KWATTAfV VOLLE-MELK-REEP Beter dan Goed: DE BE5TE niet, zooals afgesproken was, te Dresden ge houden worden. De leiders der internationale unie hopen, dat thans Nederland aan dit congres gastvrijheid zal willen verleenen. INBRAKEN. Dinsdagmiddag heeft de heer W.. wonende op den Heerenweg te Heemstede, aan de po litic kennis gegeven, dat in de woning van mevrouw K., eveneens aan den Heerenweg en tijdelijk onbewcond was ingebroken, en de daders kdrten tijd tevoren waren vertrokken Een onmiddellijk ingesteld onderzoek wees uit, dat in de woning van mevrouw K. in- derdaad inbrekers waren geweest. Er kon niet worden vastgesteld, wat er was gesto- len. Den volgenden ochtend rnocht het der poli tic gelukken, een der daders. P. J. t. W. te Haarlem aan te houden. Woensdagmiddag werd de tweede dader, J. G.- C. S., eveneens wonende te Haarlem, te Heemstede aance- houden. Beiden hebben bekend, een parti] dames- kleeding en gramafoonplaten uit de woning van mevr. K. te hebben gestolen. Ten huize van t. W. werd hetg'estolene in beslag ge nomen. EMIGRATIE. Men schrijft a?.n de N. Rott. Crt.: De werving vcor emigratie near overzee- sche landen is weer in volen gang. Het is aan den directeur van het informa- tiebureau der Neder'.andsche vereeniging 'Landverhuizing gebleken, dat onder de aan- geworvenen tal van person en voorkomen, die in het land, waarheen zij zich willen be- gever., geen of slechts een zeer geringe kans van slagen hebben. Bfdoelde directeur acht het daarcm drin- gend nocdig. alien, die over emigratie naar overzeesche landen denken, wederom ernstig te waarschuwen tegen het doen van overijlde stappen. Nemand besluite tot vertrek, alvorens in- lichbngen en raad te hebben gevraagd aan genoemde vereeniging, Bezuidenhoutscnc .Weg 97, 's-Gravenhage. HET ONTSLAG VAN Mr. DONNER AL SRAADSADVISEUR VAN v JUSTITIE EN VAN Mr. KAN ALS RAADSADVISEUR VAN VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN. Het ligt in de bedoeling, dat beide heeren hun vrcegere functie weer zullen oprvatten na het ten einde loopen van hun minister- schap. Derhalve zal voorshands in de ont- stane vacatures niet worden vcorzien. WEGW1JZER DOOR ROTTERDAM. Het apparaat, dat ingebpeuwd in een re- clamekast, geplaatst is op het Beursplein, is gister in working gesteld. Op zichzelf is dit een vernuftig toestei Drukt men op den lichtknop, daii gaat op den plattegrond van de stad een lichtje aan, dat blijft branden en dat de plaats van het Beursplan aangeeft. Men zoekt op de stra- tenlijst het nummer achter de straat, waar heen men zich begeven wil, en drukt men or den knop, die dit nummer draagt. Dan worclt op den plattegrond het vak verlicht, waarin de gezochte straat ligt en terzijde van den knop leest men, op hoeveel minuten gaans van het Beursplein die straat ligt en welke tramverbindingen enz- er naar toe leiden De gemeente heeft aan Wolvey, Bureau voor gepateerde-automatische-electrische ap- paraten, de plaats voor dit toestei kosteloos afgestaan. Do boven- cn benedenruimten zijn .verhuurd voor reclamedoeleinden. Voldcet dit eerste apoaraat, en verleent de gemeente vergunning voQr de plaatsing van meer van deze toestellen, dan zullen er nog drie aan de stations en een op den Coolsingei Jcomen. Men kent deze apparaten reeds lang in Amerika. Los Angeles b.v. heeft er ongeveer 200 in zijn straten staan, en in Duitsche ho tels, kan men ze