Alomaria-Victrii. W.F.O. I - Alcmaria I PBUDDIH6| L. FRANKENBER6 - ALKMAAR. smaakt ds room Radio-Hoekje. -•-"v r5 Zaterdag 20 Maart. Haver sum, H.D.O., 1050 M. 12.— en 7.30 •'Poiitieberichten. 4.306.30 Voorayondcon- cert door het H. D. O.-orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. Solist: De heer B. Leeu- wain, has. Van vrijen en trouwen. 6.30—7 30 Cursus in handelskennis en handelstechniek door den heer Mr. P. J. v. Dam, over: De Ju- ftdische organisatie der naamlooze vennoot- schap. 7.45 en 10.Persberichten. 8.10 Ra- dio-avond van de V. A. R. A. Mevr. L. San- ders-Herzberg, declamaties. Mej. Jeanne Grays, mezzo-sopraan. Mej. Noor Kinsber- gen, piano. Paul F. Sanders, musicus. Joh. F. Kteja, koordirigent van het medewerkende Barohemer koor-ensemble „Hollandsch a Ca- ypellakoor". l.a. Domine concertere, Forne- rod. b. Ecce Lignum. Koor. 2. Causerie over: Het opstandige lied, door P. F. San ders- 3a. Aan de Strijders (Ged. van D. Troelstra). Mevr. Troelstra-de Vries. b. Mijnwerkerslied, Heersprink. c. Lied van de gevangenen, Russ. volkslied. Mezzo-sopraan. 4a. Vrede (Ged. v. Adama van Scheltema). J. F. Keja. b. Zooals de rijen (ged. van Her man Gorter). Joh. F. Keja. Koor. 5.a. Geu- zenlied. Een claeg Liedeke v. d. Grave van Bossu. b. Rcndedans, Meiboomliedje, Gretry c Roode vlag, J. Broeckx, mezzo-sopraan 6a. Den Uil, Alph. Diepenbrock. b. Schoon liedeken, Ph. Duyse. Koor. 7a. Stort o arbei- ders (Ged. v. H. Gorter). Joh. F. Keja. b De internaiionale. De te zingen liederen wor- den vooraf door Mevr. L. Sanders-Herzberg gereciteerd. Daventry, 1600 Af. 10.50 Tijdsein, weerbe- richt. 1.20 Tijdsein. 3.505.20 Wijding van de War memorial Chapel, door den aartsbis- schop van York. Muziek door de militaire band. Onthulling van een gedenksteen door Major Generaal Sr. W. Fry. 5.20 Concert. K Winter, sopraan. G. Pizzey, bariton. G Ivell en V. Worth, humoristen. Het Casano- octet. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws, Lezing: Lithuania. 7.45 Pianosona- l.tes van Weber. 8.20 Dansmuziek. 10.20 Tijd sein, weerbericht, nieuws. Lezing: Football in many lands. 10.5012.20 Dansmuziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 Con cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2 05 Nieuws. 5.05 Orkestconcert. 8.5011.20 Galaconcert met medewerking van orkest- en zangsolisten. Kdnigswusterhausen, 1300 M. 7.50 1. In- leiding over Friedrich Holderlin. 2a. Oden. b. Briefe. c. Hymnen und Fragmente, door Th. Loos, deqlamatie. 8.409.20 „Der Hund im Hirn", 1-acter van K. Gotz. Daarna nieuwsberichten. 9.50—11.20 Dansmuziek door orkest. Brussel, 262 M. 5.20 Concert. M. Jonau, tenor. 8.20 Kamermuziek. 8.50 Lezing over de Vlaamsche letterkunde. 9.05 Voortzetting van het concert. 9.20 Nieuwsberichten. 9.30 Opvoering van een comedie. 10.20 Nieuwsbe richten. Miinster, 410 M. 12.351.50 Orkestcon cert. 3.20 „Gespenster", van Ibsen. 4.50 Mu ziek van Strauss door orkest. 5.35 Esperanto- les. 6.40 Radiotechniekles. 7.20 Engelsche les. 7.50 Liedjes bij de luit v. R. Kothe. 