f Mgr. VAN VLIJMEH nette Werkvrouw. een Huishoudster, flink Dapeisje een Timmerman, Boerenarbeider PUROL er op! Meid-Kuishoudsler, GEVRAAGD: Stoffeerder. Hedenavotid 8 uur spreekt Beschastde Mrouw Kunst. Marktberichten Advertentien. in de Kapelkerk. een halfwas A. J. ELZAS Zr. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en bij verdere Huidverwondingen Het verzacht en geneest. r PROVINCIAAL ZANGERSFEEST. Op initiatief van de gemengde zangveree- niging „De Stem des Volks" werd gister in 'de lunchroom „Valk" een vergadering met afgevaardigden van arbeidersrzangvereeni- igingen geliouden, met het doel om in den zomer van 1926 te Alkmaar een provinciaal zangersfeest te organiseeren. Deze vergadering werd door 21 afgevaar digden bijgewoond, terwijl voor het bouds- bestuur aanwezig waren de heeren Cardozo en Kuil. Door den heer Veen, voorzitter van de (Alkmaarsche „Stem", werd in den breede het plan uiteengezet, waarop een aangename en vruehtdragende gedachtenwisseling volg- de. Met algemeene stemmeji werd besloten oni het zangersfeest op Zondag'll Juli 1926 te ijoudcn in den Stedelijken Muziektuin. Het feest zal den mlddag en avond oinvatten, .terwijl hoogstwaarschijnlijk ook een bal- champetre zal plaats vinden. Elk koor zal een vrij numm zingen, ter- (Wijl de samenzang 4 nummers zal zijn, t.w. ;„Morgenrood", „Eens", ,.De Strijdmarsch der Arbeiders" en „Voor 't Socialisme". t Voor den samenzang zal de bekende com- ponist O. W. de Nobel worden verzocht. Mooht deze zich met de taak niet kuimnen be- Uasten, dan zal den directeur van de Alk- maarsche „Stem des Vclks" con verzcek be- redleen. f- Voarts zal men zich de medewerking po- igen te verzekeren van een tweetal muziek- porpeen, o. m. de Arbeiders-Muziekvereem- jging „Excelsior" te Alkmaar. Het uitvoerend comite zal bestaan uit het jjbeatuur van „De Stem des Volks" te Alk- Waar, dat terzijde zal worden gestaan door het Bondsbestuur. VAST EN AVON DSPEL. Noord-HoUaridsch Toorteel. v Gfeterenavond ging in de Harmonic het /VastenavondspelEen stuk met een grappi- gen inhoud dat de zeer weinige bzeoekers erg Nermaakt heeft. t De verhandeling draait om twee ooms, die voor elkaar onbekend het vastenavondbal be- jzoeken. Aan de ondler hun voogdij staande ■nichtjes hebbeini zij verboden het bal te be- -zoeken, echter de handige huishoudister .draagt er zorg voor dat ook de nichtjes het mal bijwonen. Een gevolg is een ontmoeting jftussehen ooms en nichtjes op het gemaskerde thai, waarbij de beide ooms zich van een bij- 'zonder vroolijken kant laten zien en meer Wertellen vani aehter het masker dan hun past en waarheid! bevat. De twee jongelui die de '•nichtjes gezelschap houden, helpen nog een kleinigheid mede om de benarde posities van 'de ooms te verzwaren. I Hierna volgt de ontknooping, waarbij een dubbel verlovingsfeest wordt gevierd door de beide nichten. De inzet van het eerste bedrijf was zwakjes ('t is ook onprettig voor een bijna leege zaal lite spelen), maar spoedig vertoonde zich een (beter samenspel en een mindere gedwongen j'heid. De carnavalsstemming vooral i» het begin van de tweede acte had wel iets be- drijviger kunnen zijn, ofschoon het zeer moeilijk is naast de gegeven verhandeling een stemmige en aanvullende bedrijvigheid1 te p1aatsen. De ontknooping in het 3de bedrijf met een