I Lange Moraaz r% dSXWWff. 0BfcdEMEESTER en WETHOUDERS ALKMAAR brengen ter algemeene is dlat baj hen is ingekomen een verzoek MARG ARETHA SCHOEN, weduwe KLAAS WAGEMAKER, wonende al- am vergumning tat den verkoop van .sterken drank in het klein in perceel Klein ^Heuwlaod no. 15 alhier. Bionen twee weken na dagteekenwig dezer kSaw een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen dezer vergumning bij hen indienen. Alkmaar, 3 April 1926. Bnrgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. staat te zendetl, waarin in aansluiting op reeds voordien door verschillende bonden af- zonderlijk verzonden adressen, aangedron- gen wordt uit uitbreiding van aantal en be- voegdheid der arbeiders-controleurs in de tnijnen. Vastgesteld werd, dat het door den minis ter genoemde aantal ongevallen bij de be- handeling der Waterstaatsbegrooting aid. Mijnwezen absoluut onjuist was, doordat de mijnondernemingen een zeer groot aantal be- 'drijfsongevallen niet mededeelt aan de Rij'ks- verzekeringsbank. Hierop wordt dan ook in het adres gewezen. Ter motiveering waarom op uitbreiding van de bevoegdheid der arbeiderscontroleurs is aangedrongen, wordt o.a. in het adres me degedeeld dat bij een der particuliere mijn ondernemingen in Limburg, een levensge vaarlijke toestand aangetroffen is in een remhelling, dat de arbeidercontroleurs dit bij herhaling zoowel aan de mijnonderneming als aan Staatstoezicht hebben gerapporteerd, zonder dat verandering in den bestaanden toestand werd aangebracht en dit ofschoon korten tijd te voren eenige doodelijke onge vallen in remhellingen bij bedoelde onderne- ming hadden plaats gehad. Eerst na gedurende anderhalf jaar geregeld klagen en rapporteeren zijn de door de ar beidercontroleurs gewenschte veiligheids- maatregelen getroffen, doch eerst nadat op ibedoelde ondememing weer eenige doode lijke ongevallen hadden plaats gehad en mis- standen omtrent de veiligheidstoestanden al- daar waren gepubliceerd. De arbeiderscontroleur, die belast was met het toezicht bij bedoelde mijnonderneming is, a.ldus het communique, plotseling door 'Staatstoezicht verzocht om met zijn collega te wisselen, zoodat hij bedoelde ondeme ming niet meer behoeft te controleeren. In het adres wordt er verder op aange drongen, dat ook de rechtspositie der arbei dercontroleurs zal worden verbeterd, opdat dezen volkomen onafhankelijk zullen zijn. Tenslotte dringt men er bij den minister op aan, dat aan ten delegatie der samenwerken- de bonden ter toelichting der geuite wenschen een onderhoud wordt toegestaan. WERKVERSCHAFFING Aan de betrokken gemeentebesturen heeft de minister van binnenlandsche zaken een landbouw geschreven, dat aan de bij van rijkswege gesubsidieerde werkverschaffingen geplaatste arbeiders voor den Tweeden Paaschdag een uitkeering kan worden ver- strekt van 1,50 per persoon. De kosten de zer utkeeringen worden door rijk en ge- meenten gedragen. RADIO-MUZIEK. De calehouder A. B., die de vorige week voor het kantongerecht te Hoorn terecht heeft gestaan terzake van het zonder vergunning maken of doen maken van kunstmatige mu- ziek in zijn verloflokaal, door middel van een radio-toestel, geplaatst in een aangren- zende kamer, is dcor den kantonrechter vrij- <esproken. OVERTREDING LOTERIJWET Voor den kantonrechter te Hoorn heeft te recht gestaan T. R., te Enkhuizen, terzake dat hij op of omstreeks 1 Januari in zijn ver lofzaak gelegenheid had gegeven tot