I II Alkmaarsche Courant De hot der teugenen. Een zwaluw maakt nog geen zomer! Een advertentie geeft nog geen succes! Adverteert in de Alkmaarsche Courant! M Woensdag 24 Maart. I Kl ILLK'ION. 3=.! No 70 192G Honderd Acht en Twinligste Jaargang. ZIJ, DIE ZICH V'OOR MINSTENS DRIE MAANDEN OP D1T BLAD ABONNEE- REN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DA TUM VERSCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan- net Bureau van poi i tie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 19, 20, 21 en 22 Maart 192b: een porte- monnaie, een slinger van, een auto, een re- kenboekje, een kindertaschje met inh., een defecte duimsto-k, een damestaschje met inh. bemevens diverse sleutels, mantelbanden en handschoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navo'gen- de irgezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 19, 20, 21 en 22 Maart 1926: een rijwielbelastingmerk, J. Beekman, Ken- nemerstraatweg 71; een schopje, W. de Waal, Veerstraat 20; een pet (bruin) H. de Groot, Ged. Baansloot 18; een pet (blauw) !J. Schotten, Vondelstr. 10; schooltasch, Kcrot K. van 't Veerstraat 21; heerenrijwiel, J. Swart, Heiligland 28; hondenhalsband, B. Koeman, Overdiestraat 9; een witte duif, C. de Groot, Liefdelaan 26; een zilveren rin- getje, J Vedder St. Jozephstraat 11een rij- wielsluiting J. Schouten, Koningsweg 2b; een duimstok (ijzer) P. Oudejans, Baansin- gel 35; een portemonnaie, N. v. d Kamer, Laat 101; een pis-tool (speelgoed) T. Wolte- ring, Mient 9; een potloodbeschermer, K'v. d, Valk, Bleekerkade 107; een gebreide hand- schoen, Helderman, Doelenst.aat 6; een fcee- nen armband, Klooster, Poppelmanslaan 24; een poppetje, Haytema, Steijmstraat 41; een hondenhalsband met penning, J. Blijstra. Breelaan 80, Bergen; een banlcbiljet, mej. Blankendaal, Stationsstraac 48. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politic. Stad&nieims VRIJSTELLING ONDERWIJS LICHAMELIJKE OEFENING OPEN- BARE SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. Aan het einde van het schooljaar 1925/26 loopt de termijn af, gedurende welken Geije- puteerde Staten der provincie Noordholland, blijkens hun beslissing van 31 December 1924, Nr. 124, aan deze gemeente, overeen- kcmstig artikel 195, tweede lid, der Lager On derwijswet-1920, vrijstelling hebben verleend van de verplichting tot het geven van onder- wijs in het vak „lichamelijke oefening" aan de openbare scholen voor gewoon- en uitge- breid lager onderwijs. Voor de scholen voor uitgebreid lager on derwijs behoeft niet opnieuw vrijstelling te warden aangevraagd, aangezien aan deze scholen het vak lichamelijke oefening binnen- kort zal worden ingevoerd, in ieder geval uiterlijk bij het begin van het schooljaar 1926/1927. Op de begrooting voor 1926 is een post uitgetrokken voor het stichten van twee gym- nastieklokalen, terwijl er een bij de nieuwe school in het Rochdalekwartier in aanbouw is. De plannen voor de beide andere lokalen zullen wij binnen eenigen tijd bij Uwe Verga- dering aanhangig maken. Het is onze bedoe- ling U voor te stelien in de volgende jaren met het bouwen van gyymnastieklokalen door te gaan totdat voldoende in de behoefte aan lokaliteit voor het geven van het vak licha melijke oefening is voorzien. Met den aanvang van het schooljaar 1926/ 1927 zal het echter niet mogelijk zijn aan alle openbare scholen voor gewoon lager onder wijs het vak lichamelijke oefening te doen on- derwijzen, zoodat opnieuw •vrijstelling dient te worden aangevraagd. Wij zouden deze vrijstelling willen vragen tot het einde van het schooljaar 1927/1928, aangezien, naar wij verwachten, in ieder geval bij het begin van het schooljaar 1928/1929 de invoering