Een Bedkast Hiiishouaster Rentbnierswoning Hoornvee Broedeieren Schildersieeriing Huisknecht-Tuinman twee kamers en keuken, Scboorl. yoer Bekriet Burger-lJscluh, Alkmaar. Execuloriale Verkooping Belangrijk Boelhuis te ifaiswaard 13 stuks uitmuntend Des avoncTs FUROL 13 mooie gezonde Sciirammen, Marktberichten Advertentien Broedeieren Jaarvergadering Huisraad, Meubeleii en en inboedel, Notaris LUYCKX Jiet PAKHUIS moet men voor het verkrijgen en behouden van ten zachte en fraaie fluid, de hand'en en het gelaat inwrijven met een weinig UIT H EI LOO. Den 2en Paaschdag geeft de tooneelclub ,,'t Ontluikende Roosje" een opvoering van „Peper", nieuw blijspel in 3 bedrijven. Donateurskaarten zijn voor deze uitvoe ring niet geldig. Men zie adv. in dit blad. Door den Burgemeester is vergunning geweigerd ora een collecte te houden in deze gemeente voor de veenstreken De ontwerpen voor het nieuwe raad- huis zijn in de Raadszaal opgehangen en zu II en op 6 en 13 April van 2 tot 4 uur en op Donderdag 8 en 15 April van 2 tot 4 en van 7 tot 9 uur voor het publiek te bezichtigen -<in. UIT OUDORP. Gevonden voorwerpen. t Een rol vloerzeil; twee sokken; een zilve ren broche. Inlichtingen bij de politie UIT MOORN. i Gister heeft de verkoop plaats gehad van de boomen van den Koopoortsweg "alhier. De opbrengst bedroeg 1850. HEEKHUGOWAARD. (Maart). Geboren Klazina Agatha, d. van Ni ftolaas Kruiier en Anna Petronella Mole- naar. Theodorus, z. van Roen Hoogland ■en Geertje Wagemaker. Gerardus Theo dorus, z van Adrianus Theodorus JongKind en Hendrika Hoosland Johannes Simon, z. van Jacob Tromp en Alida Mooij. Cor nelia Antonia, d. van Petrus Tromp en Eli sabeth Buurman. Theodorus Nicola as, z. van Johannes van Stralen en Aaltje Wijn- iker. Johanna Elisabeth, d. van Johannes Veldtnan en Cornelia Bakker. Maria, d. van Dirk Timmer en Arentje van den Heuvel. IAlida, d. van Willem Groot en Antonia NX/inkel. Guurtruida Cornelia, d. van Wil- ,lem Groenland en Johanna Petronella Wes- fter. Agatha Cornelia, d. van Pieter Kok en Catharina Agatha Rood. Maria Corne- fa, d. van Jacob Danenberg en Geertje Tamer. Adrianus, z van Jan Groot en lisabeth Boots. Eva, d. van Willem Mo flenaar en Maartje de Jong. Pieter, z. van Aria van Breuge'l en Maartje Raven. Wil- Vielmus, z. van Simon Borst en Anna Maria jile Jong. Cornelis, z. van Cornelis Wage- in aar en Aaltje Wagenaar. Cornelis, z. j1 van Jan Kramer en Elisabeth Kuiper. Ma ria Sebastians, d. van Cornelis Komen en ■Anna Kuijper. Jacob, z. van Jacob Bes en *Maria Teresia Rood. Overleden Anna Catharina, d. van 'Adrianus Vader en Anna Bloothoofd. 12 ■.maanden. Jan, z. van Albertus BlOot- hoofd en Maria Commandeur, 17 maanden - Gerrit Smit, weduwnaar van Trijntje Ero, 90 jaar. Ondertrouwd: Johannes Petrus Koenis, te Obdam, en Jansje Beers, alhier. G e t r o u w d Cornelis Koeman en Pie- tronella van der Leek. tiemengtl Nienws. DE FRANC1SCAANSCHE MARTELAREN VAN ALKMAAR. De Nederlandsche Provincie der Minder- broeders heeft reeds eenigen tijd ge£eden de ■eerste stappen gedaan om het proees der Za- vligverklaring van P. Daniel van Arendonck O. F. M., gardiaan te Alkmaar, en zijn ge- izellen, in 1572 om het geloof ter dood ge- bracht, aanhangig te maken. De „Msb." verneemt nu uit Rome, dat de iPostulator Generalis der Minderboeders de tngezonden documenten heeft onderzocht en deze aan het oordeel van een rechtsgeleerdt heeft onderworpen. De meening van