DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 59 Homlcrd aclit en fwinfiarsfe Jaargane 1926 DONDEKDAG 11 MAART Dif tiummer besfaaf uit 2 blades. Deze Couranl wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- cn Fecstdagen, aitgegeven. Abonneraentsprijs bi] vooruitbelaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.-—franco door 'jet gehcele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewtjstiummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlENi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Oroote letters oaar plaafertrtmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/b HERMs. COSTER 0 ZOON. Voor dam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. jg Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. AD LA; A. Rni ton land DE BURGEROORLOG IN CHINA. Er loopen hardnekkige geruchten, dat Tsj.ang Kaisja, communistisch opperbevel- hebher te Kanton, zijn post heeft verlaten en naar Hongkong is vertrokken. De consulaire autoriteiten te Tientsin heb- ben stappen gedaan nopens de slu ting van de havens door de Chineesche autoriteiten, doch dezen verklaarden, dat zoolang de flottilje van Sjangtoeng in de buurt blijft. de miinen een onmisbaar deel vormen van de verdedi- ging van Tientsin. Niettemin werd later over- eengekomen, dat de schepe, die buiten de ha ven wachten gemachtigd zullen zijn in en uit te varen, echter alleen overdag. De diplomatieke vertegenwoordigers der mcgendheden hebbe naan den Chineeschen minster van buitenlandsche zaken een krach- tig protest gezonden betreffende den toestand te Tientsin, waarin zij onverwijlde staking eischen van de vijandelijkheden der twee te- genover elkaar staande partijen, en zeggen dat de tegenwordige toestand het verkeer met de zee door dc Straat van Takoe ver- spert. Zij vocgen hieraan toe. dat zij zich het recht voorbehouden om mede te werken tot bescherming van de scheepvaart en het hand- haven van den vrijen tcegang tot de haven van Tientsin, en dat ingeval de Chineesche regeering niet onverwijld maatregelen neemt, de mogendheden zelfin overeensteniming met het Protovol van 1001 zul'.en handelen. Uit Tientsin wordt volgens een draadloos N. T. A.-bericht gemeld,- dat het beweerde leggen van mijnen aan den mond van de Pelno bluf blijkt te znij van de aanhangers van Feng. De st?d is niet van de zee afge slcten, hoewel schepen gevaar lpopen door het in het .wilde wcg schieten der troepen van de Kwo Min Tsicen. Uit Kantcn wordt gemeld, dat de stakers het personeel van het ziekenhuis te Kan'on dwongen het werk te staken. Politiebescher- ming, waarom gevraagd werd, werd gewei- gerd, zoodat 70 patienten dreigen onver- zorgd teb lijven. HET SPAANSCHE STANDPUNT TE GENeVE. Fabra deelt nog een verklaring van Yan- gaus mre, waaraan wij het volgende cutlee- nen: De kwestei van de Rardsuitbreiding is volgens den Spaanschen minister nu acuut geworden. Ieder'een blijft op zijn standpunt staan en er schijnt geen uitkonst te zijn uit deze crisis van het internationale leven Ver- volgens zeide Yanguas. dat er geen enkele of- ficieuse of officieele verklaring is afgelegd over de honding welke Spanje zal aannenien zoo zijn eisch verworpen wordt Alle geruch- tc-n daaromtrent zijn valsch. Ten slot'e be- toogde de minister nogmaa's, dat met de toe- wijzing van eerj vasten zetel aan Span'e niet skchts een Soaansch. doch een Volkenbonds- be'ang gediend zou zijn. Ieder meet dus goed zijn verantwcordeliik- heid overwegen, voor hij cvergaat tot een besluit. dat vcor ,Spanie een smarteli'ke ont- goocheiing zijn zou. Snanje eischt bovendien dat de zaak in deze vergadering zal uitge- maakt word'n en kan geen vferdaging tot een volgende dulden. DE RELLETJES TE LEUVEN. De gerechtelijke instructie inzake de relie