weinig losser samenspel gespeeld zal beter uitkomen, ofschoon het geheel een aar- dige vertolking was, die blijk geeft van het kunnen van het Noordhollandseh Tooneel. Piet Potters (B. C. Loevens) was een kos- telijke oom, zijn spel was goed verzorgd en werkelijk geestig. Willem Potters (H. de Haan) een waardige mede-,,oom" en pret „broeder". Hortense (Lena Narold-Bas) en Helena (Greta Loevens) waren een paar aardige nichtjes, de huishoudster Marie (Marie Nat), Miel Dalemans (Anton Na- rold) en Gust Berghs (A. Postma) waren de overige medewerkenden. Ofschoon het stuk niet thuis behoort in het soort stukken die gewoonlijk door het Noordhollanidische Tooneel wordt opgevoerd was het debuut met dit stuk heel aardig en is ook- dit genre stukken aan Loeven's ge zelschap volkomen toevertrouwd. Het ernstig willen van dit kleine clubje doet veel bereiken en verdient in Alkmaar een betere belangstelling. lend Ieder, die waarneemt, dat een persoon aan pokken lijdit, of die dit vermoedt, is verplicht dit omverwijld mede te deelen aan den meest nabijzijnden ambtenaar van Rijks- of gemeen- tepolitie. Deze bepaling rust inzonderneid op de houders van vervoermiddeten of daarbij geemployeerden. Is die aanigifte gedaan, dan is de burgemeester aanstonds bevoegd han- deknd op te treden. Hij kan de lijders of de verdachten door hem noodig geachte maat- regelen van isoleering, onderzoek of ont- smctting doen ondergaan en hen, indien de lichamelij'ke toestand zulks gedoogt, doen overbrengen naar een voor de opneming van dergelijike personen geschikte inrichtimg of verblijfplaats. Tegenstribbelen van bedoelde personen laat de wet niet toe, evenmin een zonder toestemming zich begeven naar een andere plaats. Lijden die menschen gelde- lijke schade door de op hen toegepaste maat- regelen, dan betaalt de staat daarvan vijftig procent aan de gemeente terug. Ook kan de burgemeester verbieden het uitvoeren van verdachte of voor het overbrengen van be- s(netting vatbare voorwerpen uit het huis, erf, voer- of vaartuig, waarin een geconsta- leerd of een verdacht geval van pokken voor- komt. Het materieel, noodig voor de behan- deling, verpleging, afzondering, ontsmet- ting of vervoer, moet door de bestuurders van Rijksinrkhtragen, die daarover de be- schikking hebben, aanstonds ter beschikking worden gesteld. Verder moet de burgemees ter een streng toezicht houden op het nauw- keurig bijhouden der registers in slaapste- den en logementen en moet, wanneer hem dit noodig voorkomt, toezicht houden op alle tijdelijk in de gemeente verblijvenae perso nen en hun verblijfplaatsen. Als gevolg daarvan kan hij die personen, wanneer niet blij'kt, dat zij met goed gevolg de koepok- iinenting hebben onidergaan of aan de na- tuurlijke kinderpokken hebben geleden cito in de gelegenheid stellen zich te laten inenten. :n de liin van deze bepaling ligt ook het voorschrift aan de burgemeesters om te zorgen voor zoo ruim mogelijk openge- stelde gelegenheid tot vaccinatie of revacci- natie. Nu is, dank zij de verplichte vaccinatie en de andere in de laatste jaren genomen maat- regelen in het beiang der hygiene, ten onzent het getal lijders aan pokken sterk gedaald. Epidemieen komen niet meer voor. Het ge- vaar ligt grootendeels in de menschen uit andere landen, waar het minder nauw met de hygiene