Groote Conp^lf offers L. FRANKENBERG - ALK UR Schilders: J. P. Brouwer, P Kalis, H Kruidenberg, J. H. C. Paul, J. W P. Zonderhuis. 1 leer- lingr werd niet bevorderd. Meubelmakers: B. Bergman, N. L J Boots, Joh. v. Meurs, G. J. Nierop-Groot, J. B. sliggers. Smeden en bankwerkers: C. A. A. Adolf, A. J. van Beek, C v d Berg, Ch. F. Blankendaal, A, Blokker, J Eeltink, A. de Gens, H. Hes, W. J. Habiecht, D. A. C. den Hengst, J. Hoogvorst, W. v Hulst, C. J. de Jong, G. de Jong, G. J v.d Kamp, J. W. Kommer, J. Kramer, D Schad- denhorst, P. Smit. S. Visser, N. F. Vrasdonk, L. H. Winkel, C. Wit. Eleclriciens: B. Kroes, A. J. Mantel, P. Rttrier. 2 leer lingen werden niet bevorderd. Motor- en rij wi el herstellers Ph. v Bodegraven, W Bok, C. Breg, A F Gomes. N. de Graaff, H Heldoorn. G J v.d. Hils, F. Keesen, J. v.d. Kommer, W. Lake- man, C. J. Nuijens, J. Visser. 1 leerling niet bevorderd. Kleermakers: J. Krab, N. Langenberg, A. C. N. Oosten- rijic, J. G. Rozing, P Schoemaker. E. Teits- ma, C. A- Timmerman, W. v. d. Wal. Avondcr/rsussen. Van de le naar de 2e klassc: Kleer- en mantelmakers: D. A. Bax, E M. Broks, A. Groenland, A. M. Koovman, M M H. Wessekngh. Behangers en stoffeerders: D. Anderson, H. A. W. Feijen, Th. C. fla ring, L. Kraakman, J. N. Mooy, L. Oly, J. v. Tiel, S. de Vries, N. H. Wiese. Schoenmakers: F. J. Feijen, J. E- Pluister, P. Vroegop. Volwassen schilders: Kl. de Boer, N. P. Dirkmaat, Chr. Friedt, IJ. de Haan, C. Meijer, H. J. Muhren, N H Oudejans, I. Vleugel, H. H. de Jong, H. P Tros. Volwassen electriciens: C. Kaaij en D. Westerhof. Van de 2e naar de 3e klasse. Kleer- en mantelmakers. A. C. Bakktr, E. M. Bakker, T. Burgert, I de Groot, M F*ns, A. C. Schats, E. C Zwart. Behangers en stoffeerders. H Blumink en L. A. P de Groot. Van de 3e naar de 4e klasse. Kleer- en mantelmaaksiers Th. de Boer, E. de Jonge. 1 leerlinge werd niet bevorderd. Behangers en stoffeerders. G. Schohaus en A. Smit. Schoenmakers. 'Jac. A1 en R. Stam. Gezellen-carsussen. - Kleer- en mantelmakers Van de le naar de 2e klasse. G. Blokdijk. F. C Groot, J. Kaal, Th G Kreiiermaat, Gr. Nijmeijer, J. Poeze, E G v.d. Post, Joh. Twisk, J. Yisser, Gr. Waiboer. Schoenmaken. A. C. Bruin en L. Stokman. Des namiddags om 3 uur vond opnieuw een bijeenkomst olaats, thans in tesenwoor- digheid van het Bestuur der Ambarhtsschool. -met het doel de vertrekVende leerlingen het einddip'oma uit te reiken. De Voorzitter van het sehoolbestuur, Mr D. van Houweninge, opende de bijeenkomst en gaf het woord aan den directeur door wien aan de volgende leerlingen het'dmloira en de behaalde oriizen werden overhandigd. Amhachtss'liool Afdeeling Timmeren: S Blok, G. J. Brouwer, J A. Dekker, 1 Hansma. P G. Kabel, A. Koomen, A Kos. C. J. van Latum, N C- de Munk. J. Orij. J H. Oudt. R. v.d. Pol. J. N. Roodieb, S Sie gers. B A Visser, J de Vrij,. G Waal en N G- Zijp. De leerlingen P G. Kabel, J. J. Hansma en S. Siegers behaalden resp. een ten, 2en en 2en prijs. Afdeeling Metselen: A. Dekxer, A. Heere, N. M. Kager, J Ko-mtens en J. N. Lutiehaims. De leerling J. Koortens ontving een len prijs. Afdeeling Schilderen: C H. Baan, H. C. Bel'.is. B Duin C. J Mul, L. Olij, L. Scheeomaker en C. Tervoort Den leerlinor C. H. Baan werd een len prijs uitgereikt. Afdeeling Meubelmaken P. G Alfrink, J. Bakker, F. Bijties. W Klaver, P. Kuijper, W. J. Volkers en C Wes ter. De leerling f. Bijtjes behaalde een len prijs. 