RWATTAs5ci- Reepen.net Cadeau L. FRANKENBERG - ALKMAAR UITKNIPPEN EN BEWAREN I voor 1 AUGUSTUS 1926 Inzenders van 250 Sterretjes geknipt uit de achterzyde der £r~% Kwatta Reep-etiketten en met deze advertentie ingestuurd ontvangen gratis tn franco 1 PRIMA VERZILVERD VULPOTLOOD merk „Marquise". Het beste Fransche Yulpotlood, winkelwaarde f 3. Koopt een HEELE D00S Kwatta's 5 Cts. Keepen (Melk- of Jarareepen) en gy zult daarby nog een verrassing verpakt rinden bestaande uit 7, E.G. PRIMA KWATTA CACAO Deze advertentie wordt 6 maal geplaattt. Inzendingen met opgaaf van juist adres aan KWATTA - BREDA. Afdeeling RECLAME. KWAT.TA SOLDAATJES blijven ALTIJD geldig. Radio-Hoebje. Woensdag, 10 Maart. Hilversum, H.D.O., 1050 M. 12.— en 7.30 Politieberichten. 5.6.30 Vooravondconcert door het H. D. O.-orkest, odder leiding van Fr. Lupgens. 6.307.30 Duitsche les door den heer Edgar Briin, uit Berlin Wilmers- dorf. 7.45 en 10.Persberichten. 8.10 Chris- telijke Radio-Omroep. Concert met medewer- king van den heer H. H. Tobe, uit Rotter dam, zang. Mevrouw M. Overman-Zollner, uit Hillegersberg, begeleiding. De heer H. Knol uit Weesp, declamator. la. Bitten, Beet- /hoven, zang. b. Wachtelslag, Beethoven, zang. c. Auf dem See, Brahms, zang. 2a 'Aus alten Marchen winkt es. b. Allnachtlich 'im Traume. c. Ein Jiingling liebt ein Macl- clien. d. Ich grolle nicht. Alles uit Dichter- liebe, Schumann, zang. 3a. De drie Sterren, Louwerse, b. De speelpop, Holtrop. Decla- maties. 4a. Komm, wir wandeln zusammen, Cornelius, b. Spirito santo, Lowe. c. Spiel- mannslied, Nicolai. 5a. Met lichtje voor het raam, Louwerse. b. De lange broek, door T. Declamaties. 6a. Oud en nieuw, Brandts Buys. b. De eerste kus, Branats-Buys. c. O, Jubel mijn hart, Kuiler. Konigswusterhausen, 1300 M. 7.50 Or- kestconcert. M. Rostal, vioolsolo's. Daarna orkestmuziek. Nieuws. 9.5011.20 Dansmu- ziek. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerbe- richt. 11.20—1.20 Concert door het radio kwartet en solisten (sopraan-bariton-piano). 1.201.50 Tijdsein. Strijksextet in B-flat, Brahms. 3.35 Lezing: Heroes of. fiction, Rcade's Gerard. 4.20 Tijdsein, Causerie: Out of doors. 4.35 Muziek van het Kapitolthea- ter. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.13 Tuinpraatje. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nteuws. Lezing: Life in the old monasteries, Monastic hospitality. 7.45 Pia- nocompositics van Debiissy. 8.— Humoris- tisch praatje. 8.20 Variete. J. Charman en A. Gray, duetten. W. Hastings en J. Mars, hu- moristen. 9.05 Kamermuziek. Het Enric Ca sals kwartet. S. Logan, baritou. 10.20 Tijd sein, weerbericht, nieuws. Lezing: The ro mance of words-Americanisms. 10.5011.20 De Beanos concert party. J. Hordern, so- praan. K. Grace, accompagnatrice en instru mentaliste. W. Morford, tenor. E. Scott, hu morist. G. Gardiner, instrumentalist. E Grossmith, humorist. 11.2012.20 Dansmu ziek van de Ciro club. Parijs „Radic-Paris", 1750 M. 12.50 Con cert Lucien *Paris (piano-viool-cello). 2.05 Nieuws. 5.05 Orkestconcert. 8.5010.20 Zangwedstrijd van L'Echo de Paris, Opera- comique (dames) Auto, luchtvaart- en sport- kroniek. Miinster, 410 M. 12.35 —1.50 Orkestcon cert. 3.20 Liederen van Wolf, Schumann en Weismann, door Ch. Schneider, sopraan 4 50 Lezing: Konigin Luise :n der Dichtung ihrer Zeit. 5.50 Lezing: "Der Ursprung der Lohengrinsage. 6.40 Lezing: Levin Schii- cking. 