genomen wordt en die in ons land zich komen vestigen of door ons land trek- cen. Vandaar, dat het Tweede Hoofdstuk ge- wijd is aan het toezicht op landverhuizers en d'ergelijken. Hoezeer men in dezen het ge- vaar hier heeft te zoeken moge blijken uit het feit, dat het Koninklijk Besluit, 't welk het onderwerp onzer bespreking is, niet minder dan 24 artikelen aan de landverhuizers enz. wijdt, verdeeld in vijf paragrafen. De eerste handelt over de landverhuizers en dergelij- ken in het algemeen, de tweede over het grensverkeer, de derde over het goederen- vervoer, de vierde over het scheepvaartver- keer, terwijl de vijfde nog verdere bepalingen geeft. Hier volge successievelijk het bepaal- de: Over de grenzen mogen landloopers en zigeuners, landverhuizers en personen, die bij troepen reizen oi de grens overtrekken, niet worden toegetaten dan na geneeskundig onderzoek en, zoo noodig, na ontsmetting der kleederen en reiniging der personen. Voor het doortrekken der landverhuizers kunnen van overheidswege bepaalde ge- meenten, treinen en wegen worden aangewe- zen. Aan het grensstation of den eersten Ne- Ev«nals Bet sp6on7$fverire& fe ook 300 A per schip aan allerlei bepalingen onderwor- J de Schepper 223 pen; de bepalingen zijn eveneens die van vasthouding, isolatie en ontsmetting, gere- geld naar de eischen, die dat verkeer aaar- aan stelt. Ook op de personen, opvarendien van een schip, aan boord waarvan een of meer lijders aan pokken zijn, 't zij dat ze zelf al- dan niet verdacht worden ook aan die ziekie te lijden, en op de goederen aan boord daarvan, zijn de bepalingen, die we boven reeds noemden, toepasselijk gemaaikt. Ziehier het voornaamste uit dit inderdaad belangrijk Koninklijk Besluit. fc'.s. h.s. I de Leeuw Thieie .r^.. Kisch v. d. Erve I de Leeuw. Levert Brandts I Thieie 300 h.s. /151 h*. 300 206 300 186 300 224 h.s. h.s. h«. h.s. h.s. h.s. 43 28 70 43 84 36 30 52 61 20 - n. gem. gem. gem. gem. gem. gem. gem. gem. gem. gem. 9.37 I 7.19 12.50 6.56 9.37 6.43 9.37 5.87 12.50 9.33 Sport. Uit ©nze Staatsmachine. Het Pokbesluit. De tragiscbe dood van den Zuid-Afrikaan schen student, die in Delft aan de pokken gestorven is, ligt den lezers zeker nog versch in het geheugen. Met een gezelschap man- lijke en vrouwelijke collega's was hij naar Nederland gekomen voor een studiereis hier achterhaalde hem de dood ver van eigen land en huis. Wanneer wij dus in deze bijdrage van deze serie een beschrijving ge- ven van de buitengewone maatregelen tot afwending van de pokken en tot wering harer uitbreiding en gevolgen, dan blijven we in twee opzichten in het heden. Aller- eerst, omdat het bovengenoemde voorval de aandacht vestigde op de zoo gevreesde pok- ziskte en dan, omdat dezer dagen in het Staatsblad No. 17 gepubliceerd werd een koninklijk Besluit van den 2en Februari, waarin onder den boven breeder omsehre- ven titel de van af 1 Maart te nemen maat regelen, de pokziekte betreffende, werden ge- regeld. Dit besluit, dat den eersten Maart a s in werking treedt, bevat niet minder dan 35 artikelen. en heft de bepalingen vroeger ge- troffen, niet op. Het draagt dus een aanvul- Wat, jc bevveert dat van O&rusi is? h£n het la wel dit een plaat Duitsch! meneer' 't is een vertaling. natuurlijli. (Meygcndtiiler Blatter.) derlandschen grenspost moet het genees