Schoonmaak geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder- om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. durfde schrijven en zooals gij zelf toegeeft zich bedierde van spitsvondigheden. Mij dunkt de waarheid heeft zich niet te bedienen van spitsvondigheden noch van literaire leukigheidjes en wat de hatelijk'heden betreft, deze zijn niet van onzen kant uitgegaan. Mocht het een en ander niet duidelijk zijn verwijs ik naar mijn voorgaande stukjes. NogmaalS dankend. K. RUITER, Voorzitter A. V Alkmaar. (Wij meenen. dat deze zaak nu zoo van. die kanten bekeken en besproken is dat wij bet debat hiermede sluiten. Red. Alkm. Crt.) Bergen., 4 Maart 1926. Mijnheer de Redacteur. Mag ik onderstaand stukje in uw geachte eourant plaatsen? U bij voorbaat hiervoor dankend. Door de afdeeling Bergen van de S. D. A. P- is dezier dagen een strooibiljet ver- gpreid, hetwelks inhoud groote beroering onder onze rustige bevolking heeft gebracht En geen wonder. In de eerstvolgende raadsvergadering (Vrijdag 5 Maart) vermeldt punt 3 der agenda Voorstel van B. en W. tot invoering van een gemeentelijke InkomStenbelasting en vaststelling van de daarop betrekking heb- bende verordeningen. B. en W. nemen tot richtsnoer de Haagsche verordening. Men wil dus 88 belastingverhooging voor de lagere inkomens, 35 belastingverhooging voor de middel inkomens en schrik niet lezer: van 1 tot 25 belastingvar/agrVig voor de hoogere inkomens. Waar nu het grootste gedeelte van de Berger bevolking bestaat uit die menschen, die door deze regeling het zwaarst getrof- fen worden ten gerieve van enke'en n.l. voor hen die op dit aardsche trarendal gezegend zijn met meer stoffelijke goederen. Dat onze raadsleden B. en W. wetem te beduiden,. dat men van dit Haagsche snufie niet ged;end is. P. KROM. K1PPEN EN KONIJNEN. Wij ontvingen de volgende vraag: Ik heb vijf jonge kippen, maar er is een kip bij, daar zit aldoor bloed in het ei. Wat daar- tegen te doen? H RANZ1JN, Nieuwpoortslaan 83, Alkmaar, Onze medewerker antwoordt als volgt: Antwoord: Bij het losraken van den dooier, welke in den trechtvormigen mond van he; legapparaat wordt opgenomesn, scheurt een bloedadertje los, waardoor er een vlekje bloed in den-ei-inhoud komt. Daar is niets tegen te doen. Meermalen herstelt het zich van zelf Rechtzaken. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. NIEUWE ZAKEN. OPLICHTING. Twee gedetineerde verdachten, de 33- /arige H. C v. Z. en Je 33-jarige K. F. S beiden gedomicilieerd te Amsterdam, sionden terecht ter zake oplichting van P en j Noon te Uitgeest voor een bedrag van 27 50, die zij onder aanwending van listige en bedrie- gelijke voorwendsels wisten te krijgen. De heer Jan Noon heeft met de verdach ten kennis gemaakt. Zij gaven voor, boom- kweekers te zijn. De eerste verdachte is bij Noon m den stal gekomen en heeft f 27 50 van hem ter ken gevraagd. Hij was feitelijk verlegen om 30, maar hij had 2.50 van een buur- vrouw gekregen Noon was aanvankelijk niet bereid, dcch toen de verdachte op het gemoed van getuige begon te weiken, heeft getuige zijn breeder Piet geroepen. Ook de verdachte Sch kwam er bij en ze hielden met hun "leren op den dijk een conference, die ten gevolge had dat de gebroeders tes'oten den verdachte tehe - pen. Ze zouden het geld binnen enkele uren of in ieder geval binnen twee dagen terug ontvangen Het geld was zoogenaamd bestemd voor vracht, betreffende door verdachte te ont vangen goederen. Verdachte Van Z. zeide. dat het verhaal van Loon niet