Radlo-Hoefcie. L. FRANKENBER6 - ALKMAAR. verhuurt SchrijiraacMnes H. van Gijzen St Co., Payglop, Alkmaar. i"- Zaterdag, 3 April. llitversum, H.D.O. 1050 M. 1.15 Ver. van Arbeiders radio-amateurs. Aansluiting van hot concertgebouw a.d. Schiedamsche singel te Rotterdam. Redevoeringen uit te spreken door W. H. Vliegen, partijvoorzitter, op het Paaschcongres van de Soc -dem. Arb. partij %2.en 7,30 Politieberichten. 4.30—6 30 Vooravondconcert door het H. D. O.-orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. De heer Hen ri Messink. voordrachtskunstenaar. 6.30 J.30 Cursus in Handelstechniek door den heer J. Pelser Jr., accountant te Amster dam. 7.45 en 10.— Persberichten. 8.10 Ver. van Arbeiders radio-amateurs. Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. De arbeiders muziek-vereeniging ,,De Harmonies te Amsterdam. Dir. P. F. Sanders. Medewer- King van de gemengde zangver. „De stem des Volks", te Haariem. Dir. Joh. F. Keja 1. Internationale, De Geyter-Overbeeke. 2a «Lied van de Wolga, Strawinsky. b. In het Dorp, Moussorgsky. 3a. Schoon Lieveken, <F1. v. Duse, b. Stort, O Arbeiders, Joh. F. -Keja. 4. Prelude uit de suite L'Arlesienne, Bizet-Dureau. 5. Hymne aan de vrijheid, Rouget de Lisle (Voor koor en orkest). In de .pauze: Optreden van den heer H- J- Rothe, \tevensliedjes. 6. Den uil, Alph. Diepenbrock 7. Treurmarsch, Cherubini. 8. Op. 25 „West en Oast", St. Saens. 9. Ouverture .Joseph", (Mehul-Ziegler. 10. Afscheidshymne, Me- hul. (Voor koor en orkest). Daventry, 1600 M. 5.05 Th6 dansant in hotel Cecil. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Tijdsein ■Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing: On 'the shores of the Baltic-Latvia and Esthonia. (7.45 Pianosonates van Beethoven. 8.Le- iZing: Easter Customs. 8.20 Variete. Piano- (duetten en gesyncopeerde liederen. 8.50 „Dick jTurpin", door R. A. Roberts. 9.20 Oude .operette's. Orkest, koor en zangsolisten A0.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. Lezing: A touch of spring. 10.5012.20 Dansmuziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M 12.50 Con cert Lucien Paris (piano-viool-cello). 2.05 Nieuwsbejichten. 5.05 Orkestconcert. 8.50 10.30 Galaconcert. Orkest en zangsolisten. Konigswusterhausen, 1300 M. 7.50 Con cert. J. Schwarz, piano. J. M. Hauschild, has .bariton. G. Piatigorsky, cello. Daama ,,Der Osterspaziergang" uit „Faust", van W. v. Goethe. Brussel, 262 M. 5.20 Concert. Mile Brif- faut, zang. 8.20 Orkestconcert. 9.05 Gramo- foonmuziek. 9.20 Nieuws en literair kwar- 'tiertie. 10.20 Nieuwsberichten. Miinster, 4 0 M. 12.351.50 Orkestcon cert. 3.20 Scenes uit „Ostern", passiespe! van A. Strindberg. 4 50 Pianoconcert. 5.35 Lezing: Uber Inaustrie-Dichtung. 6.20 Le zing: Der Dawesplan. 7.20 Brahms-avond. H. Wiehmer-Pahler, zang. Th. Erpenbach, viool. R. Witzel, piano. A- Priifer, woud- hoorn. 