9.30 Dansmuziek. December j.l. gestaakt was, zonder dat ijk' De Berlijnsche magistraat heeft beslo- ten een speciale belasting op de radiotoestel len in te voeren. De raad van den Volkenbond heeft be- sloteri, dat de commissie ter voorbereiding der ontwapeningsconferentie op 17 Mei te Geneve zal bijeenkomen. De Raad van den Volkenbond heeft den Canadees Stephens gekozen tot president der regeeringscommissie voor het Saargebied. De „VossischeZeitung" weet mede te deelen, dat de Raad van den Volkenbond be- sloten zou hebben na de opneming van Duitschland in den Bond, in den winter te Berlijn bijeen te komen. De Duitsche Rijksdag heeft het Duitsch- Nationale votum van wantrouwen tegen den rijksminister van binnenlandsche zaken met 252 tegen 57 stemmen en 41 onthoudingen verworpen. Naar gemeld wordt heeft de Sovjet- Ambassadeur Rakowsky in een bijeenkomst van de Engelsch-Amerikaansche conferentie zal deelnemen op voorwaarde dat deze niet in Zwitserland gehouden wordt, met welk land Sovjet-Rusland nog steeds verschil van meening heeft. flemenyd Nieuws DE STAKING VAN DEN VEERDIENST ENKHUIZEN-STAVOREN. Op vragen van het lid van de Tweede Ka mer, den heer Hiemstra, betreffende de sta king van den veerdienst EnkhuizenStavoren op 11, 12 en 13 December 1925: 1. Is het den minister bekend, dat de veer- iWenst EnkhuizenStavoren op 11, 12 en 13 de" noodzakelijkheid daartoe bestond en waar- door aan reizigers uit Noordelijk Noordho land en zuidwestelijk Friesland groot onge rief werd veroorzaakt? 2 Is de minister bereid, te bevorderen, dat in de toekomst deze veerdienst niet zonder noodzaak wordt of blijft gestaakt? heeft de minister van waterstaat gean woord: 1. Op M, 12 en 13 December 1925 blete de veerdienst Enkhuizen—Stavoren gestaakt, omdat de toestand van het vaarwater hervat- ting van den dienst niet toeliet. Nog bij her opening op 14 December 1925 werd veel last van het ijs ondervonden; vo6r dien datum zou een geregelde en veilige dienstvervullin niet mogelijk zijn geweest. Het feit, dat booten van dte lijn LemmerAmtserdam on- langs drie dagen lang in het ijs beklemd zijn geweest, toen de veerdienst reeds weder ge- ruimen tijd geregeld was uitgeoefend, toont voldoende aan hoe de ijsbezetting op de Zui derzee de scheepvaart op vaak onberekenbare afwisselende wijze moeilijkheden bezorgt. Na ingevallen dooi gaan, onder invloec van het getij en van den wind, de ijsvelden op elkaar kruien; zij zetten zich dikwijls vast van de eene ondiepte tot de andere en ver sperren zoo het vaarwater, of wel zij drijven heen en weer met den stroom van eb en vloed Indien niet op vaste uren behoefde te wor- den gevaren, zou het menigmaal zeer wel doenlijk zijn om, gebruik makend van een gunstig getij, dat het ijs wegzet, den overkant zonder bezwaar te bereiken. Eenige uren la ter is dan het vaarwater soms weer door zwaar ijs geheel gesloten. Intusschen kan met de veerbooten geen gunstig getij worden afgewacht; integendeel moeten zij volgens de dienstregeling varen en niet alleen overdag, maar ook bij donker. De dienst kan dan ook slechts worden hervat, wanneer de overtocht zonder gevaar en regel- matig kan geschieden, waarbij als richtsnoer geldt, dat de schepen niet in het ijs beklemc mogen raken en botsingen met ijsmassa's ver- meden moeten worden. Aangezien er op 11, 12 en 13 December veel ijs in zee was, dat in het vaarwater rond- dreef, was het niet raadzaam den dienst voor den 14den te hervatten. Uit een en ander volgt, dat de dienst niet zonder noodzaak wordt gestaakt en steeds zoo spoedig mogelijk wordt hervat. 