klopt. Hij heeft Noon ge vraagd om geld, dat hij te kort kwam voor zaken, anders niet, om geld voor vracht heeft verdachte niet gevraagd. De broeder van Noon h°eft bet goed ge- vonden en toen heeft Jan Noon aan ver dachte een bankje van f 25 en een rijksdaal- der ter hand gesteld Er is geen vaste termijn van teruggave bepaald. De twee verdachte w^ef er niets van. Hn kwam er bij, toen v. Z. het geld reeds van Jan Noon ontvangen had. Het geld was be stemd om achterstallige huishuur voor v. Z. te voldoen Getuige Piet Noon, 60 jaar en veehouder, verklaard'e. dat beklaagden bij "hem de boomen gesnoeid, daardoor is hij met hem in kennis gekomen. Voorts bevestigt hij h-t verhaal vpn z«n h-ric'r c° tweede verdachte, heeft een rijksdaalder m de hoogste gestoken en gezegd. dat zij die bij juffrouw Waal hadden geleend. Verdachten bleven ontkennen, en zoowel getuige P. Noon als verdachten beschuldig- den elkander te staan liegen. De verdachte v. Z. ontving op zijn verzork een glas water, omdat, zoo hij zeide, zijn lippen aan elkaar kleefden. De station^ef van UTneeri ontver,de. dat voor verdachte een wagon met heesters was aangekomeh Anna Boekel, mej. A. Waal te Assendelft deelde mede, dat verdachten ten haren woon- huize de boomen ebben gesnoeid. Op Maandag 11 Januari kwamen zij om kaas te koopen. Zij hebben geen geld ter leen ge vraagd De officier zeide heel kort te kunnen zijn en vorderde na eenige toelichting tegen ieder 10 maanden gevangenmtraf. De verdediger, mr. Thomas, wilde ook fcort zijn Hij vond een straf van 10 maanden te zwaar en verzocht de clementie van de recthbank. APPeLZAAK KANTONGERECHT. De 27-jarige L. P. W. v. d. Z., wonende te Medemblik, stond terecht ter zake het fedf, dat hij op 9 Augustus een hem toebehooren- de hond niet heeft teruggehouden, toen dit dier eenige badende meisjes lastig viel, niet heeft teruggehouden. Verdachte is door den kantonrechter vrij- gesproken. Hij erkende aan den dijk bij het badhuis te hebben gelegen, niet bepaald met het doel de bathing girls, die zich in het water voort- bewogen. gade te slaan. De hond was het eigendom van zijn broe der. Toen deze hond zich ook te water be- gaf, heeft hij het dier niet terug geroepen. In deze zaak werden 5 dames als getuige a decharge en 1 heer als getuige a decharge gehoord. Eerst werd voorgeroepen Leida Timmer- man, 19 jaar, die verklaarde, dat zij op dien Zondag is gaan zwemmen, toen zij zich in het water wilde begeven, kwam een hond aan zwemmen., die haar in't been heeft gebeten Getuige heeft geroepen: roep dien hond te rug! Die hond is door verdachte niet terug geroepen, de afstand was pl.m. 60 a 70 M. Mej. G. Vijn schatte den afstand op 100 M. De hond heeft haar niets gedaan en liet zich streelen .Maar zij heeft gezien, dat juffrouw Timmerman gebeten werd. Mej. C. Baekel heeft de jongelui op 60 a 70 meter afstand zien zitten. Juffr. Vijn heeft den hond geliefkoosd, terwijl de hond juf frouw Timmerman heeft gebeten. Er is toen een groote opschudding ontstaan, doch ver dachte heeft den hond aiet terug geroepen. Mej. Vlietstra, Krabbendam, schatte den afstand op 60 meter Getuige heeft geroepen den hond terug te roepen, en dit ook door gebaren kenbaar gemaakt. Mej. RobMeereboer wist er weinig van. Zij heeft niets gemerkt. Daarcm were gehoord Rr'dolf Dix a's getuige a decharge, w,lke geen consternatie heeft gemerkt. Men zat op minstens 100 M. afstand. De officier aan het woord komende, zeide, dat de verdachte zich kwajongensachtig had aangesteld. Hij vroeg