DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. S. KROM, ALKMAAR, TGLEF. 897 verlt in alle kleuren, reintgt kleeden en tapijten. No. 82 Honderd acht en twintfeste Jaargan* 1926 DONDERDAG S APRIL lUiitenland Dit numft'er feesfaat uit 2 bladen. Deze Courant ivordt ELKEN AVOND, behalve Zon- cn Fcestdagen, uitgegevcn. Abonnementsprijs bij vooruitbetallng per 3 raaanden voor Alkmaar /2.~, franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewTjsnummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIENj Per regel /0.25, bij groote contracfen rabat. Groote letters naar plaatsrafmte. v Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/b HCRMs. COSTER ft ZOON, Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administrafie 3. m Telefoonnr. Redacfie 33. Hoofdredacteur; Tj, N. ADEMA. Posigiro 37060. DE AANSLAG OP MUSSOLINI. Gelijk een telegram in ons vorig nummer nieldde, is op den Italiaanschen premier, toen hij gistermorgen om 11 uur op het plein van het Kapitool bij het verlaten van het inter- nationaal congres voor chirurgie zich te midden van de juichende menigte naar zijn auto begaf, door een oude vrouw schier a bout portant een revolverschot gelost. Mus solini kreeg een zeer lichte verwonding, waardoor zijn neusvleugels werden door- boord. De daderes werd naar de vrouwen- gevangenis overgebracht. Volgens de „Press Association'' heet zij Violet Albina Gibson, een excentrieke 50- jarige dame, die te Rome woont. Zij is de derde dochter van wijlen lord Ashbourne, een bekende figuur uit de Iersche politick; hij was lid van het Hoogerhuis en de Ash- bourne-wet is naar hem genoemd." De daderes is een zuster van den tegenwoordigen lord Ashbourne, die in Frankrijk is gevestigd. Na haar arrestatie antwoordde de daderes op onverstaanbare wijze op de eerste vra gen, welke haar werden gesteld, en sprak eenige woorden Engelsch. Den 27en Febru- ari 1925 poogde zij in een pension in Rome zelfmoord te plegen door een revolver op haar borst af te schieten. Zij verklaarde toen getracht te hebben zich van het leven te be- rooven „ter eere Gods". Het bericht van den aanslag; op Mussolini maakte in geheel Italie diepen indruk Overal hadden betoogingen plaats, waarin uiting werd gegeven aan genegenheid voor Musso lini en verontwaardiging over den aanslag. Onmiddollijk nadat de aanslag bekend was geworden, begaf een aantal jongelieden in het centrum der stad zich naar Met redactie* bureau van de „Mondo",waar zij luidruch- tige betoogingen hielden tegen Jeden der oppositie. De drukkerij van het blad werd be- schadigd. Er zijn strenge orders gegeven om alle buitensporigheden tegen te gaan. Onder de personen, die zich naar de wo- nmg van Mussolini begaven om naar zijn toestand te informeeren, bevond zich de her- tog van Aosta, die zijn verontwaardiging over den aanslag uitte. Mussolini telegrafeer- de den koning om hem omtrent zijn gezond- heidstoestand gerust te stellen. Tegen twaalf uur's middags ontving Mus solini den advocaat-generaal en den rechter van instructie, die hem verschillende vragen stelden in verband met het te houden juridi- sche onderzoek. Er zijn in de ambtswonign van Mussolini twee registers gedeponeerd, die met handtee- keningen zijn gevuld. De geheeie stad is met vlaggen getooid. Ondanks zim verwonding heeft de duce zijn ambtswerkzaamheden gister terstond her- vat. Des middags nam hij reeds weer deel aan de bijeenkomst van het fascistisch direc- torium. Vervolgens sprak hij de menigte toe. Vandaag vertrekt hij naar Tripolis. DE OORLOG IN MAROKKO." Als gevolg van met Abd el Krim gevoerde besprekinven zal een sanitaire missie naar het Rifgebied worden gezonden. Het doel der missie is hulp te bieden aan de Fransche en Spaansche gevangenen. De „Temps" zegt dat er een levendige ge- dachtenwisseling plaats heeft tusschen de ka- binetten te Parijs en Madrid. Briand, die den Spaanschen gezant ont ving, decide hem het stanctpuni der Fransche regeering mede, hetwelk er op is gericht een overeenstemming te verkriigen op doeltreffen- de waarborgen voor een duurzamen vrede in Marokko. Volgens berichten uit inlandsche bron zou- den er. op een bijeenkomst van de leiders der rebellen ernstige meeningsverschillen zijn ge- rezen tusschen Abd el Krim en zijn broeder, die de feitelijke aanvoerder der militaire actie is. De meeningsverschillen zouden veropr- zaakt zijn door de afzijdigheid van verschei- dene stammen, die den strijd dreigen. op te geven. AMERIKA EN DE VVERELD- VREDE. Ter gelegenheid van den negenden verjaar- dag van het toetreden van Amerika tot den wereldoorlog is bij den Senaat een resolutie ingediend, waarbij president Coolidge uitge- noodigd wordt om, teneinde een toekomstigen oorlog te vermijden, alle beschaafde naties der wereld tot een conftrentie in de Vereenig- de Staten uit te noodigen, op welke conferen- tie het internationale