sVOLLE-MELK-REEP Radio-Hoekje. jIMeer voedingswaarde dan 2 E1EREN Beter dan Goed E>E BESlt w.\ Dinsdag, 30 Maart. Hilversum, H.D.O. 1050 M. 12.en 7 30 Politieberichten. 6.301.30 Engelsche les door Mr. Fred. Fry. 7.45 en 10.Persbe- richten. 8.10 R.K. Radio-Omroep. Spreker de ZeerEerw. Pater Th. D. v. d. Geest O. P. fMedew. van het Utrechtsch Palestrynsche Koor, onder leiding van den heer G. van Kooten (leerling van J oh Winnubst) en het H. D. O.-orkest, onder leiding van Fr. Lup- gens. 1. Recordare Jesu, J oh A. Hasse. 2. O, Sacrum convivium, M. Haller. 3. Kyrie uit de „Missa Papae Marcelli", Palestrina. f4. Pange lingua (Gregoriaansch), Jongens- koor. 5. Dies irae, dies ilia, Schubert (smjk- Jrwartet en orgel). 6. Lijdensrede door den Z. fe. Pater Th. v. d. Geest O. P. 7. Nun komm der Heiden Heiland (Fughetta 3,) Bach. 8 Benedictus, Palestrina. 9. Tenebrae factae sunt, M. Haller. 10. Ecce quomodo moritur, •Handel. 11. Aus Liefbe will mein Heiland sterben (Aria uit de Matthaus-passion), Bach. 10.11.Heruitzending van de gedeelte lij'ke programma's van Berlijn, Londen en Parijs. Daventry, 1600 M. 11.201.20 Het radio- kwartet en solisten (contra-alt, tenor, viool) I.202.20 Tijdseifl, concert. 4.20 Tijdsein. lezing: How shall we amuse children? 4.35 Concert door Louis Levy's orkest- 5.35 Kin- deruurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. 8.Lezing: L'etui de Nacre. 8.20 „Kitesh", gewijde opera van Rimsky Korsakoff, Symphonie-orkest en koor. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws 10.50—12.20 Dansmuziek door het orkest van Hotel Metropole. Parijs, „Radio-Paris", 750 M. 12.50 Con cert Lucien Paris. 2.05 Nieuws. 5.05 Solis- tenkwartet. 9.05 Engelsche les. 10.05 Con cert. Konigswusterhausen, 1300 .44. 7.50 Sere- naden van Brahms, Tschaikowsky en Braun- fels, door orkest. Daarna nieuws. Brussel, 262 M. 5-20 Orkestconcert 8.20 Concert. Melle Dianel, zang. Mme Cambier, harp. 8.50 Lezing: La liaison aerienne Bel- gique, Congo. Daarna weer concert. 9.50 Lezing: Les trfsors d'art de Bruxelles (Les musees). 10.20 Nieuwsberichten. Munster, 410 M. 12.35—1.50 Volks-or- kestconcert. 3.20 Zither-concert. 4.20 Lezing: Traumereien an franzosischen Kaminen 4-50 —6.20 Concert door het Schoenmakerkwar- tet. 6.407.Lezing: Paraguay. 7.20 Le zing: Kleiderreform und Mode. 7.50 Vroo- lijke avond. Muziek en voordrachten. Daarna jazzmuziek. DE DEN RF.ORGANISAT1E VAN VOLKENBOND. Het Duitsche Rijksdepartement van Bui- tenlandsche Zaken heeft van het Secretariaat- Generaal van den Volkenbond telegrafisch verzoek ontvangen afgevaardigden te benoe- men voor de op 10 Mei a.s. te Geneve te ont- hcuden bijeenkomsi van de Studiecommissie inzake de reorganisatie van den Volkenbond. DE VOORBEREIDENDE ONTWA- PEN1NGSCONFERENT1E. Hugh Gibson, de Amerikaansche gezant te Bern, zal zich waarschijnlijk naar Europa inschepen. Laatstgenoemde zal de Vereenigdc Staten vertegenwoordigen op de voorberei- dende ontwapeningsconferentie, die 18 Mei te Geneve moet bijeenkomen, indien zij niet op- nieuw wordt uitgesteld wegens de inoeilijk- heid om het Fransche standpunt en dat van Engeland en Amerika betreffende het indus- +rieele en maritieme aspect van het vraagstuk met elkaar te verzoenen. DE DUITSCHE RIJKSDAG EN DE BEL AST INGVERL AGING. De Rijksdag heeft in tweede en derde le zing de belastingwetten goedgekeurd. De be- lastingverlagingen zullen reeds 1 April _:n werking treden. De minister van Financien verklaarde, dat het streven der regeering er op gericht blijft, de