Be Lange Be Moraaz mm :l Gemehgd tfienvrs. Bloscopen. Ingezonden stufeken Kippen en Konflnen. ALKMAAR Deposifo - Effecten - Cpediefen Startsnieuws. LANTAARNPAAL STUGGEREDEN. van 20 Maart 1926. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrcdtet. Vorige Koers. 10.30 10.45 i: II. ll.lt 30fl0i - AUTO-ONGELUK. Gisternacht half-drie is de bestuurder vac een auto, waarin het Tweede Kamerlid mr. G. A. Boon was gezeten, die te Dokkum een spreekfoeurt had vervuld, door onbekendheid met den weg, onder Miedum, bij Leeuwarden, te water gereden. Het ongeluk gebeurde bij een scherpe bocht; de auto bctste tegen een ijzeren brugleuning, welke afknapte, en stort- te van een tamelijk groote hoogte in de vaart, waarbij de wagen omkantelde. Beide inzittenden wisten zich op den auto te werken en met een flinken sprong den wal te bereiken. Iemand, die in de nabijheid van de plaats van het ongeluk woont, bracht hen in zijn auto naar Leeuwarden. DE KONINGIN NAAR HET LAND VAN MAAS EN WAAL. De Koningin heeft gisteren, zooals reeds met een enkel woord gemeld is, met een klein gevolg een niet-officedeel bezoek ge bracht aan het Land van Maas en Waal. Zij werd o.a. vergezeld door den commis- saris der koningin in de provincie Gelder land, baron Van Heemstra, en den inspec teur van de volksgezondheid ir. Kuysten, lei der van het bouwbureau voor het waters- nodgebied te Nijmegen. Na te Tiel te zijn aangekomen, werd per auto naar Wamel ge reden. Daar werden de noodwoningen be- ■zichtigd, die zijn opgericht voor de bewoners der verwoeste woningen. De Koningin onder- hield zich korten tijd met verschillende per sonen. Van Wamel begat het gezelschap zich 'naar Dreumel, welke zwaar geteisterde ge meente onder leiding van den burgemeester ,de heer A. van Erp, werd bezichtigd. Uitge- 'stapt werd aan den ouden Maasdijk, de plaats, waar de gemeente het meest geleden 'heeft. Vervolgens werd naar het gemenfe- huis gereden waar H. M. zich met eenige Vooraanstaande personen uit de gemeente onderhield. Van Dreumel werd de tocht over den herstelden Maasdijk voortgezet naar A1 fhen, waar de dijkgraaf, de heer J. G de eeuw, zich bij het gezelschap voegde. Oak hier informeerde H. M. naar de maatregelen, Hie genomen zijn ten bate van de slachtof- "fers. Vervolgens werd naar Maasbommel gereden, waar ook slechts korten tijd werd vertoefd. Hier werden op het raadhuis eenige personen door H. M. ontvangen tot het ge- ven van inlichtingen. Via Appeltern werd de tocht naar Altforst voortgezet. Omtrent het bezoek. dat de Koningin aan de dooi de overstroomingen geteisterde tfreken gebracht heeft, meldt men nog: Ongeveer halfdrie was het hooge gezel schap bij de sluts te Niftrik, welke weer werkt en waarbij een stoomgemaal in aan- bouw is. Hier nam de Koningin met belang- atelling een en ander in oogenschouw. Ook werd opgehouden bij den met bekistingen versterkten Ruffelsdijk. Vervolgens werd naar Ravenstein gefuft, waar kapitein Wer ner districtscommandant der Kan. Mare- chaussce zich bij het gezelschap voegde. Per trein kwam H. M. te Nijmegen, waar zich bij aankomst de auto's bevonden. Geheel onverwacht bracht H. M. een bezoek ten raadlhuize, waar het college van B. en W. als aftijd op Vrijdagmiddag was vergaderd. In de trouwzaal wtrd de Koningin ont vangen, waar de burgemeester, de heer Van Schaeck Mathon, aan H. M. voorstelde de vier wethouders, den gemeente-secretaris, den voorzitteT van de afdeeling Nijmegen van het Ned. Roode Kruis, den geestelijken advi- seur van de afd. Nijmegen van het R.