dezen is dezer dagen be- -kend geworden en luidt aldus, dat de verza- De minister van Landbouw ctiende bij den Senaat het wetsontwerp in tot crieeren van nieuwe fiscale middelen. Cheron, de alge- meene rapporteur, diende en rapport in bian co over dit ontwerp in. De Senaat besloot hed'enochtend bijeen te komen, DE RIJNSCHEEPVAART. Daar de onderhandelingen tusschen de werkgevers- en de personeelorganisaties der Duitsche Rijnscheepvaart geen resultaten hebben opgeleverd, heeft het rijksdept. van arbeid de te Keulen gevelde arbitrale uit- spraak bindenri verklaard. Volgens deze blij- ven de thans geldende loon- en arbeidsvoor- waarden bestaan. Naar verluidf zullen de werkgevers de uit- spraak verwerpen. GODSDIENSTONLUSTEN TE CALCUTTA. Voor de moskee te Calcutta hadden ernsti- ge onlusten plaats tusschen Hindoes en Ma- homedanen. Gemeld wordt dat honderd per- sonen werden gewond. DE ONRUST IN SYRIe. Uit Beiroeth wordt aan de bladen gemeld, dat de vorderingen, die Donderdagmorgen in den Zuidelijken Libanon werden gemaakt, onder goede omstandigheden worden voortge- zet. De Droezen, die krachtig werden aange- vallen, vluchten in wanorde, waarbij zij vele dooden achterlaten. De actie duurt voort. Een andter deel der Fransche troepen had een ernstig gevecht met een bende rebellen, die met aanzienlijke verliezen werden terugge- worpen. VE'RDUIS TE RI NOSSCH AND A A L IN DUITSCHLAND. Te Frankfort is, naar de Tel. meldt, een groot verduisteringsschandaal ruchtbaar ge worden. Reeds sedert meer dan een maand was namelijk bij de spoorwegdirectie te Frank fort a. O. een onderzoek hangende, in ver- band met de omstandigheid dat de directie der Duitsche rijkssoporwegen bij den bouw van het station Neubentscher. en bij die ver- bouwing van het centraal-station te Frank fort a. O., voor millioenen moet zijn bena- deeld. De malversaties zijn klaarblijkelij'k door de met den bouw en de verbouwing belaste firma in samenwerking met onbetrouwbare ambtenaren der spoorwegdirectie gepleegd. De hoofdschuldige schijnt wel de betreffende firma te zijn. Een firmant is gearresteerd, doch tegen een cautie vah 100.000 Mark we- der op vrije voeten gesteld. Intusschen heeft deze affaire reeds tot een drama geleid. Een spoorwegambtenaar, zekere Folsing, was op 29 Maart, evenals eenige andere ambtenaren der spoorwegdirectie, voor het ondergaan van een verhoor bij den Officier van Justitie ontboden, zonder dat hij echter wist, dat men ook tegen hem verdenking koesterde. Toen men hem nu bij bedoeld verhoor wees op het materiaal, waardoor hij zeer ernstig werd gecompromitteerd, legde hij een gedeeltelijke bekentenis af, waarop hij onmiddellijk werd1 gearresteerd. Donderdag zou hij naar het H uis van Be waring worden overgebracht, ten einde door den rechter van instructie te worden ver- hoord. Aan den uitgang van het politiebu- reau slaagde hij er in aan de hem begeleiden- de politiebeambten te ontkomen en het slechts 20 Meter verder gelegen Oder-bolwerk te be- reiken, vanwaar hij in de rivier sprong. Van ontkomen was echter geen sprake en ook de reddingspoging n faalden, zoodat de man in dc rivier verdronk. DUITSCHLAND EN DE VOLKEN- BOND. Naar aanleiding van het besluit der Duit sche regeering om zich te laten vertegenwoor- digen in de commissie ter bespreking van de reorganisatie van den Volkenbondsraad, schrijft de Kolnische Ztg.: Een dtng is onder alle omstandigheden vereischt, dat wij reeds in