vernietiging van hd vonnis der kantonrechters en vorderde f 25 boete of 25 dagen hechtenis. <)lpmpnsr«l DE ..AAK-GEELKERKEN: Reeds is de hoofdinhoud medegedeeld van dr. Geelkerken's laatste brochure „Mijn ant woord aan de Synode" (N.V. Boekhandel W. ten Have). Inzake den kern van de kwestie, de Schrift- beschouwing, meldt dit vlugschrift nader: „De moderne richting die zich, althans tij- dens haar opkomst in ons vaderland in het midden der vorige eeuw, kenmerkte door haar naturalisme, haar besliste looehening van al- le bizondere opentaring en wonder, erkent dienovereenkomstig slechts wat wij, Gerefcr- meerden, noemen de algemeene openbari^g en ziet den Bijbel uitsluitend als een bundel van louter menschelijke geschriften, een verzameling van oud-Israelietische en oud- Christelijke, religieuze literatuur. De Ethische richting erkent met ons ook de bizondere heilopenbaring Gods, waarvan Christus het middel- en hoogtepunt is, doch zij acht, dat deze zich nog steeds voortzet met name in de religieuze ervaring van den Christen en de Christelijke gemeente. De Hei- lige Schrift is haar de beschrijving van dit uit Christus vloeiende, nieuwe leven, gelijk het zijn voorbereidingen vond onder Israel (Oude Testament) en zijn corsprongen had in de volheid des tijds (Nieuwe Testament). Al- leen wat betreft zijn ethisch-religieuzen in houd geinspireerd zoodat niet de Schrift Gods Woord is, maar Gods Woord in de Schrift is deze Schrift voor haar slechts in zooverre normatief als de bron bepalend is voor de beek. Daarentegen erkent nu de Gereformeerde Theologie en Belijdenis niet aileen een alge meene en een bizondere, maar bepaaldelijk ook een Schrift-opcnbaring. De Bijbel is het Woord Gods, d.w z. de met absoluut gezag tot ons komende, onfeilbare, door den Heili- gen Geest gei'nspireerde, gei'nscriptureerde bizondere Godsopenbaring. Deze Gerefor meerde Schriftbeschouwing is ook de mijne. Zij wordt ook door mij ik behoef dit toch wel niet nogmaals te verzekeren of te bewij- zen geheel en ten voile aanvaard. Met een goed geweten voor God en de menschen on- derschrijf ik met persoonlijke toepassing op mijzelven Ketgeen dr. A. Kuvper in zijn Ency clopaedic schlreef van den band, die, niet in- tellectueel door Kerk en Theologie gevloch- ten, maar geestelijk ons bindt. Staat dan zoo in het algemeen wel vast, welke de Gereformeerde Schriftbeschouwirg is in onderscheiding van de Moderne en de Ethische binnen den G^reformeerden kring bestaat er inzake de Schriftbeschouwing niet onbelangri'k verschil. Als ik dan ook princi pled de Gereformeerde Schriftbeschouwing aanvaard, wil ik daarmeae niet geacht wor den elke opvatting, welke onder on$ onder dien naam bestaat, en elke deductie, welke men uit zulk een opvatting maakt, voor mijn rekening te nemen. Er is b.v. onder ons een Schriftopvatting, die het zich gemakkeli'k maakt door zich aan de letter der Schrift vast te klampen" (Encycl. II, p. 534) en, na vrij- wel iedere mededeeling dier Schrift „letterlijk" te hebben genomen, daaruit vervo'gens, op zuiver rationalistisrhe wijze, scolastisch de- duceert. Het spreekt van zelf, dat zulk een „letterlijke" opvatting het Ethische gevaar van vervluchtiging en het religionsgeschicht- liche gevaar van re'ativisme voorkomt. Maar aan de Schrift wordt zoo toch geen rceht ge daan en Gereformeerd is zulk een mechani- sche Schriftopvatting niet. Calvijn en met hem vele gezaghebbende Gereformeerde theo- logen hadden a'thans een andere, een organi- sch; en het is de zeer uitnemende