Alkmaarschs Couranl De hot der leuijenen. Donderdag 25 Maart. FKI I l,l,KTON. Kb 71 1920 Honderd Acht en Iwintigste Jaargang. ZIJ, DIE ZICH VOOR MINSTENS DRIE MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEE- REN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DA- TUM VERSCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. tiemengtl Nieuws NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Te Groningen werd gister en vandaag de algem. vergadering gehouden van de Ne- derlandsche vereeniging van huisvrouwen on- der presidium van mevrouw M. J. Brauns- schagen van Heemsiede, die de vergadering opende met een hartelijk woord van welkom. Spr. deelde mee, dat het ledental nog steeds sterk toeneemt. De vereeniging telt thans bijna 25000 leden. Het hoofdbestuur kan over het algemeen zeer tevreden zijn over den stand van zaken. De vereeniging zal meer kunnen bereiken, als zij een eenheid vormt en niet in 59 losse afdeelingen blijft staan- Ingekomen waren eenige missives van de afdeelingen Leiden, Helder, Emmen, Nun- speet, Den Haag, Breda en Schiedam, hou- dende protest tegen de handelwijze van het hoofdbestuur om, gebruik makende van zijn recht, voor de drie vacatures in het hoofdbe stuur candidaten te stellen, hoewel door de afdeeling een voldoend aantal candidaten was gesteld. Afdeeling Leiden stelde in uitzicht een voorste] tot wijziging van art. 8 sub. 1 van het reglement in dien zin, dat het hoofdbe stuur alleen dan candidaten zal stellen, als de afdeelingen in gebreke zijn gebleven. Met 265 tegen 59 stemmen werd besloten er niet over te discussieeren. Het financieel verslag over 1925 werd goedgekeurd; inkomsten 41.029, uitgaven, waarbij inbegrepen de saldoreken.ngen kas. port en Twentsche Bank, resp. 217, 60 en 6868 eveneens 41029. Het saldo der ex- ploitatie 1925 bedrceg 3804. Hierna bracht de secretaresse-penning- meesteresse mevr. D. OppenheimerBelin- fante (Den Haag) het jaarverslag uit. Daar- uit bleek dat er in 1925 vijf nieuw-e afdeelin gen werden opgericht- Als resultaat van de vorige algemeene vergadering werd opge richt een commissie tot bestudeering van het dienstbodenvraagstuk. In totaal werd aan 64 jubileerende dienstboden een medaille of oor- konde uitgereikt het vorige jaar was dit aan tal 37, zoodat blijkt, dat de instellingen der vereenigingen in bekendheid toenemen Er werd een centraal bureau voor woning- en kinderruil opgericht. Er kwamen 22 aanvra- gen voor woningruil in en 8 voor kinderruil Met goed succes werd bij de Nederl. Spoor - wegen aangedrongen op de aanwezigheid van vrouwencoupe's derde klasse. Voorts geeft het. verslag uitvoerige mededeelingen over het werk van het hoofdbestuur en de af deelingen. Het jaarverslag is goedgekeurd met dank aan de secretaresse. Het Jacobafonds, dat dient tot steun aan leden, die voor herstel van gezondheid korter of langer tijd buiten haar gezir verpleging behoeven, is aangegroeid tot 8962. Uitge- keerd werd aan steun /941, het voordeelig saldo van dit jaar bedroeg 3373. Het voor deelig saldo van de fin. der vereeniging, groot /3804, werd voorloopig gevoegd bij de re serve voor het congres Opvceding van de jeugd, speciaal van het meisje voor de ge- zinstaak. Het hoofdbestuur werd echter ge- ihachtigd het voor eenig ander doel aan te wenderi, wanneer dit meer urgent blijkt te zijn. "Zij moet er op kunnen vertrouwen, dat steun noodig is, als deze wordt gevraagd. De begrooting voor 1926 werd vastgesteld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 36.380. Het salaris der redactrice