Uw humeuT wordt vergald, aTs gfj tasf fcebt van aamibeien. Foster's Zalf geeft vanaf de eerste aanwending verlichting en heelt uw kwaal. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos 1.75; per tube 1. Toen het er steeds op begon te lijken, dat deze zaak niet tot klaarkeid zou worden ge- bracht, heeft de Tielsche justitie zich in ver- binding gesteld met de Centrale Recherche uit de hoofdstad en deze gevraagd een, paar fechcrchebeambten beschikbaar te willen stel- len, teneinde hun krachten op deze zaak re beproeven. De comniissaris der recherche, de heer Pa- trer, gaf na overleg met zijn hoofdinspecteur, den heer Van IJsendijk, aan dit verzoek ge- hoor en zoo gebeurde het, dat inspecteur J. F. van Slobbe, beuevens de rechercheurs Kuiper en Hommes ter beschikking van de justitie- autoriteiten te Tiei werden gesteld. Vrij spoedig hadden de rechercheurs een spoor in handen en sindsdien hebben op het parket te Tiel herhaaCdelijk conferenties plaats gehad met den ofiicier van justitie, mr. Toutenhof, en den lxxhter-commissaris, mr Holdijk. De nasporingen leidden er toe, dat nu en- kele weken geleden te Amsterdam in zijn woning aan den Blauwburgwal gearersteerd werd j. V., een man, die vroeger te Tricht- scheveld, gem. Buurmalsen, heeft gewoond, maar die na terzake van een zedenmisdrij? een aantal jaren in de gevangenis te hebben doorgebracht, zich metterwoon te Amster dam gevestigd had. Het was der recherche ter oore gekomen, dat een dienstbode, met wie hij vroeger een verhouding had gehad, zich tegenover der- den had uitgelaten, dat ziji, zeer kort na den moord, voor J. V. een gabardine regenjas bad uitgewasschen, waarin zich bloedvlek- ken hadden bevonden. Bovendien kwam der recherche ter oore, dat deze man zich om,- streeks dienzelfden tijd te Tricht aan abortus had schuldig gemaakt en dit feit werd de aanleiding tot zijn arrestatie. Gedurende den tijd, dat J. V. zich nu in het Huis van Bewaring te Tiel in preventieve hechtcnis bevond, zetten de mannen der re cherche hun nasporingen voort. AIs resultaat hiervan nu is vast komen te staan, dat de ex-rechercheur H., die met de levensgewoonten van de boerertlieden van Wiggen zeer goed op de hoogte was, een coniplot had gesmeed om bij de van Wig- gcn's in te breken Bij dit complot waren aanvankelijk betrok- ken K. Z., metselaar uit Tricht, en zekere M. S., een losse werkman, uit Tricht, die zich reeds geruimen tijd terzake van andere feiten in Tiel in hechtenis bevindt. S echter heeft, hoewel hij de voorbereidirtg tot den moord grootendeels heeft meege- maakt, aan de uitvoering van de misdaad geen deel kunnen nemen, daar hij destijds cnverwacht in hechtenis genomen werd. Inplaats van S. kwam toen J. V. in het complot. AIs bekend, vond de justitie. op advies van de recherche, aanleiding om de weduwe H. eens nader aan den tand te voelen. Bij haar verhoor voor den rechter-commissaris bleef zij aanvankelijk volhouden van de zaak niets af te weten. De justitie betwijfelde evenwel, of dit inderdaad zoo was, en op grond hier van werd de vrouw van H. in Tiel vastgehou- den. Toen zij daarna andermaal in verhoor werd genomen, deelde zij mede, inderdaad te weten, dat haar man aan de misdaad mede- schuldig was. Zij had dit eerst vernomen, na- dat de ex-rechercheur H. de eerste maal was gearersteerd en toen, naar men weet, weer was losgelaten. Eerst toen heeft hij zijn vrouw