Alk ma arse lie Courant De hot der leugenen. i Woensdag 7 April. KEIII.IT'ION. Een zwaluw maakt nog geen zomer! Een advertentie geeft nog geen succes! Adverteert in de Alkmaarsche Courant! 3 No 81 1928 Merd Acht en Twintigste Jaargang, Provinciaal nieuws DE BOLLENVELDEN. Men schrijft aan de N. R. Crt. Liefhebbers van bloeiende tulpen zijn bij een bezoek aan de bloembollenstreek op de Paaschdagen teleurgesteld; er bloeiden toen nog maar alleen zeer vroege tulpen. Houden we dit weer, dan zal men in het midden of aan het einde van deze week hyacinthen en tulpen naast elkaar in bloei kunnen zien. U1T KOEDIJK. Maandagavond werd door de gymnastiek- vereenigimg „Voorwaarts" een openbare uit- voerri:g geven in het lokaal van den heer Jb. Oroot, onder leiding van den heer Jac. Schuit. De voorzitter, de heer P. Zwetsman, open- de dte bijeenkomst en zeide dat het hem een genoegen is zoo'n voile zaal en een vol too- neel te zien. Dit bewijst belangstelling van het Koedijker publiek. Verder wees spreker op het nut der gymnastiek als opbouw van het lichaam en vooral voor schoolgaande kin- deren en hoopte op de verdere medewerking van het publiek. De avond werd geopend met yrije oefeningen voor heeren wat al een mooien indruk maakte en applaus verwierf. iNadat een achttal nummers ten beste waren gegeven door de verschillende dames en hee ren en een dankbaar applaus hun mooite be- loonde werden wij in de pauze vergast op een voordracht, gegeven door de jonge dames Groot en de Waal ter afwisseling, hetgeen ook applaus verwierf. Na de pauze gingen nog een achttal num mers die zeer correct werden uitgevoerd waarbij zeker genoemd mag worden de larg zame oefening door de dames met piano be- geleiding. Het geheel was voor de vereeniging een goed geslaagde avond en de bevolking van onze gemeente doet goed deze vereeniging te steunen. urr OUDORP. (Maart.) Geboren: Adrianus, zoon van Hendri- cus Wester en Sijtske Linstra. Overleden: Franciscus Berkhout, oud 3 maanden. Cornelis Frederiks, oud 11 maanden. Johanna Theodora Tom, oud 70 jaar, gehuwd met Pieter Vader. Leven- loos aangegeven kind van Nicolaas Mul en Anna Brantjes. Ondertrouwd: Gerrit Meijering en Johanna van der Peet te Limmen. UIT DIRKSHORN. In de vergadering van stemgerechtigde In gelanden van den polder Schagerwaard, ge- houden op Zaterdag is met groote meerder- heid van stemmen tot Dijkgraaf gekozen de heer G. Kuiper Wz. De tegenwoordige Dijkgraaf, de heer Raap, heeft tegen begin Juni als zoodanig ontslag genomen wegens vertrek. Hij zal als- dan de functie juist 30 jaar vervuld ^ebben, tot groote tevredenheld der Ingelanden, wei- ke tot uiting kwam daar het met algemeene stemmen genomen besluit, den scheidenden Dijkgraag een aandenken aan te bieden als blijk van waardeering voor de vele aan den polder bewezen diensten. In plaats van den heer G. Bregman, die door vertrek uit de Gemeente heeft be- dankt, is de heer C. Bakker Sr. door de ver schillende besturen benoemd tot bode van „Door ons, voor ons", van „Het Witte Kruis en van de Wijkverpleging in de Gemeente Harenkarspel. UIT HOORN. Bedankt heeft voor de Baptisten-Gemeente te Stavoren ds. J. van Dongen te Hoorn. UIT KENNEMERLAND. De beide stralende Paaschdagen hebben meegewerkt tot een druk bezoek aan onze bollenvelden. Vooral de tweede dag was verbazend druk. Deze drukte was vooral het merkbaarst op den Rijksweg waar het voor ouden van dager. en voor de argelooze jeugd zaak was om goed uit te ki]ken. Zoover we vernamen is alles goed afgeloopen, kleine