-K. huisvestingscomite, de presidente van deze afdeeling, den commandant van het lie reg. inf. en, bij afwezigheid van den comman dant der Koloniale Reserve, diens plaats- vervanger, al welke personen op verzoek van den commissaris der Koningin ten ge- meentehuize waren genoodigd. Met den burgemeester en alle aanwezigen heeft H. M. over de ramp, die over deze stre- ken kwam, gesproken. Naar a! wat' van ver schillende zijden hier voor de slachtoffers is gedaan, informeerde de Koningin met de 'grootste belangstellirag en over de door Nij megen op velerlei wijzen verleende hulp be- tuigde zij hare voldoeming, ook met woor- den van dank. Na ruim een half uur toevens ten raad'hui- ze vertrok het gezelschap, H M. tot de stope uitgeleid door den burgemeester, met wien de Koningin in de voorhal nog enkele minuten in gesprek bleef. Den burgemeester de hand .drukkend verliet H. M het gemeentehuis, ■waarbuiten bij haar verschijneh het publiek, dat de nauwe Korte Burchtstraat zulde, juichte. Met den koninklijken trein verliet H. M Nijmegen (6 u. 12 m.) Theater Cinema AmeTicain. Het kind, van de Markthallen. Bij een auto-ongeluk met den wagen van een rijken Canadees Stuart Belmont, wordt zijn zoontje gedood, terwijl het dochtertje ontvoerd wordt door een bandiet „Peaudure" Hij laat uit angst voor de politie het meiske ^chter in de markthallen van Parijs, waar ;het gevonden wordt door een klein jochie, die ,het naar het echtpaar Marcadiou brengt, waar het liefderijk opgenomen wordt. Mevrouw Belmont is door het verlies van haar kinderen half waanzinnig en als ze op een dag de kleine Berlingot, het jochie, ziet, rust ze niet eerder voor haar man het jonge- tje heeft geadopteerd. Hiervoor moet deze een millioen francs be- talen aan Rameche, Berlingot's vader, een berucht woekeraar. Na vijftien jaar zijn Jean's pleegouders ge- storven en hij dus erfgenaam van een reus- achtig kapitaal. Rameche heeft zijn millioen er door gelapt en zich aangesloten bij een dievenbende, waarvan meergenoemde Peaudure het hoofd te, thans oiider den naam Mortimer, een be- kend detective. Prinses Mila Serena, z'n handlangster en Mortimer zullen trachten Jean's millioenen te veroveren. Jean komt te rug in Parijs, z'n vader is verdwenen maar bij het echtpaar Marcadiou is Renee, z'n von- deling, die tot een beeldschoone jonge vrouw is opgegroeid. Op een avondfeest komt Jean onder de be- koring van Mila Serena, en Rameche, die toevallig hoort, dat z'n zoon terug is meldt zich ook aan, per telefoon, maar inplaais van •ijean antwoordt Mortimer. Deze overmeestert daarna den ouden man en neemt zelf "den rol van Rom&che op zich. Hij weet een inbraak in Jean's hotel te doen, maar Camus, een politieman,waar- schuwt Jean, die bij Mila is. Bij de achtervol- ging der inbrekers wordt Jean lichtgewono maar krijgt wondkoorts. De Marcadicu's ko- men Jean opzoeken en de pseudo-Rameche be- grijpt plotseling, dat niet Jean, maar Renee de erfgename van-de Belmont-millioenen is Jean en Renee verloven zich, zeer tegen den zin van Mila die werkelijk liefde voor Jean heeft opgevat. Als Jean met koorts te bed ligt, verwisselt Rameche-Mortimer zijn drankje met vergift, het wordt ontdekt en Jean moet zijn vader wel voor moordenaar ver- slijten. Deze weet te ontvluchten. De echte