evenzeer gezien hebben Het toestei op het Beursplein schijnt het eerste te zijn, dat in Europa op de openbare straat staat. Het is de vraag, cf dit een gelukkige keuze is geweest. In de eerste plaats heeft Rotter dam des avonds geen verkeer. De straten Hggen reeds te 9 uur vrijwel verlateu, maar wat naar wij vreezen, een veel grooter be- zwaar zal blijken, is de geaardheid van onze straatjeugd. Voor haar is dit apparaat een buitengewoon dankbaar instrument. Herhaal- delijk zijn er dan ook al knoppen uitgepeu- terd, en de lichtknop heeft het eveneens moe ten ontgelden Daarbij moet men vooral niet probeeren, kwajongens die den boel vernielen tot rede te brengen. De exploitapt zelf heeft al last gekregen met voorbijgangers, toen hi] een jongen te pakken nad, die zijn gaven op het apparaat had beproefd. Wie in onze stad de schennende hand van de jeugd wil straf- fen of tegenhouden, moet er de kans van een pak slaag bij nemen. Het apparaat is zoo gemaakt, dat er bij vernieling geen ongelukken met den stroom kunnen gebeuren. De jeugd zal deze nieuwigheid wel geen lang leven gunner.. N. Rott. Crt. DE SPOORWEGDiEFSTALLEN TE ROOSENDAAL. In verband met de in de laatste jaren plaats gehad hejobende spoorwegdiefstallen >an het station te Roosendaal hebben gister voor de rechtbank te Breda vier arbeiders der spoorwegen: M. A. van M., A. J. de BW van J. en J. van A., alien te Roosendaal, te- rechtgestaan. Zij worden beschuldigd van diefstallen van kousen, kindergoederen. over- hemden, koffers, rijwielbelastincmerken, enz gepleegd in de jaren 1923—1926; aan de beide laatstgenoemden is bovendien nog ten laste gelegd, dat zij geschenken van de twee andere verdachten hebben aangenomen. Er waren 16 getuigen gedagvaard. Het eerst stond terecht A, J de B. De eerste getuige. T. H B.. brigadier der marechaussee te Roosendaal, verklaarde, verschijlende arfikelen bij verdachte De B. in beslag te hebben genomen. Getuige P. M. V., huisvrouwtan M. A. v M., had van verdachte De B. een zwarte blouse ten geschenke gekregen. Getuige j. had bij het vervoer van goede- ren op het station Roosendaal eenige goedc- ren van De B. ten geschenke ontvangen. Getuige A. van A. had van B. een taschje gekregen. Verdachte De B. bekende de verschillende zaken weggenomen te hebben en deze deels gedragen te hebben, deels ten geschenke te hebben gegeven. De officier van justitie eischte tegen hem vier maanden gevangenisstraf. De verdedi- ger mr Mertens, wees op het gunstige ver- ledtr van verdachte. Bovendien was de dief- stad vergemakkelijkt door onvoldoende con- trole Daarna werd behandeld de zaak tegen J van A. Weer werden eenige getuigen ge hoord. Verdachte bekende en vroeg voorwaar- delijke veroordeeling. Daarna had W. van J. zich te verantwoor- den. Na getuigenverhoor eischte de officier van justitie tegen hem een maand gevange- nisstiaf. Tenstotte stond terecht de hoofddader M A. van M. Getuige C., controleur bij de spoorwegen, deelde mee, hoe telkens diefstallen werden vastgesteld. Hij zette uiteen, hoe streng de controle werd uitgeoefend. De politie was tel kens op de hoogte gesteld. doch telkens kwam bij onderzoek vast te staan, dat er te Roosen daal niet gestolen werd. De Spoorwegen treft in dit geval geen blaam. Daarna werden wederom eenige getuigen gehoord. De verdachte Van M. erkende zijn fouten; door verleiding van een kameraad was hij tot diefstal