7.20 „Die deutschen Kleinstadter, klucht in 3 acten van A. v. Kotzebue. 9-20 Uitslagen van de 6-daagsche wielerwedstrij- den. raad hem had bewogen een derde predik- beurt, die hij zou vervullea, te laten voorbij- gaan, tweemaal moest spreken. Morgen- avondi aldus vervolgde spr. meet dus het antwoord worden weggezonden. De kerkeraad weet, dat dr. Geelkerken voor zijn antwoord aan een dag genoeg heeft ja, dat zelfs wel in vijf mtoufen kan geven, aoch betwijfeld wordt, of de kerkeraad zijn eigen antwoord in £en dag zal kunnen gereed hebben. Daarom vroeg spr. dr. Geelkerken met het verzenden van zijn antwoord te wachten tot het antwoord van den kerkeraad fereed is. Er kome dan maar van wat wil pr. wees er op, dat dr. Geelkerken nu reeds een jaar door de meerdere vergaderingen met reeksen vragen gepiinigd is en nu, na zijn magistaal antwoord op de 19 vragen, de synode nog eens een verklaring met zijn oaam zal inoeten onderteekenen. Spr. besloot met de verklaring, dat kerke raad! en gemeente vertrouwen en geloof heb ben in d'r. Geelkerken, in zijn zuiverheid vain leer en in zijn onwankelbare trouw aan de Belijdenis. Laat nu komen, wat komen wil, de gemeente staat achter haar leeraar. Hierna zong de gemeente Psalm 84 6 („Want God de Heer, zoo goed, zoo mild".) Getroffem diankte dr. Geelkerken dr. De Froe voor zijn woorden. Mijn vader, aldus dr. Geelkerken, heeft mij steeds voorgehou- den: „Wandel voor Gods aangezicht en wees oprecht" en zoowel als persoon als die- naar des Woords heb ik steeds getracht dit te doen. Spr. dankte gemeente en kerkeraad voor de trouw en lieicfe hem steeds betoond en zeide, dat zijn antwooid en dat van den kerkeraad gelijktijdig naar Assen zullen worden gez.riden. Doch als dit geschied is, dan zal Let iaatsie woord tceh niet zijn aan de synode en ook met aan de kerk van Am sterdam Zuid. Neen, het laatste woord is aan God. Die alles en alles oordeelt en daar om riep spr. de gemeente toe het woord uit Psalm 27 „Wacht oip dten Heer, wees sterk en Hij zal uw hart versterkenq ja wacht op den Heer". Met een krachtig „Amenl" besloot dr. Geel kerken zijn woord en een groot dee I der aam- wezigen herhaalde dit „Amen". Daarna verliet de groote schare, diep on- der den indruk, de kerk. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. Crt Vanavond heeft de kerkeraad der gerefor- meerde kerk van Amsterdam weer een bui- tengewone vergadering gehottden ter bespre- king van het antwoord, dat de kerkeraad zal gsven aan de Synode. Tegen het aanvangs- uur der vergadering waren in de Gerard Brandtstraat voor de consistorie van de Park- kerk naar schatting ruim 200 gemeenteleden aanwezig. Er geschiedde ecbter niets bijzon- ders. Natuurlijk werd door de wachtenden druk gesproken over hetgeen de laatste dagen ge schied is en niet het minst ook over een be- richt, voorkomertde in De Standaard van gis- teravond, dat de vergadering van de Synode is verdaagd tot Dinsdag 16 Maart. Zooals bekend is was het Vrijdag j.l. toen de Synode te Assen uiteenging, de bedoeling dat de Sy node morgen (Woensdag) weer bijeen zou komen Ook verluidde dat te Amsterdam gister verschillende vooraanstaande predikanten der Gereformeerde Kerk een conference heb ben gehouden om te bespreken, wat eventueel kan worden gedaan om een compromis te vinden. Het was ons echter niet mogelijk, hieromtrent nadere bijzonderheden te ver- krijgen. Toen de kerkeraadsvergadering was aan- gevangen, verspreidden