Rameche is intusschen uit het hoi, waarin hij door Mortimer geworpen was, onf- snapt en wordt voor dood opgenomen en naar een ziekenhuis getransporteerd. Mila ontvoert Renee en als ze zich net van haar zal ontdoen verschijnt Mortimer, die Renee meeneemt en dwingt een contract over loon te teekenen, als zij de erfenis in handen zal hebben. Jean gaat met Camus Rameche opzoeken. Deze vertelt nog wie en wat Mortimer is en sterft dan. Camus doet een inval in Mor timers woning, maar deze zou nog zijn ont- vlucht als Mila niet ten tooneele was ver- schenen die hem neerschiet. Voor zijn dood1 bekend Mortimer Peaudure alles en Renee is de erfgename. Het einde is natuurlijk een huwelijk tusschen Jean en Renee. Een zeer snannende film, uitstekend ge- speeld door Fransche artisten. Jean Paul de Baer speelt de rol van Beruot „het Jochie". Jackie Coogan heeft een ernstige concurrent aan hem. De dubbelrol van Rameche-Morti mer is in goede handen van Signoretti. Voor di zeer bezienswaardige hoofdnum- mer gaat nog een Pathe-journaal en een aar- dige twee-acter met Buster Keaton, de man die nooit lacht, Ijzeren Hein in de hoofdrol. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Het wrak der verschrikkingen. Tot en met Zondagavond is het hoofdnum- mer van A. B. T. „Het wrak der verschrik kingen", een zes-deelige sensatiefilm, die bij- zontier fraaie passages heeft. Het verhaal is aantrekkelijk: het levensgeluk van een joijgen man wordt vernietigd, doordat Irene, het meisje, waarmede hij in het huwelijk zou tre- Oscar Skibolt doen menigmaal harteliik lachen. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zms dat de redactie er mede instemt.) Geachte Redactie, In verband met de vraag van Uw corres pondent uit Bergen: „Waarom worden de belangrijke lezingen^ uitgaande van de Berger Schoolvereeniging, niet gegeven in Het Oranjehotel of De Rus- tende Jager?", meenen wij er op te moeten wijzen, dat deze lezingen worden gegeven op de ouderavonden van de schoolvereeniging en dus een eenigszins intiem karakter dragen. Het Bestuur is evenwel gaarne bereid, belang- stellenden in de school en haar werk te intro- duceeren. Met dank voor de plaatsing, Het Bestuur der Berger Schoolver. Een abonne schrijft ons: Ik heb een konijn dat 14 dagen geleden groote zweren in zijn ooren had en er erg uit bloedde. Toen heb ik er een beetj ezoete olie in gegoten en toen beterde het, doch nu begiot het weer. Wat zou dat wezen? En wat is er tegen te doen? Het antwoord van onzen medewerker luidt: Het dier is lijdende aan oorschurft, wat bij onze langooren veelvuldig voorkomt. Houdt u de punten der ooren in de hoogte, zoodat de ooropening zich hoi voordoet. Strooit U er dan bloem van zwavel in en zoodanig dat het de korsten-aanzet goed raakt. Zoo noodig nog enkele keeren herhalen. Het hok grondig ontsmetten; uitboenen met een soda-oplossing, kalken en no^g meer dan anders van schoon s.trooisel voorzien DE WEE WEEZEN. Wij verwijzen belangsteWenden naar een advertentie in dit nummer betreffende een uitvoering in de Hannonje morgenavond 8 uur van „De twee Weezen", het beroemde tooneelstuk uit de Fransche Revolutie door d' Ennery. Daar de verschillende hoofdrol- len in goede handen zijn, twijfelen wij niet of veelin zullen van hun belantgstelling blijk geven. den, op het laatste oogenblik met Francis Morgan vlucht. Hij gaat dan zwerven om zijn verdriet te vergeten. Eindelijk