ves. die te Lcuven hebben plaats gehad, is zcer uitgebreid. Dlnsdagmiddag werden 170 studenten verhoord en verschillende perso- nen werden met elkaar geconfronteerd, de poiltie mcest vcor een speciale verkeers-rege- ling zorgen. Cok het rectoraal der universi- teit houdt zich met deze zrak bezig. Volgens de „Libre Belgijue" zou een Waalsch student een officieele vermaning krijgen wegens owrtreding der academische voorschriften. De ..Nation Beige" meldt, dat v'er Vlaamsche studenten zijn geschorst we gens het roepen: „Weg met Belgie". AMERIKAANSCH LUCHTSCHIP VERNIETIGD. Een brand die uitbrak aan boord van het rA merikaansche luchtschip T. A 5 verplaat- s:e zich in een oogwenk van den voor- naar den achtersteven. Er was een cogenblik van buitengewone opwindlng. Verscheidene bco- ten schoten toe om de bejnannlng te h^lpen Doch deze werd in haar geheel opgenomen aan boord van een rcreeringsboot, welke ver- volgens het beschadicde luchtschip naar Fort Monroe sleepte. De schade bearaagt 2 millioen dollar. DE VOLKENBONDSVERGADERING De sub-commissie der corrmissie van ope ning heeft g'stermiddag onder voorzit'er- schap van Chamberlain zonder speciale dis- cussie besloten de opnsming van Duitschland bij de opnemingscommissie aan te bevelen De sub-ccmmissie zal heden bij de cpneinings- commiss'e een rappor! indienen, waarin za! worden verklaard, dat de in het Vo'kenbonds- pact vervatte voorwaard°n voor de opti'ming ten aanzien van Duitsch'and als vervnlrl kunnen worden beschouwei. In tegenstelling met de opnemingsprocedu re bij Bulgarije, Oostenrijk en Hongarije werd ten aanzien van Duifschland het be sluit tot opneming genomen zonder dat van een Duitsch ver.egenwoordiger nog speciale verklaringen worden geeischt. De commissie van opneming zal reeds he- den-voormiddag bijeenkomen om het door de subcommissie ingediende rapport omtrent Duitschlands opneming goed te keuren en terstond naar de Assemblee door te zenden Uit Rome wcrdt aan het „Berl. Tageblatt" gemeld: Thans wordt officieel tegengespro- ken dat Mussolini voornemens zou zijn aan de besprekingen te Geneve deel te nemen Hij zal tot einde Maart te Rome blijven en dan met vacantie gaan. DE REGELING MET DE VROEGERE DUITSCHE VORSTEN. Steeds grooter wordt het aantal handtee- keningen op de lijsten voor het „Volksbe- gehren". De republikeinsche partijen in de regee- ringscoalitie ondervinden volgens het „Berl. Tag." veel verzet met hun streven om hun aanhangers ten bate van het ccmpromisvoor- stel af te houden van deelneming aan het ..Volksbegehren". Breede kringen zi:n door de mateloosheid der vorstelijke eischen zoo ver- bitterd dat zij overhellen tot een radicale_op- lossing van de heele geschiedenis door cai'tei- gening zonder schadeloosstelling in alle ge- vallen. Zocwel in de democratische partij als in het centrum verheffen zich vele stemrnen. die openlijk aanbevelen zich niet te storen aan het thans uitgegeven partiiparool en on de lijsten te teekenen. Zoo publiceert de „Ba- disclie Becbachter" bijv. twee ingezondea stukken uit partijkringen, waarin voor deel neming aan het ..Volksbegehren" wordt gc pleit. terwijl het blad in een orderschrift hieraan toevoegt, dat die ingezonden stuk ken geen op zichzelf staande gevallen blijken te zijn, maar de stemming weergeven in breede partijkringen Waarbij het blad tevens opmcrkt, dat inschrijvinggn op de lijsten ge- schieden door vertegenwoordigers van alle sociale klassen en alle partijen. „Wij consta- teeren, dat de stemming voor het partijpa- rol in onze kiezerskringen zeer slecht is." De ..Germania" dringt in een commentaar over het ..impopulaire" partijparool er op aan, dat althans het ontwerp zooals het daar ligt in zijn leidende beginselen gehandhaafd en to wet zal worden