de wachtenden zich langzamerhand; enkele personen bleven ech ter tot laat in den avond wachten. Omstreeks middernacht duurde de vergadering van den kerkeraad nog voort. EERSTE KAMER. In de vacature, ontstaan door het overlij- den van jhr. van der Maesen de Scmbreff, is gistermiddag door het centraal stembureau voor de verkiezing van leden cjpr Eerste Ka- mer tot lid van die Kamer benoemd ver- klaard jhr. mr. G. A. H. Michiels van Kes- senich, te Roermond. Jlir. mr. G. A. H. Michiels van Kessenich werd te Roermond geboren op 10 Augustus 1867. Hij studeerdc aan de R.H.B.S. aldaar en vervolgens te Rolduc, waar hij in 1883 zijn einddipleina behaalde. Te Nijmegen zette hij zijn studien in Latijn en Grieksch voort; in 1M6 deed hij daar zijn eind-examen gymna sium. Voor zijn studie in de rechten bezocht hij de universiteit te Leiden; in 1893 behaal de hij den meestertitel. Hij vesligde zich daarna als advocaat en procurc-pr te Roermond, waar hij korten tijd later fungeerde als recht^r-plaatsvervanger. In 1914 werd hij benoemd tot rijksadvocaat van, Limburg. In 1911 werd hij benoemd tot lid der staatsccmmissie tot voorbereiding van de herziening van het Werbock van Brger- lijke Rechtsvordering. Na ontbinding van deze commissie (bij kon. besluit van 14 No vember 1929) werd hij aangewezen als lid der staatscommissie tot herziening van' de burgerlijke wetgeving. Op 27 December 1910 werd jhr. Michiels van Kessenich bij enkele candidaatstelling gekozen tot lid van de Staten van Limburg. DE VEERTIENDE NEDERLANDSCHE JAARBEURS TE UTRECHT. Wederom is Utrecht voor een week het cen trum van handel en Industrie. Want weder om heeft de jaarbeurs haar poorten openge- steld. 't Is de veertiemde beurs, die hedtenmorgen geopend werd. Een beurs grooter en uitge- breider dam haar voorgangers van die laatste jaren. Maar al is het aantal deelnemers aanzien- iijk vermeerderd, toch heeft het jaarbeursbe- stuur een zorgvol halfjaar achter den rug. De moeilijkheden kwamen doordat herhaal- delijk gevaarlijke aanslagen op cite eenheid van het instituut gepleegd werden. Want hieldeni niet de meubel- en textielindnstrie eigen vakbeurzen in Amsterdam? Ons land is te klein om straffeloos een versnippering van het jaarbeurswezen te kunnen toestaan. De Utrechtsche jaarbeurs meet zijm en blijven het centrum der indus- strieen en van den handel. Deze veertiende Nedexland&che Jaarbeurs telt 933 deelnemers, tegen 891 deelnemers aan de vorige voorjaarsbeurs. Er zijn uit Nederland 619 exposantem, uit Duitschland 109, Frankrijk 66, Engeland 44, Schotland 2, Belgie 34, Amerika 26, Zwitser'land 12, Tsecho-Slowakijc 7, Oostenrijk 6, Italie 4, Denemarken 2 en Noorwegen en Zweden ieder een. DE WATERSNOOD. D: correspondent te Grave van de N. Rott. Ct. meldt d.d. 7 Maart; Nla van Vrijdagavond tot Zaterdagmiddag nog 10 c.M. te zijn gevallen, tot 868 M. -+ R A. P., is de Maas voor deze gemeente, m eenigen srtilstand', vandaag weer 4 c.M» ge- wassen, wat beteekent, dat het weer langer zal duren, eer de waterloozingissluizen van het riviertje de Raam te Grave en de Balgoy sche- en Niftriikschesluis in het Rijk van Nij megen geopend zullen kunnen worden. Intus- schen stijgt overal het kwelwater nog met den dag, zoodat er nog geen uitzicht bestaat, dat met de werkzaaniheden op het land1 be gonnen zal kunnen worden. Tegen de kistim- gen tusschen den polder Wychen (zuidelijk dleel) en het