4 Afdeeling Smeden en Bankwerken: G. G Burner. G Burkink, J. Buurs. A Egmond. F Frikke, J. de Haan. J A Huit" ma, G. P. W. Koopman, F Licher, J P Muller, J Nagelhout. B J Telleman, J M Visser, L. Visser, L. J. Vogel. De leerlingen A EgmcL C P W. Koop man en G C. Burger ontvingen resp. een len 2en en 2en prijs. Afdeeling Eleclriciens W. Donders, J. Hendriks. J Langeberg H Neles. H. J. v. Stralen, -M. Visser en P v.d. Struijs De leerlingen J._ I angeberg en W. Don ders verkregen resp. den len en 2en prijs- Afdeeling Auto-, Motor- en Rijwieltech niek: F. Bakker. J. Boekestein, G. Meijroos, P M -dder, J Prins, J. Rijks, J. Spaniaart, M v. Veen, J. Vennik en S. P van Zvijdam. De leerlingen M v. Veen en P. Modder ontvingen beiden een len prijs. Afdeeling Kleermaken: J. G. Ankringa, A. N. G. Beugeling, J F Hulskamp. G Knegt, J. M Molenkamp, M Overeem, C. Roos en A Sterk. De leerlingen A. Sterk en C. Rocs behaal den resp den len en 2en prijs. Avondcursussen. Afdeeling Kleer- en Mantelmaken: Corn. Dekker, H. W. Groot, C. de Jong, Mej. Kostelijk, G Molenkamp, N. Nierop, M Vader, I. Vleugel en E. Wansink. De leerlingen Corn. Dekker en E. Wansink behaalden resp. een len en 2en prijs. Afdeeling Behangen en Stoffeeren: F. Bijtjes, wien tevens een len prijs werd uitgereikt. Afdeeling Schoenmaken: S. Vos. Afdeeling Volwassen Schilders: -dL Narold en 1. Moeiiea -- met 3 beugels en handvat Afdeeling volwassen Electriciens: C. Meurs en j. E. Pauling. Gezellen Cursus Kleer- en Mantelmaken: J. W. Franscn, Corn. Gcels, R. Lodder en T. Kclholt. De leerl ng T. Kelholt behaalde een len prijs. De Heer Mr. D. va© Houweninge hierop let wooid n-cmendie, felicitecrde de jonge'ui van harte met het behaalde succes en wees hun er op dat zij thans met voldoening op het achter hun liggend tijdperk kondea terug zien. Evenwel brak thans voor hen een nieuw tijdperk aan, de intrede in de maatschappij, en net zal vooral van her.zelf afhangen of zij zich in die maatschappij zullen ontwikkeler. tot nuttige en werkzame leden. Spreker gaf hun den raad op den ingesla- gen weg voort te gaan, steeds ijverig en nauwgezet de hen opgelegde taak te vo!- breragen waarbij zij dan in hun werk de hoog- ste voldoening zullen vinden. Zich vervolgers wendende tot Directeur en leeraren zeide spreker dat de Ambachtsschool zich in een steeds groeiende belangstelling mag verheugen, wat o.m. kan blijken uit het zeer groot aantal ingeschreven nieuwe leer lingen. Zelfs is dit aantal voor een der afdeelin- gen zoo groot dat naar uitbreiding moet wor den omgezien. Spreker meent dat dezen bloei der school ongetwijfeld een gevolg is van het gcede onderwijs wat gegeven worodt en van de aan- gename samenwerking welke tusschen Direc teur en leeraren bestaat. Hij bedankt hen voor de ijver en toewij- ding en sprak den wensch uit dat nog vele leerlingen van hun onderwijs zullen profitee- ren. Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. In tegenwoordigheid van Directeur en leeraren werd gisterenavond om 8 uur a^n de leerlingen der hoogste klassen van dt Gem. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs het einddiploma uitgereikt. Door den Directeur, de Heer A. Fledderus, werd medegedeeld dat de Heer Westerhof, wethoudar van Onderwijs, door bezigheden verhinderd was de vergadering hij te wonen, terwijl ook door de commissie van toezicht op het Midde'.baar Onderwijs bericht van ver- hindering was gezonden. Hierop overgaarde tot het doel der bijeen komst begon spreker met de aanwezige leer lingen van harte te felidteeren met het be haalde succes en wees er op dat wat met moeite verkregen wordt voor elk mensch de grootste waarde bezit. Speciaal de leerlingen: „C. K. Grootes, S. de Jong en J. Dekker" werden door spreker in het bijzorder gecomplimenteerd, daar door hen het praedicaat „met lof" werd behaald. Spreker wekte de leerlingen op hun kennis nog zooveel mogelijk te vermeerderen en te verdiepen, waarvoor o.a. in de voortgezette klassen nog ruimschcots gelegenheid bestaat. Hij wees hun er op hoe uit de jaarversla- gen van verschillende groote fabrieken en maatschappijen voortdurend blijkt dat er steeds behoefte bestaat aan geschoold perso- neel,. zelfs in die mate dat soms werk niet uitgevoerd of aangenomen kon worden als een gevo'g daarvan. De geschoolde, dat is de ontwikkelde, werk- man heeft dus in de maatschappij een goede kans en het is ten slotte de arbeider zelf die zijn vak hoog moet houden. Met een woord van dank aan de leeraren voor den ijver en de prettige samenwerking werd ten slotte het diploma aan de volgende leerlingen overhandigd Gemeentelijke. Avondschool voor Nijverheids Onderwijs. Afdeeling „A": Y. C. Bourgonje, J. M. Groenland, P. J. de Haan, J. P. Kabel, A. C. Koning, D P. Nieuwland, P Schotvanger, Th. .J Schotvan- ger, J. Schuurman. Niet gediplomeerd 1 leer ling. Afdeeling „B": G. H. Bakker, N. L. Besse, G. Blom, J. Boerwinkel, J. er Btturkes, C. Dekker, Kl. Gravemaker, C. K. Grootes met lof, J. J Har- tog, S. de Jong met lof, G Kok, H. J. Kuij per, J. H. Meijer, M. Pauw, Joh. Romp, A Schoonewil, J P. Schroder, B. rimmef. Niet gediplomeerd 1 leerling. Afdeeling „C": D. R Appelman, J. Besse, J. D"kker met lof, W Koeten, J. Kuitwaard, A. B Pruim- fcooin, B A. P Sanders, J. H Snel, H. J. B. Weel. 1 leerling werd niet gediplomeerd. Voortgezette klassen. D. v. d. Abeele, A P. Bakker, P de Boer, H. B. Hoekmeijer, J H Molenkamp, P H. Sneek, J. J Bakker J. de Leeuw. 2 leerlingen niet gedip'omeerd. Van de le naar de 2e klasse werden bevor derd Afdeeling „A": C. H v. Erkelens, D F Hoekmeijer, S Jaspers, J. C. Kooij, J. L Ploegfr, N Ploe ger, Th Scharlewi, P. Swager, T R. Teitsma, C. J Tromp, D van Veen, R. de Vries, S A. Wittebrood, G. Wortel, A. C. V Verstraeten Afdeeling „B": G. Amelsbeek, C. J. Gaarthuis, H. Geuze- broek, W. E. de Haas, J C. Hoed, H Koop- mans, G. P. Krijger, G. H. v. d. Laan, S. Paap, W. Pik, J. C. de Roos, C. Stolk, R Tippersma, J. J. Ursem. Niet bevorderd 1 leerling. Afdeeling „C": A. Bax, C. M. Boek, W. B Bruin, W Bur gert, P. Buijs, S. C. Duijnmeijer, C. de Groot, J. M. L. v." d. Horst, K. Klinkhamer, S. Overtoom, E. Scheepmaker, T. Visser. Van de 2e naar de 3e klasse. Afdeeling „A": C. P. Bakker, H. P. Bakker, J E. G. Hol- man, S. Kleijmeer, D. Koeman, C. J. Kooij, H. Lodder, A. Michels, C. Moerbeek, W. J. Mooij, D. Offenberg, F. Porck, R. P. Rab, M. Rentenaar, P. J. G Waiboer, A. Woesten- burg. Niet bevorderd 3 leerlingen. Afdeeling „B": A. Alberts, P. J Feld, Joh. Stam, D. Steensma, P. Stoop, A. N Tuinman, H. de Wit, R P. J. Wortel, M. v. Zwanenburg, C. P. Brakenhoff, J. P. Kuyper. Afdeeling „C": C. J. de Boer, Jac. Buishaud, S- Dikkeboom J J. de Haas, P. J. Hoom, W Kleverlaan, D. Koeman, Kl. Koger, J. N. Langereis, C. Madder. 