ASkmaarsche Gourant De hof der leugenen. Donderdag 4 Maart. L. P 4ANK£NB£RG, Alkmaar FKlILLKTON. No 53 1926 Kondeni Acht en Twintigste 'aargang. frovincuial nieuws UIT EGMOND AAN ZEE. Toen Dinsdagmorgen de leveranciers evenals den vorigen dag geen gehoor ont- vingen aan het huis van mej. d. B., een al- leenwonende oude dame, waarsohuwde men de politic. Nadat deze zich toegang ver- schaft had, bleek mej. d. B. reeds rukn een etmaal overkden te zijn, zoodat spoedig de elders wonende famiilde werd gewaarschuwd. UIT OUDKARSPEL. Het pachten van de sluis, waaromtrent de gunning was aangehouden, is gegund aan den hoogsten inschrijver, den heer Jb. Blok- ker, alhier. De raad vergaderde Dinsdagavond vol- tallig. Aan de orde was de sluisverpachting waarvoor twee biljetten waren ingekomen, de ee.ote van Jb. Biokker alhier voor 1057 en de tweede van den tegenwoordigen pachter S. Kuiper voor 825. De tegenwoordige pacht is 1025. Overeenkomstig raadsbesluit wordt d< gunning hoogsters twee dagen aangeho Van den Commissaris der Koningin bericht ingekomen dat het verlof van d- a burgemeester op verzoek wederom met een maand verlengd is. B. en W. kwamen nu met het voorstel tot benoeming van een tijdelijk wethouder Ge- kozen werd de heer Jb. de Boer met 5 stem- men terwijl 2 stemmen bianco werden uitge- bracht. Deze nam de benoeming aan en hoopte dat ihet voor korkn tijd was en spoedig verande- ring in den toestand zal komen. De voorzitter feliciteerde den benoemde en hoopte, dat de raad een goede keus gedaan heeft. Daarna deelde de voorzitter mede, dat de straat verbeterd zal worden en daarvoor 30.000 steenen zijn aangekocht. Het zal goed zijn dan tevens nog enkele aangewezen hekken te verplaatsen als de medewerking van den eigenaars verkregen wordt. De raad ging daarmee accoord. Tot de smeden is een schrijven gericht in verband met de ijzeren hekken. B. en W. zul- len beghmen de punten vail een gemeentehek weg te nemen. Omtrent de waterplaatsen stelden B. en W. voor, om deze alle weken te laten opknap- pen en de riolen om de 14 dagen te doen na- zien. Voorgesteld werd daarvoor een vergoe- ding te bepalen van 50. Het voorstel werd aangenomen, met de aanvnlling, dat de waterplaatsen zoo noodig ook in den loop der week opgeknapt wor den. De eendengeschiedenis heeft de voorzitter met de betrokkenen besproken met goed sue- ces. Als het wordt uitgevoerd zooals het be* sproken wordt komt het best in orde. De voorzitter zei verder dat de woorden aan het adres van den gemeente-ontvanger niet op zijn plaats waren. Deze treft geen blaam, daar hij geen mededeeling had ont- vangen geen huurgelden te mogen ontvan- gen. De heer Paarlberg wees op de onjuistheid van deze lezing, daar de voorzitter in de vo- rige vergadering heeft meegedeeld, dat hij gaan gelden had mogen ontvangen omdat hij daarvoor geen opdracht gekregen had Op een vraag van den heeft Paarlberg deelde de voorzitter mede, dat het hoofd der school de boombeplanting met de schoolkinderen be sproken heeft, doch van het resultaat heeft de voorzitter nog niets vemomen. E>e heer Bakker had verwacht dat er een voorstel tot wijziging van de politieverorde- ning zou komen. De voorzitter deelde mede, dat dit de vol- gende vergadering komt. Daarna sluiting der vergadering. Wegens bedanken van den heer J. van Zoonen als secretaris-penningmeester van den Schaapskuilmeerpolder is