De Lange De Moraaz VOLLE-MELK-REEP BefcerdanGoed: DE BEST? Radio-Hoebje. Vriidag 26 Maart. Hilversnm, 1050 M. 12 en 7.30. Polittebe- richten. 7.45 en 10. Persberichten. 8.109.10. Lezing vanwege Het Nut v. h. Algemeen. Spreker: De heer Herman Poort. Onder- werp: Een overzicht der Nederlandsehe Hte- ratuur van de middeteeuwen tot heden. „De Nieuwe Gidl", en vooral de drie grootste dichters, die er uit voortkwamen: Gorter, Boutens en mevr. Roland Hoist. 9.109.25. Harmonikamuziek door den heer E. Zwanen- burg uit Velseroord. 9.25. Reefhovenconcert ter gelegenheid van zijn sterfdag. Het H.D.O.- orkest, onder leiding van Er. Lupgens. 10.45 tot 12. Dansmuziek door het dans orkest van Rest. Milte Colonnes, Rembrandtplein, Am sterdam. Daventry, 1600 M. 11.201.20. Concert door het Radiokwartet en solisten (sopraan, bariton en piano). 1.202.20. Tijdsein, lunch muziek. 4.05. Concert door de People's con cert soc. Werken van Engelsche componisten. G. Stratton, viool. 5.05. Concert. Lia Rose, sopraan, M. Saberonne, fliuitiste. 5.35. Kin- deruurtje. 6.20. Dansmuziek. 7.13. Uittreksel uit de radiobladen. 7.20. Tijdseint Big Ben, weerbericht, nieuws. 7.45. Pianopreludes van Chopin. 8.20. „Gne Crowded' hour of glorious fife". 9.02. „The student prince" v. D. Donnelly. Orkest, studentenkoor en vocal'e sohsten. 9.32. Concert door het or kest. 9.50. „At the sign of the traveller's rest". Sctene in een dorpsherberg, waarde gasten zich vermaken met zang en muziek. 10.20. Tijdsein, weerber., nieuws. LezingGovern ment supervision of night flying. 10.50-12.20. Dansmuziek v. d. Ciro club. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50. Con cert Lucien Paris (piano-viool-cello). 2.05. Nieuwsber. 5.05. Jazzmuziek. 8.35. Engelsche les. 9.05-10.20. Concert, gewijd aan het de- partement v. d. Marne. Konigswusterhausen, 1300 M. 7.50. Rich. Strauss-avond. Orkest en C. Bronsgeest-ba- riton. Daarna nieuws. 9.50-11.20. Dansmu ziek door de Efim-danskapel. Brnssel, 262 M. 8.20. Orkestmuziek. 8.50. Sportlezrng. 9.05. Gramofoonmuziek. 9.35. Orkestconcert. Lichte muziek. 10.20. Nieuws. Miinster, 410 M. 12.35-1.50. Werken v. d. lam. Strauss door orkest. 3.05. „AdelaTde", genirebeeld uit Beethovens leven. 4.20-5.50. ,,Der Gewissenswurm", tooneelspel v. An- zenigruber. 6.50. Lezing Auslandsdeutschtum. 7.20. Engelsche les. 8.05. Beethoven-concert. 9.50-10.50. Populaire muziek door orkest. WIE IS DE SCHULD'IOE? Van verschillende kanten bereiken ons Jammerklachten, dat voor vele Alkmaarsche luisteraars, speciaal in de buurt van Zocher- atraat, Ambachtsschool en Bergerhout het luisteren naar radiomuziek tot een zeer on- aangename bezigheid wordt, doordat er ie- toand is, die geweldig stoort. Gisteravond om kwart voor tien begon het gerochel en ge- Btamp en tot's morgens half negen is er Diets te hooren dan meergemeld lawaai. Het lijkt veel op het constant draaien van een sferk vonkende motor. Kan iemand den achuldige uitvinden? of beter, wij hopen dat hij zelf dit leest, misschien raakt het dan af- geloopen. GROOTE BRAND IN GUATAMALA. Een telegram uit Guatamala meldt, dat een *edeelte der zakenwijk van de hoofdstad door brand is vernield. Het aantal slachtoffers en de materieele schade zijn nog niet bekend. EEN SCHEEP5RAMP. De Engelsche treiler Salmonby, van Grimsby op weg naar IJsland, is voor den mond van de Humber vergaan. Voor zoover bekend zij slechts twee van de 13 man equipage gerea. DE NESTOR DER DWERGEN OVEKLEDEN. De dwergen-wereld heeft een groot verlies fileden Volgens een bericht in de Chicago ribune" is haar nestor Che Mah, die tevens hetkleinste mannetje ter wereld was, overle- den op den leeftijd