deelgenoote gemaakt van het geheim Volgens de verklaring van vrouw H. is de geheele voorbereiding van hetmisdrijf te ha- ren huize geschied. H. had daar en later ook elders besprekingen met Z. en S. De af- spraak luidde, dat laatstgenoemden zich op den bewusten avond naar het huis der Van Wiggens zouden begeven en daar hun slag zonden slaan. Hij zelf, H., zou de rol van uitlrijker vervullen. Aanvankelijk gevoelden zijn beide medeplichtigen voor dit gewaagde stuk niet veel, maar H. wist hen tot de daad te bewegen door hun de geruststellende ver •zekering te geven, dat hij den commissaris van politie, den heer B., in de zaak betrok- ken had en deze het vierde deel van wat buit- gemaakt zou worden voor zijn stilzwijgend- fieid zou ontvangen. Inmiddels is, zooals reeds gezegd, S. uitge- vallen door zijn inhechtenisneming en toen .werd als zijn plaatsvervanger J. V. in het comptot gehaald. Ook deze werd gerustge stela met de verzekering, dat van de Culem- het mis. nietwaar? Het had de laatste nog in de hand." „Twee," zei Denis Mallory. „De koning en de koningin. i Besluit. Veertien dagen later zijn ze getrouwd. „Het mag harteloos en oneerbiedig lijken tegenover dien armen Prins Karel zeide Prinses Eleanor, „maar ik ben nooit anders dan in naam zijn vrouw geweest. Rouw voor hem te dragen, in het zwart te gaan en een smart te huichelen, die ik niet voel, zou een beleediging zijn voor zijn nagedachtenis. Laat om het geluk grijpen nu we kunnen: we zijn «r niet mee ver wend geweest." Zoo trouwden zij. net waren twee huwelij- fcen tegelijk, want kolonel Von Altdorf was er in geslaagd miss Mannering te overtuigen, dat verder wachten overbodig was. Daarop reisden ze af: Von Altdorf en zijn bruid naar •Tirol, waar hij bezittingen heeft liggen; maar Denis en zijn Prinzes naar de andere zijde ,ran de wereld, ver weg in het warmc Oosten, waar men steeds rust en vrede kan genieten en <fe zorgen en de pijnen en de drukten en beslommeringen van het gejaagde Westen van zich kan afschudden en vergeten. Zij hebben een groote bezitting op een aan wereldreizi- grs niet onbekend eiland, dat een hof van len lijkt. Zij leven daar voor de wereld ver geten, gelukkig in elkaars liefde. Toch zie ik hen op een dag nog wel eens tot ons terugkeeren, want Denis is te krachtig en te actief en te zeer een geboren 1 eider van menschen, om op den duur daar rust en b$- wrediging te kunnen genieten. Dat wacht ik nu af, terwijl ik af en toe sen brief van hen krijg, verlangend om hen weer te zien en de vriendschap te hernieuv en, die voor ons* leven tusschen ons zal blijven bestaan. E I N D E. Sorgfcche politie noch v"6<5r, noch nk den moord iets te vxcezen zou zijn. Deze mede- dcelingen heeft H. zijn vrouw na zijn eerste arrestatie gedaan. Maar hij heeft haar toen dure eeden laten zweren, dat zij daarover nimmer met iemand zou spreken. Het is nu komen vast te staan, dat het to- tafle bedrag aan geld, dat bij de boerenlie- den Van Wiggen gestolen is, 20000 heeft bedragen. Ieders aandeel was dus 5000, althans wanneer men de juistheid van H.'s bewering aanneemt, dat hij ook commissaris B. 5000 heeft ter hand gesteld. Op grond van de verklaringen van vrouw H., die voor wat commissaris B. betreft, be- vestigd worden door S., is de rechter-com missaris er toe overgegaan B. tie laten am»- teeren. Hij werd hiertoe ook geleid door het feit, dat er tal van personen zijn