2. In verband met het bovenstaande kan de beantwoording van deze vraag achterwege blijven. EERSTE KAMER. Het Centraal Stembureau heeft Donderdag in de vacature, cntstaan door het ontslag nemen van prof. Slotemaker de Bruine als lid der Eerste kamer, tot lid dier Kaimer be- noemd verklaard prof. jhr. mr. B. C. dte Sa- vornin Lohman, hoogleeraar in het Staats- recht aan de Rijksuniversitei* te Utrecht. INZAMEL1NG VAN DE GELDEN VOOR DE NOODLIJDENDEN IN DE VEENSTREKEN. Op aanstichting van zekeren V. werd het vorige jaar een comite opgericht met het doel, gelden in te zamelen voor de nood- lijdenden in de yeenstreken. Tal van personen namen in't comite zittingj'V. zou de ingeko- men gelden beheeren. Doordat een van de comiteleden, te Barger- Compascuum woonachtig, achterdocht kreeg, is 'n onderzoek ingesteld, waaruit bleek, dat op dat cogenblik van de 62.000, die door V. voor het comite ontvangen waren, nog slechts 4000 afgedragen waren en wel aan een katholieke instelling, terwijl het comite op gericht was, met de bedoeling, hulp te verlee nen aan alien, zonder onderscheid van religie of gezindheid- De politie werd in de zaak ge- moeid en deze nam de boeken van V. in be- slag. Tijdens het politioneel onderzoek droeg V. nog bij stukjes en beetje /6000 af. De overige 52.000 waren volgens zijn verkla- ringen gebruikt voor administratie-, reis- en verblijfkosten, drukwerk en porti. Voorts had V. zelf een honorarium van 4000 genoten Dez& posten bleken in de boeken inaerdaad zoo verantwoord te zijn, zoodat tegen V. geen vervolging ingesteld kan worden. Het valt n.l. niet te bewijzen, dat bijvoor- beeld geen 20000 aan reis- en verblijfkos ten is uitgegeven, of oat er niet voor 6000 aan postzegels besteed is. Intusschen zal het wel. niet de bedoeling van de gevers geweest zijn, giften te doen aan een comite, welks beheerder op dusdanige wijze beheer vcerde aat ongeveer 16 pet van de ingekomen geldtn ten bate van de nood- lijdenden -kwam TER HER1NNERING AAN EEN WON- DERBARE GEBEDSVERHOORING. Men schrij't aan de N. R. Crt.: Het kertcbestuur van de parochie St. Anto nius Abt te Scheveningen heeft besloten aan zijn nieuwe kerk, thans in aanbouw aan den Scheveningscheweg, naar de plannen van de aiciiitecten Joseph en Pierre Cuypers, een monument te verbinden ter herinnering aan een wcncicrbare gebedsverhooring, voorge- vallen in zijn parochie. Men verhaalt daarvan het volgende* „Toen in het jaar 1848 de cholera in ons land en ook te Scheveningen vele slachtoi- fers vroeg, besloot de toenmalige Pastoor, ie midden van zooveel ellende, ziekte en dood, Steeds eem ruhne keuze fii Reiskoffeps en Reisartikelen een vernieuwd gebed aan te bevelen, met uit stelling van het H. Sacrament, ziet, van den dag af. dat de vurige gebeden tot Goc opstegen in dezen vorm, scheen de plaag be- zworen, geten sterfgevallen kwamen meer voor, alle zieken genazen. Nog kunnen talrij- ke oudere personen te Scheveningen, Katho- lieken en niet-Katholieken, van dit waarachtig feit getuigen." In de .^ouche^-nts achter het hoofdaltaar. zal een monumentale mozaik-schildering wor den aangebracht, tien meter hoog bij zeven- tien meter breed, waarvan het ontwerpen en uitvoeren is opgedragen aan den schilder Ant. Molkenboer. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op vragen van het lid in de Eerste Kamer den heer Haazevoet betrefiendie de onbe waakte overwegen, heeft de minister van waterstaat geantwoord: 1. In het volgende staatje, gesplitst naar de <frie soorten van onibewaakte overwegen, zijn vermeld het aantal dooden en gekweit- sten in de jaren 1923, 1924 en 1925. G e d o o d in 1923: op hoofdspoorwegen 2, op locaalspoorwegeo, waarvan de bewaking is opgeheven 0, op locaalspoorwegen, die nimmer afgesloten zijn geweest 2. 1924 resp. 9, 0, 0. 1925 resp. 7, 0, 4. Gekwetst in 1923 op bovenbedoeMte spoorwegen in dezelfde volgorde3, 0, 9. 1924 resp. 13, 5, 7. 