incidenten natuurlijk daargeiaten, die met zulke drukke dagen nu eenmaal onvermijdelijk zijn Ook onze binnenwegen konden op een druk bezoek van fietsen en auto's bogen De talrijke feestgangers hebben genoten Naar het Engelsch van Justus Mile Fosman. Door J. S. BO) „En nu, mevrouw," zeide hij, „heb ik mijn taak volbracht. Ik zal u met langer lastig .vallen. Ik vraag u verlof heen te gaan." „Neen, neen, riep ze uit. „U mag nog niet weggaan. Ik heb u zooveel te vragen over den Prins! Mag ik u verzoeken te blijven?" Mevrouw, ik ben steeds tot uw dienst. Ik zal u gaarne vertellen, alles wat ik weet, over den dood van den Prins. Ik was alleen bang, dat mijn tegenwoordigheid niet ge- wenscht zou zijn, nadat ik mijn zending had vervuld. Wat wilde u nog weten?" Prinses Eleanor scheen niet op haar ge- mak. „Vertel me, vertel me maar over uzelf, sir. U spreekt altijd over den Prins, den armen man, en over zijn dood. U zegt geen woord over uzelf. Wat bent u van plan te gaan doen nu de oorlog in Novodnia is afgeloopen? Creighton vertelde me, dat u voor de pers gewerkt hebt. Gaat u dat weer doen?" „Neen, mevrouw, zei Denis, „dat heb ik alleen gedaan om niet te sterven van honger in een tijd dat er nergens iets te vechten viel, maar de dood van een oude oom heeft me van alle geldelijke zorgen bevrijd. Ik ga naar Afrika daar is weer oorlog." „Maar uw vrienden. mr. Creighton en kolo- nel Von altdorf. Hebben die geen recht op u? Die zullen u toch zoo spoedig niet weer laten van de bloemenpracht, welk' genieten g< paard ging met fraai lenteweer. Behalve de mooie velden die overal te zien waren werden de bezoekers oudergewoonte in de gelegen- heid gesteld om voor enkele centen een of meerdere bouquetten te bemachtigen, die door kinderen verkocht werden, waardoor menig bloemenverkoopertje of verkoopstertje nog goede zaken maakte. Met bloemen om den hals of in de hand, of hangend aan het stuur ook waren de fiet- sen, zelfs een enkele auto met bloemen ver- sierd, keerden de feestgangers weer huis- waarts en willen wij hopen met de beste en aangenaamste indrukken der Paaschdagen van 1926 en van onze bloeiende duinstreek. UIT SCHERMERHORN. Voor een goed bezette zaal gaf de Rederij- kerskamer „Amicitia" haar laatste uitvoe- ring in dit seizoen. Opgevoerd werd het blij- spel „De Distel". De uitvoering heeft de be zoekers in elk opzicht voldaan. Er was veel bijval. UIT NOORDSCHARWOUDE. De Markt. De drukte aan markt en laad- plaats begint aardig te verminderen. De aan- voer was deze week lager, wat er wel op wijst dat de voorraad klein begint te worden. Er zijn trouwens al verscheidene tuinders die weinig of niets meer hebben en op het mo ment dat we dit schrijven kunnen we aanne- men, dat de voorraad de 300 wagons kool niet te boven gaat. De aanvoer was deze week een 100 tal wagons waarvan 91 kool. De prijzen welke in het begin der week vrij wat verlaagd waren verhoogden in de loop van de week zoodanig dat "de aanvoer- ders er over tevreden konden zijn. Toch was het nog niet dat wat het geweest is. De hoogste noteering van de roode kool stond vrij gelijk aan de laagste van de beste soor- ten van de vorige week. De roode kool werd verkocht tusschen 4.50—/ 11.30. De daling van de gele kool is wel het meest sterk geweest. De opbrengst was de laatste week wel ongeveer een derde minder dan de beide laatste weken. De hoogste noteering was nu 8.80 en we hebben ze de vorige week voor 13.60 zien verkoopen. De Deensche Witte houden zich uitstekend, al waren ook hiervan de prijzen lager dan