9.20—10.20 Gramofoonmuziek. per maand en per week. HOOIKLAMP IN BRAND. Gistermiddag ongeveer half vier is brand uitgcbroken in een hooiklamp van den heer IGBlankendaal, aan den Omval. De brand 'is ontstaan door het werpen van een lurifer door een jongentje. De helft van den hooiberg is gespaard gebleven door het optreden der brandspuit van den Omval, die spoedig ter plaatse was, zoodat het best is afgekomen. GRATIS RECLAME. De heeren Janson en Dekker, ondernemers van den „Eerste Waalwijksche schoenwinkel", geven blijkens een advertentie in ons nnm- mer van gister aan ieder kooper van een paar bruine sandaf.en a 2,75, een practische schoentrekker en knoophaak cadeau. INSCH'RIJVING VAN LEERLINGEN CHRISTELIJKE SCHOOL. De heer A. Dijkers, hoofd der Christelijke School, Doelenstraat 29, alhier, doet in een advertentie in dit nunimer mededeelingen om- .trent aangifte van leerlingen vcor die onder- wijs-inrichting. aOto te water. Op den Bergerweg, dicht bij de voorma- lige Tol, reed, bij het probeeren van een auto, de wagen, waarin twee heeren uit Alkmaar gezeten waren, te water. De inzittenden hadden een angstig oogenblikje, maar wisten behouden op het droge te komen. Men zou heden trachten de auto, een nieuwe Crosley, uit het water te halen. INGEKOMEN PERSONEN. G Stol, N.H., loddbrander, Tulpstraat 18, Wees. J. Ph. Reuling, D.G., kantoorbedien- de, Staringstraat 2, van Hattem. M. M. Biersteker, G. K., dienstbode, Egmoderstraat 14, van Warmenhuizen. G. Westrik, N.H., "dienstbode, Limmerhoek 12, van Neuwleusen ffr. J. Kleimeer, N.H., ass.-huish., Laat 152, van Ilpendam. D. Brouwer, N.H., cos- ijbuumnaaister, Spoorstraat 62a, van Workum. J. Ritten, R.K., electricien, Prins Hendrik- straat 3, van Duitschland, Herzogenrath. J. W. M. Quack, E.L, dienstbode^ Wilhelmi nalaan 25, van Heiloo. G. A. den Boes- terd, G. K., onderwijzeres, Stationsstraat 40, van Heerhugowaard. G. E. Trompetter, R.K., SleftsfSSSe, Zeglia 74, Van Koedijk. 23 J. hi A. M. Trompetter, R K., insp. verz.-mij_, Bergerweg 9, van Holder. G. C. Trompet- ter-Brands, N.H., Bergerweg 9, van Helder. M. F. E. Jurgens, R.K., v. d. Woudestraat 20, van Haarlem. A. J Boo'ke, R.K., liefde- zuster, Enxmastraat 12, van Delft. D. A. Roelofsen,, N.H., volontair, Bierkade 10, van Amsterdam. A. M. Klaver, R.K., Linden- laan 79, van Castricum. J. Gootjes, N.H., siager, Verdookenoord 141, van Heiloo. Fr. Kammann, R.K, dienstbode, P. Kriiger- straat 7, van Duitschland, Altenessen. A. Kaandorp, R.K., opperman, Afgesneden Knaalvak 2, van Oudorp. Tr. Blom, N.H., Spoorstraat 93, van Warmenhuizen. G. de Boer, N.H., Spoorstraat 93, van Oosthuizen. A. v Rietschote, N.H., reparateur, Ber gerweg 22, van Amsterdam M. A. Mul der, R.K., Luttik-Oudorp 58, van Velzen. G. Jurriaans, loodgieter, Noorderkade 66, van Krommenie. P. Waldram, R.K., koet- sier, R, Cobdenstraat 8, van Amsterdam. H. v. Ooyen, N.H., bureauref. Ni. S., Snaar- mansfaan 129, van Hengelo. A. J M. Ligthart, R.R., melkstijter, Verl. Landatraat 47, van't Zand (Zijpe, N.-H.) C. A. de Wit, R.K., Verl Landstraat 47, van Warmen huizen. J. Jensma, N.H., dienstbode, Sia- tionsweg 106, ambtshalve. K. Admiraal, N.H., banketbakker, Heud 5a, van Purmer- end. J. v. d. Schot, R.K^ Omval 5, boeren- knecht, van Zuid- en Noord-Scheriner. R. Bloemberg, N.H), Sandersbuurt 17, van Rotterdam. A. G. M. Maarschalkerweert, R.K., Hof- dijkstraat 11 van Amsterdam. J. van Lith, Aannemer, Popelmanslaan 1, van Hasselt C. M. B. Vermeire, R.K., naaister, Inge- landstraat 9, Aardenburg. M. J. Duinker, Baanstraat 