geweest, die zic htijdens het recherche-onderzoek hebben uitgelaten, dat zij, indien de heer B. maar eerst zou zijn gearresteerd, omtrent het aan deel van dezen in de moord zaak wd nadere mededeelingen zouden doen. Het blad verneemt echter, dat deze ten sielligste ontkent iets met deze ernstige zaak uitstaande te hebben. Een verslaggever van „Het Volk" meldde gisteren o. m. aan zijn blad: In een onderhoud, dat ik vanmorgen met den rechter-commissaris, mr. Hofdijk, had, maakte deze er bezwaar tegen, de pers tij- dens de instructie inlichtingen te verstrek- ken. Wel stelde hij er prijs op, uitdrukkelijk mede te deelen, dat de commissaris van Cu- lemborg, de heer B., niet gearresteerd is, verdacht van medeplichtigheid. De heer B., aldus mr. Hofdijk, bevindt zich hier niet ats verdachte, maar als gegijzelde getuige. DE ZAAK-GEELKERKEN. In Indische Gereformeerde kringen is men verdeeld in vier partijen. Ten eerste, zij, die tegen Geelkerken zijn wegens ontoelaatbaar- heid van kritiek op de Heilige Schrift; ten tweede, zij, die voor de Synode zijn, omdat dit een college van tucht is; ten derde, zij, die achter den persoon van dr. Geelkerken staan, en een vierde groep, die het optreden van de Synode een aantasting van het vrije onder- zoek acht. De oproeping van 29 Maart is gebleken af- komstig te zijn van een buitenstaander en niet van een lidmaat der Geref. Kerk. Zoolang geen officieele mededeeling van de uitstoo- tmg is ontvangen, is er geen reden voor een uitspraak door de Indische Kerken. De ge- volgen van een uitspraak zouden funest zijn vcor het Indisch kerkelijk-gereformeerd leven. Het kerkelijk orgaan dringt aan op zelfbe- heersching. De behoefte aan eenheid wordt dermate sterk gevoeld, dat een voorstel van een Magelangsch kerklidmaat tot het zenden van een telegrafische betuiging van leedwe- zen aan de Synode wegens de houding van Amsterdam-Zuid werd verworpen. Het ver der verloop zal van 'nvloed zijn op de stem ming der Gereformeerden Gehoopt wordt op het vinden van een compromis, ofschoon de officieele Synodale mededeelingen met groote vreeze worden afgewachf. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. Crt. In hoeverre het conflict, dat thans in de ge reformeerde kerken door de afzetting van dr. J. G. Geelkerken is uitgebroken, gevolgen zal hebben voor de Vrije Univetsiteit, valt na- tuurlijk niet te overzien. Doch in dit verband is wel merkwaardig het verschil van meenine, dat zich te dezer zake in den kring der hoog- leeraren van de Vrije Universiteit langzamer- hand duidelijk afteekent, vooral ook omdat verschillende hoogleeraren lidmaten waren der gereformeerde kerk van Amsterdam Zuid en dus nu zich moeter. uitspreken of zij zich zullen voegen bij de bezwaarde of bij de svnodale kerk. Van hen stellen prof. dr. R. H. Woltjer en prof. dr. H. J. Vos van de lithera- rische faculteit en prof. mr. P. A. Diepen- horst en de lector mr. Chr. Zevenbergen van de juridische faculteit zich aan de zijde van den bez vaarden kerkeraad, terwijl prof. dr. C. van Gelderen en prof. dr. V. Hepp van de theologische faculteit en prof. dr. A. Goslin ga van de litherarische faculteit zich aan de zijde van den synodalen kerkeraad hebben ge steld. Wat de overige hoogleeraren betreft, zij wonen niet in het ressort der vroegere gere formeerde kerk van Amsterdam Zuid en zij behoeven zich dus niet uit te spreken. Wat echter den buitengewonen hoogleeraar der medische faculteit, prof di. L. Bouman be treft, van hem is bekend, dat hij zich aan de zijde van dr. Geelkerken stelt, terwijl de theo logische hoogleeraren, door hun dieelneming aan de stemming over het betrokken afzet- tingsvoorstel der synode, getoond hebben geen voorstanders van dr. Geelkerken te zijn. Tenslotte zij nog opgemerkt dat alleen van de theologische hoogleeraren de eisch geldt, dat zij lidmaat zijn van een der gereformeer de kerken. 