ze geweest zijn. Ze zijn deze week nog verschillende malen boven de 10 verkocht en eenmaal zelfs 12.40. De laagste noteering van de door- schot waarvan verreweg de meeste aanvoer is was 6.70. De uienaanvoer die klein was in vergelij- king tot de laatste weken bracht een goede prijs op. Ze waren meermalen een gulden duurder dan de vorige week. Ook de peen deed het weer best, al was dan ook de prijs dan even lager. Beneden de 5.30 zijn ze niet verkocht en de hoogste noteering was 7.40. Kroten werden slechts eenmaal aangevoerd en brachten hoogstens 1.90 op. De aanvoer was in totaal slechts 98 wagons tegen 215 de vorige week. In Broek op Langendijk werd 122 wagons en in Warmenhuizen 21 wagons aangevoerd. De verzending was echter in totaal wel een 70 tal wagons grooter omdat de kooplieden gelegenheid hebben bij te koopen, wat te kort wordt aangevoerd. UIT BERGEN. Geboren Maria* dochter van Willem Wokke en Maria Dekker. Gerardus Nico laas, zoon van Nicolaas Gerardus Buren en Anna Margaretha Louwe. Jacobus Jozef, zoon van Jacobus Nicolaas de Koning en Geertruida Anna Kerssens. Maartje, dochter van Cornelis Kop en Johanna Mar garetha Schuurman. Johanna Geertruida, dochter van Jacob Houtenbos en Geertruida Johanna Maria Leek. Overleden Gezina Rake, oud 76 jaar, overleden te Alkmaar. Catharina Bram- mer, weduwe van Heert Roobeek, eerder van Cornelis Stengs, 64 jaar. Arend Keur, echtgenoot van Syke Jacomina Mans. Richard Bisschop, weduwnaar van. Susanna Robertson, oud 76 jaar. Jacob Bakker, oud 72 jaar. Gehuwd: Jacobus Nicolaas Swaan te Utrecht en Maria Johantia Louise Goetma- kers. Gevonden voorwerpen. Gevonden Een vulpen, een gouden colliertje, een rijwielbelastingplaatje, een servet en een zakje met waschgoed, een rij- wielbelastirgplaatje, een vulpen, een bruine portefeuille waarin foto's, kwitanties, abonne- ment zweminrichting enz. UIT ST. PANCRAS. Als iets bijzonders toonde de heer J. Groen, wilt." „Mijn vrienden, mevrouw, zullen nooit be- proeven mij hier te houden, want zij weten, waarom ik weg moet. Ik heb nog een ding te doen, dat mij in Novodnia met alle andere dingen, mislukt is." De Prinses huiverde even, want ze wist, wat hij bedoelde. „En is er niets, dat u van besluit zou kun nen doen veranderen? Niets dat u in Parijs zou kunnen terughouden?" „Maar een enkel ding, mevrouw, en daar- op hoef ik nooit te hopen." „Nooit?" fluisterde zij, het hoofd van hem afgewend; „u was toch niet gewoon zoo pes- simistisch te zijn, sir." Denis was te zeer ovcrtuigd, dat zijn zaak hopeloos stond, anders zou hij aan den toon en de houding der Prinses wel begrepen heb ben, dat ze hem minder hard beoordeelde dan vroeger. Toch gaf haar vriendelijkheid hem moed. Hij sprong op, stond een oogenblik met zijn rug naar haar toe in het water van het bekken te kijken, en wendde zich toen eensklaps tot haar. „Mevrouw," zeide hij, „ik heb u iets te vra gen voor ik uit Parijs vertrek om nooit weer terug te keeren. Het is tpogelijk, dat u niet kunt of niet wilt voldoen aan mijn verzoek nu, dan is het aanmatigend van jnij om het te vragen. Toen in u de laatste keer hier in den hof heb ontmoet, zei ik u, dat ik niets van u wilde vragen, geen vergiffenis, geen medelijden, maar toen ik weken geleden, tusschen leven en dood zweefde, en niet wist of ik den volgen- den morgen nog wel ontwaken zou, toen heb ik liggen denken, dat ik in vrede had kunnen sterven, als ik uw vergiffenis had bekomen voor het kwaad. dat ik u heb gedaan: niet uw eigenaar der ifweoKerif „de Dafttfer ons een