me DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No, 63 Hondcrd acht en fwintisrste Jaarsrana: DLNSDAG 16 MA ART Buitenland. JL MwUkM Dit namrner besfaat ait 2 bladen. Dcze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestnagen, nltgegeven. Abonnementsprijs bij vooruit'oetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door fad geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsntimmers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlENi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Oroote letters naar plaatsrofmte. Brieven franco aan de N. V. Boek en Handelsdrukkerij v/b HERMs. COSTER ft ZOOR, Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteurt Tj. N. ADEMA, DE VOLKENBONDSVERGADERING. Maandagmiddag heeft een bijcenkomst plaats gehad van vertegenwoordigers van de Kleine Entente/ welke zich bereid heeft ver- klaard voorloopig tot den herfst afstand te doen van den door Benesj bezetten zetel in den Raad, opdat deze door de Assembler eventueel aan Polen gegeven zal kunnen worden. De mogendheden der Kleine Entente verwachten evenwel, in September a.s weder een harer staten-leden waarschijn lijk Joego-Slavie gekozen zal worden. In de plaats van Zweden, dat, geliik reeds ge- tneld, zich schijnt terug te trekken, zou N e- d e r 1 a n d of een andere Scandinavische mogendheid optreden. De vertrouwelijke bijeenkomst van den Volkenbondsraad, welke gistermiddag gehou- den werd, heeft meet dan drie uur geduurd De leden van den Raad gaven slechts korte verklaringen betreffende de gehouden beraad- slagingen. Zco verklaarde Briand, dat de zaak nog niet haar beeindiging nabij is ter- wijl Benesj weer liet doorschemeren, dat de zaken er slecht voorstaan. Alle raadsleder. trokken min of meer mismoedige gezichten. waaruit men zou kunnen opmaken, dat de gevoerde besprekingen niet bijzonder succes- vol zijn geweest. Naar gemeld wordt heeft de Litausche de- iegatie te Geneve aan den Volkenbondsraad een schrijven gezonden, waarin geprotes- teerd wordt tegen eventueele toewijzing van een raadszetel aan Polen, daar Polen zijn volkenrechtelijke verplichtingen niet is nage- komen. De zitting van de Assemblee, die aanvan- feelijk op hcden was vastgesteld, is uHcrsteld tot Woensdag. Het Hbld. meldt het volgende: De opeenvolging van eompromis-voprstel- len door den Raad of individueele raadsleden aan de Duitsche delegatie, brengt de laatste in een mceilijke positie, vaak te mo den wei- geren, hetgeen een ongunstig effect op de in iernationale publieke opinie dreigt te hebben. Vandaar de veelvuldige Duitsche verklarin gen aan de Duitsche en internationale pers, waramede de geheimzinnigheid der overige delegates een sterk contract vormt. Intusschen schijnt onder dezen druk het Duitsche standpunt zich in zooverre te wij- zigen, dat Duitschland niet langer halsstar- rig weigert een verbintenis formed of anders aan te gaan. alvorens het in den Raad getre- den is. Onder de talrijke ontwerp-oplossin- gen, op de nieuwe bereidheid gebasecrd, schijnt hedenavond de m-eergenoemde uittre- ding van Zweden en de vervanging dcor Po len met of zonder andere niet-permanente substitueeringen het sterkst overwogen te worden. Minister Unden zou daarover met Stockholm overleg plegen. Intusschen is het feit. dat de bijcenkomst der Assemble voorloopig u:tgesteld is tot Woensdag, een aanwijzing, dat de oplossing nog eenigen tijd zal behoeven, wellicht mede in verband met geruchten over een nieuwe oppositie van Brazilie. ter bestriding waar- van Briand telegrafisch een pleidooi naar Rio de Janeiro zou hebben gezonden Gisteravond was de toestand nog niet ver- beterd. Het Hbld. teekent bij een bericht hierover aan. Heden is dus nog geen oplcs- sing in het zicht, lot groeiende ergern s van de talrijke leden der Assemblee. die werke- loos moeten toezien, hoe de Raad het prestige van den Volkenbond