DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 62 Di< nuniraer bes<aa< uit 2 b,aden* Ilonderd acht en fwintijrsfe Jaar^rana? 1926 MAANDAG 15 MA ART Buitenland. Stadsnieuws. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door het geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Qroote letters naar plaatsrafmte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ft ZOON, Voordaro C 9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteurt Tj. N. AOEMA> DE VOlKENBONDSVERGADERING. Naar uit Geneve gemeld wotdt hebben tot laat in den nacht bespiekingen plaats gehad tusschen Stresemann en Briand, welike even wel niet vermochten verandering in de een- maal geschapen situatie te brengen. Het ligf in de bedoeliing a s. Dinsdag een plenaire zitting van den Bond te houden en gehoopt wordt, dat alsdan overeenstemming •bereikt zal zijn. De Zweedsche delegatie heeft nieuwe in- structies uit Stockholm ontvangen. Naar vernomen wordt heeft de Zweedsche regee ring het gedurende de laatste dagen door den minister van Buitenlandsche Zaken ingeno- m°n standpunt zonder voorbehoud gebillijkt. lijkt. Naar de correspondent van Reuter te Geneve meldt, hebben de Duitsche gedele- geerden te verstaan gegeven, dat zij niet zul- len vertrekken. Zij zoudrn het antwoord op de gestelde vra-gen afwachten. Gemeld wordt, dat in het Volkenbonds- gebouw Zaterdag de stemming minder ge- drukt was dan den vorigen dag. Men verzekerde, dat de Duitschers met Chamberlain tot overeenstemming zijn geko- men om nog een laatste poking tot oplos- sing der moeilijklheden te doen. De plannen daartoe hebben echter nog geen concreten vorm aangenomen. De beraadslagingen van den Raad duren voort. Later wordt gemeld, dat van Engelsche zijde Zaterdag een nieuwe bemiJdelingspo- ging in het werk is gesteld. In groote trekken gezien, zegt de Tel., wil de Engelsche delegatie gedaan krijgen, dat de Duitsche gedelegeerden de toezegging doen, dat zij na Duitsch'ands opneming in Volkenbond en Vofkenbondsraad een be- paa'de verklaring z<*Ten af'eggen Deze ver klaring zou een krachtige. en een psycholo- gisch standpunt gezien, zeer belangrifke for- mii'e voor Duitschlands loyaiiteit en verzoe- ningsgezindheid bevatten. Nogmaals zou daarin namelijk nadrukkelijk woulen uitge- sproken, dat aan Duitsche zijde geen priin- cipieel verzet tegen Polens candHatuur of die van een andere mogendheid bestaat. De Duitschers zouden de verklaring moe- ten afleggen, dat zij, indien de in te ste'len commissie zou komen tot een aanbeveling tot uitbreidirg van den Volkenbondsraad en in verband daarmede een bepaalde candidatuur zou aanbevelen, aan de ten-uitvoer-legg:ng van zood'anige aanbevelingen in het alge- meen belang van den Volkenbord hun mede- werking zullen verleenen en zich daartegen niet, ter wi'le van eenigerlei individueele Duitsche belangen, .zullen verzetten Van Duitsche zijde wijst men er op, dat de Duitsche gedelegeerden een zoodanige ver klaring reeds herfiaa'delijk hebben afgelegd. De Belgische gedelegeerde Vandervelde heeft medegedceld, dat de vergadering van den Volkenbord tegen Dinsdag zal worden bijeengeroepen ten einde het toelatingsver- zoek van Duitschland te behandelen. Iff alle lander, aldus de minister, in Duitschland, Frankrijk, Belgie, Engeland, zijn er men- schen genoeg die vertrouwen stellen in den geest van Locarno en in den geest van den Volkenbond en die daaraan zouden moeten gaan wanhopen, indien wij er niet in zouden slagen, volkomen klaarheid in de stiuatie te brengen. Ook Stresemann heeft de uiteenzettingen aan persvertegenwoodigers gedaan, waarbij hij o.m opmerkte: Het Duitsche rijk, zooals dit door zijn hui- d'i.ge regeering wordt vertegenwoordigd, is een overtuigd aanhanger der Locarno-pol i- tiek, die het als den grootsten politieken voor- uitgang heschouwt. Zonder eenige