uit zaad voortgekomen Amarilles Hippias- trum of de z.g. Bolclivia, welks bloem een middellijn had van ruim 19 c:M., als krui- singsproduct van twee Clivia's. Ze vertoonen een geheel naeuwe kleurschakeremig n.l. wit, met rood geadterdi, hetwelk overgaat in een rose kleur. Voor een stampvolle zaal gaf de too- neelvereeniging „Kunst naar Kracht" 2en Paaschdag een opvoering van „Op hoop van zegen" van Heijermans. De naam van de vereeniging is van dien aard, dat altijd de vlag de lading dekt Echter mogen we gerust zeggen, dat de durf van Kunst naar Kracht, om met dtt zware stuk naar voren te komen, door de goede vertolking, welke zij daarvan heeft gegeven, ten voile gereehtvaardigd was. Zeker er vielen bij enkelen wel tekortko- mingen te constateeren, maar dat is bij cfi- lettanten te vergeven. Over het algemeen genomen, daarbij oven wegende het feit dat vele jongere kracht.n noSdig waren, kan gezegd worden dat Kunst naar Kracht een succesvollen avond heeft gehad, wat ook wel bewezen werd dbor de aandachtige stilte van. het publiek. Voor gezellige muziek, tevens voor het bal, zorgden de heer en mevrouw Ackerman-Kos en Deutekom. Doo* den heer Sinjewel werd de vereeniging nog een woord van hulde ge- bracht. 2en Paaschdag speeldt een Vrone-com- brnatie tegen S. D. W. I van Oudorp een voetbalmatch, welke met 33 eindigde. UIT ZIJDEWIND. Op dien tweedlen Paaschdag gaf het R. K. Fanfarekorps „Muzieklust" van Obd'am een openbare uitvoering in het lokaal van den heer G. Ligthart voor een voile zaal. Het ge heel werd afgewisseld door kleine tooneel- stukjes en za>ng ten beste gegeven door de leden. De uitvoering mag goedgeslaagd hee- ten, een en ander viel zeer bij het publiek in den smaak. Een gezellig bal, dat zeer orde- lijk verliep, was het slot. OUDE ME DORP (Maart.) Ondertrouwd: C. Schilder te Hel- der en Catharina Jong. A. Boekel te War menhuizen en Catharina de Groot. P. Sterk te Hoogwoud en G. M. Bakker. P. Breed te Hoogwoud en J. G. Ligthart. Jan Lont te N.-Niedorp en Nelly Helder. Overleden Jan Raadgers, ongehuwd, oud 68 jaren. Antje Koster, weduwe van Jeenome Kossen, oud 76 jaren, wonende te Schagen. Johana Smit, weduwe van Jan Hendrik Wit, oud 78 jaren, overleden te Alkmaar. UIT EGMONDBINNIEN. Vanwege den Burgemeester is aan de le den van den gemeenteraad een afschrift ge- zonden van het schrijven van den Raad van State betreffende de opheffing der openbare school te Egmondbinnen. Dit afschrift werd vergezeld van de volgende uifnoodiging „lndien U het gewenscht acht, dat vanwe ge het Gemeenfebestuur nadere bewijsstukken ter toelichting van het Raadsbesluit worden ingezonden, zoo wordt U verzocht Uwe wen- schen spoedig mij kenbaar te maken, opdat eventueele opzending nog tijdig kan geschie- den." Deze wijze van behandeling is wel eenigs- zins afwijkend van die, welke gevolgd is bij gelegenheid van het beroep bij Gea. Staten. Hoewel ook toen een termijn van inzendirg van stukken gesteld werd, hebben de raads- leden niet een bericht als het onderhavige thuis gekregen. HARENKARSPEL (Maart.) Geboren Catharina Petronella, d. v. Bartholomeus Boon en Petronella Johanna Catharina Kuilboer. Maria Anna, d. v. Pieter Spaansen en Maria Johanna Elisabeth Machtel. Neeltje, d. v Willem Grin en Antje Otto. Nicolaas Wulfram, z. v. Pie ter Danenberg en Sigaberta Jong. Maria, d. v. Antonius Klijbroek en Maria Johanna Hinke. Anna Maria, d. v. Johannes Rui- ter en Maria Wijmker. Anna Maria, d v. Dirk Bruin en Maria Geertruida Kramer. Ondertrouwd en getrouwd: Jacob