polderdisftrict het Land van Maas en Waal staat het water zoo hoog, dat tel'kens bij1 eenigen storm de kistingen bezwijr ken. Wanneer het water uttgespiegeld is, worden ze door het waterschap de gecombi- neerdle waterloozing van de polderdktricten het Rijk van N'ijmegen en het Land van Maas en Waal hereteld', maar die polder Wychen raakt telkenmale zooved water kwijt, dat het ongeveer gelijk blijft. Dag en nacht wordt er nu aan de kistingen gewerkt door eenige mannen, en de marechaussees blijven dag en nacht ter bewaking aanwezig. Aan den nieuwen Maasdijk bij1 de door- braak te Oeverasselt kan men. maar met een beperkt aantal maimen doorwerken, daar men wegens het water nog niet bij het klei- materiaal kan komen. De grintweg Neder-Assel-Overassel t komt met den dag over een grooter lengte onder water. De peilschaal te Grave teekent thans 8.72 M. N. A. P. EEN STUDIEREIS NAAR SURINAME De heer W. de Cock Buning in Den Haag is door de Vereeniging van Kamers van Koophandel en Fabriefen uitgenoodligd, een studiereis naar Suriname te ondernemen, ten einde na te gaan, wat kan worden gedaan om Suriname op economisch en handelsge' bied vooruit te brengen. De heer De Cock Buning is gedtirende een reeks van jaren in N ederl andsch - I ndie i n den handel werkzaam geweest en heeft zoowel daar als hier te lande de economische toe- komst der Neder'landsche kolonien bestu- deerd. De heer Buning vertrekt eind Maart en denkt ongeveer zes weken in Suriname te vertoeven. FORENSENAANSLAGEN. Een groot bezwaar voor personen die In een andere gemeente een gemeubeld landhuis .of optrekje zouden wenschen te bezitten, is het feit dat zij bij uitvoering van dat plan worden aangeslagen als forens op grond van het bepaalde bij art. 244 a, sub 4o der Ge- meentewet, namelijk het „gedurende meer dan 90 dagen voor zich of zijn gezin een gemeubi- leerde woning beschikbaar houden." Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is nu dezer dagen een beslissing genomen, die voor velen van belang kan zijn en die wij daarom hier vermelden: De heer V. B. F., elders woonachtig, te Zoutelande een landhuis bezittend, heeft aan de forensenbelasting willen ontkomen door na de hewoning des zomers van het landhuis, dit te doen onttakelen door de lampen, klee- den, gordijnen te doen af- en wegnemen, de ledikanten van de matrassen te ontdoen en deze op zolder te doen wegbergen, en door deze en andere maatregelen de woning in zoodanigen toestand te doen brengen, dat zij niet langer tot bewoning was ingericht. Niettemin werd hij'door het gemeentebe- stuur van Zoutelande als forens aangeslagen omdat ondanks de onttakeling, de woning „met weinig moeite weer tot bewonen was in te richten" en dus een „gemeubileerde wo ning" was in den zin der wet. De heer V. B. F. ging van dezen aanslag in hooger beroep bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, die hem in het gelijk stelden en bij besluit van 19 Februari j.l. den opgelegden aanslag vernietigden op grond: „dat het feit dat in een woning verschillen de meubelen aanwezig zijn, ook al bevinden zij zich alle of een deel daarvan in de ver- trekken, waarin zij gebruikt moeten worden, deze woning nog niet stempelt tot een gemeu- bileerde woning in den zin der wet, indien, als in het onderhavige geval, verschillende voorafgaande werkzaamheden, verbonden aan het verplaatsen en opstellen van het meu- bilair, noodig zijn om de woning inderdaad