omzetbelasting nog ver der te verlagen. Eveneens keurde de Rijksdag het wetsont- werp goed tot stichting van een graanhan- delsmaatschappij, die ten dcel heeft den Duit- schen landbouw te hulp te komen. Het kapi- taal van 30.000.000 mark wordt door het Rijk gestort en verder zal de nieuwe maat- schappij de beschikking krijgen over het sal- do, waarover de tot nu toe bestaande graan- commissie, die opgeheven wordt, beschikte. De Rijksdag is tot eind April op reces ge- gaan. DRIE RUSSISCHE COM MUNISTEN SPOORLOOS VERDWENEN. De „Daily Mail" meldt, dat drie leden van de Commun istische Internationale uit Mos- kou, die op weg zijn naar het communistisch congres te Liverpool, niets nicer van zich heb- iben la ten hooren. sedert zij Donderdag 1.1. VBerlijn hebben verlaten. Dr ngende teleeram- men zijn naar Amsterdam, Brussel cn Parijs .gezonden, om inlichtingen in te winnen over hetgeen er met hen is gebeurd. v DOOR EEN TIJGER GEDOOD H Uit Rome wordt gemeld, dat Hugo Vellers- •hagen, de hoofdopzichter van den Dierentu n aldaar, door een tijger gedood is voor de oogen van eenige honderden bezoekers, die niet bij machte waren hem hulp te verleenen. DE CHAOS IN CHINA. Volgens berichten uit Japansche brtm, heeft Tsjang-Tso-lin niet den wensch den strijd voort te zetten, wanneer eenmaal de hoofdstad is genomen. Woe-Pei-foe zou echter voornemens zijn een anti-bolsjewistische expeditie uit te rusten tegen Kalgan, het hoofdkwartier van het Kwomintsjuum en tegen Kanton. De toestand aldaar blijft nog steeds veel zorg baren. Uit goede bron afkomstige be richten melden, dat Tsjang-Kai-Sjek pcgin gen in hot werk stelt om de extremisten in hun actie te belehimeFen, dochvolkomen staagf Ktf hierin niet, omdat de regeering vreest, dat de vakvereenigingen haar moeilijkheden in den weg zullen leggen. De stakers probeeren de reizigers ervan terug te houden, zich aan boord van Hong- kong-booten te begeven. De beweging tegen de buitenlandsche instellingen te Kanton neemt zelfs ernstiger vormen aan. Het zie- kenhuis blijft gesloten en de Christelijke uni- versiteit heeft slechts aan sluiting kunnen ont- komen, door aan de eischen der stakers tege- moet te komen. TORNADO'S IN CENTRAAL-AZIE In Russisch Gentraal-Azie heeft een hevige storm gewoed, die door wolkbreuken begeleid werd. Geheele streken zijn overstroomd, een groot aantal woningen is door den storm vernield, groote kudden vee zijn in den vloed omgekomen- Overal zija de telefoon- en telegraaflijnen vernield, en eveneens een gedeelte der spoor- weglijnen. Sovjet-troepen zijn gerequireerd voor het reddings- en opruimingswerk. De plaatselijke autoriteiten hebben tot de bevolking oproepen gericht om hulp te verleenen. KORTE BERICHTEN. Naar uit Palermo wordt gemeld is de Hertog van Orleans gisteravond overleden Naar uit Boekarest gemeld wordt is de directeur-generaal van de afdeeling comptabl- liteit van het Ministerie van buitenlandsche zaken Stefan Popescu, terzake van onregel- matigheden ten bedrage van 3 millioen La gearresteerd. Tengevolge van het vliegongeluk, is Vrijdag ter hoogte van Abusueir (Egypte) de Engelsche officier Sweeting gedood" De ser geant-pilote Horrocks is aan de bekomen ver- wondingen overleden. Telegrarfimen uit Washington melden, dat Houghton 3 April uit New York zal ver- treken om zijn functies van gezant te Londen te hervatten. Bij het ongeluk in de mijn Oberhausen zijn niet zes, maar twaalf arbeiders omgeko men. Het aantal zwaargewonden bedraagt drie, maar deze verkeeren alien in levensge- vaar. Er