DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. fiO Ilondcrd aclit en fwinfisrste Jaarsrnne 1926 VRIJDAG 12 MAART Dit nnrnme- besfaaf nit 3 blades. Oeze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.5G. Afzonderlijke en bewnjsnummers 5 cents. PRUS DER GEWONE ADVERTENTlENi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaafsrnlmte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij vjb HER Ma. COSTER ft ZOOH, Voordam C9. Oirecteurt G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA* Uit het Parlement Den Haag, 11 Maart 1926. Precies vier maanden, nadat de crisis was uitgebroken, is heden de Tweede Kamer weer samen gekomen ter hervatting van de werk- zaamheden, nu een nieuw m.nisierie is opge- treden. Maar men is niet onmiddellijk aan den ar beid getrokken. Heden heeft de kamer vol- staan met een verklaring van het nieuwe mi- nisterie aan te hooren en morgen alsmede ettelijke dagen der volgende week, zal de ka mer over die rede napraten, zullen dus de verschillende politieke partijen haar hotfding aangeven en eerst daarna zal het parlemen- taire werk worden hervat en zal men, om te beginnen, de Begrooting van Buitenlandsche zaken, met haar doomig punt van het gezant- schap bij den Paus, af.handelen. Welke de houding van de nieuwe regee ring ten opzichte daarvan zal zijn, heeft de kabinetsformateur, minster De Geer in de regeeringsverklaring zeer duidelijk uiteenge- zet. Dat was echter vrijwel aan het slot. De verklaring begint met een betoog, dat het nieuwe ministerie is opgetreden omdai uit de feiten was gebleken, dat een parlemen tair kabinet niet was te vormen. Het vormt dan ook enkel een intermezzo en zal verdwij- nen, zoodra zal zijn gebleken, dat zich een parlementaire meerderheid heeft gevormd welke bereid zal zijn de verantwoordelijkheid voor een regeering te aanvaarden. Gedurende dit intermezzo zullen dus de politieke vraagstukken, die verband houden met de partijgroepeering blijven rusten en geen der leden van het nieuwe kabinet wenscht beschouwd te worden als vertegen- woordiger van een politieke partij. Maar daarom behoeft men niet bevreesd te zijn, dat er geen werk zou zijn Integendeel! De mi nister somde een uitvoerige iijst op van wette- lijke maatregelen, welke alle buiten de poli tieke zone zouden liggen en welke het met medewerking van het Parlement hoopt tot stand te brengen. Laten we in het kort op- sommen welke goede plannen het nieuwe mi nisterie koestert: Bezuiniging door reorganisatie en vereen- voudiging; belastingverlaging in de eerste plaats door'halveering van de Verdedigings- belasting II, schrapping van de leeningsop- centen op het perscneel en op den suiker-ac- cijns; herziening van de financieele verhou- d.ng tusschen Rijk en Gemeenten; internatio- nale samenwerking tot wederzijdsche vermin- dering der bewapening; samenvoeging van oorlog en marine tot een departement van Landsverdediging; nadere overweging van het vraagstuk der splitsing van de Marine; verder versobering van de weermacht door veminder ng van het afzonderlijk personee. der Vesting- en Kustverdediging en vereen- voudiging der bevelvoering; instelling van een Staafscommissie tot bezuiniging op de toepassing van de onderwijswetten; verbete- ring van het we&ennet; bespoediging van de drooglegging van de Zuiderzee; onderne- ming van productieve werken ook ter bestrij- ding van de werkeloosheid; wettelijke rege- ling van het collectieve arbeidscontract; uni- ficatie van de sociale verzekering; uitbrei- ding van de Arbeidswet; invoering van Plaatselijke Keuze; bevordering van verschil lende takken van volksbestaan door verbete- ring van de verkeersmiddelen, handelstrac- taten enz. Verder uitvoering van het beginsel, dat in Indie de bevolkng zal deelnemen aan de regeering en het landsbestuurbevorde ring en organisatie van den la^dbouw en de nijverheid der inlandsche bevolk ng. Na de voorlezing van dit program, dat heel wat