van 88 jaar. Che Mah was slechts 71 c.M. kort. Vele jaren lang was hij een van de attracties van Chicago's variety's, waar hij door zijn handigheid en opgeruimdheid de bezoekers teikens weer in verrukking bracht. DE DEUTSCHE LANDBOUW EN DE VOEDING. In eene lange programma-rede, welke hij gister in den Rijksdag hield bij dc beraadsla- gii.g over de begrooting, verklaarde de Rijks- tninister voor voeding en landbouw, Haslin- dSe, o. a. dat het zijn doel was, Duitschland door de producten van eigen bodem te voe- den en door beperking van den invoer van buitenlandsche voedingsmiddelen de handels- balans meer actief te doen worden. Het \ifeeschverbruik der bevolking is reeds weder gestegen tot 86.4 pet. van dat vodr den oor- fog. Met het oog op de dating der Duitschc veeprijzen is verhooging van het contingent bevroren vleesch, dat vrii van rechten wordt mgevoerd, onmogelijk. Voor de vruchtbaar- making van 200.00 H.A. zijn de noodige midtieten ter beschikking gesteld. Naar de be- fangrijkste agrarische gebeiden van Rusland, Noord at Zuid-Amerika zijn permanente deakundigen gezonden, om de technische l?5Ta?rr??^h, die in cten buitenla'ncischSi landbouw wertten gemaakt, tot nut van'den Duitschen landbouw te doen atrekken. EEN WINKELIERSDRAMA TE PARIJS. Dinsdagavond zeven r ;r had te Parijs een weergaloos bri; r plants in c'.e ju- welierszaak van acques Sigaar, in de Rue Domcu.des Ternes. Een jongeinan trau omnen en schoot u bout portan; ^iju ;r af op den heer Sigaar. Deze vlucntie r. ac'iter, van welke gelegenheid de bandiet gebruik maakte met een liamer dc eialage in ee siaail en een arm band ter v arde van 58.000 francs weg te nemen. Voorbijgangers schoten toe op het hooren van het lawaai. De jongeman stcrmde den winkel uit, drong dwars door de nieuwsgie- rige menigte been en vluehtte in de richting van den Boulevard Pereire. Spoedig werd hij nagezet door twee agenten, die op de kre- ten „houdt den dief" waren afgekomen. De dader, die zijn revolver nog steeds in de hand hield, vluehtte een garage binnen en ver- schanste zich in het water-closet. Uit deze steeling opende hij het vuur op de agenten, die niettemin nader kwamen. Gdukkig werd er niemand geraakt. De agenten, die meen- den, dat de bandiet de garage niet zou kun- nen verlaten, lieteri versterking aanrukken. Nauwelijks hadden zij zich enkele schreden verwijderd. cf de achtervolgde schoot de straat op. Hij vluehtte in een nabijzijnd huis, waai- hij verdween in de openstaande deuren van een appartement. Met aapachtige vlug- heid sprong hij door het venter op een taxi, nog steeds met de revolver in de hand. Daar- op vluehtte hij dwars door 'n restaurant naar den Boulevard Pereire, waar men zijn spoor kwijtraakte. Tot nu toe heeft men hem nog niet kun- nen vinden. De geroofde armband werd te- ruggevonden in het closet. Een andere arm band, dien de heer Sigaar eveneens miste, werd in den winkel teruggevonden. TOET-ANKH-AMEN'S WRAAK. Uit Luxor wordt gemeld, dat aldaar de leider van het Louvre-museum, die aan den wetenschappelijken arbeid in het graf van Toet-Ankh-Amen een werkzaam aandeel heeft genomen, plotseling overleden. Dit is het derde geval, waarin een geleerde, die door zijn onderzoekingen met het graf van Toet- Ankh-Amen in aanraking kwam, plotseling overleed. BUITENPLA ATSEN IN ENGEl.AND AFGEBRAND. Wedterom zijn twee groote Engelsche bui- tenplaatsen afgebrand, waardoor het aantal mansions, die in den tiid van drie maanden door brand zijn vernield, tot 22 is gestegen. Het nq afgebrande buiten behoorde aan ko- lonel Stanley, den breeder van lord Derby. Kolonel en lady Stanley waren een dag te- voren afgereisd, doch