van het vak aan alle scholen zal hebben plaats gehad. B. en W. geven den Raad derhalve in overweging, hun College te machtigen aan Gedeputeerde Staten,, overeenkomstig artikel 195, tweede lid, der Lager Onderwijswet-1920 vrijstelling te vragen van de verplichting tot Naar het Engelsch van Justus Mite Fosman. Door J. S. Wij waren op hetzelfde oogenblik bij de deur, maar toen hoorden we voetstappen van mannen, die van binnen op de deur toeliepen en iets tegen elkander zeiden. „Nu de deur," fluisterde Denis. „Zijn jul- lie klaar?.Een, twee drie!" Zooals we afgesproken hadden, was hij met zijn rug een eindje van de deur af gaan staan. Von Altdorf legae zijn handen op Denis' schouders en ik duwde den kolonel in den rug Toen Denis „drie" zei, scholen we vooruit door de deur, heen, alsof die van bordpapier was geweest. Denis draaide rond van den schok, en viel op een knie; met den degen in de vuist, het licht van Von Altdorfs lantaarn bescheen hem en de witte gezichten van twee halfge- kleede boeven, die ons kwamen tegenhouden. Zij hadden sabels, zooals Denis voorspeld had, en de vborste hief zijn wapen op om Denis er mede neer te slaan.-Maar voor het dezen raakte viel het kletterend over den vloer: de vlugge degen was den man in den schouder gedrongen en hij zakte in elkaar. Toen maakte de tweede man een onver- wachte beweging. Hij kon niet toeslaan, door het geven van onderwijs in het vak lichame lijke oefening" aan de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs tot het einde van het schooljaar 1927/1928. VERHAAL INKOOP DIENSTTIJD. In bijlage No. 46 schrijven B. en W.: De Pensioenwet 1922 (Stbl. 240), zooals deze voor 1 Juli 1925 luidde, maakte onder- scheid tusschen inkoop van ddensttijd door- gebracht vo6r 1 Juli 1922 (art. 134 dier wet) en inkoop van diensten bewezen na 1 Juli 1922 (art. 40 dier wet).. Daar sinds laatstge- noemden datum wat het recbt op pensioen befcreft, tijdelijke ambtenaren met de vast? waren gelijkgesteld en in verband hiermede geen inkoop van tijdelijke diensten, bewezen na dezen datum, plaats vond, had de ge- rrfjente met inkoop krachtens artikel 40 der Pensioenwet 1922 (Stbl. 240) geen bemoei- ingen, aangezien de inkoop krachtens dat artikel zich bepaalde tot zijdelingsche en on- bezoldigde diensten en dergelijk voor in koop vatbare diensten, welke in betrekkingen bij deze gemeente of hare instel'lingen niet werden bewezen. Na 1 Juli 1925. het tijdstip waarop de in de Pensioenwet 1922 (Stbl. 240) door de wet van den 28sten Mei 1925 (Stbl. 216) aange- brachte wijzigingen van kracht zijn gewor- den, is de wet slechts in bepaalde omstandig- heden (wanneer n.l. het dienstverband onaf- gebroken langer dan twee jaar heeft ge- duurd) ook op tijdelijke ambtenaren van toe- passing. Een uitzondering is gemaakt voor hen die op 30 Juni 1925 ambtenaar in den zin der Pensioenwet 1922 waren en dus reeds aan de wet van 1922 rechten omtleenden. Zoo zij ook na 1 Juli 1925 als ambter.aar in den zin der Pensioenwet wenschten te worden be- schouwd, haiidhaaft de wet hen in hun rech ten. In verband met deze wijziging heeft de wet thans weer, evenals v6or 1922 onder de werking der wet van 1913 het geval was, de gelegenheid geopend, tijdelijke diensten, na hare inwerkingtreding bewezen, in te koo- pen. Ook wacbtgeldjaren, die vroeger zonder inkoop medetelden voor pensioen, moeten voortaan worden ingekocht, zoodra de wachtgelder weer ambtenaar is geworden. Voor de in te koopen tijdvakken is de ge meente aan het Algemeen Burgerlijk Pen- sioenfonds een inkoopsom verschuldigd, van welk bedrag zij op de ambtenaren een bij de wet bepaald gedeelte kan verhalen. Omtrcnf'den inkoop van diensttijd doorge- bracht