DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Electrische Drukkerjj No. 52 Honderd aclit en twintieste Jaarglanp 1926 WOENSDAG 8 MAART Dit nummer bestaat ait 2 bladen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalvc Zon- en Feestdagen, uitgegevcn. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door bet geheele Rijk /2.5C. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIENi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrulmte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOOM, Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr.^dgynisfrafie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. star Hoofdredacteur; Tj. N. ADEMA. Uit het Parlement Den Haag, 2 Maart 1926. Met 70 tegen 24 stemmen is het voorstel van de sociaal-democratische fractie der Tweede Kamer om aan de Koningin te ver- zoeken tot ontbinding der Kamer te besluiten verworpen. Toen voorzitter Ruys de Beeren- brouck dit had medegedeeld, liet hij den ha- med vallen tot sluiting van een der eigenaar- digste kamerzittingen, welke schrijver dezes ooit heeft medegemaakt. Men kent de voorgeschiedenis van deze vergadering: de geheele soc.-dem. fractie had een verzoek ingediend om de kamer samen te roepen ter behandeling van een voorstel om het land uit het politieke moeras te helpen door de koningin te verzoeken tot ontbinding der Tweede Kamer over te gaan. Het aantal onderteekenaars van dat verzoek was zoo groot, dat de voorzitter op grond van het Re- glement van Orde verplicht was tot samen- roeping van de Kamer over te gaan. Die ver gadering heeft gister plaats gehad doch heeft amper twee uur geduurd. Toen viel de reeds hierboven vermelde be- slissing. De gedachtenwisseling is dus zeker nogal kalm geweest? Er is in het geheel geen gedachtenwisse ling geweest! De overgroote meerderhe d der Kamer heeft het eenvoudiger gevonden tot „La Mort sans Phrase" te besluiten, en toen de heer Albarda als woordvoerder van zijn partij twee uur lang de beteekenis van het voorstel had toegelicht, terwijl de Kamer met een kalmte en mst, welke hun wedergade niet vinden in eenig ander parlement de heer Albarda klaagde een oogenblik over interrup- ties, welke niet hadden plaats gehad, een ge- volg wellicht van zijn nerVeusen toestand heeft zitten luisteren. Toen de spreker geeindigd had, vroeg de voorzitter, wie der leden het woord verlang de. Geen antwoord werd op die vraag ver- nomen. Zij werd herhaald, met betzelfde re- sultaat. Toen viel de hamer en ging men tot stemming over: slechts de soc.-democraten en de communist de Visser stemden voor het voorstel, de overige leden tegen. En toen is de Kamer weer tot nadere bijeenroeping geschei- den totJa, dat ligt in de schoot der go- den, gelijk Homerus zeide Dat geen der ministers de vergadering bij- woonde spreekt wel vanzelf. Het was een zaak die formeel buiten hen omging! Wat de heer Albarda in zijn twee-urige rede heeft betoogd, was uit den aard niet nieuw. De meeste argumenten voor het ont- bindingsdenkbeeld waren reeds verkondigd op de meetings van Zondag 11. zoo zij niet al in de soc.-democratische pers hadden gestaan. De spreker begon met een uiteenzetting, dat de Kamer bevoegd was een verzoek tot ont binding tot de koningin te richten. Men sprak van een politieken zelfmoord, doch volgens hem is er geen ander middel om tot een ver- nieuwing van de Kamer te geraken. En een vernieuwing is noodig, omdat wat we thans zien een toonbeeld is van onwil en onmacht. gelijk de verschillende pogingen om tor een een oplossing van de crisis te komen, hebberi bewezen. Nu wordt beweerd, dat slechts rest de terugkeer van het ministerie-Colijn. Doch dat gaat niet, evenmin als andere oplossin- gen,"welke van versch.llende zijden aan de hand zijn gedaan. Dat komt omdat de Kamer niet meer dezelfde is als onmiddellijk na de verkiezingen. Vooral de Katholieke partij