PAWESTASSGHEM. N -- NAAMSVf-RANDERINO -v - De Kring van Alkmaarsche Vakmusid heeft in zijn Zaterdag gehouden vergadering besloten dat deze organis&tie voortaan den naam zal dragen van Kring van Vakmusic. voor Alkraaar en Omstreken". tJtTlL. LICHTOP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 6.26 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. BURGERLIJKE STAND. CEBOREN: Hillegonda Catharina, d. van Johannes Ros en Agnes Catharina Maria van Die- pen. Jacomijntje Grada Maria, d. van Derk Willem Abelskamp en Neeltje Clasina Bruin. Levenloos aangegeven kind van Evert Asjes en Margaretha Elisabeth Lee- ineijer. 1 OVERLEDEN: Teunis Groot, 61 jaar. Dirkje Zwaan 4 jaar. Efc fl^enTcTer cdrhWs§ie IKifWK "fef^TcT tijeen komen en mededeelingen opstellen, vaarin aanwijzingen zullen voorkonien over bet gebruik van nauwkeurige vakwoordem, Nederlandsche zinswendingen, enz. Tevens zal de commissie zich ook tot de des-betref- fende openbare besturen wenden, om foutieve uitdrukkingen op uithangborden en formu lieren te doen verdwijnen. DE BRAND AAN DEN NOORDBLAAK. De Rotterdamsche politie verzoekt te mel- den, dat de sigarenwinkelier B., wiens winkel aan den Noordblaak te Rott. op Maandag 22 Februari is uitgebrand, we Ike brand zijn vrouw en beide kinderen het leven kostte, nog steeds in het ziekenhuis aan den Coolsingel verpleegd wordt, zoodat van zijn inslui+ing in het huis van bewaring, wegens brand- stichting, waarover den laatsten tijd hard- nekkige geruchten de ronde doen, geen sprake is. SCHADE AAN TULPEN. Mep schrijft: Nu de laatste tulpen boven den grond staan, heeft men een goed overzicht gekre- gen van de door den hoogen waterstand in den afgeloopen winter veroorzaakte schade aan heit bollengewas. Alleen te Heemskerk is aan een kweeker een schade toegebracht, die met geen 8000 te betalem is. Verder treft men in de Heems- krker duinen tal van beplante bollenakkess aan, waarvan tot den laatsten bloembol toe dooi het water is verloren gegaan. Veilig kan aangenomen worden, dat te Heemskerk en Wijk-aan-Duin deze schade op ten minste f 50,000 begroot kan wor den. KORTE BERICHTEN. Thans heeft mr. J. Limburg zijn ont- slag ingediend als lid, der Prov. Staten van Zuid-Holland. De minister van Onderwijs, mr. Was- sing heeft Maandag vergezeld van den heer H. J. de Groot, hoofdinspecteur van het nij- /erheidsonderwijs, een bezoek gebracht aan de Jaarbeurs te Utrecht, meer in het bijzon- der aan de inzending van de gemeente Schoonhoven, waarvan die der Rijksvak- en Kunstnijverheidsschool de kern uitmaakt. Ook de Oostenrijksche gezant te 's-Graven- hage bezocht de jaarbeurs. De voorstanders van verandering in de wijze van vi&chafslaan te IJmuiden, die een electrisch mijntoc_stel wenschen leggen zich niet neer bij de mislukte proef van verleden week. Wellicht zal een nieuwe poging gedaan worden waarbij de visch naar kwaliteit ge- sorteerd is. Op de begraafplaats Charlois te Rot terdam is gistermiddag onder groote belang- stelling ter aarde besteld het stoffelijk over- schot van ds. H. E. Beernink, prediicant bij de Ned. Herv- gemeente alhier. Vooraf werd in de kerk aan den Charlni- schen Kerksingel een lijkdienst gehouden. Tevoren was nog een rouwdienst ten hui- ze van den overledene gehouden. De kerk was geheel met belangstellenden gevuld, en ook buiten het kerkgebouw hadden velen zich verzameld. De Nederlandsche Reisvereeniging houdt ter gelegenheid van haar twintigjarig be- staan van 24 tot 31 dezer een propaganda- week. Maandagavond is op den Leidschen weg bij het Roomhuis gevonden de heer J. S. uit de Carolina van Nassaustraat in den Haag. Hij lag op den weg naast zijn fiets en had eenige verwcndingen aan het gelaat. Volgens zijn zeggen was hij door een auto aangere- den. De rijksmiddelen hebben in Februari [f 35,737,000 opgebracht, of f 2,427,000 