in deze gemeente voor 1 Juli 1922 heeft Uwe Vergadering bij besluit van 27 Augustus 1925, nr. 12, (Gemeenteblad nr. 989) waarbij de verordening regelende het verhaal voor inkoop van diensttijd (Gemeen teblad- nr. 8S0) gewijzigd werd, bepaald, dat op de ambtenaren, die op 1 Juli 1925 in dienst dezer gemeente waren, en op hen,- die voor dien datum met recht op pensioen of wachtgeld or.tslagen waren, 1/4 gedeelte van de inkoopsom wordt verhaald, terwijl op de ambtenaren die voor of met 1 Juli 1925 uit den dienst dezer gemeente zijn ont- slagen, zonder dat hun pensioen of wacht geld is toegekend, de helft van de door de gemeente verschuldigde inkoopsom wordt verhaald. Thans eischt beantwoording de vraag in hoever de gemeente zal gebruik maken van haar bevoegdheid om krachtens het bepaalde bij het nieuwe artikel 42 der Pensioenwet 1292 (Staatsblad 240) bij het geldig maken voor pensioen van na 1 Juli 1925 bewezen tijdelijke diensten verhaal toe te passen. Dit verhaal kan ten hoogste bedragen de helft van de door de gemeente verschulditgde in koopsom. Wij meenen echter dat in overeenstemming met bovengenoemde op 27 Augustus j.l. genomen beslissing omtrent het verhaal van inkoop van diensttijd doorg^bracht voor 1 Juli 1922 moet worden bepaald, dat ook op hen die diensten bewijzen na 1 Juli 1925 wordt verhaald 1/4 gedeelte van de door de gemeente verschuldigde inkoopsom, indien zij op het ijdstip waaiop zij de hoedanig- heid van ambtenaar in den zin der Pensioen wet 1922 (Staatsblad 240) verkrijgen, in dienst dezer gemeente zijn. Op hen die op dat tijdstip den dienst dezer gemeente hebben verlaten, zal naar ons voorkomt, het bij de wet bepaalde maximum van de helft der inkoopsom zijn te verhalen. Een regeling als hier voorgesteld zal ook voor het bij artikel 42a der Pensioenwet 1922 (Staatsblad 240) bedoelde verhaal, bij inkoop van den tijd op wachtgeld ten laste dezer gemeente doorgebracht na 30 Juni 1925, kunnen gelden. De Ccmmissies voor georganiseerd over- leg kunnen zich met deze zienswijze ver- ecnigen. In verband hiermede stelien B en W. voor het desbetreffend besluit te nemen. dat zijn makker hem in den weg stond, en hij had ook geen lust met het wapen van Denis kennis te maken. Daarom liet hij zijn sabel zakken en schoot, gebukt en met het hoofd vcoruit op Denis af, om hem bij de beenen te pakken en om te werpen. Een minder vlug man zou stellig tegen den-grond gegaan zijn, maar Denis sprong over hem heen, zooals een voetballer soms over een bat heenspringt, en vloog op de deur van het atelier af. „Volg me een van beiden!" riep hij ons toe. Ik drong langs Von Altdorf heen, die de punt van zijn degen in den nek van den man had gezet, die zoo goed „scheppen" kon en wij stormden tezamen het atelier binnen. Het groote vertrek werd zwak verlicht door kleine lampen langs de wanden en een groote, die in het midden hing, en die laag neerge- draaid was. Er lagen kleeren, kussens en de- kens op den vloer en de lucht was vol tabaks- rook. Baron Von Steinbriiche stond in het midden van het vertrek alleen. Hij moest geslapen hebben, want hij was in nachtgewaad. Hij stond met zijn rug naar de deur van de zijka- mer, die aan stond, en hij had geen sabel in de hand, maar een degen als wij. Er lag een glimlach op zijn lippen, maar die verdween, toen hij onze gezichten herkende: Denis, die hem vandaag op zijh eigen kamer in slecht Fransch had te woord gestaan, en ihij, door wien hij zich in zijn dronkenschap had laten uithooren. Met een gegrom als van een roof dier schoot hij op ons af. Nooit in mijn leven heb ik zoo'n woesten en roekeloozen aanval gezien. ONDERHANDSCHE VERHURING VAN GEMEENTEGROND. De pereeeltjes gemeentegrond, kadastraal bekend Sectie E nr. 2241 ged. (Reguliers- laaa), F nr. 2141 ged. (Verl. Landstraat en G nr. 364 (Schermerweg) zijn tot nu toe krachtens een besluit van ons College in ge bruik geweest bij de N. V Kennemer Sport- club, P. de Jong.M. Sangers en de Gebrs. P. en F. Smit voor resjp. 