11, van Duitschland. P. Kroon N.H., Kennemerstraatweg 98 van Noordscharwoude. G. v. Teulingen, N.H., dienstbode, Kennemerstraatweg 16, Anna Paulowna. M. Uitenbosch-Zegers, wed. N.H., Tuinstra.t 21, Zwolle. J. Holties, N.H., timmerman, Heemraadstraat 8, Den Haag. G. de Goede, R.K., hulp in de huis- houding, Spoorstraat 61, Egmondbinnen J. ZwarC R.K., arbeider, Hoeverweg 24, Oude Niedorp. G. H. Sewenster, R.K., Hoeverweg 22, Ambt Hardenberg. J. L. M. de Groot, wed. R.K-, Ingelandstraat 16, Haarlem. C. H. Kroon, muziekhandel, Payglop 10, van Bergen. L. Mensonides, N.H., ljzerhandel, kennemerstraatweg 183, van Schagen. N. Visser, O.C. dienstbode, Langestraat 19, Egfnond aan Zee. G. P Lodder N.H., schipper, Oudegracht van Edam. D. J. Sieben, N.H., dienstbode, Nassauplein 32, Apeldoom. C. Vestering, R.K., Overdiepad 42, Amsterdam. M. Huibers, N.H., dienstbode, Kooretraat 49, Broek op Langendijk. Kl. Pie, N.H., ar beider, Molenbuurt 16, Oude Niedorp. F. H. Kommer, R.K., volontair Vr. Dr. Koor- straat 35, Duitschland, Bremen. D. Schui- temaker N.H., Westerweg 128, Haarlem. C- Zonneveld, R.K., groentenhandelaar, Fnid- sen 64, Heemskerk. N. Kaag, A.K., boe- renknecht, Heilooerdijk 30, Akersloot. G Bakker, N.H.-, huisschilder, K. Marxstraat 5, Amsterdam. M. A. Stibbe, N. Isr. Bed. confectiemagazijn, Payglop 12, Utrecht. C. Hof, R.K., dienstbode, Meerweg 24, Ber gen. A. C. Jonk, R.K., dienstbode JCenne- mdrsingel 12. Ursem. E. Back, R.K., Drui- venlaan 8,* Nijmegen. N. Kuiper-Zomer- dijk, werkster, Tuinstraat 56, Oterleek. W P. G. Limmen, R.K., winkelbediende, Ropjes- kuil 72, Amsterdam. J. Zut, R.K-, grond- werker, Keizerstraat 22, Frankrijk, Parijs. J. van Vemde, Eikelenbrgsraat 3, Leeuwar- den. Wed. J. StegerhoekKuiper, R.K., Prins Hendrikstraat 26, van Amsterdam. F. W. J. Stegerhoek, R.K., Prins Hendrikstr. 26, vain Amsterdam. L. P. Blokker, N.H., hulp in de huishouding Nieuwesloot 119, van Amsterdari,. G. S. Verbeek, R.K., kaashandel., St. Anthoniusstraat 4, van Apeldoorn. H. M. Verbeek, R.K., Groot- Nieuwland 37, van Apeldoorn. C. Vonk, smisknecht, Polderstraat 10, van Bolsward. J. J. Hampe, N.H., Kennemerstraatweg 101 I, van Hoorn. E. M. Berding, R.K., dienstbode, Laat 193, van Medemblik. J. Stapei, N.H., Westerweg 89, Velsen. G. J. Th. Arendsen, R.K., kleermaker, R. Vis- scherstraat 22, van Doetinchem. M. J. W. Eilers. R.K., L uttik-Oudorp 90, van Henge lo. C. C. Groot, N.H., dienstbode, Juliana- straat 34. van Beemster. PI. Poldervaart, N.H., dienstbode. Krelagestraat 33, van Z.- Scharwoude. D. Hoevenberg, N.H., fabr. arbeider, Clarris^enbuurt 39a, van Meppel. J. A. Kelholt, Hoeverkade 2a. van Zwolle. E. de Jong, Luttik-Oudorp 59, van Am sterdam. G. Panjer, N.H., Nieuwlander- singel 39, van Apeldoorn. C. J. B. M. Reuers, R.K., winkelbed., Emmastraat 13, van Castricum. H. P. E. H. Wanna, R.K., piana-techniker, Mient 11, van Duitschland. A. H. Musen, R.K., bakkersknecht, Laat 8, van Ursem. J. L. Kaper, N.H., kan- toorbed., Ged. Baansloot 29, van Schagen. J. Leegwater, G.K., huishoudster, Ken nemerstraatweg 40, van Bloemendaal. -s- S. Veldkarmp, R.K., boerenknecht, Meerweg 24, van Uitgeest. -r- J. Dekker, R.K., spoor- wegarbeider, Egelenburgerlaan 2, van Hei loo. T. Ankringa, N.H., Tuirstraat 59, van Hoorn. M. Opdam, R.K., kruidenier, Oudegracht 2, van Heiloo. J. Metz, N H., Geest 18, Zeist. Th. E. J. Cremer, R.K., handeisagent, Kanaalkade 46, Amsterdam. E. F. Boers, N.H., tandarts, Wilhelmina- faan 7, Ameferdam. A. J. L'. 