voor bewoning geschikt te maken." DE ONT- EN BEBOSSCHING VAN NEDERLAND IN VERBAND MET DEN LANDBOUW. De drie centrale landbouworganisaties: het Kon. LandbouwcomitP, de Christelijke Boe- ren- en Tuindersbond in Nederland en de R. K. Boeren- en Tuindersbond, hebben zich on- langs tot den minister van binnenlandsche zaken en landbouw gewend met het verzoek, hun een inzicht te verschaffen inzake de ont- en bebossching van Nederland, voor zoover hierbij de landbouwbelangen zijn betrokken. Aan dit verzoek heeft de minister voldaan door den Boschraad op te dragen, dit vraag- stuk in studie te nemen en daarbij met de ge- noemde organisaties overleg te plegen. De Boschraftd heeft in verband hiermee bespre- kingen gevoerd met door de bedoelde organi saties aangewezen vertegenwoordigers en als resultaat van deze besprekingen thans aan den minister een rapport uitgebracht. MUIJLWIJK VOOR HET AMSTERDAMSCHE GERECHTSHOF. Het gerechtshof te Amsterdam heeft heden een aanvang gemaakt met de behandeling in hooger beroep van de bekende Muijlwij'k- zaak in verband met het in 1925 plaats ge- had hebbend drama in een perceel aan den Overtoom, waarbij de koopman Busch om het leven is gekomen. Zooals men zich her- innert heeft de Vierde Kamer der Amster- damsche Rechtbank, na niet minder dan vijf- tien zittingen aan de behandeling dezer zaak gewijd te hebben,- den 43-jarigen Marcelis Muijlwijk veroordeeld tot een gevangenis- straf voor den tijd van zes jaren, met aftrek van acht maanden, welke hij toen (op 28 Novembdb 1925) in de preventieve hechtenis had doorgebracht. Blijkens het vonnis achtte de Rechtbank bank zoowel den ten iaste gelegden moord als den doodslag en den diefstal, gepaard gaande met geweld, niet wettig en overtuf- gend bewezen en was de veroordeeling uit- gesproken terzake van mishandeling, den Groote Conp^koffei's met 3 beugels en handviii dood van Busch tenigevolge hebbenid-e en we gens den "diefstal. Men herinnert zich, dat de justitie geen geloof hechfite aan de verklari-ngen van Muijlwijk en hem deswege priinair den moord ten laste legde en diens veroordeeling tot twimtig jaren gevangenisstraf eischte. De Rechtbank achtte, alleen de mishande ling, den dood tengevolge hebbend alsmede den diefstad bewezen. Zoowel het O. M. als beklaagde meenden echter in dit vonnis niet te kunnen berysten en teekenden beide hooger beroep aan. Vandaar dat de zaak thans aan het oordeel van het Gerechtshof wordt onderworpen. DE RESTURATIE VAN DEN DOM TE DRONTHEIM. Met grooten ijver wordt in Noorwegen ge werkt aan de restauratie van den dom, tenein de gereed te zijn tegen 29 Juli 1930. Op dien datum hoopt men te gedenken, hoe voor 900 jaar, in den slag bij Stiklestad, de heilige Olav sneuvelde. Zijn dood legde om zoo te zeggen den grondslag voor de verbreiding van het Christendom in Noorwegen; want met den dood van den konig, die in geur van heiligheid stierf, was de wederstand tegen den nieuwen godsdienst gebroken. De herinneringsdag zal met groote reli- gieuse en nationale feesten gevierd worden in de oude kroningskerk der Noorweegsche ko- ningen, waar de H. Olav begraven ligt. De dom moet tegen dien tijd gereed zijn, wat kracht en geld zal kosten. Een nationale inschrijving is daartoe reeds geopend. BRANDEN. Gistermiddag omstreeks kwart over vijf be- merkte het personeel van de N.V. Steen- en Boekdrukkerij van de Ven, gevestigd Mei- doornstraat in Den Haag, dat