tot tijdelijk waarnemer benoemd de heer F. Moeijes te Oudkarspel. UIT WIERINGERWAARD De fokvereeniging alhier heeft vier pinken verkocht voor /2000 met bestemming voor Argentinie. I)AMK8TASCHJKS, PORTKMONNAIES, PORTK.FKriLLES, REISKOFFERS. CITY-RAGS. Naar het Engelsch van Justus Mile Fosrnan. Door J. S. 221 „Zoo, is dat zoo?" zei ik, „ik dank u "wel voor het compliment. Een troost, het zal niet veel jaren meer duren voor ik ook veertig ben. En nu wi't u me misschien wel vertellen van wie Von Altdorf het zoo te pakken heeft? Ik kan er niet naar gi?.cen v.ron- dersteld altijd. dat hij werkelijk verliefd is Ik voor mij ben geneigd aan te nemen, dat zijn spijsvertering in de war is Denis meent, dat hij onder de bekoring van de concierge is geraakt!" „Wat zijn jullie geestig," zei miss Manne- ring bits. Als een man van een en veertig „Twee en veertig," zei ik brutaal. zich op de hem eigen, ernstige wijze gedraagt, zeg jullie dadelijk maar, dat hij verliefd is Maar waarom zou hij niet? Is hij niet een flinke kerel en een onberispelijk Mensch? Is hij geen trouwe vriend? Is hij niet van het soort zooals iedere vrouw het gaarne heeft? Is hij niet knap van uiterlijk en „Knap?" viel ik haar in de rede. „Och, kom, ik zou Von Altdorf niet knap durven noemen. Hij is niet bepaald foeiieelijk maar" „Hij is zelfs heel knap", zei miss Ma~ne- ring op een toon, die geen tegenspraak duld- de. ,,Mannen weten nooit. wanneer andere UIT ZUID-SCHARWOUDE. - i Gisteravond vergaderde ten lokale van den heer P. Schoenmaker de tuinbouwvereeni- ging De Toekomst. De voorzitter opende deze bijeenkomst met het gewone welkom, dat ook de pers ontving. Medegedeeld werd, dat de proef- en school- tuin te Alkmaar geselecteerde slaboonen in voorraad heeft, welke voor de leden beschik- baar worden gesteld voor 80 cent per K. G Verder dat de L. G. C. overeenkomstig de wet op de Kamer van Koophandel en Fabrie- ken, zich bij deze heeft moeten aansluiten. Van een advocaat was een schrijven inge komen bij het Bestuur van de L. G. G, waar- uit bleek, dat de Statuten van den L. T. B. niet in strijd zijn met die van den L. G. C waardoor afdeelingen van den eerste gelijk- gerechtigd zijn in de L. G. C. als andere tuin- bouwvereenigingen Door den heer P. Zeeman werden eenige opmerkingen gemaakt. Hij vroeg, of de pro- ducten in goede kwaliteit worden afgeleverd, het geen aanbeveling zou verdienen, ze van een merk te voorzien. Tevens wijst hij op de noodzakelijkheid van een goede reclame voor onze producten in het buitenland. Voorts werd door hem aanmerking gemaakt op de combinatie van functies in de L. G. C. (de heer S. de Boer is n 1 veilingleider, secreta- ris van de L. G- C. en voorzitter van de alge- nieene vergadering); hij meent, dat die func ties niet goed zijn verdeeld en het was voor m de vraag of het niet beter was geweest, dat die in andere handen was. De voorzitter wenschte dit punt niet ver der te behandelen, de rondvraag is daarvoor de geschikte gelegenheid. De h°er Zeeman protesteerde er tegen, dat op die manier de mond gesnoerd werd. De heer A. Kout, sprekende over het jaar- versiag der L. G C., vroeg of het liggeld niet verlaagd kon worden. De voorzitter an'woordde ontkennend, in verband met de uitforeiding der Veilingsge- bouwen Nog maakte de heer P. Zeeman de opmer- king, dat de afschrijving, gezien het bedrag, waarmee de overkapping