Wink, weduwnaar van Maartje Dek ker en Jannetje Bijpost, weduwe van Pieter Oldenburg. Huibertus de Jong en Pie tertje Poldervaart Overleden Hubertus Stoop, oud 1 jaar. Pieter B'ankendaal, oud 57 jaren, ongehuwd. Trijntje Zut, oud 71 jaren, echtgenoote van Jan Bos. Levenloos aan gegeven kind van Jan Hoop en Afra Geer truida Klaver. Arien Rens, oud 75 jaren, weduwnaar van Neeltje Bas. UIT HEEMSKERK. Ondertrouwd J Steeman en M C. vertrekken, vooral nu u kunt wonen waar u medelijden behoefde ik* maar wel uw vergif fenis. Toen ik met den Prins Parijs verliet, wilde ik u dienen door hem te dienen, en dan zoo- doende mijn leven te verliezen dat voor mij geen waarde meer heeft. Maar zooals u weet, ik ben te kort geschoten, want ik heb niets voor u kunnen doen, helaas, en ik leef nog. Het schijnt, dat ik verd'er niets voor u zal kunnen doen, en daar ik zoo mogelijk nog meer afkeer van Let leven heb gekregen dan voorheen, ga ik naar Afrika om het te verlie zen. Hebt u zulk een goedheid van hart, Prinses, dat u mij vergiffenis kan schenken voor de bitterheid, die ik u heb aangedaan? Kunt u mij vredfe geven?" Eleanor stond op en keek hem aan. U vergeven?" zei ze met sidde.ende stem. „U vergeven? Ik zou op mijn knieen moeten vallen en u om vergiffenis smeeken, want er is nooit een ma.i geweest, die een vrouw zoo trouw en met zulke opofferingen Ifbeft ge- diend, als u het mij heeft gedaan, en dat zon- der uitzicht er iets voor te ontvangen. LJ ver geven? Als ik toch maken kon, dat u de ver- schrikkelijke dingen vergefen kon, die ik u ge zegd heb hier op deze plaats, als dit heele, verschrikkelijke tooneel uit uw herinnering weggewischt kon worden, wat zou ik dan ge- lukkig zijn! O, ik heb u beleedigingen toege- voegd, die een man nooit kan vergeten. U bent, degene, die vergeven moet, als u het mij kunt vergeven." Hij keek haar een oogenblik aan, verbaasd. Hij kon zich nog niet voorstellen, dat hij goed gehoord had, dat hij niet het slachtoffer van zinsbedrog of inbeelding was. „Maar Mevrouw, het groote kwaad, dat ik u gedaan heb. de verachtdiikc rol, die ik 1Y1 31=]G 3 G DSC- Rijs. P. Fl. Hoogenberg en A. de Goede. B e v a 1 1 e hi H. WeelageZonneveld, d. A. de Weerdl—Knap, d. H. Rijke Noordenneer, d. W. A. KemperPekel, z. A. v. BaarNiesten, z. Overled e n C. Willems, 15 jaar. N. Welp, 61 jaar. Gemengd Nieuws. BOND VAN CHRISTELIJKE ZANGVEREENIGINGEN. Gister is in Den Haag de huishoudelijke vergadering van den Bond van Christelijke zangvereenigingen in Nederland gehouden. De druk bezochte bijeenkomst werd met psalmgezang en gebed geopend. De voorzitter, de heer J. Pieterson Moens, herdacht in zeer waardeerende bewoordin- gen den overleden voorzitter, den heer J. Pelser. Staande bracht de vergadering hulde aan diens nagedachtenis. Ds. J. M. Jalink bracht verslag uit over de werkzaamheden van den bond in 1925. De bond mag zich in toenemende belangstelling verheugen. Aan tal van concoursen werd deelgenomen. Er bestaan plannen, ook in Zuid-Afrika een bond van Christ, zangvereeni gingen te stichten, welke zich op een of an dere wijze bij den bond zal aansluiten. De heeren Spaanderman en De Zwaan ont- wierpen een ontwerp voor een volledigen directeuren-cursus. Het bondsbestuur wees er de regeering op, dat het bureau voor muziek- auteursrechten onbepcrkte macht heeft bij het vaststellen van prijzen. Onderhandelingen werden gevocrd om het muziekfonds te ver- grooten. Het bestuur stelde een onderzoek in naar beginsel en werkwijze van den Bond van koor-dirigenten. Bij de behandeling