is daarbij gebracht van f 1000 op 500, omdat het werk van geringeren omvang is gewor- den. Tot leden van het hoofdbestuur werden ge- kozen de door het hoofdbestuur zelf gestelde candidaten de dames E A. R. BrinVman Visser-Lokker te Arnhem, F. Dop-van Bom- mel van Vloten, Utrecht en D. jacobs-Zoet- hout, 's Gravenhage. Aan de drie periodiek afgetreden hoofdbe stuursleden, de dames A. v. Gilse-van Gel- dermalsen, H. A. van Vriel-Smeenge en M C. Vermeulen-Olthuis werd door de voorzit- Naar het Engelsch van Justus Mile Fosman. Door J. S. fth riij vertelde ons later, met groote ergemis over ons hartelooze gelach en onzen spot, dat hij wel een minuut lang met de beide kerels in een soort kluwen door de nauwe, donkere gang lag te rollen en te worstelen. Een voordeel had hij, en dat kon hij niet hd- pen. De twee anderen wisten in de duistemis niet of ze hun vriend of hun vijand voor zich hadden en waren dus voorzichtig. Von Alt- dorf- daarentegen had twee vijanden en sloeg er op, waar hij maar raken kon. Op een oogenblik echter wist de niet ge- wonde tegenstander zich los te werken. Hij greep een van de. sabels en diende daarmede een man, die een ander bij de beenen had, een vreeselijken houw over de arrr.en toe. Die ar- men behooren echter jammer voor hem aan zijn kameraad, die Von Altdorf nu wel moest loslaten! Deze sprong op, wist zijn degen weer te bereiken, en viel. den man aan, en dreef hem al vechtende het atelier binnen. Baron Von Steinbriiche ondertusschen had te veel kracht opeens ingezet. Zijn adem ging snel en gejaagd op zijn hooge, kale voor- hoofd parelden grcote zweetdruppelen. Hij was niet zoo jong meer, en vooral, hij had geen leven geleid, dat de kracht en het uit- sfir 'dank gebracht. Aan de belde eeratge noemde dames werd voor haar zeer gewaar- deerden arbeid een souvenir aangeboaen. Tot afgevaardigden en plaatsvervangende afge vaardigden naar de algemeene vergadering van den Nationalen Vrouwenraad werden be- noemd mevr. S. F. Doets-Bos en een bestuurs- lid der afd. Breda. Hierna werd gepauzeerd. In de heropende vergadering kwam het eerst aan de orde het voorstel van het hoofd bestuur om in beginsel te besluiten tot de oprichting van een instituut ter bestudeering van het dienstbodenvraagstuk. Mevr. van Waveren, die het voorstel uit- voerig toelichtte, betoogde dat het instituut zich ten doel moet stellen, allies te probeeren wat huishoudetijken arbeid vergemakkelijken kan, trachten de woninginrichting te verbete- ren, epdat het werk van de huisvrouw tot het juiste minimum worde beperkt. Zij wil het instituut stellen onder leiding van een di- redrice, omdat het hoofdbestuur zelf reeds werk genceg heeft. Na eenige bespreking werd het voorstel aangcnomen. Een zeer geanimeerde discussie werd ge- voerd over het voorstel van het hoofdbestuur art 11 van het huishoudelijk reglement aan te vullen met de bepaiing, dat der secreta- resse-penningmeesteresse voor haar werk- zaaniheden een salaris kan worden toege- kend, doch dat zij dan slechts een adVisee- rende stem in het hoofdbestuur zal hebben. Ten slotte werd met 260 tegen 114 stemmen aangcnomen een amendement van de afdee ling Haarlem, dat het hoofdbestuur de dage- lijksche leiding van het centraal bureau ook kan opdragen aan iemand buiten het hoofd bestuur, dat deze leidster verplicht is de ver- gaderingcn van het hoofdbestuur en de alge meene vergaderingen bij te wonen, doch dat zij geen stem heeft. De overige voorstellen tot verandering van het huishoudelijk reglement werden onveran- derd goedgekeurd