op de balans parais- seert, vlugger kan. Komende aan de voorstellen voor de Al- Eemeene Vergadering van het Bestuur der G. C. vroeg de heer E. Vlug het woord over voorstel A. Het bestuiir stelt voor, dat het koopen op bonnen voor aanvullers ge handhaafd blijft, maar dat tuinders slechts eenmaal in de veertien dagen op zoo'n bon mcgen verkoopen Hij meent dat hierin een groot gevaar ligt; er zijn er, die graag hun goed gauw weghebben. Wordt dit voorstel aangenomen, dan weikt dit misbruik in de hand. Het gaat hier om het meeste geld voor zijn goed te krijgen. Het is ons eigen goed en zooals het tot nu toe geschiedde is er veel goed weggegaan. Ieder zocht zijn eigen voor- deel en die vrijheid moet hem gelaten wor den. De voorzitter herinnerde er aan, dat be sloten is, alles te veilen, doch dat neemt niet weg, dat het van belang kan zijn bonnen af te geven voor't geval er niet genoeg kool aan de veiling komt. Er zijn er echter, die de kooplui afwachten daarom is het verdeeld als in het voorstel aangegeven. De heer P. Zeeman meende, dat dit hier niet besproken behoeft te worden. Dat komt op de L. G. C. Dan zal onze vereeniging zijn uitspraak wel doen. Hij meende, dat we met zulk peuterwerk niet moeten meegaan, er moet gezorgd worden, dat er goed aan de veiling is, opdat de koopman kan koopen, waf hij noodig heeft. Hij sloot zich aan bij den heer Vlug. De voorzitter meende dat het veilen wordt bevorderd door minder bonnen te geven, wat toch het dcel is. De L. G. C. ziet in dit voor stel een middel, meer kool aan de veiling aangevoerd te krijgen. De heer W. Muller zeide er voor te zijn, alles te veilen en zoo weinig mogelijk op bonnen te verkoopen. Nadat nogmaals was gewezen op de onmo- gelijkheid de op-bonnen-verkoop uit te slui- ten en vooral bij vriezend weer, werd over- gegaan tot de behandeling van het volgende voorstel Groenten welke aan het spoor geladen moeten worden in vlet of pakhuis (wagon) moeten te 4 uur's namiddags gelost zijn, an- deis is ei overliggeld voor verschuldigd. Op- gemerkt was, dat De West niet juist was, het is 5 uur. De Toekomst zal er voorstemmen. Motoren voor beurtbevrachting moeten uiterlijk 2 uur's namiddags aan het laden zijn. Wanneer dit niet het geval is, heeft de tuinder het recht naar huis te gaan en is de koopman voor alke schuit of wagen overlig geld verschuldigd. De voorzitter was van meening, dat we moeten eischen dat de schuit om 2 uur aan de Broeker veiling ligt. Is de schuit er niet, dan kan men naar huis gaan. De heer T. Kliffen vroeg, of de koopman ze dan kan misses. De voorzitter antwoordde van niet, doch het goed moet door de tuinders goed bezorgd worden, zoodat het b.v. niet bevriest. Mee gedeeld werd, dat ook in de groep Veilingen het voorste van De West te Koedijk te bespre- k,n( n.l. dat de L. G. G doorgaat met pogin- gen het Duitsche toltarief nog meer verlaagd te krijgen, daar het thans nog veel te hoog is. De heer Muller, als vertegenwoordiger van den Plantenziektenkundigen dienst, deelde mede- van den heer Van Keulen een verzoek te hebben gehad hem, behalve een gewoon partijtje zaad, ook zaad te willen sturen van vallers en kankerstruiken. De heer P. de Rui- ter Cz. deelde mee, dat van de proeven, die hij heeft gedaan, de behandeling met Germe zon de beste resultaten gaf. Waar deze behan deling niet werd toegepast, kwamen kanker struiken voor. De voorzitter