overdrij- ving komt mij deze vooruitgang zoo groot voor, dat daarnaast het getwist om een kvves- tie, die betrekking heeft op het Reglement van Orde van den Volkenbond, veel te or: belang- rijk is, dan dat men onverrichterzake van hier zou kunnen vertrekken. De gedachte al- leen zou reeds be'achelijk zijn. Tot zoover leidden de berichten van Za terdag De dag van gisteren heeft echter nog geen op ossing gebracht. In de Crt. lezen we daarover het volgerde: De Zondag heeft, hoewel een overgroot aantal besprekingen plaats vond, de crisis niet noemenswaardig vooruitgebracht, zoodat de waarschijnlijkheid steeds grooter wordt, dat de Volkenbondsvergaderirg Binsdag zich met de aange'cgenheid zal hebben bezig te houden Of dit bi] de op het oogenblik ten opzichte van Duitsch'and in ten groot aantal delegaties heerschende stemming voor dat land zeer voordeelig zal zijn-, is de vraag. Men beschouwt Duitschland ti? Geneve op het oogenblik ongeveer op dezelfde wijze als Duitschland voor den Ruhrstrijd en tijdcss de Ruh'bezetting Poincare en de Franschen beschonv-'d heeft, namelijk a's liedc". die evenals Shy'ock ook voor de verstandigste concessit^ ontaegankehjk zijn. Wat Polen betreft, biijtt Bnand op zijn sruk staan, dot ook dat land tot den Volken- i bondsraad wordt toegelaten. De begrooti'rgscommissie voor dan Volken bond heeft naar de Tel. meldt, de plannen voor din bouw van een nieuw gebouw voor de vergaderingen en voor het secretariaat be- sproken. Aangenomen werd het z.g. „groote plan", d.w.z. dat bedoeld gebouw zail worden opgericht op het terrein tusschen het park ,,Mon Repos" en het nieuwe gebouw van het Internationaal Bureau voor den Arbeid. Hiervoor is een bedTag van circa 13.000.(KM) Zwitsersche francs benoodigd. DE GODSDIENSTONLl'STEN IN MEXICO. Een poging van regeeringsambtenaren om de katholieke kerk bij Jalisquelle te ontruimen stuitte op tegenstand van een menigte man- nen, vrouwen en kinderen en liep uit op een hevig gevecht, waarbij drie ambtearen wer den gedood en verscheidcne manifestanten ge- wond.- De kloppartij ontstond tengevolge van de weigering van een priester, om, in over- eenstemming met de Grondwet, die bepaa'it dat alle priesters Mexicanen moeten zijn, de kerk te sluiten. EEN MIJNGASONTPLOFFING IN BELGIE. Vrijdagochtend had in een kolenmijn in het bekken van Charleroi een ontploffing van mijngas plaats. Acht mijnwerkers liepen brandwonden op. Een nader B. T. A.-bericht meldt, dat er een doode en vijf ernstig ge- wonden zijn. DE BANKBILJETTENZWENDEL. Naar uit Boedapest aan het ..Berliner Ta- geblatt" wordt gemeld, zijn de Fransche ge delegeerden en rechercheurs daar ter stede van meening, dat de dezer dagen in beslag genomen 6674 valsche bankbiljetten van zeer recenien datum zijn. Deze biljetten geven na melijk zoo sierk af, alsof zij eerst kort gele- den gedrukt zijn- Deze mededeeling van Fransche zijde heeft overal het grootste opz'en gebaard. niet in de laatste plaats bij de Hcngaarsche politie, d'e overigens echter van meening is. dat deze Fransche veronderstelling wet cnjuist zal blijken te zijn. Een desbetreffend onderzoek is reeds geopend. SPAANSCH FRANSCH GRENS- INCIDENT. Dezer dagen zijn zeven Spaansche gen darmes en vier douanebeembten Fransch ge- bied binnengedrongen om een onderzoek in te stellen in een vervallcn huis, dat, naar zij vermoedde, een cbservatiepost was van drie Catelanen dicht bij de grens op Fransch op Fransch gebied. De Catelanen werden ge- fouilleerd, doch er werd n ets gevonden en de Spanjaarden trokken zich terug. Het incident zal langs diplomatieken weg worden geregeld. DE TOESTAND TE TIENTSIN. De Japansche consul te Tientsin deelt mede, dat de bevelhebber van de Chineesche troepen te Takoe ervan werd verwittigd, dat Japansche tcrpedojagers de Peihorivier zou- den opvaren. Desn ettegenstaande