heeft een ommekeer .ondergaan en het is nitt een kabinetscrisis, maar een kamercrisis, welke ons land plaagt. Een verk.ezing zal dus een louteingsproces zijn voor de partijen en voor de personen, die gekozen zullen wor den. De heer Albarda behandelde ten slotte de vraag, wat er zou gebeuren als de heer Colijn zijn handteekening weigerde te zetten onder een ontbindingsbesluit. Volgens de spreker zou hij, wanneer zulks geschiedde, onmiddel lijk zijn ontslag mceten vragen en zou er een ministerie moeten komen, dat enkel de taak zou hebben aan de koning.n het ontbindings- besluit ter teekening voor te leggen. Stelde de heer Albarda zich de dingen wel helder genoeg voor den geest? Immers als de heer Colijn een eventueel verzoek der Kamer om haar te ontbinden voor zich kreeg, zou hij geen enkelen' ambtelijken plicht verzaken als hij dat verzoek naast zich neer legde en niets deed. De Kamer kan hem dan wel later ter verantwoording roepen, maar zonder votum van wantrouwen of afkeuring of iets derge- lijks krijgt men hem dan toch niet weg, zou- den we denken. Enfin, het geval is na de be- slissing der Kamer uitgesloten en we blijven voorloopig de oude kamer houden In den' aanvang der vergadering heeft de voorzitter met een kort en zeer correct toc- spraakje herinnerd aan het zilveren feest, dai dc koningin heeft gevierd Wijders valt nog te vermeiden, dat er eeu paar interpellatics zijn aangevraagd, o.a. een door den heer Lo- vink over de mceietijkheden. die onze bnllen- Icweekers ondervindeh bij hun handel op Amerika Er zullen, helaas, nog wel een paar dagen It een gaan voor die interpellates warden gehouden. Buiten land. DE.UITBRE1DING VAN DEN RAAD VAN DEN VOLKENBOND. Met betrekking tot de uitbreiding van den Raad van den Volkenbond zou naar ver- luidt in Engelsche diplomatieke kringen het plan geopperd zijn, dat de Raad een com- missie zal benoemen, welke tot taak zal heb ben ht instellen van een onderzoek naar de rechten, welke Polen en andere naties laten gelden op een permanenten zetel in den Vol- kenfoondsraad. Deze commissie zal dan aan de Assemblee in September rapport moeten uitbrengen over hare bevindingen. DE REGELING MET DE DUITSCHE VORSTENHUIZEN. De democratische rijksdagfractie is blijk- baar niet tevreden met den gang van zaken in de juridische rijksdagcommissie betreffen- de de te treffen regeling met de vorstenhui- zen en tracht nu druk uit te oefenen door rechts te dreigen eventueel de leden der de mocratische partij voor het plebisciet te laten stemmen. Het houden van dit plebisciet is, zooals men weet, oorspronkelijk een communistisch voorstel en betreft het plan tot onteigening der voormalige vorsten zonder schadevergoe- ding (naar schatcing bedraagt de waarde der betrokken goederen enz. anderhalf tot drie milliard M Het denfcbeeld werd vervolgens gesteund door de soc. dem., bevreesd door dezen zet van den communrstischen concur rent zieltjes te zullen verliezen. Thans zullen van 4 Maart gedurende twee weken in het rijk lijsten ter teekening tiggen waarop de kiezers, die wenschen, dat het door communisten en soc. uitgewerkte wets- ontwerp tot onteigening zonder schadeloos- stelling den Rijksdag ter behandieling wordt voorgelegd, hun naam kunnen zetten. Ruim vier mffioen kiezers moeten de lijsten teeke- nen, wil de regeering zich genoodzaakt zien, het ontwerp ter tafel te brengen. Aangezien soc. en communisten gemakWlijk dit aantal kunnen opbrengen, is het te voorzien, dat het ontwerp in den Rijksdag komt. Maar even zeker wordt verwacht, dat het daar niet de, door de grondwet voorgeschreven, twee derde meerderheid zal halen. Wordt het ont werp verworpen, dan kan een „Volksent- scheid" worden verlangd, waarbij minstens de helft der kiezers, dus ruim 20 millioen, zjch voor het ontwerp moeten verklaren, wil dit wet worden. Welk aantal onbereik- baar wordt geacht. Dc