er op den zol der van het perceel brand was ontstaan. Deze zolder wordt gebruikt voor het dro gen van papier; de droogkast is er aange- bracht en steeds branden daar twee kachels Een stapel papier sehijnt tegen een van de ka chels te zijn gevallen, tengevolge waarvan een begin van brand ontstond. Door de groote hoeveelheid papier en hout, op den zolder aanwezig, breidde het brandje zich snel uit, zoodat de brandweer moest worden gealarmeerd voor een zwaren binnen- brand. Deze was spoedig ter plaatse en be- treed het vuur met twee stralen op de water- leiding. Spoedig waren de vlammen gedoofd Er is veel schade aan de betimmering; ook is er veel waterschade. SMA ADSCHRIFT. De heer C. J. Smith, oud-hoofd van de christelijk-nationale school te Groot-Ammers tn directeur van bureau voor christelijke vre- deszending aldaar, deelt mede dat hij een aanklachl wegens smaadschrift heeft inge- ciiend tegen het anti-revolutionnaire dagblad De Standaard in verband met een voor hem beleedigend aiEkel: „Een gevaarlijk opvoe- der der ieugd", voorkomende in de Standaard van 16 November '25. VECHTPARTIJ. Zondagavond heeft te Heerlerheide weer een vechtpartij plaats gehad, ditmaal tus schen de twee gebroeders N. uit Kerkrade en zekeren H. en diens zoon uit Heerlerheide De messen werden getrokken, met het gevolg dat H. Sr. een steek in den rug en diens zoon een steek in een der longen kreeg. Laatstge- noemde is in zorgwekkenden toestand .opge nomen in het ziekenhuis. De gebroeders N zijn gearresteerd. Een van dezen had een steek in een been gekregen. KORTE BE RICHTEN. De d.oor Engeland uitgeschreven confe- rentie nopens den arbeidsduur komt 15 Maart te Londen bijeen. -Te N.-Weerdinge is dezer dagen op een diepte van slechts 0.70 meter een ongeschon- den steenen beitel, bijzonder glad opgedolven. De beitel zal aan het Drentsch museum wor den afgestaan. Naar we vernemen is de vice-president van het gerechtshof te Amsterdam, mr. J. R. H. van Schaik, ernstig ongesteld. Zondag vieesde men het ergste. De toestand was gis-' teren lets minder zorgelijk. De gemeenteraad van Rotterdam heeft met 2 tegen 12 stemmen verworp&n een motie- ter Laan, waarin wordt uitgesproken, dat dt jronden die vo<?r bebouwing in aanmerking (omen, als regel niet anders dan in erf- pacht behooren te worden uitgegeven. De raad heeft met 22 tegen 19 stmemen de con clusie van B en W. aanvaard om af te zien van aanvaarding van het erfpachtstelsel als regel Buitenland. DE VERGADERING VAN DEN VOLKENBOND. Gistermiddag is de Volkenbond onder voorzitterschap van graaf Ishi (Japan) bij- eengekomen. Er waren 48 staten vertegen- woordigd. De zaal gaf geen aparten aan- blik, zij toonde meer het gewone beeld van een plenaire zitting, zooals reeds vele malen plaats vond. Op de voor de Franschen gereservewift plaatsen werden Paul Boncour en Loucheur opgemerkt. De delegaties der regeeringen, die aanspraak maken op een permanenten Raadszetel, als Brazilie, Spanje, Polen en China, waren sterk vertegenwoordigd. Voor het begin der zitting had onder de verschillende afgevaardigden een levendige discussie plaats. Na Ishi's openingswoord werd de zitting gedurende eenigen tijd verdaagd, teneinde de commissie te kiezen, welke zich heeft bezig te houden met het onderzoek naar de volmach- ten. Na de heropening der zitting werd de vroe- gere Portugeesche minister van buitenland- sche zaken, signor Augusto da Costa, tol voorzitter van de Volkenbondsvergadering gekozen. Na vaststelling der regeling van werkzaam heden hield de V.