meer aan verleden jaar. Sedert 1 Januari was de opbrengst van alle gewone bronnen 78,854,000, of 4,689,000 meer. Van die stijging was f 3,549,500 aan de invoerrech- ten te danken. Gisteren zijn onder Wariena twee kie- vitseieren gevonden, welke de Koningin zijn toegezopden. B. en W. van Amsterdam stellen voor aan de stichting van den Royaardsschouw- burg mee te werken. Met den trein van 4.46 uur S. S. heeft gistermiddag de heer Yrjo Saastamoinen, zaakgelastigde der Finsche regeering, die tot een andere functie geroepen is, de residence en ons land verlaten. Provinciaal nienws UIT HE1LOO. De afdeeling van den Bond van Staatspen- sionneering hield Dinsdagavond hare jaar- vergadering in 't Cafe Helder. Het verslag van den voorzitter, den heer K. Veldkamp, van de Bondsvergadering werd met applaus begroet. Het jaarverslag van den secretaris, den heer K- Blokker Wz., ademde een geest van tevredenheid, alles ging zijn ouden gang. De propaganda-avonden waren goed bezocht en het ledental klom van 158 op 160. De Tokening van den penningmeester, den heer J. Oostwouder, gaf aan een voordeeli^ saldo van 80.58. Voor het eerst ware'n de kassen van de propagandaclub en de vereem- ging gescheiden. De aftredende bestuursleden de heeren K. Blokker Wz., J. Oostwouder en Jac. Groote- willink, werden herkozen. Bij het punt „benoeming afgevaardigde naar de algemeene vergadering" werd beslo ten om, wanneer wordt vergaderd buiten de provincie, steun te vragen bij de federatie en anders de regeling en benoeming van een af gevaardigde aan het bestuur over te laten Bij de mededeel.ngen besprak de heer G Smits den inhoud van het bondsorgaan, dat zi. niet de plaats is voor topneelstukjes en verslagen van vergaderingen, welke in tele- gramstijl worden gegeven en soms weken oud zijn. Spr. stelde voor om deze klacht aan het Hoofdbestuur kenbaar te maken en op ver- betering aan te dringen. De heer Houtsma stemde hiermede volko- men in. Spr. meende dat we een vergroot or- ?aan kunen hebben voor den prijs die het nu kost. Ook moet de inhoud meer overzichte- lijk zijn en ook wat meedeelen over het bui- tenland o.a. Denemarken, waar stemmen op gaan voor verwezenlijking van ons doel. De voorzitter onderschreef de klacht, doch meende dat men dit op een bescheiden wijze moet doen om den redacteur Perio niet te Kwetsen, die zich jarenlang voor de zaak heeft gegeven. Met algemeene stemmen werd feesioten, dat het bestuur de klacht zal ken- E{j FRA ^KEXB ERO, Alklnaar, vindt U steeds de nieuwste baar maken. Door meerdere sprekers werd de wensche- lijkheid geuit om per circulaire de leden te vragen om hun contributie te verhoogen en nieuwe leden te winnen. Het bestuur zou hieraan zijn aandadit wijden, doch het meende dat het op den weg lag van de leden om hun invloed uit te oefe- nen. De heer de Groot (bode van de vereeniging) vroeg of de entree bij uitvodringea niet ver- laagd kon worden voor de leden. Verschillende heeren waren hier tegen. Be- toogd werd dat men het verschil grooter kon maken, maar dan in opwaartsche richting voor niet-leden. De voorzitter betoogde, dat dan een groo ter offer voor de propagandaclub uit de kas gevraagd moest worden. Het bestuur vond het niet wenschelijk om de entree te verhoo gen voor niet-leden. De heer Houtsma e.a. waren tegen een offer uit de kas der vereeniging; voor een dificit der uitvoering mag men geen offer vragen. De voorzitter zette uiteen dat de uitvoerin- gen ten plaatse zich niet kunnen dekken, daar- voor moet dus een offer gegeven worden, immers een uitvoering is propaganda. Voor opvoeringen buiten het dorp wordt geen tege- moetkoming gevraagd. De secretaris gevoelde wel wat voor het idee om de entree voor leden te verlagen. Men heeft eenmaal die propaganda-avonden noo- dig. Allen ^ijn niet overtuigd dat men alleen werkt voor verwezenlijking