bombar- deerden de Chineezen de torpedojagers, die het vuur beantwoordden en z\& terug trok ken. De consul vermoedt, dat het incident het gevolg was van een misverstand. Twee matrozen werden gewond, evenals een Japansch legerofficier en een Japansche Icods. DE REGELING MET DE VROEGERE DUITSCHE VCRSTENHUIZEN De communistische partij heeft een open- bare geldinzameling georganiseerd voor het bijeenbrengen der middelen ter vcorbere'ding van het „Volksentscheid" nopens da onteige- ning der vorstelijke bezittingen. DE KWESTIE DER VALSCHE SOKOL-BILJETTEN. - Uit Boedapest wordt gemeld, dat de Offi- cier heeft geconcludeerd tot voortzetting van de strafvervolging tegen alle personen, die een werkzaam aandeel hebben gehad in de vervalsching van de Sokol-bankbiljetten in de jaren 19211922 De Tsjechische Nationale Bank heeft de toezegging gedaan, dat zij al het beschikbare materiaal aan den rechter- commissaris zal dcen toekomen DE POSITIE VAN HONGARIJe. Het blad der oppositie „Pesti Naplo" ver- neemt uit Geneve, dat de gisteren tusschen Chamberlain en Bethlem plaatsgehad heb- bende besprekingen, welke meer can ander- half uur duurden, een uiterst bevredigend verloop hebben gehad. Alle adueele kwesties werden in deze conferentie behandeld en Bethlen heeft verklaard dat bij de bespre kingen, welke hij gehad heeft, alles naar wensch gegaan is, daar Hongari'e alles wat het verlangde heeft kunnen bereiken. Het financieel herstel en de continuiteit in het credietleven zijn verzekerd; de kwestie van de opheffing van de financieele controle wordt eerst in Jun: a.s actueel. TREFFEN TUSSCHEN REBSLLFN EN FRANSCHE TROEPEN. Een detach ement Fransche trcepen, dat van Damascus was vertrokkcn om co tvoenen te Ghouta van levensmiddeleni te voorzien, is door een groot aantal rebellen nabij Kebrel- sit (de Perzische bedevaartplaats) aangeval- len. Het gevecht heeft vier uur gedmurd De vajand heeft twaalf dooden achtergelaten en kon cfe anderen gcdooden medevoeren. Aan Fra-rsche zijdte zijn twee man gedood en dertien gewond, waaronder kolonel Vergne. SOVJET-RUSLAND WIL ONTWAPE- NINGSVOORSTELLEN DOEN. Rykof heeft te Leningrad een redevoering gehoudcn, waarin hij, tegen zijn zin, moest toegeven, dat die Volkenbond een gunstigen invloed in Europa uitoefent. Lang stond hij stil bij de voorbereidende ontwapeningsconferentie Hij verklaarde, vol- gens de Tel., dat als de Sovjetregeering in staat zou gesteld worden, aan de besprekin gen dienaangaande deel te nemen, zij verrei- ken.de voorstellen zou doen, niet alleen ter vermind'ering van de sterkte der legers, maar ook ter beperking van de wapenfabricage. 10 MILLIOEN GULDEN WINST UIT AFVAL. Een omzet van 10 millioen gulden kan zon der twijfel een cijfer genoemd worden, wat door de meeste handelsondernemingen niet wordt bereikt. Gedurende het afgeloopen jaar heeft de Ford Motor Company dit bedrag uitsluitend als winst op afvalproducten bereikt, terwijl in totaal aan bijproducten 2714 millioen gulden werd omgecet. Door de enorme vlucht, welke de fabricage van Ford producten genomen heeft, was het noodig, dat de Maatschappij zelf den aan- voer van ruw materiaal geheel in de hand had, en hierdoor zijn als het ware industrieen in een industrie ontstaan, ijzermijnen, hout- bedrijven, glasfabrieken, enz. Teneinde ver- der zoo economisch mogelijk te kunnen wer- ken is het noodig, dat ook hier massaproduc- tie wordt toegepast, en voor zoover de totale productie van deze nevenbedriiven de behoef- ten der Maatschappij overtreffen, wordt het surplus verkocht. Juist door de geweldige hoeveelheden, die dagelijks worden verwerkt, kunnen bij de Ford Motor Company belangrijke besparin- gen worden verkregen, die in kleinere indus- trieen zonder bezwaar konden worden ver- waar'oosd. Zoo wordt uit houtafval, kolenafval chemicalien voor een totale waarde van bijna 5 millioen gulden gewonnen. Een typeerend voorbeeld van wat op wetenschappeluke wij ze bereikt kan worden is het voivende: van kolen, die aan de River Rouge fabriek 12.50 per ton kosten, wordt de helft van de ge- bruikte hoeveelheid otrgezet in bijproducten, die 30 per ton waard zijn. DE BELGISCHE „ROODE MILITIE" Dat het met de organisatie der roode mili- tie ernst is zegt de Brusselsche Tel.