Radio-Hoekje. Dinsdag 16 Maart. Hilversnm, 1050 M. 12 en 7.30. Politiebe- /ichten. 6.30—7.30. Engelsdhe les door Mr. Fred. Fry. 7.45 en 10. Persberichten. 8.10. R.K. Radio-Omroep, Opera-avond. Mevr. Bertha JonckersTiggers, sopraan. Mej. Jo ^Immink, mezzo sopraan. De heer H. Dijkstra, tenor. De beer H. Mulder, bas, Mej. Nora de Wal, piano. 1. Duet van Frau Fluth en Frau Reich, uit „Die Lustigen Weiifcer von Wind sor", Nicolai. (sopraan en mezzo sopraan). 2. 'Aria van Fiordiligi uit „Cosi fan tutte", Mo zart (mezzo sopraan). 3. Duet van Fenton en •Reich uit „Die Lustigen Weiber von Wind- sor", Nicolai (tenor en bas). 4. Aria van Jo hannes de Dooper uit „Herodiade", Masse- inet (tenor). 5. Kwartet van Rezia, Fatime, Hiion en Scherasmin uit „Oberon". Weber .(sopraan-mezzo sopraan, bas, tenor). Lezing 'door Dr. C. Meuleman, directeur der Vroed- (yrouwenschool te Heerlen over: Moeder- schapszorg. 1. Aria van Philine uit Mignon, .ifThomas (sopraan). 2. Duet van Micaela en )Don Jose uit Carmen, Bizet (sopraan, tenor). 3. Aria van Dalila uit „Samson en Dalila", vSt. Saens (mezzo sopraan). 4. Terzet van VGabriele, ein Jager en Gomez uit „Das .Nachlager von Granada", Kreutzer. (so- ,'praan, tenor, bas). 5. Aria van Leporello uit •Don Juan, Mozart (bas). 6. Kwartet van GiJda, Maddalena, den Hertog van Rigo- let-to uit „Rigoletto", Verdi (sopraan-mezzo, sopraan, bas, tenor). Daventry, 1600 M. 10.50. Tijdsein, weerbe- ricbt. 11.20—1.20. Het radio-kwartet en so- listen (contra alt, tenor, piano). 1.202.20. •Tijdsein, lunchmuziek. 3.35. Schoollezing: Elementary music. 4.20. Tijdsein, causerie: St. Patrick in Pagan Ireland. 4.357.20. Mu- ziek van de Ideal home exhibition. Het radiokwartet en F. Kelsey, bariton. 5.35. Kin- deruurtje. 6.20. Dansmuziek. 7.20. Tijdsein 'Big Ben, weerbericht, nieuws. 7.45. Pianoso- nates van Weber. 8. Fransche lezing. 8.20. Causerie: From my window. 8.25. KameT- muziek door het Kutcher strijkkwartet (twee violeo, viola en cello). 8.50. T. Geodey, tenor. 9.05. Het kwartet. 9.10. Gedichtenvoorlezing. 9.30. „On Wenlock Edge", 6 liederen van V. Williams, door kwartet en piano. 9.55. Piano- concert v. M. Meijer. 10.20. Tijdsein, weerbe richt, nieuws. Lezing: Music and the ordi nary listener. 10.5012.20. Dansmuziek. k Parijs, „Radio-Paris", 17.50 M. 12.50. Con cert Lucien Paris, (piano, viool, cello). 2.05. Nieuws. 5.55. Solistenconoert. 8.35. Engel- sche les. 9.0510.20. Orkestconcert. Kflnigswusterhausen, 1300 M. 7.509.20. Bonte avond. Th. Mackeben, piano. F. Kauff- man, viool. E. Wassing, cello, H. Boettcher, zang, F. Kieling, declamaties, K. Mann, so praan. Daarna nieuwsberichten. 9.5011.20. Dansmuziek. Brussel, 262 M. 5.20. Orkestconcert. 8 20. Galaconcert. M. Weynandt, tenor. 8.50. Le zing: Les musees de Bruxetles. 9.05. Voort- zetting van het concert. 10.20. Nieuws. Mfinster, 410 M. 12.351.50. Internatio nale volksdansen door orkest. 3.20. Humoris- tische voordrachten. 4.205.20. Orkestcon cert. 5.506.20. Lezing: Die sieben Welt- wunder. 6.407. Lezing: Geheimnisvolle Seen. 7.20. Spaansche les. 8.05. Herman Lonsavond. 