DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 50 Honderd acht en twintiarste Jaarsfansr 1926 MAANDAG 1 MAART Dit numrner bestaat uit i bladen. Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalvc Zon- cn Feesfaagen, uitgegeven. Abonneraentsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkraaar 2.— franco door het geheele Rijk»/2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRfJS DER GEWONE ADVERTENTlfiN; Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrulmte. Brieven franco aan die N. V. Boek- en liandelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ft ZOOff Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteurt Tj. N. ADEMA. IJui ten land TREEDT CHAMBERLAIN AF? De „Daily Graphic" meldt, dat Chamber lain gedreigd heeft als minister van buiten- landsche zaken te zullen aftreden in verband met het feit dat de andere ministers zijn standpunt betrefiende de uitbreiding van den Vclkenbondsraad niet deelen. ERNSTIGE ONTPLOFFING TE BERLIJN. Voor een huis in de Sophienstrasse heeft een ernstige ontploffing plaats gehad, waar- door verscheidene personen meer of minder ernstig gewond werden. De oorzaak der ont ploffing schijnt te zijn, dat een aantal fles- schen met ontplofbare stoffen van een voor het huis staanden wagen gevallen zijn. DE REGELING MET DE VROEGERE DUITSCHE VORSTEN- HUIZEN. Uit alle deelen des lands, met name uit Beieren, Thuringen en Oost-Pruisen, komen berichten, dat de plaatselijke autoriteiten de voorbereiding van het plebisciet over de fi- nancieele regeling met de vorstenhuizen trach- ten te bemoeilijken. Zoo hebben in Oost-Prui sen ruim 100 burgemeesters geweigerd de in- teekenlijsten neer te leggen. Naar aanletding hiervan heeft, naar het Hbkl. meldt, de Pruisisehe minister van bin- nenl. zaken in een rondschrijven aan de rijks- presidenten er mek klem op aangedrongen, dat.zij zullen waken tegen de sabotage der gemeente-autoriteiten, daar de schuldigen ter verantwoording zullen worden geroepen. BOMAANSLAG IN OPPER-GILEZIe. In Siemianowitz is op het terrein van den werkme^ter Arthur Hoppe .een aanslag door middel van ontploffing gepleegd De lucht- druk was zoo sterk, dat alle ruiten in den ge- vel van het huis ingedrukt werden, terwijl de muren scheurden. Hoppe, die alleen woont, bevond zich op hei. oogenblik van den aan slag in een bovenverdieping, waardjor hij er het leven heeft afgebracht. De politie stelt een onderzoek in. DE VERMAKELIJKHEIDSBELASTING OORZAAK VOOR ONTSLAG. Professor Max Reinhardt (eigenaar van ten drietal theaters te Berlijn) heeft aan een groot aantal spelers, bureau-beambten en technisch personeel een ontslagschrijven ge- richt. Hierin verklaart hij, dat de algemeene financieele crisis bij de theaters door de on- zinnige speciale belastingen" wordt verer- gerd, welke belastingen „rucksichlos" wor den gefnd, waardoor de betrokken tooneelle;- ders den plicht hebben, de mogelijkheid onder het oog te zien, dat zij het vclgend jaar de voorstellingen niet kunnen voortzetten. Het is dan ook niet onmogelijk, cjat een groot aantal soelers van alle drie Reinhardt- theaters na afloop van het seizoen zal wor den ontslagen- De grieven richten zic1' voornamelijk tegen de 10 pet. vermakelijkheidsbelasting. Tot het opgezegde personeel behcoren menschen, die reeds tien jaar aan de theaters waren verbon- den. HET DEENSCHE ONTWAPENINGS- VOORSTEL. De commissie tot bestudeering van het ontwapeningsvoorstel heeft de rapporten ve'rzameld van de Deensche gezanten in de geheele wereld betreffende de ontwapenings- plannen van de andere landen. De socialisten en radicalen achten den inhoud dezer rap porten niet belemmerend voor het ontwape ningsplan. De conservatieven cchter wen- schen intrekking van het voorstel op grond dezer rapporten BLOEDIGE BOTSING TUSSCHEN WALEN EN VLAMINGEN. Naar aanleiding van de relletjes