verdienste van Kuyper en Bavinck, dat zij deze echt-re- formatorische Schriftopvatting opnieuw tot eer hebben gebracht. A1 zou ik ook weer niet willen beweren, dat zij zelf in de praktiik daaraan steeds getrouw zijn gebleven, en is er in elk geval onder hunne discipelen meer dan een, die in theorie een organische Schrift beschouwing verklaart te zijn toe^edaan, maar instede van de conseouenties daarvan te aanvaarden, praktisch, waar het de uitwer- king geldt in de details, weer terngvalt in de mechanische en scolastische methode, waafrte- 2en juist de beide genoemde theologen zoo herhaaldelijk hebben gewaarscTiuwd. Bedrieg ik mij niet, dan dreigt zich in on ze dagen te herhalen, wat er gebeurde na de periode der hervorming, toen ook de conse- quenties niet zijn getrokken en de organische opvatting van de Heilige Schrift terugge- drongen werd door de mechanische. (cf. Encycl. Ill, p. 119). De moeilijicheid wordt nog grooter, omdat die organische Schriftbeschouwing, welke ook de mijne is, niet af is. Dat zeg niet alleen, maar dat is nadrukkelijk uitgesproken door onze grootmoeders Kuyper en Bavinck zel- ven. Zij wijzen er terecht op, dat wij thans le ven in een tijd, waarin belangrijke weten- schappelijke vraagstukken van theologischen, ken-theoretischen, natuurwetenschappelijken, juridienschen aard bestaan, alle verband hou- dende met de beschouwing der Heilige Schift, wier oplossing dringend gewenscht, zoo niet volstrekt noodzakelijk is te achtendat som- mige dezer vraagstukken onder ons reeds een begin van oplossing hebben verkregen door de studie van wijlen dr. A. Kuyper, wijlen dr. J. Woltjer, wijlen dr. H. Bavinck, dr. W. Geesink e.a. een oplossing, die evenwel nog niet tot volkomen rijpheid is gekomen, ter wijl bovendien geen eenheid van meening wordt gevonden; en dat wetenschappelijk on- derzoek door geloovige wetenschappelijke mannen' (zij denken hierbij aan de onderzoe- kingen van dr. C. van Gelderen en dr. A. Noordtzij), geleid heeft tot resultaten van groot belang voor een bteer verstaan der Hei lige Schrift, maar ook tot conclusie, welke moeilijk vereenigbaar schijnen met de bij ons veelzins geldende Schriftopvatting. Op dit nog steeds gedeelteliik onontgonnen terrein der Gereformeerde Schriftbeschou wing bewegen zich nu ten deele uwe vragen en ht is mij dan ook geenszins duidelijk, waarom juist ten deze inlichtingen worden verzocht. Wel betreffen uwe vragen de toe- passing dier beschouwing op een bepaald door mij genoemd Schriftgedeelte, n.l. Gene sis 3. Maar ik moge toch opmerken, dat ik zelf nimmer zulk een toepassing beb gegeven Immers, in mijn preekcoupure, die zoo veels- zins verkeerd gelezen is, gewaagde ik slechts van het bestaan van moeilijkheden, zonder daar verder ook maar iets over te zeggen. En zelfs, indien ik een poging gewaagd had om ten deze iets te bepalen, ware het m.i. nog niet geoor'oofd geweest mij deswege moeilijk te vallen. Zoo is het wel onmogelijk om ooit verder te kornen: zoowel de ontwikkeling den Gereformeerde Thologie, als de beraamde ,.uitbouw" der Gereformeerde Belijdenis wor den op die wijze pia vota." DE.ZILVEREN BRUILOFT VAN DE KONINGIN EN DEN PRINS. Aan de Koningin en den Prins zal ter ge- legenheid van hun zilveren bruii'oft door de Maatschappij Arti et Amicitiae te Amsterdam een plaquette worden aangeboden. De vervaardiging van deze plaquette, waarop het vorstelijk hulpbetoon bij den wa- Nrsnood zal worden gesvmboliscerd, is door het bestuur opgedraren aan den beeldhou- wer A. Hesselink. Afslagen