'Jansen, R.K. los werkman, Stuartstraat 44, den Haag. H. Kromhout, N.H., kant. bed., Stuartstr. 44, van de RijfU H. Ehinke, Ev., dienst bode, Wilhelminalaan 2, van Den Haag. R. H. ErwinOhde, Ev., barbier, Verdron- kenoord 89, van Duitschland, Schwerm i. M. M. M. A. Langerijs, N.H., kinderjuf- frouw, Wilhelminalaan 22, van den Haag. J. C. Jonker, N.H., dienstbode, Kanaalkade 2a, van Anna Paulowna. E. M. Netten, R.K.. apoth. ass., Langestraat 15, van Am sterdam. Dan. Simmons, H. D., zendeling, le Tuindw. straat 17, van Amsterdam. J. P. Knol, R.K., bakker, Grensstraat 16, van Medemblik. G. A. J. Boogh, E.L., le Luit. Mil., Kenn.straatweg 146, van Den Haag. A. Kroese, Adm. N. I. L., Nassaulaan 8, van Deventer. K. H. Jansen, R.K., etaleur, Spoorstraat 30, van Rotterdam. H. Bur ger, metaalwerker, Karnemelksbuurt 22, van Oudorp N.H. C. E. Potveer, R.K., hulp in de huishouding, Fnidsen 92, van Heer-Hugo- waard. H. W. Bosman, Kenn.straatweg 11, Delft. H. E. L. Schilling, R.K., pianostem- mer, Veerstraat 16a, Leiden. H. Tr. v. d. Kooij, N.H., Heemraadstraat 8, van Delft. J. C. A. M. Munninghoff, R.K., bedrijfslei- der, Spoorstraat 46, van Heiloo. H. B J. Caarls, R.C., varensgezel, Baansingel 10a, Amsterdam. H. Ablij, N.H., huishoudster, Eikelenbergstraat 5, van Hoorn. J. Slik- ker, N.H., siager, Kanaalkade 44, Zijpe, (N.-H.), Oudesluis. L. Ankringa, N.H., dienstbode, v. d. Woudestraat 29, van Am sterdam. M. Velleman^N. Isr., winkelbed., Paijglop 12, van Utrecht. M. v. d. Horst, N. Isr., kleermaker, Paijglop 12, van Amster dam. J. Keijzer, N.H., meubelmaker, Wolfspad 5, van Velsen. P. Ott, N.H., Geesterweg 12, van Oosthuizen. historischFanecdoten. Rodin zag in de meeste van zijn modellen een gelijkenis met dieren. Hij vertelde, dat hij pens een Zuid Amerikaansch staatsman als een gier „gestyleerd" had, en een millionnair veieeuwigde hij met een varkenssnuit. En toen zijn toehoordere hem vroegen, of die menschen zich dan niet beleedigd toonden, antwoordde Rodin lachend: Beleedigd? Bij de prijzen, die ik verlang, moeten zij het portret wel bewonderen, al vioden zij het n6g zoo leelijk! De „Munchener Kammerspielie" gaven de premifere van Strindlbergs ,.Naar Damascus". Het ..Leitmotiv" van het aarma is het ver- geefsche wachten op een brief, een motief, dat steeds terugkomt. »Na de voorstelling ontmoetten de twee be- ende schrijvers Lion Feuchtwanger en Bruno Frank elkaar. Bij het verlaten van de zaal hadden zij het volgende kotre gesprek: Wat dunkt u, wat zou Strindberg met dit stuk bedoeld hebben? vroeg frank. En Feuchtwanger antwoordde "zonder aar- zelen: Het ligt er nog al dik bovenop. Natuurlijk is het een satire op de nalatig- heid en de slordigheidvan ae Zweedsche posterijen! Handel kwam voor 'het instudeeren van de groote aria uit Ottone bij de zangeres Cuzzoni. Ze weigerde botweg die melodie te zingen, omdat ze een andere aria wilde heb