deelde nog mee. dat Mullekste er ook succes mee heeft gehad. Door den heer Kramer werd de wensche- lijkheid betoogd, om, in verband met een voor- stel-Hozio, alles aan eigen markt te veilen, dit op de Algemeene Vergadering der L. G C. te bespreken. Nog wordt door den heer Zeeman meegedeeld, dat de kunstmest in T begin van Maart aankomt. Hij raadde dus aan, het geld nog niet naar de bank te bren- gen. De prijzen zijn voor Chili /15 04, ammoniak 14.88, Super 3.03, Kalizout 5.91, patentkali 7.16, Norge 12.30. In den loop der week worden de opgaaf- formulieren voor het gebouwde aantal snee- zen rond gezonden voor het bepalen der con- tributie. Ook in het bestellen van kunstmest zullen er briefjes worden gebracht. Onder het oog van het Bestuur werd ge bracht, dat te Oostwoud een cursus in macni- nekenis wordt gehouden. Daarna sluiting. UIT KENNEMERLAND. De aanvoer aan de veilingen gaat niet te- rug, hoewel de aanvoer van versche groente miniem is en zich bepaalt tot een kistje of bennetje spinazie. Het is opmerkelijk, dat er zoo weinig aanvoer komt van eerste kwali teit kool en op de veilingen lijkt alles wel uitschot behoudens ge'importeerde bloem- kool doch de handielaar beschikt over goe- dlek waliteit, zoodat dit van geen invloed op de groente in de winkels en op de groentekar is. 't Is maar goed ook dat die niet op de veiling zijn aangewezen. Boerenkool wordt nog steeds in beduidende kwantums aangevoerd en de prijs beweegt zich tusschen de 0.75 en 1.25 per kist. Spruiten komen er steeds minder. Er wa ren deze week nog mooie spruiten, meest aanvoer van elders en de prijzen liepen sterk uiteen. We noteerd'en 0.03 tot 0.34 per Kilogram. Aardappelen worden in den vrijen handel iets duurder, bekende kwaliteit brengt 8 a 9 per 100 Kg. op, doch aan de veilingen is dte prijs iets lager. Er komen nog flinke kwantums prei, die vilug ruimen, en er is veel kooplust voor mooie prei welke 12 a 23 per 100 bos op- brengt. Wekelijks komt er meer aanvoer van rhabarber, die eveneens vlug ruimt voor den niet onbelangrijken prijs van 20 a 35 per 100 bos. De prijs van witlof is niet hoog. De prijs van de overige aanvoer was an veranderd. Door de federatie van handelaars in gi'oeu ten en fruit is aangedrongen op een uniform gewicht van witlof. E)e veilingsbesturen van den Kennemer Marktbond hebben hieraan gehoor gegeven en bepald, dat de kisten voor lste en 2de soort een gewichtsinhoud moeten hebben van 20 en 15 pond. Voor manden is het gewicht (le en: 2e soort) be paald op 12 en 10 pond. Deze maatregel is toe te juichen, want het cngelijke gewicht geeft aanleiding tot vergissingen en opent de deur voor kwade practijken. Als men nu maar algemeen mee- werkt! UIT OUDORP. De Raad dezer gemeente vergaderde Wcensdag in buitengewone zitting ter be- spreking van de gaskwestie. Door de heeren Bleeker, Bruin en Leering was in de gemeente Heiloo een onderzoek in- gesteld en werd nu rapport uitgebracht. Het resultaat van dit onderzoek is geweest, dat deze commissie tot de conclusie is geko- men, dat het ook voor Oudorp wenschelijk is voor de gaslevering met Alkmaar te contrac- teeren en de levering van gas niet voor eigen rekening te exploiteeren. E>e Raad was dezelfde meening toegedaan en besloot daarom met algemeene stemmen tot den gasaanleg over te gaan en B. en W te machtigen onderhandelingen met Alkmaar aan te knoopen. Hierna