deze commissie een welomschreven politick hebben en deze ook doorzetten. De Duitsche vertegenwoordiger, die deelneemt aan de dige regeering sedert 30 Juli j.l. geen enkele nieuwe leening gesloten heeft. Zij heeft er zich toe bepaald om de vervallende schat- kistbons uit te betalen of te vernieuwen en is er in geslaagd om alle uitgaven van de schatkist te dekken door de normale begroo tingsinkomsten. De schatkist heeft een belangrijk bedrag aan groote coupures moeten terugbetalen, die zich in handen bevonden van de finan- cieele inrichtingen. Deze hadden de terugbe- talig dezer coupures gevraagd wegens de geldschaarschte ontstaan bij het begin reeds der daling van den Franschen frank en om aanzienlijke betalingen te voldoen. De regeering heeft de helft der vereischte kapitalen verkregen in het buitenland. De minister verklaarde, dat de staatskas vrijwel in evenwicht is dank zij het binnen komen der achterstallige belastingea De regeering moet de stabilisatie verwezenlijken om het evenwicht der begrooting te handha- ven. Er is niets wezenlijks verbeurd, wat de sluiting eener buitenlandsche leening aan gaat De regeering heeft zich tot nog toe niet gemengd in den loop der markt: het is eerst. wanneer de buitenlandsche leening gesloten is, dat zij het stabilisatiepercentage zal kun- nen vaststellen, dat wij zoo dicht mogelijk bij 107 wenschen te brengen. De tegenwoordig koersen zijn overdreven. Ik ga naar Londen om de onderhandelin gen voort te zetten en om enkele andere fi- nancieele operaties te regelen, zooals de con solideering der schuld van Belgie en Cdhgo aan Engeland. De minister zeide nog, dat men zich geen illusles maken moet. Hij zegt niet, dat hij te rug zal komen met een onderteekende over- eenkomst. Hij onderhoudt de verbinding en tracht de standpunten nader tot elkaar te brengen. Men moet aan het buitenland laten zien, dat de Belgen het eens zijn, want pessi- misme dient nergens toe. Belgie is niet arm, want het bezit een rijk gebied. De minister verlklaarde ten slotte dat er nooit sprake geweest is van Congo in zijn besprekingen met buitenlandsche kapitalisten ONAANGENAME VERGISSING. Op een te Grathem gehouden boomver- koop verkeerde mej. H. in de meening, dat ook haar enkele boomen waren toegewezen Reeds waren de plannen gereed en de boo men zouden moeten dienen tot het timmeren van een bewaarplaats van hout en werktui gen, voor het landbouwbedrijf. Een paar dagen geleden begon men met kappen, zoodat spoedig een paar boomen la- gen, gereed voor het vervoer naar de plaats van bestemming. Groot was echter de verwondering toen eensklaps de last kwam, niet tot het vervoer der boomen over te gaan, daar ze ahn een ander toebehoorden. Een door mej. H. ingesteld onderzoek leid- de tot de ontdekking, dat zij inderdaad in het geheel niet stond genoteerd onder de koopers der boomen. De boomen waren intusschen reeds geveld, doch de plannen der loods zul len voorloopig nog wel niet worden uitge- voerd. tefs geschreven en aanvangende met „Emdeu, 19 Maart 1926." Het verderc geschrevene is zeer onduidelijk, doch houdt in het verzoek het briefje te zenden aan een (tot heden on- leesbaar) adres in Oostfriesland. Naar verluidt zou Peking voor neutraal verklaard worden. Het garnizoen verlaat de stad en de miltaire politie heeft een niet-mili- tairen commandant gekregeft. ALKMAAR, 3 April 1926. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 35 Paarden 150—f 400; 1 Veulen; 42 Melkkoeien f 270—/ 450; 202 Nuchtere kalveren slacht 12—/ 30; Fokkalveren 22—/ 36; 187 Overhouders 2845; 3 Lammeren; 29 Schr^mmen f 3250; 111 Biggen, 10 weken f 18—f 32; 11 Bokken en Geiten 418; Kleine bokjes f 0.75 1.50. BOTERPRIJS. Boter: lste soort 0.95—/ 1 05, 2de soort 0.80—/ 0.90. Eieren: groothandel 5—/ 5.75, klein- handel 4.755.75. Eendeieren 5.15. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKW ARTIER. Aanvoer en prijzen van heden 3 April: Kipeieren 183000 stuks. Prijzen 52/54 5.305.40, 56/58 5.30-/ 5.50, 58/60 5.50—/ 5.70, 60/62 5.50—/ 6.50, Bruin 6—/ (7.50. Eendeieren: 45000 stuks. Prijzen 5.10— 5.30. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 2 April. 1926. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Roo- de Kool per 100 K.G. 4—/ 8.50; Gele Kool er 100 K.G. 47; Rabarber per 100 os /ll16; Wortelen per 100 K.G. 3.505; Brusselsch lof le s. per 100 K.G. 16f 25; Brusselsch lof 2e s. /II 15; Koolrapen per 100 K.G. 22.50; Kropsla per 100 stuks 10—/ 13; Pieterse- lie per 100 bos 4—6; Prei per 100 bos 7—/ 9.80; Radijs per 100 bos 4—/ 5; Raapstelen per 100 bos 2.50—/ 3.50; Spi- nazie per 100 K.G. 21—/ 24; Selderie per 100 bos 35. NEDERLANDSCHE EIERVEILING. AMSTERDAM, 2 April. 1926. Het is een terugkeerend verschijnse!, dat de eieren 8 da gen voor Paschen duurder zijn dan in de Goede Week. Detaillisten klagen over stroe- ven verkoop; Buitenlandsche stemming is uit- erst kalm. Oude kippen hooge prijzen, jonge hanen broed 1926 van nog geen 1.5 H.G. (ons) levend demonstreerclen door de prijzen het gemis van elke handelswaarde. TE KOOP. 3de prijs Verl. „Witte Kruis". Te bevr. K. HQS, Stuartstr. 22. van WITTE LEGHORNS van hooge eierenproductie a 0.25. KWEEKERIJ SON'NEVANCK, Kruislaan. melde gegevens voldoende zijn om te bewij- j zen zoowel het feit van den marteldood als I neraadslagnigen, moet een duidelijke instruc- de beweegredenen er toe. Verlangd wordt van c®e regeering hebben, welke rekening nog o. a. bewijs van een voortdurende over- -levering aangaande het feit, de oorzaak cn de omstandigheden van den' marteldood. EVERT CORNELIS. - Dc heer Evert Cornelis is bencemd tot di- ricteur van het Toonkunstkoor te Uirecht, als opvolger van Dr. Joh. Wagenaar. v MERKWAARDIGE VOORVALLEN De Arnhemsche correspondent van df. >Avondpost" schrijft. I Van een vluchteling, bij mij gehuisvest, vkreeg ik het navolgena veriiaal te uooren uit het land van Leeuwen (Maas en Waal). Voor de waarheid wordt ingestaan: „Toen we yerrast werden door het op- komend water is door een overhaaste viacru /niet al te veel vee gered kunnen worden. A! tras stonden de beesten tot den buik in net water. Toen er booten beschikbaar kwamen hebben we getracht het vee te redden, wat vrijwel gelukte. 1 IQ 'n boerderij, waarin een koe moestwor den achtergelateii, werd deze later niet meer in den stal aangetroffen. Door een to-eval Jwerd ze ontdekt opden zolder. Het beest, gedreven door zijn instinct, was kalmpjes de trap geklommen eh naar een hooger en droog getegen oord verhuisd. Op een boerderij was een varken in den stal achtergebleven. De eigenaar ging eens per boot kijken, niet anders denkende dan da het diet verdronken was. Van het varken was echter geen spoor te ontdekken. Bij on derzoek bleek, dat het, geen uitweg vinden- de, door het stuktrappen van een ruit, de ooeideiij had verlaten en in den stroom ver mcede.ijk was cmgekomen. Wie schetst de verbazing van den eigenaar, toen hij 2 da gen daarna in een wiel (een kolk) een vaiven j ontdekte dat dreigde te verdrinken. Het w-vT door eenige rappe handen gegrepen en nu r dcod dan levend aan den dijk gdegd. De ei genaar herkende in het beest zijn varken, da'. 