wordt hij parelduiker en door een toeval krijgt hij ge- legenheid niet alleen de vrouw en den man, die hem zijn geluk ontnamen, te straffen, maar bovendien kan hij een meisje, dat hem meer waardig is dan Irene, de zijne te noe- men. Het vertical doet het hem echter in deze film niet direct. Het meest te bewonderen^zijn de fraaie Zuidzee-opnamen, waarop het won- derlijke tropische land zoo innig-mooi uit- komt. Enkele gedeelten zijn gekleurd en daar door een lust van het oog. Voorts dienen de diepzee-foto's met eere vermeld, terwijl de worstelingen met den poliep een keurig staal- tje van film-techniek genoemd mogen worden Alles bijeengenomen is het een film, die, weliswaar niet moge uitmunten door sterk spel, doch die daarom niet minder de aan- dacht' verdient van alien, niet alleen van hen die van sensatie houden, doch ook van dege- nen, die fraaie ensceneering en prachtige fo to's weten te waardeeren. Een paar kluchten (Billy West is in „Billy is levensmoede" goed op dreef), plus een jour- naal voltooien het programma. Laatstge- noemd nummer geeft o.m. heel mooie (ge- kleurde) opnamen van fraaie plekjes in En gel and. Victoria Theater De Circuscowboy en De Lustige Vagebonden. Het programma \au het Victoria Theater voor deze week bevat bc-halve een jourmal, een interessan-e natuuropname en een tw f- acter, ook nog twee hoofdnuminers. Dez? even een heel verschiliend g°nre. In da lircuscowboy is Buck Jone de held en de lieftallige Marion Nixon een aardige circus- artiste. Bu ;k komt bij het cirrus terecht era- dat hij moet vluchten vi-or aciitervolgere, die hem ten onr-chte verdenken van een moorJ- aanslag. Daar beschermt hij de koorddanse- res tegen de listen van den dierentemmer Slovini en als ten slotte c? ware schu'dige van den moordaanslag wordi gedwongen te bekennen, staat niets het irk der beide ar tisten meer in den weg. In de Lustige Vagebonden ziet men de oude bekenden Watt en Half-Watt terug. Als de dodder van den handelaar Kruse voor daar examen geslaagd is, en een uitstapje met vader en vriendinnen gaat maken, nemen de >eide zwervers Watt en Half-Watt zoolang mn intrek in het mooie huis. Zij rooken er goed van en dansen lustig de shimmy. Maar er direigt gevaar voor hen. De politie zoekt hen en ze worden verraden. In hun tonwo- ningen worden zij gearresteerd, doch de tonnen neemt men mee, en vergeet de man- nen, die dankbaar van hun kans profiteeren. De beide Deensohe komieken en de dikke KOPERDRAAD^DIEFSTAL. Gisteravond werd een poging ondemo- men tot het stelen van koperdraad op het emplacement van de Nederlandsche Spoor- wegen. De daders werden op heeterdaad betrapt door den ambtenaar A. Lesterhuis der N. S., doch wisten te ontkomen. De poltie stelt een onderzoek in. EEN AVOND VAN ERNST EN SCHERTS. Donderdag 25 Maart a.s. houdt de Nederl. Vereeniging van Staatsburgeressen een openbare avondbijeenkomst in de Unie. Dien avond zal het wo.ord gevoerd wor den door de oud-presidente der afdeeling, mevr. E. v. d. Hoeven, van Amersfoort, en door mevr. C. S. Groot, van Rotterdam (Marijtje). Bovendien zal een comediestukje ten too neele gebracht worden, gemaakt door Ma rijtje met haarzelf in de hoofdrol. Nadere bijzonderheden betreffende on- derwerp enz. kan men vinden in de adver- tentiekolommen van dit blad. Huisvrouwen zullen goed doen, indien zij niet verzuimen, dezen avond, gewijd aan ernst en scherts, tegenwoordig