gemaakt. Een verslech- tering van den feitelijken inhoud van het ontwerp door Justitie zou het, zoo verklaart het ,.B. T.", voor de republikeinsche partijen nog veel moeilijker worden dan nu reeds het geval is om de groote massa van haar aan. hangers tot gehoorzamen aan het parcol te griigen. In het officieele ..Kreisblatt" van Arns- walde is het ..Volksbegehren" als diefsta! gekenschetst. Minister Severing heeft den be- trokken ,.Landrat", die aldus de schending van de neutraliteit door "t officieele blad had 'oegelaten, overgeplaatst, met de tcevoeging dat de ,,Landrat" bewezen had geen vol- doende invlced te hebben om dergelijke „ont- sporingen" van het officieele orgaan te be- letten. De rechtsche pers staat op de achter- ste beenen en ccnstafeert. dat minister Seve- riv.g door dezen msatregel zelf de neutraliteit gesclionden heeft, terwijl hij niets anders deed, dan de aanwijzing van de riiksregee- ring te volgen, n.l. te zorgen voor strikte neutraliteit der auteriteiten. De partijraad van de democratische partij heeft't compromis inzake de financieele rege- Iing jnet de vrcegere vorstenhuizen gcedge- keurd. dcch z'ch voorbehouden zich later voor het plebisciet uit te spreken, indien mocht blijken, dat er in den rijksdag geen meerderheid voor het compromis wordt ge- vonden Tct gister hebben op de lijsten, waarop een plebisciet over de onteig&iing van de vorste lijke vermoTens wordt geeischt, alleen te Ber- lijn reeds 558.950 klezers geteekend, dat is meer dan de helft van alle stemgerechtigde Berlijners. (1.100 000)." FASCISTEN CONTRA SGCIALISTEN. Gisteravcnd zouden de fascisten een groote vergadering houden in de Magda'.enazaal te Brussel. Terzelfder tijd zouden de socialis- ten „vreedzaam en zonder wapens", zooals in den oproep staat, bijeon komen, om tegen •het fascisme te betoogen. Daar men fascisti- Yclie tegenbetcogingen verwachtte, raadde 't bes'uur der Brusselsche Tederatie van de S. D. A. P. den leaen aan, vrouwen en kin- deren thuis te laten. De burgemeester van Brussel heeft in ver- band met de aangekoudigde betcoging een besluit uitgevaradigd. waarbij alle betoogin- gen en samencholingen verboden zijn. TAALGEBRUIK IN SLOWAAKSCHE BIOSCOPEN. De chrisielijk-sociale afgevaardigde dr iohmn Jablonicky en zijn partijgenooten ebben tot den minister voor Slowakije een interpellatie gericht over een door hem uft- i nevaardigd besluit. betreffende het .hebruik van de landstaal in bioscopen in Slowakije. Dit ministerieel besluit bepaalt, dat in plaat- sen, waar de Duitsche en Hongaarsche min- derheid geen twinfig procent der bevolking bereikt, opschriften in de bioscopen slechts in de Slovaaksche taal gesteld mogen zijn Verlangd wordt opheffing van d t besluit en erkenning der taalrechten der minderheden. HEVIGE STORMEN. Zondag en Maandag heeft aan de kust van Dalmatie een geweldige storm gewoed Vijf.ig zeilschepen zouden met man en muts zijn vergaan, een stoomboot is tegen de rot- sen verpletterd, waarbij een gedeelte der be- manning verdronk. Bij Spalato werd een trein uit de rails geworpen. In verschillende gedeelten van Duitsch- land hebben gister hevige sneeuwstormen ge woed. Aan de geheele Noordzeekust en in het Westelijk deel der Oostzee heerschen orkaan achtige s'.ormen met sneeuw en regen. Aan het hoofdstation te Hamburg is een deel van het dak afgerukt, en ook elders is groote, ma- terieele schade aan?ericht. Ook te Berlijn heerschen aanhoudende sneeuwjachten, die met regen vermengd zijn. Het heeft gister vooral in het Noorden van het land zwaar gestormd. Glasgow heeft spe- ciaal van het ruwe weer te lijden gehad en is door sneeuwbuien en onweer geteistcrd. De te'efooTiverbindingen naar en van Glasgow zijn gstoord. In Liverpool en andere havens blijven de