grcnslijn zou waar- schijnlijk al getrokken worden bij de demo- 'craten en zeer zeker bii het centrum. Maar ook in het uiterst linksche kamp zal men zich, al zijn ook vele bourgeois niet te spre- ken over de hooge vorstelijke eischen bij de huidige verarming van de bevolking, wel niet veel illusies erover maken, dat het aantal groot zal zijn van degenen buiten de recht- sche partijen (over wier houding in deze natuurlijk niet eens behoeft te worden ge- sproken) die zouden willen afwijken van art. 153 van de grondwet van Weimar, waarbij het eigendom wordt gewaarborgd en onteige ning slechts in het algemeen belang en tegen behoorlijke schadevergoeding kan plaats heb ben, waarop de advocaten der vorstelijike eischers zich dan ook beroepen. Er hebben te Berlijn tussciien de regee- ringspartijen bij yoortduring besprekingen plaats bttreffende; net wetsontwerp nopens dc financieele regeling met de vroegere vor- stenhuizen. De democraten wenschen, dat het speciale rijksgerechtshof niet uitsluitend uit rechters zal bLstaan, maar dat er cok vier leeken zit- ting in zullen hebben, die op voorstel van de rijksregeering door den rijkspresident zullen worden bencemd. D5 democraten hopen, dat het voorstel bij de andere regeeringspartijan ingang zal vinden, daar zij anders in geen geval het wetsontwerp zullen steunen. NIEUWE ONRUST IN SYRIe. Reuter meldt dat volgens berichten uit Beiroet, Damascus geheel met ijzerdraad is omgeven. De Fransche artillerie beschoot den 28en Februari de opstandelingen in Yalda-Yayla. Ook wordt gemeld dat de rebellen de spoorlijn van Hedjas tusschen Keswa en Horns hebben opgebroken en een trein heb ben beschoten. DROEVIG MISVERSTAND. Trebitsch Lincoln, de jonge man, die we- gens het plegen van moord ter dood werd veroordeeld, is gistermorgen om acht pur te Londen terechtgesteld, zonder dat zijn vader hem nog heeft mogen ontmoeten. Zooals men weet, had deze toestemming gekregen om daartoe het land te betreden, doch er heeft zich een misverstand voorgedaau, tenge- volge waarvan het bedrag van 15 pond ster ling, dat hem ter beschikking was gesteld om de reis van Ceylon naar Engeland te kun nen doen, hem niet tijdig genoeg bereikte. (De vader was vro.ger parlementslid en tijaens den oorlog international spion) Er waren maatregelep geteofien Qm hem bjj aankomst in Engeland door twee reclter- cheurs op te vangen, die hem gedurende zijn oponthoud in Engeland zouden moeten na- gaan. DUITSCHE ACTIE IN TSJECHO- SLOWAK1JE. In Duitsch-Bohemen, zoo wordt uit Berlijn gemeld, zijn Zondag in meer dan 60 plaalsen door de Duitsche natdonale partijen protest- vergaderingen gehouden tegen de z.g. „taal- verordening" der regeering te Praag. In ver schillende plaatsen, o.m. te Teplitz, Karlsbad en Trautenau, is het daarbij tot botsingen met de politie gekonren, die de vergaderingen wilde verhinderen. LITAUEN EN POLEN. In opdracht hunner regeering hebben de Litausche gezanten aan de regeeringen, waarbij zij geaccrediteerd zijn, een memoran dum overhat digd, waarin tegen het optreden van Polen aan de Litausdi-Poolsche demar- catielijn ten scherpste geprotesteerd wordt Met nadruk constateert Litauen, dat de aanvallen van Poolsche zijde zijn ivitge- gaan en dat geen Litausche troepen de Pool sche grens hebben overschreden. Mochten echter de Poolsche troepen thans, na het protest van Litauen bij den Volkenbond, het Litausche gebied niet onverwijld ontruimen, dan zou Litauen zich gedwongen zien het status quo ante met wapengeweld te her- stellen. LOCARNO EN AirrEURSRECHTEN. Im. verband met de eigenaardige moeilijk- heden, welke in den laatsten tijd in ver schillende landen in internationaal opzicht zich openbaren ten aanzian van de handha- ving der auteursrechten op het gebied der muziekuitvoeringen. hebben verschillende auteursrecht-organisaties besloten op 4 en 5 Maart 1926 te' Locarno te