steeds meer dcet kwij- nen. Blijkens een bericht uit Geneve heeft de Fransche delegatie verklaard er van over- tuigd te zijn, dat alle moeilijkheden voor Woensdag a.s. uit den weg zullen zijn ge- ruimd, zonder dat Frankrij'k zijn standpunt behoeft prijs te geven. Volgens „Central News" heeft Stresemann verkaard, dat een compromis als de resig- natie van Zweden ten bate van Polen de open bare meening in Duitschland weliswaar niet zou bevredigen, maar dat dit toch een van de vele mogelijke oplossingen zou zijn Op aandringen van zijn collega's heeft de Braziliaansche vertegenwoordiger Mello Franco, die nog gister verklaarde, dat zijn regeering in haar oppositie tegen de toelatimg van Duitschland zou volharden, zoolang dit zich zou verzetten tegen de instelling van een permanenten zetel ten behoeve van Brazilie, er in toegestemd, bij zijn regeering nieuwe instructies te vragen. In tegenstetling met de andere Berlijnsche bladen dringt de „Vorwarts" er met klem op aan, dat de Duitsche delegatie te Geneve haar goedkeuring zal hechten aan het Zweed- sche voorstel. Het blad betoogt, dat de prin- cipieele opvatting van de Duitschers te Ge neve de overwinning heeft behaald. Zij zou den het Zweedsche voorstel niet kunnen ver- werpen zonder d« correcte en logische hou- ding, die zij tot dusver Ingenomen hebben, op te geven. Het komt er immers, zegt de „Vor- warts", thans nog slechts op aan of Polen Volkenbondsraad komt. -Dit is een kweslie van zoo luttele beteekenis, dat de Duitsche delegatie er geen twistpunt van kan maken, zonder zichzelve in het ongelijk te stellen. Ten einde mede te werken aan het dcel, dat de Zweedsche vertegenwoordiger door zijn aftreden zou trachten te bereiken, zal Benesi tcgelijkertijd ontslag nemen, zocdat de As semble zou moeten overgaan tot twee verkie- zingen ter toewijzing van twee n ma- nente raadszetcls. DE 8-URENDAG-CONrEREMIE* De internationale conferentie betreffende de toepassing van den achturigen arbeidsdag werd gister te Londen in het migisterie van Arbeid geopend. De ministers van Arbeid van Belgie, Frankrijk, Duitschland, Italie en Engelard zullen er aan deel nemen Het voornaamste doel der conferentie is een uniforme standaard voor den werktijd vast te stellen in de vijf voornaamste industrieele landen van Europa, welke de arbeidersklasse zal beveiligen tegen verderen inbreuk op de verkorting van den werktijd, die onmiddellijk na den oorlog werd verkregen. De conferentie heeft de conventie van Was hington van 1919 te bespreken met het doel vast te stellen of er volledige overeenstem- ming kan word'en bereikt over haar interpre- tatie en toepassing, daar de bepalingen dezer conventie dikwijls verkeerd worden uitgelegd. In een „Times"-artikel van de hand van den ter zake kundige G. N. Barnes wordt uiteengezet, dat het Dawes-plan, de overeen- komsten betreffende de terugbetaling der oor- logsschulden en* het Locarno-pact, niet tot volledige economisch herstel kunnen leiden, zonder een internationale overeenkomst, die de commercieele mededinging tusschen de groote landen beletten zal te ontaarden in een race, waarin elk dezer landen den levens- standaard van zijn arbeiders tracht omlaag te drukken, om een voordeel tegenover zijn mededinger te Krijgen. Het is duidelijk, dat op den langen duur van verlenging van den arbeidstijd en van vermindering der loonen niemand voordeel zal trekken. .Mededinging van deze soort is door minister Arthur Steel Maitland verge- leken met den bewapeningswedloop van vo6r den oorlog. De conventie van Washington heeft wel een limiet van 48 uur aan de werkweek ge- steld en een grens van 8 uur voor den ar beidsdag, maar er is twiifel gerezen wat het aantal en den aard der uitzonderingsgevallen betreft. De conventie is s1echts gerafificeerd door zes landen, Bulgarije, Chili, Ochoslowakije, Griekenland, Indie en Rocmente. De