10.2010.50. Dansmuziek. TURNFEEST GEWEST NOORD- HOLLAND. De kampioens- en meesterschapswedstrij- iden van het gewest Noord-Holland van het K. N. G. V., die Zondag werden gehouden, werden Zaterdag vooraf gegaan door een eere-avond in de Harmonie. De eere-avond. De echte turnliefhebbersswaren Zaterdag natuurlijk alien present, om van de keurnum- mers van diverse vereenigingen uit het Ge west getuige te zijn. Het geheel stond onder leiding van den heer v. Rijswijk uit Hoorn. De avond werd geopend door den heer v. Eeckeren, die alien namens het Gewest wel- kom heette, in't bijzonder den heer J. Rin gers, wethouder, als vertegenwoordiger van het Gemeentebestuur. De wedstrijden van het Gewest werden tot nu toe steeds in Amster dam of Haarlem gehouden, doch op voorstel van den heer Mensink was thans Alkmaar gekozen. Spr. hcopte dat de wedstrijden zou- den slagen en wekte alien op tegenwoordig te zijn. Dank bracht spr. aan de dames en hee- ren van den Turnkring Alkmaar en Omstre- ken voor het treffen van alle voorbereidingen. Verschillende personen hadden zich verdien- stelijk gemaakt door het logeeren der turners en turnsters te verzorgen. Hen dankte spr ook. Nadat spr." alien een genoeglijken avond had toegewenscht, werd met de afwerking van het programma begonnen. Het geheel stond onder leiding van den heer v. Rijswijk uit Hoorn, die voor een zeer vlot verloop zorg droeg. Verschillende nummers gaven vooral een beeld van de nieuwe richtingen en stroomin- gen op't gebied der gymnastiek. De toestel- oefeningen werden slechts uitgevoerd dodt Alkm. heeren en Amsterdamsche dames Ove- rigens waren het voornamelijk vrije oefenin gen, rhytmische dansen, kunstzwaaien, enz. Dat bepaald alle nummers het idee gaven van (het beste voor een eere-avond kunnen wij niet zeggen. De dames van Hygiea uit den Helder lieten zeer mooie staafoefeningen zien, die, behalve een enkele vergissing, keurig werden uitge voerd. Als geheel een prachtig nummer. De yrije oefeningen van de dames van Hebe TfNieuwe Niedorp) leverden het bewijs dat ook daar ernstig in de nieuwe richting gewerkt .wordt. De groep Alkmaarsche heeren, waar- uit Woensdag de turners voor den stedenwed- strijd AlkmaarUtrechtGroningen zullen worden gekozen (de heeren Schenke en Poll ontbraken) werkten aan brug en hoogrek. De zenuwen speelden de heeren nog al parten. Mislukkingen en slechte afwerkingen kwamen nog al eens voor, doch er is wel materiaal om een goed zestal uit te kiezen. De heer Licher was in't begin niet gelukkig, doch vond zichzelf terug in zijn laatste rekoefe- ning, die keurig was. De vrije oefeningen van de Samson-dames (Koog aan de Zaan) waren keurig, terwijl de heeren van Turnlust de vrije oef. van hun jubileumavond herhaalden. De dames van Hollandia uit Amsterdam tconden hun uit- stekende kwaliteiten in een nummer knots- iwaaien. De langzame vrije oefeningen van de dames van de Halter, maakten in dit milieu een uitstekenden indruk. De heeren van het Haarlemsch Instituut, alle a-s. leeraren M. O., gaven onder leiding van den heer Goeting oefeningen van h« Deensche systeem Niels Bukh, die alle be- langstelling hadden en heel wat van de kra- nige turners vergden. Hun aithletiekoefenin- gen waren mider sucoesvol. De dames van „Carna" uit Zaandam ga ven eveneens vrije oefeningen, doch iets bij- zonders gaven zij niet. 't Was heel gewoon en geen nummer voor een eere-avond. In verschillende vereenigingen gaat het damesturnen meer den kant uit van de rhyt mische dans en van het ballet. Veden kunnen zich met deze richting niet vereenigen. 