DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 57 Hondcrd acht en fwinfiffste Jaarcan&r 1926 DINSDAG 9 MAART Dif nummer bestaat uit 2 bladen. Deze Courant wordl ELKEN AVOND behalve Zon* en Feestdagen, uflgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbelaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrafmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/b HERMs. COSTER ZOOM, Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administrafie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Buiten land DE FRANSCHE REGEERINGS- CRISIS. G is ter heeft de Franche president met verschillende particulieren geconfereerd.Uit de besprekingen valt nog niets met zekerheid op te maken. Alle fracties der Fransche Kamer sprcken zich tegen Kamerontbinding uit. DE FRANSCHE PRESIDENT UIT- GEFLOTEN. Enkele bladen melden, dat president Dou- mergue, toen hij zich Zaterdag te Lyon be- vona ter opening van de jaarbeurs, op zijn weg, naar het Jaarbeursgebouw uitgefloten is, De betooging scheen uU te gaan van de Camelots du Roy; een dental dezer is althans gearresteerd. Zij w.lden naar het heet, uiting geven aan hun „walging van het parlementarisme". VooR NACHTARBEID. Te Luik is op initiatief van het Verbortd van Belgische Bakkers een zeer druk bijge- woonde protestvergadering gehouden; een motie is aangenomen, waarin van het parle- ment wordt geeischt, dat het zich tegen af- schaffing van den nachtarbeid zal uitspreken en het regeeriugsvoorsiel inzake het brood- gewicht geheel zal wijzigen. Gisteren hielden de bakkers uit Oost-Henegouwen te Charle roi een dergelijke vergadering, terwijl verder door het Verbond protestmeetings worden ge- organiseerd te Brussel, Antwerpen, Aarien en Verviers. HOOGE LOONEN IN HET BOUWVAK IN DE VEREENTGdE STATEN. Te New York was een week geleden cetT staking uitgebroken van steenhouwers, ten fevolge waarvan voor millioenen dollars aan otiwwerken stil lagen. De steenhouwers ver- dienden 12 dollar (dus ongeveer 30 gulden) per dag en vroegen 16 dollar (40 gulden) Zij zijn het eens geworden over 14 dollar (35 gulden) per dag en 50 pet. extra voor over- werk. Heden zou het werk worden hervat, maar nu is men bang, dat de metselaars, die 12 dollar verdienen, zullen gaan staken, om het- zelfde loon te krijgen als de steenhouwers. STAKING IN EEN BELGISCHE MIJN. De directie der Charbonnages de Ressaix (Henegouwen), heeft besloten niet langer deel uit te maken van de Gemengde Nationa- le Mijncommissie en bijgevolg de arbeiders- raden en arbitragers ad af te schaffen. De ar- beiders hebben besloten heden de staking uit te roepen. DE TOESTAND IN HONGARIJE. Tegen 46 leden der socialistische Vagi- pa rtij (uiterst links), die de srraatbetoogin- gen van Zondag te Boedapest hadden geor ganiseerd, is een vervolging ingesteld we- gens het gebruik maken van geweld tegen- over de autoriteiten. Boedapest leek Zondag in verband met de aangekondigde, doch verboden soc. betooging op een stad in staat van beleg. Voortdurend niarcheerden sterke militaire'afdeelingen door de straten. Tegenover de officieele bewering. dat de soe. een anti-Bethlen betooging wilden hou- de met revclutionair karakter, heeft de soc partij verkfaard. dat dit niet in haar bedoe ling lag, doch dat de regeering anti-Bethlen plakkaten had laten maken teneinde relletjcs te provoceeren- De orde is niet verstoord. Volgens ae bladen heeft de politic een nach- telijke huiszoeking gehouden in ru m 50 wo- ningen, waarbij groote hoeveelheden soc. pro- pagandageschriften en brochures van extre- mistisch karakter werden in beslag genomen Onder de doeleinden van de onafh. soc. par tij wordt daarin vooral genoemd een entente met Moskou. De leider van de onafh. soc. partij Vagi Is met ongeveer 50 volgelingen .n