-B.-Raad een zitting met ge- sloten deuren, waarin hij zich bezighield met de procedure, welke bij de toelating van .Duitschland zal worden gevolgd. Boncour verzocht, dat de gebruiken en re- gelen, welke tot nu toe zijn in acht genomen, ook voor Duitschland zouden gelden. Met name werd besloten, dat rekening zou worden.gehouden met de speciale bepalingen betreffende Duitschlands ontwapening, als mede dat de militaire en maritieme commis- sies zich zouden bepalen tot het overnemen der vroegere besluiten der Ambassadeurscon- ferentie. Uit Londen wordt gemeld dat daar met be- trekking tot de informeele besprekingen over de samenstelling van den Volkenbondsraad, welke besprekingen te Genfeve voortgang vin den, de algemeeue indruk heerscht dat er niets is voorgevallen dat de moeilijkheid van het probleem grooter maakt, waarmede de staatslieden zich bezighouden en dat de on der elkander gevoerde besprekingen reeds vele misvattingen hebben weggenomen, wel ke gedurende de laatste 14 dagen ten opzich- te van deze belangrijke kwestie waren ont staan. Er heerscht algemeene teleurstelling over het feit dat Briand niet te Geneve kon blijven en dat hierdoor een kort oponthouo is ontstaan, doch men voelt dat de waarde van zijn medewerking in het bereiken van een oplossing een uitstel van een of twee dagec van de voornaamste besprekingen rechtvaar- digt, in welken korten tijd men verwacht dat hij uit Parijs zal zijn teruggekeerd. Ondertusschen worden de besprekingen tusschen alle Volkenbondsraadafgevaardig den voortgezet met betrekking tot de samen stelling van dat lichaam In Britsche kringen heerscht groot vertrouwen dat de moeilijkhe den tenslotte zullen worden ovetsvonnen. Spanje zou zich voor een permanenten ze tel verzekerd hebben van den steun van alle leden van den Volkenbondsraad. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.1 te Clermont. Laagste barometerstand 727.6 te Bronnoe. Verwachting (van den avond van 9 Maar! tot den avond van 10 Maart): Stormachtige tot krachtigen westelijke tot zuidwestelijken wind, zwaarbewolkt tot be trokken met tijdelijke opklaringen, waar- schijnlijk enkele regenbuien, iets kouder. Provinciaal nieuws UIT NOORDSCHARWOUDE. In de gehouden openbare vergadering van den Modernen Landarbeidersbond sprak het hoofdbestuurslid, de heer Hoogerhuis, met als onderwerp: „De macht der organisatie" De opkomst was niet groot. 1 persoon gaf zich op als lid. UIT BERGEN. De afd. Bergen van den Bond1 voor Staats- pensionneering hield gisteravond in de voor- zaal van „De Rustenae Ja>g;er" een druk be- zochte propagandavergadering. Ds. Baar uit Alkmaar hield een enthou- siaste proipagandarede, waarin hij de nood1- zakelijkheid scherp belich'tte om op grond van christelijke en humanitaire overwegingen het schrijnend leed van oud en arm tegen te gaani. Spr. reed uitkomen welke strijd de bond daarvoor heeft gevoerd en wekte met kracht op om uit gewetensdrang dezen strijd te hdpen voeren. Heer, tot nieuwen huisknecht: En denk er aan, Wilkins, er zfjn twee dingen" waar ik oj; tta, waarheidsliefde en gehoorzaamheid. WilkiDs (er op nit om een goeden Indruk te maken): Ja, mcneer, en wanneer U me zegt om bezoekers te zeggen dat n nit bent en u bent thuis, wat moet het dan zijn? (PunehJ 98

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2