zooals het hoofdbestuur ze had voorgesteld. In het reglement van het Jacobafonds wer den verschillende wijzigingcn aangebrachf, waardoor'het voortaan ook mogelijk zal zijn, steun te verleenen aan verpleegde huisvrou wen door verschaffing van tijdelijke hulp in de huishouding. De minimumbijdrage van het fonds werd teruggebracht van 1 tot 0.50 De ge'den van het fonds, die tot dusver op de Rijkspostspaarbank werden belegd, zul- len meer rcndabel worden belegd. De vergadering sprak de wenschelijkheid uit, dat de afdeelingen cvergaan tot het ne- men van maatregelen om te bevorderen, dat de vereeniging invloed krijigt op den bouw van woningen, opdat daarbij met practische wenken der husvrouwen rekening worde ge- houden. Hierna werd de vergadering verdaagd tot vanochtend half 10. EEN NEGER-OPLICHTER. Ongeveer twee jaar geleden verscheen in het hotel, behoorende bij het Zuid-Hollandsch Koffiehuis aan de Korte Hoogstraat te Rot terdam, een neger, die in gebrekkig Engelsch vertelde, dat hij baron Oho de Guric heette, Engelsch officier was bij het 19de regiment koninklijke landers en tijdelijk toegevoegd was aan het Engelsche gezantschap te 's GrSvenhage. Op zijn reis van Parijs naar Den Haag had zijn auto bij Roozendaal een panne gekregen, en zijn moeder en zijn ka- merdienaar waren in Roosendaal achterge- bleven, toen hij per trein naar hier doorge- reisd was- Hij nam zijn intrek in genoemd ho tel, en besprak kamers voor moeder en knechr In het hotel hield, naar de N. R. Crt. meldt in dien tijd ook verblijf een planter uit En gelsch Guyana, die weldra kennis had ge- maak^met baron de Guric en hem welwil lend zijn diensten als tolk aangeboden had, welk aanbod de baron met graagte aannam. Men besloot den avond in elkaars gezelschap door te brengen, en de baron had er geen be- zwaar tegen, dat een derde, een Rotterdamsch kantoorbediende, die een kennis van den plan ter was, zich bij hen voegde. Voor zij het hotel verlieten, om in de stad verstrooiing te zoeken, gaf baron de Guric aan een kellner een cheque, teh waarde van /2650, in bewaring. Al spoedig had de baron den planter doen merken, dat hij op het oogenblik wat schraal bij kas was. De cheque kon nog niet verzil- verd worden, evenmin een wissel op de Am- sterdamsche bank, groot 1600, dien hij hem liet zien. De planter stelde hem daarop 29 Neder- landsch geld ter hand, waarmee de baron zich voorloopig zou kunnen behelpen, en welk geld den planter teruggegeven zou worden, zoodra de cheque geind zou zijn. Voor een m'rn als de baron was het onder- hcud, dat de leening ten gevolge had, wel zeer pijnlijk^eweest. Vandaar dat het ondei houdingsvermogen van een man spaart. Ik was nog in het geheel niet vermoeid inte- gendeel ik begon er pas genoegen in te krij- gen en ik voeide, dat ik mijn tegenpartij in mijn macht kreeg. Nog een oogenblik en hij zou zoo vermoeid zijn, dat ik met hem kon doen, wat ik wilde. Toen kwam Denis het atelier binnen. Hij hield zijn degen gereed, want hij wist niet, wat hij ontmoeten zou, en zijn arm had hij om Prinses Eleanor heen geslagen, terwijl hij haar een weinig achter zich hield om haar te dekken. Zij wanke'.de op haar voeten nu het gevaar voorbij was, de arme vrouw, en was een bezwijming nabij. Het lange wachten met den revolver in de hand, de spanning bij on zen inval, het oogenblik van doodsgevaar toen de schobbejak haar trachtte te vermoorden, waren te veel geweest voor haar toch reeds geschokte zenuwen. Baron Voii Steinbriiche zag Denis met de Prinses binnen komen. Hij deed een verwoede