Hulpmontenrs Slagersbedisnde een Scheepsbouwer, een Handlanger en twee Nageljongens. Ongem. Kamers Smederij te koop. Dagmeisje flink Dagmeisje. NAAISTER Boerenarbeider flink Woonhuis Grondwerk. PENSION 1HEISJE. gehuwd Boerenarbeider, Jonge Eippen Zwarte PIANO, Remonstr. Ger. Gemeente Leden-vergadering Middelburgsche Gourant, Bekwame Kruideniersbediende WERKSTER Model- en Nikkelinrichting. het leggen van een straat Advertentien. r OENNEP'S GESCHENK AAN DE KONINGIN. In de raadsvergadering van Gennep heeff wcthouder Peters den voorzitter gevraagd hoe het kwam, dat het Correspondentiebu- reau een bericht heeft uitgezonden, dat na- mens de gemcente Gennep aan het Koninklijk Echtpaar een cadeau wordt aangeboden. De voorzitter zegt, dat hem de toezending ^nn net cadeau bekend is, doch hem de tijd heeft ontbroken daarvan vooraf kennis te ge- ven. Wethouder Peters wfl niet als een Piet- snot" behandeld worder? en had met een en ander tijdig op de hoogte behooren gesteld te worden. De heer Heijs (s. d.): Mag ik ook een woordje? De voorzitter: (hem in de rede vallend): We weten wel, dat u er tegen is! De heer Heijs meent, dat er gelegewheidj ge- moeg is geweest om de plannen ter kennis te brengen en vind het niet in den haak om na- mens de geheele gemeente te spreken, als men weet of deze daarmee instemt. De voorzitter hamert, en wil het debat kort maken door te stemmen voor of tegen de goedkeuring van het toezenden van het toe- zenden van het cadeau. Met vijf stemmen v6or en vier tegen (twee wethouders) twee leden zijn afwezig wordt de goedkeuring gegeven. De voorzitter: De heele kwestie is van een mug een olifant maken! De heer Heijs: Mag de raad ook weten, waaruit het cadeau bestaat? De voorzitter: U is zoo goed op de hoogte en moest dat ook weten! Het zijim antieke pla ten en een kistje. De heer Heijs: Zijn die van de gemeente? De voorziter: Neen die zijn van mij! (Limb. Koerier). POSTERIJEN, TELEGRAFIE EN TELEFONIE. De minister van waterstaat heeft aan den hee; J. W. Lucas, accountant te Haarlem, de reorganisatie van de administratie en boek- houding van het staatsbedrijf der posterijen, telegrafie, en telefonie, zoowel aan het hoofd- bestuur, bij de kantoren als bij den techni- schen dienst, opgedragen. DE KABINETSCRISIS. Het standpunt van de S. D. A P. In verbandi met het door de Sociaal-Demo- cratische Tweede Kamerfractie ingediende voorstel tot Kamerontbindiing had het Partij - bestuur van de S. D. A. P. op hedeo in de drie grootste steden van ons land openbare vergaderingen uitgeschreven, waarin het standpunt der partij inzake de Kabinetscrisis zou worden uiteen gezet. De vergadering in de hoofdstad werd gistermorgen gehouden in de groote zaal van het „Concertgebouw" wel'ke geheel bezet was iHet woord werd gevoerd door den Partij voorzitter den heer W. H. Vliegen en door h t Tweede Kamerlid J. Duys. De heer Duys bepleitte Kamerontbmding en zeide o.a.: indien de Sociaal-Democraten belangrijke voordeelen kunnien bereiken op wetgevend gebied voor de arbeiders dan is zulks bestendiging van het gezantschap wel waard. Hierop moet men de katholieke arbei dere wijzen en daarvoor is eenheid in de so- cialistische rijen noodig. Zij die om eenheid vragen" kumnen dit krijgen aoor zich met ons een te verklaren. (Daverend applaus.) Een incident. Als de heer Duys aan het slot zijner rede gekomen is ontstaat een incident. Enkele in de vergadering aanwezige communis ten trachten den spreker door interrupties het woord onmogelijk te maken. De vergadering maakte echter korte metten en door enkele tientallen bezoekers werden de saboteurs uit de zaal naar buiten gewerkt. Hierop keerde de rust terug. De heer Duys die vervolgens znjn rede be. eindigde werd door de vergadering langdu rig toegejuicht. Vliegen aan het