zijn negen lichtgewonden. De vereeniging van Hongaarsche Jo- den in Amerika heeft de plannen vastgesteld om een industrieele maatschappij met een ka- pitaal van drie millioen dollars te vormen, teneinde orthodox-Joodsche arbeiders uit Hongarije aan een bestaan in Palestina te helpen. Gemengd Nieuws. BEGRAFENIS VAN ORELIO. Bij de begrafenis van Jos. Orelio zal heden- middag te een uur op de begraafplaats „Zorg- vliet" door een mannenkoor, onder leiding van Nico van der Linden, gezongen worden „Ecce quomodo moritur" van Handel. Allen Amsterdamsche zangers wordt ver- zocht zoo mogelijk aanwezig te zijn om hun medewerking te verleenen. BRAND IN EEN BAKKERIJ TE AMSTERDAM. In den nacht van Zaterdag op Zondag te omstreeks drie uur werd brand gesignaleerd in de bakk'erij van de firma Henri J. Carels, gelegen achter eenige perceelen op de Lau- riergracht in de nabijheid van de Hazen- straat te Amsterdam. De brandschel van het tegenoverliggende politiebureau werd afge- trokken, waarop de stations Prinsengracht en Rozengracht met een motorspuit, een ladder- wagen, alsmede een koolzuurspuit uitrukten. Teen de brandweer ter plaatse kwam sloegen de vlammen reeds uit de zijvensters van den meelzolder, welke boven een gedeelte van de uitgestrekte bakkerij het is een der grootste van de hoofdstad gelegen is. Met het oog op het feit, dat branden in meelvoorraden uiterst gevaarlijk zijn omdat men daar dikwijls voor snelle uitbreiding koint te staan en in verband met de omstan- digheid, dat de inpandige bakkerij vlak aan de dichtbevolkte huizen van de Hazenstraat en Qe Lauriergracht grenst, rukte, naar de Crt. meldt op een tweede alarm nog de hoofdwacht Nieuwe Achtergracht met een manschappenwagen uit. Onder bevel van de hoofdbrandmeesters Brunet de Rocheforune en Hartdorff werden vier stralen uitgelegd, die spoedig water ga- ven. Een der slangen werd door het perceel in de Hazenstraat geleid en was voor den aan- val aan de achterzijde bestemd. De andere werden via den ingang van de bakkerij door een gang via Lauriergracht 63 gelegd, ter- wijl voor alle securiteit den bewoners van de huizen die aan de bakkerij grenzen, werd aan- gezegd, de woningen te ontruimen. Betrekke- lijk spcedig, na drie kwartier of een uur kon gezegd worden dat het gevaar bezworen was Het ble?k, dat de brand in de bakkerij zelf lang niet die beteekenis had als die op den be- wusten meelzolder. Hier tcch lag nog een voorraad van 2500 k.lo, die op verschillende plaatsen vlam had gevat. Het onderzoek wees uit. dat de brand in de bakkerij ontstaan was. Een metalen afvoer- pijp van een der nog brandende ovens heeft door de sierke warmte-uitstraling't hout van den zolder doen vlamvatten. Zoodoende kwam Ijet vuur in aanraking met den mee!- voorraad. Doordat de zolder over een vrij gfodfe 6^?vfalrte doorSran^de on'tsfon'den op drie of vier verschillende punten brand- haarden in den meelopslag. Een volledig om- werken van den voorraad was daarvan het gevolg. Het felt, dat in dezen nacht niet in de bak kerij gewerk wordt, verklaart het late ont- dekken van het gebeurde. Een kat die wegens de muizen in de bakkerij gedetacheerd was, ondervond de nadeelige gevolgen van den zwaren rook, die door den brand ontwikkeld werd en werd stervend aangetroffen. Verzekering dekt de schade. KOLE'NDAMPVERGIFTIGING TE NIJMEGEN Zaterdagochtend is tengevolge van een nood- lottig ongeval, vermoedelijk kolendamp-ver- giftiging, plotseling op 50-jarigen leeftijd overleden de luitenant-kolonel J. D. Roukens, commandant van