1 leerling niet bevorderd. Van de 3e naar de 4e klasse. Afdeeling „A": Joh. Balder, N. Bijl, J. Bruijn, P. J."Kops, Joh. Kuijper, A. Mooij, N. A. Ranzijn, A. Roos, W. Smit, H. Sneek, A. Wassink. 1 leer ling niet bevorderd. Afdeeling „B": D. C. Broks, A. Oeus, H. H. Jacobi, Chr. Luitjes, P. Luitjes, Jac. Ootjers, A. Veen. Afdeeling „C B. A. Boll, N. Hendriks, J. W. C. de Jong, C. Kager, R. Kleverlaan, G. Krimp, B. r. Luitjes, M. Narold, G. A. v. d. Steen, G. P. Vriesman. Niet bevorderd 1 leerling. Van de 4e naar de 5e klasse. Afdeeling „A": M. Dekker, N.'P. Dekker, R. van Essen, J. J. Feijen, S. Gronc'sma, P. Kaandorp, Joh. Kroon. Niet bevorderd 1 leerling. Afdeeling „B": G. Geus, H. P. Kuijper, J. P. C. Torenvliet, P. Verweel, J. J. Zevenhek. Niet bevorderd 1 leerling. Afdeeling „C": M. Alberts, J. Broek, W. H. Dames, C. Visser, Sj. Westra. A. de Wit. Voortgezette klassen. Van de le naar de 2e klasse. Afdeeling „A": Nic. Bolweg, L. Molenkamp, L. Schuit. Niet bevorderd 3 leerliilgen. Afdeeling „B": H. J. Anderson, J. R. Moelaert, A. G. Tichelaar. A. J. Wagendrever, J. Wiese. Afdeeding „C" A. J. Dekker en C. P. J. die Nijs. Afdeeling Typografen. Van de 2e naar de 3e klasse. P. Godijn, G Keppel, A P. Martens. C. Pover, J. Sehinkel, Job. Smiers, Joh. Veen. BURGEF.LIJKE STAND. GETROUWD Martinus de Haas en Trijntje Neeltje van Twisk. Cornelis Hendrik Heijmans en Anna Bemardina Snijders. GEBQREN: Johanna Justina, da van Gerardus Aldert Blaauw en lustina Houthuijse. OVERLEDEN Jacob Helder, 66 jaar Elisabeth Maria Slaman, gehuwd met Carel Cornelis Bou- man, 56 jaar. TELEGRAF1SCH WEETBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorlogisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.0 te Dresden Laagste barometerstand 750.08 te Black- sod. Verwachting (geldig van den avond van 1 April tot den avond van 2 April): Zwakke tot matigen zuidelijke tot zuidoos- telijken wind, licht tot half bewolkt, droog weer, nachtvorst, zelfde temperatuur over- da^ ltnitcnland. DE ITALIAANSCHE SCHULD AAN DE VEREEN1GDE STATEN. Uit Washington wcrdt gemeld, dat de te- genstanders van de schuldenregeling met Ita- lie in den Senaat een stemming over de ratifi- catie der overeenkomst trachten te verhinde- ren, door telkens met nieuwe voorstellen te koinen om de overeenkomst naar de een of andere ccmmissie te verwijzen. Eerst werd vcorgesteld, de overeenkomst door de ccm missie voor buitenlandsche zaken te latcn behandelen, die, gezien het standpunt van senator Borah, de regeling zeker zou hebben vcrworpen. Nadat dit voorstel was verwor- pen, stelde Robinson, de leider der democra- ten, die vele felle vijanden van het fascismt onder zijn aanhangers felt, voor, de regeling opnieuw naar de financieele ccmmissie te rug te zenden. Bovendien sia'de hij voor, de overeenkomst eerst te ratificeeren nadat men zal weten, welke handing Italie