't Be- hoort meer thuis op een dansschool, dan op een gymnastiekvereeniging. Direct zij gecon- stateerd, dat de dans op Schuberts balletmu- ziek uit Rosamunde, door de dames van Kr en Vlugheid uit Amsterdam schitterend van uitvoering was en een geweldig succes be haalde. Ook de dans van de dames van Spartacus was in de moderne richting. De kleeding der dames doet ook steeds meer aan ballet denken. Velen achten ook de vooruit- strevende beweging op het gebied der dames- kleeding niet in't belang van het turnen als volkszaak. Hoever het toestelturnen onder de dames in Amsterdam is opgevoerd bewees een keur- corps van zes dames, die aan ringen en brug zulk mooi werk lieten zien, kranig afgewerkt, dat menige turner er jaloersch op kon zijn. Een nummer springtafel was het slot, waarna de heer van Eeckeren alle dames en heeren, die hier een zoo belangrijke demon strate der nieuwe richtingen hadden gege- ven, hartelijk bedankte voor hun mfdewer- king. Een gezelbg turnersbal volgde. De wedstrijden van Zondag. E>e Alkmaarsche turner H. Licher wint het kampioenschap van Wijnschenk. Mej. L. de Betue, kampioene der dames. Zondagmorgen 10 uur begonnen de wed strijden in de Groote zaal der Harmonie. In de zaal waren de diverse toestellen geplaatst en daaromheen was ruimte voor de toeschou- wers, die in grooten getale waren opgekomen. Natuurlijk hadden de afdeelingen le graad de grootste belangstelling. De wedstrijden, zoowel voor dames als heeren bestonden uit Zeskampen. In den lsten graad heeren verwerkten deze de oefeningen, welke door het geheele Ver- bond heen beoefend worden, ter voorberei- ding van de Olympiade 1928. Verder werd door dames en heeren len graad nog bij elk onderdeel een oefening naar eigen keuze uitgevoerd. In den voormiddag waren de dames aan de beurt. De zeskamp le graad omvatte vrije oefeningen, paard, ringen, oefeningen in 't voortbewegen, brug en rek. Er waren vijf deelneemsters. De strijd ging echter alleen tusschen de dames L. de Betue en F. Goud- smit, beiden uit Amsterdam. Ten slotte won Mej. de Betue met 186y2 punt tegen Mej. Goudsmit 182Yi punt. Twee kramge turn sters. Verschillende prachtige toesteloefenin- gen gaven zij te zien. In de vrije oefeningen was Mej. de Betue verre de baas. Wij zagen een prachtoefening van haar, die het dave- rend applaus ruimschoots verdiende. Zij werd dan ook meesteresse vrije oefeningen, terwijl mej. Goudsmit meesteresse rek, brug en paard werd. Van de dames 2e graad werd Mej. Zomer uit Hugowaard eerste en Mej. N. Eijben van Carna uit Zaandam tweede. Bij de derde graad dames onderscheidden zich een vijftal dames van de Halter. 's Middags trokken de heerenwedstrijden groote beldngstelling. Vooral de strijd tus schen de twee deelnemers le graad H. Licher van de Halter alhier en J. Wijnschenk uit Amsterdam. Deze laatste, wiens naam meer- dere malen voorkomt op den steen in de Amsterd. Turnhal moest ditmaal in Licher zijn meerdere erkennen over't geheel en in de nummers brug, rek en paard. Wijnschenk veroverde met zijn vrije oefe ningen eerst een voorsprong van vijf punten. Maar bij de brug behaalde Licher 10 punten meer. Hij was hier schitterend op dreef. Ook aan't rek behaalde hij een voorsprong van 13 p. Wijnschenk gevoelde zich niet geheel „fit". Voor de staafoefeningen behaalde Wijn schenk 20 punten tegen Licher 14. De Am- sterdammer verdiende voor de schitterende uitvoering van zijn oefeningen terecht het da- verend applaus. Ook aan de ringen bleek Wijnschenk sterker, maar de paardoefeningen gaven ten slotte Licher de overwinning met 2361A p. tegen 226 p. De kranige Alkmaar sche turner werd van verschillende zijden ge- luk gewenscht. Hij heeft uitstekend gewerkt. Ook S. Pascha behaalde met een voorsprong van 10 p. den len prijs en verdiende even eens een woord van hulde. De volledige uitslag van de wedstrijden la- ten wij hieronder volgen. Dames le Graad. 