gekomen. De officier van justitie zeide, dat deze ver dachte behalve zijn huisgezfn, nog tal van anderen in het verderf heeft gestort, en tel kens beschuldigde hij andere menschen van diefstallen. Eisch IK jaar gevangenisstraf Dezelfde M. A. v. M. stond terecht voor het wegnemen van een rijwiel. Verdachte be kende ook dit feit en hoorde hiervoor 6 maan den tegen zich eischen. De verdediger, mr. Insinger, wees er op hceveel aan de controle ontbrak. Hij vroeg voor verdachte clementie met het oog op zijn gezin, waarna dc uitspraak werd bepaald on 29 dezer. Uiisoraken 29 dezer. Het scheidsgerecht ipzake de beambten der spoorwegen, die wegens de inregelmatighe- den op het station te Roosendaal zijn ge- schorst of ontslagen, komt a.s. Donderdag te Breda bijeen. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. loen gisiermorgen de vrachtrijder Van Barneveld uit Bennekom met zijn vrachtauto den onbewaakten overweg aan den Kerkweg bij Ede nadn Je, zag hij plotseling den trein van 8 uur 20 min. uit Utrecht voor zich. Hij remde krachtig, zoodat door de aanrijding alleen een wiel brak. Van Barneveld bleef on- gedeerd. Even later kwam uit de richting Arnhem een gcederentrein. Aan het station Ede kon men niet meer, door signalen onveilig te zet- fen, d cn trein doen stoppen- Men beduide echter wel den machinist, dat er gevaar was. Ongeveer 800 M. reed hij nog door, de loco- motief greep den auto en sleurde dezen een paar honderd Meter voort. De auto werd ge- heel vernield. De machinist had wel geremd, doch kon de aanrijding niet meer verhinderen IS EEN SLAGERIJ EEN WERK- PLAATS? In hooger beroep heeft te Rotterdam zich te verantwoorden gehad de 33-jarige slager A. v. d. W. aldaar, die door den kantonrech- ter was vrijgesproken van een overtreding van de Arbeidswet. Hij zou als hoofd van een vleeschhouwerij-onderneming geen, althans geen voldoende, maatregelen hebben geno men om te voorkomen, dat op 26 September des voormiddags te 6 1/4 in de werkplaats Rodenrijksche laan 45 door twee arbeiders werk werd verricht, bestaande resp. in het op- maken van een rollade en hot schoonmaken van een vleeschsnijmachine; en ten tweede om te zorgen dat op dien dag in die inrichting een arbeidsregister aanwe- zig was volgens art. 68 der Arteidswet 1919. \'oor beklaagde trad als gemacht.gde op mr. H. v. Haeringen, die verklaarde, dat al leen op bestelling was gewerkt. Twee agenten van politie zeiden, dat be klaagde hun had meeagedeeld in voorraad te hebben gewerkt. Het O. M. merkte in zijn requisite op, dat het hier gaat om de vraag of deze winkei is een werkplaats in den zih van de wet. Spr ging de feiten na; beklaagde heeft de agen ten gezegd te werken in voorraad. Maar thans is gebleken, dat beklaagde heeft toege- geven, in voorraad te werken. Aan die ver- klaring houdt het O.M. zich. Eisch 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Mr. van Haeringen wees er op, dat be klaagde voor den kantonrechter had ver- klaard een klantenzaak te hebben, d. w z. eerst na bestelling worden de groote stukken vleesch voor den verkoop klein gemaakt. De verklaringen van de agenten zijn ailcen gebaseerd op hooren zeggen van beklaagde, ze hebben het werken in voorraad niet gecon- stateerd. Tegenover de stellige ontkenning van beklaagde in eerste instantie zijn deze verklaringen geen bewijs, naar de meening van gemachtigde. Beklaagde zegt dus geen werkplaats in den zin van art. 2 der Arbeidswet te hebben. Verwijzende naar een vonnis van den kan tonrechter mr. Van Brakel, dat eenigszins anders gemotiveerd is dan het onderhavige vonis en naar arresten van den Hoogen Raad van 31 Dec. 1923, Ned. Jurisprudentie 1924 1)1. 