werd de vergadering gesloten. mannen in vrouwenoogen aantrekkelijk zijn. En zij maken altijd het meeste werk van de onbeduidendste meisjes." „Ik maak alleen werk van u," zei ik, „en ik was votetrekt niet verlangend om zoo'n lang gesprek over Von Altdor* te voeren. Wilt u niet eens wat voor me zingen? Men zegt, dat u zoo n praclnige stem nebt. Zing eens iets zacbts en liefelijks iets over lief- de." „Ik zing geen minneliederen," zei ze stug. „Maar," protesteerde he, „gisteren heb 'k er u, ioen uw raam open sio-cl een hooren zingen, dat ik heel mooi vond." „Dat kan wel," zei ze, „dfar dacht ik ook juist aan Maar dat lied zing ik alleen voor een man, voor een vriend, van wien ik heel veel houd. Voor een ander zing ik het niet." „Nu goed dan," zeide ik. „Ik ga dan maar weg. Ik geloof, dat u meer dan genoeg heeft van mijn gezelsehap. Ik ga naar Mallory's kamer, eens zien hoe Von Altdorf het maakt." Maar toen ik de deur opendeed liep ik te gen onzen braven kolonel aan. Hij begroette me met een onvriendelijk, wantrouwig gezicht. „Wat doe jij hier?" zei hij grof. „Waarom zou ik niet hier zijn?" vroeg ik, en ik keek van hem naar Miss Mannering en bemerkte hoe haar gezicht straalde. Hoofd- schuddend ging ik weg, naar Mallory's ka mer. „Denis zal zich slap lachen, als hij het hoort," dacht ik. Maar Denis lachte niet, toen ik het hem verteld had. Hij zei alleen: „Gelukkige kerel! Wat een gelukkige ke rel!" UIT WINKED. Vergadering van den Raad der gemeente Winkel op 2 Maart 1926. Tegenwoordig alle leden met uitzondering van den heer Breelbaart. De voorzitter opende de vergadering. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Mededeelingen r.aar aanleiding der vorige vergadering. De Commissie inzake de stoomtram Scha- genWognum heeft een onderhoud gehad met een der directeuren van de Nederlandsche Spoorwegen. Dit onderhoud had een naar het oordeel der Commissie niet ongunstig ver- loop, aangezien de Maatschappij tot overleg bereid is en de 6000 niet het laatste woord is. Deze lijn als toevoerlijn voor het groote verkeer werd als zoodanig nog wel een bate van 2000 toegekend, waarmede het tekort diende te verminderen. De Maatschappij ver wacht gaarne ook een uitspraak wat de be- langhebbenden er voor over hebben als het goederenvervoer in stand blijft. Een uitvoerige exploitatierekening is toege- zegd. Inmiddels is het advies van Gedeputeerde Staten verschenen, doch dit is voor het be- houd van den trein zeer o-gunstig. Een na- dere commissievergadcrio" eeft nog niet Elaats gehad. Verschi1 c 'en betreuren et dat Gedeputeerde ongunstig te- genover staan. De collecte voor den watersnood heeft plaats gehad en heeft opgebracht 722.60. Door Burgemeester en Wethouders is ver- boden honden los te laten loopen, welk verbod eindigt 1 Mei a.s. Mededeelingen. Mejuffrouw M. C. Heitla- ger, onderwijzeres te Lutjewinkel, heeft haar werkzaamheden 19 Januari j.l. hervat. De werkverschaffing heeft in 1926 tot het opmaken der agenda een uitgaaf gevorderd van 122.25; 5 werkeloozen zijn ter werk gesteld. De uitkeering aan werkelooze georgani- seerde arbeiders heeft bedragen 30.50 uitge- keerd is aan 2 landarbeiders en 3 bouwvak- arbeiders. De malariabestrijding is in vollen gang. Het onderzoek der stookplaatsen wordt voortgezet. Ingekomen stukken o.a.: Een beslissing van Gedeputeerde Staten waarbij de aanslag van den Heer J. Breebaart Kz. als forens te Wie- ringerwaard over het belastingjaar 1924/25 is vernietigd. Een verslag van de Gascommissie vergade ring van 19 Januari 1926. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Benoeming leden werknemers in de com missie inzake arbeidsbemiddeling. Ter aanvulling van de leden der Commissie inzake arbeidsbemiddeling worden in de vaca- tures leden werknemers benoemd. Bouwvakarbeider, A. Raven; landarbei- der, S. Heggelaar; tuinbouwarbeider, J. Kla- ver Gz. Benoeming Regentes wees- en armenhuis. De in de vorige vergadering benoemde regentes van het Wees- en Armenhuis Mevr. E. Kiste- makerBlaauboer heeft hare benoeming niet aangenomen. Door het Algemeen Burgerlijk Armbestuur worden thans voorgedragen de dames: no. 1 G. SchoorlBoekel en no. 2 D. Broersma de Boer. Benoemd wordt no. 1 der voordracht. Adres waterleiding Middelie. Het is in de vorige vergadering aangehouden adres van de gemeente Middelie inzake de waterleiding- tarieven wordt andermaal ter tafel gebracht. Burgemeester en Wethouders handhaven hun voorstel het adres voor kennisgeving aan te nemen. Na uitvoerige bespreking wordt met 4 tegen 2 stemmen besloten adhaesie te betuigen. Vaststelling pensioensgrondslag herha- lingsonderwijs J. Forte. Door den Pensioenraad wordt verzocht de pensioensgrondslag van den Heer J. Porte als hoofd en onderwijzer bij het herhalingson- derwijs alsnog vast te stellen, dit loopt over het tijdvak 1 October 19131 Januari 1921, en wel 1 October 19131 November 1916 met een grondslag van 96 X 0.80, 76.80; 1 November 19261 Januari 1921 met een grondslag van 96 X 1, 96; Burgemeester en Wethouders stellen voor in dien geest te besluiten. Aldus besloten. Rooilijn D. Kaay Cz. Door den heer D. Kaaij Cte Anna-Paulowna wordt verzocht voor zijn perceel A. no. 249 een winkel te mo gen bouwen waardoor de rooilijn van dit per ceel komt in de rooilijn van het perceel van K. Groes op ongeveer 1 M. van den weg. De Bouwverordening bepaalt den lijn van het meest achterwaartsch gelegen perceel, in dit geval het perceel der Wed. S. Zwager- man. Burgemeester en Wethouders stellen Arme Denis! Het was overduidelijk, wat hij dacht. Sommige menschen schijnen nooit geluk te mogen hebben. Hoofdstuk XI. Eleanor van Novodnia kwam't grindpad van het Paradijs af. Haar oogen schitterden als sterren en zij zong zacht. Denis zat op den ouden bank bij de fontein, in de fonkelende waterstralen te kijken en wilde zijn hoofd niet omwenden. Hij had haar aan hooren komen, maar toch bonsde zijn hart, toen ze achter hem staande, plotseling haar handen voor zijn oogen h'ield en vroeg, wie hij dacht, dat daar was. Die handen wa ren zacht en koel, maar ze joegen het bloed door zijn aderen. „Ik weet niet, wie je bent," zei hij, „maar ik vermoed, dat je een engel zult moeten zijn, want je hebt de handen van een engel. En bovendien is dit hier het Paradijs, waar alleen engelen mogen binnenkomen behalve dan, dat er ook een arm mensch enkind is door- gedrongen, bij de genade van een soort aarts- engel, die medelijden met hem had en heel goed voor hem is God zegene haar!" De aartsengel kwam naast het arme men- schenkind op de steenen bank zitten. „En hij? vroeg ze. „Wat doet hij uit dankbaarheid voor de goedheid van dien en gel?" „Hij heeft haar lief. Meer dan iets anders. Meer dan zijn eer." „Neen!" zei Eleanor scherp. „Neen, dat doet hij