poging om van mij los te raken en hem aan te vallen, maar ik deed vlug eenige uitvallen achter elkaar, dreef hem terug en wondde hem daarna vlak bij zijn eersten wond. Hij vloekte op een wijze, die afgrijselijk was om te hooren, maar kon me niet ontsnappen. „Ga weg Denis!" riep ik. „Wacht niet op ons, breng haar in.het rijtuig en rijdt wat je kunt! Wij voigen te voet, we zijn hier zoo klaar. Pak je weg!" „Maak voort kerel!" klonk het uit den an deren hoek, waar Von Altdorf nog steeds een partij schermde voor de aardigheid, daar van ben ik zcker. Hij had, als hij het gewild had, allang met zijn vijand af kunnen reke- vler oogen plaats geha'd had, en de kantoor bedienae hier niets van wist. In den loop van den avond zag de baron kans, dezen kantoor bediende ook enkele oogenblikken alleen te spreken te krijgen en hem deed hij hetzelfde verhaal van nog niet te verzilveren cheques en wissels. De kantoorbediende gaf den ba ron daarop 60, waartegen hij den wissel in onderpand nam. Het drietal amuseerde zich voortreffelijk, de baron maakte groote verteringen en liet ook in het hotel de rekening nog al oploopen Maar eensklaps bleek de baron verdwenen; zonder betaling was hij plotseling met onbe- kende bestemming afgereisd, en men hoorde niets meer van hem, noch van de moeder, noch van den kamerdienaar, voor welk tweetal nog steeds kamers opengehouden waren. Bij het gezantschap bleek de neger baron De Guric een volslagen onbekende. Daarop haastte men zich, den cheque en den wissel ter uitbetaling aan te bieden, hetgeen niet ge- lukte, omdat zij valsch bleken te zijn. De politie werd in het geval betrokken, maar all? nasporingen naar den baron ble- ven vruchteloos, tot korten tijd geleden een neger, wegens een of ander misdrijf, in de strafgevangenis te Rotterdam opgesloten werd. Deze neger, die opgeeft George Carter te heeten, toont een treffende gelijkenis met baron Otto de Guric. Aan verscheidene men- schen, die indertijd baron de Guric gezien hebben, is het portret van George Carter ge- toond, en alien hebben hem met groote stel- ligheid herkend. Inusschen ontkent George Carter beslist, zich ooit als baron de Guric voorgedaan te hebben. In den tijd, dat de negerbaron in Rot terdam vertoefde, zou hij volgens zijn verhaal in het Zuiden van Frankrijk, in Vizza, ver blijf gehouden hebben, in gezelschap van de comtesse de Slakowsky. De juistheid van de ze bewering is nog niet vastgesteld kunnen worden. Wel is gebleken, dat de neger, die be- weert George Carter te zijn, reeds talrijke vonissen wegens oplichting achter den rug heeft. Duitsche, Fransche, Belgische en En gelsche gevangenissen hebben hem reeds ge- herbergd. Het onderzoek wordt voortgezet. DE BONTMANTEL VOOR HET LIEFJE VAN EEN ENGELSCH OFFICIER. Men zal zich, zegt de N. R. Crt., de proce dure herinneren, indertijd gevoerd door een firma in Den Haag tegen de erfgenamen van een ngelsch officier tot betaling van een bont- een Engelsch officier tot betaling van 'n bont- maitresse. Zoowtl in Engeland als hier te lande werd deze vordering ontzegd. De firma gaf den strijd even wel niet op en eischte thans teruggave van den mantel met schade- vergoeding voor het waardeverlies. De recht- bank overwoog, dat waar thans onherroe- pelijk tusschen partijen vaststaat, dat de eischende firma rechtens geen aanspraak kan doen gelden op de door gedaagden geweiger- de betaling van den verkochten en geleverden bontmantel, de levering van dien mantel, eenig en alleen met het oog op en op den grond van de haar daartegenover toegezegde