kans spel. Dit- spel bestond in een z.g. p'rikspel, bestaande uit een plankje, waarin 500 gaat- jes, cverdekt met dun vloeipapier: Met een houtje werd dan geprikt, v/aardoor aan den achterkaht door middel van een spiraal een opgerold stukje papier, waarop een nummer, te voorschijn kwam. De nummers 5 en veel- vouden gaven recht op een prijs. Beklaagde had dit spel in d£p6t van een kcopman uit Amsterdam, zckeren J. R., en was van mea ning, dat het geen ioterij doch een puzzle was, waarop het publiek wel degelijk invlocd kon oefenen. Een bijbchoorend papier gaf het publiek een verklarenden tekst. De eisch luidde 40 boete subsidiair 20 da- gen hechtenis, met verbeurdverklaring, o:n- dat de ambtenaar overtuigd was hier met ecu loterijspel te doen te hebben. Na de verdediging en een demonstrable van T. R., waarvan weinig terecht kwam, be- paalde de kantonrechter, die het eens was met den ambtenaar over de appreciate van het feit, doch den goeden trouw van be klaagde in aanmerking nam, het vonnis op 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis. GEZELLIG VERGADEREN. De Vereeniging „Het Asyl" te Hilversum heeft buitengewoon knus en gezellig verga- derd. Aan een uitvoerig verslag is ontleend. Mevrouw Geerlings heeft juist geroepen: .,'t Is hier een leugenpartijomdat de heer ,Van Lookeren Campagne een harer bewerin- gen ontken.de. Genoemde heer „zit voortdu- renid te lachen." -De heer Springer: „Hij lacht maar!" De heer Kramer: „Ja, dom lachen, anders lean hij niet!" lets verder volgt in het verslag de mede- deeling, dat de heer Van Lookeren Campagne „lacht. De heer Kramer: „Dom lachen en vloeken, dat kun je, meer niet! Spr. wenscht met-een dergelijk mensch niet in een bestuur te zit- ten. Een man als Van Lookeren behoort in geen bestuur thuis." t De heer Van Lookeren Campagne wenscht niet te anhvoorden. De heer Kramer: „Dat durf. je niet en dat kun je niet, waar blijf je nu met je grooten mond?" De heer Van Lookeren Campagne: „Tegen groote bekken praat ik niet!" De heer Kramer: ..Begin je weer?" De voorzitter sluit de discussie. VEREENIGING .,DE NEDERLAND SCHE PADVINDERS". Afdeeling Alkmaar. Woenstfag 7 April: Dienstraad Vrijdag 9 April; Bezoek Engelsche Pad- vinders. Vrijdag ifm Zondag 11 April: Weekend- kamp Bei'gen aan Zee. Vrijdag 9 April 2 uur bij Kanifatwn. huwde arbefder F. W., uft Broek on9^ AT-" kerwoude onder een vrachtauto geraakt en gedood. Buitenland DE PRESIDENTSVERKIEZINGEN IN GRIEKENLAND. Sedert twee dagen is de verkiezingscam- pagne in vollen gang. Mic' Bii de rondvraag werd aanmerking ge- maakt op de handelwijze van den concierge, die geen zwervers opneemt en de katten niet goed voedt. Mevr. Geerlings, .die deze klachten uit, heeft het bestuur met een en ander in kennis gesteld, d'och zij is met een kluitje in het riet gestuurd, de autwoorden van het bestuur waren belachelijk. De concierge Cenes ontkent ten stelligste de geuite beschuldigingen en wil een ml afleggen, dat het niet zoo is. Mevr. Geerlings: „Man, doe toch geen va lech en eed'!" Concierge: ,/t Is getogen!" Mevr. Geerlings: „Er wordt heir rear met het negende gebod omgesprongen." Toen sloot de voorzitter de vepgadering met die volgende mededeeling: „Dit onweertje frischt op en we hebben van avond toch wel iets geleerd. Spr. hoopt, dat men nu alle persoonlijkheden ter zijde zal zetten en met lust voortgaan met onzen mooien arbeid VAN EEN DRONKEN MELKKNECHT. De 40-jarige melkknecht