i/j Neusverkoudheid O x a n DOH UW SCHOENEN GOED Haischi! Hatsdioe! Koa gevat?! Onmlddellijk maatregclcn nemcn en Aspirin-tabletien'Bflyrt In origlncele vcrpakking met den oranjen band gebruiken. Daarna onder de wol en fllnk rweetenl kan direct onderdrukt worden door het opsnuiven van (Aspirin-Snuff) heeriijk verkoelend - too blljtl <*n mcnjch gezondl Nieuwenhuis destijds niet al te plkhtgetrouw was, ging hij met het voorstel accoord, hoe- wel hij haar pensioen gering acht Ze is bo- vendien reeds 16 iaar de gemeente uit. De raad ging met het voorstel accoord. Ook met het tweede voorstel ging de raad accoord. Daarna kwamen de verschillende onder- houdswerken ter sprake. Ze bepalen zich in hoofdzaak tot het ge- wone onderhoud. Daarna kwam aan de orde een voorstel van B en W. tot het verleenen van een tij- 'drage in de kosten van een ontwikkelings- cursus aan de bijzondere school te Stroet. Hoewel de gemeente geen verplichtingen heeft, wordt een bijdrage, aismede billijk ge- acht wordt. Van de B-leerlingcn kwamen er 6 uit deze gemeente. Het bedrag zal 55 38 worden, waarna de subsidie. evenredig is aan hetgeen door Sint Maarten vergoed wordt. De heer de V'ries was er niet voor, een ver- volgcursus buiten de gemeente te subsidi- eeren Hier is een vervolgcursus. De heer Francis wees er op, dat St. Maar ten destijds niet voor de verloskun iige wenschte bij te dragen en zal daarom tegen stemmen. De voorzitter was het er mee eens, dat St. Maarten in het algemeen geen ruim standpunt inneemt en wees in dit verbanc' op het weigeren van vergoeding voor woning- huur RijksveldwacfPer. Met 61 stem werd het voorstel aangeno- men. Alleen de heer de Vries stemde tegen. In bespreking kwam de onderhandscbe vtrhuring van ge^entelanderijen, doch na verdere bespreking werd besloten, de vrij- komende landerijen voor den tijd van drie jaar in het openbaar te verpachten. Bij de rondvraag kwamen nog enkele pun- ten naar voren, waarop echter geen beslui- ten volgden Daarna sluiting. UIT HEILOO. Hedenmiddag te 4 uur opent de heer P. Jongejan zijn nieuwen winked aan den Kerkweg, hoek Heerenweg, tegenover het bosch. Wat hier dcor den architect Beudt uit Hen- gelo is ontwcrpen wijkt af van het gewone cn is een sieraad voor het dorp Het hoogst modeme wikelhuis is voorzicn van stcfvrije etalagekastcn met schuifdeuren. In den win- kel is veel bergruimte. De tconbank met mar meren blad is niet van het gewone mcdel, doch veel mooier. De winkel is roomkleurig geschilderd met een denkere iambriseering en de vloeren zijn van graniet. Ock am de verlichting is zeer veel zorg besteed. De ^vin- kel evenals het geheele hus is centraal verwarmd. Heiloo is een zeer mooie zaak rijker gewor- den Gistermiddag is een pl.m. 3J4-iarig kind van den veehandelaar j M dooi een auto van den heer j. uit Castricum gegrepen ter- wijl he* zich op den weg be vond, na te heb ben gewacht tot e'en andere auto gepasseerd was. De aanrijding was van dien aard, dat de fcleine aan de gevolgen is overleden. Het orgel in de Ned. Hervormde Kerk, dat grondig is gerestaureerd door onzen plaatsgenoot den heer W Mossel, zal op den eersten Paaschdag m gebruik worden genomen. Waarschijnlijk zal ook een orgelconcert plaats hebben. UIT DE RIJP. - Dinsdagavond gaf het Nutsdepartement „de Rijp" in het hotel ,.Het Rijper Wi pm'' een openbare voordracht-avond, waar optrad de af.nier zoo gunslijj bekend staande decla- matrice mej. Menage Challa, van Nieuwe Niedorp, met „Eva Bonheur", tooneeistuk in drie bedrijven, van Herman Heijermans. De zaal was flinjt met belangsiellend n gevuld. Op begaafde en correcte wijze wist mej Challa de aanwezigen heel den avend te doen genieten van haar ta ent. De avond werd