van de begrooting van justitie zal een der Kamerleden de kwestie der muziekauteursrechten te berde brengen; een -ommissie uit h t bondsbestuur zal voor- af den minister inlichten. Het jaarverslag werd goedgekeurd, even- eens de rekening over 1925, welke met een batig saldo van 1733 het eindcijfer van f 15,414 bereikt. Uitvoerig werd gedebatteerd over een voorstel van het bondsbestuur, verdedigd door den heer Hansen, dat nog dit jaar stem- recht zal worden verleend aan niet-koninklijk goedgekeurde vereenigingen. Aldus is bij ac- clamatie besloten. Als bestuurslid werden herkozen de heeren H. L. Golterman, G. Lecointre en H. J. van der Munnik te 's-Gravenhage, en is gekozen, in de vacature-J. Pelser, de heer D. Smink te Leiden. Besloten werd, een telegram van hulde te zenden aan de Koningin. De volgende algemeene vergadering zal wotden gehouden te Enschede. Het bondsbestuur deelde naar aanleiding tegenover u gespeeld heb het bedrog, de leugens!" „Dat hebt u in mijn belang gedaan, om mijn leven te redden. U hebt iets oneervols gedaan, als het dat ten minste is, voor mij, maar ik wilde dat eerst niet inzien. O, ik weet niet of het goed of slecht was, en dat zal ik misschien nooit weten, maar ik ben er zeker van, dat het edel en zelfopofferend is geweest, als alles, wat u gedaan hebt. Ik kon dat toen nog niet voelen, ik was verpletterd door de ontgoocheling. Een vrouw, die haar leven in stukken ziet vallen, is niet geschiki om vrien- delijk en rechtvaardig te oordeelen. Maar ik heb in de laatste maand den tijd gehad om bitter berouw te hebben over mijn ondank- baarheid en hardheid. Ik heb de dingen lee- ren zien zoo ze zijn. Toen ik hoorde, dat je dood was, in mijn dienst, en na wat ik je toegevoegd had, toen, toen ik verwonder mij, dat ik zelf niet ge- storven ben! O, Denis, Denis Mallory, moet ik nog verder gaan. Moet ik alles zeggen. Waarom help je me niet?" Ze zonk terug op de bank en de tranen sprongen haar in de oogen. Denis Mallory zonk voor haar op een knie en vatte aarzelend haar handen. Overstelpend geluk en ongeloovige verwondering streden in zijn ziel. „Ja", ging ze weer voort, „ik wil je de waarheid zeggen. Ik heb je al dien tijd lief- gehad, al d'ien tijd! Juist omdat ik je zoo lief- had ben ik zoo wreed over je geweest." Ze hield op, haar adem ging gejaagd, haar han den streelden zijn zwarte lokken, want hij had zijn hoofd op haar schoot gelegd en zijn schouders schokten van de snikken, die hij trachtte in te. houden. Zii trachtte hem naar zich toe te trekken. van bond concoursen mee, van oordeel te zijn, dat het organiseeren van concoursen tot de taak van de kringen behoort. Besloten werd, bij voldoende medewer king over te gaan tot het uitgeven van cijfer- muziek, ten behoeve van speciale afdeelin- gen. Nadat gtmeenschappelijk geluncht was, be- gaven bondsbestuur en tal van afgevaardig- den zich naar het hotel De Twee Stcden, waar het gemeentebestuur van 's-Gravenhage recipieerde. Het gemeentebestuur van 's-Gravenhage heeft gistermiddag den jubileerenden Bond van Christelijke Zangvereenigingen ontvan gen in een der zalen van De Twee Steden. De burgemeester voerde het woord en de heer Pieterson Moens antwoordde. Na de receptie begaven bondsbestuur en het meerendeel der afgevaardigden zich we- derom naar de Dieren-tuinzaal, waar de voorzitter constateerde dat in tegenstelling met tal van andere vergaderingen die van den Bond van Christelijke Zangvereenigingen niet als een nachtkaars uitgaat. Er werd daarna een programma afge- werkt met