de Koloniale Reserve, die kort geleden om gezondheidsredenen pen- sioen had aangevraagd. Overste Roukens werd 1 September 1875 geboren; op 23 September 1899 werd hij aan- gesteld tot 2e luitenant van het Oost-Indi- sche leger. Op 14 October 1922 aanvaardde hij als majoor het commando over de kolo niale reserve alhier, na een eervolle loopbaan bij het Oost-Indische Leger. Later volgde zijn benoeming tot luitenant kolonel. DE ONTSL AG KWE ST IE TE BERGENOP-ZOOM. Bij dn burgemeester te Bergen-op-Zoom is ingekomen een bericht van den minister van Binnenlandsche Zaken, dat hij het besluit van den raad, om dm heer De Groot als di- recteur en leeraar van de gemeente-muziek- school te handhaven, voor schorsing zal voordragen. DE ARBEIDSWET EN DE BAKKERIJEN. De Ned. R. K. Bakkerspatroonsbond heeft de landelijke bakkersbondien van werkgevers en werknemers ter vergadlering opgeroepen, om tot overeenstemming te komen betrerfen- de de ArbeidsweL Stadsnienws 50-JAR IG JUBILEUM. De heey J. v. d. Wissel heeft heden het feit herdacht, dat hij 50 jaar geleden in dienst trad bij de N. V. scheepswerf „Nicolaas Wit- sen" voorheen Stoel en Zn. Verschillende functies heeft de jubilaris in dien tijd bekleed. Hedenmorgen is hij door den directeur der scheepswerf in zijn woning, le Kabelstraat 19, toegesproken. De directeur wees er hierbij op, dat de heer v. d Wissel steeds tot groote tevredenheid van zijn patroons had gewerkt. Spr. feliciteerde hem dan ook van harte met dit jubdleum en wensch te hem nog vele ja7 ren van een gelukkig leven toe. Daar de jubilaris momenteel niet meer ge- schikt is om te werlcen, heeft de directie voor hem tot zijn voile tevredenheid, een firancieele regeling getroffen, die hem bij wijze van geschenk op dezen d'ag met een bloemenhulde werd aangeboden. Aldus is het mogelijk gemaakt dat hij met zijn vrouw van een onbezorgden ouden dag kan genieten. DE TRACTORTRAM. De tractortram houdt van verrassingen. Donderdag kwam het raadsbesluit om geen subsidie te geven. Zaterdag daarop maakte de directie der tram bekend, dat de dienst dien avond na den laatsten rit gestaakt zou worden Dat was de eerste verrassing. Niemand had verwacht, dat zoo gauw de tram reeds zou verdwijnen. De passagiers, die Zaterdagavond den laa'tsten rit dachten mee te maken, werden voor de tweede verrassing gesteld. In de wagons nJ. waren biljetjes opgehangen, die vermeldden, dat „op eenparig verzoek van B. en W." aldus stond er letterlijik de tractortram nog zou blijven rijden tot en met Zaterdag 3 April. Wij vernamen ten stadhuize, dat B. en W., na onderling overleg, inderdaad Zaterdag verzocht hebben de tram nog een week te la- ten rijden. De overweging was, dat wanneer het per- sonieel met een opzeggingstermijm van cen week wordt ontslagen, de tram de volgende week wei uitgaven, maar geen inkomsten heeft. Waar nu de gemeente financieel sterk bij deze onderneming geinteresseerd is, achtten B. en W. het nuttig de tram de volgende week, dus tot 3 April, nog in exploitatie te houden. Aan hun desbetreffend vei-zoek is door commisarissen der N. V. Stadstram voldaan. Van verschillende zijden deelt men ons mede, de Vrijdagavond in onze courant ge- pbaatste advertentie met het opschrift „Ledi- ge Naamlooze Vennootschap te koop ge- vraagd", een ongeoorlocfde hatelijkheid aan het adres van het trambestuur te achten dat tcch uit menschen bestaat, die hun geld riskeerden om Alkmaar een doeftreffend stadsvervoermiddel le bezorgen. Wij deelen vo komen deze opinio. Bij onderzoek is ens