kundig onderzoek p'aats vmdec. Maakt dit onderzoek nu uit, dat iemand niet aan pok ken lii.'t en ook daarvan niet verdacht hoeft te worden, din mag hij de reis voortzetten, nadat hij een bewijs van den uitslag van dat onderzoek oruvangen heHt Hoe gaat het echter met iemand, die lijdende aan pokken bevonden wordt of van wien de medicus vermoedt, dat hij de ziekt: onder de leden heeft of gevaar voor besmetting oplevert? Zij mogen niet doorreizen, maar worden ge- isoleerd. Daartoe moet volgens Art. 20 van dit K. B. de Burgemeester van elke grensge- meente mrichten een gelegenheid tot afzon dering en verpleging, een ontsmettingsgele- genheid (ook voor het onschadelijk maken van besmet of van besmetting verdacht ge- dierte). Dan moet hij personeel, noodig voor een en ander, aanwijzen en zorgen voor de noodige genees- en ontsmettingsmiddelen Uit deze maatregelen kan de lezer zelf af- leiden, wat met genoemde personen gebeu ren moet. De kosten van vervoer en ver pleging moeten de geisoleerden zelf betalen behalve wanneer zij behoeftig zijn, dan val- len de kosten op den staat. Wat het grensverkeer betreft, worden in van overheidswege aan te wijzen gemeenten geen personen toegelaten, komende uit met pokken besmette landen, landstreken of plaat- sen, dan na geneeskundig onderzoek en na, zoo noodig, ontsmetting. Ook goederen kunnen de besmetting over brengen, daarom is bepaald, dat onvermin- derd de bestaande bepalingen omtrent den door- en vervoer van onbewerkte wol en kleedingstukken en ongewassen lijf- en Ded- degoed uit landen en plaatsen van overheids wege aan te wijzen, mede verboden is de in-, door- en vervoer van onbewerkt wol en haar, huiden, bontwerk en andere voor de overbrenging van besmetting vatbare voor werpen uit besmet verklaarde landen. Mocht op de een of andere wijze toch in-, ver- en doorvoer daarvan plaats vinden, dan moet ieder, die dit bemerkt, daar aanstonds aan- gifte van doen. Uitgezonderd postpakketten, zijn brieven en corrcspondentie, dsrukwerken, boeken en dagbladen en dienststukken vrij van iedere belemmering of ontsmetting. Niet aldus de bagage en het lijfgoed van poklij- ders of verdachte personen Koopman's en andere goederen, waarvan het vervoer niet verboden is, worden niet aangehouden, ten- zij naar het oordeel van den met het onder zoek belasten deskundige zij gevaar voor besmetting opelveren. Eveneens worden de spoor- of tramwagens, wanneer zij gevaar voor besmetting opleveren, van den trein ge- haakt, ontsmet 'en, zoo noodig, van ongedier- te gezuiverd. In Art. 21 worden ta! van amb- tenaren van rijk en gemeenten, van spoor- en tramwegen enz. genoemd. die verplicht zijn een wakend oog in't zeil te houden en aan- gifte te doen van ieder geval, dat hun ver dacht voorkomt. VOETBAL. V. A. F. C.—Alkmaar 4—2. Onder zeer groote belangstelling had gis- teren voor de le klas N. H. V. B. bovenstaan- de ontmoeting plaats en teen am 2 uur de elftallen zich onder leiding van scheidsroch- ter Katoen opstelden, was het terrein aan den Westerweg omzoomd door een haag van toeschouwers. Dat de wedstrijd zelf bepaald aan de verwachtingen heeft beantwoord, kun nen wij inlet zeggen, Een boeiende fanatieke strijd was het niet De sterke wind was hinr derlijk, maar het was opmerkelijk te zien, hoe weinig de spelers met dien wind rekening