J. K. uit Gronin- gen, schrijft de „N. Venl. Ct.", die den nacht van Zondag op Maandag onder het Venlo- sche stadhuis ter ontnuchtering doorbracht en dit Maandagmorgen verlaten had, ging deze heugelijke gebeurtenis opnieuw vieren met het plengen van drankoffer aan Bacchus. Als gevolg daarvan vertoonde hij zich eer- gisteren in den namiddag, met bloote voeten en in een oud costuum in zwaaienden toe stand in de Vleeschstraat, ter hoogte van het viaduct. Veeleischend als de man Was, maak- te hij voor zich aanspraak op meer dan de helft van de straat. Dit kon de pilrtie nu weer" niet tolereeren en de man werd aangehouden ichalacopoelos, generaal Metachaldaris en de candidaat Demeroezis hebben gister- avond redevoeringen gehouden en hun pro gram uiteengezet. In verband met technische moeilijkheden zullen de presidentsverkiezingen in negen de- partementen tot 11 April worden uitgesteld. DE NIEUWE LANDWETTEN VAN MEXICO. Draadloos wordt gemeld dat het Mexicaan- sche gezantschap te New-York bekend maakt, dat noch de nieuwe Mexicaansche landwet- ten, noch de daarop betrekking hebbende re- gelingen terugwerkende kracht zullen heb ben. ERNSTIGE LOONCONFLICTEN IN NOORWEGEN. Uit Oslo wordt gemeld: De toestand op de Noorsche arbeidsmarkt begint zeer kritiek te worden, nadat zoowel in de mijn- en ijzer-in- dustrie, alsook in de meeste voor de binnen landsche markt werkende industrieen de loonsonderhandelingen zijn afgebroken. In de ijzer-industrie nemen beide partijen een zoo uiteenloopend standpunt in. dat de door den Staat aangewezen arbiter net zelfs nutteloos achtte, ook maar een poging te doen, om hen tot elkaar te brengen. Maar ook in de andere industrieen lijkt het vriiwel onmogelijk om tot overeenstemming te komen. De werkgevers verlangen een loonsverla- ging met 25 procent, terwijl de werknemers een verlaging van ten hoogste 15 procent willen accepteeren. Bovendien eischen de werkgevers, dat tusschen zes uur 'smorgens en elt uur's avonds in twee ploegen zonder betaling van overwerkuren zal worden gear- beid, terwijl tot dusverre voor den na zes uur 's avonds verrichten arbeid overwerkgeld werd betaald. KORTE BERICHTEN. Naar gemeld wordt heeft Hertog Alba van de Academie te Madrid verklaard, dat de beroemde toren van de Kathedraal van Burgoe gevaar loopt in te storten. Deposito - Effecten - Credieten en naar het arrestantenlokaal overgebracht. Dit ging nu echter niet zoo gemakkelijk, omdat de beenen van den man in den toe stand waarin hij verkeerde, hun dienst wei- gerden. Aan het boveneinde der Vleeschstraat, ter hoogte van de Houtstraat, passeerde hem een klein ongelukje, ook weer niet door zijn eigen schuld, maar vermoedelijk door die van zijn begeleider, die verzi.imd had de knoopen van zijn kleeren te gebruiken, waar- voor zij bestemd zijn. Plotseling zakte een onmisbaar kleeding- stuk naar beneden. Dat was een oogenblik van verbijstering, doch spoedig was hulp nabij en met weiwillende, doch blijkbaar niet vakkundige handen, werd zijn toilet in zoo- ver hersteld, dai de tocht naar de eel op het politiebureau zonder verder intermezzo kon worden voortgezet, wat geschiedde onder groote iiilaritcit van het publiek. ERGERLIJK DIERENVERVOER. De politie te Alphen aan den Rijn heeft te gen verschillende vrachtautobestuurders pro- ces-verbaal opgemaakt wegens het wreede vervoer van kalveren. De dieren lagen in de wagens letterlijk op een hoop gesmeten DE AFGEBRANDE