in brons zullen worden verkriigbaar gesteld en de op brents t hiervan aan het Algemeen Watersnood-Co- mite afgedragen. PASCHEN EN INWENDIGE ZENDING. Men schrijft ons: Dezer dagen is door den Centraal-BonJ voor Inwendige Zending en Christelijk Phi- lanthroplsche Inrichtingen een circulaire ver- zonden aan alle kerken en evangeliesatie-ver- eenigingen inzake de Inwendige zending Daarin wordt herinnerd aan den nieuwen koers, dien de Centraal-Bond nam, door J 1 waar hij vrceger het werk der Inwendige Zending alleen indirect diende, nu ook direct en wel in financieel, opzicht zich voor zijn kden te interesseeren. Maar bijzonder wcrdt opgewekt om met Paschen overal collectes te houden voor de in den Centraal-Bond samenwerkende Inwendi ge Zending CEvangelisatie-arbeid en Christe lijke Philanthropic) en de gedachte wordt onderstreent, dat het goed zou zijn wanneer gelijk Pinksteren en de Uitwendige Zen ding in het christelijk bewustzi'n zijn saam- gekoppeld zoo ook op Paschen steeds aan de Inwendige Zend:ng werd gedacht Het feest des Levens en het werk, dat dit Leven in deze wereld tot uiting wil laten komen. hoo- ren bijeen. In den Centraal-Bond ziin op het oogenb]ik 130 vereenigingen en stichtingen tot samen- werking gekomen. Adres van den Bond en van den Penninnmeester G- J. K. Baron van Lynaen, is Stadhouderskade 137 te Amster dam; (gironummer 21073) waar ook recht- streeksche bijdragen van particulieren gaar- ne zullen worden ontvangen. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING OVERHEIDS-PERSONEEL. Na besprekingen met den directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering heb ben de hoofdbesturen van den Nederl. Bond van personeel in overheidsdienst en van den Centralen Nederl. ambienaarsbond voorstel- len ontworpen voor invoering van e.en werk loosheidsverzekering voor de leden der bon- den, die geen vaste aanstelling hebben en niet onder de wachtgeldrcgeling vallen. Deze voorstellen zullen voorgelegd worden aan de regecringscommissie van advies inzake werk loosheidsverzekering. NEDERLANDSCHE DELEGATIE TER BUITENGEWONE VOLKENBONDS- VERGADERING. De correspondent van de N. R. Crt. te Geneve meldt: De Nederlandsche delegatie ter buitenge- wone Volkenbondsvergadering, die liier as Maandag bijeenkomt, zal vermoedelijk be staan uit jhr. Loudon, gezant te Parijs, en prof. mr. J. P. A. Frangois, chef der afdee- ling Volkenbondszaken aan het ministerie van buitenlandsche zaken in Den Haag. BEZUINIGING BIJ DE UITVOERING VAN DE BEGINSELEN DER SOCIALE VERZEKERINGS- WETTEN. Ook het bestuur van het R.K. Werklieden- verbond in Nederland heeft aan den minister van arbeid, handel en nijverheid verzocht, in de commissie inzake bezuiniging bij d« uit- voering van de beginselen der sociale verze- keringswetten een vertegenwoordiger vari de arbeiders op te nemen. AANRANDING. Een onbekend, gebleven man heeft Maan- dagavond in de Willem van Zuylenslraat tc Rotterdam de 28-jarige C. S. en de 37-jarige M. B., twee werksters, die op weg waren om een kantoor te gaan schoonmaken, aange- rand. Toen de vrouwen om hulp gilden, is de man op de vlucht geslagen. - HET VERTREK VAN J. DE ROODE UIT GENeVE. Onze landgenoot de heer J. de Roode, die van de oprichting af hoofdambtenaar aan het international arbeidsbureau geweest is, heeft Dinsdagavond Geneve verlaten, om in Nederland weer zijn journalistieke loopbaan Voort te zetten als buitenlandsch redacteur van het dagblad Het Volk. Een groot aantal ambtenaren van het arbeidsbureau met