niet, dat mag hij niet. Neem dat woord terug Carlo! Je eer gaat je 1 oven alles. Zeg, dat je eer je boven alles gaat. Om je plicht trouw te ziin, bleef ie in Novodnia en kwam niet naar mij toe. En zoo ben je nog, Karel, toe, zeg, dat je nog zoo bent! Je meen de natuurlijk niet, wat je daar zei, Carlo, maar je mag zooiets niet weer zeggen." „Als ik ooitbegon hij, en bevochtigde zijn droge lippen, „als -ik ooit een oneervol ding deed, of je in een gewichtige zaak be- droog, wat zou je doen, Eleanor, wat zou je dan doen?" n, „Och Carlo, laat ons niet over zulke nare dingen praten. Zij'zouden ons paradijs be- derven. Jij kunt zooiets immers niet doen, eenvoudig, omdat het in strijd zou zijn met je heele wezen. Als je het wel kon, ja, dan zou ik je haten, Karel, omdat je mijn leven bedor- ven zou hebben, en mij uit het Paradijs ver- dreven." „Ik dacht wel, dat je zooiets zeggen zou," zei Denis Mallorv zuchtend, „maar ik was toch nieuwsgierig het te hooren." „Wat een ziekelijke nieuwsgierigheid," vond Eleanor. „Die moet ik je eens voor altijd ver- bieden, hoor. Weet je, dat nieuwsgierigheid een leelijke ondeugd is?" Zij werd stil en keek voor zich uit naar de zwarte boomstammen. „Karel," begon ze opeens, „waarom praten we nooit eens over wat we straks gaan doen, als ik heelemaal beter ben alsof ik dat nu nog niet was!en als we afreizen naar No vodnia en het paleis in Novodnia. Het zal daar wel niet zoo prettig zijn als hier, Carlo mio. Staatszaken zullen de tijd en de gedach- ten van den vorst wel den geheelen dag in be- slag nemen. Niemand zal denken aan de vrouw van den Prins, nietwaar? Het dringt niet tot hen door dat alleen. dat ze een- liffllllllllllllllil H GOEDE RAAD IS D UUR ADVERTEERT IN DE ALKMAARSCHE COURANT voor op het verzoek afwijzend te beschikken, doch toe te staan te bouwen op gemiddelden afstand der belendende perceelen, op plm. 1.50 M. achter het perceel van Groes. Aldus wordt besloten. Rooilijn P. Kamp. Door de heer P. Kamp is verzocht voor een door hem te bouwen perceel naast zijn tegenwoordig perceel de rooilijn te bepalen op 8 M. uit den weg. De bouwverordening bepaalt de lijn van het meest achterwaartsch gelegen perceel, in dit geval het tegenwoordige perceel van ver- zoeker dat staat op 8.70 M. uit den weg. Waar echter voor bebouwing aan dezen weg op andere plaatsen ook een rooilijn op 8 M. is bepaald, stellen Burgemeester er. Wethouders voor op net verzoek gunstig te beschikken. Aldus wordt besloten. Verbetering straat Westeinde. Burgemeester en Wethouders vestigen de aandacht op het gedeelte van den straatweg in het Westeinde tusschen de perceelen van J. Galis en C. Kei- zer. Tengevolge van een duiker onder den weg is daar een versmalling welke gevaai kan veroorzaken en zouden het op prijs stel len als de toestand door den leden in oogen- schouw werd genomen. Om daar afdoende verbetering te brengen zou het Oosterpolderbestuur de duiker 1 a 1.25 M. moeten verlengen. een slootje langs het erf van J. Galis gedempt moeten worden en het scheidingshek moeten worden doorge trokken. De Oosterpolder is tot verlenging van den duiker bereid. J. Galis is bereid om zijn schei dingshek door te trekken. De gemeente be schikt over voldoenden grond om't slootje te dempen. Burgemeester en Wethouders vragen mach- tiging dit werk uit te voeren. Aldus wordt be sloten. Vernieuwing paardenpad naar de Lange- reis. Voor vernieuwing van het paardenpad in de Langereisweg is een begrooting opge- maakt. De lengte bedraagt plm. 2400 M. 1. bij een paardenpad van 2.5 steen en kantlaag 144000 steenen a 25 ct. 3600; 115 M3 zand a 2.25 258.75; transport steenen 288; transport zand 86 25; ar- beidsloon f 578; totaal 4809. 