twee.kinderen van 3 en 7 jaar waren nog achtergebleven. Zij werden gcred. In den middag is brand uitgebroken in Hiswick Hall, een der crudste landgoederen van Engeland, dat evenwel door de brand- weer nog gedeeltelijk gered kon word'en. EEN TOT FASCISME BEKEERD COMMUNIST. Groote belangstel'ling bestond er Zondag voor de bijeenkomst der Parijsche fascisten, daar de heer Delagrange, oud-burgemeester van Perigueux, er het woord zou voeren. Delagrange. is onlangs met veel ophef van woorden en onder luid gejoel zijnier vroege- re kameraden van het communisme tot het fascisme overgeloopen. In een daverende rede motiveerde hij zijn besluit aldus: Sedert lang was hij door alles om zich heen „gedegouteerd", o a. door de houding der communisfen, die tot yerbroede- ring met de soldaten van Abd el Krim in Ma- rokko aanspbren, maar zich wel wachten zelf dienst te nemen om het voorbeekl te geven; vooris de mislukte poging tot algemeene staking in 1925, waartegen hij destijds had neprotesteerd. omdat hij het 6chec voorzag. Het fascisme ecbter zal de revolutie maken zonder een bevel uit het buitenland, terwijl de communisten revoultie, uit Moskou ko- mend, de ruine en de ellende van het prole- tariaat met zich zou bremgen, zooals hij met eigen oogen in Rusland heeft aanschouwd. DE MILITAIRE D1ENSTTIJD IN FRANKRIJK. De Fransche Kamer heeft met 350 tegen 208 stemmen een amendement der socialisten en communisten tot onmiddellijke verkorting van den militairen diensttijd verworpen Pain- Leve zette uiteen, dat het niet mogelijk is, het leger te reorganiseeren door het nemen van op zich zelf staande maatregelen en wees er- op, dat er nog steeds gestreefd wordt naar een verkorting van den diensttijd, die in overeenstemming is te brengen met de veilig- heid van het land en het bevestigen van een duurzamen vrede in Marokko en SyriS. EEN GELUKK1GE STAD. Men zegt, dat Nieuw-Zeeland het land is, waar geen werkloosheid en geen sociale wan- toestanden bestaan. Maar om met een derge- lijk maatschappelijk wonder kennis te maken, behoeft men het niet zoo ver te zoeken. Er is in Europa een stad, die zich de gelukkigste ter wereld noemt, en waar men geen gebrek heeft aan arbeid, maar wel aan arbeidskrach- ten. Deze benijdenswaardige stad is Hucknall Forkard, in het graafschap Nottingham, de stad, waar Byron begraven is. Hucknall Forkard heeft geen werkloosheid, geen malaise, geen faillissementen en geen zorgen. Het eenige wat de plaats schijnt te ontbreken, zijn geschikte personen, die de in dustries helpen uitbreiden. De groote laken- fabrieken hebben moeite alle binnenkomende orders uit te voeren. Met de sigarenfabrieken is het niet anders en de kolenmijnen kunnen ook niet zooveel produceeren als verlangd wordt. Een industrieel dorado dus. Niettemin heeft de gemeenteraad zorgen. Ernstige zorgen, maar die vele andere plaat- sen, wel door malaise getroffen, zich gaarne op de schouders geladen zouden zien. Hucknall moet namelijk een nieuwe spoor- weglijn hebben, maar de komst daarvan ziet de Raad met vrees tegemoet, omdater met de verbetering in het verkeer nog meer orders zullen komen. Aan het hoofd van de stad staan menschen, die eens mijnwerkers waren. De huidige ar- beidende generate is spaarzaam en vlijtig. Siakingen, misdaden en communisme k'ohien er niet voor. De mijnwerkers zijn, naar men zegt, politiek kleurloos en bij verkiezingen stemmen zij eenvoudig voor den candidaat, dien zij het meest geschikt achtc PANGALOS EN DE ROXNMODE. Generaal Pangalos is niet van plan te la- ten spotten met zijn voorschrift, dat de rok- ken der dames niet meer dan 40 c. M. van den grond verwijderd mogen zijn en heeft onlangs