241 en van 2 Maart 1925. Ned. Jurispru dentie 1925 biz. 501, zette mr. van Haerin gen uiteen, dat het criterium daarin aangeno men, de vraag is, of er in voorraad uitge- beend werd, en er dus een soort fabriekje van den winkei wordt gemaakt. Voor ons begrip, aldus mr. van Haeringen, worden deze slagerswerkzaamheden verricht in een winkei, niet in wat wij een werkplaats noemen. In elken winkei wcrdt toch een zeke- re werkzaamheid verricht. De Hooge Raad heeft zich nu uit de moeilijkheid gered door het criterium toe te spitsen op het „in voor raad hebben". Mr van Haeringen haalt met instemming de woorden aan van den procureur-generaal naar aanleiding van een arrest van 8 Mei 1925 te vinden in de Ned. Jurisprudentie bl. 600 en 601, waarin deze zegt, dat de ver schijnselen van het maatschappelijk verkeer niet alle in een afzonderlijk hokje zijn te schuiven. Men zou toch door de aangehaalde arresten komen tot de onderscheiding in tweeerlei soort slagerswinkels; de eene welke werkt op bestelling, de andere een loopzaak. waar men groote voorraden maakt. De amb- tenaar van het O. M. doet nu alsof de Hooge Raad in het laatste arrest overstag is ge- gaan. Da,t is de reden, waarom hij in beroep is gekomen. Als deze opvatting juis was, zou de Hooge Raad dit toch wel aangegeven heb ben. In elk geval is er, zoo weet pleiter, weer in het eind van deze maand een arrest in de ze materie te wachten. Tot zoolang zal de rechtbank zich, zoo vertrouwt mr. van Hae ringen wel aan de opvatting van den Hoogec Raad houden. Liever ware het hem echter, als de rechtbank de zaak nog eens anders stelde en die bijkomende werkzaamheden, zoo als ze toch in elken winkei geschieden, niet als criterium beschouwde en zich niet als de Arbeidsinspectie Het betooveren door den in- druk door den forschen slag met den hakbijl, waarmee in den slagerswinkel moet worden gewerkt. En dus op grond dat ze den winkei van den slager niet als werkplaats be- schouwt, tot vrijspraak kwam. WILLEM MENGELBERG. Naar de „Tel." verneemt heeft de Colum bia-Universiteit te New York aan Willem Mengelberg het eeredoctoraat aangeboden. Mengelberg zal 16 Mei naar Amerika ver- trekken om de promoHe, velke op 31 Mei plaats zal vinden, bij te wonen. UIT BERGEN. Tal van persoren toonden ons hun nieuws- I gierigheid voor de nieuwe belastingregeling. I regeling. Ter inlichting publiceeren wij daarom hier- onclcr den volgenden staat. Met tarief volgens 's-Gravenhage isi hetgeen nu betaald moet Groepen aangeslagenen, getrokken uit het kohier der R. I. belasting van Bergen, dienst- jaar 1923—1924. Aantal per groep worden Men gelieve er rekening mede te houden dat de aftrek voor noodzakelijk le- vensonderhoud 799 bedraagt, verhoogd met ICO voor ieder kind. Heffing van ICO opcenten R. I. cn volgens tarief 's-Gravenhage. De zuivere inkomens uit het kohier, waarop de kinderaftrek volgens de wet op de R. I. belasting 1924 was toegepast. 