2 dagen in het ijskoudc water had doorge- bracht, aan den geweldigen omvang. Door goede verzorging knapte het beest zoowavr vvecr op. Hiiitenlan (1. DE FINANCIeELE CRISIS IN FRANKRIJK. De commissie van finapcien uit den Fran schen Senaat nam den tekst cfer Kama betref- kade de ;,taxe civique" aan. houdt met de principieele Duitsche opvattin- gen. Eene volkomene wijziging van den Vol kenbondsraad, zooals de afschaffing der ver eischte eenstemmigheid bij de besluiten zou meebrengen, zal voor ons steeds even onduld- baar zijn als de oprichting van den opzette- lijk geschapen Poolschen zefel, die slechts een verdachtmaking van Duitschlaiid betee- kent. Indien er permanente zetels behouden blijven (en het schijnt wel, dat dit voorrecht der groote mogendheden in stand gehouden zal worden- dan moeten zij uitsluitend voor de groote mogendheden gereserveerd worden, zonder welke eene internationale beslissing geen waarde heeft; doch-dan ook aan alle groote mogendheden toegewezen worden. Wij zullen ook verder naar de grootst mogelijke 'universaliteit van den Bond moeten streven, en dus de toetreding van de Vereenigde Staten en ook van Rusland trachten te verkrijgen. Voor de niet-permanente zetels zal ons stre ven evenwiidig moeten loopen met dat van den Vo'kenbond zelf, d.i. cok wij zullen moe ten opkomen voor een werkelijke wisseling in de zetels, dus voor een bepaalden duur van het mandaat er. een termijn voor de herkie- zing. Wij hebben er een speciaal belang bij om de particuliere bonden uit den Vo'kem bed te weren. opdat ook de buiten deze grce pen. b.v. de Kleine Entente, staande landen in (de gelegenheid komen in den Raad verte- genweordip-d te zi;n. Het „clique"-wezen schi'nt den Volkenbond inderdaad te onder- mijnen." 'DE FINANCIEELE TO'ESTAND IN BELGIE. Voor zijn vertrek naar Londen heeft de Belgische minister van financier) de journa- listen ontvangen; hij verklaarde, dat de alarm'stische geruchten over de bankbiljet- tencirculatie en de schatkistbons nergens op berusten. Sedert een jaar is het voorscliot der Rationale Bank aan den staat met geen cent verboogd. Het equivalent in Belgische fran- ken van het valutacrediet is nog cngeschon- den. De Nationale Bank heeft een speciale eken ng, die nooit aan eenige wijziging on- derhevig is geweest, ten bate van de schat kist. Dc regeering heeft geen oogenblik haar toevlucht .genomen tot inflatie De minister bewees aan de hand van de cijfers, dat de massa van het publiek het vertrouwen in de kleine coupures van de schatkistbons niet ver- loren heeft. Dc minister zeide verder, dat de tegenwoor- DE CHAOS IN CHINA. Een Mandsjoerijsche vliegmachine wierp gisterochtend twee bommen uit buiten Peking in een vruchtelooze poging om den spoorweg te beschadigen. Een Chineesche vrouw werd gewond. De vredespogingen duren voort, ofschoon de troepen uit Mandsjoerije nog steeds op- rukken. Overigens is er geen verandering in den toestand gekomen. SOLDAATJE-SPELEN IN DUITSCH- sland. Naar de communistische „Rote Fahne" uit betrouwbare bron verneemt, is de „Stahl- helrn" wederom voornemens in Midden- Duitschland groote manoeuvres te houden Van 5 tot 9 dezer zullen op de Dubener