35, 30, 5 en 25 per jaar. Aangezien het hier geldt onderhandsche verhuring van gemeente-eigendommen, waar op art. 138 der gemeentewet van toepassing is, achten wij het gewenscht, dat de Raadi alsnog het besluit tot deze verhuring neemt. Met het oog op de gesteldheid en de lig- ging der perceelen dient de huurprijs van de drie eerstgenoemde geen verandering te on- dergaan. Voor laatstgenoemde behoort ech ter, naar den maatstaf van hetgeen voor volhstuintjes wordt gevorderd (5 cent per M2. j, een huur van f 41.50 per jaar te wor den vastgesteld. De Gebrs. Smit zijn tot be- taling daarvan bereid. Om de geringe, bijna uitsluitend admini- stratieve beteekenis van dit voorstel, hebben B. en W. het advies van de Commissie van bijstand voor het Grondbedrijf hierover niet ingewonnen. B. en W. stelien voor te nemen het desbe treffend besluit. VER'KOOP VAN GROND AAN DEN KENN'E M ERSTRA ATWEG. De heer A. Hoekmeijer, alhier, deeldc B. en W. mede, dat hij voor zich of zijn lastge- vers van de gemeente wenscht te koopen een perceel bouwterrein aan den Kennemerstraat- weg, Kadastraal bekend in sectie F onder nr. 2447 (ged.) met frontbreedte van ongeveer 14 M. en eene diepte van ongeveer 32)4 M., ter grootte van 455 M2., tegen den prijs van 15.— per M2. Evenals de commissie van bijstand voor het Grondbedrijf zijn B. en W. van meening, dat tegen verkoop van dezen grond onder be paalde voorwaarden geen bezwaar bestaat. Zij stelien derhalve voor het desbetreffende besluit te nemen. OVERNAME GROND AAN DE EGELENBURGERLAAN. B. en W. schrijven in bijlage No. 37. De heer W. Kaal, sigarenfabrikant alhier, wenende Lindenlaan nr. 12, wenscht, blijkens zijn hierbij overgelegd verzoekschrift, aan de gemeente in eigendom over te dragen een ge deelte van perceel Sectie E nr. 2584, zijnde een steeg en wel van dien weg dat gedeelte, hetwelk loopt van de Egelenburgerlaan tot het punt, waar het aan die steeg liggende perceel Sectie E nr. 1650 begint. De reden van dit verzoek is gelegen in het feit, dat be- langhebbende op dat perceel nr. 1650 een si- garenfabriek wenscht tc bouwen, hetgeen ar tikel 23 al. 2 der Tabakswet hem belet, zoo- lang zijn eigendom middellijk of onmiddel- lijk gemeenschap heeft met de aan zijn erf grenzende woningen. Komt de toegang van de fabriek uit op een openbaren weg, dan is er geen wettelijk bezwaar Overneming van den eigendom door de gemeente sdiijnt voor de toepassing der Tabakswet voldoende te zijn. Wij meenen, dat het belang der gemeente zich tegen de aanvaarding van deze strook grond niet verzet, te meer, waar adressam bereid is, de kosten van overdracht voor zijn rekening te nemen en voorts ook het onder- houd in het vervolg te blijven bekostigen Wat dit laatste betreft, zullen wij echter nog het beding maken, dat deze verplichting ook op eventueele rechtverkrijgenden van perceel sectie E nr. 1650 overgaat. Op de steeg rust een servituut van overpad tot gebruik en ten nutte van de daaraan be- lendende perceelen. Wij meenen, dat de ge meente geen bezwaar behoeft te maken, dezen zakelijken last te aanvaarden, op voorwaar- de, dat adressant de gemeente vrijwaart te gen elke schade, waarvoor zij door de eige- naars der heerschende erven terzake van eventueele belemmering in de uitoefening van hun recht zou kunnen worden aangesproken. B. en W. stelien den Raad voor, het desbe treffend besluit te nemen. REGELING DER WEDDEN EN LOONEN