conferentie is gisteren geopend door Baldwin, die (volgens het Hbl.) o.m. het vol gende gezegd heeft: De groote massa der arbeidersklasse gaat zwaar gebukt onder de vrees dat zij na ver- schrikkelijke jaren te hebben doorgemaakt en ten slotte te boven te zijn gekomen, zal wor den terugnebracht in een economischen toe- stand, welke slechter zou zijn dan die van vo^r den oorlog. Wij alien vertegenwoordigen vooruitstre- vende landen en wij verheugen ons over de weldaden van grooten socialen vooruitgang. Indien wii eensgezind ziin, kan dit belang- riike voordee'en opleveren voor de Europee- sche beschaving. Ik weet dat er menschen zijn, die zeggen dat irternationalen regelingert op dit gebied voor den eenen staat voordeeliger zijn dan voor den and°ren, maar dit is niet zoo. Het is niet mogeli-'k dat het eene land in Europa welvarend wordt ten koste van het andere. Wij a"en kunnen zeer goed vooruit komen en materieel voordeel verkriigen, indien wel- vaart het gemep^sch^npeliik goed van alle landen is en ind'en deze voordeelen gemeen- sc^appeliik worden verkregen. De Duitsche minister Braun hield een re de. waarin hii verklaai-de, dat h°4 Duit^he vo'k in een sfeer van verzoeningspolitiek wenscht te arbeiden en dat deze conferentie als een kleine Volkenbond moet worden be- schouwd. Het werk der conferentie vordert slechts langzaam daar de gedelegeerden zich van vier verschillende ta'en bedienen, zoodat iede- re redevoering verscheidene malen moet wor den vertaald. DE FRANSCH-ENGELSCHE OORLOGSSCHULD. Van officieele zijde wordt bevestigd, dat de nieuwe minister van financien Peret begin April naar Londen zal vertrekken om onder- handelingen aan te knoopen betreffende de Fransche schuld. Peret bespreekt in een Fransch officieel orgaan den toestand van de Fransche financien en constateert, dat hij zich bij zijn Londensche besprekingen voor alles door de grondgedachte van vertrouwen zal laten leiden; het kemt er vooral op am het algemeen vertrouwen te herstel'.en. Indien dit bereikt is, zul'.en de bestaande moeiljikhedta DE TOESTAND IN CHINA. Naar verluidt zouden de ambassadeurs der Groote Mogendheden te Peking een ulti matum overftandigd hebben, waarin geeischt wordt volledige zuivering van het Taku- kanaal van alle hindernissen, voor Mar.nclag a s. Indien hieraan geen gevclg wordtge geven, zouden de corlogsschepen der eischen- de mogendheden zonder verwijl een aan- vang maken met de beschieling van de Taku- fort:n en hiermee voortgaan, totdat de ver- sterkingen aan de Paiho-monding volledig verwoest zullen zijn. Deze nieuwe nota meet een gevolg zijn van de beschieting van de Japansche destroyers en practisch als een "laatste poging der groote mogendheden be- schouwd worden. HET FUNDAMENTALISME WINT VELD. Men herinnert zich het proces, het vorig iaar Juli door de z g. fundamentalististen, de aan'.iangers van de oud-testamentische op vatting omtrent het cntstaan van_ den mensch, aanhangig gemaakt tegen den leeraar Scopes, te Dayton, in Tennessee, die had geleeraard dat de mensch afstamt van een lagere dierscort, en dat eindigde met een algemeen officieel verbod om in de instellin gen van onderwijs in Tennessee leerstelilngen te verkondigen stri'dig met die van den Bij- bel. Sedert heeft de staat Texas zich bij de fundamentalisten aangesloten en eveneens een verbod uitgevaardigd. En thans kemt uit Amerika het bericht, dat ook de staat Missis sippi aan zijn odnerwijskrachten, op straffe van boete en ontslag, verbiedt, tegen het bij- belsehe scheppingsverhaal te zondigen. Het fundamentalisme dreigt nog verder om zich heen te grijpen. De ..City Board of Education" te Atlanta, de hoofdstad van Ge- orgie, heeft het nderwiis in de leer der evo- lutie verboden, terwiil de fundamentalisten in Kentucky eveneens een campagne voorberei- den tegen de Darwinistische leerstellingen. De leeraar Scopes, de