1. L. de Betue 185 V* punt. Meesteresse Vrije oefeningen. 2. F. Goudsmit 1821/2 pnt., Rek, brug, ringen. Dames 2e graad. 1. Mej. A. Zomer,' Tavenu, Heerhugo- waard 97 p. 2. N. Eyben, Carma, Zaandam 87 Yi pnt. Dames 3e graad. 1. Mej. H. Dreese, Spartacus, Amsterdam, 911/2 p. 2. Mej. M. Jonker, Halter, Alk maar 87 p. 3. Mej. N. Smorenberg, Halter, Alkmaar 87 p. 4. Mej. E. v. d. Post, Halter Alkmaar 86 p. 5.' Mej. J. Poeze, Halter Alk maar, 85 p. 6. Mej. W. Wijngaarden, Carna Zaandam, 83}£ p. 7. Mej. A. Schoen, Halter Alkmaar 83 p. Senioressen. 1. Mej. C. Kamp, Simson, Koog aan de Zaan 85 p. Heeren. 1. H. Licher, 236U p., meester Brug, rek. paard. 2. I. Wijnschenk 226 p., meester vrije en staafoefeningen en ringen. Heeren 2e graad. 1. F. G. Nol, 103 p. Tavenu, Heerhugo- waard. 2. D. Olie, 9214 p. Hercules Beem- ster. 3. A. Blaauboer, 92 lA p. Hercules, N- Niedorp. 4. M. Jacobs. 92 p. Pretoria, Am sterdam. 5. G. Boas 90 p. Bato, Amsterdam- Heeren 3e Graad. 1. S. Pascha, 99j/2 p. Halter, Alkmaar 2. J. Schuuring 89 p., Tavenu, Heerhugowaard. 3. C. Langendijk, 87 1/3 p., Hercules, Oud- SCHOOLTASSCHEN, MTJZIEKTASSCHEN, KWITANTIETASSCHEN, BANKNOTEN- TASSCHEN, WISSELTASSCHEN, ABONNEMENTS6TUIS I. FRANKENBERG ALKMAAR. karspel. 5 Uithoorn. Pantekoek, 84V4 p- - Sparta karspel. 4. J. Bakker, 83 p. Hercules, Oud- Senioren. 1. H. J. Maaskamp, 85 p. Tonicfo, Amster dam. Deze Turnfeesten van het Gewest Noord Holland waren een mooie propaganda voor die gymnastiek. Wat betreft de turnkleeding der dames heb- ben de heeren en dames technici bijzondere aandacht geschonken, welk costuum her meest voldoet in aanmerking nemende, het- welk een gemakkelijk en vrij bewegen toelaat en nochtans eenvoudig en't minst aanstoote- lijk is voor den toeschouwer. Het turncostuum der dames van de Halter heeft op den Eere- avond een gunstigen invloed gehad en zal waarschijnlijk ook door genoemde dames en heeren technici algemeen aanbevolen worden wanneer de beslissing zal vallen in de unifor- miteit in de dames gymnastiekkleeding. SOLI DEO GLORIA. De uitvoering van de Chr. Muziekvereeni- ging Soli Deo Gloria, welke gesteld was op 17 Maart, wordt door omstandigheden uit- gesteld tot 6 April a.s. JUBILEUM-VERLOTING „HET WITTE KRUIS". Men deelt ons mede, dat de definitieve trek king der juMIeum-verloting der Noord-Holl. Vereeniging „Het Witte Kruis" bepaald is op 29 Maart as., des namiddags te 1 uur, in die Tuinzaal van de „Harmonie". Morgen en Woensdag, 16 en 17 Maart, benevens 6ok nog op 23 en 24 Maart, zal een. wagen door de stad rijden, waarop eenige der hoofdprij- gen geetaleerd zijn, terwijl een paar perso nen zich bereid verkaard hebben alsnog lo- ten aan de burgerij te koop aan te bieden, zoolang de voorraad strekt! Het comite hoopt, dat velen nog van deze gelegenheid zullen gebruik maken het goede doel dat het „Witte Kruis" beoogt: het helpen bevorderen der algemeene gezondiheidsbelan- gen, te steunen door het nemen van een of meerdere loten. DIEFSTAL. Wij meldden Zaterdag, dat van de R.