woord. „Wij staan", aldus de heer Vliegen, „aan het einde van een lange periode van z.g christelijk bewind. Het geheele pohtieke leven was een vervalsching. Men stemde over het Christendom, over het evangelie en dergeli]ke begrippem die in bet politieke leven' van geen beteekenis zijn. „Wij beloven", aldus de heer Vliegen, ,,dat, wanneer do reactionnairen in Nederland de democratic er ander zullen trachten te krij gen, zij er om zullen moeten vechten met al- leen met het woord docht desnoods met de vuisten". (Davende toejuichingen). Wij hebben, ging spr. voort, vertrouwen m de mass a des volks die ons naar een betere toekomst brengt. In een vurige langdung toegejuiohte pa- roratie wekte spreker de arbeiders op de S. D. A. P. en de vakbeweging te versterken teneinde de komst van een democratisch be (wind te bespoedigen. Met algemeene stemmen werd ten slotte onder luide toejuichirgen een door het Partij bestuur voorgestelde motie aangenomen waarin met kracht wordt aangedrongen op aanneming van het voorstel tot Kameront- binding. Onder het zingen der Internationale gmg de bijeenkomst daarna uiteen. Te Rotterdam hebben in het Concertge bouw gistermorgen, op uitnoodiging van de federatie der S. D. A. P. afd. Rotterdam, mevrouw Suze Groeneweg en de heer A. a. Kleerekoper gesproken over de crisis en over het voorstel der sociaal-democraten „Kamer- ontbinding". DE S. D. A. P.-PROPAGANDA i „Kamerontbind'ing is thans de uiterste noodzaak/' aldus riep Zondagmorgen te 's-Gravenhage de heer J. W. Albarda uit in zijn in het Gebouw voor Kunsten en Weten- schappen gehouden redevoering, v/aarnaar een stampvolle zaal met groote aandacht heeft geluisterd. ,,En ook is er een uiterste noodzaak, zoo zeide de leider der D. A. 1 voor de Roomsch-Katholieke arbeiders, om zic her rekenschap van te geven wat er van de arbeidersbelangcn terecht komt, zoolang zij zich in de R K. partij door de reactie laten cverheerschen. De R.K. partij heeft de beslis- sing in handen gehad of de reactie de over hand zou krijgen, of dat een ommekeer in de politiek zou intreden. Deze wending in de politiek is niet gekomen, en daarom is er voci dc R. K. arbeiders de uiterste noodzaak om zic hte scharen onder het vaandel der soci- aal-democratie'b Wanneer, aldus de heer Albarda, de soc.- dem. Kamerfractie haar voorstel niet tijdig had ingediend, dan zou op dit oogenblik het gevaar van den terugkeer van Colijn en zijn troep, naar mijn overtuiging, reeds zijn verwezenlijkt. Wellicht zou er een groote kans van sla- gen zijn, indien mgr. Nolens optrad tot het vormen van een democratisch Kabinet. In dien de R. K. Kamerfractie kloek den demo- cratischen koers zou inslaan, zou de heer Nolens kunnen slagen om een democratisch parlementair meerderheidskabinet tot stand te brengen. Daarom blijft slechts de keuze: Colijn of Kamerontbinding. lets anders kan niet meer emstig in aanmerking komen. Alvorens de heer Albarda sprak, werd het woord gevoerd door het Tweede Kamerlid den heer J. H. A. Schaper. Deze wees er op, dat de coalitie, die een ongezonde politiek voerde, zichzelf overleefd heeft. Zij gebruik- ten den godsdienst als een instrument in den idassestrijd. Het Godsgeloof, op zichzelf goed en zuiver, gebruikte de coalitie om de brandkast te beschermen. Na het einde van den schoolstrijd had de coalitie eigenlijk geen doel meer, maar moest zij dienen om de arbediers oder den duim te houden. Sprekende over de politieke crisis, zeide de heer Schaper, dat de Roomsch-Katholie- ken daaran in het bijzonder schuld hebben en op hen dus de verantwoordelijkheid rust om „den boel weer in orde te brengen". Wanneer intusschen morgen Colijn en zijn ministerie mochten terugkeeren, dan zullen wij Dinsdag in de Tweede Kamer een gloeicnd protest daartegen uiten. Doch Colijn mag niet terug komen. Tegen de reactie moet gestreden worden en daartoe is bij nieuwe Kamerverkiezingen gelegenheid. Wanneer evenwel de soc.