VAN AMBTENAREN EN WERKLIEDEN BIJ VERVULLING MIL1TAIRE PLICHTEN. In bijlage No. 40 schrijven B. en W. Bij besluit van den 19den Mei 1909 nr. 3 (Gem. blad nr. 305) heeft de Raad bepaalt, dat aan ambtenaren, beambten en werklieden, die ter vervulling hunner militaire plichten worden opgeroepen, tijdens hun verblijf on der de wapenen, zoo ze gehuwd zijn of onge- huwd en kostwinner, 75 pet. van het hun toe- gekende loon of de hun toegelegde jaarwedde wordt uitgekeerd, terwijl de overige cngehuw- Jen 25 pet. van hun loon of jaarwedde zul len ontvangen. „Geef hem aan mij, laat hem aan mij over!" riep Denis en ik ging opzij, terwijl zij elkaar te lijf gingen. Ik wist, wat de uitslag van een strijd met Denis moest zijn. Maar de eerste aanval was ternauwernood opgevangen of daar kwam Tiet gerucht van een worsteling in de kamer daarnaast. We hadden, helaas, den vierden man vergeten! Toen hoorden we de stem van Prinses Elea nor: „Vlug Denis!" gilde zij, ,kom vlug." Er was geen vrees en geen beven in haar stem, maar een toon, die verried, dat ze in den uitersten nood was. „Vlug! Kom gauw!" riep ze weer. „Hij trachtzal ik schieten? Zal ik schieten?" Denis werkte zich naar de deur. Ik zag hem drie vier keer uitvallen met de snelheid van den bliksem, maar zijn razende tegen- stander wist telkens weer den stoot af te wen- den. Toch kon hij niet beletten, dat de vech- tende de de'ur bereikte. „Kom Teddy," rjep hij, „neem hem over," en op hetzelfde oogenblik drong de punt van mijn degen diep in den linkerarm van Von Steinbriiche. Denis was in de kamer daarnaast verdwe- nen. Wat daar gebeurde, kon ik niet zien, maar het werd me later verteld. Denis kwam nog juist op het nippertje, want de vierde schavuit was op Prinses Eleanor aangevallen en trachtte haar te dooden met zijn sabel. Een kussen had hij in de hand als een schild en zoo drong hij op haar aan, terwijl zij hem dreigde met haar revolver. Waarom hij aarzelde door te tasten, weet ik niet, Waarschijnlijk was hij even bang een Het is gebleken dat deze regeling niet meer voldoet. Vooral voor de gehuwde ambtenaren en werklieden die voor herhalingsoefeningen worden opgeroepen is de aftrek welke op het salaris wordt toegepast, bezwaarlijk. De re geling welke het Rijk voor zijne ambtenaren zoomede voor zijne leeraren en onderwijzers heeft getroffen komt aan dit bewaar tege- moet en blijkt in vele opzichten beter te vol- doen, in verband waarmede wij U in overwe ging geven overeenkomst ge bepalingen vast te stelien. De hierna vermelde ontwerp veror dening, geeft in hoofdzaak deze bepalingen voor. Het advies van de beide Ccmmissies voor georganiseerd overleg. die zich met onder- staande besluiten kunnen vereenigen, ligt bij de overige stukken ter inzage. De door d- Qommissies gewenschte aanvulling hebben wii overgenomen. In verband met het bovenstaande, stelien B. en W. vcror vast te stelien een nieuwe ver ordening, regelende het uitbetalen van jaar wedden en loonen aan ambtenaren en werk lieden, die ter vervulling hunner militaire plichten worden opgeroepen. Geinensrd Nienws. ONDERWIJSFONDS VOOR DE BINNENVAART. Te Amsterdam werd de jaarvergadering gehouden van het bestuur van het Onderwijs- fonds voor de Binnenvaart. Het jaarverslag van den directeur werd goedgekeurd. Wij ont- leenen daaraan, dat de Binnenvaartscholen, gedurende het afgeloopen winterseizoen wer den bezocht door 1247 leerlingen. Melding wordt gemaakt van de medewerking van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart bij de oprichting van de nieuwe schippersschool te Amsterdam, gen. „Harm Smeengeschool", terwijl het volgend seizoen te Rotterdam een tweede Binnenvaartschool zal worden geopend, speciaal voor