geleid door ds. Oterdoom De prijs van de melk is alhier wederom met 1 cent verlaagd en alzoo gebracht op 11 cent per liter. INLIJVING UIT DE PROVINC1E NOORDHOLLAND. Op 3 Mei a s. zal te Amersfoort eene inlij- ving p'.aats hebben van dienstplichtigcn der lichting 1926 uit de ptovincie Noordhol- land UIT HOORN. De afdeeling Hoorn en Cmstreken vcor Kinderherstellings- en Vccantiekolonies heefi in „De Doelcn" een algemeene vergadering Sehouden raider leiding van dr. A. H. van en Berg. Medegedeeld werd, dat momcnteel 4 kin- deren in verpleging zijn, terwijl nog 1 zal worden uitgezor.d n Het Ziekenfonds „Volks belang" steunde de vereeniging met een bii- drage van 25, Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental ieis gestegen is. Door oprichting van neven- afdeelingen is het aanial contribuanten iets af gen omen. In het afgeloopen jaar werden 17 kinderen uitgezonden, waarvan een viertal met dubbelen verpleegtijd. De resultaten wa- ren over't algemeen zeer gunslig. De reke- ning wees aan: in omtvangsten 1071.11, uitgaven f 990.22, zoodat het batig saldo 80.89 bedraagt. De rekening werd goedge- keurd. Tot bestuursleden werden herkozen: Mevr. Zwaan te Heorn en de heer J Ebels te Schellinkhout Tot afgevaardigde naar de al gemeene vergadering mej. Sundermann. De heer J. Ebels gaf verslag van de ge houden algemeene vergadering. Ten slotte werd nog medegedeeld, dat nog een tiental kinderen zullen worden uitgezon den. Hiema sluiting. Onze oud-stadgertoot de heer S. A. Na- ber, luitenant ter zee 3e kasse, verkreeg de koninklijke toestemming tot het dragen van den naam L'Honore Nriber. f)e vereeniging „Debutade" heeft we derom een tentoonstelling gehoudten van fo- to's en teekeningen. De belangstelling was niet bijzonder groot. De uitslag van de jaarlijksche verloting was als volgt: C. van Doomik een aquarel, H J. Pes een ets, J. Tillema een krijtteeke- ning, J. -W. Langereis een premie van „Arti et Amicitiae". UIT BEVERWIJK. De omzet in 1925 aan de 4 te Bevenvij'k gevestigde grcentenvei'ingen, n.l. de Coop Tuindersv. Kermemerland, de Coop. Tumb- ver Vrije Groenten- en fruitveiling. de firma Kluft neTervoort zoonlede Chr. _Duin be- droeg 3.000.000. UIT ZUIDSCHARWOUD^. Aan den heer Joh. du Burck, onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, is per 1 April een ziektevcrlof toegekend van twee maanden. In zijn plaats is tijddijlk benoemd mej A. Bihslerbos te Limmen. UIT URSEM. Hecfenmorgen had ten huize van den cafe- houder J. Mulder cafe De Landbouw, alhier ten overstaan van notaris Hilbrand te Ob- dam de verkoopplaats van de kerkschapen. Er werden ongeveer 45 schapen verkocht en de gemiddelde prijs bedroeg 33 per stuk. Van wege het Gemeentelijk Electrici- teitsbedrijf in deze gemeente zijn thans alle palen op de kerkebuurt achter den ringmuur geplaatst wat vooral in deze bebouwde kom een groote verbetering moet worden geacht voor het verkeer, daar dagelijks 13 maal de autobussen van AlkmaarHoom hier pas- seeren. UIT OUDKARSPEL. Dinsdagavond vergaderde de raad dezer gemeente voltallig. Aan de orJe was een nieuwe regeling be- treftende het vervoer van de schoolkinderen van en naar de Diepsmeer. Op 1 April is het contract dienaangaande afgeloopen. Met de.ouders heeft een conference plaats gehad, welke echter we;nig resultaat heeft opgeleverd. De ouders wenschten, dat hunne kinderen vanaf de woning gehaald werden, wat zeer bezwaarlijk is, omdat ze nog al ver van el- kaar wonen. Was het vorig jaar een finantieele regeling getroffen, waarbij de ouders een deel m de kosten bijdroegen, thans bestaat daarvoor weinig kans. B en W stellen nu voor om de kosten ge- heel voor rekening van de gemeente te ne- men en de