der laat- ste dagen had de burgemeester van Leuven samenscholingen van meer dan vijf personen verboden. Het strijdterrein werd daarop naar Heverlee. bij Leuven, verplaatst. Daarbij be- ioogden Vlaamsche studenten voor de gevan- genis. waar Borms is opgesloten. vcor diens invrijheidstelling. Volgens de „Nation Bei ge" waren zij van steenen voorzien en be- stookten daarmee de gevangenispoort, waar- na zij naar het park van Heverlee vluchtten. Hier werden zij echter opgewacht door een zcstigtal Waalsche studenten. Er ontstond een geregeld gevecht, waa<bii revolverseho- ten werden gowisseld. Achttien studenten werden licht en vijf zwaar gewond. Zij werden in het ziekenhuis van Leuven opge- nonitn. De burgemeester heeft nu dezelfde maatvcgelen als te Leuven genomen. De po litic i-- vers'crkt met marechaussec. TRE'NECOF 'N FRANKRIJK. In den cncltrein ParijsBelfort heeft de vorige week een diefsta! van gcldsvvaardcn plaats gehad, waaromtrent de volgende bij- zowd ;-rhed.n worden getneld De tie in vertrok op den ncnnaltm tijd van S.50 van het station de l'Est. In tk® voor- steu wagon bevonden zich 5 zakken, inhou- dende 173.000 francs in geld en meer dan een half millioen in cheques. In de bosch- rijke omgeving van Ermenon Ville werd de treiti door signalen tot staan gebracht. De remmer verliet den laatsten wagen, om den trein z.g. met signalen te dekken. Hij werd vcrvangen door den hoofdconducteur, die zich in den voorsten wagen bevond. Toen de signalen weder op veilig stonden, reed de trein door. Eenige kilometers verder stopte hij opnieuw, ditmaal als gevolg van het bre- ktn der Westinghouse rem tusschen den eer- ste wagon en de rest van den trein. Dienten- gevolge bleef de trein automatisch stilstaan De hoofdconducteur ging toen zelf signalen op den weg plaatsen ter dekking van den trein, terwijl de machinist met de locomotief, den tender en den eersten wagon dcorreed naar het station Orzoir. Toen de hoofdcon ducteur terugkwam ontdekte hij daar, dat de zakken met geldswaarden uit den wagon verdwenen waren. Er wordt een uitgebreid enderzoek ingesteld. DE SPORTTERREINEN VOOR BRITSCH RITKSPERSONEEL. Daar het voorstel der regeering om 200.000 pd. st. te besteden aan de inrichting van sportterreinen voor rijkspersoneel zoo veel prctesten uitlokte, zelfs van aanhangers der regeering, heeft deze laatste fcesloten het voor stel tot een voor nationale aangelegenheden gunstiger periode op te schorten. Men doet opmerken dat er geen principieele bezwaren zijn, doch dat het oogenblik om een dergelijke uitgaven te doen niet geschikt is. DE BANKBILJETTENZWENDEL. Tegen den voormaligen Berlijnschen be- ambte Schulz, die bij de bankbiljettenverval- sching is betrokken en zich in voorloopige hechtenis bevindt, is een onderzoek geopend. De rechter van instructie verhoorde hem reeds gister, maar de verdachte maakie daar bij zoozeer den indruk van iemand, wiens geestvermogens zijn gestoord, dat hij naar een inrichting werd overgebracht om in ob- servatie te worsen genomen. Ter uitvoering der bepalingen van de akte van beschudiging heeft de procureur-gene- raal te Boedapest negen beschuldigden in de bankbiljettenvervalschingszaak, o.a. Krovacs, den knecht van prins Windisch-Gratz, van rechtvervolging ontslagen. Het B. T. A. meldt uit Boedapest, dat vol gens de getuigenis van gjaaf Karolyi de ver- klaringen van graaf Teleki onjuist zouden zijn. Volgens Karolyi zou Teleki Geroe in 1923 bij Windisch-Gratz hebben gei'ntrodu- ceerd na de eerste valsche munterij van prof. Meszaro®, terwijl hij zou hebben geweten van de medeplichtigheld van Nadosy in de aan- gelegenheid der valsche Tsjechische kronen en der valsche francsbiljetten. Karolyi is overtuigd, dat de beide kwesties een enkel geheel vormen. De beide hoofdbeklaagden uit de valsche- muntersaffaire, prins Windisch-gratz en Na- dossy, schijren