voorloopig arrest gesteld. EEN ONTPLOFFING IN EEN OORLOGSKERKHOF. Draadloos wordt uit Amiens gemeld, dat pen ploeg wegwerkers, di" bez'g wafen met den aan'.eg van een weg bij Thiepval, een ijzrrdrard in cl:n grcnd oomerkten, d en zij er wilden uittrekken. Eensk'.aps ontplofle een b'ijkbaar uit den oorlogstiid dateegende mijn in het nnbii gelegen kcrkhof, waardoor ongeveer bcndcvd graven van Britsche so da- ten were! ;n' vernield cn can dlepe krater werd gevormd. D art Jders kregen wen Ietsel, doch d: pchac'j wordt op 100.000 francs ge- scbat. DE RECHTER-QPLICHTER. Rechter Jii.rg.ns heeft tijdens het voortge- zette verhoor ccn hevi^en zenuwaanva'ge- kreg-n zoiJdrt hii naar het gevangenishospi- tool cvergebrachi I let gebeiudc weed! in hoofdzaaR toegc- scbrev n aan het loir, dat mevrouw Jtirgens, die thans kennis heeft gekregen van de aan- vraag tot echtscheidiug van haar man, de zen zwaar beschuldigd en zelf elke schuld ioochent- DE ONTPLOFFING TE PRAAG. Over de ontploffing der kisten handgrana- ten te Praag wordt nog gemeld, dat reeds drie officeren zijn geafresteerd als verant- woordelijk voor het gebeurde. De materieele schade wordt op drie en een half millioen Tsjechische kronen geschat. De dakloos ge worden gezinnen zijn ondergebracht in scho- len cn in een kazerne. De film, welke dadelijk na de ramp werd gemaakt, is door de censuur in beslag geno- men. Verschillende interpellaties zijn reeds bij het parlement ingediend. De communisten zouden gister een groote anti-militairistische betooging liouden. STAATS-EXPLOITATIE VAN STOOMVAARTLIJNEN. De Amerikaansche president heeft het Congres verzocht 10 millioen dollar te wiilen toestaan ter aanvulling der begrooting van 13.9 milioen, welke som reeds vroeger is ge- vraagd voor de Shipping Board, met het oog op de exploitatie der van de particulieie koo- pers teruggenomen schepen en ten einde met buitenlandsche reeders of exploitanfen te kunnen concurreeren. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Voigens de communique's van de Kwo Mia Tsjcen heeft het nationale leger nieuwe suc- cessen behaald te Matsjang, maar volgens onpartijdige berichten is het leger van Kwo Min Tsjoen nog niet in a an raking met de licofdmacht der troepcii van generaal Li Tsjing Lin, die poogt Tientsin op de troepCn der Kwo Min Tsjoen te heroveren. Woe Pei Foe heeft een mededeeling gepu- blipeerd, waarin gezegd wordt, dat na aen terugtoch van het nationale leger uit Honan zijn troepen verschillende tot de boeren en arbeiders gerichte vlugschriften vonden. w:aaruit blijkt, dat Feng Joe Hsiang en het nationale leger pro-bolsjewistisch zijn. Uit Kanton wordt gemeld, dat verdeeld- heid onder de plaatselij'ke regeering aanstaan- de is. Er hebben aan het oostelijk rivierfront sch'Tinutselingen plaats en in die richting geschiedt een groote troepenbeweging. Tal van sitakers moeten ontevred'en zijn over den stand van zaken. Het aantal bedienden, dat naar Sjamien (de vreemdelingenwijk) gaat, wordt hoe langer hoe grooter. DE OORLOG IN MAROKKO. De troepen van Tetoean hebben het ofii- sief hervat, zegt het Spaansche legerbericht. De colonne bezette om 11 uur Dar RajS. Volgens later ontvangen berichten zijn de verliczen gering. In de streek der Beni Gorfet poogden de rebellen pressie te oefenen op de onderwor- pen stammen, die na een hevig geweervuur de Riffijnen terugwierpen. Deze laatsten trok- ke naf met een verlies van 14 dooden en een 20 gewonden. DE BANKBILJETTENZWENDEL. Seernanskv, de verdediger vail prins Windisch-Gratz, is bij de nofficier van ]usti- tie te Boedapest verechenen cn decide hem mode, dat er zich, in strijd mef de mededee ling van de bladen, geen dagboek of memoi- res van priqs Windish-Gritz in zijn bczit bevinden. Wei heeft de prins, nadat de akte van beschuldiging luni ter hand gesteld was, eenige aantcekeningcn gemaakt, die ;n de eerste pilaats ter informatri van zijn ver- ded.igers zouden dlenen, doch ook om aan de kintfcren van d;a prir.