kinderen dan op een vaste plaats te laten samenkomen. Tegelijk kunnen dan de kinderen uit het kerkmeerhuis worden meegenomen. Aldus werd besloten en als vervoerder werd opnieuw de heei Jansen aangewezen tegen een vergoeding van 13 per w.ek. Aan de ouders zal verzocht worden, te zorgen voor de aanwezigheid van een wacht- locaaltje. Bij de rondvraag informeerde de heer P. Krcon naar de boomenpianterij. Hij meende. dat het niet de bedoeling was. da de kinde ren de boomen zelve zouden moeten betalen en informeerde naar het resultaat. De voorzitter deelde mee, dat de kinderen een boom mochten planten tegen be'taling van 1 65, doch er geen liefhebberij voor bleek te bestaan. De heer Bakker deelde mee. dat dit na- tuurlijk niet de bedoeling van zijn voorstel was Hij ziet in deze wijze van aanplanting opvoedkundige waarde en met het berekenen der kosten wordt een deel der kinderen uit- gesloten De heer Paarlberg verwonderde het niets, dat er zoo geen liefhebbers voor waren. De heer Kosteiijk, wethouder, deelde mee het voorstel niet begrepen te hebben. De heer Paar'berg wees op ongelijke ver- deeling van het gemeentewerk, zoodat de eene schilder een rekening heeft in te leveren van f 65 en den ander een van f 300 Verder wees hij er op dat aan de ge- meenteopzichter timmerwerk wordt opge- dragen wat toch niet toegelaten is De voorzitter zal met de opmerkingen re kening houden Verder wees de heer Paarlberg op de stem ming voor een tijdelijk wethouder in de vo- rige vergadering Hem is naderhand ge- bleken, dat leden tegen hun eigep gevoHen in gestemd hebben. omdat' het bestuur van de vrijz kipsvereeniging het zoo wenschte. Hij vro^g daarom wie nkr de leiding heeft ge- noemd. bestuur of de leden van den Raad Hij wees er verder op dat de voorzitter zich nH boven de partijen wee# te stellen. De voorzitt-r was van oordeel, dat de be- doelde leden van den raad vrij uit gaan en zegt, dat de hedoHde leden in een vocrconfe- rentie hunne houdirig bepaald hebben De heer Kosteiijk, we'thouder, verweet daarna de soc. dem fractie, dat ze hunne stem bianco uitbrenpen, waarop geantwoord werd, dat deze houding destijds voldoen'le gemoti^eerd is en uits'uitend een gevolg is van de houding die de Vrijz. fractie steeds heeft ingenomen. De heer Bakker vroeg of pen onts'agaan- vra^e is ingekomen van den onderwijzer Posthumus De vuorzi*ter antwaordde bevestigend en deelde mee, dat dit de volgende vergadering ter tafel komt. De heer Bakker vroeg verder of al lets be- kend is omtrent den Burgemeester, wien6 ziekteverlof met l April weer voorbij is. Den voorzitter is officieel nog niets bekend doch hij heeft vemomen, dat dit verlof weer met een maand verlengd wordt. Daarna sluiting der vergadering. Rechtzaken. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting v?.n 30 Maart. NIEUWE ZAKEN. VERDUISTERING VAN KOOL OF GELD. E>e 32-jarige landbouwer Jin K. te Sint Pancras stona terecht ter zake verduistering van kool ten nadeele van den getuige G Snijder, in wiens dienst beklaagde als be- drijfsleider werkzaam wrs Subsidiair dat hij een bedrag van 195,50, althans van 95,50, door beklaagde ontvan- gen van den getuige Bakker, van verkochte kool, wederrechtelijk zich heeft toegeeigend. De getuige A. V'olkers was niet versche- nen, waarvan acte. Deze getuige is t^duren- de de behandeling gearriveerd. Mr. de Groot opponeerde voor beklaagde als raatieman en verdediger. Getuige Snijder legde aan die rechtbank meer omstandig uit op welke voorwaarden beklaagde bij hem als bedrijfsleider in dienst is gekomen. Getuige Snijder hield de boek- houding. Beklaagde kwam niet geregeld met de gegevens. De broeder van beklaagde kwam gewoonJijk het locn halen. Ook die broeder