ben. In dien tijd was de vergoding van pri- ma-donna's belachelijk, maar Handel ontzag .haar niet. Met zijn sterke handen greep hij haar vast en riep Dat je een levende duiveMn bent, weet ik, maar je zult merken, dat ik Beelzebub ben! Als je de aria niet zingt, zooals ik wil, dan smijt ik je onverbiddelijk uit't raam op straat. Nu had de zangeres haar meester gevon- den en ze riep in doodsangst: Ik zal zin gen! Van nu af aan bleef ze voor Handel zoo zacht als een lam, Geen wonder dat vele dames, na't bekend worden van dit voorval, hem nooit anders dan de „groote beer" noem- den. Thomas Moras wandelde op een hoog terras dicht bij een gebouw, waarin men te Londen de gevaarlijke krankzinnigen op- sloot. Een van de ergste wist te ontsnappen, sprong plotseling naar den kanselier, greep hem aan en riep: Naar omlaag, vriendje, ik wil het plei- zler hebben van je vlug daar beneden te zien. Morus, die niet de jterkste was, zei kalm, zonder te ontstellen: Noem je dat een genoegen om een mensch van zoo'n enorme hoogte te zien val- len neen, dan weet ik wat beters: naar de laagte gaan en dan in een sprong hier op het terras komen. Wel, dat kun je niet. Nu, dat zul je dan zien, zei Morus tot den ongelukkige, terwijl hij haastig de trap- pen afliep om zijn gevolg te gaan waar- schuwen, dat den ontsnapte arresteerde en hem weer naar de inrichting bracht. Zooals men weet gebruikten de groote klee- renleveranciers van vroeger gaarne bekende personen, liefst die met een tifel, om reclame te maken voor hun zaak. Zoo was de mar- kies d'Orsay, „de laatste der dandies" bijge- noemd, onder hen zeer gezocht en een aan- beveling van hem gold in de wereld, die zich kleedt, meer dan de tilel van kleermaker van den koning van Engeland. Het was trou- wens geen geheim, dat de markies zich voor zijn aanbevelingen zeer goed liet betalen en de kleermaker was gewoon in een der zak- ken een aanzienlijk bedfar aan papieren geld te stoppen. Eens zond hij den ma'kies enkel een costuum zonder meer D'Orsay was bui- tengcw or. verwonder dte zien dat' de man van zijn gewoonte was afgeweken. Hij riep zijn kamerdienaar en liet hem het costuum terug brengen met de opmerking: Dat costuum is niet bruikbaar; de zak- ken zijn niet gevoerd] Hpinpnffn Nipiiws ONTVIUCHT. Gistermiddag is bij de gevangenis aan den Noordsingel te Rotterdam een gcvangene ui de gevangeniswagen ontvlucht. Er werdtn hem twee schoten nagezonden, maar de man wcrd nietg eraakt. twee rijksvcldwaehters zetten hem op een fiets na. De verdachte F. P. B., die Donderdag- middag, toen hij te Rotterdam uit het ge- rechtsgebouw aan den Noordsingel waar hij in de zitting van de rechtbank was ge- weest in verband met den eisch tot verlenging vaii ziin voorloopige hechtenis in den cei- wagen ^e^i geb'racht, wist te onfinappen aan de hand van den hem begeleidenden veld- wachter, was op 27 Maart opgesloten in het huis van bewaring. Hij wordt er van ver- dacht zich te hebben schuldig gemaakt aan verduistering van een bedrag van om ende bij 50( ten nadeele van een wasch- en strijk- inrichting, waarbij hij in dienst was geweest. Nadat B., een 21-jarige jongen, die op zijn vijftiende jaar ter beschikking van de regee- ring werd