Vitus-Radiotoestelien. fiadlb-RoekJe. Gemeng-cl nieuws Stadsnieuws. OPENING GERARD WORM Gemeenteraad. >C Vrijdag, 5 Maart. f mversum, H.D.O., 1050 M. 12.— en 7.30 olitieberichten. 6307.30 Herhaling van t le en 2e Duitsche les door den heer Edgar riln, Duitsche leeraar van den H.D.O. 7 45 10.Perdberichten. 8.10—9.10 Lezing {an het Nut van het Algemeen. Spreker: De eer Herman Poort. Onderwerp: Een over- ftcht der Nederl. literatuur van de mid- deleeuwen tot heden. 111. Joost van den Von- 'del, als lyricus en als dramadichter. 9.10 0.30 Concert door het versterkte H. D. O - ■kest, onder leiding van Fr. Lupgens. Solist: fico Treep, viool, o.m. Vioolconcert van St. ssaens en Largo van Handel. f. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weer- jbericht. 11.20—1.20 Het radiokwartet en Bolisten (Contra-alt, tenor, viool). 120— j|.20 Tijdsein, lunchmuziek. 4.05 Concert <oor de People's society. Het Kinsey-strijk- kwaxtet- 5.05 Vocaal concert. M. Winter, so* 4>raan, M. Silva, piano. 5.35 Kinderuurtje. $.20 Concert van de Ideal home exhibition. 6.50 Muziek. 7.— Lezing: How to read a prospectus. 7.13 Uittreksel uit de radiobla- den. 7.20 Tijdsein Big B:n. wecrbericht, nieuws. 7.45 Pianopreludes van Each 8 iEen kwartiertje in een filmfabriek. Gpnrme /van de .Whirlpool". 8.20 De Kreutzc; sena te van Beethoven voor piano en vice! 8 35 Teekenles. 9.20 Orkestconcert. 9.45 Volks- liejes door zangduo. 10.20 Tijdsein, weerbe Iricht, nieuws. Lezing: What science owes to glass. 10.50 Vioolconcert. 11.201.50 v m. dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Con cert Luden Paris (piano-viool-cello). 2.05 tNieuws- 5.05 Jazzmuziek. 8.5010.20 Or kestconcert. Konigswusterhausen, 1300 M. 7.50 Cau- ■serie: Deutsche Frauenlyrik. 8.209.20 Or- ikestconcert. E. Schontek vertelt jagerlatijn F. Drissen, bariton. Hoornkwartet. 9.50— 11.20 Dansmuziek. I Brussel, 262 M. 8.20 Orkestconcert. 8.50 Sportcauserie. 9.05 Phonographmuziek. 9.20 Nieuws. 9.30 Galaconcert. 10.30 Nieuws i Miinster, 4.10 M. 12.351-50 Stnjkmu- ziek. 3.50 Vocaal concert door sopraan 4 20 jSolistenconcert, Klassieke muziek. 5.35 Voor- lezing van scenes uit werken van Romain Rolland. 6.35 Die geschichtliche Entwicke- lung der Klaviersonate. 7.20 Engelsche les 8.40 Het Dortmunder kamertrio. Moderne muziek. Nieuwste constructie 4-lamps. Prijs compl. met luidspr., accu en anode f 180. N, SGHERMER, Schoutenstr. 8, Alkmaar. DE VALSCHE FRANSCHE BANK- 1 BILJETTEN. In Den Haag vertoeit thans een inspecteur van het ministerie van financien te Praag, de heer Rudolf Schmaus, die in opdracht van de Tsjecho-Slowaaksche regeering een onder- zoek instelt naar de valsche bankbiljetten- kwestie. Ook zal de Tsjecho-Slowaaksche regeering, die de zaak van de valsche 1000 francsbiljet- ten met groote belangstelling volgt, zich morgen bij de behapdeling voor de Haagsche rechtbank door eenige leden van de legatie te 's-Gravenhage laten vertegenwoordigen. De Franschc en de Hongaarsche regeering zullen daarbij cok vertegenwoordigd zijn. BEROOVING MET GEWELDPLEGING Dinsdagochtend vroeg is nabij Delfzijl een man in een sloot gevonden. De man was gebonden; hij verklaarde Otto Wiedicke te jeeten, 65 jaar oud te zijn en in Hamburg te wemen. Hij was Maandag te Delfzijl aange- s'omen, met het plan, door te gaan naar Rot terdam, had verschillende cafe's bezocht en was tenslotte door twee mannen, die hem on der dak zouden brengen, gebonden en be- roofd van drie biljetten van 50 mark. De pclitie heeft in verband met dit verhaal twee mannen aangehouden, die