gebleken, dat deze advertentie, bij tocvallige afwezigheid van* den directeur, werd aangenomen en met an dere adverienties.aan de drukkerij is gegeven, zonder dat cp den inhoud voldoende controle was uitgoc-fend. Wij kunnen er op het oogenblik niet an- gspper: U bebl er g:een Idee van, boe lasttpr het Is, Jufti •icheren in den uck, wanneer houvaai iietil j^Luiidon Mali/ dan'clat ook wij de plaat- ting daarvan betreuren. EEN BOTSING. Hedenmorgen kwam de auto van de firma A. M. alhier op den hoek van de Oudegracht en de Ridderstraat in botsing met een meisje op die fiets. Deze kwam er zonder ongeluk- ken af, maar de fiets werd vernield Men deelt ons mede, dat de chauffeur van genoemde firma te veel vaart had en dit zelf- dle reeds meermaten op dezen drukken ver- keershoek geconstateerd werd. BENOEMING. Op de vergadering der postduivenvcreeni- ging „Alcmaria Victrix" is benoemd tot secre- taris de lieer J. Th W. v. d. Idsert, Akers- laan E 16, alhier. BALDADIGHEID. Zaterdagnacht hebben eenige opgcschoten jongelui, in een overmoedige, eenigszins op- gewonden na-cafe-stemming, hun krachten beproefd op de aan de Nieuwesloot staande brievenbus. Omdat eendracht macht maakt en gezegde jongelui blijkbaar gezworen hadi- den niet te zullen versagen alvorens de brie venbus van zijn pTaats was, duurde het niet heel lang of het gevaarte begon werkelijk te bewegen. Dit „bewegen" echter had het onaangena- me gevolg, diat de bus't ondcrste boven viei en in twee stukken brak. De heer H. van Drunen, assistent ten post- kantore, heeft zich later over de correspon- denitie uit de gesneuvelde bus ontfermd. De politic heeft direct onderzoek gedaan en heeft de vermoedelijke daders reeds een ver- hoor af gen omen. ALKMAARSCHE ROEI- EN ZEILVEREENIGING. Vrijdag 26 dezer, hield de „Alkmaarsche Roei en Zeilvereeniging" in het gebouw de Unie eene vergadering onder voorzitterschap van den heer Reeling Brouwer, naar aanlei- ding van het weder opvatten van den roei- sport hier ter stede. In 1919 werden door de Vereeniging wher ries en schuitenhuis verkocht, zoodat zij toen practisch eene vereeniging van eigenaren van zeiljachtjes werd. De voorzitter die een werkelijk groot aan tal belangstellenden welkom mocht heeten, deed de vergadering mededeeling, dat het hem en de heeren van der Laan, Melchior en Scheffel, vormende eene voorloopige com- missie in zake de Roeibelangen, gelukt was met succes te arbeiden. Op de leening uitgeschreven voor het aan- schaffen van booten en'den bouw van een nieuw schuitenhuis was reeds zooveel getee- kend, dat aan de vergadering kon worden voorgesteld, tot uitvoering der plannen over te gaan. Behoudens goedkeuring van den betrokken autoriteit, zal het schuitenhuis verrijzen op de punt van het schiereilandje in het Noord- Hollandsch kanaal, waar men zich ook voor de niet-roeiers een aangenaam zitje denkt. Aangaande de Roei-afdeeling als op zich zelf staande is gedacht, betaalt men voor het lidmaatschap, ae contributie der A. R. Z. V. plus een supplement, zijnde in het geheel voor: Gewone leden 25; Twee gehuwden 30; Verdere leden uit het gezin 15; Juniores 15; ter wij 1 na den eersten Mei een entree van 5 zal worden geheven. De gestelde contributie is zeer laag te noe- men, vooral wanneer men daarbij overweegt, dat men daarvoor 't vrij gebruik der booten heeft. De contributie nog lager te stellen is niet mogelijk, daar praktijk uit vroeger dagen en ingewonnen adviezen onafwijsbaar leeren, dat dan een duurzaam bestaan der vereeni ging niet mogelijk is. Nog