CONCERTZAAL TE BAARN. Een jaar of vijf geleden werd te Baarn in het centrum dezer gemeente de concertzaai van Hotel ..Central" door brand vernield. Tot heden bleef de mine staan, tot ergernis van zoo goed als alle inwoncrs. Meermalen kwam deze zaak in den Raad ter sprake. Nu eens werd voorgesteld met fi- nancieelen steun der gemeente de zaal op te bouwen, dan weer werd B en W geadviseerd maatregelen te treffen om -deze ruine opge- ruimd te krijgen. Thans stellen B. en W. den Raad voor. de Algemeene Politieverordening aan te vullen met een nieuw artikel 36 bis, luidende: Indien een gebouw, een muur of een getimmerte, staande aan of zichtbaar van den cpenbaren weg, door brand geheel of ge- deeltelijk is vernield, en hierdoor ontsiering der omgeving ontstaat, is de eigenaar vei- olicht op aanschrijving van burgemeester en wethouders blnnen den daarbij gesteldcn ter- mijn, al hetgeen door den staat, waayin het goed verkeert, ontsierend is, af te breken, voor zoover het goed geacht kan worden niet meer aan zijn bestemming te beantwoorden en anders het goed in behoorlijken staat te brengen. KORTE BERICHTEN. Te Murmerwoude is de 70-jarige ge- IStatlsiiieuws EE TRACTORTRAM. Nu de tram althans voorloopig nog tot 1 Mei zal Kijven rijden, dank zij de bemid- deling van het dagelijksch bestuur onzer ge meente, voelt het comite voor behoud der tram zich gesteund in zijn pogen om dit ver voermiddel te behouden, vooral ten behoeve van de verder van het station en het hart der stad wonenden, en ten bate bovenal van de ouden van dagen en hulpbehoevenden. Het comite heeft daarom besloten een al gemeene adresbeweging op touw te zetten, teneinde. door een zoo groot mogelijk aantal menschen te doen uitspreken, dat het behoud van de tram voor onze stad noodzakeliijk is. Het adres, waarvan bovengenoemd comite verwacht dat het de instemming van zeer vele stadgenooten zal erlangen, luidt als volgt: „Aan den Raad der Gemeente Alkmaar. Edelachtbare Dames en Heeren! Geven met verschurdigden eerbied te ken- nen Ondergeteekenden, alien bewoncrs dezer stad, dat zij betreuren Uw besluit van 25 Maart j.l tot het niet-toekennen van subsidie aan de N. V. Alkmaarsche Stadstram; dat zij de tram beschouwen als een voor zeer velen onmisbaar vervoermiddel dat zij er van ovfcrtuigd zijn, dat autobus- sen het verkeer niet in voldoende mate kun- nen onderhouden zonder dat er ernstige w. dreiging van de veiligheid bestaat; weshalve zij Uwen Raad met klem ver- zoeken in te trekken zijn bovengencemd be sluit van 25 Maart j.l. en als nog de N. V. Alkmaarsche Siadstram te steunen op de wijze als door B en W. in hun desbetreffend voorstel aangegeven." Afschriften van dit adres zijn gedepotiecrd bij de heeren J. van Zalinge, kruidenier aan de Laat (hcek Blcemstraat), J. Dik, coiffeur, Ritscvcort, en B. Hcusij, sigarenwinkelier, Nieuwpoorts- aan. Meerdere afschriften zijn nog beschikbaar Wij hopen, dat zeer velen het adres met hunne handteekening zullen steunen, cpdat duidelijk wordt, dat een groct dee! der bur- gerij overtuigd is. dat de tram, nu zij een- maal bestaat, niet mag verwijnen uit een vooruitgaande stad als Alkmaar. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. Men verzoekt ons de aandacht-tc vestigen op de in dit nummer geplaatste advertentie, waarin wordt medcgedeeld, dat de Open- bare Leeszaal en Bibliotheek met ingang van Maandag il April gesloten zal zijn wegens verhuizing naar het Hanzebank. SOLI DEO GLORIA. A s. Dinsdag geeft de Christelijke muziek- vereeniging „Soli Deo Gloria" in ,,'t Gulden Vlies" een uitvoering met medewerking van N. C. J. G. O. V. „de Sdiakel", Men zie de advertentie in dit blad. TOONEEL- EN CABARETVOORSTELLING. Zondagavond is er voor de tooneelliefheb bers gelegenheid een opvoering bij te wonen van rabricius' mooie- stuk „Dolle Hans". Het Nieuwe Tooneel van Amsterdam speelt dit stuk in de Harmonie. Maandag is er een avond van vroolijke kunst in de tooneelzaal van het Gulden Vlies. CABARET-AVOND TE ALKMAAR. De heer Pisuisse, de bekende cabaretier, die op 26 September van het vorige jaar met Jenny Gilliams en Henk Stuurop naar Indie vertrokken is, ten einde aldaar een tournee te ondernemen, schreef bij deze gelegenheid een afscheidsbrief, waaruit wij het volgende wil len memoreeren: „En nu verdwijnt dan" zult ge zeggen „voor een kleine twee jaar het ..Bureau Pisuisse". Pardon, Dames en Heeren, „'t Bu reau-Pisuisse" verdwijnt niet, integendeel, het breidt zijn werkzaamheden aanmerkelijk uit. Onze „winkel" van goed beschaafde, de- cente, opwekkende amusementskunst blijft ge- opend. Een aantal Nederlandsche artisten, jong, doch met een reeds gevestigde, goede reputatie in ous amusementsbedrijf, talentvol en beschaafd, Nederlandsche kunstenaars, wier arbeid geheel in mijn lijn ligt en die dan ook meermalen in mijn ensembles met groot succes optraden, hebben hun algeheele verte- genwoordiging aan mijn Bureau toever- trouwd. Hun werk is van ieder hunr.er in zijn eigen genre natuurh'jk goed be schaafd, welverzorgd en wanneer U dit tot waarborg strekken kan in mijn geest, daarvoor sta ik in. Ziedaar, wat de heer Pisuisse over zijn en sembles schrijft, waaraan wij niets meer hebben toe te voegen. Alleen willen wij nog even bekend maken, dat, om aan het geheel een intiem en gezellig karakter te geven, de tafels en stoelen evenzoo geplaatst zullen worden als in de cabarets van de groote ste- den (b.v. La Gaite van het theater Tuschinski usance is. En last not least, zal er na afloop van de zen cabaretavond, welke, zooails men uit een in dit blad geplaatste advertentie kan lezen, op den 2en Paaschdag om 8 uur in „Het Gulden Vlies" zal plaats vinden, een bal ge- organiseerd worden, waaraan een Jazz-band zijne medewerking zal verleenen. Het belooft dus een aantrekkelijken avond te worden. „ROODKAPJE EN DE WOLF". Het telkens terugkeerende kinderfeest, het evenement in de Alkmaarsche kinderwereld, zal dan nu gehouden worden op Dinsdag 6 April, des namiddags half drie in „Het Gul den Vlies". Dien middag zal wederom het bekende operette-gezelschap van den heer Alb. Boe- lens uit den Helder, dat reeds hier met steeds stijgend succes „Hans en Grietje" en „Sneeuwwitje" opgevoerd heeft, het beroem de sprookje: „Roodkapje en de wolf" ten tooneele brengen. Elk kind heeft natuurlijk dit verhaaltje ge- lezen en zou natuurlijk ook eens graag een echt Roodkapje en hare omgeving eens wil len zien. Welnu, aan dat verlangen kan nu voldaan worden en om ieder kind in de gele genheid te stellen deze aardige voorstelling te gaan bijwonen, is de entree-prijs zoo gesteld, dat het voor geen enkel gezin een beletsel kan zijn, daarvan gebruik te maken. De in dit nummer geplaatste advertentie zal U van een en ander overtuigen en U stellig doen besluiten Uwe kinderen deze werkelijk alleraardigste operette te laten bijwonen. SPIRITISCHE LEZING. De in