met den Duitscher gezien waren, doch het slachtoffer verklaarde dat dezen hem niet hadden aange- vallen. Over zijn belagers wist hij echter maar weinig te vertellen. De man is voorloopig in een gemeentege- bouw ondergebracht. DE WATERSNOOD. De correspondent te Grave van de N. R. Courant schnjft d.d. 2 dezer: De Maas voor deze gemeente begint weer langzamer te vallen. Na van gisteravond tot vanmorgen 8 uur 16 c.M. gevallen te zijn, was de val van dat uur tot vanavond 6 uur slechts 7 c.M Het binnenwater in het Rijk van Nijme- gen wast nog steeds, zoodat de Woordsche dammen (de scheiding tusschen de polders Balgoy en Wyclien) en de Zeegdijk (de schei- ding tusschen de polders Over- en Neder asselt en Wyctien) reeds zoozeer overloopen, dat de Oosterweg (loopende van den rijks- weg Grave-Nijmegen naar Wychen) al voor een groot gedeelte onder water staat. Gisteren is een groot gat gestagen in den dam, aansluitend aan de kistingen tusschen de boerderijen Kraaienberg en Homb.rg, on der de gemeente Wychen. Met kracht werd het dichtingswerk door het waterschap de Gecombineerde waterlossing van de polder- distrieten het Rijk van Nijmegen en het sand van Maas en Waal ter hand genomen, zoo dat dit gat vandaag weer met zakken zand en k'stingen was dichtgemaakt. Op den Ruffelsdijk staat het water hoog tegen de kistingen en bijna gelijk met den spoordijk WychenRavpnstein. Door 14 marechaussee wordt h.er de wacht gehou den. Niftrik, Balgoy, Wychen en Nederasselt staan grootendeels onder water. Van en in de boerderijen kan men niet anders komen dan met 'oootjes en waterlaarzen. En deze toestand kan nog geruimen tijd duren. De Maas moet nog 75 c.M valler. eer de waterloozingssluis te Balgoy kan geopend worden, en nog 35 c.M., voordat de Niftrik- sche sluis het water kan uitlaten. Morgenmiddag zal een commissie van het >olderdistrict het Rijk van Nijmegen, be- srtaande uit de heeren R J. Bruysten, dijk- graaf te Nederasselt; M L. Berben, heem- raad te Wyche, en v. d. Putten, heemraad te Ewijk", aan den minisTer van wafersfaat een verzoekschrift aaubieden om een subsidiie van 2/3 van de kosten van den nieuwen Maasdijk bij de doorbraak te Overasselt van den staat te mogen ontvangen. Genoemde heeren zul len dit verzoekschrift mondeling toelichten. De peilschaal te Grave teekent thans 9.47 Meter plus N.A.P. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.3 te Coruna. Laagste barometerstand 734.7 te Thors- havn. Verwachting (van den avond van 4 Maart tot den avond van 5 Maart): Sto'rmachtige tot krachtige zuidwestelijke tot westelijken wind, zwaarbewolkt of be- trokken, waarschijnlijk regen- of hagolbuien, iets kouder. 2e AANVULLINGSAGENDA voor de Raadsvergadering op Donderdag 4 Maart 1926, namiddags 1 uur. 3b. Voorstel tot overneming van een steeg achter de Linden!aan (bijlage nr. 37) MAGAZIJN „DE ADELAAR". In perceel Payglop 12, waarin voorheen het kleedingmagazijn „Nieuw Engeland" ge- vestigd was, wordt hedenavond het heerenr kleedingmagazijn „De Adelaar" gevestigd, welke zaak filialen heeft in Utrecht en Lei den. Een blik in de etalage schenkt de overtul- ging, dat men hier in de prijzen naar scherpe concurrentie streeft en in de coupe tracht de nieuwste mode te brengen. Aan de zaak is ook een coupeur voor maat- werk verbonden. OVERDRACHT VAN EEN STEEG In bijlage No. 37 schrijven B. en W.: De heer W. Kaal, sigarenfabrikant alhier, wonende Lindelaan nr. 12, wenscht, blijkens zijn hierbij overgelegd verzoekschrift, aan de gemeente in eigendom over te dragen een ge deelte