ten aanzien van de ontwapening zal aannemen. De republikeinsche voorstanders der over eenkomst betoogden, dat de regeling in prin- cipe niet verschilt van die, welke met Enge- land werd getroffen, cn dat allcen verechil in het rentecijfer bestaat, waarop Rcblnson rntwocrdde dr.t Enge.rnd 85 pet. van zijn echuld betaalt en Itarie slechts 26 pet. OOK EX-KONTNG GEORGE VAN GRIEKENLAND VERDWEN-EN. In Belgrado is het gerucht versprcid, da: de Gricksche generaal Piasiiras na z' n ver dwijning via Soebotica met den voormaligen Grieksc'ien l oning, George, near Boekarcs: is vertrokken. Bevestiging van dit gerucht km nog niet worden verkregen. Het is evenwel n felt, dat koning George eenigen tijd le Belgrado heeft vertoefd, doch teg.lijkertijd met gene raal Plastirns is verdween. PESTGEVALLEN IN BELGIe Volgens „Het Laatste Nicuws" zOuden zich te Vilvoorde bij Brussel bij vijf persmen ziekteverschijnselen hebben voorgedaan, die op pest geleken. De geneeskundige dienst heeft onmiddellijk alle noodige voorzorgs- maatregelen genomen. De paiienten zijn arbeiders, die n lompen werken; de lompen werden vernie.igd. DE ZAAK-BARMAT. In het z g- kleine Barmat-proces, waarbij eenige ambtenartn der Staatsbank en koop- lieden wegens actieve en passieve corruptie terecht sfaan, eischte he: O M Legen de vij: beklaagden gpvangenisstraffen van 4 maan- den tot een jaar en 9 maanden alsmede ver- bod om openbare am-bten te bekleeden gedu- rende den tijd van vijf jaar DE VREEMDEL1NGENWETTEN IN MEXICO. De belangrijkste bepalingen der wet op het grondbez.t door vreemdelingen behelzen het volgende: Vreemdelingen, die grond bezitten in Mexi co, moeten Mexicaansche staatsburgers wor den. Vreemdelingen mogen niet meer bezitten dan oO pet. van het kapitaal eener Mexicaan sche landbouwondememing, welke haar be- zittingen heeft buiten de verboden zone langs de grenzen en de kust. Een Mexiciansche ondememing, welker kapitaal ten deele of geheel in het bezit is van vreemdelingen, mag overal en voor elk doe' land aankoopen. belialve, behalve voor den landbouw, indien het grondbezit precies be perkt blijft tot de benoodigde oppervlakte, b.v. voor mijnen of petroleumbronnen. WEER BRAND IN EEN ENGELSCH BUITENVERPLIJF. In den nacht van Maandag op Dlnsdag is wederom brand uitgebroken in een buitenver- blijf, het veertiende geval van dien aard al se dert het laatst van het vorige jaar. Ditmaal woedde de brand in Closes Hall bij Clitheroe in Lancashire. Van de vijftig kamers leden twintig slaapkamers groote schade. HET FINANCIEELE DEBAT IN FRANKRIJK. De Kamer heeft gister de bespreking der financieele omwerpen hervat. Zij heeft me: 355 tegen 150 stemmen de paragraaf aange nomen, welke de „taxe civique" op 40 frcs. stelt voof hen, die vrijgesteld zijn van belas- ting op het inkomen. Met 314 tegen 255 werd het gedeelte van het artikel aangenomen, dat de progressie dezer belasting vaststelt. Daar- na is het geheele artikel aangenomen. De Kamer heeft toegestcmd in de vervan- ging van de verhooglng der rechten op wijn en medicinale dranken door een verhooging der rechten op alcohol. De beslissing der socialisten om zich te oathouden, verbetert-de positie van het Kabi- net-Briand. Indien de socialisten zich aan hun beslissing houden, is een kleine