100 800 tot 1000 137 1000 - 1200 171 1200 1500 122 1500 1800 162 1800 2400 96 2400 3000 125 3000 5000 40 5000 7000 12 7000 8000 18 8000 tot en met 12000 6 13000 17000 1 18000 22000 1 ,,23000 27000 1' ,,43000 47000 1 ,,48000 55000 1 ,,55000 65000 2 ,,90000 110000 Volgens bovenstaande gegevens bedraagt het totaal van 100 opc. kohier R. f: 86.578.64. Van een kohier naar het stelsel 's-Graven- Heffing van 100 op centen op de R. I. be lasting Tarief genomen naar 's-Gravenhage en zooals aldaar met 1,2 vermenigvuldigd. 3.— 348 7.— 9 84 1350 18 48 21.00 29 40 36.50 47 30 57.50 70.58 103— 123 26 183.— 209 42 223.— 253 94 358.— 393 13 608.— 64693 908.— 930.73 1258.— 1250.36 3158.— 2558 36 3758.— 2885 36 5058.— 3539 36 10958.— 6155.36 hage: 84.147.44. Zuiver inkomtn dei' gemeente, vermindero met den Rijks-kinderaftrek: 2.766.250.—. WORST MET WATER. De kantonrechter te Apeldoorn heeft gis ter vonnis gewezen in de zaak van den worst- fabrikant L. te Twello. Bij zijn vonnis nam de kantonrechter als bewezen aan, dat ver dachte ten verkoop in voorraad hedt gehad door kunstproducten gekleurde worst, en dat in deze worst was verwerkt een hoeveelheid ondermelkpoeder, die het watergehalte van de worst belangrijk opvoerde, zoodat ze on deugdelijk van samenstelling moest worden geacht Verdachte werd vtroordeeld tot een geldboete van 300, subs. 1 maand hechte nis. INPOLDERING VAN EEN GEDEELTE VAN DEN BIESBOSCH. Het was gister voor de vereeniging De Biesbosch een belangrijke dag. Nadat onge veer een maand geleden de gemeenteraad zich accoord verklaard had met de gunningen van de verschillende werken, waarvan de aanbe- steding, als alles meegeloopen was, reeds een jaar eerder had kunnen hebben plaats gehad, is oogenblikkelijk met de voorbereidende werk zaamheden begonnen, maar vandaag was de dag, waarop de eerste spade in den gron-d zou worden gestoken als eerste werkzaamheid aan den dijk van ruim 8 K.M., die gelegd zal moeten worden om den grooten rolder vruchtbaar land, die daar de plaats moet innemen van riet, griend en biezen. Eerst zou de betrokken minister die eerste spade steken, maar door ambtbezigheden ver- hinderd, had hij als zijn plaatsvervanger aan- gewezen den heer C. Zaalberg, directeur-ge- neraal van den arbeid en voorzitter van de commissie van advies voor werkloozensteun. Omstreeks 11 uur is vanmorgen de boot met den hoogen ambtenaar aan boord en met burgemeester en wethouders van Dordrecht en bijna den geheelen gemeenteraad en ver schillende genoodigden, alien gasten van de vereeniging De Biesbosch, vertrokken. Van de Hooikade werd gevaren langs de stad, de Merwede op, in de richting van Sliedrecht, waar de Nieuwe Merwede het gezelschap bracht naar den Kop van't Land. Hier werd de boot verlaten en de plek opgezocht, waar met de werkzaamheden zou worden begonnen Na een rede van wethouder Jansen is de eerste spade gestoken door den directeur-ge- neraal van den arbeid. INBREKER AANGEHOUDEN. Gisternacht werd de politie te Eindhoven gewaarschuwd, dat zich een persoon op ver dachte wijze ophield in de nabijheid van de etikettenfabriek v.h. Schafer Co. Onmiddellijk werden de fabriek en de ter- reinen afgezet, waarna eenige rechercheurs binnentraden en in een wachtlokaal op den grond een persoon zagen liggen, die in het bezit was van eenige beitels. Het bleek zekere G. B., oud 18 jaar te zijn. Buiten de fabriek werd een fiets gevonden. Bij het onderzoek bleek, dat B. uit het krankzinnigengesticht te Eindhoven was ontvlucht, waar hij was opge- slcten na een door hem gepleegden diefstal. Hij had