meer omvat dan in een drietal ja ren is tot stand te brengen, wees m nis;er de Geer er dan ock op, dat het onmogelijk te voorspellen zal vallen wat er van tot bereik' zal worden. Het Kabinet zal diligent blijven zoolang het intermezzo zal voortduren Zoo dra een oarlementaire meerderheid zich zal blijken gevormd te hebben. zal het KabinH ijn portefeuilles ter beschikking van de konin- gin stellen. En zoolang zulks niet het geva! is zal er geen aanleiding bestaan voor politie ke' onpositie. Die zou, zei de minister leukjes onnoodig of onjuist zijn, en de leden kunnen dus nu stemmen naar hun zakelijke overtui- ging en nooit terwille van het Kabinet voor of tegen hebben te stemmen Pcsitief noch ne- o-atief zal het belang of de toekomst van eem- ge parlementaire groep betrokken kunnen zijn bij het lot dat aan de regeeringsvoorstei len'ten deel valt. Bij wijze van kenschetsing van de verhouding tusschen Kamer en Kabi net wees de minister hierna op het Gezant- schap bij den Paus. Hij zeide daaromtrent letterlijk„Het votum van 11 November werd mede door uitgesproken politieke over- wegingen beheerscht. De terugroeping van den gezant op den enkelen grond van dit vo tum zou derhalve niet passen in de sfeer, waarin dit Kabinet wenscht te leven en te handelen. Die terugroeping kan, naar de meening van het Kabinet, dechts dan oo zijn weg liggen, wanneer in de nieuwe situatie, die door zijn optreden is eesehapen de Ka mer blijk ge^even zal hebben niet gcn*i<zd te iiin de gelden Jjnjcr toe te staan. Milsdien zal de Kamer alsnog in de gelegenheid gesteld worden tot het ne- men van een zuiver zakelijke beslissing, d.w.z. eene waaraan politieke gevolgen, hoe zij ook uitvalt, door geen lid van het Kabinet zullen worden verbonden. „Het vertrouwen moge hierbij worden uit gesproken, dat de aldus thans in deze zakelij ke sfeer te nemen beslissing, zoolang geen nieuwe feiten van buitengewonen aard zich voordoen, ook voor de toekomst beslissend zal worden geacht. Niemand immers kan wen- schen, dat de betrokken kwestie duurzaam onze politieke ontwikkeling gaat beinvloeden Met het vertrouwen uit te spreken, dat de leden van alle partijen er in de gegeven om- standigheden prijs op zullen stellen het Kabi net minder naar zijn parlementaire positie dan naar zijn daden te beoordeelen, besloot minister De Geer zijn met de grootste aan- dacht gevolgde rede. Maar het spreekt wel vanzelf, dat de Ka mer daarop het zwijgen niet kan en mag be- waren en de voorzitter stelde daarom ook voor de eventueele gedachtenwissellng er over Vrijdag te beginnen. Van Sociaal-detnocr. en Communistische zijde werd gevraagd daarmee eerst Dinsdag te beginnen, van dien kant der Antirevolutionnairen en Katholieken werd het voorstel des vooriitters gesteund en en het slot is geweest dat het is aangenomen met links eenstemmig er tegen en rechts op een paar uitzonderingen na er voor. Wat een aanwijzing kan heefen, dat de partijgroepee ring van voorheen in ons Parlement toch nog altijd bestaat en haar invloed doet gelden In hoeverre dit van invloed kan zijn op het leven van het extra-parlementaire Kabinet, waar onder we nu leven, zullen we hier ter plaatse niet nagaan. Biiitnnlsmd. DE EINDELOOZE FINANCIEELE CRISIS IN FRANKRIJK. Raoul Peret, de zooveelste minister van financien in een jaar tijd, zal nu probeeren de Fransche financien te herstellen, iets wat Painleve, Loucheur en Doumer om slechts de laatsten der reeks te noemen niet is ge- lukt. Peret is een gezaghebbend politicus, die langen tijd voorzitter der Kamer is geweest en het vorig jaar met de formatie van een ka binet werd belast, waarin hij echter toen niet laagde. Nu dus het financieele probleem opnieuw zal worden opgevat, wijst de „Temps" er op, dat het om twee kwesties gaat; het even- wicht in de begrooting van 1926 en het even- wicht.in de schatkist. En twee opvattingen staan hierbij 'e^eroVer elkaar. Allereerst de socialistische