den directeur den heer Albert Thomas en den on- der-directeur den heer Butler, waren op het station aanwezig om onzen landgenoot wiens vertrek in breeaea kring betreurd wordt, uitgeleide te doen. Ook mevrouw De Roode, die ook in de kunstwereld te Geneve een groot aanzien ge- noot, mocht bij haar vertrek vele blijken van belangstelling ondervinden. DE LEIDING VAN DE POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Onder het hoofd: Diensthervatting direc- teur-generaal, is bij de post en telegrafie de volgende dienstorder gezonden De directeur-generaal heeft met 1 Maart zijn werkzaamheden hervat. Het wekelijksche spreekuur wordt voortaan weer door hem op het gewone uur gehouden. W. J. M. MICHIELSEN. t In den ouderdom van 81 jaar is in Den Haag overleden de heer W. J. M. Michiel- sen, oud-gouverneur van Sumatra's West- kust en oud-lid van den Raad van Neder- landsch-Indie. Meer dan 30 jaar heeft deze oud-Indische hoofdambtenaar in onderscheidene betrekkin- gen bet gouvernement gediend. De heer Micbielsen werd in 1844 te Breda geboren en maakte als jongeling reeds enkele reizen naar Indie. Cp zijn derde reis bleef, in 1861, de 17-jarige Michielsen te Soerabaja achter, hij is toen 3 jaren werkzaam geweest bij de tabakscultuur op Java en ook eenigen tijd bij den aanleg van den spoorweg Sema- rangVorstenlanden. In 1868 trad hij in dienst als ambtenaar bij het binnenlandsch bestuur en twee jaar later werd hij geplaatst als controleur ter Sumatra's Westkust, waar- na hij in den controleurs-rang vervolgens benoemd werd: in 1875 in Atjeh en in 1877 in de Zuider- en Ooster-afdeeling van Borneo. In 1881 volgde zijn benoeming tor assis- tent-resident van Koetei en in 1883 werd hii in gelijken rang overgeplaatst naar Deli, waarna hij in 1889 benoemd werd tot resi dent ter Oostkust van Sumatra. Vijf jaar la ter werd de heer Michielsen belast met de funct'e van gouverneur van Sumatra's Westkust. In 1898 werd hij benoemd tot lid van den Raad van Nederlandsch-Indie. De heer Michielsen heeft als besturend ambtenaar eenige reizen in Centraal-Cclebes en Centraal-Borneo gemaakt. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. De verassching van zijn stoffelijk over- schot za! Vrijdag kwart voor twaalf te Wes- terveld plaats hebben. CHRISTELITK NATIONAAL ZENDINGSFEEST. Het Christelijk Natiouaal Zendingsfeest zal dit iaar worden gehouden Woen;dag 7 Juli op het landgoed ..Beeckestijd" bij Vel- cen, dat hiertoe welwillend is afgestaan door -'hr. mr. C. M. Boreel van Hogelanden. Met het Nationale wordt thans gerombireerd het Provinciaa! Noord-Hollandsche Zendings feest. EEN ALGEMEEN WEGENPLAN. De besturen van den A'gem Nederl. Wiel- rijdersbond en de Kon. Nederl. Automobiel- club hebben een adres aan den minister van waterstaat geschreven. Adressanten vragen dringend zoodanige maatregelen te nemen: le. dat met spoed het p'an voor het toe- komstig Rijkswegennet kan worden vastge- steld; 2e. dat in afwachting van het gereed ko men van dit plan zoo sDoedig mogeliik een beslissing kan worden genomen inzake de toekoT"stia,e Riiksverbind'ng van Amsterdam met Utrecht, met een zijtak naar Hilversum. DE KABINETSCRISIS. Naar de Res.bode verneemt, zijn Maan- dagmiddag verschillende leden van het bijna geformeerde kabinet-Limburg telegrafisch naar Den Haag opgeroepen, met wie Dins- dag en gisteren besprekingen zijn gehouden. Aan deze besprekingen zouden wel de katho- lieke leden van dit kabinet hebben deelgeno- men, maar niet de cbristelijk-historischen, al thans