van het premie vrij staatspensioen en op andere plaatsen is het niet veel anders. Besloten werd dat voor de uitvoering op 28 Maart a.s. het bestuur de verlaging voor de leden zal bespreken. De boomplantdag voor de schoolkinderen gaat niet door. De boomen zijn reeds geplant en door den langen winter is de verzending vertraagd. Ook is er een partij boomen afge- keurd en hierdoor waren ze alle tegelijk aanwezig. Hoewel verschillende omstandigheden den plantdag in den weg stonden, is het toch jam mer dat deze dag niet doorgaat, temeer daar de Raad hiervoor een bedrag had gevoteerd en de jeugd hierop had gerekend. Door den heer P. A. de Lange is een nieuwe weg gemaakt in het bosch. De weg, die eenigszins is behard, zal met boomen wor den beplant. Ook is door genoemden heer een ontwerp gemaakt voor een villapark. De ge- meente-opzichter heeft dit in teekening ge bracht. Als dit 06twerp te zijier tijd kan worden uitgevoerd, is het de bedoeling klein model villa's te bouwen. Zijn we goed ingelicht, dan schijnt de mo- gelijkheid niet uitgesloten dat dit jaar reeds een begin wordt gemaakt met het bouwen van huizen. Indien zulks gebeurt, wordt gedacht dit tegen de grens van Alkmaar fe doen. UIT HEERHUGOWAARD. De heer Jac. van Nieuwland, stationsamb- tenaar alhier is als zoodanig overgeplaatst naar Bloemendaal. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Door de beide gehee'onthoudersvereenigin- gen, de afd. van den Bond van Staatspension- neering, het fanfarecorps ..Kmnst na Arbeid", en de zangvereeniging „Gemengd Koor" is een adres aan den gemeenteraad gezonden, waarbij verzocht wordt de verordening op de heffing van belasting voor vermakelijkheden zoodanig te wijzigen, dat van uitvoeringen der genoemde vereenigingen geen belasting wordt geheven. Enkele ouders van kinderen, die de U. L. O. school bezoeken, hebben met enkele uit Noordsrharwoude en Oudkarspel een adres aan den betrokken gemeenteraad ge- richt, waarbij verzocht wordt de schoolgel- den te willen verlagen. Het hooge school- geld is volgens veler oordeel oorzaak, dat niet meerderen de U. L. O. school bezoeken. We vernemen, dat weer pogingen in het work zullen worden gesteld om het daar- heen te leiden. dat het wetsontwerp tot ver eeniging der Langediiker gemeenten, dat nog steeds op het Departement van Binnenland- sche Zaken berust, in behandeling te doen nemen. Telesraintnen van heden. Otriffltfliik oernrrigegrd. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE 17 Maart. In de zit- (ing van heden werclen de debatten over de regeeringsverklaring voortgezet. De heer N o I e n s (R. K.) bepreekt earst de geschiedenis van het gezantschap bij den Paus. Dit is voor de roomsch-katho- lieken geen kwestie van geloof. alleen hech- zij er grootere betekenis aan dan anderen. Dev erldaring van 11 November hield ver- band met de vocrgenomen gedragslijn van de vier katholieke ministers. DE GEVOLGEN VAN DE MIST. HOEK VAN HOLLAND, 17 Maart Het van Rotterdam uitgaande Engelsche stooinschip „Ino" is hedenmorgen ten ge- volge van de mist in den Nieuwen Water- weg tusschen Maassluis en Vlaardingen aan den grond gevaren. Het schip zit zeer hoog. Sleepbooten zullen heden avond trachten het vlot te sleepen. Het Italiaansche stbomschip „Chiabrera" van Huelva naar Rotterdam, is tusschen Hcek van Holland en Maassluis omhoog gevaren. De sleepbooten „Valkenubrg" en „Hoek van Holland" verleenen assistentie. Het stoomschip is hedenmorgen met hcog water niet vlot gekomen. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE EINDHOVEN. EINDHOVEN, 17 Maart. Het slachtof- fer van de vechtpartij in het woonwagen- kainp, de 40-jarige H. v S. is hedenmor gen aan de bekonjen verwonding over- leden. LEVENSMOEDE. AMSTERDAM, 17 Maart. Hedennacht is aan den Anisteldijk 27 een ernstig onge- lillc gebeurd. Twee bejaarde dames hebben door uit het dakvenster van haar woning te springen, een einde aan haar leveii ge maakt, DUITSC.HLAND NIET TOT DEN VOLKENBOND TOEGELATEN. GFNeVE, 17 Maart. Hedenmorgen 10 uur zou de vergadering van den VoTkefi- bond bijeen komen om te beslissen over de toelating van. Duitschland tot den Volkea- bond. Ter behandeling van het antwoord der Italiaansche regeering had hedenmorgen, voor dat de Volkenbondsvergadering bijeen kwam, nog een zitting van den Raad van den Volkenbonti plaa'ts, die ongeveer een half uur duurde. Te ruim kwart voor rien ving de zitting aan. Ne de opening was het eerst het woord aan den vertegenwoor- diger van Brazilie, Mello Franco, die rumens zijn regeering een verklaring af- legde. Hij verklaarde, dat de Braziliaan- sche regeering geen ander standpunt kon innemen, dan dat zij reeds ter kennis van de Duitsche delegatie heeft gebracht. Brar zilie is bereid Duitschland te steunen bij zijn verzoek om een zetel in den Raad, •maar heeft reeds vroeger de noodzakelijk- h^id betoogd van een reorganisatie van dim Raad van den Vol ken-bond, een cisch, waarvan de Braziliaansclie regeering thans niet kan afstappen. Daarna had Chamberlain het woord tot het afleggen van een verklaring. Hij deci de mede, dat het hem na de verklaring van de delegatie van Brazilie, onmogelijk was aan deze vergadering voor te stellen Duitschland tot den Volkenbond.te doen toetreden. Hij bracht niet alleen namens de Engelsche delegatie, doch namens alle doininionstaten aan Zweden en Tsje- cho-Slowakije dank voor het offer, dat deze nebben willen brengen om een oploesing mogelijk te maken. Verder betoogde hij, dat ondanks deze betreurenswaardige ge- beurtenis, de mogendheden, betrokken bij het Verdrag van Locarno, hun vredespoli- tick zullen voortzetten. Hij beschreef het verzoek van Duitschland om een perma- nenten raadszetel als rechtvaa-rdig en redie- lijk, doch de verklaring van den verte- genwoordiger van Brazilie heeft de leden van den Raad getoond, dat zij niet in staat zijn de verzekering te geven, dat aan Duitschland thans een permanente zetel lean worden toegewezen. De rede van Chamberlain, werd herhaal- de malen, vooral door de vertegenwoordi- gers van de 7 mogendheden, betrokken bij het Verdrag van Locarno, door applaus onderbroken. Na Chamberlain sprak Briand, die ver klaarde, dat hij als vertegenwoordiger van Frankrijk meer dan iemand anders betreur- de, dat Duitschland in deze zitting van den Volkenbond niet tot den Bond kon worden toegelaten. De vergadering nam ten slotte de reso- lutie aan, waarbij de zitting van den Vol kenbond werd verdaagd tot September. Alle delegaties zullen hedenmiddag uit Geneve vertrekken.' DE ZITTING VAN DEN VOLKENBOND. GENEVE, 17 Maart. De vertegenwoor diger van Brazilie, Mello Franco, heeft hedenmorgen in de zitting van den Volken bond verklaard, dat de Braziliaansche re geering haar eisch betreffende een perma nenten zetel in den Raad van den Volken- bond handhaaft. Stadsnieuws 50-JARIG JUBILEUM. Zondag, 21 Maart a.s. hoopt de heer Th. de Lange den dag te herdenken, dat hij voor 50 jaar in dien&t trad bij de fa. Wed. J. P. Boom en Zonen, Kooltuin, alhier. GESLAAGD. Gister werd te Amsterdam op het examen aan Pereboom's Vakschool te Amsterdam het diploma als coupeuse uitgereikt aan de da mes Paarlberg, Salomons, de Groot en Hen- driks, alien leeflingen van de Vakschool voor Couipeuses vain- mej. N. E. de Bruin, Oude- gracht 140, Alkmaar. BEDWELMD. De werkman C. V., hedenmorgen bezig zijnde aan de gasleiding in de Langestraat, werd plotseling door uitstroomend gas be- dwelmd. Hij werd binnengedragen bij den slager Groot, waar hij spoedig werd bijge- bracht. RIJWIEL TE WATER. Hedenmorgen te kwart over 12 reed een man op een fiets op de Zaadmarkt alhier ter hoogte van den winkel van den heer Hilde- ring. Hij