de spiritistische wereld wellbekende ds. H. Beversluis te Zuidwolde Gr. zal a.s. Wocnsdag om half 8 des avonds in de Ev. Luth. Kerk alhier een lezing houden over: „De gcdsdienstige beteekenis van de spiritis tische levens- en wereldbeschouwing". Voor nadere mededeelingen omtrent toe- gangsprijs enz. zie men de advertentie in dit nummer. DE GRAMOPHOON. Dat de gramophoon zich ondanks de zware radio-concurrentie nog schitterend hand- haaft, blijkt wel uit het groot aantal nieuwe platen, dat bij de verschillende bekende maat- schappijen uitkomt en bovendien de hoofd- iinporteurs hebben bijna geen gelegenheid om aan alle aanvragen te voldoen. Door de firma IJpma alhier, werden wij in de gelegenheid gesteld van diverse uitgaven, in verschillende genres kennis te nemen. Voor bijzonder geslaagde artistieke zang- nummers zorgt de „His Masters Voice" o.a. in schitterende opnamen van Amlita Galli- Curci, Tito Schipa, Alma Gliick, 'wijlen .Caruso e. a. Amlita Galli-Curci is een buitengewone Italiaansche zangeres, een sopraan van het edel-te gehalte De coloratuur heeft voor haar geen geheimen meer. Na een reeks van triomfen in Madrid en Zuid-Amerika, waar zij met Caruso en Titta Ruffo zong, kwam zij zonder voorafgaande aankondiging in de Vereenigde Staten. Haar debuut in de Chicago Opera Company in November 1916 was een ongehoord succes Eerst in 1918 trad zij voor het eerst op in New-York, waar zij zulk een enthousiasme verwerk'te, dat van toen af Amerika door haar veroverd was. Prachtig zijn o.a. opgenomen haar aria uit de Figaro, Solvejg's Lied van Grieg, Aria uit Lakme en Lucie de Lammermoor en de prachtige duo's met de Luca uit Traviata. Tito Schipa. de Italiaansche Lyrische tenor geldt na den dood van Caruso als een der grootstc zangers. Zijn fraai geluid is op ver schillende platen te bewonderen. Een echte operazanger: Cavalleria, Faust, Rigoletto, Manon, Paljas zijn uitstekend geslaagd. Alma Gliick is een sopraan van Roemeen sche geboorte. Op 6-jarigen leeftijd giug zij naar Amerika, waar zij haar muzikale op- leiding ontving. In 1913 kwam zij Voor't eerst in Engeland. Een zeer geslaagde opname -van haar is: Wenn die Schwalben htimwarts Ziehen en m. 't Lied van de Nachtegaal. 't Eerste met viool- begeleiding van E. Zimbalist, in het tweede couplet. Van de stem van Caruso kan aHeeii d« gramophoon nog doen genieten. Zoowel in diverse opera's als in de echt Italiaansche volksliederen is hij niet te overtreffen. Wij noemen nog Corengrato van Carolli met Santa Lucia, A Vuchella van Tosti met O, Sole mio, en dan zijn geweldig duo met Scotti uit La Forza del Destino van Verdi. Zeer mooi is een opname van de Holl. zangeres Maartje Offers, uit de Mattheus Passion. De orkestbegeleiding is schitterend. Een paar mooie orgelnummers verdienen ook nog de aandacht. De reeksen van Jazzband-dansnummers zijn groot, wat in verband met het steeds toe- nemende dansen, niet te verwonderen is. Van de Savoy Havana Band, van de Savoy Or- pheans, van Jack Hylton en zijn ensemble en van Paul Whiteman zijn de beste nummers door de „His Masters Voice" opgenomen en algemeen is men er van overtuigd, dat er geen beter dansmuziek is, wat maat en rhytme betreft. In een van de bekendste geiegenheden alhier wordt met zeer veel succes en animo op de gramophoonmuziek van deze platen gedanst. Alle bekende schlagers zijn verschenen: Valencia, Susie, Yes Sir, that's my baby, en nog vele anderen zullen de