betaling plaats vond, is te beschouwen als te zijn geschied onverschuldigd. De gevolgeu van deze onverschuldigde levering zijn hier te beoordeelen naar Nederlandsch recht. Het verweer van gedaagden hiertegen was twee- ledig: de mantel was niet afgeleverd aan wij- len den Engelschen officier, doch voor zijn rekening aan diens maitresse, zoodat alleen tegen haar de actie tot teruggave kon worden ingesteld, en voorts: de mantel was te goeder trouw aan mevrouw X geschonken, zoodat overeenkomstig art. 1399 2e lid B. W. geen teruggave zou behoeven plaats te vinden. De rechtbank verwierp evenwel deze beide verwe ren; het eerste, omdat de officier den mantel had gekocht en zich tot betaling had verbon- den, doch mevrouw X. geen partij bij de over- eenkomst is geweest en zij te beschouwen is als de bij de overeenkomst aangewezen per- soon, aan wie de verplichting tot levering moest voldaan worden, en dus als de gemach- tigde om den te leveren mantel in ontvangst te nemen. De rechtsvoorganger van de ge daagden heeft derhalve door middel van me vrouw X indertijd een mantel ontvangen. Het tweede verweer achtte de rechtbank onjuist, omdat men thans geen beroep kan doen op goeed trouw, nadat men zich voor den Engel schen rechter tot afwering van den betalings- plicht beroepen heeft op net onzedelijke van de oorzaak der overeenkomst. Immers hij die uit een verbintenis met onzedelijke oorzaak iets ontvangt en vervreemdt, doet dat te kwa- der trouw. Derhalve werd de vordering van eischeres toegewezen; waar evenwel was ont kend, dat de mantel ooit 40.000 was waard geweest, moet de schadevergoeding opge- maakt worden bij staat. De reconventioneele vordering tot terugbe- taling van hetgeen reeds aan de firma voor andere aankoopen was voldaan, werd ont- zegd, op grond, dat bij de procedure in Enge- nen „Maak voort, wij kunnen het best af. Waarom schiet je niet op?" Denis keek wat onwillig van den een naar den ander, want hij hunkerde er i aar om nog meer te vechten, maar hij gehoorzaamde, droeg de Prinses weg en liet de rest aan ons over. Von Altdorf was het eerst klaar. Ik hoorde de sabel van zijn tegenpartij over den vloer krassen, de man zelf zakte langzaam op de knieen, viel daarna kermend voorover en bleef stil liggen. Daarop ging Von Altdorf in den gang kijken hoe de kerel het maakte, die hem tegen den vloer getrokken had, maar deze was door den sabelhouw opnieuw bewus- teloos geraakt en was dus onschadelijk. Zoo dat er alleen nog maar baron Von Steinbrii che overbleef, en deze was aan het eind vah zijn krachten. Von Altdorf kwam- er bij kijken en zei: „Maak er toch een eind aan! Het is hier geen schermzaat!" Juist toen hij dit zei, struikelde de Oosten- rijker over een van de kleedingstukken welke daar op de vloer lagen; hij viel op een knie en op de linkerhand. Maar de punt van mijn lemmet, die bij zijn borst was, schoof hij door den val naar boven, zoodat de degen bij het strottenhoofd in zijn keel drong en vender naar boven, zijn kin, zijn tong, zijn verhemelte doorboorde en wellicht nog dieper doordrong. Met moeite wist ik mijn kling weer terug te trekken; een golf bloed kwam hem uit neus en mond en hij viel voorover om niet weer op te staan. „Je hebt henrgedood!" zei Von Altdorf vers'-Jirikt „of liever hij heeft zichzelf ge-1 land afstand was gedaan van deze vordenn- gen. DE ARBEIDSTIJD IN DE METAAL- INDUSTRIE. Naar de Voorw. verneemt, heeft het hoofd-- bestuur van den Alg. Ned. Metaalbewerkers- bond van den directeur-generaal van den ar beid, den heer Zaalberg, den