-dem. fractie in ge- lijke sterkte in de Tweede Kamer zou terug keeren, dan zou dit met een nederlaag gelijk staan, aldus de heer Schaper. Indien de Kamer het voorstel tot Kamer ontbinding mocht afstemmen, Colijn zou te rugkeeren of een slap ministerie zou- optre- den, dan, roepen wij u op om gereed te staan voor elk protest dat wij meenen dan van u te moeten vragen. Deze worden van den heer Schaper wer den, naar de Crt. meldt, met donderend ap plaus ontvangen. Onder degenen die deze meeting der S. D. A..P. bijwoonden, merk- ten wij het oud-Kamerlid Mr. Troelstra op. 'dat alien stijgende zijn en dat over alien lets van het eeuwige licht wordt uitgestraald, als wij tenminste maar stijgen, d i. eerlijk onder- zoeken, en niet aan den voet van den berg blijven zitten. Een en ander werd met een ruime verschei- denhcid van voorbeelden uit de oude en de nieuwe geschiedenis toegelicht en verduide- lijkt, van het volksleven van het oude Israel, van de Profeten en den Prediker, tot de con- cilies, de Hervorming, de Remonstranten en Contra-Remonstranten en de Synode van Dordrecht zoowel als die van Asstn. Met groote aandacht werd de spreker ge volgd. Een dameskoor onder leiding wan mevr. Spelberg zong ter afwisseling eenige liederen, terwijl ook de organist, de heer Bosschaart, zijn medewerking verleende. In verband met het vertrek van mej Beemsterboer heeft het Dagelijksch Bestuur dezer gemeente als tijdelijke onderwijzeres aan de openbare school te Egmond aan der. Hoef aangewezen mej. v- D:eren, tot nu toe als zoodanig werkzaam te Egmondbinnen, terwijl haar plaats zal worden ingenomen door mej. Brouwers van Egmond aan den Hoef. Ingezonden stukken. (Buiten verantwooidelijkheid. van de Re- dactie. De opname in deze rubnek bewijst geenszins dat ae edactie er mede instemt.) NEDERLANDSCHE RETS- VEREENIGING. In de laatst gehouden vergadering van het hoofdbestuur van de Nederlandsche Reis- vereeniging is besproken- het plan om ten be- hoeve vani de leden en hunne huisgenpoten in het hooggebergte van Zwitserland een vast vacantie-huis te koopen of te bouwen. Tot leden der Perscommissie der Vereeni- ging zijn benoemd de heeren J. A. Landstra te Leeuwarden! en V. J. Uri te Groningen Besloten is om, naast het orgaan „Reizen enTrekken", dat tweemaal per maand uit- komt, uit te geven een ge'illustreerd maand- blad. Bij gelegenheid van het 20-jarig bestaan vaini de Reisvereeniging zal dezen zomer een Rigi-dag worden gehouden. De be dueling is, dat het jubileum der vereeniging op den Rigi zal worden herdacht en gevierd op den 22en Juli. Tal van reizen worden uitgeschre ven naar Zwitserland, Frankrijk, 't Schwaz- wald en Noord-Italie, van welke de deelne mers alien op genoemden datum zullen sa menkomen op den bergtop, waaraan voor de leden der N. R- V. zoovele herinneringen verbonden zijn. De voorzitter Mr. M. J. v d. Flier, en de directeur vani het Centraal Bu reau, de heer A. Pieters, zijn naar Zwitser land geweest om de jubileum-samenkomst op Rigi Kulm voor te bereiden. Provinciaal iiieuws UIT EGMONDBINNEN. Vrijdagavond had er in de Ned. Herv. kerk te Egmond aan den Hoef een bijeenkomst plaats, waarin de heer Ds. Spelberg als spre ker optrad met het onderwefp: „Verschillen- de houdingen ten opzichte van d^n Bijbel". Spr. begon met erop te wijzen, dat er geen boek is, dat in alle eeuwen en door alle men- schengeslachten zoo in het middelpunt van het leven heeft gestaan als de verzameling van boeken en boekjes. die we tezamen den Bijbel noemen, en waarin een rijkdom van oude zangen en histories, van levenswetten en goddeliike wijsheid, van Evangeliebood schap en nerderlijke