weder bekend en maken, dat dit wor- schrif't ook vo buitenlandsche toeristen zal gelden. De „Chicago Tribune" wijst er dan ook zijn lezeressen op, dat zij bij een even- tueel bezoek aan de verblijfplaatsen der Grieksche goden, die niet zoo preutsch waren aangelegd, voor een speciale garderobe moe- ten zorg dragen. Naast deze vaderlijke zorgen voor zijn volk heeft de generaal echter ook de belangen van zijn kinderen te behartigen, waarbij hij even- min uit zijn dictatoriale rol valt. Zijn oudste zoon, een zee-officier, had zich verloofd met een Joegoslavisch meisje, Rita Rublisjitsj, de schoone dochter van een wel- gesteld ingenieur uit Dalmatie. Zonder vorm van proces heeft schoonpapa in spe het meis je uit het land laten zetten, blijkbaar van mee- ning, dat zijn zoon dan wel de keus zou laten vallen op een Grieksche schoone. In Belgrado is men over dezen maatregel zeer verontwaardigd, maar dat, zooals som- mogen voorspellen, uit deze familie-oneenig- heid nog weleens een diplomatiek conflict zou kunnen voortvloeien, lijkt minstens overdre- ven. KORTE BERICHTEN. Door brand is het bovengedecltc van de kazerne te Spandau verwoest. De Fransche Kamer aanvaardde een voorstel van prof. Pinard tot verbod van ver- vaardiging en verkooip van fopspeentjes in Fraakrijk. ZwitserLand heeft van' 1919 tot 1925 circa 2% millioen Zwitsersche francs uitge- geven voor noodlijdende zieke Russen iin Zwitserland. In de wandelgangen van de Fransche Kamer verluidt, dat Malvy zal aftreden in verband met zijn slechten gezondheidstoe- stand. De Turksche Nationale Vergadering heeft een crediet van 45 millioen drachmen toegestaan, te betalen in vijf termijnen,'voor den aanleg van de spoorlijn DjihamMala- tiaArgana—Diarhekr in oostelijk Anatolie In de Roemeensche staatscourant wordt een decreet gepubCiceerd, waarbij den ex- kroonprins Carol het recht wordt gegeven den naam te dragen van Carol Caraiman. uank voor de hartelijke ontvangst en een na- dere kennismaking in uitzicht gesteld. De stoet bereikt hat raadhuis. De raadzaal vult zich en de publieke tribune loopt vol. De wethouder loco-Burgemeester opent de vergadering wijzende op de bijzondere ge- beurtenis welke thans plaats heeft. Notulen worden aangehouden en op ver- zoek van den Voorzitter las de secretaris het fcesluit der benoeming en het bericht dfer be- cediging voor. Door een commissie bestaande uit het oud ste en jongste raadslid werd de Burgemees ter en diens echtgenoote binnengeleid en on der groote belangstelling spreekt de voorzit ter over de voldoening waarmede het bericht der benoeming van den heer Koster tot Bur- gemeester werd ontvangen. De belangen der gemeente in al zijn vertakkingen worden aan- bevolen, de aandacht wordt gevestigd op ver schillende bedrijven en instellingen wijzende op bloei en welvaart, mede als zoovele facto- ren om het leven en werken in zoo'n omge- ving aangenaam te maken. Spreker die een maanden het voorzitterschap en de plaats van den Burgemeester heeft ingenomen, dankt al ien die hebben medegewerkt voor hem dit ge- makkelijk te maken. Daarna met den besten wensch voor de be langen der gemeente draagt spreker het voor- ziterschap onder aanbieding van het ambte- lijk ondlerscheidingsteeken en den voorzitters hamer, aan den Burgemeester over en vei^ klaart hem voor gei'nstalleerd. De Burgemeester het voorzitterschap aan- vaard hebbende brengt dank aan H. M. de Koningin voor de benoeming en de hooge autoriteiten voor het bevorderen dier benoe ming. Mede namens zijn echtgenoote dankt spreker voor de hartelijke ontvangst hem te beurt gevallen en hoopt warme harten te vinden bereid met hem samen te werken. De