een pak kleeren van een verpleger gestolen, alsmede een fiets en eenige beitels. rlij was in de fabriek met de bedoeling, eenig geld te stelen en zich daarmee uit de voeten te maken. KORTE BERICHTEN. De rechtbank te Groningen heeft gister J. J. S. aldaar, die op 17 October, als be- stuurdcr van een auto op den Verlengden Heerenweg twee jongens, achter een handkar loopende, heeft overreden, tengevolge waar van de 13-jarige Joh. Wieringa is overieden, vrijgesproken van het hem ten laste gclegde veroorzaken van dood door schuld. De eisch was 14 dagen hechtenis. Gisternacht is diefstal gepleegd in de woning van Mi" de G. te Schiedam. Eenige sieraden worden vermist en een klein bedrag aan geld. De dader is vermoedelijk gestoord. Prnvinciaal niernvs UIT OUDKARSPEL. Tot secretaris-penningmeester van de afd. Zuidscha.rwoude van de Tuinbouw Onderlin- ge is gekozen de heer Kunnen, secretaris der gemeente Zuidscharwoude. Gisteravond werd de laatste les gehouden van den cursus in bemestingsleer welke van het begin tot het einde door een dertigtal cur- sisten boven 21 jaar gevolgd is. Den heer Renaud, den ieider van den cursus, werd namens de cursisten een boekenkastje aangdjoden. Door den heer Hazeloop en den voorzitter van de tuinbouwvereeniging werden woorden van waardeering gesproken. Besloten werd tot het nemen van proeven met enkele meer nieuwe meststoffen en het houden van een ■'"curs e naar Aalsmeer, Rodsnrijs en het Westland. UIT HEEMSKERK. Onder voorzitterschap van den heer P. de Vries Thz. hi'eld Woensdagavond onze „Witte Kruis"-afdeelmg in het lokaal „Flora" hare jaarvergadering. De opkomst was be- vredigend. Mevr. Niesfen bracht verslag uit van de financien van den gehouden bazar. Het blijkt dat de ontvangsten hiervan met inbegrip van de giften hebben bedragen 1853.04 en dc uitgaven f 479.81. Een uitvoerig verslag volgde van de af- deeling in het afgeloopen jaar, uitgebracht door den heer Echart. O.m. blijkt, dat de afdeeling op 1 Febr. 1.1. 189 leden tell Door zuster Corver zijn 114 bezoeken af- gelegd en 17 maal is gebruik gemaakt van verplegin-gsartikelen. Verder brengt genoem de beer nog in herionering de moeilijke da gen, meegemaakt sinds de oprichting der af deeling. Uit het verslag van den pennmgmeester blijkt dat in 1925 de ontvangsten f 276, en de uitgaven f 223.32 bedroegen. Het a.ftredende bestuursUd, de heer P. de Vries Thz. werd herkozen, tevens werden ter aanvulling van het bestuur, hoofdzakelijk voor kraamverzorging nog gekozen de dames van Tuinen en Niesten. Besloten werd nog om voor t.b.c.-bestrij- ding eene opvouwba-re ligtent te doen aan- schaften. In de rondvraag bepleitte de heer C. Vis- ser aanplanting van naaldhout en de beer D. Schipper drong aan op een stoffelijk blijk van waardeering voor de dames comite-leden van den bazar. De voorzitter zeide tot eerstgenoemden spreker dat aanplanting vair hout meer ligt op den weg van een commissie van natuur- schoon en tot den tweeden dat de dames ieder geschenk ter wifle der zaak afwijzen. Ondanks den langdurigen natten en koud'en winter is alles in de natuur dit jaar voorlij-k. Behalve de Narcissen staan reeds de eerste Hyacinthen in tloei. Ook zien we reeds tulpen bloeien en alles laat zich aanzien, dat wij met Paschen, die waarlijk niet laat valt, het lentefeest te mid den van bloemen zullen vieren. Dc Crocussen zijn reeds zoo goed als