meeider- heid voor Peret verzekerd. Toch is de toe- stand nog critiek. Het kleinste incident kan de houding der afgevaardigden beinvloeden EEN DOKTER DOOR ZIJN PATIENT AANGEVALLEN. Een bekende Weensche dokter is tijdens zijn spreekuur aangevallen door een patient, die lijdende was aan paralyse en die niet vlug genoeg naar zijn zin in beterschap toenam De man had een groot keukenmes meege- bracht en toen zijn beurt gekomen was, ging hij den dokter onmiddellijk te lijf en bracht hem drie zware steek- en snijwonden toe. De dokter is in zeer ernstigen toestand naar een ziekenhuis gebracht; de dader is opgesloten- KORTE BERICHTEN.' Te Reval zijn twee personen wegens spionnage ten gunste van Rusland tot levens- lange tuchthuisstraf veroordeeld en drie an- deren tot gevangenisstraffen. Bij een brand in een landhuis nabij Dublin werden zes personen gedood. Te Carthagena heeft in een fabriek van ontplofbare stoffen een ontploffing plaats ge- had, waarbij negen personen werden gedooc: en zes gewond. Het arbeidsconflict, dat vandaag in de Noorsche metaalindustrie zou uitbreken en waarbij 30.000 werklieden betrokken waren, is voorloopig bezworen De door de regeering benoemde speciale commissie heeft haar werk- zaamheden hervat. De gezondheidstoestand der koningin van Zweden is minder bevredigend. Zij lijdt aan bronchitis en hartzwakte. De Landdag van Schaumburg-Lippe heeft een voorstel aangenomen, waarin de re geering van Schaumburg-Lippe wordt ver- zocht onverwijld een wetsontwerp nopens een plebisciet omtrent eventueele aansluit'.ng van Schaumburg-Lippe bij Pruisen aan deu Landdag voor te leggen. In een huis in een drukke straat van Dublin is het grootste depot van oorlogsmu- nitie ontdekt dat ooit te Dublin gevonden is Het bestond uit 18 kisen geligniet en cordie4, 60 granaten, 10 000 ontstekers, een hoevee'- heid revolvers en patronen benevens gietvor- men voor de vervaardiging van munitie. Het comite van den Volkenbond inzak: de bescherming der jeugd keurde het rapport goed van hA sub-comite, belast met het sa menstellen van een plan van actie nopens de wergeving betreffende kinderen gedurende de eerste levensjaren. Gemeld word, dat verschillende katho lieke leden van de Commissie voor Buiten- •landsche Aangelegenheden te Washingion een afbreking der diplomatieke betrekkingen met Mexico bepleiten als protest tegen de vervolgingen der Katholieke priesters door de Mexicaansche regeering. Gemeld wordt, dat tijdens motorrennen te Gent door exp'osie van een molor 27 ren ners verwond werden, die niet in staat bleken aan het verdere deel van den wedstrijd deel te nemen ProvMtciaiil nioiiws UIT EGMOND BINNEN. Aan den R -K schuol is toi onderwijzer i b r.o:md den heer H W Falke, was tijde- lijk te't Zand (N -H tot onT.rwijzeres mej. C Ranzijn. tijdelijk te Obdam en mej. M. Meijer wns tijdelijk te IJmuiden. Dinslagavond vergaderde de R -K Vo'ksbond in cafe Apeldoorn, welke zeer s!acht bezocht was D^n zeer eerw adviseur hield een zeer boeiende rede, wat wel de moeite beloonde, om deze vergadering bij te wonen Zaterdagavond was er wederom een wedstri'd tusochm de biljart-iiefhebbers van I Bakkum en Egmond Binnen in cafe Levering alhier Egmcnd-Binnjn bleek wederom de sterkste te zijn en heeft een voorsprong van 