hieldten. Een allereerste eisch, den bal laag houden, werd genegeerd. Er werd lustig „gevuurpijld." Plaatsen en samens'pel waren niet goed verzorgd. De match is ten slotte met 42 door V. A. F. C. gewonmen en zoo kwamen de twee punten bij de club, die ze ook absoluut verdiend'§. De uitslag geeft de verhouding zeer juist weer. Alkmaar pres- teerdle op dit groote veld al heel weinig. De verdediging is niet sterk, de half-linie zwak en veel te langzaam, vooral in het afgeven van den bal, terwijl die voorhoedie een zeer onsamenhangend spel Met zien. Bij V. A. F. C. maakte de keeper ook al geen al te zekeren indruk. De backs waren heel goed. De half link voldoende met een kalm en met overleg werkende spil. De voor- hoede beter dan die van Alkmaar met een goede linkervleugel. Scheidsrechter Katoen leidde het geheel met strakke hand. Voor de rust ging het sipel eerst vrij gelijk op, maar langzamerhand kwam V. A. F. C. iets in de meerderheid1 en zij verkreeg de leiding toen de keeper van Alkmaar een bal in 't doel werkte. De rechtsbinnen van Alk maar vond echter gelegenheid met een mooi schot dten stand gelijk te maken. Weer nam V. A. F. C. de leiding, toen bij een goeden aanval de bal onhoudbaar werd ingezet. Rust 21. Na de rust kreeg V. A. F. C. het voordeel van den wind. Tot dtyelpunten kwam zij nog niet zoo spoedig. Onverwachts maakte Alk maar gelijk toen de keeper een schot van Alkmaars reehtsbuiten Met passeeren. V. A. F. C. kwam opnieuw in den aanval. Een corner werd geforceerd. Donders zette prachtig voor maar de spil van Alkmaar kopte den bal weer corner. Opnieuw zette Danders mooi den bal voor't doel en nu kopte Geels onhoudbaar in. Een zeer mooie goal 32. Uit een corner van rechts, dk met een boog in't doel belandde, veigrootte V. A. F. C. haar voorsprong tot 42. Alk maar scheen door dezen tegenslag ontmoe- digd en gaf zich niet enthousiast meer om dien achterstand nog in te halen. V. A. F. C. kreeg vlak voor tijd nog een strafschop te nemen, doch Peetoom schoot juist kgen de lat. Spoedig daarna was het eimdigen. V. A. F. C. heeft nu een serieuse kans op 't kampioenschap. Alkmaar I heeft drie wed- strijden minder gespeeld, maar ook 6 punten minder. Alleen door die drie te winnen zou zij dus gelijk kunnen komen. Q. S. C. II blijft intusschen de zwaarste concurrent. De eandstand was als volgt: gew. p. punten betrr. Gehrels de Leeuw Levert Brandts v. d. Erve Kisch de Schepper Thieie 2007 1879 1881 1753 1678 1715 1571 1627 209 207 247 179 235 276 251 263 h.s. 108 87 52 74 55 84 42 43 gem. 9.60 9.07 7.61 9.79 7.14 6.21 625 6.17 De favoriteni hebben dus inderdaad de eer- sfc drie plaatsen bezels, terwijl de Noordelij- ke spelers de rij sluiten. Brandts heeft de vier de plaats toch nog het hoogste algemeen ge- miadeide. De tweede plaatselijke ontmoeting was een prettige wedstrijd tusschen Alcmada III en Rood-Wit, die beiden aardig speelden. Alcmaria III won ten slotk met 21. Alcmaria I kon het gisteren in Wormerveer met haar vier invallers tegen W. F. C. niet bolwerken. W. F. C. won met 41. Bloemendaal won met 31 van West- Frisia. Flollandia II verloor op eigen veld met 21 van Bl. Wit III. Uitslagen le klas. SpartaStormvogels 01. H.V.V.