te zijn. MUZIEK-AVOND IN HET DIACON1EHUIS. Onder leiding van mej. van Twisk, met med ewer king van den heer van Twisk Jr. en dames Blaauboer en Wiglama, werden gis teravond in het Diaconiehuis voor de ouajes eenjge liederen gezongen- en viool gespeeld met begeleiding van piano. Het herhaald har- teiijk applaus bewees wel, dat de oudjes ge- noten van zang en muziek, hetwelk' ook den uitvoerenden voldoening gegeven moet heb- b^n. Het heeft heeren regenten ook zeer aan- genaam aangedaan, dat weder eenige jonge gemeenteleden zich ongevraagd aangebodm hebben om den ouden van dagen eenige af- wisseling te geven in de vaak zoo eentonige winteravonden. Het zal den oudjes, zooals uit die gesprek- ken bleek, niet onaangenaam zijn, wanneer het gezelscjiap weder eens in het volgend sei- zoen terugkeert. N. V. EIERVEILING NOORDHOL- LANDS NOORDERKWARTIER. Aanvoer en prijzen van heden: Kineieren 5.40, 58/60 5.30—/ 5.-60, 62/64 5.40—/ 6 40, Bruin 5.90—/ 6.30. Eendeieren 40.000 st. Prijzen 5.20—/ 5.30. EEN ALKMAARSCHE ROEI- EN ZEILVEREENIGING. Naar wij vernemen hebben de plannen tot het openen van een gelegenheid om te Alk-, maar de roeisport te beoef^nen thans een vasten vorm aangenomen. Op verzoek van einkele roeiers heeft de Alkmaarsche Roei- cn Zeilvereeniging een vergadering belegd, waarin is besloten binnenkort een clubhuis te laten bouwen op een daarvoor geschikt terrein .terwijl diverse personen zich heb be nopgegeven als lid der vereeniging. Tencinde het welslagen der plannen te bevorderen is een commissie benoemd,' be- staande uit de heeren Reeling Brouwer, Scheffel, Melchior en van der Laan. De commissie tracht een fonds bijeen te brengen, waarin zij reeds in dier voege is geslaagd, dat binnenkort met den bouw van een clubhuis zal kunnen worden aangevan- gen. Op Vrijdag 26 Maart woVdt blijkens een in dit blad geplaatste advertentie een alge- meene vergadering gehouden, waarin zoo- wel aan de toegetreden leden, als aan de aandeelhouders en alle belangstellenden in de roeisport nadere uiteenzetting zal wor den gegeven. Wij gelooven, dat in een wa- terrijke omgeving als de onze de oprichting van een dergelijke vereeniging met het doel een zoo bij uitsiek gezonde sport te beoefe- nen, moet worden toegejuicht, zoodat wij vertrouwen, dat velen van de uitnoodiging om deze vergadering bij te wonen, zullen gebruik maken, POLITIE EN DIERENBESCHERMING. Gisterenmiddag werd door den Inspecteur der Dierenbescherming, afdeeling Alkmaar, de politie kennis gegeven, dat zich aan de Friesche brug a I hier een paard voor een. wa gen bevond, welk dier open wonden aan de borst had. Bij onderzoek bleek, dat het dier op vier iplaatsen pijnlijke wonden had, veroorzaakt door het gareel of borstriem, welke wonden van zoodanigen aard waren, dat de inmiddels ter plaatse verschenen dierenarts Kleinjan het noodzakelijk achte, dat het dier minstens 8 dagen rust moest heoben. Het paard is uitgespannen en tijdelijk op stal gezet, waarna de geleider van het dier, afkomstig uit Egmond aan Zee, eerst een an der paard moest halen, voordat hij vertrek- ken kon. Het gewonde dier is daarop achter den wagen naar Egmond aan Zee vervoerd, waar de politie ter plaatse verder toezicht zal houden. Het is wel treurig, dat paardenhouders, hun dieren, zoodanig gewood, nog lasten laten trekken. In de Tweede Landdwarsstraat heeft een auto van de melkfabriek te Bergen gistermid- dag circa 5 uur een lantaarnpaal aagereden, die doormidden brak riOOWABAK 'if?