niet de heer Slotemaker de Bruine. Aanvankelijk was gedacht, dat deze bespre kingen gisteren voorloopig ten einde konden worden gebracht, maar hierin is men niet ge- slaagd, zoodat de burgemeester van Heer- 'en, mr. Waszink, die gisteravond noodzake lijk in Heerlen moest zijn voor het presidee- ren van een raadsvergadering, gistermorgen telegrafisch mededeeling heeft gedaan, dat hij gisteravond onmogelijk te Heerlen aanwe zig kon zijn en de raadsvergadering moest worden uitgesteld, wijl er voorstellen aan de orde kwamen, die de aanwez'gheid van den burgemeester noodzakelijk maakten. In bepaalde kringen ging gisteren het ge- rucht, dat, a'vorens zou worden overgegaan tot de benoeming van een formateur, ge- ipoo'gd zou worden of deze opdracht werkelijk kans van slagen had, wijl, wanneer dit laat ste niet het geval was, de opdracht beter ach- terwege kon blijven. Wie op dit oogenblik de leider is van deze besprekingen en wie deze heeren bij elkaar heeft geroepen, kon het blad niet, althans niet met zekerbeid, te weten komen. SCHIETPARTIJ. Woensdagavond maakte in de Mariastraat te Utrecht de 24-jarige koopman W. v. D uit de Beverstraat aldaar, die on tier den invloed van sterken drank verkeerde, het den voorbij- gangers lastig. Een politieagent maande hem aan kalm naar huis te gaan, aan welke wenk hij aanvankelijk voldeed. Op d n Steenweg gekomen, trok hij plotseling een revolver en begon daarmedo op een tweetal "politieagen- ten te schieten. Dez^ trokken ook hun revol- veren wisten hem tot wijken -te brengen. Hij vluchtte in een koffiehuis in de Lange Elisa- bethstraat, waar hij vermoedelijk zijn pistool opnieuw laadde. Na een korte poos veriiet hii dit koffiehuis weer. Bij de nu volgende schietpartij trof hij een nieuwsgierigen om- stander in het been, die daarna naar de rijks j klinieken werd vervoerd. Bij de achtervolgingy door de politie struikelde van D. bij de Drie- •haringstraat, waarop hij overmand werd? Hij werd overgebracht naar het hoofdbureau van politie, waar de commissaris van politic, Hamoen, terstond een uitgebreid instelde. DE ZILVEREN BRUILOFT VAN DE KONINGIN EN DEN PRINS. Met het oog op de groote belangstelling^ welke de tentoonstelling in de Gothische zaaF te 's-Gravenhage van geschenken, welke de, Koningin en dai Prins op 7 Februari j.H werden aangeboden, blijft ondervinden, zaF deze tentoonstelling nog geopend blijven to^, en met Zaterdag 6 dezer. Zooals bekend is, zijn de tiren, waarop de tentoonstelling geopend is, van 1012 uur. v.m. en van 24 uur n.m., terwijl 25 cetrf entree gevorderd wordt ten behoeve van d* slachtoffers van den watersnood. EEN POSTZEGELVERZAMELAAR. - Voor het Assisenhof te Parijs heeft te^ rechtgestaan Andre Coudray, ambtenaar aan het ixilastingkantoor voor Clichy, die in de jaren 1919 tot 1925 ongeveer 470.000 francs had verduisterd. Het geld, dat de belasting-\ p'.ichtigen kwamen afdragen. streek hij een- voudig op. Hij had een kostbare postzegel- verzameling, welke hij gestadig uitbreidde door aankoopen met't geld, dat hij voor den Staat ontving. Hij is slechts voorwaardelijk tot twee jaar gevbngenisstraf veroordeeld. DE ZONDEN VAN DEN VADER. Ds Parijsche correspondent van de „Daily Mail" meldt dat Trebitsch Lincoln (de man die lid is geweest van het Engelsche Lager- huis, maar in den oorlog wegens spionnage vluchten moest), zich aan boord van de uit't verre Oosten komende ,,Coblenz", van den Norddeutschen Lloyd, bevond, die Zondag- nacht te Marseille zou aankomen, waar dooi vrienden van Lincoln