van perceel Sectie E. nr. 2584, zijnde een steeg en wel van dien weg dat gedeelte, hetwelk loopt van de Egelenburglaan tot het punt, waar het aan die steeg liggende per ceel Sectie E. nr. 1650 begint. De reden van dit verzoek is gelegen in het feit, dat belang- hebbende op dat perceel nr 1650 een sigaren- fabriek wenscht te bouwen, hetgeen artikel 23 al. 2 der Tabakswet hem belet, zoolang zijn eigendom middellijk of onmiddellijk ge- meenschap heeft met de aan zijn erf grenzen- de woningen. Komt de toegang van de fa- briek uit op een openbaren weg, dan is er geen wettelijk bezwaar. Overneming van den eigendom door de gemeente schijnt voor de toepassing der Tabakswet voldoende te zijn. Wij meenen, dat het belang der gemeente zich tegen de aanvaarding van deze strook niet verzet, te meer, waar adressant bereid is, de kosten van overdracht voor zijn rekening te nemen en voorts ook het ondernoud in het vervolg te blijven bekostigen. Wat dit laat ste betreft, zullen wij echter nog het beding maken, dat deze verplichting ook op eventuee- le reehtverkrijgenden van perceel sectie E. nr. 1650 overgaat. Op de steeg rust een servituut van overpad tot gebruik en ten nutte van de daaraan be- lendende perceelen. Wij meenen, dat de ge meente geen bezwaar behoeft te maken, dezen zakelijken last te aanvaarden, op voorwaarde, dat adressant de gemeente vrijwaart tegen elke schade, waarvoor zij door de eigenaars der heerschende erven terzake van eventueele belemmering in de uitvoering van hun recht zou kunnen worden aangesproken. B. en W. stellen den Raad derhalve voor, het desbetreffende bcsluit te nemen. GOUDEN JUBILEUM VAN BART KREEFT. In de aankondiging van gister, dat Woens- dag 10 Maart in „Het Gulden Vlies" Bart Kreeft zijn gouden jubileum zal vieren met de lachschlager „Nummer Zeventien" door Herman Heijermans staat abusievelijk dat plaatsbespreking plaats heeft op Donderdag 4 Mrt. van 1012 en 25 uur. Dit moet zijn vanaf Donderdag (heden). SCHOUWBURGVEREENIGING In de „Unie" werd gisteravond een verga- dering gehouden van de onlangs opgerichte Schouwburgvereeniging. De Voorzitter van het voorloopig comity Mr. W. C. Bosnian opende deze vergadering, waarna de notulen door den secretaris, den heer van Reijendam, gelezen werden, welke onder dankzegging goedgekeurd werden. De voorzitter decide nog mede, dat Mr. Kusters zijn benoeming in de commissie aan- vaard had, maar verhinderd was deze verga dering bij te wonen. Naar aanleiding van het besluit van de vorige vergadering, heeft de commissie zich met de voorbereidende werkzaamheden bezig gehouden. Daartoe had de commissie de ontwerpsta- tuten gereed gemaakt. Alvorens deze ontwerp-statuten in behan- deling werden genomen, werd voorlezing ge- daan van eenige ingekomen stukken De meeste dezer ingekomen stukken waren blij- ken van sympathie met het doel der vereeni- ging. Eenige ook met de mededeeling, dat men niet ais lid wenschte toe te treden. Eenige vereenigingen gaven zich nog staande .deze vergadering als lid op. In verband hiermede en de verschillende schriftelijke bewijzen van sympathie, consta teerde spr. dat allerwege steun wordt onder- vonden. Daarna werden de statuten in behande- ling genomen, en na een kle ne wijziging, wat betreft het benoemen van een ondervoorzitter vastgesteld. Tot gemachtigde, die de Kon. goedkeuring op de pas vastgestelde statuten kan aanvra- gen en die eventueele wijzigingen, welke noo- dig mochten zijn om de goedkeuring te ver- krijgen zal kunen aanbrengen, werd aange- wezen de heer van Reijendam. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een algemeen bestuur. De vereenigingen welke lid geworden zijn, kunnen een vei tegenwoordiger aanwijzen, die zitting heeft in het algemeen bestuur. De volgende vereenigingen met de daar- achter vermelde afgevaardigden zijn als lid toegetreden. S. D. A. P., P. Dekker; Alberdingk Thijm, J. F. M. Endel; De Stem des Volks, G. Veen, Alkm. Best. Bond, A. V. Holtes; Inst. v. Arb. Ontw, A. Tomassen; ,,Turnlust", S. Bud ding; Alkm. Tooneel: 0. J. Smits: „De Hal ter", G. Mensink; Alkm. Orkest Ver., F. H. Maschhaupt; „Toonkunst", A. Ohlen; S. D Vrouwenclub, Mevrouw Westerhof; Sted. Muziekcorps, J. Klokker; Volks-onderwijs, L. Roet; Ned. Ver. v. Fabrieksarb. F. K. Ca- pelle; Ver. Zangers, A. Slagt; Bilderdijk, M. Kater; Het Alkm. Dubbel Mannenkwartet had nog geen afgevaardigde aangewezen Nadat nog de heeren v Reijendam, Mr. Kusters, Jb. Cloeck en J. Westerhof bij accla- matie tot leden van het algemeen bestuur wa- hen benoemd, werd allereerst overgegaan tot verkiezing van een voorzitter. Hiertoe werd met bijna algemeene stemmen benoemd Mr. W. C. Bosnian, die deze benoe ming aanvaardde. Tenslotte werden nog bij acclamatie tot le den van het alg. bestuur gekozen de heeren Dr. Mol, Molenaar, Zoll en v. Reijendam Jr. terwijl er een vacature blijft. De contributie werd bepaald voor vereeni gingen op minimum 2.50 en voor persoon- lijke leden 1 De voorzitter achtte het wenschelijk dat er propaganda gemaakt wordt voor nieuwe le den. Alleen, wanneer de vereeniging een groot ledental heeft kan iets bereikt worden. Spr. wekte daartoe de aanwezigen op. De heer Westerhof wilde even de pessimis tische toon weerspreken, welke spr. beluistert, als zou het streven toch geen resultaat heb- ben. Men achtte de bedoeling wel goed, doch niet te verwezenlijken. Met nadruk wees spr. erop, dat het geens zins de bedoeling was, dat er juist een nieu we, groote zaal bij moest. Het was zeer goed mogelijk, dat men in samenwerking met den eigenaar van een der ber.taande gefoouwen tot het geWenschte resultaat zou kunnen komen. De bedoeling is, dat men hier krijgt een goed ingerichte zaal. En wat de vereeniging wil, stellen. (Applaus). Mr. Sluis en de heeren Sietstna en Plevier werden hierop aangewezen voor het onder- zoeken der geloofsbrieven van den heer D. Geels, den opvolger van den heer Keijsper. De geloofsbrieven werden in orde bevon- den, waarop de secretaris den heer Geels binnenleidde, die in handen van den voorzit ter de door de wet vereischte eeden aflegde. De voorzitter richtte hierop een woord van welkom tot den heer Geels, daarbij den wensch uitsprekende, dat de heer Geels er in zou slagen de voetsporen van zijn voorgan- ger te drukken en lange jaren tot heil van Alkmaar in den raad te mogen samenwer- ken. De notulen werden hierop vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat Mr. Leesberg iets later zou komen. Ingekomen zijn: a. Een brief d.d. 17 Februari No. 78 van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit d.d. 28 Januari j.l., tot toekenning van een subsidie aan de Commis sie vopr Huisverzorging voor het jaar 1926. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief d d. 10 Februari j.l. No. 190 van hetzelfde college, ten geleide van de goedgekeurde suppletoire gemeentebegroo- ting, dienst 1925. Als voren. c Een brief d.d. 16 Februari j.l. No. 666 afd. H. O. van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, houdende be- richt van goedkeuring der benoeming van den heer D. de Bruin tot tijddijk leeraar aan het gymnasium. Is voren. d. Een brief d.d. 5 Februari j.l. van den heer J. C. Keijman, daarbij de aanneming be- richtende van zijne benoeming tot tijdelijk leeraar aan de gemeentelijke avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Als voren. e. Een brief d.d. 23 Februari j.l. van M. Jimmink, houdende dankbetuiging voor de VRIJDA6AV0ND 6 UUR VAN ONZE TWEEDE ZAAE UITSL ITEND FIJNE HEEREN-MODES DAMESKOUSEN - - HANDSCHOENEN PARAPLUIES HOUTTIL achtte spr. niet zoo buitensporig, niets bui- tenissigs. Als voorbeeld noemde spr. Veen- dam, een plaats van ongeveer 12.000 in- woners, waar men een schouwburg wil bou wen, plaats biedende voor 1000 personen. Spr. wees er op, dat het Gemeentebestuur daar ter plaatse medewerkt door in de com missie zitting te nemen en grond voor het gebouw beschikbaar te stellen. Wat daar mogelijk geacht wordt, moet hier toch zeker kunnen. De steun van het Gemeen tebestuur ontbreekt echter hier. Ook de heer Ohlen legde nog eens den na druk er op, dat de bedoeling wasHet verkrij- gen van een zaal, welke comfortabel is inge- richt en waar men gezellig zit. Van de be- staande gelegenheden kan men dit niet zeg- gen. Nadat de voorzitter nog eens verzocht had propaganda voor de vereeniging te maken. werd de vergadering gesloten. LEVERING OPGEDRAGEN. De levering van 800 stuks asparagus sprengeri, 800 stuks coleiis, goudrand, 750 stuks pelargonium zonale, varieteit rubin, 475 stuks pelargonium zonale, varieteit ma- dame la roque, 500 stuks fuchsia, varieteit sylvia, 5O0 stuks begonia, varieteit prima donna, is door de Floral ia-commissie opge- dragen aan den heer J. L. Kleverfaan, bloe- mist, Poppelmanslaan te Alkmaar. RECTIFICATIE. In een advertentie van den heer Ant. Schel- linger welke in ons blad van hedenavond voorkomt, staat als telefoonnummer 48, men gelieve hiervoor te lezen 524. De zetter had vergeten de correctie aan te brengen. FAILLISSEMENTEN. 3e. P. J. J. Jonker, hotelhouder te Alk maar, met benoeming van mr. A. M. Lede- boer tot rechb-coLimissans en van mr. P. Langeveld tot curator. 4e. J. Osterman, koopman in galanterieen te Alkmaar, met benoeming van mr. dr. N. Muller tot rechter-commissaris en mr. A. J. M. Leesberg tot curator Heden is failliet verklaard: le. H. Doom, aannemer, wonende te 't Zand, gem. Zijpe, met benoeming van mr A. M Ledeboer tot rechter-commissaris en van mr K A. Vink te Helder tot curator. 2e. Jacob Broekhuizen, koopman, wonende te Bakkum, gem. Castricum, met benoeming van mr. dr. N. Muller tot rechter-commissaris en mr. C. H. Bosman tot curator. De Raad vergaderde hedenmiddag. Afwe- zig Mr. Leesberg. De voorzitter sprak een woord van waardeering over den heer Keijsper, die voor alien altijd een goed kameraad was ge- weest en altijd op een uitstekende manier zijn plichten als raadslid deed. Persoonlijk ont- moette spr. den heer Keijsper vaak in zijn kabinet, om verschilende belangen van zijn kiezersgroep te bespreken. Spr. deed nog uit- komen, dat de heer Keijsper vooral voor de middenstadsbelangen in het geweer kwam. Spr. hoopte, dat de gezondheidstoestand van den heer Keijsoer zich sooeriicr zou l«>r. hem toegekende schadeloosstelling voor be- wezen diensten als amanuensis aan het gym nasium. Als voren. f. Een brief d.d. 25 Februari j.l. 3e afd. No. 2.07.516 van den Voorzitter van het Centraal Stembureau, ten geleide van een af- schrift van diens besluit tot benoeming van den heer D. Geels tot lid van den gemeente raad. Als voren. g. Een brief d.d. 26 Februari j.l. van den genoemden Voorzitter, daarbij