-K. Jongensschooil ongeveer 80 K.g. lood is stolen en dat van de ctaders nog niets kend is. Naar wij nader" vernemen heeft de diefstal niet te Alkmaar maar te Warmenhuizen plaats gehad. HOOFDBESTUURSLID BENOEMD. In de te Zwolle gehouden ledenvergade- ring is Vrijdag j.l. de heer P. van der Esch gekozen tot lid van het hoofdbestuur van de rederafie der Diaconieen in de Ned. Herv. Kerk VOOR DE ARMEN IN DE DRENTSCHE VENEN. Heden met hartelijken dank ontvangen van: W. D. 'J 5,— De G. 10, Vorige verantwcording 75,66 Totaal 90,66 MUZIEK. Men verzoekt ons opname van het volgen- de: Op de j.l. Zaterdagavond gehouden vijfde en laatste lezing van den heer Sem Dresden voor de zich thans noemende „Kring van vak- musiei voor Alkmaar en Omstreken" behan- delde spr. het tooneelwerk „Pelleas et Meli- sande" van Maeterlinck met muziek van De bussy en „Les Cloches van Ravel". Aan het slot van dezen zeer interessanten avond wer den door den heer Kuiper de voorzitter, de heer Jansen was door ziekte afwezig den heer Dresden woorden van welgemeenden dank gebracht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrij'tui- gen te 6.26 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. WORSTELEN. Op de district wedstrijd, gehouden door die A. A. C. „Hercules", te Amsterdam, wist de heer A. Kranenburg alhier, een 2den prijs te behalen, in de 2de afd. vedergewicht. 50-JARIG BESTAAN ZAAK. De wed. P. Burgering herdlacht heden den dag waarop zij zich voor 50 jaar met haar echtgenoot, dia reeds 15 jaar dood is, in haar zaak „De Nieuwe Wagen" aan den Achter- weg vestigde. Familie, buren en zakenvrienden hebben zich niet onbetuigd gelaten om haar door het schenken van cadeux te bewijzen, dat zij zich in hun sympathie mocht verheugen Van vanVollenhoven's Brouwerij ontving. zij) een mooie pen-duile met coupesvan de buren en de loterijvereeniging een prachtige lamp; van de gezamenlijken stalhouders een fraai bloemstuk. Van verschillende andere leveranciers waren voorts tal van bloemstuk- ken ingekomen, terwijl de gelagkamer en de woonkam-er met guirlanes waren versierd. Het kwieke, gemoedelijke vrouwtje, was hiermede ten zeerste ingcnomani en verheug- de zich op den feestavond dien men heden zou houden. Ze was evenwel al les behalve te spre- ken over het feit dat ze voor het feest slechts tot drie uur permissie had kunnen bekomen. „:Nooit, mijnheer, aldus het vrouwtje, iser in mijn zaak iets gebeurd waard'oor de poli tic mcest optreden, waarvoor is het nu noo- dig, dat wij voor deze gelegenheid, met een besioten gezelschap, niet zoo lang kunnen fecsten als ons goed denkt." Eerlij'k gezegd kunnen ook .wij niet in zien/ welke schade daardoor aan de gemeenschaps- belangen zou( worden geh Onze vroede vaderen, die maar zoo grif, op grond van eigen inzichten, verordeningen in het leven roepen, zouden o. i. wel eens goed doen, zich bij deze menschen op de hoogte te stellen welke onnoodige moeiellj'khedsn zij daardoor aan het zakenleven van de eenvou- dige burgers opleggen. Een dergelijke uitspanning is alls schake1 voor den bloei van Alkmaar onmisbaar. Met marktdagen wordt er met een drietal stal- knechten gewerkt om de riituigen zoo goed mogelijk op te stellen. De moeilijkheden daar- bij ondervonden waren vaak van dien aardl dat ernstig