-corr., moge blijken uit de vragenlijst, die socialisti- sche vereennigingen aan haar leden mede- deelen (de pers drukt heden dergelijke stuk- ken af) en waarin zij order meer vragen: Indien gij warens bezit of weet waar men er zich verschaffen kan, wilt gij ons persoon- ijk komen opzoeken in de localiteiten van de vereen-iging?" Zooals door L. de Brouckere, de socialisti- sche leider, is aangekcndigd. zullen de cen- tu-rien ongewapend zijn, doch zich als't te pas komt weten te wapenen. ERNSTIGE ONTPLOFFING. In het centrum van Mi'aan heeft een hevi- ge ontploffing plaats gehad in een wapen- rnagazijn, dat tevens voor rijwielbergplaats d'ienst aeed Twee carabinieri liepen zulke ernstige verwondingen op, dat een hrnner tijdens het transport naar het ziekenhuis over'eed. De e'genaar van het magazijn en diens bride bedienden werden eveueens zwaar gewond. De ontploffing was zoo hevig, dat de rui- ten der omliggende huizen en der voorbijrij- dende trams werden vernield. Ook het wapen- magazijn werd totaal verwoest. De oorzaak van de ramp staat nog niet vast. Men neemt aan, dat de eigenaar bezig was het ontladen van een handgranaat. D-eze moet zijn ontploft en daarbij ook een kisit met buskruit tot o-rtplofiing hebben gebracht. DE VEEMMOORDEN-ENQUeTE IN DUITSCHLAND. De commissie van den Pruisischen Land- dag voor het onderzoek naar de veemmoor- den heeft den directeur van het Stinnescon- cern, Laux, gehoord, die erkende de „Zwarte Rijksweer" uit vrees voor 'n communistischen Putsch financieele ondersteuning te hebben doen toekomen. Hij is hiermede evenwel opge- houden na het uitbreken van dm rechts-radi- ca erin Putsch van Kiistrin Stinnes Sr. zelf had voor het zenden van geld uitdrukkelijk toestemming gegeven. Behalve aan-den gearresteerden luitenant Schulz heeft Laux "ook aan een actieven Rijksweerofficier bedragen gezonden. DE REIS-PRINS VAN WALES. Het 8chiJr4, dat de prins van Wales al weer te lang achtereen in Engeland is geweest en de reiswoedo hem weder te pakken heeft. Als eerste punt op het reis-programma staat een tegenbezoek aan den koning van Egypte, Foead, die onlangs te Londen is ge weest. De prins zal vervoigens van de ge.e- gen'heid geb-ruik maken, om aan de Riviera ziijn geliefd polospel te beoefenen. Daarmede zal hij echter wachten tot het seizoen is af geloopen en hij dus niet te zijner eer te geven feesten behoeft bij te wonen. Voorts vraagt Australie weder zijn aanwe- zigheid voor de open ingsplech tigheden van de nieuwe stad Cranberra, waar de ztel der Australisiche regeerirg zal worden geves- tigd. In totaal zou de prins dan ca. vijf maanden afwezig zijn. De „Chicago Tribune" weet te vertellen, hoe duur dergelijke prinselijke uitstapjes zijn, der kosten voor het gevolg, de oorlogssche- pen en officieele ontvangsten, zou men ca. 125.000 gulden per week noodig hebben, zoo dat een reis van driei maanden meer dan an- derhalf millioen gulden zou kosten EEN BELANGRIJKE ARBEIDERS- CONFERtNTlE. Zaterdagnacht heeft de Fransche ministei van Arbeid, Durafour, voor zijn vertrek naar Londen, een verklaring afgelegd, waarin hij wees op de groote beteekenis van de a.s In ternationale conferentie in zake den 8-uren- dag. De arbeiders van alle groote landen aldus zeide hij wachten niet zonder angst de resultaten onze- besprekingen af De ait- slag van den geheelen- stijd, jaren'ang door het proletariaat gevoerd, schijnt af te han- gen van de houding, welke