raakte blijkbaar zijn stu-ur kwijt maar wist nog op den wal er af te springen. De fiets ging te water en werd later opge- haald. WAARSCHUWING VOOR LINNEN- KOOPMAN. De COMMISSARIS van POLITIE alhicr waarschuwt tegen een onbekenden Belgi- schen koopman, oud pl.m. 25 jaar, donker uiterlijk, klein van gestatle, gekleed met don- kere overjas, blauw kamgaren costuum en lichte grijze deukhoed, die aan dc ingezete- nen minderwaardige manufacturen (onge- bleekte katoen en linnen) tracht te verkoo- pen, onder voorwendsel, dat zij zich hierdoor het kooprecht verzekeren van een partij eerste soort linnen goederen, welke hij bin- nen eenige dagen zai bezorgen. De Commissaris van Politie voornoemd, WALRAVEN. TE WATER GELATEN. Van de N. V. Schetpswerf „Nicolaas Wit- sen" voorheen W. F. Stoel Zoon te Alk maar, is te water gelaten: een stalen directie- motorbcot, geschikt om te sleepen, lang *50'6", breed 11'8". De boot heeft vooro-p een kajuitsopbo-uw met kajuit, pantry en W. C. Midscheeps is de motorkamer met 40 P.K. ruwolie scheepsmotor. Op het ruime achter- dek staat de sleepbeting. De boot is bestemd voor Venezuela. DE ASPHALTEER1NG VAN KOORSTRAAT EN R1TSEVOORT. On.derstaand adres is gezonden aan den Raad dezer gemeente. Ondergeteekenden, bewoners van de Koor- straat en het Ritsevoort mede de leden van Kerkvoogdij en de Unie hebben met teleur- stelling kennis genomen van 's raads beslis- sing om de vernieuwing van de Koorstraat niet te doen geschieden door het aanbrengen van asphalt. Indien rioleering, waterleiding, electrische geleiding, telegraaf en telefoonkabels zooda nig verlegd zouden worden dat deze ook hier onder de trottoirs worden gebracht, meenen zii dai in Koorstarat en Ritsevoort een ge ruischlooze bestrating kan worden aange- bracht, hetgeen voor^oUsdiAisitoef&ingen en kerkconcerten een groot voordeel met zich zou brengen. Immers het rumoer in de om- geving van de kerk veroorzaakt door het rij- en automobielverkeer, zou hierdoor belangrijk worden verminderd. Ook de te organiseereq bijeenkomsten in de Unie zouden zeer gebaat zijn met asphal- teering, daar het nu vaak voorkomt, dat de sprekers aldaar niet zijn te verstaan door het straatrumoer, veroorzaakt door het verkeer. Nog brengen zij onder uw welwillende aandadit, dat een geruiadilooze bestrating ook voor de bewoners een niet te ontkennen v<x>rdeel geeft, doordat de door hen bewoonde perceelen minder te leiden hebben van het zeer zware asverkeer, dat steeds toeneemt. dat, tengevolge van het zeer drukke auto- rijtuig- en wagenverkeer over den Rijksstraat- weg van Haarlem naar den Helder en omge- keerd, de perceelen aan Koorstraat en Ritse voort alsmede het Kerkgebouw reeds zichtba- re teekenen geven van verval, hetgeen zonder verbetering van het wegdek, zeer zeker za! veK. -rren; dat zij ter overtuiging U beleefd in overwe- gjng geven een bezoek te brengen in het Kerkgebouw en meerdere perceelenaan Koor straat en Ritsevoort, alwaar uwen 'Raad door deskundige personen de beste inlichtingen omtrent ondervindingen en schade zullen worden gegeven; Dat de bewoners van het Ritsevoort hierop meermalen uwe aandadit hebben gevestigd en om verbetering hebben gevraagd; tot he-* den echter zonder afdoend resultaat, zoodat de toename van het verkeer steeds meer de eens zoo solide gebouwen zal ondermijnen, hetgeen door een goed a3phaltwegdek zeer zeker kan en zal moeten worden ondervangen; dat reeds verschillende politiemaatregelen zijn genomen, doch niet afdoende blijken door het steeds toenemend verkeer, hetgeen ook voor een groot deel is toe te schrijven aan het aantrekkelijke van den Ffout, Muziektuin en het Gemeentelijk Sportpark en asphalteering van genoemde straten zeker in overeenstem- ming hiermee zou zijn; dat naar deskundigen (zie Alkmaarsche Courant en Noord-Hollandsch Dagblad van 5 Maart j.l.) hun verzekerden de meerdere kosten van een geruischloos wegdek t-o. van keibestrating in wezen geen beteekenis heb ben, in aanmerking nemend, den veel lange- ren levensduur; waarom zij alsnog een dringend beroep doen op uwen Raad terug te komen op het laatst genomen raadsbesluit en te beslulten tot asphalteering van de Koorstraat en het Ritsevoort, waardoor niet alleen persoonlijke doch in de eerste plaats gemeente- en alge meene belangen worden bevorderd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. 