--- R00DE-5JIR THEODOPUS MiEMEUER ORCttir.c-^N De gasfabriek, onmiddellijk gewaar- schuwd, nam direct maatregelen ter herstel. EVANGELISATIE-AVOND. Vanwege de afd. Alkmaar vor Inwendige Zending zal op Dinsdag 23 Maart, om 8 uur in de Tuinzaal van de Harmonie een Evange- lisatie-avond worden gehouden. Als spreker hoopt op te treden de heer J. J. Ruijs, voor- ganger der Evangelisatie „Maranatha" te Bergen. Lder is cp deze samenkomst wdkom; de toegang is yrij. OPENING N'PEUWE ZAAK. In ons bericht over de nieuwe zaak die de heer S. Tnjbetz hedenavond in het pand Langestraat, hbek Paygiop, opent is een alioea door het verkeerd inzitten van een cor- rectie-rege! onleesbaar geworden. De betreffende zinsnede laten wij hier nog eens zooals wij haar oorspronkelijk schreven volgen: De gestadige groei dezer zaak, de totstand- koming van den nieuwen winkel in de Lan gestraat en ten slotte de steeds toenemende uitbreiding van het personeel, bewijzen wat de heer Trijbetz door energiek werken heeft weten te bereiken. TUINZAAL HARMONIE. Donderdag 25 Maart, 's avonds 7 uur, ds. Bartelema van Zeista LEZING FRANK LUNS VOOR NEDERLANDFRANKRIJK. Gisteravond had Nederland-Frankrijk het genoegen den heer Frank Luns, tooneelkUr dige, een causerie te hooren houden ova ,,Molere et le theatre de son temps". De zaa in hotel de Burg was geheel bezet, toen d\ voorzitter, mr W. C. Bosman, die bijeen komst opende. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. i 5 1919 BANKdNSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Resc. INDUSTR. OND. B1NNENL. Centr Suiker Aand. Holl. Kunstzijde i, Jurgens Gew. Aand.. H A. B. i» C. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. I CULT UUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong i, PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Batldar Ruhher Deli Bat. Rubber. Hessa Rpbber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli. Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber. SOHEEPVAARTEN. Oude Vaart i. Gem Eig. Scheepvaart Unie Stopmvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomhoot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd. SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER1KA. Southern Rails I Union Pacific Wabash 103 1011% 191 160 147% 147% 128% 120% 16 J l% 6 96% 9 8»% 189 320 370 356 92%. 126 640% 34u 104% 149% lUOVs 281 373 186 39/% 358% 248% 251 48/ 2/9 lb8% 3/4 2031% 314 1'Via 45% 30% 1067% 171 194% 76% 601% 85 146% 9'/u 34% 220% 380 481 417 110 149'/, 391%. 192% 159% 148 148 191% 160 1471-1 148 147-% 146i-} 125 166 98% 13/ 318% 125% 163',.6f 96% 96 137% 318 128^—9 165 1371.8J 370 126 166 99 319 358 125 91-% 6"6 3 8 164% 150 635-6 635% 631-6 164% 150 106% 164 105% 282 399-% 376 188 398-91 398 397}-8 356 250 250-2 275 370 198-200 355 490 2/5 200 306-7 17% 356 245 252 490 167 354-1/, 243% 2521 469^91} 45 35 166% 45 35% 166 195 77% 77% 88% 76 76% 9% 34 218 382 480 410 218 379-82 478—80 414-4 378-80 477-8 217 378 j 109% 1491% 40 PROLONGATIE vorige koers 2f pCt., heden 2J pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New. York Italie Vorige koers 12.13 5941 8.87 10.- 48.05 35.20 65,50 66 90 53.67% NIET OFFICIEEL. z.49% 19.021% I Koers op beden 11 uur 12.13 59.45 8.78 10.- 48.05 35.— 65.50 6)90 53.70 2.494 10.03

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2