het in de gevangenis aller- minst slecht te hebben. Het orgaan der Hon- gaarscbe „Rassenschutzler", de „Szozat" namelijk, deelt mede, dat zij een zoodanige positie, zelfs nog binnen de gevangenismuren. innemen, dat iedere wensch onmiddellijk wordt ingewilligd. De cellen, waarin zij ver- blijf houden, worden nimmer op slot gedaan en de gearresteerden mogen zonder dat zij door een cipier worden begeleid hun cellen verlaten en bezcek ontvangen, ook van acde- ren dan hun verdedigers. Daarentegen wor den de overige gearresteerden zeer streng be- hardeld. De ..Szozat" beweert, dat beide be- klaagden, indien zij moeten worden verhoord, zelfs niet eens voor den rechter van instructie worden geleid, doeh dat deze zich integendeel naar hur cellen begeeft. Dit artikel moet in Boedapest groote be- roering hebben verwekt, zoodat de Officier van Justitie het noodig heeft geacht de loo- pende geruchten nadrukkelijk tegen te spre- ken. Dcsondanks echter beweert men volgens de „Ceps" in Boedapest, dat de beklaagden speciale voori'tchten genieten en geregeld contact met elkaar kunnen houden. Dit leidt men ook af uit het Lit, dat alien zonder uit- zordering geweigerd liebben voor de parle- mentaire commissie van onderzoek te verschij- nen. En de vorm waarin deze weigering was gegoten, was bij verscheidene der gearres teerden woordelijk gelijkluidend. EEN NEDERLAAG VAN PA1NLEVE IN DE KAMER. De Fransche Kamer heeft het ontwerp van het voorloopige twaalfde voor Maart bespro- ken. Betreffende de credieten vcor Marokko en Syrie verwierp zij een communistisch amendement om de credieten met 10 millioen te verminderen, met het oog op de ontruiming van Marokko en Syrie. De Kamer heeft met 204 ttgen 246 stem- men het amendement van den socialist Mis tral aangenomen, om de credieten met 1 mil lioen te verminderen, om te ker.nen te geven; dat de operatjes in Marokko en Syrie zoo spoedig mogelijk moeten gestaakt worden. Painleve bestreed het amendement, omdat de regeering hoopt, dat haar pogingen met suc- ces bekroond zullen worden. In Marokko zal weldra vrede 1. .erschen. LOCK-OUT IN DE BRITSCHE MACHINE-INDUSTRIE. De federatie van werkgevers in de machine- nijverheid heeft besloten van af 13 Maart alle arbeiders uit te sluiten, tenzij de vakver- eeniging kan verkrijgen dat 700 harer leden, die in zekere fabrieken te Londen een niet-of- ficieele staking begonnen zijn het werk her- vatten. De u its Luting zou een half millioen arbeiders omvatten DE FRANSCHE B.ETAL1NGSBELAS- TING AANDENOMEN. De Fransche Seraat heeft Zaterdag het fi-u nancieele ontwerp afgehandeld. Na vetwerping met 258 tegen 34 stemmen van het amendement-Lisbonne tot het uitlich- ten uit het ortwerp van de belasting op de betalingen, heeft de Senaat dezie belasting zonder stemming aangenomen1. In de morgenzitting was de belasting op den uitvoer met 151 tegen 141 stemmen ver- worpen, maar in de middagzitiing werd door dep Senaat een transactioneele tekst dezer be'asting aangenoihen, die overeenstemt met den door de Kamer aangenomen tekst. Het eenige verschil is, dat het maximum-percen tage dezer belasting van 2 tot 1.3 procent wordt verlaagd; het minimum van 0.2 pro- cent blijft daarentegen gehandhaafd. De fe- geering zal bij decreet het percentage voor de verscbillende goederen vaststellen. Land- en tuinbouwproducten, benevers wijnen wor den van deze belosting vrijgesteld. Doordien de tweede behandeling van het financiee'e ontwerp ciet voor Dinsdag in de Kamer kan aanvangen, kan het ontwerp niet meer voor 1 Maart zijn aangenomen. De re- geerirg wil nu. dat het ontwerp op 5 Maart wordt gevoteerd, opdat de nieuwe belastin gen op 15 Maart in werking kunnen treden. PRINS CAROL VAN ROEMENIe. Naar verluidt zal prins Carol van Roe- menie de volgende week uit Parijs naar Lon den vertrekken, vanwaar hij kort daarop naar Roemenie