overwogen moest worden, het be- dnijf er maar aan te geven. Geluikkig was dit irni wat beter geworden. De opheffing van de Paardenmarkt had voor haar zaak, en dergelijke zaken in haar' amgeving, een groot nadeel gebracht. Ze nam echter wel aan dat deze maatre- gell! niet genomen was om haar te benadce- fai, maar begreep niet, waarom de uitspan- ningszakeni, door het 11 uur sluiten, noodle- loos benadeeld moesten wordlen. De bezoekers uit de omgeving, die met •paard en rijtuig komen, kunnen daard'oor in een uitspanning, als zij van de een of ande re uitvoering komen, vaak niets gebruiken en daarvan moeten wij het hebben, aldus het vrouwtje. Wij wezeo haar er op dat voor bijzondere gelegenheden toch verlenging aangevraagd kam worden; doch zij voerde hiertegen aan dat dit zoo moeielijk te verkrijgen is, dat ze maar geen moeite meer doet. Voor de voorstelling van „Het Teeken des Kruises", waarvoor verschillemde van haar dlienten in de stad waren gekomen, had ze ook nog verlenging verzocht, die haar echter was-geweigerd' en dan wil men in Alkmaar nog wel een schouwburg stichten. Om haar in een betere stemming te bren- gen zeiden wij haar, dat ze haar wenschen maar eens naar voren moest brengen bij de raadsledam van haar richting, doch haar antwood hierop was: dat geeft ook al niets, want ik heb er Hein (den heer Klaver) en mijnheer Bak, al zooveel malen over gespro- ken. Wij verlieten ten slotte het vrouwtje met het uitspreken van de beste wenschen voor haar feest en met haar in overweging te ge ven zich nu maar niet door die dingen te laten ergeren. Aan onze vroedschap geven wij echter in overweging ook eens open oog te hebben voor de moeielijkheden van deze menschen. EEN AARDIGE VERRASS1NG VOOR DEN DIRECTEUR DER HANDELS- SCHOLEN. Vrijdagmorgen wachtte den directeur der H'andelscholen, dr. Postma, bij zijn te- rugkomst op school, nadat hij den dag tevo- ren in Amsterdam gepromoveerd was tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, een aardige verrassing. Alle leerlingen hadden zich in de leeraars- kamer verzameld en een der leerlingen der 5de klasse wenschte hem in een keurige En- gelsche toespraak, uit naam van alle leerlin- fen en van de vereeniging ,,Pacivoi!o" geluk. evens bood hij hem als blijvende herinne- rig aan dien voor hem zoo gewichtigen dag een zilvcren inktkoker met inscripticen een ets van de Alkmaarsche Waag aan. Bijna alle leeraren en leeraressen, ook eenige oud-leeraren en oud-leerlingen hadden reeds Donderdag in Amsterdam op de recep- tie in het Universiteitsgebouw blijken van hunne belangstelling gegeven. XEZING GEMEENTELIJKE REGISTRATUUR. Zaterdagmiddag 6 uur had ten stadhuize alhier de laatste der drie bijeenkomsten plaats waarin de heer Noorder.bos, leider van het Registratuurbureau der Vereeniging •van Nederlandsche Gemcenten, een lezing heeft gehouden over de gemeentelijke regi- stratuur. Nadat die vorige malen onderschei- denlijik was gesproken over de archieford'e- ning en de archiefadministratie werd thans een uiteenzetting gegeven van het systema- tisch registratuurplan der bovengenoemde vereeniging. Dit plan wordt thans in onge veer megentig groote en kleine gemeenten (w. o. Alkmaar) met veel succes toegepast De lezing werd bezocht door een vijftigtal gemeentesecretarissen, ambtenaren ter secre- tarie, enz. uit Noordholland boven het IJ. Des middags om