1NVAL IN EEN NACHTHUIS. In den nacht van Zondag bp Maandag, zoo meldt de Telg., begaf een inspecteur van politie van de afdecling controle zich in ge- zelschap van een brigadier naar het nacht- huis, dat den naam draagt van Chez D en ge- legen is in de 2e Jan Steenstraat te Amster dam. Omstreeks 3 uur pingen zij er binnen, ten einde te controleeren, of de bepalingen van de Drankwet werden nageleefd. Dit bleek niet het geval te zijn, zoodat tegen den hou- der van de gelegenheid proces-verbaal werd opgemaakt. Toen dit gebeurd was, wilden de politie- mannen weggaan, doch zij bemerkten, dat de voordeur gesloten was. Ze konden het huis niet verlaten en eerst na heel wat strub- beling en nadat politiebeambten van de sectie, waarin het huis gelegen is, hadden ingegre- pen en van de wapens gebruik hadden ge maakt, konden de inspecteur en de brigadier de straat weer bereiken. DE BRAND IN DE ELECTRISCHE CENIRALE TE DOMBURG. Dank zij de medewerking van eenige per sonen, heeft Domburg maar £en avond zon- der electrisch licht gezeten als gevolg van den brand in de electrische centrale Het is aan de ingenieurs van de Kon. Mij. de Schelde te Vlissingen gelukt, een der beide dynamo's door tot diep in den nacht cr aan te werken, weer zoover in orde te brengen, dat een uit de omgeving van Donvburg naar de centrale overgebrachte Fordsontractor ze in Jerking zou stellen. Zaterdagavond kon door deze noodinstallatie 6troom wordai ge- leverd. DE VERONOELUKTE TERSCHELLIN GER LOODSSCHOENiER. De vorige week he "ft een Urker-visscher ten Oosten van Terschelling zijn net verspeeld, op een diepte van 70 voet. Vennoedtelijk was het net in een wrak vastgeraakt. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat hier de verongelukte Terschillinger loodsschoener zou liggen, en het department van marine heeft gistermorgen aan d'en duiker Jan van Dnmmelen te Fjmuiden opdracht gegeven, tier plaatse een ondterzoek in te stellen. Wij vernemen, dat thans de Marine aan de reederij Doeksen op het eiland Terschel ling heeft opgedragen materieel beschikbaar te stellen voor een onderzoek naar het wrak van den op 25 November van het vorig jaar verganen loodsschoener van Terschelling. Heden- (Woensdag-)ochtend vertrekk,n van Terschelling de beide sleepbooten „Noord- vaarder" en „Neptunus". Het onderzoek ge- schiedt onder leidmg van een Marine-officier. Behalve deze gaat ook mede de duiker J. v. Drimmelen uit IJmuiden, die, wanneer een wrak wordt gevonden, zal onderzoeken, o] het gevonden wrak, dat van den loodsschoe ner is. VEREENIGINO VOOR CHRISTELIJKE PAEDAGOGIEK. De Vereeniging voor Christelijke Paedago- giek heeft gisteren te Utrecht haar jaarlijk- sche vergadering gehouden. De voorzitter, prof. T. Hoekstra, uit Kam- pen, opende de bijeenkomst met het lezen van Johannes 21 vers 15—18, en zeide in ver band met het gelezen Schriftwoord hoe Jezus de groote Paedagog was en de Man vol lief