—R.C H. 1—3, GooiUnitas 82, H. F. C.D F. C. 4—3, A. S. C.Excelsior 12, Edo Feijenoord 3—2, Z. F. C.H. B. S. 21, Doto—Go Ahead 0—1, E. Boys—Wagenin gen 11. M. V. V.Bredania 30, Eindhoven Willem II 2—-3, Noad— Roermond 0—1, N. A. C.<de Vaik 3—1. Achillea—Be Quick 15, Velocitas H. S. C. 7—1, Veendam—W. V. V. 1—1 Hockey. De Internationale wedstrijd Nederland Duitschland, gisteren in het Stadion ge speeld is door ons eilftal met slechts 21 verloren. Een eervolk nederlaag. Heden overleed. na een ge- duldig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en'Groot- moeder MAARTJE WOGNUM, Wed. W. KEIZER, in den ouderdom van 74 jaren. Uit aller naam, Wed. G. JONKERKeizer. Breedstraat 14. Alkmaar, 26 Febr. 1926. II Team's. Timmer nam met v. Alen deel aan de wedstrijden in Zuid-Frankrijk. Zij bereikten in het heerendubbelspel de finale, doch wer den daarin pas na 5 sets geslagen door het sterke dubbel de Moruxgo—von Kerling TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den mopgen van 1 Maart. Medegedeeldl door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 779.5 te Brest. Laagste barometerstand 734.2 k Jar.- mayen, Verwachting (van den avond van 1 Maart tot den avond van 2 Maart): Matige tot krachtigen zuidwestelijke tot westelijken wind, betrokken tot zwaarbe- wolkt, weinig regen, aanvankelijk veel zach- ter. ALKMAAR, 1 Maart 1926. Op dte heden gehouden veemarkt waren aangev.oerd: 16 vette koeien' 250—/ 425, 4 vette kalveren 90120, p. ned. pond 1.401.70, 234 nuchtere kalveren slacht 918, 426 vette varkens zware p. ned. pond 8691 ct., Zouters 84—86 ct., Lonoensche varkens 86—92 ct. Opgave van den marktmeester d'er kleine markten k Alkmaar, betreffende d;e hoogsk en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 22 Februari tot en met Zaterdag 27 Februari, Kippen per stuk 12.75, Kuikens per stuk 1.25—/ 3, Eenden per stuk 1— 2.50, Konijnen per stuk 0.25—/ 4, Een- den-eieren per 100 stuks 6, kippen-eienn (groothandel) per 100 stuks 5.756.50, idem (kleinh.) 5.506.75, boter (le soort) per KG. 1.12%—f 1.2214, 2e soort 0.95—/ 1.05. Slachtduiven 0.15— 0.20, Jonge kippen 24. NEDERLANDSCHE EIERVEILING. AMSTERDAM, 26 Febr. 1926. Prijzen zijn wed'er beduidend geza-kt. In de afgeloo- pen week brokkelde zij met het uur af. Onze gedachten is, dat aan de sterke d'aling nu een eind is gekomen en de prijzen in de komende weken een verdere kalme daling zullen on dergaan. Pluimvee iets vaster. Engeland noteerd franco Londen inclusief verpakking. Alles Bruin 60 K.G. 8.25, best gem. 58 K.G. 7.65, gew. gem. 56 K.G. f 715 Men besteedde heden in Amsterdam: Kip- eieren 52/54 6.106.40, 54/56 6-40— 6.70, 56/58 6.40-/ 6.80, 58/60 6.70— 7, 60/62 6.75—/ 7.30, 62/64 7.20— 7.85, 64/66 7.85—/ 8.15 wit. Bruin: 56/58 6.656.80, 58/60 7.30, 62/64 7.75. Eendeieren 6.75—/ 7.05. Pluimvee levend: oude kippen 1.15 3.75, gemidd. per K.G. 1.10, konijnen geslacht per K.G. 1.201.50. BOVENKARSPEL, 27 Febr. 1926. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Roode Kool 3—/ 7.50; Witte Kool 2.70—/ 5.50; Gele Kool 2.80—/ 5.40; Uien 2.40—/ 2.60; UienGrof 2.30; Bl Aardappelen 2.10; Bravo's 1.90; Spruit- kool 1.50—/ 2.40; Groote Bieten 6.50— 8.50; Kleine Bieten 5.50. WARMENHUIZEN, 27 Febr. 1926. Roo de Kool le s. 3—/ 6.10; Roode Kool 2e s. f 1.70—/ 4.80; Gele Kool le s. 3—/ 6.10; Gele Kool 2e s. 2.10—/ 4.30; Witte Kool le s. 3.20—/ 6.50; Witte Kool 2e 1.10— 3.10; Drielingen 7.30; Uien 5.50— 5.70; Grove Uien 5.20; Peen 4.70. Aan voer: 71265 K.G. Roode Kool; 17035 K.G. Gele Kool; 27600 K.G. Witte Kool; 1125 K.G. Uen; 1400 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 27 Febr. 1926 Uien 6.20—/ 6.90; Drielingen 7—/ 7.10 Grove Uien 4.80—5.30; Peen 4.80— 5.10; Roode Kool 2.10—/ 8 20; Door- schot 1.207.50; Gele Kool 2.50 6.60; Doorschot 1.605; Deensche Witfc 2.70—/ 6.30; Doorschot 2.10— 3.40; Kroten 1—/ 3; alles per 100 K.G Aanvoer: 12000 K.G. Uien; 11500 K.G Peen; 249800 K.G. Roode Kool; 58600 K.G. Gele Kool; 101800 K.G. Deensche Witte; 3900 K.G. Kroten. Heden overleed, na een smar- telijk lijden, voorzien van de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer N. WAGEMAKER, in den ouderdom van64jaar. Uit aller naam: Wed. M. WAGEMAKER-*- Sckoen en Klnderen. Alkmaar, 28 Febr. 1926. Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar d.d. 25 Februari 1926 is in staat van faillissement verklaard GERAR- DUS VADER, bakkersknecht, wo- nende te Alkmaar aan de Kinheim- straat 41, met benoeming van den E.A. Heer Mr. Dr. N. MULLER tot Rechter-Commissaris en van onder- geteekende tot Curator. De Curator voornoemd, Mr. H. JUDELL, Bergen (N.H.), 27 Februari 1926. BreMaan 46. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar van den 25 Februari 1926 is Mevrouw ALIJDA KOLKMAN, Weduwe van GERRIT4 SAMUEL WELLER, zonder beroep, wonende te Hoorn, ter zake van verkwisting, gesteld onder curatele. Alkmaar, den 26 Februari 1926. 't Welk certificeert, Mr. C. A. DE GRQOT, Procureur. Biljarten. Kampioen 2e klas. De verschillende uitslagen van Zaterdag en Zondag waarna tenslotte L. Gehrels kampioen 2e klas werd, waren: Levert 300 h.s. 44 gem. 9.67 Gehrels 207 h.s. 29 gem. 6.90 Brandts 300 h.s. 74 gem. 13.63 v. d. Erve 129 h.s. 21 gem. 6.14 de Schepper 300 h.s. 31 gem. 7.14 Kisch 139 h.s. 15 gem. 339 Gehrels 300 h.s. 64 gem. 10.34 Kisch 167 h.s. 23 gem. 5.75 v. d. Erve 300 h.s. 55 gem. 7.50 Thieie 298 h.s. 38 gem. 7 45 Levert 300 h.s. 41 gem. 7.89 die Schepper 188 h.s. 24 gem. 5.08 de Leeuw 300 h.s. 87 gem. 10 Brandts 240 h.s. 37 gem. 8 Heden overleed, na een langdurige ongesteldheid, zacht en kalm, mijn geliefde Man, de Heer C. D. WAIB0ER, in den ouderdom van raim 64 jaren. J. WAIBOER DIJSSELHOFF. Heiloo, 28 Febr. 1926. Kennemerstraatweg C 109. (Post Alkmaar.) De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Woensdag 3 Maart, n.m. 2 uur, vanaf het sterfhuis op de Algem. Begraafplaats te Heiloo. Toegangsbewijzen a 15 eent aan de Kerk. Bestuur E. M., afd. Alkmaar. GEVRAAGD in boerderij, om half Maart in dienst te treden. Brieven aan W. BREED, Schoorl. GEVRAAGD voor Vrijdag- en Zaterdagmiddag Brieven onder letter W 39 bur. van dit blad. BIEDT ZICH AAN m. 1., bij Heer alleen of klein, net burgergezin. Brieven onder letter B 43, bureau van dit blad. Wegens huwelijk van het tegen- woordige een gevraagd, kl. gez. 2 pers. Br. lett. V 38. bur. van dit blad. Wordt gevraagd bij dame op leeftijd een voor gezelschap, genegen eenige licbte bezigheden te verrichten. Geheel intern, met eenige ver- goeding. Brieven onder D 45, Bureau van dit Blad. Gevraagd bij A. VISSER, Veenhuizen, Heer- hugowaard Noord. Gevraagd met 1 Mei a.s. een goed kunnende melken, bij W. GROOT Czn., Stomoetoren. is

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3