vier uur was door dien registrator ter gemeentesecretarie van Alk maar voor een clertigtal deelnemers een uit eenzetting gegeven van de daar gevolgcfe wijze van archiefadministratie. BURGERLI IKE STAND. GEBOREN. Jan, z. van Jan Siewert Onno Meffert en Frcdcrika Albertina Johanna de Haak. Theodora Cornelia, d. van Stendert Adrianus Groot en Catharina Cornelia Zuurbier. Hendrikus Marinus, z. van Johannes Vosse en Adriana Pieternella de Jong. Arijan, z. van Jan Goudsblom en Trijntje Rempt. Johanna Maria Constance, d. van Adriaain Jacobus van Beugen en Wilhelmina Afina Elisabeth Hendrikse. OVERLEDEN: Nicolaas Velzeboer, 66 jaar. Jacobus van den Berg, 68 jaar. Hendrik Jacob van Eijk, 36 jaar. HYGIeNE- Elfl VEILIGHEIPSH0EKJE MOEDERS, BESCHERM UW KIND. VERKOUDHEIDvoor volwas- senen een BEZWAAR, vormt voor ZUIGELINGEN en kleuters een groot GEVAAR. Van elke honderd kinder en, die beneden het jaar sterven, gaan on geveer twintig DOOD aan LONG- AANDOENINGEN. Houd zooveel mogetijk VERKOU- DEN, HOESTENDE personen uit de buurt van Uw kleinen. GEZONDMEIDSRAAD. in de eerste helft vervangen door Klinkha- mer. Z. V. V. had een flink elftal waarin ech ter diverse oude bekenden, zooals Mars, de Heer, Rijkeboer en Breeuwer, werden gemist. Voor de rust had Alcmaria het beste van het spel, doch van de vele kansen werd er niet een benut. Z. V. V. wist van een kans te profiteeren door via de paal een doelpunt te maken. Na dte rust had Alcmaria er beter den gang in. Na zeven minuten was het al 21 voor Alcmaria door twee mooie doelpunten van Homan en Klinkhamer. Mulders voegde er nog een heel mooie derde goal aan toe, waarna een te langzaam uitloopen van Alc- maria's keeper, Z. V. V. een tweede doelpunt bezorgde. Tegen het einde redde de Alcmaria keeper nog eenmaal een zeker doelpunt. De stand bleef 32 voor Ailcmaria dat hiermede een mooie overwinning behaalde. Er werd over't geheel vrij goed gespeeld. Het afwer- ken van de aanvalien had echter beter kun nen zijn. Hartland speelde een zeer goeden backpartij. Scheidsrechter Katoen leidde goed. Z. V. V. speelde soms wel wat forsch. De wedstrijd Alcmaria III tegen Alkmaar I die's morgens werd gespeeld voor de le klas N. H. V. B. eindigde in een 42 overwin ning voor Alcmaria III De beide doelpunten vau Alkmaar ontstonden uit strafschoppen. Bl. WitUnitas 31 HollandiaWest-Frisia 21 K. F. C.Bloemendaal 21 Ajax IIIAlcmaria II 30 Alcmaria trof Ajax III in zeer goeden vorm, met de Kruiff, Jo Pfflser en Couton in 't elftal. Spartaan—Excelsior 2—3 Vitesse—Doto 41 Z. A. C.Heracles 31 WageningenE. Boys 21 Noad1—Willem II 3O. B. V. V.—M. V. V. 1—4 H. S. C.Frisia 12 G. V. V.—W. V. V. 0—4 LeeuwardenVeendam 2I De Intern, wedstrijd OostenrijkCecho- Slovakije werd door Oostenrijk met 20 ge- woninen. BELGIe—HOLLAND I—1. De wedstrijd Belgie—Holland, die vooral bij onze Zuidelijke naburen met zooveel be langstelling werd tcgemoet gezien, is geein- digd in een gelijk spel. Direct na het begin kreeg Holland door een goal van Tap de leiding. Rust l—O. Na de pauze duurde het nog zeven minuten voor Adams voor Belgie gelijk maakte. Zoo bleef de stand tot het ein de. Wij lazen o.m. in de Courant. De wedstrijd1 was alleen aantrekkelijk door het zich srel verplaatsende spel, maar zal den aanwezigen leden van het voetbalcoogres te Brussel geen hoogen dunk gegeven heb ben van het spelpeil in beide larnden