gramophoon- liefhebbers ten zeerste voldoen. REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1926. Op 4 April zal geapend zijn de apotheek van den heer H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5. Op 5 April zal geopend zijn de apotheek van mevr. de wed. P. A F. Schouten, Ver- dronkenoord 121. Op Zon- en Feestdagen en gedurende dea nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags iO uur) tot den vol- genden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Sport VOETBAL. De proefwedstrijd te Haarlem. Ten aanschouwe van een niet groot aantal toeschouwers en van de bijna volledige elftal- commissie hebben gisterem te Fiaarlem de beide tweedeklaseliftallen, waarin Smeets en Wentink als eersteklassers uitkwamen tegen elkaar gespeeld. De opstelling waren aldus: Rood: Quax (A. D. O.), doel; Stuy en Groeneveld (Hercules), achter; Kornman (A. F. C.), Smeets (H. B. S.) en v. d. Meer (Xerxes), midden; Landaal (A. G. O. V. V.) Tap (A. -D O.), Wentink ('t Gooi), v. Soldt Jr. (V. I. O. S.) en Bos (Alemaria), voor. Wit: Spanjaard (V. V. A.), doel; Meyer (Quick) en J. Hendriks (V. D. C.), achter; Voskuil (Quick), Verhoeven (C. V. V.) en Van Nus (Voorwaarts) midddn; Elfring (Alemaria), Schleicher (O. D. S.), Diel V. U. C.), P. Hendriks (V. U. C.) en v. Gelder (V. U. C.) voor. Voor de rust was de strijd; niet zoo interes- sant 11 was de stand met de pauze Elfring speelde vooral in de tweede helft uitstekend en maakte niet minder dan drie doelpuinten De Teiegraag schreef o.m. „Na de rust was die strijd -het aankijken ten minste waard. Dat het hij de Witte voor- hoede beter vlotte, moet in de eerste plaats worden oegeschrevC naan het feit, dat hier drie spelers van een vereeniging (V. U. C.) naast elkaar stonden. Toch vertoonde dit trio geen opvallend spel, maar werd onze aandacht meer getrokken tot dat van den rechtsbuiten Elfring (Alemaria). Een speler, die geen slechter figuur zal maken dan Gielens en het er vermoedelijk beter zal afbrengen, dan genoemde intema- tionaal. Hij is snel, gebruikt z'n hersens en Weet te scoren, wat hij dezen dag bewees door drie doelpuinten voor zijn rekening te nemen." Onze Alcmariaspeler heeft dus een uitste- kenden indnik gemaakt wat misschien nog goed perspectieven voor hem opent. De witte ploeg, waarin ook Meijer en Spanjaard uitblonken won te slote met 52. Het Ned. Elftal tegen Duitschland. Na afloop van den wedstrijd te Haarlem stelde de N. Elft. Comm. het elftal samen dat 18 April a.s. in Dusseldorf tegen Duitschland zal spelen. Doel: Van der Meulen (FI.F.C.) Rechtsachter: Denis (H.B.S.), teven aao- voerder. Linksachter: Vain Ko! (Ajax). Rechtsmidden: Krom (R.C.FI.) Spil: Van Linge (Be Quick) Gron. Linksmidden: Van Heel (Feijenoordt). Rechtsbuiten: Gielens (Hercules). Rechtsbinnen: Kiichlin (HeB.S.) MiddenvoorTap (A.DO.). Linksbinnen: Ruysch (D.F.C.). Linksbuiten: Sigmond (H.F.C.). Reserves zijn: Quax (A.D.O.), Vermetoel (H.B.S.), Jhr. Sandberg (H.V.V.) en Smeet* (1 LBS). Voor c Paaschdag 'i staat voor Alkmaar cp het pregfamma cen wedstrijd van Alk maar teg :i M mvoirels en ren Bekerwed- striid Alemaria II—Z V. V. II Alemaria I speelt den 2en Paaschdag tc Apclcioor ccn i crev .1,strijd tegen Robur. In het Stadion heeft cen internationaal- tournopi plaats tusschen Ajdx, Wimbledon. Bl. Wit en Scrvette (Zwitserland). t BOOKTABAK ROCri il> U THfLOOORt»">

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2