opvatting, welke aldus Iuidt: geen indirecte belastingen, geen jrijsgeven van monopolies, maar directe be lastingen en nieuwe monopolies voor het in evenwicht brengen der begrooting; voorts een gedeeltelijke heffing op het kapitaal en op het erfrecht voor het in evenwicht brengen der schatkist. Om tot de verwezen'ijking de- zer financieele maatregelen te geraken, aldus de „Temps", zijn de socialisten na de jongste verkiezingen tot het kartel toegetreden. Lang- zamerhand zijn zij hun doel genaderd. Zij hebben hun gewicht doen gevoeien op de kar- tellistische ministeries, waaraan zij niet wil- den deelnemen, en de socialistische financi eele politick is hetzij door langzame infillra- tie of door mid'del van openlijke voorstellen lot de regeeringsactie doorgedrongen. Tegenover de methoden der socialisten. staan die der nationale republikeinen. Wat betreft de kwestie van den eigendom is er geen sprake van radicaal-socialisten, republi- kein-socialisten, radicalen of gematigden, maar alleen van voorstanders van den indi- vidueelen eigendom. Het evenwicht in de be grooting voor 1926 kan gemakkelijk worden verwezenliikt door maatregelen, die voor alle republikeinen aannemelijk zijn, maar door de socialisten worden bestreden; het evenwicht in de schatkist kan worden ge- handhaafd zelfs nu nog, na zooveel ver- traging, fouten en bedreigingen indien de hoi'ders van schatkistbiljetten tegen de socia listische voorstellen worden beschermd. Op dit punt, zoo besluit de „Temps", zal de nieuwe regeering zich moeten uitspreken. Er moet een keus worden gedaqn tusschen de redding van het land of het socialisme: De nieuwe minister van financien, Raoul Peret, heeft aan eenige journalisten mededee- lingen gedaan over de door hem te volgen financieele politiek. Hij wees er daarbij op, dat de financieele toestand niet zoo ongunstig- is a's over het algemeen wordt aangenomen. De regeering heeft op het oogenblik de beschikking over een bedrag van drie milliard, hetgeen vol- doende is om de uitgaven voor de eersikomen- de weken te dekken. De minister verklaarde op het oogenblik nog geen oaneeringsplannen gereed te heb ben. Hij zeide er slechts van overfui^d te 7iin. dat het noodig is de verhoLdingen dui- ^eliik te zipn en dat men zich niet in fanta- rroat begpven. Ann 6° Mrsting op de V vo^df tn'rt reer <*edacht. Na de b^hanoeling van de begrootirja zal de minister zich bezighouden met de regeling der schulden aan Groot-Brittannie. FASCISTISCHE BETOOGINGEN TE BRUSSEL. In de Magdalena-zaa! te Brussel heeft een meeting zonder debat plaats gehad van de „Action Nationale" .Een sterke politiemachi zorgde er voor, dat in de omgeving goen sa- menscholingen plaats hadden. Ongeveer 2000 personen hebben de redevoeringen van kolo- nel Reul. Pierre Nothomb. Vandevorst en Edward Huysmans aangehoord, die heftig de regeering aanvielen, maar achter de regee ring het huidig regime willen treffen. De sprekers eischten een hervormin-g van den staat, versterking van het gezag van' den koning, en verschillende administratieve en belastinghervornjingen Bij het uiteengaan van de vergadering verspreidde de politie de menigte. In het lage deel der stad vormden zich groepen, die onder het zingen van strijdliederen naar het station trokken, waarlangs de Leuvensche studenten terugkeerden. HETNIEUWE PROCES TEGEN GRAVIN BOTHMER. Voor de rechtbank te Potsdam heeft gra- vin Bothmer in hooger beroep terechtge- staan, beschuldigd van valschheid in ge- schrifte en bedrog. Zij had, zooals men zich herinneren zal, op een brief, die haar, naar zij beweerde, door haar moederlijke vrien- din, de sindsdien overleden mevrouw Rieck, was gedicteerd en waarin zij den naam van zuster Hieronyma had vervalscht, een bedrag van 900 mark van een vriend der familie Rieck gekregen. Bij het begin van de zirting wraakten de verdedigers van de gravin den voorzitter, dr Westerkamp. E>e zitting werd daarop tot 12 uur verdaaed Een