volgenden brief ontvangen: Aan het einde dezer maand loopen de meeste overwerkvergunnir.gen op scheeps bouwwerken voor zeeschepen af en ofschoon nog slechts een enkel verzoek tot verlenging is ingekomen, meen ik niet langer te moeten wachten met het vaststellen van een gedrags- lijn. Wij kunnen wel als zeker aannemen dat de werven, die overgewerkt hebben, voorne- mens zijn dit, indien mogelijk, vooreerst nog voort te zetten. Dat ik mij reeds nu met nog niet gedane verzoeken bezig houd, behoeft dus niet uitgelegd te worden als het onge- vraagd thuissturen van overwerkvergunnin- gen. De bestuurders van drie belangrijke vak- bonden, met wie ik deze aangelegenheid be- sproken heb, hebben dit alreeds begrepen. De thans heerschende omstandigheden, waarbij ik het oog heb op de algemeene, zooal niet afdoende, dan toch goed merkbare verbe- tering in de metaalindustrie, op de verminder de valuta-concurrentie van Duitschland en voorts op loonen en arbeidsduur in Engeland en op de werktijden te Amsterdam en Vlissin- gen, hebben mij de overtuiging gegeven, dat er geen voldoende motieven me-faan om de afwijkingen van den no: ids- duur onverminderd te doen Zoo- wel in het belang van de o die in hoofdzaak opdrachten van ur on- derhanden hebben als in het fcG: g der ar- beiders, die bij een plotselingen teruggang tot 48 uur hun inkomen belangrijk zouden zien verminderen (ik acht het niet denk- baar, dat een werktijdvermindering met 10 pCt. door een evenredige loonsverhooging zal worden gecompenseerd) ben ik voornemens te bevorderen, dat op de werven voor zee- scheepsbouw van 1 April tot 1 Juli ten hoog- ste 52 uren per week zal worden gewerkt (bij voorkeur een dag van 8 K> en vier dagen van 9Vj uur en's Zaterdags 5 'A uur) en dat na 1 juli weer 1 uur wordt ingekort, dus nog op drie dagen een uur wordt overgewerkt. Wenscht u met mij nog over deze zaak te overleggen, dan is groote spoed aanbevolen. Maandag heeft, naar de Voorw. voorts meldt, te's Gravenhage een onderhoud plaats gehad tusschen het bestuur van den Metaal- bond en drie hoofdbestuurders van den mo- dernen Metaalbewerkersbond. Er werden be- sprekingen gevoerd over de eindigende over- werkvergunning in den scheepsbouw. De werknemers verklaarden op het standpunt te staan, dat de werkweek per 1 April 51 uur moest gaan bedragen en dat de tegenwoor- dige loonen volledig gehandhaafd dienden te blijven. Het besting- rip" slotte bereid, bij de leden van dien bond te verdedigen, mocht het hierboven vermelde standpunt van den heer Zaalberg verwerke- lijkt worden, het eerste uur werktijdverminde ring ingaande per 1 April, te vergoeden Over het tweede uur, dat dus per 1 Juli zou in- gaan, zouden dan nader besprekingen ge voerd kunnen worden. DE ZAAK-GfcELKERKEN. Om tegemoet te komen aan den wensch van de theologische faculteitsvereeniging aan de Vrije, Universiteit een wensch die was te kennen gegeven door vele, ook niet-theolo- gische studenten om professorale voor- lichting te mogen ontvangen over de betee- kenis der synodebesluiten, hebben, naar De Stand, bericht, aan de V. U. verschillende voordrachten plaats gehad, na afloop waar- van de studenten in de gelegenheid gesteld werden vragen te stellen. Zoo heeft prof .dr. G. Ch. Aalders voor de theologische studenten de exegetische zijde in het licht gesteld. Gisteren besprak prof. dr. V. Hepp voor de theologische studenten de dogmatische zijde en vandaag heeft prof. dr. H. H. Kuyper de kerkrechtelijke zijde bezien. Dinsdagmiddag heetf prof. dr. F. W. Gros- heide voor de