- tc bewijzen, dat hun vader getn gewene valsche munter is ge- weest. Scernansky verklaardc tevens, dat hij deze aahteckcniiigen, die hij als verdediger ontvangen heeft, onder geen voorwaarden ter beschikking zal stellcn van de instructlc, waartoe hij ove'rigens volgens de crimineele procedure niet verplicht is. De officier van justitie nam akte \an de mededeeling van Scernansky en i'.ct onmiddellijk een onder- zoek instellen naar de wijze, waarcp de aan- teekeningen van Windisch-Gratz uit de ge vangenis gesmokkeld zijn. OORLOGSTOESTAND IN NEW JERSEY. Te Passaic en te Clifton in New jersey hcerscht een staking in het textielbedriif. Bij een optocht der stakers dezer dagen schijnt de poiltie al heel ruw te zijn opgetreden. Met rootcrfictsen en zijspanwagens recti zij wdars door de mcnigte he'en en er w.rd duchtig van den stok gebruik gemaakt, waarbij vooral de verslaggevers en de fotcgrafen het moesten ontgeldtn. Den volgenden dag wareti de poslcn der stakers voorzien van stalen hel- men en gasmaskers tegen de be mm en met Iraanverwekkend gas, welke de politic enkele dagen tevoren gebrui'kt had. Een der gei'J- lustreerde bladen te New York hoeft drie pantser-auto's naar Passaic gezonden cm zijn fotografen tc beschermen. Volgens een nader bericht is het hoofd der politic te Passaic wegens zijn ruw optreden gearresteerd. DE REGELING MET DE VROEGERE DUITSCHE VORSTEN. Het compromis, waarover de partijleiders het nog juist voor het vertrek van den rijks kanselier naar de Volkenbondsvergadering te Geneve eens zijn geworden, onderscheidt drie categorieen eigendommen. Het compromis zal Dinsdag gereed zijn en aan de partij Ieiders voor een laatste onderzoek worden voorgelegd. Men is het ten slotte ook eens geworden over een der hoofdpunten, n.l. de samenstel- ling van het bijzondere gerechtshof, dat de kwesties met de vorsten zal behandelen Dit zal thans worden samengesteld uit vier be- roeps- en vier leekenrechters, onder voorzit- terschap van den president van het rijksge- rechtshof dr. Simons De rijksminister van justitie dr. Marx heeft uitdrukkelijk ver klaard, dat de vier leekenrechters volgens po- litieke, economische en sociale overwegingen uit niet-rechtsche kringen gekozen zullen worden. Tot de eerste categoric van eigendommen, welke onbeperkt aan den staat vervalt, be hoort alles wat door de vorsten krachtens hun souvereiniteit is verkregen, zoo de bezit- tingen Oels, Flatow-Krojanke, Klein-Glieni- cke en de bosschen van Schmalkalden. Dit alles zal tot staatseigendom worden verklaard. De tweede categorie omvat de bezittingen langs privaatrechtelijken weg verkregen. waartoe o.a. Kadinen behoort. Uit dit alles kan de staat echter alles nemen, wat hij uit cultureele, economische en hygienische over wegingen daartoe noodig acht. Of en welke schadeloosstelling terzake verstrekt zal wor den hangt af van de vraag in hoeverre de staat van een en ander finanrieel voordeel trekt. De derde categorie ten slotte omvat de ver- mogensobjecten, welke moeilijk onder te bren- gen zijn in een der andere categorieen en waarvan het bewijs van oorsprong een lang- durige geschiedeis zou worden. Hieronder vallen b.v. schouwburgen, parken. kasteelen. musea, blbliotheken enz. De staat kan zonder schadeloosstelling deze objecten tot zich ne men, wanneer hij er geen financieel voordeel uit trekt. In geval van strijd zal het staatseigendom worden aangenomen, behoudens bewijs van het tegendeef door de vorsten. Bij eventueele valorisatie mogen de vorsten niet in het bij- zonder beeunstigd worden. Met nadruk