2. bij een paardenpad van 2.5 steen zonder kantlaag: 120000 steenen a 25 ct. 3000; 96 M3 zand a 2.25 216; transport stee nen 240; transport zand f 72; arbeidsloon 500; totaal 4028. 3. bij een paardenpad van 3 steen zonder kantlaag zijn de kosten als bij 1. In alle gevallen zullen -de kosten verhoogd moeten worden met plm. 300 van vervoer van uitkomende steenen. Wordt hiertoe besloten dan stellen Burge meester en Wethouders voor dit werk in een jaar uit te voeren en daarvoor een leening te sluiten van ten hoogste 5000.af te lossen in 4 achtereenvolgende jaren. Burgemeester en Wethouders adviseeren echter niet tot dit plan te besluiten, doch wen- schen een ander middel toe te passen, dat h.i. evengoed zal voldoen en bovendien zal kunnen worden uitgevoerd voor de geraamde 1500.n.l. het paardenpad uitbreken en in de gleuf een vlakke laag daarvan leggen, daaroverheen het restant der steenen geklopt en vermengt met basaltslag, goed laten aan- werken. Vermoedelijk zal dan alleen wat meer basaltslag noodig zijn en eenigen tijd een extra werkkracht. Waar met het oog op het tegenwoordig verkeer de paardenpaden niet zaam zal zijn, zonder haar Prins, die bij zijn ministers is. O, ik wou, dat je geen vorst was, Carlo!" „Ja riep Mallory uit, en er was een vreemd licht in zijn oogen, „als ik de Prins niet was, Eleanor?" „A!s je de Prins niet was. Carlo, als je niet ■hoefde te regeeren, geen vijanden had te be- vechten, geen lastige staatszorgen had. Wat zou je doen, Carlo, als wij niet prins en prin- ses waren?" „Als wij niet prins en prinses waren Elea nor, als er niets was, dat mij weerhield, of dat me in den weg stond? Als ik alleen maar een man en jij een vrouw was? Wel, dan zou ik naar je toe komen, hier in ons paradijs, op een dag als deze. Ik zou dan in je oor fluiste- ren: „Liefste van al, waarop wachten we lan- ger. Hoor! Vannacht als alles donker is, als je naar je kamer bent gegaan en ieder denkt, dat je op je bed ligt, als de lichten uit zijn en de dienstboden slapen, kom dan zachtjes, maak geen leven, kom zachtjes! Kom naar buiten in den hof onder de kastanjeboomen. Ik zal op je wachten bij de fontein, en dan gaan we hand in hand onder de boornen door naar het kleine poortje in den muur, dat op den Boulevard uitkomt. We openen het, we gaan naar buiten en doen de deur zorgvuldig weer dicht. Om den hoek staat een rijtuig op je te wachten, en de wijde wereld wacht je, Eleanor, en een man, die je liefheeft, je be- schermt en bewaakt, die zooveel van je houdt, dat hij niet over je kan spreken zonder een soort duizeling waarop wachten we nog, jij en ik?" (Wordt vervolgdg Wij echter kunnen U een goeden raad ge* ven, die absoluut niet duur is. Wanneer gij merkt. dat het aantal uwer klanten steeds gelijk blijtt, geen voor- uitgang vertoont, dan Is dat een bewlis, dat uw zaak niet bekend genoeg is. U zult dus meer reclame moeten gaan maken. Regel* matig adverteeren is dan ook een eerste verelschte en wekun* nen U daarom slechts met klem adviseeren:

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 5