heide marschen en gevechtoeieningen der af deeling Halle—Merseburg, onder leiding van den overste Dusterberg plaats vinden. Acht a negen duizend man zullen in divisiever- band, elk bestaande uit twee regimenten, mei •inbegrip der hulpwapens de manoeuvres hou den. Van het „Junkerwerk" te Pessau zijn voor dit doel vijf vliegtuigen gehuurd. Talrijke vraehtauto's zullen, als gepantserde auto's gemaskeerd, aan de manoeuvres deelnemen Baardespannen zullen tanks voorstellen. De vracht-auto's zullen door de technische nood hulp te 1 lalle (die subsidie van den Staat ont vangt!) beschikbaar worden gesteld. EEN GEVECHT MET EEN ZWIJN. Toen de heer Jhr. A. Boreel, administra- teur van de onderneming Pesantren, Peka- longan, dezer dagen in de tuinen op inspectie was, werd hij aangevallen door een wild zwijn. De heer B. had reeds eenigen tijd klachten gekregen betreffende overlast van krokedillen in een ver van zijn huis afgelegen kreek. Hij toog er op een ochtend zelf op uit om het ongure gedierte te verdelgen en was daartoe gewapend met een Mauscrgeweer terwijl hij als gewoonlijk een klewang had omgehangen. Op een gegeven moment stond de heer B. tot aan het midden in een moeras, toen hij plotseling een zooals later bleek aangeschoten wild zwijn op zich zag aanstor- men, een mannetje van respectabele afmetin- gen, met vervaarlijke slagtanden. Door het moeras kon de heer B. niet vol doende uitwijken om stelling te nemen en dus lostte hij achter elkander drie schoten on het dier, waarvan het laatste met den ge'- weerloop tegen den scliouder van het beest. De schoten waren echter niet doodelijk en zoo ontstond een gevecht op leven en dood <n het moerasDe heer B. bekwam vreese- lijke wonden aan handen en armen, toen plotseling het zwijn hem een geweldigen beet in de linkerzij gaf, wist de heer B. in doods- nood zijn klewang te trekken en stak dit wa- pen met de kracht der wanhoop het dier in het lichaam, waarmede de strijd was beslecht. De heer B. lag intusschen in een meer dan ellendigen toestand en zwaar bloedend. De hem vergezellende Medanonees had het ha zenpad gekozen en het duurde vrij lang voor er hulp kwam opdagen. Dank zij zijn sterk gestel, maakt de heer B., hoewel ernstig gewond, het naar omstan digheden wel, doch het zal wel langen tijd duren eer hij weer de oude is, schrijft de ,;Noordkustbode". KORTE BERICHTEN. - Te Reiderwolderpolder is een flesch aangespoeld met een briefje in Duitsche let- BROEK OP LANGENDIJK, 2 April. Langedijker Groentenveiling. Roode Kool le s. 6.709.20; Roode Kool 2e s. 7 8.50; Gele Kool le s. 4.10—/ S.80; Gele Kool 2e s. f 35.20; Witte Kool (Deen- sche) f 9.80—/ 11.90; Uien 7 40—7.90; Drielingen 6.90, alles per 100 K.G. Aanvoer: 29800 K.G. Roode Kool; 52900 K.G. Gele Kool; 8600 K.G. Witte Kool; 425 K.G. Uien. Z A AND AM, 2 April. 1926. Veiling Ver. „De Zaanstreek." Spinazie 76—96 ct. per kl. kist; Stelen 2—4 ct. per bos; Seldrie 1220 ct. p. bos; Radijs 79 ct. per bos; Prei 13 25 ct. per bos; Rabarber 19—20 ct. per bos; Postelein 1.35 per 4 pond; Zoete app. 14Yi —18 ct. p.p.; Citroenen 3 per 100 st.; Zure app. 10—12Y, ct. p.p.; Lof 13—1314 ct. pp.; Sla 1018'/.- ct. p. krop; Piksla 0.80—/ 1.25 per kl. kist; Sinaasappelen 5.30—/ 7 p. kist; Pieterselie 13—22 ct. per bos. Jongeman, z. k., vraagt nette P.G., 25—30 jaar, in den oirftrek van Alkmaar. Br. letter B 318 bur. van dit b'ad. of jongen gevraagd. W. HOEBE, Mr. Schilder, Dreb- belstraat 2, Alkmaar. B. z. a. gehuwd v. g. g. v. Br. fr. letter P. adv.