zal terugkeeren. DE VERMAKELIJKSBELASTING OORZAAK VOOR ONTSLAG. Professor Max Reinhardt (eigenaar van een drietal theaters te Berlijn), heeft aan cen groot aantal spelers, bureau-beambten en technisch personeel een ontslagschrijven gericht. Hierin verklaart hij, dat de alge meene financieele crisis bij de theaters door de „onzinnige %peciale belastingen" wordt verergerd, welke belastingen „ruckcichtlos" worden gei'nd, waardoor de betrokken too- neelleidcrs den plicht hebben, de mogelijkheid ender het oog te zien, dat zij het volgend jaar de voorstellingen niet kunnen voortzet ten. Het is dan ook niet onmogelijk, dat een grcot aantal spelers van alle Reinhardt-the- aters na afloop van het seizoen zal worden ontslagen. De gripeven richten zich voornamelijk te gen de 10 procent vermakelijkheidsbelasting. l ot het opgezegde personeel behooren men schen, die reeds tien jaar aan de theaters waren verbonden. KORTE BERICHTEN. De Britsche marinebegrooting voor 1926 sluit met een bedrag van 58.100,000 pond sterling, d. i. 2.400.000 pond minder dan die van het loopende jaar. Einde Januari j.l. bedroeg het subsidie aan het Engelche mijnbedrijf verleend, in 't geheel meer clan 15 millioen pond sterling. Bij een vosstjacht in de Romeinsche Camjagna is prins filip van Hessen, de echt- genoot van prinses Mafalda, van het paard gevallen door het breken van den singel van het zadel. Zijn toestand is niet ernstig. Als gevolg van het regeeringsvoorstel om een commissie van onderzoek te benoe- men in de zaak van den aanslag op de danse- res Mumtaz Begum en den moord op haar vriend, heeft de mahararija van Indore af- stand van den troon gedaan, ten gunste van zijn zoon. De Mecklenburgsche landdag heeft een soc.-dem. voorstel aangenomen, waarin aan de regeering wordt verzocht na te gaan, of cen eventueele aansluiting van Mecklenburg bij Pruisen financieele bezwaren zou ople- veren. Het Noorsche kabinet-Mohcviucke 1 is af- getreden. Door de agrariers en de conserva- tieve partij zal een nieuwe regeering worden gevormd. Italie zou volgens een B. T. A.-bericht zich niet verzetten tegen de toekenning van een permanenten zetel aan Polen. Het stand punt van Italiaansche kringen ten aanzien van de eiescheo ran Bra^ilie 9n Spanje is niet' bekend. Volg^oe be^luit vao d?p nister mag in den vervolge op de bewijzen van goed zedelijk gedrag niet meer vermeld worden, dat de persoon in kwestie tijdens den oorlog al of niet in dienst van een vij- andelijk land is geweest. Sued, de hongerkunstenaar, had Zater dag 32 dagen zonder voedsel in een glazen kast te Brussel gezeten. Hij heeft daarmee zijn eigen record van 31 dagen geslagen. (jeinengd flieuws. DE MALVERSATIES TE BERGEN OP. ZOOM. Een belangrijke dag was het gister voor deze Brabantsche gemeenre: de behandeling van het rapport over de malversatie^ in den Raad. Wat de spanning nog deed toenemen was het gebeurde van gisteravond, het con flict tusschen den Raad en zijn voorzitter. Immers had de Raad beS.oten den ontslagen directeur en leeraar der muziek&chool A. J. de Groot weer in zijn functie te herstellen, welk raadsbesluit, gelijk men weet, de bur gemeester weigert uit te voeren. Burgemees ter Stulemeyer gaat V2n dit besluit in be- roep bij de Kroon. En met deze mededeeling opende hij deze bijeenkomst. Dan gat de bur gemeester de hoofdiijnen aan, waarlangs de debatten zich zouden moeten bewegen. De moeilijkheaen om zien door deze omvang- rijke zaak heen te werken, achtte hij voor den Raad schier onoverkomelijk. De debat ten zoo zeide hij zullen beheerscht wor den door de vraag of de Raad het rapport van de commissie en de accountants aan- vaardt en of men zich kan vereenigen met de conclusie, dat het kastekort 71.798 be- draagt. Dan wees de burgemeester op de vier hoofdpunten: ten le. de schuldvraag in het algemeen; ten 2e. die ten opzichte