de. Wij moeten, zoo sprak hij, het oog houden op dien levenden Heiland en in Hem dienen wij onze kracht te zoeken in onzen omgang met de jonge menschen. Ook de theorie kan niet goed gaan zonder liefde Liefde is wijs- heid, liefde maakt vindingrijk, liefde is ook methodiek. De heer O. Meina te Groningen bracht ver- volgens het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het ledental der vereeniging is uitee- Breid. De verslagen werden goedgekeurd. Prof. dr. A. van Veldhuysen te Groningen en dr. S. O. Los te 's-Gravenhage werden aLs bestuursleden berkozen. Dr. J. Eykman te Amsterdam hield daarna een lezing over den Duitechen paedagoos Foerster. Dr S. Los uit ^s-Gravenhage hield een re- feraat over: „De influenceering van het emo- tioncele leven der leerlin^en vfln de ls^ere scholen". IN EEN RAVIJN GEVALLEN. Bij Wernigerbde in den Harz is eerst n Paaschdag een dame zestig meter diep in een ravijn gevallen. Twee soldaten zijn naar be- neden geklommen om haar te redden doch konden haar niet bereiken. Een der mannen geraakte zelf in levensgevaar. De hrandweer uit Wernigercxfe heeft na tien uur werken de verongelukte dame en haar beidie helpers be- reikt en bevrijd. De soldaten kwamen met ongevaarlijke scbaaf- en kneuswonden vrij, de dame is in zeer ernstigen toestand naar een ziekenhui&.vervoerd. ONDER HET DANSEN GESTOKEN. In de danszaal van den heer W. te Blerick bij Venlo, is Maandagmiddag mej, A., een gehuwde vrouw, onder het dansen met een mes een ernstige wonde toegebracht. De steek ging vlag lang het hart. De toestand van de verwonde is zeer ernstig. Als verdacht van deze mishandfeling is ge arresteerd de handelsreiziger K. Deze ont kent. DIEFSTAL. D. F., die in November j.I. in het cabaret Gaite 40 had weggenomen uit een taschje toebehoorende aan de verloofde van zijn vriend, in wiens gezelschap hij was en die een week later 30 heeft weggenomen, zijn- de het maandloon van de dienstbode eener met hem bevriende familie, is gister door de vierde kamer conform den eisch veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf. RAAD VAN ARBEID EN ZEGEL- PLAKKER. Een onzer lezers, zoo meldt het „Gron. Landbouwblad", ontving van den Raad van Arbeid te Heerenveen een navordering wegens niet plakken van zegels voor een Fries, die bij hem vlas had getrokken. Hij schreef aan genoemden raad, dat die persoon niet bij hem had gewerkt. Dc raad antwoordde, zonder dat bij den werkgever zelf was geinforrneerd, dat volgens verstrek- te inlichtingen de verzekerde wel bij hem had gewerkt en dat daarom de navordering bleef gehandhaafd. Toen daarop de werkgever de premie niet betaalde, werd deze bij dwangbevel gei'nd. Een beroep, daarop bij den Rhad van Beroep ingediendwercl afgewezen, als zijnde niet tijdig gedaan, n.l. binnen een maand na den dag waarop de beslissing is genomen waarte- gen het beroep is gericht. Inmiddels was gebleken, dat gemelde arbei- der bij een naamgenoot van genoemden werk gever had gewerkt. Had de Raad van Arbeid ook bij den werkgever geinforrneerd, dan was zulks waarschijnlijk aanstonds aan het licht gekoinen. Deze eenzijdige wijze van informee- ren is o.i. niet te verdedigen. Er valt echter niets meer aan te doen. Men zij dus gewaarschuwd, als men een uitspraak van den Raad van Arbeid naast zich jieerlegt en af wacht of men ook een dwangbevel zal ontvangen, geeft men al zijn rechten prijs, aangezien beroep binnen een maand moet worden ingesteld. INBRAAK. In den nacht van Zaterdag op Zondag is irtgebroken in het des nachts onbewoonde ge- meentehuis te Mill (N.