1925 resp. 8, 5, 5. 2. Aangezien de onbewaakte overwegen op dujdelijke wijze door waarschuwings- borden en v66rwaansdiuwing®teekenen zijn of worden aangegeven en er nauwlettend voor gewaakit wordt, dat het uitzioht op de naderende treinen voldoende is, mag de zorg voor eigen veiligheid, in overeenstemming met hetgeen dienaangaande in anidere lan dmen geschiedt, aan de gebrui'kers van den weg worden overgelaten. 3. Uit het onbewaakt laten van overwe gen mag derhalve geen gebrek aan eerbied voor het leven van den mensch worden afge- leid. 4. Het antwoord van de directie van de Nederlandlsche spoorwegen op het verzoek- schrift van het R.-K. Weridiedenverbond is in zijn algemeene streklking blijkbaar niet juist begrepen. Niet vollkomen betrouwbare auto- matische waarschuwingstoestellen zouden het gevaar bij onafgesloten overwegen ver- grooten. Plaatsing van zul'ke toestellen kan dus vooralsnog niet worden bevorderd; door nader onderzoek en beproeving zal mOeten blijken, of en in hoeverre voor eenig systeem de mogelijkheid van toepassing bestaat. ZWAKKE TOESTAND VAN DEN DIJK VAN DEN POLDER HENSBROEK. Inigelanden van den polder Hensbroek hebben, naar de Telg. meldt, Ged. Staten van Noord-Holland gewezen op den toestand van den dijk van den polder Hensbroek, die bij de hooge waterstandem onlangs gebleken zou zijn, niet in goede conditie te verkeeren. Ook in den gemeenteraad van Spanbroek is besloten zich met deze zaak in te laten. Ver- ondersteld wordt dat de toestand van den dijk ook door moll en schade heeft geleden. Op grondige inspectie is aangedrongen. VERBODEN LECTUUR. Op vragen van het lid van de Eerste Ka mer, den heer Moltmaker, betreffende het ver- bod van den verkoop van sommige Fransche tijdschriften in de kiosken op de spoorweg- stations, heeft de minister van waterstaat geant woord De tuschen de spoorwegdirectie en dte on- dernemers van den spoorvvegboekhandel ge- loten overeenkomsten verbieden uitdrukke- lijk verkoop en uitstalling van boekwerken, nieuwsbladen als anderzins, strijdendoe met dte openbare orde en goede zeden en geven in geval van twijfel de beslissing aan de direc tie. Verder is aan deze het recht voorbehou- den, om aan dc ondernemers den verkoop van sommige bepaald aangewezen boekwerken, tijdschriften, nieuwsbladen, reisgidsen, pla ten of voorwerpen op te leggem of te verbie den. De directie is dus niet buiten haar be- voegdheid getreden, toen zij, op uitnoodiging van den vorigen minister van waterstaat, den verkoop van de bedcelde tijdschriften verbood. Er bestaat geen genoegzame aanleiding om intrckking van het verbed te bevorderen. KORTE BERICHTEN. Te Posterholt is Woensdag het 6-jarig zoontje van den heer Konings door den auto van den heer T. uit Rc rmond overreden. Iti het Louisahuis te Roermond is het kind gis- teren aan de gevolgen overleden. Gistermorgen is een loodgietersjongen, die werkzaam was cp het dak van een liuis aan den Ouden Kraan, te Arnhem, van het dak geval len. De jongen werd docd opgeno- men. Gistermiddag 3 uur is brand uitgebro- ken in den kelder van fotohandel van J. S. aan de Mosselt.ap te Amsterdam. Gastcn van.spuit 19 hebben met 2stralen op de waferleiding het vuur gebluscht. Spuit 22 werd in reserve gehouden. De reddingsbri- gade was aanwezig. Inbreker: Zijn meneer en mevrouw thuis? Dienstbode: Nee, er is niemand thuis. Inbreker: Hebben ze de hondenbelasting betaald? Dienstbode: We hebben geen hond. Inbreker: Zoo, nou ik kom om de piano te stemmen. .