brieven is vervat. Doch daarnaast werden de onderscheidene inzichten op die oude waarheden oorzaak, dat de meeningen der menschen op elkander bot- sten. Zoo werd de Bijbel niet allcen het mid delpunt, het verzamelpunt, maar ook het strijdpunt aller eeuwen. Dit kwam, doordat op den Bijbel zich de levensbeschouwing van geslacht tot geslacht heeft gegrondvest, zoowel die der Farizeeers en Schriftgeleerden als die der Romeinsche katholieken of die der Theosofen, der ortho- doxen of der Modemen, die der kapitalisten zoo goed als die der Socialisten. Zoo staat men inderdaad voor een groote verwarring in de houdingen ten opzichte van den Bijbel, die de menschen drijven moet tot het besef van de groote moeilijkheid van het vraagstuk, hoe zijn eigen houding te bepalen, doch niet minder tot besef van de gepaste be- scheidenheid jegens andere meeningen, „oor- deelt niet, opdat gij niet geoordeeld wordt Ook wordt men er van doordrongen, dat men allereerst onderzoeken meet, welke de hoofd- zaken van den Bijbel zijn. Hierbij komt men tot drieerlei houding: le die van degenen die Bijbel en Godsdienstige opbouw afwijzen, 2e. de houding van het ge reformeerde Protestantisme en 3e die van het vrijzinnig Protestantisme. In elke kerkelijke gemeenschap vindt men menschen van verschillende opvattingen. Dit heeft door alle tijden heen aanleiding gege ven tot twist en gekrakeel, tot verketteing en verbittering. Hierbij denke men echter meer aan de ge- lijkenis van Paulus, dat het lichaam vele le den heeft, dat die leden verschillende functies verrichten, doch te zamen met elkander toch een zijn- Spr. stelde het zich zoo voor: boven op den levensberg ligt in stralende glorie: de Waarheid. Allen zijn bezig de wegen naar boven op dien steilen berg te beklimmen. Zul len wij elkaar nu van den berg aftrappen, omdat ieder meent, dat zijn weg de eenige goede is, of zouden we niet liever bedenken. Geachte Red. Mag ik beleefd verzoeken onderstaand stukje in Uw blad op te nemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Met belangstelling (logisch!) heb ik de pennenstrijd over de kwestie A. V. „Alkmaar" A. Bakker gevoegd. Door de min of meer meer directe vraag aan mij in het laatste stukje van A. V. A." voel ik mij genoopt, de mij, door A. v. A. toegeworpen hand- schoen op te vangen enInsider's voet- sporen te vol gen. Zeer zeker ga ik accoord met Insider's eersten aanval, waartoe op he- den van A. v. A.'s zijde absoluut nog geen positief antwoord het licht heeft gezien. A. v. A. heeft tot nu toe niets anders gedaan dan Insider's spitsvondigheden beantwoord, doet de kern van de zaak geheel buiten be- schouwing gelaten, dit heeft A. v. A. bewezen door haar laatste stukje waarin o.m. wordt geschreven: „Mocht de heer Bakker zelf, als verongelukte, in dit blad ons ter verantwoor- ding roepen, dan zal ik glashelder aantoonen enz. enz!" Nu is het mij niet duidelijk waar- om A. v. A. die niet direct heeft gedaan op het eerste ingezonden stukje van Insider! Indien A. v. A. een zuiver verweer wil plaatsen doet zij het best door het 2e ingezon den stukje van Insider grondig te beantwoor- den en den daarin gestelde aanvallen te weerleggen dan krijgen we resultaat en wordt „de kern" der zaak behandeldlaat dus Insider's literane leukigheidjes welke ten dienste stonden bij zijn aanval, buiten be- schouwing anders wordt het een heen en weer smijten van hatelijkheden welke A. v. A. nimmer ten goede kan komen. Van A. v. A. wordt een grondige verdediging verwacht, welke natuurlijk ik zelf gaame tegemoet zie' Hoogachtend, A. BAKKER Mijnheer de Red. Vergun mij even een plaatsje in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Geadite lezer. Zooals U wellicht in de couranten zult hebben gelezen, heb ik mijn eervol ontslag gekregen als bode der wijkverplegmg te Z.