schepen liggen, daar zij door het slechte weer niet kunnen uitvaren. De stormwind, die sinds twee dagen over Belgie woedt, heeft op verscheidene plaatsen ongelukken veroorzaakt. Te Limmel werd een grafsteen omvergeworpen. Deze kwam op drie kinderen terecht van wie cen werd ge- dood en de twee andere zwaar gewond wer den. Te Genck werden twee boomen ontwor- teld. Zij vielen op een hoeve, waar vier inwo- ners werden gewond en twee koeien gedood - In Bosnie heeft een hevige storm gewoed. Vijf-en-zeventig huizen zijn verwoest De schade bedraagt 3 mililoen dinar. DE MIJNRAMP IN VIRGINIe Dinsdagavond zijn nog 10 mijnwerkers, die tengevolge eener ontploffing in een mijn bij Eccles waren. bedolven, gered. Er zijn er nog 8 bedolven, het aantal dooden bedraagt 11. In 1914 zijn bij een ramp in dezelfde mijn 184 arbeiders om het leven gekomen. JULIUS BARM AT BLITFT IN DE GEVANGENIS. De z.g. ..Beschlusskammer" te Berlijn heeft het verzoek der verdedigers waarbij was gevoegd een geneeskundig attest van den ge- vangenisarts, waarin werd verklaard, dat Ju lius Barmat lijdende is aan een organische zenuwziekte en een begin van ruggemersste- ring om Julius Barmat naar de Charite te doen overbrengen, van de hand gewezen. De verdedigers hebben hiertegen verzet aange teekend. DE BANKBILJETTENZWENDEL. Het Weensche blad .,Der Abend" publi ceert een telegram uit Boedapest. inhoudende, dat de politie inlichtingen zou hebben 'ont- vangen volgens welke Nadossy paspoorlen zou hebben verschaft aan 5 rerscnen, die van de geheime organisatie, welke de bankbiljet- tenvervalsching op touw heeft gezet, opdracht hadden gekrepren om Benesj en president Ma- saryk te vennoorden. Naar aanleiding van een ingekomen^ aan- gifte heeft de politie te Boedapest den stu- detn Szenday aangehouden, die bekende in 1923 van een bekende een gesloten pakket m bewarig te hebben gekregefi. Toen de verval- schingen bekend werden, oyende hij uit nieuwsTierigheid het pakket. Hij vond daarin twee cliches van francsbilje ten, die hij bij een vriend in de provincie deponeerde Hij weigerde mede te deelen van wien hij ze had ontvan?en en aan wien hij ze had gegeven Een onderzoek wordt ingesteld. DE ITALIAANSCHE LEGERWETTEN GOEDGEKEURD. Na de redevceringen van de generaa1s Ca- viglia, Cadorna. Diaz en Guardino heeft de Senaat met bijna algemeene stemmen de groep van zeven wetsvoarstellen inzake de legerhervorm'ng aangenimen. Orgeveer een jaar geleden werden deze weiten eveneens vooreesteld door generaal De Giogio, doch de Senaat toonde zich toen- rnaals zoo vijandig dat Mussolini de voor- stellen terugtrok alvorens een stemming plaats vond. De legerhervormingswet van Mussolini voorziet in een leger van 220-000 man, ter- c.ntraal De Giorgio een leger van slechts 140.000 man voorstelde. Mussol'ni stelt een diensttijd voor van zes maanden, De Giorgio achtte drie maanden genceg. Musrolini sprak de hoop uit dat wanneer d'- financi?n verfceterd ziin het 'eger gebrachc zal kusjoen worden op 250,000 nun- DE REGEERING VAN HEDJAZ. Aan de „Temps" wordt uit Kaifo getreld dat de Fransche, Britsche en Russische re- geeringen Ibn Saoed als kon ng van Hedjaz en sultan van Njed hebben erkend. Men weet dat Ibn Saoed koning van Hed jaz is geworden tengevolge zijner jongste overwinningen op Ali, den zoon van koning Hoessein. In den loop van Januari trok Ibn Saoed met zijn strijdmacht van Djeddah naar Meka op, waar hij tot koning werd uit- geroepen. EXTRA BELASTING IN TURKIJE. De Nationale Vergadering heeft een extra- belasting van circa 10 pet. gocd'gekeirrd op de inkomstenbelasting en op de belastingeii op fondsen en onrcerende goederen. Een wetsoniwerp. dat aan de Nat'onale Vergade ring is voorgelegd, stelt voor't scheppen van een mor.opo.ie voor de