(Passing Show) Zondag a.s. om den Slauchbeker Aanvaug 2 uur. Verlaagde entreeprijzen. Stadsiiieuws DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden een 96000 Kg tegen 72000 op 20 Maart van het vorig jaar. Dit verschil wijst er wel op, dat onze zuivel- productie toeneemt, wat tengevolge heeft, dat een ruimere kring van consumenten moet worden gezocht. Voor den handel levert dit moeilijkheden en dit te meer omdat, tenge- vctge yifn ae edbhomiscKe tocsfancrten tfe af- name in Belgie gering is en men- in Duitsch land' dte tot nog toe geldende hooge prijzen steeds moeilijker kan betalen. De kaasprijzen, die 5 Maart nog f 50 be- droegen, daalden hedten tot 43 en dit nog wd bij een stugge markt. 6 Maart 1925 was deze prijs 61 en 27 Maart f 57. 3 April van het vorig jaar was dte prijs echter ook gedaald tot 44 en daar na klommen de prijzen steeds omhoog. Nu zegt dit echter weinig. Op grand van dte aan vragen verwacht dte handel zelfs nog een verdere dating van de prijzen, Voor onze zuivelbereiders is dit allesbehalve wensche- lijk, aangezien ze dan spoedig beneden den productieprijs zijn. De vblgende week kan ter markt een ver- grooting van den aanvoer verwacht worden, aangezien de CoSperatieve Zuivel-Exportver- eeniging alhier, waarbij dte fabrieken te Win- kel, St. Maarten, Assendelft, Uitgeest en Heerhugowaard nog waren aangesloten (de fabrieken te Opmeer en Zijpe) scheidden zich reeds eerder af) tot liquidatie besloten. Met deze liquidatie is de N.V. Kaashandel- Maatschappij Gouda belast geworden, die voor een jaar zich met den verkoop van dte productie der fabrieken te Winkel, Heerhugo waard en Uitgeest zal blijven belasten, ter wijl die fabrieken te Assendelft en St. Maarten hun productie op de vrije markt zullen bren- gen. Voor de aangesloten fabrieken zal de li quidatie van de Zuivel-Exportverceniging grootc verliezen met zich brengen. RA ADSVERG ADE RING. Het ligt in de bedoeling van dten burge- meester tegen Donderdag den 25en Maart a.s. een raadsvergadering te beleggen. IN LIQUIDATIE. De Cooperatieve Exportvereeniging Noord- Holland te Alkmaar heeft besloten in liqui datie te gqan. Met de liquidatie is belast de N. V. Kaashandtel-Maatschappij Gouda. OPENING NIEUWE ZAAK. De heer S. Trijbetz opent morgen zijn nieuwe zaak in het pand Langestraat 33, hoek Payglop. Gebrek aan expositieruimte in de zaak In dte Magdalenenstraat ncodzaakte dten onder- nemer naar een tweedten winkel om te zien. Over expositieruimte valt daar inderdaad niet te klagen, daar dte verschillende etalages in Payglop en Langestraat een gezamenlijke lengte van circa 18 M. beslaan. Dat is dus heel wat. Bovendien zijn in den winkel nog de groote vitrines, die electrisch veriicht nog een enormen voorraad artikelen be- vatten. Vooraamelijk heeft de heer Trijbetz rich gespecialiseerd op het gebied van luxe kris tallen, koperen en nikkelen voorwerpen. Niet alleen treft deze collectie door haar uitge- breidheid en verscheidenheid, doch ook door het vele fraaie dat in deze verzameling te bewonderen valt. Ook huishoudelijke artikelen speciaal de betere merken zijn in groote keuze voor- handen. De afdeeling speelgoederen werd verplaatst van de oudte naar de nieuwe zaak. )e etalage in de Langestraat is op zichzelf een keurig staaltje van etaleerkunst. De groote collectie prachtige artikelen, die daar uitgestakl is, v'erdient de bewonderendte aaiidacht van het publiek. Vermelding verdient nog dat ten gerieve van een zoo vlug mogelijke bediening, de bel- de zaken door een eigen telefoon