was in dienst bij Snijders. Op het land wer den verbouwd kool, aardappelen, bielen en worteien. Getuige Snijders zou de veldvruch- ten verkoopen, tenzij hij aan anderen toe- stemming gaf cm te markten. E>e winst -be droeg over 1923 886. Getuige heeft 100 uitbetaald, doch 48 is aclitergehcuden, die, beklaagde nog niet heeft ontvangen. Van die 48 moetsten pootaardapelen gekocht wor den. Daarin had beklaagde zijn deeC. Ook moest beklaagde 33 loon ontvangen, doch getuige hedt voor beklaagde belasting be- taald. Beklaagde heeft 40 gebruikt, door hem ontvangen van dijkhuur. Dit heeft hij nagenoeg weer aangezuiverd Over 1924 was de exploitatie slecht. Er was een verlies van f 700. De landbouwproductcn zijn dcor een tweetal txateurs gewaardeerd. Getuige heeft tweetal taxaieurs gewaardeerd. Getuige heeft gaan. Hij hield zelf ook boek en kon dus na gaan, dat er 700 over 1924 tekort kwam. Beklaagde heeft al eens kool verkocht buiten getuige enz. Getuige heeft daar aanmerking op gemaakt. Op 2 Februari 1925 heeft getui- ge met bekiaagde de zaken afgewikkeld en beklaagde zou met Maart verfcrekken. Bekl. heeft geen toestemming ontvangen om veld- vruchten te verkoopen. Bekl. verdiende J 20 loon en had vrij wonen en vrij gebruik van aardappelen en groenten. Deze ontkende, dat afgesproken was, d!at getuige Snijder de veldvruchten zou verkoo- pen. Getuige Snijder zeide, dat de broeder van beklaagde hem hedt aangegrepen, omdat getuige het recht verlangde van controle. Getuige heeft dien broeder toen ook uit zijn dienst ontslagen. Beklaagde beweerde nog 4 weken loon te vorderen te hebben, terwijl hij f 95^0 schul- dig was. Uit eenige papieren, door den verdediger overgelegd, bleek, dat beklaagde lid was van de Tuinbouwvereeniging en als zooda- nig landbouwproducten, heeft dcen verveilen. De president wees beklaagde er op, dat de producten waarvoor hij terecht staat, door henr buiten toestemming van getuige Snij ders ,aan particuliere personen, n.l. Volkers en Bakker, heeft verkocht Een en ander tot een bedrag van 195, zcoals in de dagvaar- ding is genoemd. Getuige zeide, dat beklaagde niet wilde werken en daarom wenschte getuige hem geen loon uit te keeren. Beklaagde deponeerde 95.50 op de ge- rechtstafel. petuige Snijder zeide, dat het een samen- zwering was tusschen 3 breeders tegen hem. Het is hem niet te dcen om beklaagde ge- straft te zien, maar hij wenscht het recht te hebben zijn eigen bedrijf te mcgen contro- leeren, welk recht door de drie gebroeders K. werd on.zegd. Getuige heeft met beklaagde een monde- linge evereenkemst gesloten, waavin hij zich het recht van beheer voorbehield. Werd er winst gemaakt dan was de helft daarvan ten behoeve van beklaagde. Getuige Aris Volkers, kocpman te St. Pan cras, heeft een partij Bloemendaalschc kool vcor 94 van oelclaagde gekocht, vcorls 1800 stuks gele kool a 4 cfcnts, totaal 70, bij goedvinden. Vocrts nog andere kool vocr ccn bedrag van 15. Getuige heeft in totaal 85 betaald. De getuige P. Bakker heeft van beklaagde gekocht waardelocs gced voor 4 en later nog een partij tje kool en bieten, afles vera totaal 17. De cfficier achtte het geen zwaar mis- drijf. Het is een verduistering met verzach- tende omstandigheden. Er is geen sprake van een maatschap, zooals dcor beklaagde zelf wordt toegegeven. Spr. achtte verduistering van kcol en bieten bewezen. Eieoh. Voorwaardelijke veroordeeling tot 2 maanden gev met voorwaarde om schade- loosstelling te geven aan de bcnadeelde. par tij. Voorts met 2 jaar proeftijd. Mr. de Grcpt achtte de cor.clusie van het 0. M. niet strekkende om onrecbt goed te maken, doch wel dat cnrecht wordt gepleegd Pleiter hoopte den indruk van dat requisi- toir bij dc