr. v. Da'nzig te Amst. Vulcanus vertr. 23 Febr. v. Amst. n. Ham burg. Saturnus arr. 23 Febr. v. Bourgas te Con- stanza. U'ysses vertr. 23 Febr. v. Rott. n. Malta. Almelo vertr. 21 Febr. v. Callo n. Cerro Azul. Amor (uitr.) arr 23 Febr. te Kingston (Ja.). Beninekom vertr. 20 Febr. v. Callao n. Guya- quil. Dido arr. 23 Febr. v. Bordeaux te Amst Euterpe arr. 23 Febr. v. Oporto te Amster dam. Fauna vertr. 20 Febr. v. Salonica n. Nau- plia. Ganymedes arr. 20 Febr. v. Constantinopel te Jerakini. Nickerie arr. 21 Febr. v. Amst. te Parama ribo. Orestes vertr. 22 Febr. v Malta n. Patros. Scotia vertr. 22 Febr. v. Vigo n. Lissabon. Stella vertr. 22 Febr. v. Valencia n. Amst. Venus vertr. 22 Febr. v. Hamb. n. Kopenha- gen. Zeus Hamburg n. Kopenhagen, vertr. 23 Febr. v. Holtenau. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony arr. 22 Febr. v. Rott. te Va lencia. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Heemskerk vertr. 23 Febr. v. Tanga n. Ki- lindini. Nijkerk arr. 22 Febr. v. Delagoabaai te Beira. Banka (thuisr.) vertr. 23 Febr. v. Marseille. Rietfontein arr. 23 Fbr. v. O.-Ind'ie te Rott. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Rotterdam v. New York n. MeddJ. Zee, vertr. 23 Febr. v. Tunis. Lochmonar v. d. Pacilifkust n. Rott. vertr. 20 Febr. v. Cristobal. Grootendijk, v Rott. n. d. N. Pacifickust vertr. 19 Febr. v. Tacoma. KON. HOLL. LLOYD. Montferland (thuisr.) vertr. 21 Febr. v. Las Palmas. Zeelandia (uitr.) vertr. 22 Febr. v. Rio Ja neiro. Amstelland (uitr.) arr. 21 Febr. te Monte video. Gelria (thuisr.) vertr. 22 Febr. v. Santos. Waterland arr. 22 Febr. v. B.'Ayres te Rosai- ro. Zeelandia (uitr.) vertr. 23 Febr. v.m. 6 u. v. Santos. KON. PAKETV. MIJ. Tasman vertr. 22 Febr. v. Brisbane n. Sin gapore. HOLLAND-AUSTRALIe LIJN. Abbekrk (uitr.) arr. 21 Febr. te Port Pirie. HOLL. BRITSCH-INDIe LIJN. Koudeke (uitr.) arr. 22 Febr. te Bombay. Meerkerk (uitr.) arr. 23 Febr. te Madras. Sommeldijk (thuisr.) vertr. 23 Febr. v. Al giers. Bovenkerk (uitr.) vertr. 20 Febr. v. Rangoon. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Gemma (thuisr.) vertr. 23 Febr. v. Manilla. Oldkerk (thuisr.) arr. 22 Febr. te Port Said. Oostkerk (uitr.) vertr. 23 Febr. v. Colombo. Zosma (uitr.) arr. 23 Febr. te Sanghae. HOLL. WF.ST-AFRIKA LIJN. Helder arr. 24 Febr. v. W.-Afrika te Amst. ROTTERDAM SCHE LLOYD. Soekaboemi vertr. 22 Febr. v. Batavia n. Rotterdam. Tjerimai (thuisr.) vertr. 22 Febr. v. Sabang. STOOMV. MIJ. „OCEAAN." Automedon vertr. 20 Febr. v. Shanghae n. Rott. Eurybates vertr. 23 Febr. v. Amst. n. Ham burg. Hector, v. Japan n. Rott. arr. 22 Febr. te Shanghai. Theseus arr. 22 Febr. v. Japan 1. v. Rott. ft Hamburg. JAVA-NEW YORK-LIJN. Siantar v. New York n. Java, vertr. 19 Febr. van Sabang. "D'eerste Hulp huis is Vaseline Chesebrou^.h Onmisbaarintal van gevallen: voor gevrce- lige huid van Babies; om schrammen, snij- en brand wondenteverzachten en tegenezen, om de huid tegenscherpen wind en verbran- ding door de zon te beschermen. Voor roode en ruwe handen na het dagelijksche work.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6