wordt verder de terugwerken- de kracht vastgelegd. Reeds gewezen vonnis: sen kunnen worden opgeheven, in geval zij In tegenspraak zijn met de thans vastgestel- de beginselen. Deze terugwerkende kracht geldt echter niet wanneer. zooals in Baden en Beieren, land n vorst het eens zijn ge worden. DF. REGELING MET DE VORSTEN- HU1ZEN. Te Berlijn hebben de eerste 5 dagen nicer dan 300.000 personen hunne namen gezet op de lijsten voor het referendum voor onteige- ning der voormalige vorstenbezittingen zon der schadeloosstelling. De Centrum-fractie van den Rijksdag heeft een korte vergadering gehouden om het compromis inzake de regeling met de vrce- gtre vorstenhuizcu te overwegen. De fractie heeft dit zonder debat aangenomen. De Beier- sche volkspartij, Duitsche volkspartij en Eco nomische Vereeniging zullen Dinsdag hun houding vaststellen. DE ROEMEENSCHE ANTISEMITI- SCHE „LIJKENWET". Naar de correspondent te Boekarest van het „Berl. Tag." meldt, is in de regeerings crisis geen verandering gekomen. De opposi te eisclit de ontbinding van de Kamer cp 11 Maart, daar dan de zittingsduur is afgeloo- pen. De regeering zal die ontbinding echter waarschijnlijk uitstellen tct einde Maart, ten einde alsnog de kiesrechthervorming er door te kunnen krijgen. Bij de Kamer is de z.g „lijkenwet" nog ingediend, welke de Senaat in April heeft be- handeld- Deze wet bevat. zooals men weet, een artikei, waarbij toelating van Joodsche studenten in de medicijnen tot de snijkamer afhankelijk wordt gemaakt van het feit, dat de Joodsche gemcenten voldoende lijken voor anatomisch onderzoek ter beschikking stelleu DE EISCHEN ONAANNEMELIJK. De correspondent te Beiroet van een Egyp- tisch blad meldt, dat het antwoord der Dru- sen op de voorstellen van den Fransc'nen conimissaris de Jouvend onderhandelingen onmogelijk maakt. De Jouvenel vraagt on- voorwaardelijke onderwerping. ZWENKT DE DUITSCH-NATIONALE PARTIJ? De Duitsch-nationale riiksdagiractic heeft mc-t op vier na algemeenc stern men den voor- maligen rijksminister van binncnlandsche za ken (nl. in het eerste kabinet-Luther), Scliiele, tot candidaat gekozen voor het voorzitter- schap der partij. Schiele is een gematigd man, die steeds op positief werken heeft aan- gedrongen. In het bijzonder heeft hij zich scherp verzet tegen het drijven van hen, die de Duitsch-naticmale partij na het sluiten van het verdrag van Locarno in de oppositie de- den gaan. Het is waarschijnlijk, dat Schiele thans tot voorzitter der partij zal worden gekozen, het- geen beteekent dat de Duitsch-nationalen zich gereed maken om bij de eerste de beste gele- genheid opnieuw tot de rijksregeering toe te treden. DE WERKLOOSHEID IN ENGE- LAND. Een inzendster in de „Times", lid van een armbestuur, komt op tegen de cijfers, welke elke week worden gepubliceerd en den indruk wekken, dat de werkloosheid afneemt. Inder- daad is het aantal bij de arbeidsbeurzen in- geschreven werkloozen dalende, doch dit be teekent, volgens de inzendster alleen, dat zij geen recht meer hebben op uitkeering en zich nu tot het armbestuitr wenden. Bij het arm bestuur, waarin zij zitting heeft, stijgt het aantal bedeelden elke week onrustbarend. KORTE BERICHTEN. ParamounFs afdeeling „Buitenland" heeft over 1925 een netto-winst van 25 mil lioen gulden gemaakt. Sinds in de twee laat ste jaren heeft dit departement zijn invloed met 25 pet. uitgebreid. In de buurt van Damascus is een colon ne door rebellen aangevallen. De bandieten werden teruggeslagen, en leden aanzienlijke verliezen. In de Charbonnage de Gerard Cloes te Vlotten (Luik) is ten gevolge van een geschil tusschen directie en arbeiders een staking uit gebroken. Naar uit Londen wordt gemeld, is de Amerikaansche gezant aldaar, Houghton, door president Coolidge