ingezame'.d geld ge reed lag om hem de verdere reis naar Enge- land mogelijk te maken, waar hij de terecht- zitting zou bijwonen van zijn wegens moord ter dood veroordeelden zoon. Zooals we reeds meldden, kwam hij daarvor echter te laat. Het eenige wat de jonge Lincoln van zijn vader nog heeft gezien is een brief van 14 bladzijden, waarin hij o. a. schrijft: „Mijn zonden schijnen op jouw hoofd neer te ko men en ik bid je, mij voor je sterft vergiffe- nis te schenken. Indien ik een beter vader geweest ware, zou dit niet gebeurd zijn. Ik heb dan ook verschrikkelijk spijt over mijn verleden." Eind der vorige week werden nog verzoe- ken gedaan om de uitvoering van het dood- vonnis enkele dagen op te schorten. BEDREIGING. 1 Te Tiel is gevankelijk uit Hedel overge bracht en in het huis van bewaring opgeslo- ten vrouw L., die zich herhaalde malen aan bedreiging van den pastoor te Hedel en ver- storing van de godsdienstoefeningen in de R. K. kerk zou hebben schuldig gemaakt. AFLOOP VAN VERKOOP1NGEN. Door Notaris Conker te Heemskerk werd Wo3nsdag geveild. Flet woonhuis met erf en groot pakhuls, ge legen aan de Hofcbestraat 29, groot 1 70 A Koopev voor 4200.de heer W. P. Langendijk. Door notaris G D Boerlage onder Heems kerk: 2 perceelen gra:land ter grootte van 7.02 H. A. genaamd „Grofweer" aan den Zuid- Maatweg. Eerst afzonderliik cn daarna in niassa werd kooper voor 16.310 de heer C. de Ruijter. Door de veilingsdirectie werden dien dag nog geveild de groen te veld staande Galari- tus-bloembollen bthoorende tot de nalaten- schap van wijlen den heer Jac. de Wilde. Eerst afzonderliik, daarna in vijf verschil lende combiuaticn bracht dit gewas mim 2600 op KORTE BERICHTEN. De 70-jarige J. werd gister dood in zijn woning aan den Waldeck Pyrmontsingel te Nijmegen gevonden. Hij bleeic door gasver- stikking om het leven te zijn gekomen. t DE F1NSCHE IJSBREKER. Na een langdurige 1 ijdensgeschiedenis is de voor Finland bestemde ijsbreker Jaakarhu gistermorgen overgenomen voor de Finsche regeering. 1 Marktberichten PURMEREND, 3 Maart: „Afslagver- eeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken." Witlof 0.20—/ 0.22 per K.G., Bloemkool 3033 per 100, Roode kooll 2.50—/ 8.10 per 100, Gele kool 3.50— 8.50 per 100, Spruitkool 0.854 75 per 15 K.G., Rapen 3.10—/ 3.30 p. 100, Bieten 8.50 per 1000, Uien 0.751.25 per 25 K.G., Prei 7.60—/ 12.10 per 100 bos, Drielingen 1.80 per 25 K.G., Goud> reinet 0.210.28 per K.G. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 3 Maart. 2150 K G. Wortelen 4.80, 95000 K.G. Roode kool le soort f 3.106.10, 2e soort 2.10—/ 5, 1Q1O0O K.G. Gele kool le soort 3.80— 6.30, 2e soort 2.10-/ 5, 72000 K.G. Witte kool (Deensche) 2.90—/ 6.80, 19900 K.G. Uien: Uien 3.80—/ 6, Drie lingen 7—/ 7.30, 3225 K.G. Bieten 1.30 tot 2.80, alles per 100 K.G. NOOKDSCHARWOUDE, 3 Maart. 28400 K.G. Uien: Uien 4.10—/ 6.40, Drielingen 6.707.20, Grove Uien 4.10—/ 4.60, 13800 K.G. Peen 4.20— 4.90, 145200 K.G. Roode kool 2.40— 8, Doorschot 2.20—/ 6.20, 65800 K.G, Gele kool 3—/ 6, Doorsdiot 1.70— 4.70, 97500 K.G. D. Witte 3.10—/ 6.60 Doorschot 2.70—/ 4.80, alles p. 100 K.G. WARMENHUIZEN, 3 Maart 1926. Roode kool le soort 2.308, 2e soort 1.70460, Gele koo! le soort 2.70 5.20, 2e soort 1.70—/ 2.50, Witte kool le soort 3.10—/ 5.50, 2e soort 1.50— 2.90, Uien 5.70—/ 6, Grove Uien 5.50 Peen 4.70 Aanvoer: 90525 K.G. Roode kool, 5950 K.G. Gele kool, 37800 K.G. Wit te kool, 3460 K-G. Uien. 1925 K.G, Peeo.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7