zamen te komen. Het Bureau voor Muziek-Auteursrecht te Amsterdam zal vertegenwoordigd zijn door de heeren Jan van Gilse, Joh. A. Alsbach en A. D. Loman Jr. Lindenlaan 48 Alkmaar Teleioon No. 1677. DE BAN'KBILJETTENZWENDEL. Uit Boedapest wordt aan de „Abend" te Weenen gemeld, dat de zoon van den Hon- gaarschen premier, Bethlen, Andreas Beth- len, is gehoord, die in het buitenland valsche bankbiljetten in omloop moet hebben ge- bracht. Groot opzien, zoo vertelt het blad, werd gewekt door het feit, dat in den zomer van 1923 de jonge Bethlen ,,op wensch van zijn vader" plotseling naar Amerika vertrok, ten einde daar zoogenaamd een geheel onderge- schikte betrekking bij' een bank te gaan be- kleeden. Voor en tijdens zijn reis hield An dreas Bethlen zich ook in Weenen en Parijs op, waar hij groote bedragen, die in de honderden millioenen liepen, inwisselde. Het waren bijna alle valsche francsbiljetten, waarvoor door hem dollars werden gekocht. De Fransche gedelegeerden in Boedapest kregen kennis van deze aangelegenheid en een onderzoek werd door hen ingesteld. Hier- bij bleek, dat de jonge Bethlen, die nog in den zomer van 1925 zeer sterk in de schul- den zat, in den loop van Augustus en Sep tember al zijn schulden heeft betaald. Vast staat ook dat hij op zijn reis koeriersbagage heeft medegenomen, die door de Hongaarsche autoriteiten was verzegeld. Daarin bevonden zich de valsche francs-biljetten. In Parijs moet hij, volgens genoemd blad, op een enke len namiddag meer dan clriehonderd millioen kronen in omloop hebben gebracht. In Wee nen werkte hij eveneens ,.zeer goed", terwii! hij ook naar Amerika valsche biljetten heeft medegenomen. Hiercmtrent bezittcn de Fransche autoriteiten zeer nauwkeurige ge- gevens. Te Geneve zal deze aangelegenheid thans waarsehijnlijk ter sprake worden gebracht Er moet een rapport van de hand van den icngen Bethlen aanwezig zijn, dat hij aan zijn opdrachtgevers heeft doen toekomen en waarin hij van zijn ,.succes" verhaalt. Deze documentcn moeten zich in het bezii van graaf Te'.cki bevinden. Een hveede „Schla- ger" van Teleki moet het bewiis zijn over do rol van den legitimistischen bisschop van Steinamanger, graaf Mikosch, een der leiders van de partij van Otto. Een groot deel der valsche francs-biljetten meet Mikosch in zijn woning hebben bewaard en eerst eenige we ken geleden hebben doen wegbrengen. Dit moeten d? belangrijke mededeelingen zijna die graaf Teleki eergisteren aan Appo- nyi heeft gedaan, onder welker druk Aopo- nyi zim fiouding om Bethlen te verdedigen heeft opgegeven. Van andere ziide is nog geen bevestiginu dezer sensationeele berichten \'an de Abend-' •nitvau^en, MISLUKTE ZEEROOF. Zeeschuimers deden bij Kongmoon een aanval op een Chineesch schip, dat een an der schip op steeptouw had. Het Engelsche oorlogsschip „Faulknor" en een sloep van het oorlogsschip „Moth" dwongen de roo- vers, hun prijs los te laten. DE OORLOG IN MEXICO. Draadloos wordt gemeld dat het voor- jaars-offensief der Riffijnen met wanhopige aanvallen is ingezet. In Fez wemelt het van versterkingen. Naar verluidt leidt de zoon van Raisoeli, Khaled, den woesten aanval in de Spaan- sclie zone, in de richting van Tetoean. Volgens het officieele communique uit Ma- rokko hebben een groep inlanders onder be vel van een Spaansch officier in den sector van Melilla een troep rebellen in een hin- derlaag gelokt, die zes dooden achterlieten. DE TOESTAND TE KANTON. Oppervlakkig gezien is te Kanton alles rustig, doch in het algemeen gesproken is de toestand verward Boycotposten maakten zich weer meester van goederen, aan verschillen de nationaliteiten toebehoorerd, in het bij- zonder aan Duitschland, eh die aan de doua- ne-autoriteiten waren teruggegeven. Ver schillende arbeidersorganisat'.es hebben zich bij de stakers aargesloten, die pressie pogen uit te oefenen op de arbeiders