gesteld en tot zijn achttiende jaar in een rijksopvoedingsgesticht had doorge- bracht, zich har losgerukt, is hij de brug over den Noordsingel opgeloopen waar hem een paar revolverkogels werden nagezonden, die evenwel geen doel troffen en naar het huis van zijn ouders aan de Boekhorststraat gesneld. De veldwachters, die hem achterna zetten hebben hem de ouderlijke woning zien binnengaan. Toen ze zelf toegang tot die wo ning vroegen, werd hu die geweigerd. Voor ze daaop een bevelschrift van den officier van justitie hadden, was de vogel natuurlijk al lang gevlogen. Over het dak van het huis aan de Boekhorststraat heeft B. kans gezien op de spoorbaan van de Elecrische te komen, waarlangs hij den kant van den Bergweg is uitgeloopen. Zooals vanzelf spreekt, veroorzaakte de ontvluchting en de achtervolging heel wat rumoer op den Noordsingefl en in de ci ;e- viug. Of B. niet veel leven om niets he:! ge maakt is nog een open vraag. De kans tcch is groot, dat de rechtbank, gezien het weinig ernstige van zijn misdrijf, den eisch tot ver lenging van de voorloopige hechtenis niet eens inwilligt. B. was naar het Huis van Be waring overgebracht, nadat hij te Roosmdaal door de marechaussee was aangehouden. MEISJE IN BRAND GERAAKT. Donderdagmiddag kwart voor zes is die 15- jarige H. P. W. v. G., toen zij in de ouder lijke woning aan de Boschlaan te Rotterdam bezig was koffie te zetten, met haar kleeren in aanraking gekomen met een branden gas- stel, waardoor zij vlam vatten. Het meisje was aflleen thuis en rende de straat op, waar een onbekend gebleven voorbijganger het vuur gedoofd heeft. Het meisje had ernstige brandwonden aan rug, borst en armen beko- men en is -per auto van den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel vervoerd, waar zij ter verpleging is opge- nomen. Het begin van brand, dat in de woning ontstaan was, is door gasten van spuit 15, onder leiding van brandspuitmeester M. van Yperen, met emmers water gebluscht. Mede aanwezig waren de spuiten 12 en 11 en de redidingsbrigade. Mej. A. V., die boven de familie v. G. woont, raakte door een en ander z6o van streek, dat zij uit het raam van de tweede verdieping op straat sprong. Burgers hebben haar weten op te vangen. Oogenschijnlijk heeft zij geen letsel gekregen. Telegrammen van heden. Oedeeltelijk geeorrigeerd. DE RELLETJES TE TRYI. W9RSCHAU, 2 April. Te Stryi is het thans weer rustig. Het aantal slachtoffers is tot 9 gestegen. De politie arresteerde 17 communi§ten, waaronder drie buitenlan- ders. GEBREK AAN MATERIAAL. MOSKOL", 2 April. Wegens materiaal- gebrek wordt het treinverkeer voor perso- nenvervoer vanaf 15 Mei ingekrompen. ELECTRISCHE CENTRALE AFGEBRAND. BOMBURG, 2 April. Heden morgen is alhier de gemeentelijke electrische centrale afgebrand. De gemeente is verstoken van licht. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de «chade. DE KOLENCRISIS IN ENGELAND. LONDEN, 2 ApriL In verband met de crisis, ide ontstaan is door de mislukte on- derhandelingen tusschcn de mijneigenaren en de mijnwerkers, hebben de mijnwerkers een algemeene conferentie van gedelegeer- den bijeen geroepen. Donderdag a.s. heeft een conferentie plaats tusschen de mijn werkers en de vakvereenigingsleiders. Men verwacht dat de aanvaarding van het ko- lenrapport van de hand zal worden gewe- zen. Marktherichten ALKMAAR, 2 April 1926. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 117 stapels wegende 117931 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met merk 44, zon der merk 40, commissiekaas met merk f 42.50. Boerenkaas kleine met merk 44.50, zon- der merk 40, commissiekaas met merk 45. Hairdel vlug. Bioscopen. Programma's van 2 t.m. 8 April. Theater Cinema Americain. Hoofdnummer: De Arizona-express. (Sen- satie. Alkmaarseh Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zaterdag en Zon- dag: De luchtpiraten (sensatie). Hoofdnummer MaandagDinsdag, Woens- dag en Donderdag: De Maharadja Hoofd- rollen: Gunnar Tolnaes en Karina Bell. Victoria Theater. Hoofdnummer: De kleine voddenbaas. Hoofdrol: Jackie Coogan. Provinciasil nieuws UIT NOORD-SCHARWOUDE. De bond van begrafenisvereenigingen hield Donderdagmiddag de 8e jaarvergadering. Afwezig waren de afd. St. Pancras en Schoorl. De eere-voorzitter had bericht van verhiii- dering gezonden. De secretaris, de heer J. Bakker, nad be richt gezonden wegens voortdurende onge- steldheid als secretaris te willen bedanken. Het bestuur deelde mee, de vergoeding voor den secretaris van f 10 op f 25 te heb ben gebracht. De rekening sloot met een ontvangst van 191.52, een uitgaaf van f 10722, alzoo een saldo van 8430, tegen 71.52 het vorig jaar. Uit het jaarverslag bleek, dat de bond acht afdeehngen telt en 1 leden- en 12 bestuurs vergaderingen zijn gehouden. V oor het nazien van de volgende rekening werden Oudkarspel en Heer-Hugowaard aan- gewezen. De contributie bleef bepaald op 15 per vereeniging met uitzondering voor vereeni- gingen tot 300 leden, waarvoor de contribu tie 10 zal zijn. Wolfswinkel deelde mee, dat de financieele regeling onveranderd kan blijven. Schoorl zond bericht van verhindering. St. Maartensbrug dankte voor de uitnoo- diging en trad als lid toe. Uit het rapport bleek, dat het ledental to- taal 5488 is tegen 5373 het vorig jaar. Het totaal bezit was f 7567,64 tegen 6760.07 het vorig jaar. Het aantaj uitgevoerde begrafenissen is 113 geweest' waarvau 59 voor niet-leden. Een voorstel van Oudkarspel, ont bij over- lijden van een lid dat begraven moet wor den in een gemeente, waar een afdeeling is, deze des gewenscht aan laatstgenoerode ver eeniging op te dragen, terwijl dan de ver eeniging waarvan de overledene lid was, zorgt voor de geldelijke regeling, werd met algemeene stemmen aangenomen. Een voorstel van Noord Scharwoude om niet altijd in hetzelfde lokaal te vergaderen werd in handen van het bestuur gesteld. Aan vereenigingen die geen lid van den bond zijn zal toegang tot de vergadering ge- vraagd worden om het nut van aansluiting uiteen te zetten. Met het vergaderen in de daguren zal wor den doorgegaan, doch dan zullen ze in begin Maart plaats hebben. Op voortsel van den heer Bragman werd de heer J. Bakker tot eerelid benoemd. Daarna werd de vergadering geslotsu, Na afloop werd de heer L. Molenaar te Broek op Langendijk als secretaris gekozen en werd besloten voor het personeel aan den Langendijk een eenigszins andere financieele regeling voor