de mogendheden zullen aannemen tegenover de corventie van Washington, die reeds is aanvaard door de Fransche en Be'gische Kamers, maar waar- mede noch in Duitschland noch in- Engeland een begin van uitvoering :s gemaakt. De ar beid der conferentie, die /vtaandag a.s zal aanvangen, zal waarschijnlijk vier of vijf da gen in beslag nemen EEN MISVERSTAND VAN JAPAN. "De beschieting van eenige Japansche tor- pedojagers door def orten van 1 akoe aan de monding der Peiho-rivier is een misverstana van Japan geweest blijkens een nota die de Chineesche minister vau buiteniandsche za ken aan den Japanschen gezant te Peking deed toekomen en waarin wordt gezegd, dat het heir een misverstand betreft aan de zijdt der japansche autorueiten, die bevel tot het opvaren der rivier hebben gegeven. In de nota wordt voorts verzocht alte bencodigde voorzorgsmaatregelen te nemen, opdat een liertuning van het incident zal worden voor- komcn. De minister heeft voorts mondeling aan den gezant verUaard, aat de torten van 1 a- Koe net vuur bij wijze van vcorzorgsmaaire- go. hebben geopend. De Japansche gezant te Peking heeft daarop een nota aan de Chineesche regeering overnand.gd, waarin wordt betoogd, dat oe Japansche torpedojagers genooazaakt zijn gew-est liet vuur bij wijze van vedigheias- inaatregel te beamwooraen. De gezant be- nieid z.ch tot later het recht zijner regeering voor het even.ueel doen van vcorsteuen ter r-egeling van dit incident, dcch hij verzocht de Chineescne regcermg maatregelen te ne men, ten einde ten hernaiing van dergelijke hetreurenswaardige incidenten te voorao men. KORTE BERICHTEN. De chef van den Berlijnschen identi teitsdienst heeft aan de hand der in Bernjn uit Koine ontvangen v.ngerafdrukkcn van een ,n 1 ivoii (bij Home) gevonden dooue gecon- statcerd, dat het hier het Ijjk van den rechts- geicerde Hau betreft. Volgens een bericht uit Buenos Ayres zijn aan ooord van het sloomschip „Balve- dere" met minder oan 30 personen tijaens de reis aan longontsieking gestorven. Naar uit Londen wordt gemeld, hebben de Chineescne militaire autoriteiien ingevolge den aandrang der mogendheden besloien, de m de vaai'geul van de Peiho gelegde mijnen te vcrwijderen. Benjamin Day is bc-noemd tot immigra- tie-commissaris, in de plaats van Curran, die zijn onislag genomen heeft. Een gunstig teeken voor Oostenrijks fi- nancien kan genoemd worden, dat in het rapport van den commissans-generaal Zim- merman gezegd wordt, dat het financieel jaar 1925" voor Oostenrijk een overschot van 19 milioen schelling geeft in plaats van een begroot deficit van 57 millioen. E>e Roemeenshe krijgsraad heeft kapitein Mincoe en kolonel Beroniade, die terech.ston- den in verband met de Fokker-affaire, vrijge- sproken. De socialistische parHj te Geneve heeft een protestmeeing georganiseerd tegen het fascistische regime in Hongarije, Italic, Span- je en Griekenland. In een resolutie spreekt de partij zich tegen het fasrisme uit en docl zij een bercep op den Volkenbond, opdat dezi maatregelen tegen de fascisten zal nemen. De lase landen aan de Treene (Slees wijk) zijn door den storm en den aanhouden- den regen overstroemd. Groote deelen van't laagland van Noord-Firesland staan even- eens onder water. De sluizen kunnen doo» den westerstorm niet geopend worden. Het Duitsche stoomschip ,,Leonhardt* is bij de kust van Virginia in nood geraakt Het schip heeft de schroef verloren. Een marine-vaartuig is ter assistentie vertrok- kcn. Naar uit Bcekarest gemeld wordt is te gen de vclgende week te Jassy een Poolsch- Roemeensche Pcrsconferentie bijeer, geroe- pen, waarvoor van de zijde van Roemenii groote vcorbereidingen getroffen worden. De in teeken ing op de lijsten in zake het plebisciet over de onteigening der vorstelijke eigendommen hebben, voor zoover het Ber- lijn betreft, bijna 800.000 namen