ze gemeente heeft't kenmerk van 'n bloeien de gem. met belangrijke bedrijven op elk ge- bied. Het streven voor Vofksgezondheid open- baart zich in verschillende organisatie's op dat terrein werkzaam. Lichamelijke en geeste- lijke ontwikkeling wordt bevorderd door tal van vereenigingen. Spreker hoopt mede te werken niet alien om dezen bloei te handha- ven, doch zoo mogelijk te vergrooten. Raad, Wethouders, Secretaris, ontvanger en politie, aller steun en medewerking roept spreker in voor de vervulling van zijn taak. Ter nagedachtenis van zijn voorganger wijdt spreker enkele waardeerende woorden en dankt voorts den heer Spaans voor zijn tijde- lijke waarneming als burgemeester. Daarna voeren alle leden van den Raad en de Secretaris het woord en het zijn even zoovele gelukwenschen, aanbevelingen der ge- meentebelangen en hoopvolle verwachtingen ALKMAAR Deposito - Effecten - Credieten Zijn officieel domicilie zal zijn te Monastirea in het district Elfov. De salarisverhooging voor de beambten, waartoe in de Fransche Kamer werd beslo- ten, wordt door het rijkspersoneel on vol doende geachf. Gistermorgen heeft Briand een delegatie ontvangen om de kwestie te be- sprcken. Richard Strauss heeft in zijn hem dcor de Oostenrijksche regeering aangeboden villa in Belvedere zijn eerste receptie gehouden. Hier verschenen o. a. de Bondsprcsident dr. Michael Hainisch naast tal van figuren uit theater- en muziekwereld. Strauss leidde zelf zijn gasten rond door zijn prachtig ingerich- te woning. Provinciaal nieuws UIT BERGEN. Blijkens ontvangen bericht zal de herijk in deze gemeente plaats hebben op 7 April a.s van voorm. 10 tot 12 en van nam. 1 tot 4 uur en op 8 April van voorm. 10 tot 12 en nam. van I tot 3 uur. Als een bijzonderheid kan worden ge meld, dat de heer D. W., wonende in de Bergermeer a?hier, gisteren een nest met 4 kievitseieren vond. De eieren werden verkocht voor 60 cent per stuk. UIT WINKEL Installatie burgemeester. Dinsdagmiddag had de installatie plaats van den nieuw benoemden Burgmeeester, den heer Jb. Koster. De gemeente was door het uitsteken van vlaggen en plaatsen van een drietal eerepoor- ten in feestdosch gestoken. Aan de grens der gemeente werden de Burgemeester en diens echtgenoote door den geheelen raad en de dames der leden ontvangen en welkom gehee- ten. Vandaar het eerste oponthoud te Lutje- winkel, waar de schoolkinderen waren opge- steld en den burgemeester en diens echtgenoo te toezongen en b'oemen werden aangeboden. Dankbaar voor dit onthaal hoopte de burge meester nader kennis te komen maken met de schooljeugd. Voorts naar Winkel waar de belangstelling steeds was aangegroeid. Mu ziek, schoolkinderen, plaatselijke vereenigin gen met hunne vaandels waren opgesteld voor het weeshuis, waar na de muziek, de kinderen zongen en ook hier een woord van voor de toekomst. Nadat de raadsvergadering is gesloten en gelegenheid voor reseptie is gegeven, wordt daarvan door tal van vereenigingen gebruik gemaakt en evenzoo door verschil'ende inge- zetenen. Daarna wordt een rondrit door de gemeen te gemaakt en de meest belangrijke instellin gen bezocht, achtereenvolgens: het veilings „West-Friesland'" en de coop, verbruikersver- eeniging „de Tijdgeest". In elk dier instellin gen wordt de Burgemeester met diens echt genoote en gevolg door bestuur en directie- ontvanger en rondgeleid. In het veilirgsgeboiiw wordt een mand met op eigen grond geteelde vruchten aangebo den en in de coop. „de Tijdgeest" word-t het gezelschap onthaald op thee en gebak uit eigen bedrijf. De Burgemeester is mede na mens zijn echtgenoote zeer erkentelijk voor de warme ontvangst hem bereid en hoopt nader