te stellen. UIT TEXEL. De bouw van een bijzondere lagere school te Oosterend is aangenomen. Benoemd is tot schoolarts dr. Prakken in de plaats van dr. W. \V. v. d. Vegt Laatstgenoehrde was er vandaag juist 12'A jaar in Den Burg in dienst. Hij was wegens gezondheidsredenen genoodzaakt zijn praktijk aan dr. Prakken over te doen. UIT EGMO'ND AAN ZEE. Te 's-Gravenhage slaagde voor het Vis- scherij-examen (stuurlieden en schipper#) de heer G Dekker alhier. SCHOORL. (Maart). Geboren. Louisa Geertruida, d. van Pieter de Jongh en Johanna Lamper. Jo hanna Catharina, d. van Johannes Delis en Margaretha Maria Roozendaal. Johanna Petronella, d. van Simon Kaandorp en Maria Berkhout. Joannes Leonardus Henricus, z. van Johannes Tromp en Catharina Petro nella Maria van Wissen. Ondertrouwd en Getrouwd: Pieter Simon Stenneberg te Hoorn en Maar- tje Stekelbos, alhier. UIT OUDKARSPEL. In de vergadering van de afd der S. D. A. P. werd medegedeeld, dat 5 leden zijn overgeschreven op de nieuwe afdeefiing Noordscharwoude, die thans 13 leden telt. De beschrijvingsbrief voor het congres werd behandeld en als afgevaardigde be noemd de heer H. Bakker. Besloten werd te zamen met de beide an dere afdeelingen en de L. B. B. het Meifeest te vieren te Noordscharwoude. Voor deelname aan de meeting in den Haag op 19 September werd een reiskas ge- vormd. Donderdagmiddag ontstond een begin van brand in de slaapkamer van den heer D. Meinesz, aan den Laanweg. Rappe han den wisten met behulp van een groot aantal emmers water grooter onheil te voorkomen. De intocht van den nieuwen Burgemeester te Koedp. (Van onzen specialen verslaggever). Gistermiddag deden de nieuwe burgemees ter, de heer P. Kikkert en zijn echtgenoote, hun intocht in de gemeente. Bij de vlotbrug, waar een eerepoort was opgesteld, werd de burgemeester, in gezel- schap van zijn familieleden, opgewacht door het fanfarecorps „Aurora" dat al aan- stonds eenige nummers ten beste gaf, waar- na men in optocht, voorafgegaan door het muziekcorps, naar het raadhuis toog. In de Kerkelaan werd de nieuwe functiona- ris door de schoolkinderen, onder leiding van het hoofd der school, den heer Stuffers, toe- gezongen, waarna de zangvereeniging ..Zangiust", onder leiding van den heer C. Jonker, een welkoajstlied zong. Voor het versierde raadhuis bood een twcetal mtisjes, na ten klein tocspraakje, aan mevi'ouw Kikkert bloemen aan,-waarna men zich in de raadszaal voor de installatie ver- eenigdc, welke installatie geschiedde door den oudsten wethouder, den heer Visser. Versehillends personen voerden tot den nieuwen burgemeester het woord. Na afloop hiervan werd de eerewijn rond- gediend en gewerd den drie persvertegen- wcordigers van de Alkm, Crt., het N. H. D. en de Nieuwe Langedijker Courant, door den veldwachter de mcdedeeling, dat de heeren konden vertrekken. Kijk eens hoe Marietje met hear speelgoed ■mijt. Ik wed, dat er een pracbtige. temperament- iell$ idru-ster uit haar groeit. (London Opinion) Wi.i hebben thuns een zeer iiitgebreido colleetio HBMtBN- en JONUIiHELKKN.C'OSTUUMS, WANTEDS en MANTBLCOSTUMES. Alle Modekleureu. thi(j[ue Modellen. u llijko jirjjzeiu

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2