niet-theologische studenten de beteekenis der besluiten toegelicht. DE SPOORLIJN HAARLEM— IJMUIDEN. Met het leggen van een dubbel spoor op de lijn IJmuidenVelsen is thans een begin gemaakt. Naar de directie der Nederlandsche Spoor- wegen meedeelt, wordt dit tweede spoor waar- schijnlijk reeds op 15 Mei a.s. in dienst ge- seld. Tevens wordt dan het aantal treinen uit- gebreid. Wanneer de electrificatie van de lijn Haar lemIJmuiden gereed is, vermoedelijk in Mei 1927, zal het aantal treinen nog belangrijk grooter worden daft thans. dood! Dat is nu het eind van Von Steinbrii- che. Hij is gestorven als een hond! Nu, dat is niet te veranderen. Wdt zullen we nog doen? We kpnnen toch deze zwijnen niet dnverzorgd hier laten liggen, want dan gaan ze alle vier dood." „Zie er een bij te brengen!" zei ik, „en laat die voor de rest zorgen. Welke is het minst gewond. Die ellendige Von Steinbriiche. Ik kon het niet helpen, hij stortte zichzelf in mijn degen. Welke zou er nog het best aan toe zijn?" „Ik denk, de man, die ik onder handen heb gehad," zei Von Altdorf. „Ik heb hem alleen aan den rechterarm gekwetst. Angst en ver- moeienis hebben hem de rest gedaan. Breng me water." Ik ging de slaapkamer binnen om water te halen en zag, dat de man, dien Denis daar gewond had, weer overeind zat, maar doods- bleek en weer buiten kennis. Me smeten hem een kom vol water over het hoofd. Daarop huiverde hij en kwam weer tot bewustzijn. Ook den man, die met Von Altdorf gestreden had, begoten we met water. We veronderstel- den, toen ook deze teekenen van leven begon te geven, dat zij beiden wel verder voor de zaak zorgen zouden en gingen er toen zoo gauw mogelijk van door, de trap af en door de kleine deur, die Denis aan had laten staan, naar buiten. Op straat zetten we het op een loopen, totdat we op den Boulevard Edgar Guinet waren in de schaduw van de sombere kerkhofmuren. Terwijl wij zoo de laatste hand aan de on- derneming gelegd hadden, had Denis met veel moeite de Prinses de trap afgedragen en EEN ENKEL WOORD! j ADVERTEERT IN DE ALKMAARSCHE COURANT EEN GEVAARLIJKE KENNIS. Voor de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam stond gister terecht een 26-jarige reiziger wegens diefstal. Toen hij in den avond van 7 November j.l. zich met een ken nis in het cabaret Tuschinsky bevond, zag hij kans een bankbiljet van 40 te stelen uit het taschje van het meisje, toen deze met haar verloofde aan het dansen was. Kori daarna, den 26en November, toen hij zich ten huize van het meisje bevond, nam hij drie bankbiljetten van 10 weg, welke het dienshneisje van tevoren op het buffet had gelegd. Bekl. ontkende schuldig te zijn aan de bei de diefstallen. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat be- klaagde in den avond van den 7en Novem ber 10 had geieend van zijn kennis. Hij had gezegd, dat geld noodig te hebben om naar een bal te gaan en hij zou het den vol genden morgen terug betalen. Later was be- klaagde de kennis en zijn meisje komen op- zoeken in Tuschinsky. Toen het dansen af- gelcopen was, gingen zijmet hun drieen naar een ander cafe. Daar miste het meisje het bankbiljet iut haar taschje. De verden- king viel echter niet cp beklaagde, temeer daar hij zelf da politie opbelde. Den 26sten November was bekl. bij het meisje thuis. Hij was alleen met haar moe der in de kamer. Het dienstmeisje, dat een boodschap gedaan had kwam binnen en leg- de de bankbiljetten van 10 op het buffet. Daarna ging zij weer heen om een andere boodschap te doen. Toen zij hiervan terug kwam was