mededeelende, dat de heer Geels zijne benoeming aanneemt. Als voren. h. Het verslag van de Commissie van Toezicht op het lager onderwijs over het jaar 1925. Als voren. i. Een adres, ingekomen 12 Februari j.l. van den heer J. F. de Haas c.s., alien be- woners van de Koorstraat, daarbij verzoe- kende genoemde straat te doen asphalteeren Aangehouden tot de tegenwoordigheid van Mr. Leesberg. j. Een adres d.d. 6 Februari j.l. van den heer T. J. Stikkel c.s., alien bewoners van de Spoorstraat alhier, daarbij verzoekende voor het berijden van de genoemde straat met mo- torvoertuigen een maximumsnelheid te willen vaststcllen van 10 K.M. per uur. De Raad stelt dit adres in handen van de Commissie voor de Strafverordeningen om be- richt en raad. k, Een brief d.d. 20 Februari j.l. van den heer G. Ripping te Hilversum, daarbij zijn dank betuigende voor het Raadsbesluit d.d. 28 Januari j.l. No. 5 tot het verbinden van diei.s naam aan de hoofdstraat in het ont- worpen stratenplan der Maatschappij „Nooit Gedacht" alhier. Aangenomen voor kennisgeving. 1. Een brief d.d. 24 Februari j.l. van den heer C. W. Keijsper, daarbij berichtende, dat hij ontslag neemt als lid van den ge meenteraad. Voor kennisgeving aangenomen. m. Een brief did. 1 Maart j.l. No. 136 van het bestuur der Noordholiandsche Ver eeniging „Het Witte Kruis", houdende dank betuiging voor de verleende bijdrage in het exploitatietekort over 1925. Als voren. n. Een brief d.d. 27 Februari j.l. No. 28 van Gedeputeerde Staten, ten geleide van een uittreksel uit het koninklijk besluit van 15 Februari j.l. No. 17, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot wijziging der veror- dening op de heffing van markt-, staan- en waaggelden. Als voren. o. Het proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Als voren. p. Een adres, ingekomen 3 Maart j.l. van de besturen der Alkmaarsche Gymnastiekver- eenigingen „Kracht en Vlugheid", „De Hal ter" en „Turnlust" inzake het voorstel tot herziening der tarieven voor het gebruik van de gemeentelijke gymnastieklokalen. Te behandden bij punt 9. a. Een adres, ingekomen 3 Maart i.l van J. Hoed c.s., alien bewoners van het Schar- loo, houdende het verzoek vooralsnog niet over te gaan tot slooping van de perceelen gelegen aan de Zuidzijde van het Scharloo. In handen gesteld van B. en W. r. Een verzoek d.d. 1 Maart j.l. om ont- heffing van een aanslag in den Hoofdelijken Omslag, dienst 1921/1922. Adressant zal zich tot den ontvanger moe- ten wenden. s. Een brief d.d. 1 Maart j.l. van de afdee ling Alkmaar der vereeniging „Schuttevaer' inzake het aanbrengen van tijdelijke voorzie- ningen aan de Willemsbrug. Te behandelen bij het betreffende punt. BENOEMING TIJDELIJK LEERARES GYMNASIUM. Voorgedragen wordt voor tijdelijk leerares in de Oude Talen Mej. M. Bremmer, docto- rande in de Oude Talen te's Gravenhage. Benoemd mej. Bremmer met algemeene stemmen. SPOEDVOORSTELLEN. Het woord was hierop aan Wethouder Rin gers voor het doen van een paar spoed-voor- stellen. Spr. deed mededeeling over de Wa- genmakersstraat en vroeg machtiging om 350 te mogen gebruiken om de straat overeenkomHig een ingekomen verzoek in or de te brengen. Conform besloten. Spr deed hierna het voorstel om aan het woonwagenpark een hekwerk te maken er daar bepiarting aan te brengen aan de zijdt van den spoordijk en daarvoor machtiging van den minister te vragen. Conform besloten. VOORSTEL INZAKE RESTAURATIE GROOTE OF ST. LAURENSKERK. Onder verwijzing naar de gister gepub'.i ceerde bijlage wijzen wij er op, dat voorge- steld