rechtbank weg te nemen. Fleffer Besprak de mondelinge overeen- komst. Het dwaalbegrip bestaat, dat een der- geiijke afspraak minder bindend zou zijn dan een geteekend contract Er moet scheiding en deeling worden gevraagd. Beklaagde heeft alleen aan Snijder toebehoorde Het is hier ter ontkende voorts dat de verkochte kool alleen aan Snijders toebehoorde Flet is hier zuiver een civiele kwestie, die Snijder langs strafrechterlijken weg wenscht geregeld te zien. Ten slotte concludeerde pleiter ontslag van rechtsvervolging.' Na uitgebreide re- en dupliek werd de be handeling der zaak gesloten en de uitspraak bepaald op heden over 14 dagen. Hierna sluiting der zitting. Sta«>n ienws HOOG H E E M J? A A DSCH AP NOORD- HOLLANDS N'OORDERKWARTIER. Het Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noorderkwart.er hield gisteren in 't gemeen- landshuis een algemeene vergadering. De voorzitter deed medcdeeling van de in gekomen berichten van verhindering van de heeren Wilke en de Boer, voor wien de hee- ren Pijper en de Kraai als plaatsvervangers optraden, terwijl den heer Apeldoorn ver zocht wordt om als plaatsvervanger voor den heer Meereboer op te treden. De notul^n werden conform vastgesteld De heer K a a n maakte een bemerk'ng over het uitgebreid verslag. Spr. had niet ge- zegd dat door den Novomberstorm onrust was gewekt in den Wieringerwaard, maar in Waard en Groet De voorzitter deed mededeeling van de in gekomen goedkeuringen, o.m. van Ged. St. tot goedkeuring van de rekening 1924 en tot het wijzigen van de verorden ng op de pen- sioenregeling. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de geldleeningen voor een rente van 4.67 pet waren geplaatst. De leenirigen zijn groot 75000.en 115000.—. Punt 3 was een voorstel om Ged. Staten te verzoeken wijriging van het reglement van bestuur van het Hoogheemraadschap te be- vorderen. De voorgestelde wijzigingen hebben drieer- lei strekking n.l. ten aanzien van het opma- ken van de lijst van stemgerechtgden en op de verhuring van het bestuur. In de 2e plaats worden wijzigingen, be- oogende ten aanzien van den legger en de schuldplichtigen en in de derde plaats be- oogen zij het verplicht stellen van den afkoop van bestaanden schuldplicht. Voorgesteld wordt het instituut der plaats vervangers, hoewel deze in de vergadering slechts een adviseerende stem hebben, te handhaven, omdat hoogheemraden in hen goede pleitbezorgers voor het Hoogheem raadschap zien en door- hun behoud tusschen- iijdsche verkiezingen als uitgesloten be schouwd kunnen worden. Hoewel de meerderheid van de vergade ring zich destijds voor de uitwerking van een stelsel van evenredige vertegenwoordi- ging had uitgesproken, meende het bestuur toch te moeten voorstel len en dit met een be- roep op het wetsvoorsel van den heer Dressel- huys c.s. waarin de bezwaren tegen het stel sel van E. V. naar voren worden gebracht, het bestaande stelsel voor het verkiezen van bestuursleden te handhaven. Voorgesteld werd, te bepalen, dat het Hoogheemraadschap wordt verdeeld in drie- districten, ongeveer overeenkomende met de tegenwoordige gebieden van den Noorder IJ en Zeedijk, Westfriesland en de aangedijkte landen, die elk vier Hoofdingelanden'en viei plaatsvervangers zullen huren. Meervoudig stemrecht. Ten aanzien van het stemrecht werd voor gesteld het meervoudig stemrecht met een maximum van zes stemmen te handhaven, onder bepaling, dat het minimum bedrag, dat recht geeft op een stem 25.inplaats van 50.zal bedragen en voor de berekening van het stemrecht de helft van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen in aanmerking te laten komt.i. Iemand die voor gebouwd een stem wil uit brtngen zal dus minimum 50.