man die de hcele beweging heeft ontketend, studeert intus schen aan de Universiteit te Chicago biologic. DE BRITSCHE LEGERBEGROOTTNG. Gister de legerbegrooting 1926/1927 in het Lagerhuis indienende zeide Sir Laming Worthington Evans, de minister van oorlog, dat't niet gemakkelijk is geweest de begroo ting, vergeleken bij verleden jaar, met 2 mil lioen pond sterling te verminderen. Het to- talbedrag, dat hij vraagt is 4254 miLioen. tegen 44U2 millioen pond in het loopende jaar. De minister zeide, dat de manoeuvres van den afgeloopen herfst veel geleerd heb ben, speciaal met betrekking tot het gebruik van mechanische vervoermiddelen. Er bleek o. m., dat de zco noodige mobiliteit niet ver kregen kon worden, indien paardentranspor- ten de mechanisch voortbewegen troep ver- gezelden. Thans worden allerlei experimen- ten verricht tot ccnstructie van iets dat zoo- wel van algemeen als van militair nut zal zijn en dat door commercieele verbruikers gereed zou kunnen worden gehouden voor tijden van nood. Komende tot de kwestie van de promotie der officieren zeide de minister dat de Leger-" raad van oordeel is, dat geen ingrijpmde ver- andering dient te worden aangebracht in de huidig stelsel van normafe promotie in de subalterne rangen. De Legerraad heeft even wel besloten dat in de jongere officiersran- gen, zij die bijzendere geschiktheid bezitten sneller promotie zullen maken. ki de hcold- officiersrangen zal de bevordering voortaan naar keuze gcschieden. VOOR ONTE1GENING DER VORSTE- L1JKE E1GENDOMMEN. Volgens de „Montagmorgen" hebben reeds zeven millioen personen hun naam gezet op de lijsten der Sociaal-Democraten en Commu- nisten inzake de volksstemmig voor de ontei- gening der (Duitsche) vorstelijke eigendom- men. DE HEROPENING VAN HET TAKU- KANAAL. Het ultimatum van de mogendheden inzake de heropening van het faku-kanaal is uitge- steld in afwachting van de houdig van Chi na jegens den beslisten eisch van Japan en te vens van de houding van het Kabinet te To- kio. HALLOH, MET NEW YORK... Zondag hebben de inwoners van Londen op gewone wijze door de telefoon kunnen spreken met... New York. Een Londenaar werd aangesloten met het Postkantoor te Boston. De vrouwen van eenige personen d.e aan de experimenten deelnamen wisselden eveneens complimenten met elkander. DE OPVOLGER VAN KARDINAAL MERCIER. Tot opvolger van kardinaal Mercier, als aartsbisschop van Mechelen is door den paus benoemd mgr. Ernest van Roey, voordien vic?ris-g«ieraaj ia het aartsbisdom van Mc chelsk PROTESTBEWEGING VAN DUITSCHE WIJNBOEREN. De groole protestbeweging der E)uitsche wijnboeren is gister met een reusachtige ver- gadering te Oestrich voortgezet, waarvoor uit het voornaamste wijnbouwgebied, den Rheingau, meer dan 5000 wijnboeren ver- schenen waren. De vergadering vond in de open lucht aan den oever van den Rijc plaats. De stemming was zeer ernstig en kwam in telegrammen aan den Rijksdag en de polltieke partijen tot uiting, waarin de onmiddellijke vervul'.ing van de wenschen der wijnboeren: bescherming van de binnen- landsche productie, en verklaring van het ge heele wijnbouwgebied tot „Notstandgebiet", geeischt werd. Uitdrukkelijk werd er op gewezen, zegt de Tel., dat thans voor de laatste maal de wijn boeren hun wenschen tot uiting brengen en dat hun geduld uitgeput is. De regeenngs- president Ehrler. die op de vergadering aan- wezig was, deed de toezegging, dat hij alles zou do:n om te helpen, daar hij tijdens den korten duur van zijn functie reeds den diep- sten indruk had gekregen van den zeer groo ten ncod onder de wijnboeren. RUSLAND HERVAT DE ONDER- HANDELINGEN MET ZW1TSERLAND. Naar de ,,B. B. G." van goed ingelichte zijde vemeemt, heeft de Sovjet-regeering aan den Russischen gezrnt te Berlijn, Krestinski, opgedragen de onderhandslingen met Zwit- serland af te breken, als Zwitserland op zijn schadeloosste'.lingseischen blijft staan. HIJ WILDE EEN TREIN ZIEN ONTSPOREN. De locomotief van den sneltrein Bordeaux Milaan is dezer dagen bij Montluqon ont- spoord. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van den machinist werd voorkomen dat de rijtuigen ontspoorden; er hadden ook geen persoonlijke ongevallen plaats. Met een hulp- trein werden de reizigers verder vervoerd. Het ongeval werd veroorzaakt doordat 'n 15- jarige knaap een stuk ijzer op de ra'ls had ge- plaatst. Hij werd aangehcuden en bekende; hij had een trein willen zien ontsporen! GROOTE METSELAARSLOONEN. In de bouwvakken te New York dreigde dezer dagen een staking, die slechts voorko men kon worden door een aanzienliike loons- verhooging, waardoor de loonen der arbei ders in de bouwbedrijven op een peil zijn ge komen. dat >vaarsch;jnlijk wel het hoogste ter wereld is. De loonsverhooging komt den werk- gevers op 120 millioen gulden per jaar te sraan. Vo'gcns de nieuwe loonschaal, aldus p „Da.iv Telegraph" zullen de New Yorksche t'mmerlieden ten getale van 32000 voor hun acht uur arbeid per dag f 28.80 ontvangen. f 3.60 meer dan zij voordien hadden, en daar het eon der timmerli-den de maatstaf is voor het toon van metselaars, schilders, electri- ciens, etc zu'itn deze groepen evenredige ver- hooginpen ontvangen. Steenhouwers en met selaars krijgen nu r<r dag 31.60, schilders en e'ectriciens /28 80. De vakvereenigingen hebben met het ver krijgen van deze hooge loonen evenwel geen onvermengde overwinning behaald. want vol gens de nieuwe overeenkomst moeten de ar beiders bepaalde euvels, die den voortgang der werkzaamheden belemmeren, uit den weg ruimen. Zoo moeten de z g. helpers, die in den regel tweederdc van het loon van den ge heel geschoolJen h^ndwerksman verdienden worden atgeschafi. De helpers worden nu ge wone leerjon^ens Van de loonsverhooging zullen 100 000 handwerkslieden in New-York genieten, die daair'oor loonen gaan ontvan gen. die in geen nkel andere stad ter werelv zullen worden ketaald. COOK OVER HET FNGELSCHE STEENKOLEN-RAPPORT. Cook, de secretaris van de mijnwerkersfede- ratie, verklaarde Zaterdag, niet te gelooven, dat het met de steenkool-indushie gedaan zou zijn. Het nieuwe tijdperk, waartoe zij zal komen, beteekent juist een verjonging van de ze industrie. Steenkool zal steeds een vitale rol spelen in het economisch leven van het volk. De huidige impasse is een gevolg van het falen van hen, die voor de industrie ver- antwcordelijk zijn. De geheele wereld, aldus Cook, kijkt thans naar Engeland, om te zien, hoe wij het probleem behandelen. leder leider heeft thans groote verantwoordelijkheid. Het rapport moet grondig bestudeerd wor den en de federatie der miinwerkers heeft met weinig genoegen gezien, hoe Frank Hodges voorbarig heeft geageerd, door in persarti- kelen uiting te ge\ en aan zijn eigen meening. Hodges drukte zeker niet de meening der mijnwerkersfederatie uit, vervolgde Cook. W: staan nu op een kruisweg. De natie heef plichten jegens ons, maar wij hebben ook plichten jegens de natie. Dag en nacht zul len wij werken voor den vrede in de industrie, maar cok voor loonen, waarvan onze mannen leven kunnen. Dit laatste is essential en daarom moei er samengewerkf word® met de kameraden in de vakbeweging en met de Labour-party. De eindbeslissing berust bij de arbeiders zelf. Met loonen die 30 pCt. beneden den standaard van 1914 zijn kan het Engelsche volk echter geen verdere offers van de mijn- werkers verwachten. Onze positie is duidelijk. Het is aan de regeering en aan de mijneige- naars de volgende stappen te doen Er zal een catastrophe in Mei komen, als de mijnwer- kers worden aangevallen. Er zijn veel goedc dingen in het rapport maar ook slechte, waar- onder in de eerste plaats de vermindering der loonen en een veranderlijk districtsminimum. De mijnwerkers kregen in het verleden