zijn verbon- dten. De opening van deze nieuwe zaak juist in deze week is vcor den heer Trijbetz een bij- zondere dag, daar het Woensdag 20 jaren ge leden was, dat hij zich vestigde"in zijn eerste zaak in de Magdalenenstraat (het pand waar- in nu 4e kolfbaan is). Do gestadige groei dtezer zaak, de totstand- coming van den nieuwen winkel in de Lan gestraat en ten slotte de steeds toenemende uitbreiding van het personeel, bewijzen wat leer Trijbetz meededeelt, dat ieder, die boven weten te bereiken. Wij vestigen ten slotte nog de aandacht op een advertentie in dit nummer, waarin dte heer Trijbetz mededelt, dat ieder, die boven een bedrag van 1,50 besteedt, een aardig gesclienk krijgt. TOONEEL VEREENIGING „KUNST NA ARBEID". Men schrijft ons: Bovengenoemde Tooneelvereeniging, welke dezen winter werd opgericht, zal aanstaan- den Zondag in ,,'t Gulden Vlies", haar eerste opvoering geven van het prachtige drama (Galeotto). Dit mooie stuk, waarin op zoo schitterende wijze de noodl.ottige gevolgen van den laster worden uitgebeeld, zal gezien de krachten die er aan mede werken ongetwij- feld een mooie opvoering beleven. De entree is zoo laag mogelijk gesteld, opdat een ieder er van profiteeren kan. De regie is in handen van den heer K. van Vliet, die zelf een der hcofdrollen speelt. Voor bijzondeiheden, zie men de advertentie in dit blad. Lefders dezer Samenkomsten de Briga diers Wijkbuizen vergezc-ld van Ensigne Brouwer, van Amsterdam. 23 Maart, 8 uur n.m. Soldatenkomst. 25 Maart, 8 uur n.m Bijzondere Openbare Samenkomst. (Jongeliedein Demonstratie) UIT DE OMGEVING. j BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. BERGEN, Looft den Heer, Kerkelaan 16, 10 uur, de heer Stavenga, 11.30 uur, Zon- clagsschool; 8 uur, Samenkomst. BROEK OP LANGENDIJK, Herv. Kerk 9.30 uur, L. A Chr. Geref. Kerk 9.30 uur L.d. Geref kerk, 9.30 en 2.30 uur, ds. de Jong. Chr. Geref. Kerk 2.30 L.d. Doopsgezinde Kerk 10 uur, Ds. A. de Jong- EGMONDBINNEN, 10 uur, Ds. Spel- berg. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, Ds. uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. NOORDSCHARWOUDE, 9.30 Staal. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. OUDKARSPEL, 10 uur, Ds. dte Leeuw, bev. v. nieuwe leden OTERLEEK, geen dienst, wegens vac.- Gr.-Schermer. Donderdag 25 Maart 's middags 2 uur. Ds. J. Nijenhuis Ockhuijsen zegening van Neeltje (Huwelijksin- Reuzenaar en Gerrit PREDIKBEURTEN. 21 Maart. Grcote Kerk, v.m. 10 uur, Ds. Verwaal, voorber. H. Avondmaal. Kapel v.m. half elf, ds. Baar, bevestiging van nieuwe lidmaten, medewerking Vrijz. Herv. Zangkoor. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Dankz. H. Avondmaal. Evangelisch-Luthersche Kerk, v.m. 10.30 uur, Ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. Doop, Koorzang, Collecte. Remonstrantsch-Gereformeerdc Kerk, vm. 10.30 uur, Ds. A. Klaver, van Hoorn, Don derdag 25 Maart av. 8 u. Ds. E. D. Spel- berg, van Egmond aan den Hoef, „Het eigen- lijke der Jeugdbeweging". Gereformeerde Kerk, vm. 10 uur, Ds. Meijer. Avond 5.30 uur, Ds. Meijer. Collecte schulddelging. Hersteld Apostolisiche Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en avond 5 uur en Donderdagavond 8 uur, dienst. LEGER DES HEILS. Zaterdagavond 8 uur, Straatprediking (Steenenbrug). Zondag 21 Maart, 7 uur v.m. Bid'stond. 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 3.30 uur n.m. Oper.lucht Samenkomst (Kattenberg). 