— moeten bij- dragen en iemand voor ongebouwd 25. Van de 3073 ingelanden met eigendom men die een belastbare opbrengst van 25 50 hebben zijn 1292 ingelanden die hun aanslag aan ongebouwde eigendommen on:- leenen en volgens deze nieuwe bepaling het stemrecht zullen verkrijgen. De overige 1781 zijn belastingplichtig wegens het bezit van gebouwde eigendommen met een opbrengst van 25.tot 50.Zij zullen volgens het voorstel het stemrecht niet bekomen, De verkiezingen De hoofdingelanden en hunne plaatsver vangers treden 1 Januari 1928 af, waarom de verkiezingen voor 1 Jan. 1928 moeten zijn gehouden, zoodat de lijst van kiezers voor 15 Juli 1927 moet werden vastgesteld. Naar schatting zal de lijst 50000 stemgerech tig- den bevatten. Voor het bestuur zijn verkiesbaar de inge- lande nd e voor gebouwd minstens /50 op- brengen of voor ongebouwd minstens 25 en den leeftijd van 25 jaar hebben bereikt. De leden van het bestuur worden voor den tijd van 6 jaar gekozen. De Voorzitter gaf een toelichting op de vcorstellen Spr. verzocht de algemeene beschouwingen gesplitst te willen houden. Geen der leden wenschte daarvoor het woord, waarom tot de artikelsgewijze behan deling werd overgegaan. Bij art. 15 gaf de heer Kraai te kennen. dat hij voor hem de voorkeur gaf aan een verdeeling in 12 districten. Bij de vorige verkiezing konden in het dis trict Purmerend 24100 stemmen worden uit- gebracht. in Hoorn 20715 en in Helder 5964, Deze verhouding was niet juist, waarom hij thans 2 districten voorstond om te bereiken. dat meer rekening gehouden werd met de be lastingplichtigen. Z.i. was het ideaal een stemdistrict. De heer Breebaart stelde de vraag of het district Helder in de beiastingop- brengst geen gunstiger pesitie innam. Meiv moest daarmede toch ook rekening houden De voorzitter oordeelde de werkelijkheiri anders dan de heer Kraai oordeelde. Het district is een uitgestrekt en daarom is het gewenscht, dat zooveel mogelijk reke- n'ng gehouden werd met de mogelijkbeid om de zaak weerbaar te houden. Neemt men de belangrijkheid van de verinezingen, dan haalt Purmerend nief d« helft van Helder. Spr. toonde dit met cijfers aan. Met zekerheid meende spr. te mogen zeg- gen, dat Ged. St. de indceling niet zoo be- doeld hebben. Hij Iferinnerde daarbij aan de gehouden voorbesprekingen met H. N. K. De heer Kraai vond een vertegen- woordiging naar hetgeen er betaald moet worden niet juist, doch trok zijn voorstel in, omdat hij vreesde, dat het niet gesteund werd. Bij art. 25 betreffende het meervoudig kies- recht betoogde spr. de wenschelijkheid van het enkelvoudig kiesrecht. Hij oordeelde, dat degenen. die het me'est betalen niet altijd de meest belanghebbenden zijn. De Voorzitter betoogde, dat waar bij de prov. aanhangig is de vergunning van het reglement voor waterschappen in N. H., het gewenscht is, die regeling af te wachten. Dit reglement zal vrij spoedig komen, zoo dat men zich daarna wel zal kunnen richten De heer Z e e m a n bleef prijs stellen op een uitspraak voor enkelvcuaig kiesrecht. Z.i. kon dit invloed hebben op de door Ged St. te nemen beslissing. De voorzitter vond het niet ge wenscht, hetgeen aan Ged. St. wordt voorge- legd te verzwaren met een dergelijk principl ed vraagstuk. Het voorstel van den heer Zeeman werd ondersteund door de heeren Edel en Nes. De heer Nes leverde nog een betoog, waarin ook hij zich voor het enkelvoudig kiesrecht verklaarde. Het voorstel van den heer Zeeman tot in- voering van het enkelvoudig kiesrecht, aan- vangende bij een belastbare opbrengst van 25- werd verworpen met 17 tegeu 2 stem- men. V6or stemden de heeren Zeeman, Edel en Nes. De stem van den heer Zeeman kon als die van een plaatsvervanger niet