0 Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.8 te Thors- haven. j Laagste barometerstand 760.4 te Biarritz. Verwachting (van den avond van 17 Maart tot den avond van 18 Maart): Zwakke verraderlijke, later zwakke tot ma- tigen wind uit oostelijke richtingeo, nevelig tot halfbewolkt, drocg weer, lichte vorst des nacht in het zuiden en oosten, zelfde tempe- ratuur overdag. Marktberichten AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 204 vette kalveren, le kwaliteit }'124-w 1.30, 2e kw. 1.04—1.24, 3e kw. /0.80— 1.04 per K.G. enkele boven noteering. 220 nuchtere kalveren f 1016 per stuk. 460 varkens, Holl. Overz. en Geld, le kw. 1.05—1.06, 2e kw. 1.04-/ 1.05 per K-G. afloop slecht. vette varkens /0.98—/1.02 per K.G. AMSTERDAMSCH AARD- APPELENMARKT. AMSTERDAM, 17 Maart. Zeeuwschc bonten 3,80 tot 4,10, Zeeuwsche blau- wen 3,50 tot 3,90, Zeeuwsche eigenhei- iners 2,60 tot 2.80, Blauwe eigenheimers 2,60 tot 2,80, Flakkeesche eigenheimers 2,60 tot 2,90, Drentsche eigenheimers 2,25 tot /2,75, Red Star 2,50 tot 2,80. Bravo's 3 tot 3,50. Aanvoer 4 ladingen (3870 H.L.) van 17 Maart 1926. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Koers van heden Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Vorlge Koers. ion* te pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.. pl.m. 2.15 I - -~- -fe - - PROLQNGATIE vorige koers 3 pCt, heden 3 pCt W1SSELKOERSEN AMSTERDAM New.York Italic (Ontvangen per draadlooze telefoon), ST A ATSLEENIN GEN. 6 Nederl 1923 A. i 5 n 1919 BANKsINSTELLINGEN. Kol. Bank Indlsche Bank 1 Handel Mpij. Cert v. 1000 m Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde I Jurgens Gew. Aand.. m A. - B M C. I Maekubee. Anaconda Steel commI CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong I PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee. Holl Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber. Hessa Rubber I.ampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli. Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber. SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Elg. Scbeepvaart Unie Stoomvaart Mij. Ncderland Paketvaart Oude Boot Holl Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senemhah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails i Union Pacific Wabash 103 193V, 160i/i. 1471,. 1471/, 132% 1281/, 162i„ 96 95V, 981/. 1431/1 3311/, 383 365 93 127% 644 340 165 151% 109 290 372 186% 39 7% 359V, 254% 25'% 490 2811/, l&bi/, 384V, 2J6 V, 313 19%, 46% 361/, 166 17U 195»/, 77,/, 61 89% 146% 10% 3b 220% 378% 479% 412% 109 149Vi« 43 192% 192% 189 160!/, 161 148% 148*-; 132 128 129 163 163 153% 162% 9a 95% 330 380 367 265 127% 644 614 644% 349 341 342 164!/, r— 151% mm 288—90 379-80 187 398i-9 393J200 399*401 399* 356 353-56J 3551/, 356j-9 253 252 255 254—5 253 483 484-5 483.9 279 279-81 383-4 163i/s 380 204% 204 206* 46 361/, 166 166% mm 195% 77% 77B/4 77 mm 61 61 89!/, mm 35% 218 220-i 381 380-2 380-a 485 415 414 mm 42% Londen f Berlijn Parijs 9 Brussel Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo Verlge Koers op heden keen Off.noteering 12.13% 12.13% 59.44 59.43 9.02% 8.93% 10.40 10.12 48.06 48.06 35.20 35.20 65 40 65.3} 60.97% 66 95 53.82% 53.65 NIET OFF1CIEEL. I 2.49% I 9.98»/, 2.49J- 10.03

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3