van wethouder Verhnden; ten 3e. die ten op zichte van het dagelijksch beskiur; ten 4e. die ten opzichte van de ambtenaren. Particuliere aangelegenheden van wie ook zouden buiten beschouvving moeten blijven. Zoo blijft de burgemeester op het standpunt staan, dat het betalen van belastingen is een zuiver particuliere aangelegenheid, omdat een ambtenaar of wethouder zijn belasting niet betaalt in zijn kwaliteit, maar als burger. Al leen wanneer de ambtenaar den ontvanger weet te bewegen belasting, die niet betaald is, toch als betaald te boeken, dan ontstaat ambtsmisbrui'k en kan het een onderwerp van bespreking in den Raad uitmaken. De voorzitter der commissie, de heer J. B. van As en het commissielid, de heer H. M. Walder voerden het woord en laakten o.a. het optreden van den burgemeester. Zonder verdere bespreking en zonder hoofdelijke stemming werd daarop de motie aangenomen, waarin het op den ontvanger te verhalen bedrag op f 71.798 wordt vastge- steld of zoovcel meer of minder als blijken zal. Dan ging men over tot behandeling der tweede motie, die na bespreking zoo gewij- zigd werd, „dat de Raad wel degelijk onder- scheid wenscht te maken tusschen den plicht van ambtenaren en b&tuurders om belas ting te betalen en dien plicht van overige belastingschuldigen". Doch burgemeester Stulemeyer wees op het groote gevaar dezer motie, die wil ingrij- pen in het prive leven van ambtenaren en be- stuurders, dus ook van raadsleden. Gedurende vijf minnrten werd de zitting ge- schorst opdat de voorzitter van den Raad en voorzitter der commissie „elkaar zouden vin- den". Na de heropening deelde de voorzitter mede, dat de motie aldus gewijzigd was: „dat de Raad het ontoelaatbaar acht als ambtenaren of bestuurders zich aan den plicht om belasting te betalen onttrekken en dat de Raad tot uiting wenscht te brengen, dat zulks eenigerlei onderwerp van bespre king kan uitmaken". Deze motie werd zonder hoofdelijke stem ming aangencmen. De voorzitter der commissie, de heer Van As, diende nu namens de commissie dc vol gende motie in: De Raad, enz., gehoord de besprekingen in verband met de uitgebrachte rapporten over de gepl eegde malversaties: overtuigd; dat na drie en vier jaar betalen van de betrokken posten na het onderzoek van de aanslagen in den hoofdelijken omslag, door den heer H. P. M. Verlinden niet is ge lijk te stellen met een prive aangelegenheid; overtuigd, dat H. P. M. Verlinden kennis droeg van de wederrechtelijke invulling over 1921 en 1922 in de betreffende kohieren; overtuigd, dat het laatste deel van zijn be lasting eerst op 28 October 1925, na appen- deering van den voorzitter dier commissie ad hoc. is voldaan; overtuigd, dat H. P. M. Verlinden belast was, of althans zich belastte met de zorg voor de gemeenfehnancien; overtuigd voorts, dat hij kennis droeg van den grooien achterstand van de gemeentebe- lastingen in het a'gemeen, en ook kennis droeg vao ?ijn eigen achterstand in het bij- aonder; ovtrtuig<L van dc rekepphchtigheid vao dfn heer Verlinden 'en aanzien van vermake- iijkheidsbelasting en ten aanzien van den Kunstkring; overtuigd dat de bedragen grootendeels door hem zijn acntergehouden, dat hij op commissie ad hoc 1'ugenachtig heeft inge- licht; dat de cfficitele rekeningen en proces- sen-verbaa' van krsopnamen fout door hem medc-onderteekend zijn; overtuigd verder, dat men door het mede- onderteekenen daarvan mede verantwoordc- lijk is; overtuigd, dat H. P. M. Verlinden is: 1. onbekwaam, gezien zijn mislukt optre den in zake financien, 2. oneerlijk, gezien zijn tekortkomrngen in zake de vermakelijkheidsbelasting, 3. onbetrouwbaar, gehoord zijn onvolk- dige en leugenachtige inlichtingen, 4. ontatsoenlijk, in aansluiting met het oordeel van den president van het Gerechts- hof te 's-Hertogenbosch. Ten slotte verzoekt de motie den heer H. P. H. Verlinden