en voor al niet van dat van het NederlandSche voet- balspel. De Belgen hebben met d i t gelijke spel hun 5—0 ncdcrlaag in Amsterdam reeds gewroken, want de uitslag van dezen strijd is het eenige, waarover de aanhangers, van onze nationale ploeg zich kunnen verheugen. Dit typeert reeds .de prestatie van ons elf tal. Zeer middelmatig. v. d. Meulen was schitterend. Denis goed. v. Haeren zwak vooral in samenwerHng met Groen. Half- linie Alleen v. Heel internationaal. In de voorhoede viel Oldenburg in voor Kuchlin. Tfldsehriften. TIJDSCHRIFTEN. In de Maart-aflevering van het geil'llustreer- de jeugd-tijdschrift „Zonneschijn", wordt een Russisch sprookje vertelt, dat door Anton Pieck talentvol geiliustreerd. is, Mevr. A. M. H. Baver, verhaalt van Baboes kind en Catharina geeft een vertelling over een kast- geschenk van Zwarte Peter, Anna Wins en Marie Ovink Soer maakten een aardig melodietje met tekst: „Na het bad". U. G. Dorhout voert zijn jeugdige leze- ressen en lezers naar 't schoone Gaaster- land en geeft daarbij eenige zrer fraaie photo's. Van Motor Muncbhausen vertelt de re- dacteur A. B. van Tienhoven en H. E. Kuijl- man laat in woord en beeld zien, wat er ge- beurt „Als de lente komt". Jan Wagenaar fantaseerde verders over De viucht van den blauwoog „Het Leuke hoekje", de wedstrijd en raadsel-rubrieken zijn, als gewoonlijk, weer uitstekend ver- zorgd. Sport. VOETBAL. Alcmaria Victrix I wint den wedstrijd voor den Rauch Beker met 3—2 van Z. V. V. na met de pauze met 1—0 te hebben achtergc- staan Het prachtige voetbalweer, had gisteren heel wat toescbouwers naar het Sportterrein gelokt om getuige te zijn van den Bekerwcd- strijd Alcmaria—Z. V. V. Alcmaria ver- scheen met twee invallers, op de rechtsachter en de rechtsmidden plaats. De liiukshalf werd TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.5 te Brest. Laagste barometerstand 754.7 te Isafjord1. Verwachting (van den avond van 15 Maart tot den avond van 16 Maart): Zwakke tot matige noordwestelijke tot zuidwestelijken wind, zwaarbewolkt met tij» delijek opklaring weinig of geen regen, iets zachter overdag. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) Schermeer, 11 Maart 1926. Aan den WelEd. heer Redacteur der Alk maarsche Courant te Alkmaar. Zeer geachte Heer! In verband onlangs opgaaf gedaan te heb ben van een vreemd hemellichaam, waarna mij gewend te hebben tot de directie van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt om inlichting omtrent de mogtlijkheid van het bestaan van een beweegbare ster want dit is het inderdaad met noodige in lichting door mij meermalen opgemerkt, heeft enderget^kende beric':t terug ontvangen van den heer noofd-directeur, dat, ofschoon dc sterrenkunde bi 'ren hun taak ligt, zij toch wel kunnen zeggen, dat bewegingen, als door ge- meld, niet mogclijk zijn bij een hemellichaam en men eerdcr zou denken aan een aardsch voorwerp (vlicger of vliegmachine). Inderdaad kan van geen aardsch voorwerp spr^ke zijn en waar de meening uitgesproken wordt, dat bewegingen bij een hemellichaam uitgesloten zijn,. zoo verwekt dit mijn ver- moeden nog des te meer, of inderdaad met iets buitengewoons, of abnormaal als merk- waardig licht of licmelv -rschiin^Fte doen te hebben als een vcemJ hemellithaam, welke conclusic ondergeteekende direct trok, zou-

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2