uit- gebloeid. UIT HEERHUOOWAARD. De jaarvergadering van het Ondersteu- ningsfonds bij ziekte „Licht in Duisternis" droeg ditmaal een feestelijk karakter, aan- gezien herdacht werd het 25-jarig bestaan. Daartoe uitgenoodigd waren de leden en be- gunstigers met hun re dames, alsmede de eere-leden Ds. H. G. Brink, thans predikant te Andiik, en den heer G. Smits Az., rustend hoofd der school te Veenhuizen. De laatste kon echter wegens ziekte aan de samenkomst niet deelnemen. Door den voorz., den heer Brugman, wer den alien in de versierde zaal van den heer Rus welkom geheeten. Het deed spr. en be stuur zeer veel genoegen dat zoovelen aan d-eze uitnoodiging gevolg hadden gegeven, hij kon toch een gevoel van leedwezen niet onderdrukken over het feit, dat voor de ge- wone jaarvergaderingen zoo weinig belang stelling was getoond de laatste jaren, alsme de hierover, dat door de leden, zoo weinig werd gedaan om door toetreding van jonge krachten het fonds sterker te doen staan. Spr. had persoonlijk den o-uden heer Smit uit genoodigd en van deze vernomen dat hij graag daaraan gevolg had willen geven, doch aat zijn krachten daartoe niet meer toerei- kend waren. De 90 jarige grijsaard, die lan- gen tijd voorzitter was geweest, verstrekte hem de opdracht aan alien zijn groet over te brengen met de beste wenschen voor het fonds, van welke taak spr. zich hij dezen kweet. Speciaal welkom werden Ds. Brink en echtgenoote geheeten en het was spr. een waar ge-noegen dezen namens*het bestuur en den Raad van Toezicht een bloemstuk te mo- gen voorzetten. Door spr. werd er op gewe zen dat er inderdaad wel reden was onT het 25-jarig bestaan feestelijk te herdenken, hij hoopte dat deze bijeenkomst een aangenaam en gezeilig karakter zou mogen dragen doch vooral, dat zou mogen blijken dat het tevens een goede propagandaavond zou zijn. Hierna hadden de gewone werkzaamheden plaats. Uit het financieel verslag bleek dat de totaal ontvangsten hadden bedragen 400 38 de totaal uitgaven 379.70, zoodat 1925 nog weer een batig sal do opleverde van f 20 68, de reserve bedraagt1206.59- In het jaar- verslag werd in het kort weergegeven wat ten aanzien van het fonds gedurende den loop des jaars was gepasseerd. Algem-een werd goedgevonden de bestuurs- aftreding een jaar op te schorten. Daarop kreeg de heer Daan Pool gelegen- heid eenige voordrachten ten beste te geven, welke bijzonder in den smaak vielen, waarna door den voorzitter een herdenkingsrede werd uitgesproken, hierbij aanvoerende den strijd, die in den beginne gestreden was moe ten worden en hulde bvengend aan Ds. Brink voor de wijze, waarop hij met anderen voor het fonds had gevochten. Ook aan wij- Ien burgemeester Wonder en wethouder D. Appel werd daarbij een eeresaluut gebracht voor hun besehermend optreden. Voorts werd in korte trekken het wedervaren van het fonds gedurende het kwarteeuw gescbetst, waarbij aan verschillende perioden werd her- innerd. Door den heer A. Groot werd de spr. een woord van dank gebracht voor deze rede. Voor de pauze werd nog het woord ge- voerd door Ds. Brink die dankzegde voor de hartelijke ontvangst, mede het een en ander uit de fon-dsgeschiedenis aanhaalde en van den lof hem toegezwaaid, een goed deel te- rug te moeten zenden aan het adres van het drietal, dat van den aanvang af aan zijne zijde had gestaan in den strijd voor de fonds- belangen en die nu gedurende 