werden definitief benoemd tot leden der Commissie in zake de Roeibelangen, de heeren mr. van Lookeren Campagne, van der Laan, Melchior en Scheffel, welke commissie wordt voortgezeten door den voorzitter der A. R. Z. V. Onvoorziene omstandigheden voorbehou- den, hoopt men nog alles voor den eersten Mei gereed te hebben, terwijl de groote toe- loop van nieuwe leden bewijst, dat de nieu we afdeeling met recht op eene succesvolle toekomst rekenen mag. UITVOERING MANDOLINE-CLUB. Zaterdagavond gai de Alkm. Mandoline- club „Sempre Crescendo" een openbare uit voering op de bovenzaal van den heer van Gijzen. De zaal was geheel bezet met een beiangstellerd publiek. De heer A. Fernee, voorzitter der vereeni ging, sprak een kort openingswoord, waarbij iiij ailen welkom heette, opwekte tot het toe- trcden als donateur (wat de vereeniging wel waard is) en verder hoopte dat alien zouden medewerken om het muzikale peil der ver eeniging omhoog te brengen. De club openae daarna met een militaire marsch (La garde de la Reine), waarna een tweetal walsen en een Spaansche dans volg- den. Deze nummers werden zeer vlot ge- speeid, onder leiding van den directeur, den heer G. C. Th. Koch en verwierven een enthousiast applaus. Na de pauze werd een tweetal tooneel- stukjes opgevoerd. In „Hoog Bezoek" een schets in een bedrijf waarin de heer Jac. v. Riel en de dames Paul en Keizer veel succes hadden. Het blijspel „Eens gekocht blijft ge- kocht" van Justus van Maurik werd ge- speeld door de heeren Veen, v. Riel, de Leeuw en Jonker. De club gaf nog een drietal mooie num mers,. een Zwitsersch lied, een elegie en een marsch, waarna een gezellig bal den avond besloot. Het gaat met de club inderdaad crescendo. DE ALKMAARSCHE PADVINDERS. De burgemeester dezer gemeente, de heer Mr. W. G WendeCaar, heeft zich bereid ver- klaard het hem aangeboden beschermheer- schap van de afd'eeling Alkmaar der vereeni ging „De Nederlanasche Padvinders" te aanvaardten. Sedert het overlijden van den heer Mr. Co hen Stuart was de afdeeling zonder be- schermheer. N V. EIERENVEILING VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTI'ER. In de op Zaterdag j.l. gehoudeh algemeene vergadering van aandeelhouders der N. V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier werden de balans en winsi- en verliesreke- ning over het boekjaar 1925 goedgekeurd en het winstsaldo op nieuwe rekening over- gebracht. Commissarissen werden gemach- tigd tot verdere uitgifre van kapitaal, terwijl de heer H. Klaver, die als commissaiis aan de beurt van aftredea was, als zoodanig werd herkozen, UITDEELINGSLIJST GEDEPON'EERD. Heden is ter griffie der arrondissements- rechtbank gedepon.eerd de eenige uitdee- lings'lijst in het faillissement van Simon van Wieringen te Alkmaar. Curator mr. A. Ju- dell, met geene uitkeering aan concurrente schucdeischers.. FEESTAVOND „VEREENIGDE ZANGERS". Het mannenkoor „De Vereenigde Zangers", heeft gisteren in het cafe van mevr. de wed. Kramer aan het Waagplein, een onderlingen feestavond gehouden, waarbij vele leden met hunne dames tegenwoordig waren. De heer A. Slagt, voorzitter, sprak een woord van welkom uit en wenschte den aan- wezigen veel genoegen. Het moet gezegd worden, dat de „Vereenig- de Zangers inderdaad weten, wat gezellig feestvieren is. Den geneelen avond heeft er een ongedwongen vroolijke stemming ge- heerscht. Verschillende dames en heeren heb ben zich verdienstelijk gemaakt door het geven van voordrachten en het zingen van enkele liederen. Er schuilen goede krachten