soecia'e Kamer zal bes'is- sen of Westerkamp inderdaad als beVooroor- deeld moet warden beschouwd en dus terecht wordit gewraakt. DE VOLKENBCNDSVERGADERING. Het dcor de politieke commissie uit de As- semblee benccmde comite sprak zich met al gemeene stemmen ten gunste van Duitsch- land's toelating tot den Volkenbond uit. Chamberlain heeft Lutlier en Stresemann Woensdag ecu diner aangeboden. Briand werd gistermorgen aan het sta tion te Geneve begroet door de Fransche ge- dGlegeerden Loucheur en Boncour. Onmiddelliik na hun aankomst in het hotel had een bespreking plaats tusschen Briand, Loucheur en Boncour. Daarna werd een bij- eenkomst gehouden van Briand met Cham berlain. Over de besprekingen, welke oister de ver- tegenwoordigende mogendheden hebben ge- voerd, meldt het Zwitsersche Tel. Agent- schap: Briand en Chamberlain verklaarden, dat de beraadslagingen. die sedert Zo dag aan den gang zijn nu tot een einde gebracht moeten worden. Men moet een overeen'komst berei- kea- en een aecoord sluiten, dat alle belang- hebbenden tot op zekere hoogte bevredigt. Naar wij vernemen zijia- Soanje en Brazi- lie van hun onverzettelijkheid terug geko men. Briand meent, dat men Polen op zim minst een niet-permanenten zetel voor een ruime periode waarborgen moet. Verder ver'uidt, dat de zitting van^ heden de zaak een stapje verder gebracht heeft en dat vooral Chamberlain als bemiddelaar suc- ces geboekt heeft. Na afloop der geheime vergadenng van den Raad van gister heeft Briand de journa listen ontvangen. Hij verklaarde, dat de be spreking geloopet!' heeft over het zeer lastige cobleem van de uitbreiding van den Raad. Hetgeen het probleem zoo moeihjk maakt, is, dat het niet meer gaat om een Fransch-Duit- sche bespreking of zelfs om Duitsch-gealli- eerde onderhandelinger-, doch dat het vraag- stu'k nu voorgelegd is aan de instantie, die per slot van rekeniug de kwestie beslechten moet, n.l. ck Raad van den Volkenbond. In den boezem van den Raad staan thans de be ginsel kwesties op het spel: het gaat om het statuut van dsn Raad zelf. En daa^ de be sprekingen iru gevoerd worden tusschen 10 en niet langer tusschen 5 Sta'en, en er on der deze zijn, die geen partij ziin fcii de over- eenkomsten van Locarno, spreekt het van zelf, dat er moeilijkheden ontstaan, omdat deze harden overwegingen van nationaal be- 'ang of overweeingen in het a'gemeen be- lang van den Vo'kenbond zelf moeten laten gelden. Wat ors, Franschen en geallieerden Ketreft, die het verdrag van Locarno geslo- ten hebben, wij mogen niet vergeten, dat dit verdrag, om in werking te treden, eischt, dat Duitschland in den Volkenbond wordt opge- romen en al onze pogingen moeten er op uit zijn om deze ncedz?ke''ijkheid te vereenigen met de rechtmatirr° heGngen der andere mo- gend^^den in den Raad. In de vergaderng van heden zij" wij yeni- "e st?r,",ftn pevo^derd. Vpnavond1 erhte" is de d«ze. dat het n!"t mr»«'i:l< is een eplo^iag te die de yereisctte parige goedkeuring kan wegdragen. Hij kondigde aan, dat de onderteekenaars van Locarno, de Dutischers inbegreper, mor- genochtend weer zullen bijeenkomen en dat de Raad een derde geheime vergadering zal beleggen morgenmiddag Briand gaf de mee- rkig te kennen, dat de toestand morgenmid dag opgehelderd zal zijn. Dezen middag waren Boncour en Lou cheur bij Luther. TAALSTRIJD IN SPANJE. De regeering heeft ene decreet uitgevaar- digd, waarbij het bestuur der Advicaten- Vereeniging te Barcelona wordt afgezet we- gens he publiceeren van haaT ledenlijst in het Catalaansch in plaats van in het Spaansch. De benoeming van het nieuwe bestuur is gcschied zonder dat de betrokkenen er in zijn gekond. Zij weigerden de functies te aan vaarden, doch der egeering besliste dat zij dit wel moesten doen uit vaderlandslievenden plicht. Blijven zij weigeren, dan verliezen zij hun burgerrecht en worden hun goederen ge- coufisceerd. DE MIJNRAMP IN VIRGINIA. De tien mijnwerkers, die