de Rijn- vaart. Deze zal worden gevestigd in de Her man Costerschool. Ten behoeve van de werk- loos wordende Zuiderzeevisschers werd op Marken een cursus geopend in kennis van motcren. Het instructievaartuig „Prins Hendrik" is van April tot December voortdurend in de vaart geweest. Van de leerlingen bemanning werden zes in het bedrijf geplaatst. In het afgeloopen jaar werden zes examens gehouden; 63 candidaten slaagden. Het orgaSu ,,De Binnenvaart" zal in het vervolg eenmaal per 14 dagen verschijnen in plaats van tweemaal per maand. Inzake de plhnnen tct het geven van onder wijs aan schippers en schipperskinderen per radio, wordt medegedeeld, dat, zoodra vol doende ontvangtoestellen geplaatst zullen zijn, met de uitzending zal worden aangevan- gen. In verband met het tekort aan bevaren schippersknechts werd besloten het leerlingen- stelsel, zooals dit is ingericht aan boord van de „Prins Hendrik" uit te breiden. Voorts werd besloten tot het invoeren van dienstboe- ken in verband met de eischen, die bij de eaxmens gesteld worden met betrekking tot kogel door het hoofd te krijgen als ongehoor- zaam te zijn aan zijn meester, die hem bevo- len had de Prinses te vermoorden, en rekte hij den strijd in de hoop, dat onze aanval mocht worden afgeslagen. Het is ook mogelijk, dat hij haar niet doo den mocht, voordat Steinbriiche, ziende dat de strijd hopeloos stond, hem waarschuwde. Ik zou het niet kunnen zeggen. Ik weet al leen, dat hij zich tegen Denis keerde, toen die binnenkwam, en dat hij een oogenblik la ter op den grond lag in een plas bloed, met een doorboorden schouder. Ondertusschen had ik beide handen vol met den Oostenrijker. Al ben ik geen Denis Mallory, ik kon zeer goed schermen, maar ik zou een kind des doods zijn geweesi, als ik den eersten aanval van Von Steinbriiche had moeten afslaan. Denis had echter zijn eerste vuur en woede opgebruikt, en nu hij, met een arm waaruit het bloed neersijpelde, voor mij stond, eenigszins hijgend, was ik tegen hem opgewassen. Ook zal zijn angst voor wat er in het nevenvertrek gebeurde, hem eenigszins afgeleid hebben, maar dit alles belette niet, dat hij een vlug, krachtig tegenstander was, die met den moed der wanhoop beproefde mij aan zijn degen te rijgen. Ik herinner me, dat ik al vechtende ge- smoorde kreten en vloeken achter mij in den gang hoorde, een val, en het geschuifel van voeten. Hoezeer tot het uiterste ingespannen, verwonderde ik me tegelijkertijd vaag over dat rumoer, en vroeg me af, wat Von Altdorf toch uitvoerde. Miia verbazing werd nog sterker, toen ik den vaartijd, Ten slotte werd goedgekeurd het voorstel om in het orgaan van het Onderwijsfonds „De Binnenvaart" watersportrubrieken op te nemen en cursussen te organiseeren om de beoefenaren der watersport de eenvoudige verkeersregelen te water te leeren kennen. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TAND- HEELKUNDE. Bovengenoemde Maatschappij heeft Zater- dagavend te Utrecht een buitengewone ver gadering gehouden, ter behandeling van eenige belangrijke aangelegenheden. Behandeld is het rapport over het nieuwe Academische Statuut dat goedgekeurd is. Be- sproken werd de vraag of het wenschelijk is om tandheelkundige hulp bij wijze van verze kering aan den middenstand te verstrekken. Besproken werd de uitvoering van de wet van 1925 nopens bevoegdheid tot uitoefening der volledige tandprothese aan tandtechnici van voor 1931. Een motie is aangenomen om de uitvoering ervan in overeenstemming te bren- gen met bewoordingen en geest der wet. Yer- der werd besloten behartiging van de oplei- ding van tandtechnici in samenwerking met de Ned. Tandtechnische Vereeniging. IN DE KUITEN GESTOKEN. Maandagavond is