fabricatie en den im port en verkoop van alcoholhoudende dran- ken. i GRANAAT-ONTPLOFFING. Bij de artillerie te S'.edlec (Polon) heeft een ernstige granaat-ontploffing plaats gehad Twee sol da ten werden gedood, terwijl een grcot aantal zwaar werd gewond. De oor- zaak der explosie is nog niet bekend. SCHILDERIJENDIEFST ALLEN. Uit New-York komt het bericht, dat aldaar uit de Schwartz-gallery" in dsn afgeloopen nacht 300 etsen zijn gestolcn. De Londensche politie enderzoekt thans, of er sprake kan zijn van een infernatio-mal com plot met vertakkingen in Parijs en New» York. Den laatsten tijd zi'"n ook in Engeland tal van schilderijen gestolen. KORTE BERICHTEN. Gemeld wordt, dat een voorloopige tele- foondienst tusschen Londen en Berlijn— HamburgBremen—Keulen—Frankfort as Maandag zal worden geopend tusschen zes uur n.nj. en 7 uur v.m. In het Zwitsersche kanton Wallis ziin Donderdag vier ski-loopers voor een tocht vertrokken en nog niet teruggekeerd. Men is bevreesd, dat zij verdwaa'd ^eraakt zijn in een sneeuwstorm en omgekomen zijn. De correspondent te Boekarest van het ..Bed. Tag." verneemt van absoluut betrotuv- bare zijde dat het berirht over een a s. defen- sieverdrag tusschen Frankrijk en Roememe (door de „Adeveroel" vermeld) volstrekt on- waar is. Naar uit New-York bericht wordt, is het geheel uit manner gebouwde paleis van den millionair Rockefeller door een brand na- genoeg geheel vernie'd, waarbij tal van kunstveorwerpen verloren zijn gegaan. Het Duitsche onderzoekschip „Meteor" dat van de Zuidzee teruggekered is. bericht. dat ThomDSon-eiland, 80 miil N.-W. van het eiland Boo vet. voikomen verdwenen is. De Engelsche stenkolenccmmissie heeft haar rannort bi' de rerreering ingedie"d. (ipinensrcl Nioi'ws. BELEMMERING IN DE SCHEEP VAART. Gisteren is tijdens den hevigen storm een wagon van een goederentram, staande aan het havendok te Hariirgen dooT den wind in beweging gebracht en in de richting van het tramstation voortgedreven. Even voor het station ligt de brug over de Bolswardcrvaart. De brug stond open, waar- door de wagon het water inreed De brug kan nu niet gesloten worden, terwijl tevens" het vaarwater gestremd is. HET KAMPER-EILAND ONDER WATER. Uit Kampen wordt gemeld: Het water in de IJssel was gistermiddag 3 uur nog stijgende en overstroonit steeds meer de kade. Het Kamper-eiland staat onder water. De Dortherdijk loopt over, zoodat de pol ders ten Zuiden en Wejten der stad gevaar loopen. UIT DE S. D. A P. In de jongste vergadering van het partij- testuur van de S.D A.P is, naar het Volk meldt, na overleg met de onderwijscommissie bes'oten de conclusies van het rapport der commissie op het congres 1927 te behande- lon. De commissie nam op zich het vraag- stuk van het beroeps- en vervolgonderwijs en der opvoeding buiten de school te bestudee- ren. Overwogen zal worden om tezamen met het N.V.V. een congres te beleggen op 18 Sep tember a.s. den dag voor de lancelyke ae- mcrstratie uitsluitend gewijd aan de mili- taire kwestie en waar het rapport door de mi- litaire commissie uitgebracht, kan worden behandeld. NA DE KABINETSCRIS1S. In de jaar'liksche veTgadering van de R K studre en debaiingclub St- Miehavi Rot- .crdam, is de volgende motie aangenomen De R. K. studie- en debatirgelub St Mi chael Rotterdam, in vergadering bijeea: met belangstelling ge\rolgd hebbende bet verloop der regeeringscrisis en gezien de op- lossing; gelet op de verschillende wenschen en uit- 'atingen in den lande omtrent de in de toe- komst ie vo'.gen politiek; spreekt den wensch en het vertrouweu; uit, dat de R. K. Staatspartij krachtig oppositie zal voeren, indie nhet kabinet de accreditee- ring van den gezant bij den H. Stoel, zijnde een lardsbelang, niet in zijn program zou opneraen vervolgens: het kabinet slechts dan zal steunen, ind'ien zijn politick krachtig gaat in democratische richting en daarbij behoorlijk rekering wordt gehouden met de redelijke verlangens der Katho' ieken, neergdegd in het R. K. Staatsprogram 1925; besluit, deze motie ter kennis te brengen van de R. K. Kamerfractie en de pers. DE ZAAK-Dr GEELKERKEN. Men me'dt uti Amsterdam: Tegen het uur, waarop gisteravond de bij- zondere vergaderirg van den kerkeraad der gereformeerde kerk van Amsterdam-Zuid zou aanvangen, waen weer een 200 leden der ge- meente voor de consistorie der Parkkerk aan de Gerard Brandtstraat aanwezig. Eerst te ruim 9 uur kwam dr. Geelkerken voor de corsistorie aan. De wachtenden zon- gen toen, terwijl dr Geelkerken voor de deur der consistorie stond, psalm 27 vers 7. Dr. Geelkerken dankte met enkel woorden De vergadering van den kerkeraad is toen echter nite aa'gevangen, doch het aanvangs- uur is veranderd in gisteravond half 12. Eerst tegen middernacht nam de vergade ring een aanvang. KOLENONTGINNING OP SPITS BERGEN. Naar de Tel. verneemt, heeft de Nederland- sche Spitsbergen Mij. met gasfabriekeu in on. geveer twintig gemeenten in ons land, waar- ondei- Amsterdam. Rotterdam en Den Haag, contracten afgesloten voor de levering vat) kolen. Gebleken is, dat de kolen voor de gas fabriekeu te gebruiken zijn. BRAND. Gisternacht omstreeks een uur is brand uil- gebroken in de bakkerij van de firma Wig- eers aan de Alsteerschestraat te Ensched De brandweer was spcedig ter plaatse, doch aan blusschen viel niet meer te denken, daar het geheele gebouw in lichte laaie stond en de felle wind de vismmen vooridurend aan- wakkerde Door hard werken wist de brand weer renslotte uitbre'ding van den brand te voorkomen. De feheele bakkerij. waarin zich vele machinerieen bevonden, werd in de asch gelegd. De-oorzaak is on bekend; de schade wordt door verzekering geaekt. Gisterochtend om zes uur kon de brand weer pas inrukken. EEN ARCHIEF OP DEN OPEXBAREN WEG. Ruim drie jaar geleden werd op den open- baren weg te Tiel het archief der Cooperatie- ve vereeniging vcor fruit- en groentenhandel Gelria onbeheera gevonden. Het werd opge- borgen in het politiebureau. Thans, nu de wettelijke termijn van bewaring verstreken is en geen eigenaar zich heeft aangemeld, is het overgebracht naar het Nederl. Econo- misch archief in Den Haag. INBRAAK Gisterochtend ontdekten J. W. Janseu, sia- ger en de filiaalhouder van de fa. Wijnberg Co. in de Hoofdstraat te Yeenendaal, dat bij hen was ingebroken. Bij nader onderzoek bleek dat men door het bovenlicht van de win- keldeur was geklommen en daarna de lade had gelicht. Bij de fa. Wijnberg is men weer door het bovenlicht terug gegaan, doch bij Jansen door de winkeldeur; de sleutel stak it' het slot. Er moet veel gestolen zijn. doch he', is nog niet met juistheid op te geven. DE CETEM-KWESTIE. Voor de derde kamer der rechtbank te Am sterdam is gisteren opnieuw aanhangig ge maakt de procedure van den curator in he.t Cetemfaillissement, mr. W A. Moerel, contra den heer S. S- Weyl,, directeur van de N V. Cetem, en mr. H. P. Marchant, president commissarjs van de vennootschap, betreffen de het volstcrten van aandeelen. Voor dec. heer S. S. Weyl treedt op mr N. de Bruinc Ploos van Amstel; mr. Marchant heeft zich mr. A. B Comperts als raadsman gekozen KORTE BERICHTEN. Gisteravond heeft de Kon'nklijke Ne aerlandsche Vereeniging Onze Vloot te 's Gravenhage een vergadering gehouden, waarin als spreker optrad luitenant ter zee lste klasse H. Ferwerda, met het onderwerp: Vloot en leger bij de verdediging van Neder landsch Irdie Onder de aanwerigen waren de oud-ralni«- ters Van Diik en Lamboov, ALRMAARSCHE COURANT. >»saB5

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1