-Br.). Uit een brand- kast, staande in een kast op de secretaric, is cngeveer 3 aan postzegels ontvreemd. Daar de sleutel van de brandkast er boven op lag, kon deze gemakkelijk geopend worden. Verder waren lessenaars enz. onderste boven ge haald. Vermoed wordt, dat men de deur van het gemeentchuis met een valschen sleutel ge opend heeft. Ook heeft men zich toegang verschaft tot de wapenkamer van den landstorm, door het deurslot cr uit te nemen, nadat men eerst me: een cintelboor er zeven gaten rondom had ge- boord. Daar wordt niets vermist. Voorts is in den nacht van Zondag op Maandag een poging tot inbraak gedaan in het hulppostkantoor te Mill. De inbrekers hadden reeds acht gaten schijnbaar met dezelfde cintelboor (35 m.M.) geboord, toen de vrouw van den brievengaar- der van Wiechen, <Jie het boren hoorde, boven van het balcon af, den inbrekers toeriep, dat ht nu maar eens uit moest zijn, want dat zij anders zou schieten. Hierop namen de inbre kers de vlucht in de richting van den koren- molen. Als verdacht van inbraak en poging tot in braak zijn door de marechaussec te Grave gearresteerd de 23-j. ongehuwde B. J. V. en de 26-jarige ongehuwde P. M. V., losse werk- lieden te Mill. B. J. V. was nog maar korten tijd uit de gevangenis ontslagen, waar hij een straf van V, jaar had ondergaan wegens kip- pendiefstal. Zijn broer maakte nog onlangs met de politie kennis toen hij steenkolen in de Princepeel stal. B. V. was voornemens met vrienden spoedig naar Canada te vertrekken maar had geen geld om erheen te reizen. DE MALVERSATIES TE BERGEN OP ZOOM. Naar „De Maandagmorgen" verneemt, is de eereraad, waardoor wethouder H. P. M Verlinden naar aanleiding van de door den gemeenteraad tegen zijn beleid aangenomen motie het door hem gevoerde beleid wenschte te oden onderzoeken, thans definitief sainen- gesteld. In dien eereraad hebben zitting ge nomen de heeren jhr. mr. Von Fisenne, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, mr. De Wilde, wethouder van financien en staatsraad mr. de Vries, alien te 's-Gravenhage BOSCHBRAND. Uit Venlo werd gisteravond gcmeM. Tc Leith, ruim een uur gaans van Venlo, is op ongeveer 200 meter afstand van de Ne- derlandsche grens, een geweldige boschbrand uitgebroken. Het vuur breidt zich met groote snelheid uit. De uitgestrekte prachtige oude bosschen rondom kasteel de Kriekenbeek dreigen een proof der vlammen te warden. De brandweer van Kaldenkirchen en honder- den arbeiders pogen de uitbreiding van het vuur te verhinderen, totnogtoe met weinig gevolg. Het vuur blijft zich uitbreiden in de richting van Suchteln en Kriekenbeek. Door den westelijken wind bestaat er voorloopig Cgevaar dat de vlammen naar Neder- sch gebied zullen overslaan. MOORD? Wij hebben gemeld, dat Zondagavond op de spoorlijn EnschedeLonneker het lijk van zekeren M. G. ie gevonden 'met verbrij- zelden schedel en een snijwond. De Ensche- desche correspondent van „Het Volk" meld1: hieromtrent nog: Zondagavond rapporteerde de machinist van den trein, welke te ongeveer 9 uur te Enschede aankomt, dat op de spoorbaan tusschen Enschede en dorp-Lonneker, onder de gemeente Lonneker, een persoon lag. De machinist was er van overtuigd, dat dc man niet door zijn trein was