1 96 punten Waarschiinliik zal deze wedstrijd nog eens worden herhaa'd en dan te Bakkum. UIT BERGEN De werkzaamheden aan de nieuwe tooneel- zaal van „de Rustende Jager" vorderen der- -iifc t f.l i r n dag gs een matine georganiseerd wordt. I Zaterdagavond 10 April organiseert de Berger IJssportvereeniging er voor de leden een feestavond, waarvoo- de medewerking van een pianiste, een declamator. een strrk- kwartet en een mannenkoor is verkregen. ter wijl een lazhand voor de dansmuziek zal zorg dragen De zaa! za1 voor Bergen een belangrijke aanwinst olijken. De v'oer is er .-en" van 3 M d'1' Hdm<>vrij Amerikaansch grenen en heeft een opper vlakte van 22 X 10 50 M Het tooneel meet 10 X 11 M., terwijl aan de N W zijde een serre is gebouwd van 20 X 4.50 M. en aan de Zuidziide een ruime vestiaire met sani- rav" in"!'"hti,-n»-en zi'~> parwhraeht Wij komen nog wel nader op een en ander terug. UIT EGMOND AAN DEN HOEF Wegens ongeste'd-hcid van ds Spe'herg is er in de Ned Herv Kerk, alhier, Goeden Vrijdag geen dienst. OREDIKBEURTEN. 2 April. DROEK OP LANGENDIJK, Goede Vrt^- dag, Oeref. Kerk, 7 uur, Ds. de Jong, Doopsgezinde Kerk 7 uur, Ds. A. de Jong. ZUIDSCHARWOUDE, Goede Vrijdag. av. 7 uur, Ds. v. Meurs. (H. Avondmaal). NCORDSCHARWOUDE, Goede Vrij dag, 10 uur, Ds. Staal. (H. Avondmaal). SCHOORL, Goede Vrijdag, 7 uur, Ds. Boeke. (Avondmaal). Ingezonden stnkken (Buiten veraniwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubnek bewijst geens- zms dot de rtdnnie er mede instemi.) ONDERWIJSREORGANISATIE. M. de Redacteur. Is U het onderstaande al bekend. Anders kunt U er wellicht cog Uw voordeel mee doen. Hier ter stede heeft zich, op initiatief van de Commissie van Toezicht op het Middel- fcaar Onderwijs, een comite gevorrod, dat zich ten doel stelt alle bestaanw inrichtinge* voor Voortgezet Onderwijs (Gymnasium, Handelsschool, R. H. B. S., Gemeentelijke en R. K. U. L. O. scholen) tot edn lyceum te vereenigen. Men is overtuigd dat op deze wijze een groote bezuiniging zou kunncn wor den verkregen zonder schade voor het onder wijs. Aan een bekend adVocaat alhier is op- gedragen binnen drie dagen een rapport van minstens honderd bladzijden over deze zaak sameo te stellen, desnoods met enkele onge- rijmdheden. Eenige kleinigheden, zooals een verschuiving van het onderwijs in de klassie- ke talen naar de derde klasse van het Gym nasium, een geringe wijziging van het leer- plan en de urentabel van de andere scholen. de benoeming van een nieuwen inspecteur over deze soort scholei;. een geringe wijziging van de wetten op het Hooger, Middelbaar en Lager onderwijs zullen, naar men verwacht, niet te veel moeite ople\:eren Inmiddels kan met het ontslaan van overtollige onderwijs- krachten een begin worden gemaakt. Het 1igt in de bedoelirg een nieuw gebouw in dtn Hout te stichten, met in den gevclsteen het opschrift: „Gemeentelijk Lyceum". Het eer ste woord zal voorloopig nog niet in den steen worden gegrft, om cle mogelijkheid niet uit te sluiten, dat de katholieke combina- tie de school overneemt De geheele zaak zal waarsehijnlijk tegen Sint Johannes 1927 haar beslag gekregen hebben. Dankend voor de p'aatsruimte. Een voorstander van hervorming van het onderwijs. (Als het vandaag niet een April was, zou- den