in dit mannenkoor naar geconstateerd kon wor den. Een gezellig bal besloot den avond,. dit zeer prettig verloopen is. NUTS-SPAARBANK TE ALKMAAR. Blijkens het verslag over 1925 werd inge legd f 757.457, d.i. ruim f 125.000 meer dan in 1924. Terugbetaald werd in 1925 617.819, d.i. bijna f 14.000 minder dan in 1924. Na toevoeging van de over 1925 bijge- schreven rente ad f 36.1C5 klom het totaal aan de Meggers verschuldigde kapitaal op 31 Dec. 1925 tot 1.310.3637 alzoo 175.743 meer dan bij den aanvang van het boek jaar. De bedrljfswinst bedroeg 20.150 (vorig jaar 14803). Bovendien viel wederom een belangrijke koerswinst f 36.002) op de waarde der ef fecten te constateeren. Het bestuur besloot die koerswinst naai de rekening: „Rcserve" over te brengen. Voorts van de gemaakte bedrijfswinst te bestemmen f 2000 voor extra afschrijving op de boekwaarde van het Spaarbankgebouw en het restant ad f 18.150 in zijn geheel over te' brengen naar de rekening: ..Reserve", welke daardoor steeg tot f 129.123 of tot 9.85 pCt. van het tegoed aan inleggers. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijhil- gen te 6.55 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. Sport VOETBAL. Voor de promotie en degradatiecompetitie van afd. I won Hilversum met 10 van Uni- tas te Gorkum. De volgende eersteklas uitslagen zijn nog van belang. WageningenHeracles 1—3, Z. A. C. Go Aheac 21, RoermondNoad 11. W. V. V.—Friesland 30. Frisia—Veen-, dam 40. Sport in Engeland. Zaterdag werd de jaar'lijksche „boatrace" tusschen de ploegen der Universiteiten Ox ford en Cambridge wederom gehouden. De finish was zonder spanning. Cambridge won met vijf lengten. Voetbal. De demifinales voor den Engelschen Cup hadden het volgende resultaat. Manchester City slaat Manchester United met 30. Bolton Wanderers slaat Swansea Town met 30. De eindstrijd op 24 April a.s. zal dus gaan tusschen Manch. City en Bolton Wan derers. Biljarten. Het Kampioenschap le klasse werd ge- wonnen door Robijns, die de beslissende par- tij tegen Wiemers met 400 tegen 264 won. Zijn hoogste serie was 143, zijn algem. gem. 20.20, Wiemers werd tweede alg. gem. 18.64, 3. Katcen (9.53), 4. Willig (9.28), 5. Koopman (8.54), 6. Cassing (8.59). KORFBAL. Kampioenschap lie kl. N. K. B. K. V. K. V. 1—K. V. D. 1 3-2. Men schrijft ons: Wederom behaaldefl de Alkmaarder een zwaarbevochten overwinning en bezetten thans de tweede plaats, zoodat een goede kans gemaakt wordt voor het spelen van promotiewedstrijden. K. V. K. V. zoowel als K. V. D. verschijnen volledig. De Amster- dammers spelen een keurige partij aanval en maken na korten tijd reeds een doelpunt. K. V. maakt echter gelijk en is even voor rust sterk in de meerderheid. Op gelukkige wijze ontkomen de Amsterdammers evenwel aam een puint. Na rust maakt K. V. spoedig 21 wellte voorsprong een K. V. D d'ame weer te niet doet gaan, door een minder mooi punt. K. V. D. mist een strafworp, aan de andere kant doet mej. v. d. Liet beter en bezorgd K. V. met een keurig schot de overwinning. K. V. K. V. II spee'lde in Hoorini tegen Velocitas II en won met 42. K. V. K. V. 4 verloor in Alkmaar met 2—0 van Z. K. V. 4. i BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Albert Jacob, z. van Jacob Dam en Ca- tharina Keesen Aleicla, d. van Sipko van der Veer en Jansje Gerriitdina Heino. Pie- ter, z. van Pieter Mooij en Cornelia Maria Adriana Laurense. Jacoba Petronella, d. van Paulus Maria Haakman en Alida Geer- truida Tolle.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2