in de buiten- landsche hospitalen en andere door buiten- landers geleide instellingen van liefdadig- heid om hen bij de staking te doen aansluiten. EEN DUITSCH OFFENSIEF OP MONTMARTRE! Naar V. D. uit Parijs meldt wijzen de bla- den er op, dat Parijs op het oogenblik over- stroomd wordt door Duitschers. In de car rets van Montmartre spelen de orkesten weer Duitsche liederen en zelfs geschiedde't, dat eenige blijkbaar in goede stemming ver- keercnce Duitschers het ,,Deutschla:id, Deutseliland iiber Alles" zongen. De „Liberte" schrijft dat dit wel wat te ver gaat en dat het Pact van Locarno hans wel wat te vrij gei'nterpreteerd wordt! DE TOENEMENDE CRIMINALITEIT IN CHICAGO, x De toenem'ende criminaliteit in Chicago heeft den inwoners van Chicago genoopt, een dringend beroep te doen op het Congres. Een groot aantal burgers heeft zich vereenigd in een „Better Govern ement Association", die een petitie tot den Senaat heeft gericht, waarin zij verzoejeen een onderzoek in te stel- len naar de te Chicago voorkomende crimina liteit en daaraan een eind te maken. De pe titie verklaart, dat de openbare ambteraren der stad zelf in het geheim lieulen met de misdadigers en dranksmokkelaars en profi- teren van de wetsovertredingen, die op groo te schaal plaats hebben. „Sedert lang", zegt de petitie, „bevindt zich te Chicago een nederzetting van ongena- turaliseerde personen, die vijandig staan te- genover onze instellingen en wetten, die een eigen super-regeering hebben gevormd, van ruziestokers, leden van de Zwarte Hand en leden van de Maffia, die de burgers brand- schatten en hun door terrorisme, ontvoering en moord geld afpersen Er zijn andere ben- den, zooals de O'Donnells, de Mc Lanes, de Ragens, de Colts, de Torrio, en anderen, on der wier leden zich burgers der Vereenigde Staten bevinden. Velen deze vreemdelingcn worden fabelachtig rijk als rum-iunners en smokkelaars en werken in het geheim samen met de politie en andere ambtenaren, vormen een moriopolie in dezen onwettigen handel en ver dee1 en het gebied des lands onderling on der poene des'doods voor alle indringende ccncurrenten". Verder zegt de petitie dat ook politici via misdadigers" en stroomannen, een aantal brouwefijen behecren en bier verkoopen on der bescherming der politie en dat de politie zich ladingen whisky en andere sterke dran- ken naar hun bestemming escorteert. DOUMER NAAR LONDEN. De onderhandelingen tusschen den Bvii- schen minister van financien Churchill en den Franschen minister van financien Dou- mer over de regeling der Fransche schuld aan Engeland zullen Maandag worden her- vat, als Doumer, zooals verwacht wordt, in staat zal zijn geweest zijn financieele voor- stellen door de Kamer te doen aanvaarden. Doumer is voornemens de onderhandelin gen op te vatten op het punt, waar zij zijn afgebroken bij het bezoek van Caillaux, d.w.z., dat de som van 12millioen pond als basis za! worden genomen voor de jaar- lijksche betalingen. De beperkende bepaling, die door Caillaux is gemaakt zal worden ge- handhaafd, namel'ijk de z.g. veiligheidsclau- sule. Hierbij wordt Frar.krijks bereidverkla- ring tot de betaling van 12 millioen pond afhankelijk gesteld van de voorwaarde, dat faciliteiten zullen worden verleend voor de betalingen in de eerste vijf jaren en dat Frankrijksbetalingenaanzijncrediteurer.de ♦ptaal hedrawn. van Duitschland en van de tracten ziin tegen 31 Maart opgezegd anderejdebiteurenlanden ontvangen, niet zul len overtreffen. Doumer zal eveneens vragen om terug- gave van het goud, dat tijdens den oorlog in Londen gedeponeerd is als zekerheid voor leeningen. Verder zal hij herziening \-ragen van de overeenkomst van de Fransche regee ring met de Bank of-England. 