een juffrouw eerst op het Plein en daarna in de Korte Pcten in Den Haag in de kuiten gestoken, waardoor zij een onbeduidende verwonding kreeg. De commissaris van politie in d; afdeeling C. in Den Haag verzoekt dengeen. die inlich- tingen kan geven omtrent dit geval, zich ten spoedigste te melden aan zijn bureau, Alex- anderplein. DE KABINETSFORMATIE IN JULI 1925. De Standaard geeft, „door de relatie met den heer Colijn daartoe beter dan eenig an- der in staat", nop eens een overzicht van den gang van zaken bij ae formatie van 1925 De heer Coiijn aarzelde cer opdracht aan te nemen met een spoedig- crisis in het voor- -uitzicht en hicld besprekingen met r.-k. en chr-h Tensiotte nam de trei Colijn de op dracht aan onuiat wngering practisch zou beteekenen beeindiging der samenwerking, zonder behoorlijke gelegenheid om het waarom uiteen te zetten". Op de zaak van j het gezantschap zou niet de kabinetskwestie worden gesteld, maar zij zou er haast on- vermijdelijk uit voortvloeien Althans de voorzitter van de christ.-hist. fractie was van den beginne volledig ingelicht. De eer Colijn ging in zee met de wetenschap dat een crisis in November hoogstwaarschijnlijk moest ver- wacht worden. INSTALLATIE VAN DE COM MISSIE INZAKE SER.V EN ENT- STOFFEN. Gister heeft de minister van binnenland- sche zaken en landbouw, mr. J. B. Kan, in een lckaal van dat departement de commis sie inzake sera en entstofien .gelnstalleerd en daarbij een uitvocrige rede gehouden. hem, met een licek van mijn oog, zag binnen- komen, een man voor zich uitdrijvende, die zich als een dolle met zijn sabel verweerde en stap voor stap terugweek. Maar ik had geen tijd me met iets anders, dan met mijn eigen gevecht te bemoeien, want juist op dat oogen blik deed mijn tegenstander eenige aanvallen, die mijn leven in het grootste gevaar brach- ten. In de gang had zich ongeveer het volgen de afgespeeld. De eerste booswicht, die tegen den degen van Denis was opgeloopen, was niet dood, maar alleen aan den schouder gewond. Trou- wens, het lag in het geheel niet in onze bedoe- ling, menschen te dooden. Als er een doode was, moest er ook politie aan te pas komen, en dat had voor ons wel eens slecht kunnen afloopen. We wilden hen alleen in zooverre buiten gevecht stelien, dat we ons met de Prinses konden terugtrekken. Maar de kerel, die op den grond in elkaar gezakt was, lag daar zoo onbewegelijk, dat Von Altdorf hem voor bewusteloos hield misschien is hij dat ook wel een paar niinuten geweest. Hij ging over hem heen staan en zet- te de punt van zijn lemmet op den rug van den ongedeerden schavuit, die met Denis voet- bal had willen spelen. Von Altdorf stond juist te overwegen, of hij dien kerel maar niet met een flinke prik buiten gevecht zou stelien, toen er plotseling beweging van de vloer kwam. Zijn voeten werden onder hem weggetrokken en hij rolde zoo lang als hij was over den man heen, die hij in bedwang hield; met zijn degen in de eene en zijn lantaarn in de andere hand. (Wordt vexvolgd.) l)e eerste zwaluw, die gezien wordt, is nog geen bewijs dat de zomer er al is. Wei echter is het een aanduiding dat er ver- andering ten goede in de natnur komt. Zoo is het ook met adverteeren: Daarora mod ook ten stelligste de meening wccrlegd wor-eu, die men zoo rele malen hoort: „lk heb al een« een advertentie geplaatst, het geeft tocb niett, ik heb nooit succes gehad of vooruitgang bemerkl." Neen, natuurlijk nlet, door tin advertentie maakt gij aw zaak niet bekend, gij moet regel- matig adverteeren, wi) geven a de verzekering, dat gij besiist en afdoend succes zult hebben. fsl r] j eaai j geara-a j fneEna gaara"j ratal

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 5