dertig uur na de mijnontploffing werden gered, hebben hun leven te danken aan het kloekmoedig optre den van hun voorman. Hij heeft hen twee mij'len verder in de mijn doen doordringen, waardoo-r zij geen last or.dervonden van de door de ontploffing ontstane gassen. Onder- weg hebben zij teckens aant;:bracht, die het d'e reddingsbrigadc mogelijk maakten hen op te sporen Zij hadden nog voldoende vocdsel en water bij zich. INTELLECTUEEL STREVEN, MATERIEEI.E GEVOLGEN. Eergisteravond vergaderden te Parijs de organisatie der Intelledueele Arbeiders. De vergadering had misschien wel een rustig verloop gehad en tot verhooging, van een of ander intellectueel peil bijgedragen, wanneer de intellectueelen, die vergaderden, niet juist communisten waren geweest. Nu drong een groep royalisien de zaal binnen en sloeg al- les kort en klein. Zelfs werden er schoten ge- lost, waardoor een tweetal personen werd ge- wond. Vier Camelots du Roy werden ingerekend. DE ONTPLOFFING TE PRAAG EN DE DIENSTTIJD. Dc correspondent van de „Frankf. Zeit." wijst er op dat de catastrofe in de Tischler- gasse een veel grooter beteekenis heeft dan de van een, zij het ontzettend, ongeluk. Het ongeluk heeft iuist plaats gehad op een tiid- stin, zoo meldt hij, dat van militaire zijde oropaganda werd gemaakt tot behoud van den dierfsttijd van 18 maanden, hoewel in dc grond wet een bepaling is opgenomen, dat het i?ar 1926 het laats'e meet zijn van een dlensttiid van 18 maanden, en dat in 1927 deze termiin vcr'aagd moet tot 14 maanden. (T. S. heeft 150 000 man oder d'e wapenen). Sinds een zestal weken voert vol gens den correspondent de generate staf een striid, waarin vijf van d!e burgerlijke coalitie-par- tijen zich geleideliik hebben laten overtui- ?en dcor de argumenten van den staf. die door hcoge officieren, senatoren en afgevaar- digden van de juistheid daarvan liet door dringen. Het scheen alsof ten slotte het zesde lid van de Tsiechische coalitie de soc-dem., zich ook daarbii zou aansluiten. Toen plot- seling de ontp'offing in de Tisrhlergasse de Hriidkrrten overstemde: de militaire autori- teiten zipn zich thans zelf van alle kanten aaiigevallen, met het gevolg, constateert do correspondent, dat het ontwerp over den diensttijd morsdood is. De minister van oorlog heeft in dot Se- naat in antwooTd op een interpellatie van coalitiezijde inzake de cntp'offingscatastrofe vastgesteld, db.t niettegenstaande een uiterst rigoureus onderzoek tot dusver geen schuld is i:unnen worden vastgesteld aan militaire zijde Niettegenstaande men te doen heeft met force majeure en dat de staat geen schadever- "oedingsplicht heeft. is de regeering bereid de slachtoffers schadeloos te stellen. Met voldoening deelde de minister mede, dat met alle benzdeelden op vijf na reeds op vriend- schappelijke wijze een regeling is getroffen. De minister maakte van de gelegenheid gebruik om te verklaren, dat zoolang men niet aan algemeene ontwapening toe is, al- 'een een welbewapend en uitgerust leger, bevvust van zijn teak een vredelievende be volking behoorlijk kan beschermcn. zoodat aldus was de conclusie van dsn minister van coring, hij besloten si de meest krachtige middclen te bezigen om de militaire waardc van het leger intact te houden. waarbij hii natuurlijk doelde op den diensttijd van 18 maanden. DE BANKBILJETTENZWENDEL. Uit Miinchen wordt gemeld, dat aldaar een gedelegeerde van de Banaue de France en Fransche rechercheurs uit Boedapest zijn aargekomen, teneinde er in «amenwer' '<z met de Milnchener politie een onderzoek in te stellen in verband met de bankbiljetten-vei- valschingen. De prefectuur van politie te Boedapest ont- kent de waarheid van het bericht, verschenen in „Abend", dat Pronay het vorige jaar aan de justitie mededeeling zou hebben gedaan, dat Nadosy een aanslag tegen Benesj en Ma- saryk beraamde. ZELFMOORD UIT VERVELING. Te Como -heeft een millionnair zelfmoord gepleegd, omdat de