in aanmerking komen. Z. h. st. werd besloten de voorgestelde wij zigingen aan Ged. Staten te doen. De Voorzitter deelde hierna nog mede, dat de ingenieur met de plannen to? verzwarihg en verbetering van ae zeewerin- gen, die door den storm hadden geleden, reeds zoover gevorderd was, dat deze in de eerstvolgende bestuursvergadering aan de orde kunnen worden, gesteld. Ze waren ook reeds met den ingenieur van den Prov. Wa- terstaat besproken, zocdat een vlugge afwer- king verwacht kon worden. Binnen enkele wek:u zal dus opnieuw ver- gaderd moeten worden Spr. oordeelde de werken van zoodanigen aard, dat het ge wenscht was, dat alle leden tegelijkertijd dc plekken gaan zien. Spr. zal daartoe de leden uitnoodigen, om daarna spoedig over d« be slissing te beraadslagen. Hierna sluiting. AMBACHTSSCHOOL. De gebruikelijke bevordering van de leer- lingen naar een hoogere klasse aan het ein- de van het cursusjaar had g>stermorgen plaats. Daartoe waren Directeur, leeraren en leer- lingen vereenigd in de geheel door de leer- lingen gedecoreerde groote teekenzaal van het schoolgebouw- Met een toepasselijk woord, prijzende, waar lof vertjiend en vermanende waar dit noodig was, werd den leerlingen door den Di recteur hunne bevordering medegedeeld. Bevorderd zijn naar een hoogere klasse Ambachtsschool. Naar een hoogere klasse werden bevor derd: Van de le naar de 2e klasse: Timmerlieden: M. Akkerman, N. C. Akkerman, G. J Bel- leman, Joh. Berkhout, J Blaauw, R Bot," A. G. M. Bottemanne, H H. Brugman, A I Bruin, G. Bruijn, W. J. Butter, J Buurs, S. Damiaans, N C. Dingerdis, W Fehres, J H. Fernee, K. de Geus, P. Gorter, J H Hazes, H D. Hermes, M Holman, G. Hulst, D de Jong Cz., H de Joode, J. J. Kafdenbach, G. P. Kerssens, J. P. Klanker, L. C Kroon, N Kuiper, S C. Kunst, T v.d. Meijden, P Mo- lenaar, W Molenkamp, N H. Oudejans, N Th. Pater, C. Pronk, C. Romeijn, N. Schuit, J J. Schuit, Th. G. van Son, G Strooker, H. Ulrich, P. Zwart, J. N. Zantvoort. Metselaars: H. P Bek, D. Duin, L J Richardson, K. Sander, G Tervoort, J. W. Wiering. Schilders: K. Brak; P. de Goede, P. Hoogland, R Koster, G. de Looper, P. Meurs. 1 Leerling niet bevorderd. Meubelmakers: D. Anderson, Th. Flaring, P. Heines, S J. Plukker, C. Roos, N. Wiese. 1 leerling niet bevorderd. Smeden en bankwerkers: G C. Bedeke, W Beets, H. Brouwer, S. H. van Drunen, J. Th J. M. Groefsema, P Groen, Th. J. M. Groothuizen, L M. Hoebe, H. Jansen, J. Kaaij, J C Molenaar, P Oud, H. v.d. Ploeg, J. W. Rol, S. J. Ursern, P. de Vries Szn., S. P Wittebrood, G. Wolzak, F. F. M. Barkeij, D. v. Ginkel. 2 leerlingen werden niet bevorderd. Electridens: J. A- Dekker, P. J. v. Diepen, C. Hartog, R. A. R. Honig, G. J. Peetoom, D. Pool, L. Schipperijn, J. v. Velzen, J. Wittebrood, G. Duif, G. J. de Groot, 2 leerlingen werden niet bevorderd. Motor- en rijwielherstellers: M. F. W. Beudeker, N. J. Boon, J. Frede- riks, W. Groen, W de Haan, A. C. Jonker. K. Manneveld. A Moeijes, J Molenaar, C. A. Mul, W. Mul, D Overeem, N. G. Raven, R. Spaarman, J. G Spijker, D. Vink, L. Vis" ser, A. Wittebol. P. C. Klaver, S. J. Waag- meester. 1 leerling werd niet bevorderd. Kleermakers: J Apeldoorn, E. v.d. Goes, I. Mantel, F. J. Mol, H Roode, J. A. Zoon. 1 leerling werd niet bevorderd. Van de 2e naar de 3e klasse: Timmerlieden: M. Bart, A. Besteman, E. v. Bronkhorst, G. Brugman. P Dekker, L. de Groot, J. Har- tog, P H. J Koorn, A. Korver, Th. de Lan- ge, H Meijer, J. F. de Moor, J. Opdam, F. H. Preijer, W F:. Sander, J. Sterk, H. FL Vasbinder, P Wallaart, A Wijker, C. Wijkere F F. Zoomer, H. L. de Koekoek. Metselaars: Th. Geels. A Massing, P. R. Nicrop, H* N. Ranzijn.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6