tot resul* taat gehad. Naar de „Rheinische Zeitung5' verneemt heeft de Italiaansche consul geweigerd een pasvisum te verleenen aan twee Duitsche iournalisten met de verklaring, dat hij geen visum kon geven, aangezien de Duitsche bla- den alle tegen Italie schrijven. Op een desbe- treffende vraag verklaarde hij verder, dat hij daarbij een principieele instructie volgde. Het Portugeesche kabinet heeft bestoten de ontslagaanvrage van den Hoogen Com- missaris van Angola, Rego Chaves, in te wil- ligen. Het kabinet weigerde daarentegen het ontslag in te willigen van den adjunct-gou- verneur der „Banque d'Outremer", Cunha Leal. Het aannemen dezer functie door Cun ha Leal heeft,een splitsing in de nationalisti- sche partij ten gevolge gehad. Te Darfeld (Westfalen werd de oud- strijder n den oorlog Abbenhaus met de ge- boorte van zijn 19de kind verblijd. Daar de man in behoeftige omstandigheden verkeert, heeft president von Hindenburg op verzoek de roud-strijdersvereeniging zich bereid ver klaard, het peetvaderschap over dit kind te aanvaarden. Te Parijs zijn weer 280 leden van de Mafifa gearresteerd in verband met 30 morden en verdwijningen. Onder de gearres teerden zijn er verscheidene, die opnbare amben bekleeden. In een mijn der Schlesische A.-G. heeft in een der schachten een instorting plaats ge had. Dientengevolge werden drie mijnwer kers gedood, terwijl 34 anderen van de bui- tenwereld zijn afgefeloten. Zij geven evenwel nog teekens en men heeft volgens de Tel. de hoop althans een groot deel httnner te red den. Volgens een telegram uit Laspezzia (Italie) aan de „Tribdna" is een prejectiel tij dens schietoefeningen ontpvoft in het kanon van een torpeao-jager. Twee matrozen wer den gedood en drie gewond. FEESTAVOND AUTO ESMEN. De Alkmaarsche Gymnaslastenbond Auto Esmen hield Zaterdag haar jaarlijksche groo- ten feestavond in de tooneelzaal van het Gul den Vlies. De belangstelling was zeer groot; vooral bij het dansen was het verbazend vol. De avond werd officieel geopend door den heer Wendelaar Jr., praeses van Autoi Es men, die een hartelijk woord van welkom sprak tot de aanwezigen, in 't bijzonder tot de heeren curatoren, den conrector, leeraren en leeraressen en afgevaardigden van zuster- vereenigingen. „Een wondcrlijke nacht" naar een sprookje van Cath. v Rennes was een zeer mooi en bui- tengewoon geslaagd eerste uummer. Hierna deed het orkest zich hooren en de bekende ouverture „Zampa" verwierf ook thans weer eerw luid applaus. Zes dames voerden daarna een Grieksche dans uit. Deze dans was ingestudeerd door Mej v Heuveln en werd begele'.d door Mej. S. v. d. Ploeg. Een der beste nummers van het programma voornamelijk door de correc* te uitvoering en de goede idee. Als tooneelstuk had men gekozen het zeer moeilijke stuk van Charles Vildrac: „Le pa- quebot Tenacite" ook door't Hofstad Tooneei opgevoed als de vrachtboot „de Volharding". Gezien de zeer zware eischen, d'.e de vier ta- freelen stellen, kon men over het behaalde re sultant tevreden zijn. Na het eerste tafreel werd het woord ge voerd door den Burgemeester Mr. W C- Wendelaar, die den praeses een voorzittersha- mer met inscriptie aanbood en daarbij mocht opmerken de bijzonderheid, dat het tot zijn zoon was, dat hij thans als praeses mocn' spreken. De praeses, die den Burgemeester dank bracht, merkte daarna zeer ad rem op, dat een tweede bijzonderheid was, dat op den elfden feestavond van Autoi Esmen de burge meester officieel sprak tot zijn zoon (luid ap plaus). Na de sluiting werd overgegaan tot het bal, dat zeer geanimeerd was en zich in de algemeene deelname mocht verheugen. Lau- gen tijd bleef men nog in prettige stemming bijetn en Autoi Esmen kon ten slotie op een zeer geslaagden avond tzii hel dan de elfde) terugzien. ALKMAARSCHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1