de juiste consequenties te hekken uit de overtuiging van den Raad, en wordt het gelasten van zijn onmiddellijk af treden gevraagd als wethouder zoowel ate raadslid". Wethouder Verlinden verdedigde zich uit- voerig. Na de verdediging van den wethouder Verlinden werd gepauseerd tot 's avoods negen uur. Avondvergadering. In de avondvergadering heeft de voorzit ter van de commissie ad hoc, de heer J. B. van As, den heer Verlinden beantwoord. Hij handhaafdt zijn rapport volkomen. Bovendien wees Nj er op, dat hij bet wethou- derschap voor zichzelf niet heeft geambieei-d. In alle opzichten handhaafde spr. de inge- diende motie. De motie tegen wethouder Verlinden aangenomen. De raad heeft ten siotte met 8 tegen 7 stemmen de sehcrpe motie van afkeuring te gen wethouder Verlinden aangenomen. DE ONREGELMATIGHEDEN BIJ DE SPOORWEGEN TE ROOSENDAAL. Het U. D. verneemt, „uit goede bron" nog dc volgende bijzonderheden: Ongeveer anderhalf jaar geleden werd tus schen de stations Middelburg en Eindhoven een rijwiel vermist. Er is toen een onderzoek naar deze ontvreemding ingesteld, echter zender resultaat. 10 Juni 1925 verdween een nieuwe damesfiets die van Utrecht naar Mid delburg was verzonden, in het laatst van Augustus daaropvolgend verdween weder 'n rijwiel op den reis van Middelburg naar Lei den, vlak daarop gingen opnieuw twee fief- sen uit Zeeland verzonden te loor, tot in het half December 1.1, een van Middelburg naar Rotterdam verzonden fiets ontvreemd werd Onderzoekingen naar den daders van deze regel matig terugkeerende diefstallen bleven vruchteloos, tot dat de betrokken controleur van de Beweging die met de opsporing be- last was ging vermoeden dat het punt waar men de dief of dieven zou moeten vinden het station Roosendaal moet zijn; steeds toch be- trof het diefstal van fietsen die uit Zeeland over Roosendaal werden verzonden. In over- leg met de politie te Roosendaal werd door deze een onderzoek bij het personeel inge- stld, wat echter geen resultaat opleverdc, geen van de beambten kwam in aanmerking om van deze diefstallen te worden verdacht. De controleur der Beweging begaf zich 12 Januari naar Roosendaal, teneinde zich per- soonlijk nog eens van den toestand te over- tuigen; hij sprak hier een zijner vertrouwens- mannen die hem mededeelde dat een zekere M. A. M., een stationsbeambte aan v. Z. een Gazelle rijwiel had verkocht. Daar het rijwiel dat het laatst wad vermist een Gazelle ge weest was waarschuwde de controleur onmid dellijk de politie om aan de hand van deze gegevens nogmaals een onderzoek in te stel len. Dit had tot resultaat dat M. A. M. in voorarrest werd gesteld. Hij ontkende eerst zich aan de feiten te hebben schuldig ge- maakt, doch tenslotte bekende hij den contro leur der Beweging die hem, nadat de politie den verdachte gehoord had, opnieuw in ver- hoor nam, de zeven rijwieleri te hebben gc- stolen. Hij stond onder den invloed van een zekere v. B., zijn medeplichtige die daarop evenetns in arrest is gesteld. Onafhankelijk van elkaar legden de beide hoofddaders daarop verschillende verklaringen ten nadee- le van andere leden van het personeel af, waarop meerdere arrestaties volgden, zooals men in ons blad reeds heeft kunnen lezen. Het is onjuist dat, zooals naar verschillende bladen is gemeld, de waarde van het gestole- ne behalve wat door de beide hoofddaders is ontvreemd - - ten hoogste tien gulden be- draagt; hetgeen in beslag is genomen heeft reeds een grootere waarde, terwijl, waar di diefstallen reeds jaren aan dengang zijn, het niet precies is vast te, stellen hoe groor het bedrag van het gestolene moet worden ge- 9chat Er moet volgens de verklaringen der beide hoofddaders, welke verklaringen, waar zij onafhankelijk van elkander werden afge- legtf v.ermoedelijk waarhejd bevattfn AARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1