aangereden. Uit een onmiddellijk ingesteld onderzoek bleek, dat dicht bij den spoorwegdijk een man lag, welke raids was overleden. Dr. Ge zelschap uit Enschede constateerde den dood door een wonde aan den hals, toegebracht dor een scherp voorwerp. Het maakte een vreemden ndruk: het lijk was als het ware netjes neergelegd. De klee- ren waren zeer ordelijk. Het horloge lag op de wonde aan den hals. Een nader onder zoek maakte uit, dat het hoofd waarschijnlijk inwendig zwaar gekwetst is. Uitertijke teeke- nen van verwonding waren er niet. Het lijk is 's nachts gebleken te zijn van den ongehuwden J. M. G., die 'savonds om 7 uur nog op de kermis te Enschede was ge- zien. De politiedeskundi te uit Enschede heeft fotografische opnamen gemaakt voor vingerafdrukken. Het lijk is overgebracht naar het ziekenhuis te Enschede. Een nader onderzoek zal worden geleid door dr. Hu!st,kuit Leiden. ALGEMEEN NEDERL. VAKVERBOND. Dezer dagen heeft te Utrecht het Comite van organisaties van handarbeiders uit het Algeme,en Nederl. Vakverbond vergaderd onder leiding van'den heer H B. Berghuys, teneinde, nu de reorganisatie haar beslag reeft gekregen, over te gaan tot het samen- stellen van een bestuur. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. Sans, Deventer; tot secre- taris de heer M. Meihuizen, Utrecht; tot al- gemeen bestuurder de heer F. Weltevreden, Almelo. Voor het beheer van de financien zal de penningmeester van het Algemeen Nederl. Vakverbond zorg dragen. Het ontworpen reglement voor de weer- standskas werd, behoudens een geringe wij- ziging, aanvaard; het zal ter goedkeuring aan de aangesloten organisaties. worden toe- gezonden. Met den vertegenwoordiger in den Neder- landschen Werkloosheidsraad, die ter verga dering aanwezig was, werden besprekingen gevoerd omtrent verschillende aangelegen- heden, de werkloosheid betreffende Ten aan- zien van de belangrijkste punten werd eeu gedragslijn vastgesteld; met de door den vertegenwoordiger geopperde bezwaren zal rekening worden gehouden. Aan net uieuw gekozen bestuur werd ten slotte verzocht, de propaganda onder de op neutraal standpunt staande organisaties, welke nog niet bij een vakcentraie zijn aange sloten, ter hand te nemen. HET VERBLIJF VAN DEN KROONPRlNS IN NEDERLAND. Uit Berlijn wordt gemeld: De Tag is vanavond begonnen met de pu- blicatie van *en reeks artikelen, getiteld: De hoefsmid van Wicringen, naar gesprekkeu met Jan Luyt door Dirk van der Gracht Jan Luyt, de hoefsmid van Wieringen, vertelt hier eenige bijzondorheden ov. r het verblijf van den gewezen Duitschen Kroonprins op het eiland. EEN SCHIETLOODS U1TGEBRAND. Vermoedelijk tengevolge van kortsluiting is gistermiddag brand ontstaan in de sehiet- loods van Huize Padua aan de rechter-Rotte- pond N.V.Dovwc [eeean Ta&ak!/abi>iikdi JOUBF. - UTDECHT (La, kade te Rotterdam In den aanvang leverden de opgeslagen kisten met patronen een groot gevaar op. Het is evenwel gelukt, deze kisten tijdig in vei- ligheid te brengen. De schietloods is geheel Uiigebrand. De aan de loods grenzendc en ir den tuin staande muziektent is geheel afge- brand. KAS-TEKORT. Bij den huize Nazareth, gesticht voor ver waarloosde k ndcren te Tilburg is, naar aan het Hdbl. wordt gemeld, een belangrijk kas- tekort ontdekt. Men spreekt van een bedrag van f 10.000. KORTE BERICHTEN. Maandagmiddag is te Lutten de auto van dr. Arps, waarin zaten de heer Arps