uitgenoodigd naar Washington te komen ten einde mede te wer ken aan de vaststelling van een program voor de ontwapeningsconferentle. In de Royal Academie te Londen zijn vier landschappen van Constable gestolen De werken wSren aan den wand vastge- schroefd. Men wil de avonturen van den „Haupt- man von Kopenick" voor het nageslacht be- waren. De Berlijnsche firma Alhambra is reeds enkele weken met de opnamen van de gelijknamige film bezig, die in den loop van Maart voltooid wordt. Te Trostberg (Opper-Beieren), is in de fabriek van Rieger brand uitgebroken. Dri? personen worden vermist. Men vermoedt, dat zij in de vlammen zijn omgekomen. Lady Cathcart is onvoorwaardelijk in de Vereenigde Staten tcegelaten, nadat de Procureur voor den rechter had moeten erken- uen, dat zij zich nimmer schuldig gemaakt had aan eenig misdrijf. Het hof gaf het de partement van Arbeid nog gelegenheid voor een nieuw verhoor, waarvan de staats-advo- caat evenwel geen gebruik wenschte te ma ken. -- Het Shakespeare Memorial Theatre te Stratford cn Avon is geheel afgebrand. De brand was mijlen ver zichtbaar. Te Brussel is het bericht onh'angen. dat de Charbonnage d'Hernc Wergifosse het bedrijf heeft gestaakt en het personeet ge- daan heeft gegeven. Deze steenkoolmijn heeft een concessie van bijna 2000 H A.; ongeveer 600 arbeiders wareri in deze mijn werkzaam. Men vertrouwt er in Washington op, dat er in den Amerikaanschen Senaat een vol- dcende meerderheid zal worden verkregen vcor de schuldenovereenkomst met Italie De Ku-Klux-Klan voert ernstige propaganda er tegen. w -r- Volgens de bladen is in de stad Mexico een moordaanslag gepleegd op den gouver- rieur Basco. Hij en eveneens een vriend van hem werden niet levensgevaarlijk gewond De politic heeft vier personen gearresteerd. In de laatst gehouden vergadering der socialisische fractie uit het Belgische Par lement heeft minister Anseele het voornemen te kennen gegeven de spoorwegtarieven met 5 pet. te verhoogeu, hetgeen een -grootere ontvangst zou geven van 100 millioen frs^ Het schijnt echter dat de meerderheid der socialistische groep tegen dit voorstel is. Een Britsche militaire colonne is doer Amman getrokken, een der voornaamste ste den van Transpordanie, vanwaar een op- stand der Bedoeinen wordt gemeld. De toe- stand is ernstig. De Bedoeinen verrasten een post te Guerah en doodden de bezetting. Zondag is te Londen eeii vergadering gehouden van districts-afgevaardigden der zeven \akbonden, die betrokken zijn bij het conflict in de machine-industrie. De vergade ring was gestemd ten gunste van strijd voor verhooging der loonen met een pond per week. gen buiten Barcelona is een autobus omgevallen, waarin zich iongelni beypnden, die een uitstapje ondernamen. Er zijn 17 ge wonden, van wie 5 ernstig. Onder deze laat ste liggen er 2 op sterven. Naar de „Miinchencr Post" verneemt heeft de officier van justitie een vervolgiug ingesteld tegen Hitler c.s. wegens het uiteen- jagen der jongste vergadering van Deutsch- Volkischen te Miinchen. Bij het invliegen van een uieuw:e ma- hine op het vliegveld Staaken geraakfce het vliegtuig bij de opstijging in brand. D< uit de Duitsche rondvlucht beken<Je piloot Be1- litz kon zich niet vlug genceg vrij mSken en is in het vliegtuig verbrand. De Duitsche rijkspresident zond den commandant van het Heilsleger, generaal Booth, die zich te Londen bevindt, een brief, om hem geluk te wenschen met zijn 70sten verjaardag. (xeineiiird Nieuws. DE ZAAK-GEELKERKEN. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. Ct.: Zooals begrijpelijk is, verkeert de Geref. Kerk van Amsterdam-Zuid in groote span ning, omdat het antwoord, door dr. Geelker- ken te geven aan de synode, voor haar zoo buitengewoon belangrijk is. En het was dan ook niet te verwonderen, dat de Schinkelkerk, waar dr. Geelkerken Zondag in de ochtend- godsdienstoefening voorging en de Parkkerk, waar hij des avonds preekte, te klein bleken om de schare te bevatten. Reeds een half uur voor den aanvang der godsdienstoefening was er in de Schinkel kerk geen plaats meer onbezet. Talrijke kerk- gangers moesten bij gebrek aan zelfs een staanplaats, naar huis terug keeren en naar schatting hveehonderd menschen hebben den gelieelen morgen de predikatie staande aau- gehoord. Tot op de trappen van den preek- stoel waren de kerkgangers gezeten. Dr Geelkerken zinspeelde in zijn predica- tie op het werk der synode. Als dr. Geelkerken zich gereed maakt den kansel te verlaten, klir.kt het spontaan uit honderden monden: „Dat 's Heeren Zegen op u daai, enz. Tijdens het zingen van deze zegenbede was de ontroering groot. Wij za- gen vei'schillerde mannen en vrouwen, die moeite hadden hun aandoenirg te verbergen. Dr. Geelkerken, zichtbaar oniroerd, dankte de gemeente voor het toebidden van Gods ze gen. „Het is uw recht", aldus ongeveer dr. Geelkerken, „om uw leeraar Gods Zegen toe te bidden. Mijn warmer, dank daarvoor. Ook mijn dank voor zooveel med'eleven, dat ik mocht ondervinden in en buiten de gemeente. Het is voor u wel over bo dig om het te zeg- gen en toch doe ik bgt nu; met Lfither zeg ik: Het is niet geraden iets tegen het geweter en tegen de waarheid te ondernemen. U kunt er staat op maken, dat ik dit woord tot het mii- ne gemaakt heb; al is het misschien verstan- diger en meer in het belang der kerken, met het spreken van het laatste woord nog even te wachten". Terwijl het orgel speelde: „Is dat. is dat uw Koning", welk gezangx-ers door velen werd medegezongen, verliet de talrijke scha re, zichtbaar onder den indruk van de tref- fende predikatie van dr. Geelkerken, het kerk- gebouw. Des avonds in de Parkkerk behandeldo dr. Gtelkeken Catechismus, Zondag 39 (Het vijfde gebod), daarbij onderscheidenlijk han- delend over het gezag in het gezht, in den staat en maatschapnij en in de kerk. En al- hoewel dus zijn stof hem alle aankiding bood, sprak dr. Geelkerken in zijn predicate in 't geheel niet over de Synodale procedure. Nadat de godsdienstoefening op de gehruike- lijke wijze beeinigd was, nam dr. A. de F'roe, lid van den kerkeraad van Amsterdam- Zuid, schrijver der beid'e brochures in de zaak-Geelkerken, het woord. Alhoewel erken- rend, dat de godsdienstoefening er is voor de bediening des Woords en de gemeente onder den indruk van Gods Woord het kerkgebouw verlaien moet, zeide hij, dat er toch buiten- gewone omstandigheden kunnen zijn, waat m op dezen regel een irbreuk mag worden ge maakt, omstandigheden zooals thans nu men gevoelt voor een crisis te staau en een be- slissing zoo uiterst belangrijk voor dr. Geel kerken. den kerkeraad en de gemeente moet worden genomen. De synodale commissie heeft het laatste woord der synode te Assen aan dr. Geelkerken en den kerkeraad ge- bracht, de eerste heeft nu te antwoord en en kerkeraad en gemeente weten, dat hij zijn antwoord zal weten te geven, zooals hii nooit geaarzeld heeft. De synodale commissie heeft namens de synode er bij den kerkeraad op aangedrongen, dat deze zal trachten dr. Geelkerken te bewegen, om, indien het eenigszins kan zonder in strijd te komen met zijn geweten, de verklaring te teekenen. Doch daarvoor heeft d'e synode den kerkeraad maar vier dagen gegeven, Vrijdag, Zaterdag en Zondag heeft de kerkeraad niets kunnen doen; omdat eerst Vrijdagavord de synodale commissie in zijn midden was, den Zaterdag aan dT Geelkerken moet gelaten worden voor clc voorbereidrng van zijn predikaties, t^- wi'it dr. Geelkerken heden, nadat de kerke- RMAARSGHG COBRANT

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1