in-de gelegenheid te zijn met al deze takken van handel en nijverheid kennis te maken Het geheele gezelschap vereenigde zich daarna aan tafel. Gp straat werd de drukte voortgezet en deze heeft zich overgeplant naar de kolfba- nen waar muziek en dans isi, en als later in den avond deze zalen worden bezocht klinkt allerwege het: „Lang zal hij leeven". Gemenrd nieuws DE ZAAK-GEELKERKEN. In aansluiting van wat reeds over de ver- fadcring der classis Amsterdam der Geref. [erken bericht is, ontleenen wij nog het vol- gende aaft „De Stand.": Dc besluiten der Generate Synode, waarbij dr. J. G. Geelkerken en een aantal ouderlin- gen en diakenen van den Kerkeraad van Am- sterdam-Zuid zijn afgezet, werden gelezen en voor kennisgeving aangenomen. Het Woord van opwekking en vermaan, dat van de Generate Synode van de Gerefor- meerde Kerken in Nederland tot al de Geref. Kerken is uitgegaan, bleek bij enderzoek ge- daan op besluit der vergadering, in alle ker ken der Classis te zijn voorgelezen. Fen brief van de Generate Synode, waarbij de classis dringend werd aangespoord, zoo in het afgemeen als ook inzonderheid bij examina naarstig toe te zien, dat geenerlei leering in de Kerken binnendringt, die met de tetter of met den geest van de genoemde be- slissing in strijd is, en dus, hetzij op het ge- DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter algemeene kennis dat omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens kostwiniierschap betreffende den hieronder genoemden persoon de volgende uitspraak is geschied: G. C. Slolker, lichting 1924voor een jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan binnen tien da- gen na den dag dezer bekendmaking in be- roep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegen- woordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven per sonen of door diens wettigen vertegen- woordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Konin gin te richten, moet met redenen zijn onikleed en worden ingediend oij den Burgemeester, ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Mi- litaire Zaken, die vcor de doorzending zorgt. Alkmaar, 24 Mrt. 1926 De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. noemde hetzij op eenig ander punt, door een willekeurige Schriftuitlegging aan het gezag van 'sHeeren Woord tekort zou doen, werd voorgelezen Besioten werd in het algemeen, maar inzonderheid bij de examina, naarstig en ten strengste hierop toe te zien. voorgelezen, meldende, dat de classis wordt opgedragen namens de Synode zich ten op- zicnte van een viertal broeders van Amster- dam-Zuid (drie ouderlingen en een diaken), die niet tegenwoordig zijn geweest op de ver gadering van den kerkeraad, 13 Maart 1926, te vergewissen, of deze broeders zich met 't besluit van de Synode conformeeren, en zoo zij dit niet doen, te ontzetten uit hun ambt. Een commissie wordt benoemd, om zich van deze zaak te vergewissen-, wat het drietal ouderlingen betreft. Van den broeder diakei# S. Dogger Hzn. is bericht ingekomen, dat hij zich niet conformeert. Hierover zou nog na der op deze vergadering behandeld worden. De commissie bestaat uit de broeders ds. C. Lindeboom en ouderling W. Andriesse, van Amsterdam. Maandag a.s. zail de classis in voortgezette vergadering bijeenkomen om het resultaat te vernemen en eventueol verdere zaken te behantielen. De emeritaatsaanvrage van ds. A. van Dijken kwam hierna in bespreking. Besioten werd de behandeling dezer zaak op te schor- ten, totdat van den kerkeraad van Amster- dam-Zuid in zijn tegenwoordige samenstel- iing bericht is ingekomen, dat hij met deze aanvrage accoord gaat. De vergadering duurt nog