bekl. vertrokken, maar ook he- geld was weg. Zij oegreep, dat alleen bekj. de dief kon zijn en ging hem achterna. Toen zij hem ingehaald had verzocht zij hem mee te gaan naar het politiebureau, aan welk ver zoek bekl. echter geen gevolg gaf. Toen giih; zij alleen naar het politiebureau en gaf de zaak aan. Bekl. werd nu ook verdacht van diefstal van het bankbiljet van 40 gld. uit het taschje. Want het bleek, dat hij daags na den diefsta' een bankbiljet van 40 gulden gewisseld had. Ook had bekl. toen de geleende 10 terugbe- taald, terwijl hij geruimen tijd zender geld liep. Het O. M., waargencmen door Mr Rei lingh, wees er op. dat beklaagde reeds ver scheidene malen van diefstal verdacht ge weest was en eischte vijf maanden gevange nisstraf. KORTE BERICHTEN. Te Onna, bij Steenwijk, is een door tw ee gezinnen bewoond boerenhuis van L. Often afgebrand. Eenig vee is in de vlammen omge- komen. De oorzaak van den brand is onbe- kend. Dinsdag is te Herpen (N.-B.) door on bekende oorzaak de woning van den winkc- lier L. de K. tot den grond toe afgebrand. Er kon niets gered worden. Dinsdagmiddag ins een hevige brand uitgebroken in de villa van den heer C. Breit- hardt, adjunct-directeur der Carp's Garenfa- brieken, aan de Emmastraat te Helmond. De brand was op den zolder aangekomen. waar- schijnlijk door korts'uiting. De bovenverdie- ping met kap is geheel uitgebrand. Dc belen- dende garage brandde tot den grond af. Alles was verzekerd. Te Emmer-Composcuum is 2V« dag- werk turf van Dijkhuis te Emmen verbrand. Men denkt aan kwaadwilligheid. in het rijtuig gebracht. De oude kast hoste verschrikkelijk op het ongelijke plaveisel, en de Prinses, die uitgeput in een hoek lag. klaagde over de hoofdpijn, die het schokken haar veroorzaakte. Denis sloeg ten arm om haar middel en legde haar tegen zich aan. „Madame," zeide hij zachtjes, „vergeet, wie ik ben. Ik moet het u gemakkelijk maken, want straks zult u al uw kracht noodig heb ben." Zij leunde tegen hem en vleide haar hoofd tegen zijn schouder, zoodat het schokken naar geen pijn meer deed. Op de Place du Lion liet hij den koetsier stilhouden en stapte uit, want hij vond het veiliger, niet tot huis te rij- den. Zij hadden niet zoo ver meer te gaan, maar bijna dien geheelen weg moest Denis de Prinses dragen, die voortdurend dreigde te bezwijmen. Toer. zij ten slotte voor de deur van het klooster stonden, was Denis dan ook volkomen uitgeput. Hij belde aan. De deur ging open en in het licht zag hij een groep menschen staan, onder wie Mac Kensie, die angstig over de hoofden van de dienstboden heen keek en de Prins, die half razend was van vrees en van het lange wachten. Denis hield met moeite de arme vrouw nog staande en riep: „Jessica! Jessica!" en miss Mannering kwam te voorschijn en strekte haar armen naar haar uit. Met groote insnan- ning deed Eleanor een enkele schrede. „Jess, Jess," zei ze flauw. „0, ik ben zoo moe en in de armen van haar nicht viel zij, geheel bewusteloos. (Wordt veryolgdji J I )opi aui!iiiiimiii!ii!iiimMini(iiiniiiiiiimiiiiiiiiiiuiniuiiuiUiiiiiiiiiiiiiiuiiniiiiiiin>uuiiiniiiiiu A O BEHOORT fOCrl ZEKEK TOT ONZE HEGELMATIGE ADVER- TEERDERSY ZOO NIET, PROBEERT HET DAN EENS MET EEN PAAR PLAATSINGEN, U ZULT SUCCES HEBBEN. EN ONZE LEUS WORDT OOK DE UWE; aiuuiniiiiiiiiiiiiiiiiuiiiniiiiiiiiniuiiiiiiiiniitiiiintiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiio (iniiiiiiiiinuiiiiiiiiiiHiiiiiinniiiiiiiiiNiiiHiinuiiniiiuiiiiiniiiiinntiiiiiiiiiiiuiiuiiiituiiiiuiB g

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7