nooit een verbetering of zij moesten er voor vechten, maar wat zij hebben gewonnen, moe ten zij nu ook houden. Niemand verwachtte dat de huidige commissie het loonprobleem zoo oplossen in het voordeel der arbeiders. want er zat niet een arbeider in de commissie. Cook protesteerde er, volgens de Tel., ten- slotte tegen, dat het minimumloon van 1924 zou worden opgegeven. GRAVIN BOTHMER VEROORDEELD. In het proces tegen gravin Bothraer te Berlijn heeft het O. M. wegens ernstigc valschheid in geschrifte, gepaard gaande met bedro-g, en wegens drie afzonderlijke geval- len van bedrog, onder toepassing van ver- zachtende omstandigheden, een totale straf van negen maanden gevangenisstraf en 300 Mark boete geeischt. Aan de rechtbanl. wordt overgelaten beklaagde al dan niet van de burgerrechten vervallen te verklaren. Laat in den avond werd gravin Bothmei wegens valschheid in geschrifte en bedrog in twee gevallen tot een gevangenisstraf van to- taal twee maanden en veertien dagen veroor deeld. Voor de andere ten laste gelegde feitor werd de beklaagde vrijgesproken. KORTE BERICHTEN. Een bedrag van twee millioen pond ster ling, zijnde de eerste halfjaarlijksche beta- ling van de Italiaansche schuld. onder- de vigueur van de Consolidatie-overeenkomst. die onlangs door Churchill en Graaf Volpi werd gesloten, werd gister ten gimste van de Engelsche schatkistgestort. De Engelsche conservatieven hebben den Lagerhuis-zetd veroverd, welke alle univcrsiteiten vertegenwoordigt, die vacant was geworden door het aftreden van oud- minis.er Fisher (lib.) Gekozen werd sir Al fred Hopkinson (cons.) met 2345 stemman, tervijl Ramsay Muir 2000 stemmen ver- kreeg. Volgens de ,,Vorwarts" is het Zondag- avond bij een demonstrate van de commu- nisten vor het ,,Volksbegehren" te Berlijn tot botsingen tusschen demonstranten en de po litic gekomen. Aan beide zijden bekwamen talrijke personen verwoodingen. Eerst nadat de politie aanzienlijke versterkingen te hulp had geroepen, kon de orde hersteld worden. Naar via Parijs gemeld wordt zou de Drusen-Sultan Atrasch door een uit een vliegmachine geworpen bom ernstig verwond zijn. Het Noorsche Storting zal heden de de- batten openeu over de regeeringsverklaring. Volgens net orgaan der boerenpartij is de re geering voornemens, een commissie te benoe- men, welke voorstellen moet indienen in zake bezuiniging op de begrooting. Naar uit Athene wordt gemeld, heeft generaal Pangalos een verordening ondertee- kend. waarbij het aan Venize'.os en aan leden van de vroeger dynastie wordt verboden zich candidaat te stellen bij de verkiezingen voor het presidentschap van Griekenalnd. In een kolenmijn bij Doncaster (Enge land) is de stelling voor een nieuwe tnijn- schacht ingestort. Men vreest, dat zes per sonen daardoor om het leven zijn gekomen. Een groote brand heeft gewoed in een opslagplaats van katoen en wollen stoffen te Tour. De schade bedraagt ruim 5 millioen francs. Tijdens de blusschingswerkzaamheden werden twee brandweerlieden gedood en viiftien gewond. De Turksehe delegatie 5s te Genfeve aangekemen om over de Irak-kwestie te on- derhandelen. Het stoomschip „Arabia", van de Ham- burg-Rhein Linie, dat door de Siemens- Schuckertwerke gecharterd is, van deze firma de vlag voert en met lading onderweg is, heeft zijn bestemmingshaven Limerick (Ter land) niet bereikt. Gevreesd wordt dat het schip als verloren moet worden beschouwd1. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in de bureaux der .Action FranQaise" een brand uitgebroken, die aan boos opzet wordt toegeschreven. De brand is ontstaan onder rle t-ap. die de lokalen der Ligue d'Action Francaise verbindt met de redactiebureaux. De hoofdredacteur Pujo verklaarde reden fe hebben te gelooven aan brandstiditing achads vrii aanzieDlijk. AARSGHE COMMIT. t i L

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1