- N.-Schermeer. En nu vraagt ge waarom? Ik heb het zelf aangevraagd, want anders werd ik met 1 April toch bedankt en om wel ke re den zult ge zeggen. Wel in de eerste plaats bem ik zeer bang voor een hond en heb van de oprichting af alzoo gedaan dat ik enkele kwitantien per post liet innen op mijn kosten, ook heb ik daar nooit iets van ver- nomen dat het niet goed was als ongeveer Aug. Toen het geld binnen was op enkele posten na, heeft de penningmeester tot mij gezegd dat het niet goed was voor de goede zaak. Nu 1 Jan. 1926 kreeg ik bericht dat ik niet kwitantien per post mag innen. Toen heb ik geschreven naar den secretaris, dat ik vrij mandaat wenschte te hebben en ook dat ik niet gaarne een beet van een hond wil- de hebben. Toen heeft de eerwaarde voorzit ter van Wijkverpleging met het bestuur, want dat gaat mee op een na, mij bedankt en is de heer Kool als bode benoemd. Maar zou het voor ons nog geen groote verbetering zijn als wij een zuster op het dorp zelf had- den, en ik zal u zeggen, u moet medewerken ik weet er zijn er die dat wel heel graag wil- 1en en volgens een leek als rekenaar kan dat, en wel O.- en W.-Graftdijk, Spijkerboor, Starnmeer, Markenbinnen Maar dan moet men bedanken als lid der Wijkverpleging en allemaal lid worden van het Witte Kruis, te- gen een geringe betaling per jaar en da it heb je er e«n voordeel bijTen eerste je houdt je geld voor wijkverpleging in je zak en hebt evengoed het gebruik van het bestaande ma- teriaal wat daar aan verbonden is. En ten derde je hebt een Zuster op het dorp, dus is het voor een ieder zeer gemakkelijk en ook voor de Docter. Ik weet er zip hier op het dorp inwoners of liever gezegd burgers die daar veel voor gevoelen. Welnu, met wemig moeite en een goeden wil voor medewerking kan men zeer veel doen. U, mijnheer de Red., nogmaals dankend. A. BOLDEWIJN Ez., West-Graftdijk. rapen per 100 K G f 1—f 2.30, Prei per 100 bos 4.20—9-80, Spruiten per 100 K.G. f 3—/ 31, Sdderie per 100 bos 2.30 tot 9.20. WARMENHUIZEN, 1 Maart 1926. Roode kool le soort J 3.208.70, 2e soort 2.40—/ 4.70, uitschot 1—/ 1.50, Gele kool 2e soort 1.60—/ 3.90, Witte kool le soort 3.30—5.80, uitschot 1 50, Peen 3.70. Aanvoer: 61925 K.G. Roode kool, 5525 K.G. Gele kool, 4850 K.G. Witte kool, 1550 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 1 Maart. 4800 K.G. Uien: Uien 6.70—/ 7, Drie- lingen 7, Grove Uien 55.10, 4200 K.G. Peen 5.10—/ 5.50, 110400 KG. Roode kool 2.407.30, Doorschot 1.30 tot 5.70, 33600 K.G. Gele kool 2.90— 5.20, Doorschot 1.60—/ 4.50, 75200 K.G. D. Witte 2.70—/ 5.70, Doorschot 2.30—/ 5, 1500 K.G. Kroten 0.90— 1.50 alles per 100 K G. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 1 Maart. 6450 K G. Wortelen 4.80—4.90, 60800 K.G. Roode kool le soort 2.707.80, 2e soort 140 tot 6.70, 98000 K.G. Gele koo-1 le soort f 2.406, 2e soort 1.404.80, 54000 K.G. Witte kool (Deensche) 1.40—/ 6.10, 12200 K.G. Uien: Uien 4.60—/ 7, Drie- lingen 6.40—/ 7.20, alles per 100 K.G. PURMEREND, 1 Maart. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken." Aardappelen 0.45—/ 0.60 per zak 25 K.G., Witlof 0.20—/ 0.23 per K.G., Roo de kool 0.90—/ 8.40 per 100, Gele kool 2—/ 6.60 per 100, Spruitkool 1.55— f 3.95 per 15 K.G., Uien 0.50—/ 1.30 per 25 K G., Prei 17.90—/ 20.40 per 100 bos, Drielingen uien 1.351.70 per 25 K G., Goudreinet 0.210.28 per K.G. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776.8 te Biarritz. Laagste barometerstand 739.0 te Vestma- noer. Verwachting (van den avond' van 2 Maart tot den avond van 3 Maart): Meest matige zuidwestelijke wind, zwaar- bewolkt tot betrokken, eenige regen, aanvan- kelijk iets zachter. MarUtberichten Den 19en Maart a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders D. C. SCHOEN en N. SCHOEN1—VADER, te Heiloo, hun 35-jarig huwelijks- feest in stilte te herdenken. Hunne liefhebbende kinderen en kleinkinderen. Heiloo, 2 Maart 1925. Heden overleed na eenkort- stondig en smarteljjk lijden ten huize van E. ROSTER te Berkhout, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader P. STAPEL Sr., in den ouderdom van 67 jaar. Heiloo. P. STAPEL—Waal. Nijmegen. S. STAPEL. A. C. STAPEL—Pels. Berkhout. A. M. ROSTER—Stapel. E. ROSTER Dz. Heiloo. R. STAPEL. Bloemendaal. G. T. OFFRINGAStapel. H. OFFRINGRA en Rleinkinderen. Berkhout, 28 Februari 1926. GEVRAAGD. KO BOTTEMANNE, Telef. 742. Hekelstraat 7. gevraagd bij P. H DE ROVERi Hekelstraat 29. Aan de machinefabriek DE VOL; HARDING kunnen geplaatst wor-y den B. z. a. v. direct Extern. Hoog loon geen vereischte. Brieven letter H Boekh. PL. V. BALEN, Mient. TE HUUR op besten stand in een- trum der stad met vrijen opgang tegen billijken prijs. Brieven onder letter H 49 bur. van dit blad. Op mooien stand te Alkmaar een goed bezet ter overname aangeboden. Prijs zeer billijk. Brieven onder letter F 47 bur. van dit blad. Brieven franco order letter J 50 bureau van dit blad. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING ALKMAAR, 1 Maart 1926. In de hedtn gehouden veilingen werd betaald voor: Roode kool per 100 K.G. 1.807.70, Gele kool per 100 K.G. 1.405.70, Boe- renkool per 100 stuks 0.803.70, Bloe- mendalerkool 1.80—/ 6.60, Uien per 100 K G. 4.80—/ 6.70, Brusselsch lof I per 100 K.G. 20—/ 26, II 10-r/ 15, Kool- Voor de talrijke bewijzen van belangstelling, den 13en Februari ons betoond, betuigen wij onzen hartelijken dank. C. KIEFT, Echtgenoote en Kinderen. Alkmaar, Zevenhuizen 3. IP" GEVRAAGD. HEKELSTRAAT 7. Gevraagd voor Engroszaak deg. eenv. ,.u.r I Br. met opg. van verl. salaris on der letter L 52 bur, van dit blad. Gevraagd een Mevr. ZWART, Emmastraat 43. B. z. a. nette voor 3 dagen per week. Adres K ABELSTR A AT 3. Gevraagd een alleszins bekwame voor atelier. B. W. G. LIENESCH, Lange- straat. Gevraagd met 1 Mei a.s. goed kunnende melken, wooing met tuin beschikbaar bij W. GROOT Cz. Stompetoren. Gevraagd met 1 Mei a s. een die genegen is electrisch melken te leeren en die vrouw zoo noodig voor andere bezigheden behulpzaam te zijn. Brieveo onder letter M 53 bureau van dit blad. Te koop verschillende soorten als Blauwe, witte Leghorn, Zilver- en Witte Wynandottes(tweebroed- sche kippen) tevens te koop ge- vraagd alle soorten Kippen bij J. GRAS, Wagenmakerstraat 3, Alk maar. TE KOOP of IN HUURKOOP een volledige Te bevragen bij J. ROODING, Ganzenwerfstraat 5, Zaandam. TE KOOP: mooi van toon van de ontbonden Zangvereeniging te Ursem. AdresP. KOELEMEIJ, Ursem. TE KOOP: een als nieuw met boomgaard, groote koolschuur, aparte veestalling en hooiberging, best werkende brongas-installatie en 110 snees eerste kwaliteit wei- en bouwland aan het vaarwater en harden weg gelegen in de gemeente Heerhugowaard. Koopsom f 13500. P. N. LEERING Gz., makelaar te Oudorp. te ALKMAAR. op Donderdag 4 Maart, des avonds 8 uur, in de Consistorie-kamer. BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van HEILOO zullen op Dinsdag 9 Maart 1926, namiddag 2 uur AANBESTEDEN, j in een gedeelte van den MALLE- I VOORTSDIJK, het bestek ligt ten raadhuize ter inzage en is aldaaf in afschrift te bekomen. Prijsopgaaf gevraagd1 van eea partij grondwerk. Inlichtingen aan den Wooingbouw bij het Ooievaarsnest, Gem Oudorp Wie m ZEELAND, in welk deet ook, met succes adverteeren wil, doe dit in de i het in die provinde meest gelezen Dagblad. if Zoowel op het platteland als m de groote gemeenten komt deze j courant in de meest koopkrachtige kringen. Jj Men vrage proefnummer en abott- I nements-voorw. voor annonces.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3