'BETHLEN GEEN VERTROUWENS- MAN MEER. Uit Boedapest wordt gemeld dat de parle- mentaire fractie van de sociaal-democratische partij gegroteseerd heeft tegen de voorgeno- men reis van den Hongaarschen mnister president naar Geneve. De sociaal-democraten staan op het stand punt, dat de minister-president en zijn regee ring door hun rol in de vervalschingsaffaire en door hun houding gedurende het onder- zftek het moreele recht hebben verloren ont Hongarije te veriegenwoordigen. OP HET SPOOR DER FRANSCHE TRF.INDIF.VEN. Nadat een premie van 12.000 francs was uiigeloofd, kreeg dc politie reeds eenige ano- nieme brieven met betrekking tot den roof in den sneltrein Parijs—Belfort, welke aan- wijzingen veer het opsporen der banideten bexatten. Voorts is demand komen opdageu met dc mededeeling, dat hij eenige mannen plauneu had hcoren beramen voor een treindiefstal De politie is overtuigd, dat de dieven in den trein gezeten hebben. RUAOER IN DEN GEMEENTER.AAD 1 VAN DRESDEN." m In ctea .geiliigircraa^ vqn Qr^^ien is .het m Maandagavqiid buitengewoon rumoerig ge weest. Toen de voorzitter het -nieuwe regle- nient van orde in stemming braclit, ontstond aan de uiterste linkerzijde luid 'kabaal. Een aantal communisten omringde fluitend en scheldend den voorzitter, terwijl anderen met krantenhoud'ers op hun lessenaar sloegen. Toen ten slotte een communist den voorzit ter een kalender naar liet hooi'd wierp* liet leze de politie cntbieden; terwijl de commu nisten de Internationale zongen, werd de zit- ting daarop geschorst. Als de vooi-zitter kcrten tijd nadien de zitting wil heropenen, beletten coimnuinsten en sociaal-democraten hem zijn plaats te bereiken. Een der commu nisten naam op den voorzittersstoel plaats en verklaarde de zitting gesloten. Ondertusschen bouwden zijn partijgenoolen met behulp van stoelen een barricade om den voorzitter te verhinderen zijn plaats te uaderen. Diie- maal vrceg de voorzitter den commuinisten hem door te laten Zij antwoordden met hcongelach. Ten slotte constateerde de voor zitter, dat de communisten zich aan huisvre- debreuk schuldig maakten, waarna hij, 't was intusschen 1 uur 'snachts geworden, de zit ting sloot. KORTE BERICHTEN, Het Petit Journal" verneemt uit Bcnt- beliard, dat te Audincourt (dep. Doubs) een bloedige botsing heeft plaats gehad tussciien een vijftigtal Georgische werklieden. Velen werden gewond; van verscheidenen is de toe- stand wanhopig. De ,,Societe des amis de la cathedrale de Reims" heeft aan het ministerie van Schoo- ne Kunsten de som van 100.000 fr. doen toe komen voor het herstel van het groote roos- venster boven den hoofditigang der kathe- draal. Ook de glazen van de „gallerie dei Rois" zullen, op kosten van de vereeniging binnenkort aan de beurt komen. De Zwitsersche bondsspoorwegen heb ben over 1925 een tekort van ruim 960.000 frs. tegenover een winst van ca. 20 millioen in 1924. Op 6 Maart a s. zal in het legermu- seum te Brussel een borstbeeld worden ge- plaatst van den Nieuwpoortschen sluismees- ter Henri Geeraert, die in ruime mate bij- droeg tot het slagen van de onderwaterzet- ting van het IJzergebied, in October 1914. De bu!tenlandsche communisten, die in Fgypte werden gearresteerd, zijn blijkens be- ricnt aan de „Times" voor het meerendeel Ri'ssische Joden In totaal werden dertig per sonen aangehouden, 19 te Kairo en 11 te Alexandria. Naar verluidt zullen de onderhandelin gen tusschen Rusland en Zwitserland binnen zeer korten tijd worden hervat, waarsehijnlijk te Berlijn Het Spaansche koninklijk echtpaar gaat binnenkort per vliegtuig naar Z-Amerika Onder het gevolg zal zich Primo de Rivera bevinden. De weduwe van Anatole France zal de zer dagen hertrouwen. En wel met den vroc geren huisknecht van Mme de Caillavet bi.i wie zij vroeger samen met hem diende, loo:' de meester het oog op haar liet vallen en haat zijn naam gaf. Er dreigt een internationale loon- eti arbeidsactie in de Rijnsrhee'pvaart. De con- ALKMAARSC

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1