-bureau Wed. J. B. DE JONGE Bergen. TE KOOP bij Jb. ZWART, aan de Draai, Heer-Hugowaard. TE HUUR in. klein gezin R. VISSCHERSTRAAT No. 13. Door bijzondere omstandigheden TE KOOP een schitterende met 650 M2. TUIN, direct te aanvaarden. Koopprijs zeer' billijk. Te bevr. bij K- P. ZUURBIER Architect, Schoorl. Tel. no. 4. TE KOOP bij D. KONING Pz., Grootscher- mer. van Patrijs en Witte Leghorn, 10 ct. C. B3ERMAN-, Heilpoerdijk 140 bij de Vier Staten. wegens verandering van bedrijf, een kluitenbreker (ringwals), een twee- schaars ploeg, een groote bascule, een hondenkar, een Holstein en an dere karn, een botermout, 3 Swaerts vaten, ongeveer 75 erwtenruiteis en een 8 jarig mak rij- en werkpaarcf' bij J. BEEK, Kogendijk 43, Bergen gen. op Woensdag 7 April a.»., 81fy uur nam., in het Cafe van den Heer WESTER, Bierkade. Agenda Opening. Notulen. Rekening en verantwoording Pen- ningmeester. Verkiezing 2 Bestuursleden. Rondvraag. Sluiting. HET BESTUUR. te ALKMAAR, op DONDERDAG den S APRIL 1926 v.m. 10 uur ten Iiuize van F. J. C. Hellingman aan de Hoe- verkade No. 5 aldaar. van: w. 0. stoelen, kasten, eiken buffet, 1 trapnaalmachine, karpet, zeil, vul- kachel met pijp er. plaat, gordijnen, lampen, emmers, potten en pannen, glas-, steen- en nikkelwerk, klok, spiegels, tafelkleeden, geemailleerd fornuis, barometer, matten, enz. al welke goederen bij proces-verbaal dd. 25 Maart 1926 van. ondergetee- kenden denrwaarder in executoriaal beslag zijn genomen. De verkooping geschiedt bij op- bod, a contant en zonder bijbereke- ning van opgeld. De goederen zijn te zien een uur voor den aanvang der verkooping. R. KOUDENBURG, Deurwaarder, Alkmaar nabij Aikmaar op VRIJDAG 16 APRIL 1926, 's morgens 10 uur op de boerderij van den Heer N. HUIBERTS wegens vertrek, van den geheelen Boerderij-Inventaris, als 8 koeien, gekalfd hebbende of op kalven staande, 2 geldekoeien, 1 ge- re den koe en 2 pink en, een 6-jarig zwart merriepaard alsmede een goed onderhouden tilbury op Col- lingsassen, driewielde kar met hooi- raam en fonder, ierkar, bakwagen, boerenwagen met breede wielen, Deering twee-paards maaimachine, dunne balk met messen en slijpsfeen, hooischudder, Ransomes hooihark, trekhark, kettinghort, balansploeg, 17-balks egge, spatschutten, 2-dee- lige ijzeren landrol, aanaaxdploeg,' melkontroomer, zoutkist, voerkist,' zeunissen, vierkantladder, emmer- rek, papkuip, slijpeteen, kaaspers, kruiwagen^ kippenhok, partij hek- palen, 50 stuks erwtenruiters, mesf- planken, stalschelpen, Holstein draaikarn, hooiijzer, koedekken, koe- j beun, betonnen hondenhok, best tiemtuig, partij hard riet, melkslede, groote koffiefilter, diverse land- bouwgereedschappen, de mest van 14 stuks vee, ongeveer 17000 pond hooi en hetgeen verder zal worden aangeboden. f AMOUREUS en KOUDENBURG,' Deurwaarders, Alkmaar. P. N. LEERING Gz. Makelaar, Oudorp. te DE RIJP, zal op DONIPERDA. GEN 22 APR:L 1926 bij inzet en 29 APRIL 1926 bij toewijzing, fel- kens des avonds 6 uur, in het caf< „De Kroon", Waag^lein te Alk maar, in het openbaar verkoopeo: aan de Brillensteeg te Alkmaar, groot 39 c.A., behooreude tot de nalatensehap van den heer Van Daalhoff. Aanv. 1 Juni 1926. Laa- ten vanaf 1 Januari 1926. Inmiddels uit de hand te koop ea te .hey/ageo bij gepoei Ooos 30 ct. I n/Mlfll **M /\i< rlrt TN11 - I L*

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 5