7.30 uur n.m. Openbare Verlcssings-sa- menkomst. Wiedijik.) ST. PANCRAS, v.m. 9.30 uur Ds. J. Jel- lema, bevestiging van nieuwe lidmaten en voorbereiding Avondmaal, 's avonds half ze ven, Ds O. S. Jtellema, van St. Anna Pa rochie. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren- donk, bev. v. nieuwe leden. t STOMPETOREN, 10 uur, Ds. Heep. WARMENHUIZEN, avond 6.30 uur, Ds. Hornstra. ZUIDSCHARWOUDE, Herv. Kerk 10 uur, Ds. van Meure. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 6.40 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. Bioscopen. Programme's van 19 tot en met 25 Maart. Cinema Ameiicain, Hopfdnummer: Het kind van de markthal- len van Parijs (drama). In de hoofdrol: Jean Paul de Bair (genaamdl: dte Fransche Jackie Coogan). j Alkmaarsch Bioscooptheater. Hoofdnummer Vrijdag, Zaterdag en Zon dag: Het wrak der verschrikkingen (sensa- tie). Hoofdnummer Maandag, Dinsdlag, Woens dag en Donderdag: Schoffie. (De wolven van Montmartre). In de hoofdrol: Gloria Swanson. Victoria Theater. le Hoofdnummer: De Lustige Vagebon- den (comedie). In de hoofdrol len: Watt en Half Watt. 2e Hoofdnummer: De Circus-Cowboy (sen- satie). In de hoofdrol: Buck Jones. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Martinus de Haas en Trijntje Neeltje van Twisk. Jan Marie de Lange en Maria So phia Elisabeth du Crocq. Jacobus Johan nes Broers en Henrietta Theodora Maria Schouten. Cornells Hendrik Heijmans en Anna Bernardina Snijders. Willem Dra- ger en Anna Venverloo. Johannes Brands en Catharina Cornelia Rike. GEBOREN: Alberdina, d. van Jan Peereboom en So phia Egbergen, Hendrikus Nicolaas, z. van Hendrik Willem Overkamp en Trijntje Struijf. OVERLEDEN: Alida Ouwens, 7 maanden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 19 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nedterl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.6 te Jan- mayen. Laagste barometerstand 758.1 te Biarrih en Toulouse. Verwachting (van den avond van 19 Maari tot den avond van 20 Maart) Zwakke noordelijke tot oostelijken wind, half tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk droog v/eer, zelfde temperatuur. Marktberichten ALKMAAR, 19 Maart 1926. Oip dte heden gehouden graanmarkt waren - aangevoerd 792 hectoliters. 225 H.L. tarwe 13—, 15.25, 22 H.L. rogge 8.75, 188 H.L. gerst chev. 10.50--/ 12.25, 231 H.L. ha ver 1112.50, 68 H.L. boonen: bruine boonen 1723, citroen boonen 20— 25, 11 H.L. rood mosterdzaad 25f 30? 1 H.L. karwijzaad, 1 H.L. blauwmaanzaad 65—/ 70, 45 H.L. erwten: groene (kleine) 15.50—/ 18.50, groene (groote) 39 42, grauwe 38—/ 45, vale 2635, per 100 kilo. ALKMAAR, 19 Maart 1926. Opdehedlen gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 102 stapels wegende 91668 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met merk 43, zon der merk 38, commissiekaas met merk 41. Boerenkaas: kleine met merk 41, zonder merk 42, commisisekaas met merk 46. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Maart. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 3.50 7.60; Roode Kool le s. '410.10; Roode Kool 2e s. 3.409.50; Gele Kool le s. 611Gele Kool 2e s. f 4.60 7.70; Witte Kool (Dfcnsche) 4.60— 12.20; Uien 3.605.50; Drielingen 7.10; Bieten 1.80—/ 2.50, alles per 100 K.G. Aanvoer: 3775 K.G. Wortelen; 111000 K.G. Roode Kool; 213000 K.G. Gele Kool; 83000 K.G. Witte Koo!(. Deensche); 10600 K.G. Uien; 1300 K.G. Bieten. AMSTERDAMSCHE AARD- APPELENMARKT. AMSTERDAM, 19 Maart. Heden waren dc prijzen onveranderd. Aanvoer 4 ladingen (3440 H.L.)

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2