wordt 29 000 extra subsidie te geven. omdat de provincie zoo vriendelijk is, niets in de kos»en voor het herstel van den dakruitei te wilien bij dragen Conform besloten, onder voorwaarde, dat nu ook bet Prov. subsidie wordt verleend. VOORSTEL STEEG LINDELAAN. Zie bijlage in het nummer van heden. Mr Kusters verzocht aanhouding De heei Ringers zeide, dat het slechts een formeele kwestie was. Mr Sluis was voor uitstel. De raad had't stuk pas den vorigen avond ontvangen. D? heer Ringers had geen bezwaar waarop tot aar.houd.ng werd besloten. AANVANGSUUR BOTERMARKT. In bijlage No. 15 wordt voorgesteld om op het verzoek om het aanvangsuur van de bo termarkt met een half uur te vervroegen af- wijzend te beschikken. Conform besloten. OVERDRACHT HOUTWEG. Voorgesteld wordt om kosteloos van den heer J. Apeldoorn den „Houtweg" in eigen dom van de gemeente over te nemen. A Is voren. VOORSTEL TOT HET VERLEENEN VAN EEN BIJDRAGE VOOR DEN BOUW EN DE INRICHTINGSKOSTEN VAN EEN KOLONIEHUIS. Voorgesteld wordt aan het R. K. Kolonie huis te Egmond aan Zee een bijdrage in eem van 150.te verleenen. Confofm besloten. VOORSTEL TOT DEFINITIEVE AAN- WIJZING VAN DE LAAT VOOR HET PLAATSEN VAN KERMISINRICH- TINGEN. Het voorstel, op genomen in bijlage 17, pu- bliceerden wij reeds. Alsvoren. VOORSTEL TOT AFWIJZING VAN EEN VERZOEK VAN DE BEWONERS VAN PERCEELEN AAN DE LAND- STRAAT NRS. 28 t/m. 50, OM VAN GE- MEENTEWEGE HUNNE TUINF.N OP TE HOOGEN OF TE RIOLEEREN. Dit voorstel publiceerden wij reeds eerder. Conform besloten. VOORSTEL TOT WIJZIGING DER VER ORDENINGEN OP HET HEFFEN EN INVORDEREN VAN EEN VER- GOEDING VOOR MET GEBRUIK VAN EEN GEMEENTELIJK GYMNAST1EKLOKAAL. Voorgesteld wordt de huur van een gym- nastieklokaal voor vereenigingen van j 0 30 op 0.50 per uur en voor particulieren van /0.30 op 1.30 per uur te brengen. Conform besloten. De heer S i e t s m a vroeg of nu tevens het adres van de gymnastiek vereeniging en was behandeld. De voorzitter zeide dat hem dit ont- gaan was. Als de raad het verlangt wil hij de diseussie wel heropenen. Daar niemand dit verlangde was het stuk ook afgehandeld. j VOORSTEL TOT REQRGANISATIE HANDELSSCHOLEN. Wij publiceerden het betreffende voorstel Zaterdag, Maandag en Dinsdag. De heer Westerhof deed mededeeling van een des morgens ingekomen stuk van ae commissie, die aanhouding verzocht, omdat geen advies van de commissie gevraagd was. Met klem werd hiertegen opgekomen waar het hier zoo'n belangrijk voorstel be- trof. De heer Westerhof zeide, dat het niet juist was hetgeen beweerd werd. Over de oorlogsverklaring op de laatste alinea in het stuk was hij verwonderd. De zaak was reeds een jaar terug in den raad. De commissie was niet gepasseerd noch door spr.'s voorganger, noch door hem. Hot oude advies van de commissie van 20 April 1925, dat hij voorlas, was z. i. van kracht gebieven. Spr. geloofde, dat de com missie, cvenals het college, de zaak wel van alle kanien had bekeken, onrdat ze aangege- ven had hoe het moest. Het college kwam eenstemmig tot de conclusie, dat de school bell oud en moest blijveh, zoodat er geen nader advics om de school op te heffen noodig was. Spr. dron'g cp afdccning aan, omdat er groo te haast bij was. Mr. Sluis was h 1 nut den heer Wester- hof eens, dat d.e b i inhield, dat men moet- lijk bezwaar kon maken. Wanneer de voor- stellcn echter afwijkcn is or wel aanleiding oni de commissie te hooren. Spr. cordcelde, dat c commissie al of niet opheffing onder de ooken wil zien. Uii

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2