en zijn echtgenoote (welke laatste aan het stuur zat), toen zij de scherpe bocht bij de Onge- lukkige wijk wilde nemen, in de Dedemsvaart gereden. Beide inzittenden zijn gered. De tuinder P. v. N. te 's-Gravenzand:: heeft Maandagavond, doordat hij voor auto- bussen wilde uitwijken, een klap gekregen van de treeplank van c a passeerende tram der W. S. M., waardoor hij is gevatlen en en- kele oogenblikken later overleden. Hij schijn' de signalen van den machinist niet te hebber gehoord. De 79-jarige H. J. Florin te Harderwijk is Zaterdagavond van een zolder gevallen Hdj is tengevolge van dien overleden. De 48e jaarlijksche vergadering van de Orde „Een school met den Bijbel" is gisteren te Utrecht gehoudep. De voorzitter, ds. H. de Geus, emiritus-pre- dikant te Zaandam sprak een openings\Voord. De heer J. Meima, directeur van de Kweek- school met den Bijbel te Groningen, sprak daarna over: De persoonlijkheid van den on- derwijzer in de Christelijke school. De Prins gistermiddag naar Lugano vertrokken. Hij wordt den 17den, dezer te 's-Gravenhage terugverwachi Van de iepenlaan aan den Ulftschen weg bij Gendingen zal een deel moeten ge- veld worden wegens de iepenziekte. Het lijkje van het sedert Donderdag vermiste kind van den tolgaarder W. aan de Laarbrug te Ommen is Zondagmiddag uit een kolk aan de Regge opgehaald. De minister van binrienlandsche zaken en landbouw, mr. Kan heeft gister een be- zoek gebracht aan de werkverschaffingen in Drente. Te Heerlen heeft Maandag het gewone tweejaarlijksche congres van den Algem Nederl. Mijnwerkersbond plaats gehad. Op een fietstochtje is de zoon van den heer S. de J. te Maastricht nabij het Belgi- sche dorpje Reckheim doodgereden. - 441ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsda: I 6 April, 2de klasse - lste ijst. Prijzen van 30,- 6 156 249 252 285 288 290 291 295 306 395 406 412 455 485 487 513 532 572 579 600 609 703 732 733 760 773 820 848 849 876 904 910 923 937 941 949 953 960 961 963 96S 1025 1037 1038 1041 1137 1202 1216 1219 1226 1237 1240 1241 1328 1409 1428 1449 1496 1524 1536 1542 1556 1561 1635 1659 1708 1727 1779 1795 1806 1930 1993 2009 2034 2069 2084 2132 2150 2251 2260 2284 2307 2326 2355 2382 2387 2412 2417 2460 2461 2529 2546 2589 2610 2619 2648 2735 2809 2837 2871 2876 2931 2970 3013 3040 3043 3048 3174 3277 3303 3307 3322 3350 3394 3406 3407 3420 3522 3528 3529 3530 3575 3577 3597 3620 3680 3691 3762 3792 3801 3819 3834 3901 3954 3994 4017 4132 4176 4244 4272 4298 4338 4346 4388 4394 4438 4449 4506 4530 4544 4555 4618 4781 4792 4S05 4857 4864 4877 4897 4899 4928 4954 4958 4984 4989 40Q0 5015 5025 5140 5141 5168 5271 5275 5325 5335 5403 5405 5413 5466 5481 5505 5539 5561 5565 5569 5597 5718 5757 5788 5798 5817 5832 5942 5950 6045 6099 6100 6108 6116 6121 6128 6148 6152 6161 6171 6192 6234 6264 6304 6306 6322 6331 6335 6342 6373 6398 6427 6469 6500 6546 6548 6644 6652 6654 6677 6684 6802 6806 6818 6819 6S36 6837 6639 6S71 bS97 6900 6921 6994 7077 7139 7140 7154 7174 7192 721!' 7230 7267 7391 7402 7425 7426 7433 7482 7515 7516 7574 7654 7664 7671 7673 7678 7865 7688 7699 7720 7807 7817 7864 7865 7878 7886 7900 7900 7911 7921 7976 7996 8032 8111 8133 8136 8107 8202 8272 8282 8328 8374 8413 8442 8492 8513 8524 8526 8529 8573 8587 8646 8660 8675 8717 8760 8764 8824 8840 9001 9006 900S 9012 9054 9102

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6