medewerking van den heer G. Lecointre, tenor, en mevrouw MosselKnip, sopraan. Het programma was in hoofdzaak gewijd aan Bach en Handel. Voorts zong de heer Lecointre uit Valerius' Gcdenckcianc. Beide solisten werden begeleid door de heeren Spaanderman en Wegerif. Voorts speelde deze laatste een Nocturne van Chopin. Ten slotte reciteerde de heer Housen, sinds 40 jaar Bondsbestuurslid, Nic. Beets' „Het oude lied". Daarna heeft de heer Pieterson Moens de vergadering gesloten. HET ONGELUK OP DE LEMMER- BOOT. Bij informatie te Drachten is gebleken, dat de vrouwelijke passagiers, die hedennacht van de salonboot „Holland" van de Holland- Friesland-lijn, zijn over boord geraakt en verdronken, zijn de 47-iarige vrouw van den politie-agent uit Amsterdam O. H., die thans in het krankzinnigen gesticht te Meerenberg wordt verpleegd en diens 8-jarig dochtertje Sietsche. De vrouw was op weg naar haar zuster, die te Drachten woont. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Uit Culemborg meldt men nog aan de N. Rott. Crt.: In officieo'.e kringen wordt hier medege- deeld, dat V. en Z. bekend zouden hebben in vereeniging met den ex-rechercheur H. den moord gepleegd te hebben. De Culemborg- sche politie is gister door de recherche onder- vraagd „Het Volk" weet de volgende bijzonder- heden mede te deelen: „0," zei ze met trillende stem, „als jij toch niet de Prins was en ik de Prinses." Toen kwam Denis overeind. Hij ging naast haar zitten en sloeg zijn arm om haar heen. „Ik ben niet de Prins," fluisterde hij in haar oor. „Neen," zei ze, „niet de Prins! Alleen maar mijn Koning! Laat me in Uwe Majes- teits oogen zien, of ik er de liefde in vind, laat me Uwe Majesteits glimlach zien, de glimlach van het geluk! Heb je je tong verlo- ren, Denis, mijn Denis Mallory. Kan je niet spreken?" „Woorden zijn te armoedig en te versleten om ze te kunnen gebruiken voor mijn geluk, liefste! Ik ben verdwaasd, ik kan nog niet ge- looven, dat het werkelijkheid is. Ben ik het werkelijk, ik, die je handjes mag vasthouden, hier in ons paradijs? Ben jij het, jij, mijn ko ningin, die me kust en me met een blik vol lief de aanziet? Het kan haast niet, het kan niet! Het is weer een koortsdroom, als ik er meer heb gehad, en straks wordt ik wakker met he- vige pijn in de wonden aan schouder en hoofd. Het kan toch niet! Ik ben Denis Mal lory een avonturier, en soms ook een kroeg- looper en dronkaard! Het moet een koorts droom zijn!" Maar Prinses Eleanor legde haar arm om zijn hals en vleide haar hoofd tegen zijn borst. Het zoele zomerwindje ruischte zacht door de loovers boven hun hoof den en sprenkelden het gouden zonlicht over hen heen. Het voer de hen zoete geuren toe van de rozen en a-n- jelieren. „Dat noodlot," zei de Prinses, „waar Von. Altdorf graag van spreekt toen ik dacht, dat je dood was, heb ik gezegd, dat het zijn laatste kaart had uitgespeeld. Maar ik had De eerite zwaluw, die gezieu wordt, is nog geen bewijs dat de zomer er al is. Wel echter is bet een aanduiding dat er vcr- anderiog ten goede in de natuur Zoo is het ook met adverteeren: Daarom moet ook ten stelligste de meenlng weerlegd worden, die men zoo vele malen hoort: „Ik heb al eena een advertentie geplaatet, bet geelt toch nieta, ik heb nooit succea gehad of vooruitgang bemerkt." Neen, natuurlijk niet, door e4n advertentie maakt gij aw zaak niet bekend, gij moet regel- matig adverteeren, wij geven u de verzekering, da gij besliet en afdoend zucces zult hebben.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 5