we het bovenstaande niet hebben oaje- nomen. We zullen nu inaar iets door de vingers zien, te meer daar er achter al die grappen toch ook wel een ernstige waarschuwing ligt verborgen. Red Al'km Crt.) ]Hari.tbprichten ALKMAARSCHE EXPORTVEIL1NG. ALKMAAR, 31 Maart. In de heden gc- houden veilingen werd betaald voor: Roode kool per 109 K.G. 0.709 t>0, Gele-kool per 100 K G f 1.30—/ 9.10, Ra- barber per 100 bos f 10.6012.40, Lien per 100 KG. 4 bO—830, Wortelen per 100 K.G. 3.50—/ 5 20, Brusselsch lof 1 per 100 K.G. 16-/ 23, II 10-/ 14, Koolrapen per 100 K G. 2.302 60, Kropsla per 100 stuks 13 80f 16.90. Pieterselie per 100 bos 3 50—5 80. Prei per 100 bos 3—/ 11 50, Radijs per 100 bos 3.204 80, Raapsfelen per 100 bos 2 403.20. Spinazie per 100 K.G. f 21 40—/ 25 80. Selderie per 100 bos 2 tot 4 30 AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PR1JZEN. De prijzen waren heden onveranderd. Aan- voer 1 lading (900 H.L.). HOORN, 1 April. Gp de kaasmarkt waren heden aanvoer en prijzen als vclgt: 12 sta- fels kleine fabriekskaas 43, twee stapels leine boerenkaas 43, cen stapel boeren- commissiekaas 42, totaal 15 stapels wegen- de 1926S kilo. Handel vlug. SCHAGEN, 1 April 1926 Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen: 30 Paarden 150 tot 450, 1 Stier 285, 8 Geidekoeien (mag.) 280 tot 320, 38 Geldekoeien (vette) f 250 tot 437,50, 43 Kalfkoeien 250 tot 420, 273 Nuehtere kalveren 12 tot 28, 328 Overhouders 28 tot 36, 5 Bokken en Geiten 6 tot 15, 16 Varkens (mag.) 30 tot 45, 32 Varkens (veite) p. K.G. OSo tot 0.90, 91 Biggen 19 tot 30, 26 Ko- nijnen 0.50 tot j 3, 27 Kippen 1 tot 2.75, 329 K G. Boter 1.70 rot 1 90, 53437 st. Kipeieren 5 tot f 5 00, Bruiue 5.30 tot 5.80, Eendeieren 4.90 tot 5 90 ZWAAG, 30 Maart. Veiling Bangert en Omstreken. Witlof 7.50—/ 10 60. Spinazie f 5.2011. Wortelen 1 10, Uien 4.20, Roode kool 511. Gele kool f 5S.30, Rabarber 59, Radijs 2.5o4.20, Prei f 36 30 ZAANDAM, 31 Mrt. 10^6. Veiling Ver. „De Zaanstreek". Soinazie 0.78—1 per kl. kist; Seldrie 7—18 ct. per bos; Pieterselie 1016 ct. p. bos; Prei 1319 ct. p. bos; Kropsla 15—17 hi ct. per krop; Zoete app 18 ct p.p.; Piksla 0.761 p. kl. kist; Stelen 47 ct. per bos; Radijs 5076 ct p. 10 hos; Rabarber 15 ct. per bos. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Mrt. '26. Langediiker Groenterveiling. Bieten 1.60 1.80; Roode Kool le s. 310.50; Roo de Kool 2e s. 37.60; Gele Kool le s. 4 70—/ 8 90; Gele Kool 2e s. 4.60— 5.70; Witte Kool (Deensche) S 90— 13.30; Uien 5 80—/ 8.P0; Drielingen 6 70; alles per 100 K.G. Aanvoer: 3000 K.G. Bieten; 40200 K.G. Roode Kool: 54300 K.G. Gele Kool; 17000 K.G Witte Kool; 5700 K G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 31 Mrt. 1926. Uien 7.40—/ 8.70; Drielingen 7.40; Grove Uien 6.407.10; Peen 5.30 5.60; Roode Kool 69.60; Doorschol 4.80—/ 6.90: Gele Kool 5 40-/ 8.80; Doorschot 4.80—/ 5.80; Deensche Witte 7.80—/ 11.10; alles per 100 K.G. Aanvoc: 4800 K.G. Uien; 5200 K.G. Peen; 44400 K.G. Roode Kool; 18200 K.G. Gele Kool; 29000 K.G. Deensche Witte. WARMENHUIZEN, 31 Mrt 1926. Roo de Kool 5.80—/ 7.30: Witte Kool 2e s. f 6; Drielinnen 6.10; Uien 6.50. Aa"voer: 5550 K G Roode Kool; 137S K.G. Witte Kool; 1280 K.G. Uien, -

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7