voort. Wij kun nen nog meedeeten, dat genoemde broeder Dogger uit zijn ambt is ontzet Gisteravond heeft in het kerlcgebouw der Gereformeerde Kerk van groot Amsterdam aan de Hugo de Grootkade een vergadering plaats gehad van de mannelijke leden der Geref. Kerk van Amsterdam-Zuid, die zich niet willen stellen onder den kerkeraad, die dr. Geelkerken heeft gehandhaafd. In deze vergadering, onder leiding van ds. J. L. Schouten, geref. predikant van Amster dam, heeft plaats gehad de verkiezing van ouderlingen en diakenen, die met de zes ker- keraadsleden, die zich aan de besluiten der synode geconformeerd hebben, den nieuwen kerkeraad zuUen vormen. Het resultaat de zer verkiezingen zal nader worden bekend gemaakt. De studenten der vrije universiteit hebben, nadat verschillende professoren de beteeke- nis der synode-besluiten voor hen hadden uiteengezet, dr. Geelkerken uitgenoodigd, voor hen zijn standpunt uiteen te zetten. Dr. Geelkerken heeft deze uitnodiging aanvaard1 en zal in een Vrijdag te houden vergadering der studenten zijn standpunt toelichten. Stadsnieuws. BEeEDIGD. Door de Arrondissements-Rechtbank werd heden beeedigd als makelaar in roerende en onroerende goederen J. Th. van Diepen, al- hier. PRIJZEN BEHAALD. Op de gister gehouden Schager Paasch- tentoonstelling zijn door de heeren G. de Wit en P. H. de Rover, beiden slager alhier,p rij- zen behaald. De heer De Wit kreeg een len en een 2en prijs voor geimporteerde slachtpaarden en een 1 en' en een 2en prijs voor Hollandsche paar- den koudbloed, afgewisseld. Aan den heer de Rover werd1 door de beste, fijsnte en zwaarste gemeste koe een 2e prijs toegekend. FAILLISSEMENTEN. Heden zijn failliet verklaard: D. Klaaren, landman te Heerhugowaard. Rechter-comm.Mr. N. Muller. Curator:, Mr. D. Sluis. Joh. Dieter, te Castricum. Rechter-comm.: Mr. P. R. Cleveringa. Cu rator: Mr. C. J. de Lange. Ter griff te der Arrondissementsrechtbank is gedeponeerd de eenige uitdeelingslijst in het faillissement der R. K. Cooperatieve inkoop- vereeniging „De Hoop" te Hoorn .(Curator mrd S. A. Thomas te Hoorn)uitkeering a air concurrente schuldeischers 6.01 pCt. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijhri- gen te 6.45 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. Toon pel. „Dolle Hans" in de Harmonie. „Het Nieuwe Tooneel" van Amsterdam, dat aldaar reeds vele malen met succes het boeiende stuk van Fabricius opvoerde en al daar b-v. op de drie laatste dagen dezer maand het stuk speelt ten voordeele van de noodlijdenden in Drente, zal ook hier van „Dolle Hans" een opvoering komen geven. Dit is in inderdaad weer eens een stuk, dat de bezoekers een mooien avond bezorgt en daarom kunnen wij ieder, die Dolle Hans nog niet heeft gezien ten sterkste aanraden met het stuk te gaan kennismaken op den eersten Paaschdag in de Harmonie. De op voering zal ongetwijfeld gced zijn. MmmmaammMummaaammsmmtmEasHmmmma&r DE BANKBILJETTENZWENDEL. Volgens een B. T. A. bericht heeft Bethlen in de Hongaarsche Vergadering verklaard, dat de Hongaarsche regeering herstel verschuldigd is voor de ernstig benadeelde Eransche belangen. De regeering zal zich aan haar plicht niet ont» trekken, en zou indien zij om eenige reden niet tn staat mocht zijn diem na te komen, aftreden. De regeering moet de Hongaarsche nationale aouvereiniteit beschermen tegen buitenland< schen dnvloed. Indien de genomen maatregelen daartoe niet voldoende zijn, zal de regeering andere nemen. De meerderheid juichte Bethlen toe, terwijl ie oppositie protesteerde. De voorzitter verklaarde het debat over de Fransche biljetten gesloten. 1

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2