verveling hem te mach tig werd. Op zijn lijk werd een som van mee." dan 2 millioen lire aan bankpapier gevonden en een geschrift waarin hij de reden van zijn dood aangeeft. „Zoolang ik te New-York hard werkte, was ik gelukkig, maar sedert ik rijk ben en geen zorgen meer heb, verveel ik me zoo, dat ik het niet langer kan verdra- gen." DE DUITSCH-ITALIAANSCHE TARIEF- REGELirG. Officieus wordt gemeld dat nog deze maand te Siena de Duitsch-Italiaansche ou- derhandelingen betreffende een tariefregeling voor de havens Hamburg en Triest ter voor- koming van een verderen tarievenoorlog, zul len aanvangen. Aan deze conference zullen ook Tsjecho- Slowakije, Oostenrijk, Hongarije en Zuid- Slavie deelnemen. MUSSOLINI'S BELEEDIGER IN HOO- GER BEROEP OPNIEUW VEROOR- DEELD. William Ellison, die, zooals gemeld, door de rechtbank te Florence tot acht maanden en vijf dagen gevangenisstraf benevens een boete van 1500 lire was veroordeeld wegens beleediging van Mussolini, stond wederom voor het hof van beroep te Florence terechl. De straf werd thans teruggebtacht tot-tin maanden en 25 dagen gevangenisstraf. Elli son zal aan den koning gratie vragen. LETLANDSCHE VICE-CONSUL TF. LENINGRAD GEARRESTEERD. De Russische Ogpoe heeft den Letland- schen vice-consul, Ezerin, te Leningrad gear- resteerd, onder verdenking van spionhagc. Deze arrestatie is blijkbaar een wraakne- mlng voor de gevangenneming, door de Let- landsche politie, van een zekeren Bielof, ver bonden aan het Sovjet-consulaat te Riga en van een bende militaire spionnen die ondei zijn leiding stond. DE AMERIKAANSCHE MILLION- NAIRS IN ANGST. Een krach op de New-Yorksche beurs, waarbij in drie dagen meer verloren is, dan In res maanden werd gewonnen, werkt verder door dan alleen in New Yorksche zakenkrin- gen. Een ware uittocht is begonnen uit vacan- He-oorden voor Amerikaansche milionnairs De treinen uit het zomerzonnige Palmbeacb naar het Maartsch-kille New-York zijn over- vuld en een der scheepvaartmaatschappijen. die den dienst op Bermuda onderhoudt, heeft extra-schepen inuelegd om de door de krach getroffenen uit dit vacantie-oord weg t« voe- ren. Vele grond- en huizenspeculanten in Flo rida zijn door de krach in New York medege- sleept en honderden zakenlieden, die hierin meer winst zagen dan in hun eigen bedrijf, zijn weer vertrokken. om te trachten elders d? geleden verliezen goed te maken. KORTE BERICHTEN. Naar de „Times" uit Cairo vemeemt, treft Ibn Saoed de nieuwe koning van Hedz- jaz, naar gemeld wordt, uitgebreide maatre gelen om net den pelgrims volkomea veilig, gemakkelijk en niet duur te maken. Vele wantoestanden als b.v. de uitbuiting van pel grims. heeft hij reeds verbeterd. De datum, waaroo de diplomatieke ma- ritieme conferentie te^russel zal worden geopend, is officieel op 6 April vastgesteld. De scheepsbrand, waarvan in een be- ricch in ons nummer van gister sprake was, woedde niet aan boord van het Amerikaan sche luchtschip T A 5, maar op het Ameri kaansche stoomschip America. De T A 5 is in zee gestort en daardoor zeer beschadigd. De Duische oud-kanselier Fikrenbacii, centrum-afgevaardigde van den Rijksdag, is ernstig ziek. Voor het eerst sedert vele maanden is het aantal werkloozen in Duitschland weder eenirszins achteruitgaande. Het daalde van 2.058 392 op 15 Februari tot 2.056.807 op I Maart. een vermindering met 1°Im. De groote uitsluiting in de Britsche mt taal-industrie. die morgen zou ingaan, is uit- gesteld tot Donderdag. Na een nachte'.iike zitting heeft het Brit sche Lagerhuis een Labour-motie verworper om credieten toe te staan voor den haud'el op Rusland. Gistermorgen Is er brand uitgebroken in een mcubelfabriek te Anderleeht bij Brus sel De brandweer slaa?de er in het vuur t' blusschen, waardoor een belendende meubel- fabriek werd pespanrd De schade wordt op aaderhajf millioen francs gtraamd - MAARSCHE COURANT. JMw

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1