25 jaren had den behartigd n.l. de heeren S. Brugman, A. Groot en A. Bart. Deze rede werd mede met een hartelijk applaus bekrachfgid. Namens de overige hestuursleden, den Raad van Toezicht, de leden en begunstigers werd hetzelfde drietal in warme bewoording toegesproken door het bestuurslid den heer C. Groot, die de beide eerstgenoemden na mens het fonds een zilveren lepel en vork aanbood en aa nden heer Bart een keurige barometer. Na dankbetuiging hiervoor werd pauze ge houden, waarin verschillende aanwezigen zich tot ds. Brink wendden om hem de hand te drukken en een paar woorden met hem te wis- selen. Na de pauze werd de avond in hoofdzaak gevuld met voordrachten van den heer Daan Pool. We zouden moeilijk kunnen zeggen, waarmee hij den meesten bijval inoogstte; waren het die, welke onder ademlooze stilte werden aangehoord, of die welke alien zonder uitzondering af en toe eens recht hartelijk deden lachen? Heusch, we weten het niet, doch wel, dai Daan Pool bij ons een schitte- rend succes heeft gehad, vooral ook door de raooie begeleiding van den heer Kos. Bij de rondvraag werd onder voile instem ming der aanwezigen een woord van dank gebracht aan het bestuur van den Raad van Toezicht, door den heer Jac. Klaver voor de wijze, waarop dezen avond was georgani- seerd, terwijl door den heer Bontes hiermede voile instemming werd betuigd en tevens een pleidooi werd gehouden voor toetreding tot het fonds met zijn mooi doel. Bij het sluiten der bijeenkomst dankte de voorzitter voor deze woorden, terwijl hij mpde een woord van dank richtte tot Ds- Brink, niet alleen voor diens tegenwoordigheid, doch te vens voor hetgeen door hem was gesproken, aan bestuursleden der Raad van Toezicht en den heer Rus voor de moeite, welke deze zich getroost had om den feestavond voor te be- reiden, ten slotte ook niet het minst aan den heer Daan Pool voor hetgeen deze er toe bij- gedragen had, dit samenzijn zoo echt gezei lig te doen zijn. Met een opwekking, voor het fonds krachti- ge propaganda te maken, sloot spr. het off;- cieele gedeelte, om vervolgens nog gelegen- heid te geven een dansje te maken. We twijfelen er niet aan of deze feestavond van „Licht in Duisternis" zal bij velen in aangename herinnering blijven. UIT EGMOND-BINNEN. In verband met het bericht uit Egmond- binnen in ons nummer v; a Woensdag ver- zoekt men ons mede te deelen, dat het aaarin vermelde betreffende het aantal leerlingen op 1 Mei-a.s op een onjuiste meening berust, die men zich waarschijnlijk gevormd kan heb ben. naar aanleiding van het laatste raads- verslag, waarin onze verslaggever abussie- velijk dezen datum genoemd heeft. UIT NOORDSCHARWOUDE. De algemeene vergadermg van de Noor- dermarkt heeft plaats op 1 April in „Concor- dia". De heer J. Bakker te Brock op Langendijk heeft wegens voortdurende ongesteldheid be- dankt als secretaris van den bond van begra- fenisvereenigingen. Marktberichten EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 18 Mrt. 1926. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 52667 eieren, prijs per 100, Bruin 5.20—- 5.80; Wit 5f 5.60; Eendeieren aan von 9075, prijs per 100 55.70. Totaal wa ren 62342 eieren aangevoerd. WARMENHUIZEN, 18 Maart, 1926. Roode Kool le s. 5.309; Rowle Kool 2e s. 4.70—/ 8.30; Roode Kool 3e s. I 2.30—/ 4.10; Gele Kool le s. 4.90—/ 8;

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 8