volkenrecht zal worden gecodificeerd. DE FINANCIELLE SCHANDALEN IN DLTfSCHI.AND Gister heeft voor de juiy te Berlijn het. prcces plaats geliad tegen den vroegeren Staatsanwaltaseeseor dr. Kussmann (die het onderzoek in de z<u'.k Sarmatt heeft geleid) en den oi'd-kapitdn FCntfl, dis tegenwoor- dig een Duitsch-fiati&iiaal perebirrean heeft. ificf) \vM werd ckygr tyjditeg;- den ten laste getegd, dat zij aan de Duitsch- nationale blaaen akten en andere officicele stukken uit de dossiers, betrekking hebbende op de affaire Barmat, ter beschikking hebben gesteld, ten einde dezen bladen de gelegen heid te geven een perscampagne tegen het Pruisische ministerie van justitie te begin- nea Bcide beklaagden ontkenden dit. Niette- min achtte de officier van justitie het ten laste gelcgde bewezen. Hij eischte tegen dr. Kussmann twee maanden, tegen Knoll twee maanden en twee welcen gevapgenisstraf. Beiden mocsten echter wegens gebrek aan bewijs worden vrijgesproken. DE ONLUSTEN IN CALCUTTA. Bij de jongste onlusten te Calcutta werden 36 personen gedcod en 500 ernstig gewond. Maandag j.5. hebben ongeveer duizend Mohammedaansche havenarbeiders een afge- legen politiepost overvallen, zoodat de Goer- ka's te hulp moesten worden geroepen, die met een gepantserde auto in actie traden. In middels zijn versterkingstroepen naar Cal cutta gezonden. In Goeripor, 25 mijlen van Calcutta, zijn een duizendtal arbeiders der katoenfabrie- ken in staking gegaan als protest tegen de niishandeling van een koelie door Europea- nen. De stakers hebben eea blanken arbeider gedood en vier Europeanen gewond. De toe stand wordt als zeer ernstig beschouwd en de hulp van gewapende politie werd inge- roepen. EEN BOTSING TUSSCHEN FACISTEN EN AMERIKANEN. De Engelsche bladen maken melding van relletjes, die gedurende de Paaschdagen in Venetie tusschen fascisten en Amerikaansche zeelieden hebben plaats gehad. Er lagen via- Amerikaansche torpedojagers in Venetie voor anker, en de fascisten, gefcelgd over de ongun- stige berichten uit Amerika over de regeling der Italiaansche schuld en Senator Borah's kritiek op de fascistische dictatuur, koelden hun woede op de Amerikaansche marine-offo- cieren. Reeds op Goeden Vrijdag kwam het op de Piazza San Marco tot een botsing toen een fascist een Amerikaan voor een vertegen- woordiger eener ,;natie van Shylocks" schold. Op Paaschdag verzamelde zich een groep fascisten voor het hotel Cavaletto en moles- teerden eenige Amerikaansche officieren on der het geroep van ,,Morto Americain" Een Amerikaan werd' vrij ernstig, terwijl zes licht werden gewond. GEHEIME NATIONALISTISCHE VEREENIGING IN HONGARIJE. Volgens de „Matin" is de Hongaarsche nationalistische afgevaardigde Georges Hir, die betrokken was in de samenzwering der bankbiljettenverva;sellers, door zijn nationa listische vroegere vrienden gedwongen, zich de adereu te openen. Hij stierf evenwel niet dadelijk, maar werd overgebracht naar een krankziiinigengesticht, waar hij onder hevige pijnen overleed. Zijn laatste woorden wa- ren: „Ik sterf evenals Schulze". Een ge- neeskundig onderzoek, dat werd ingesteld, kwam tot dec onclusie, dat er vergiftiging in het spel was. De „Maiin" voegt er aan toe, dat de daad gepecegd is door een dokter, die van de ge- heime "nationalistische organisatie opdracht kreeg, Hier uit den weg te ruimen, daar deze te veel wist. DE OOSTENRIIKSCHE THEATERS NOODLIJDEND. De toestand van de theaters in de Oosten- rijksche bondslanden gaat steeds achteruit, daar geen stad meer in staat is de groote fi- nancieele lasten van de theaters te dragen. Een delegatie van alle steden, die een the ater bezitten, is naar den minister der bonds- financien gegaan om rijkssteun te verzoe- ken. Deze is om budgetaire redenen afgewe- zen. HOE DE DRANKWET IN AMERIKA ONTDOKEN WORDT De subcommissie der juridische commissie uit den Amerikaanschen Senaat, welke een onderzoek instelt naar de kwvestie in zake bet drankverbod, is Dinsdag in voltallige zitting bijeen gekomen. Generaal Andrews, de verte genwoordiger der regeering, antwoordde met onverstoorbare lcalmte op den stortvloed van vragen, waarmede hij door de tegepstan- ders van de wet werd overstelpt. Hij gaf ech ter toe, dat sedert de toepassing der wet in zakt het dranlcverbod dertig nieuwe ge'ieime distilleercerijen zijn ontdekt en dat tweehon- derd drankwetamblenaren wegens omkooper'j ontslagen mmaten worden. Ook gaf hij toe, da/' wgl^e ojp. nocdig zijn voor het balsemen, gebruikt zijn voor het fabriceeren van drinkbare alcoho- hca, HERRIOT EN HET CARTEL. In een groote politieke rede, welke Herriot te Chatelierault heeft gehouden, betuigde hij zijn trouw aan de politiek van het Cartel, die volgens spreker even duurzaam zal zijn als de Fransche Republiek zelve, en weigerde hij de socialisten te verloochenen. EEN GEVAARLIJK CRITICUS: Volgens een bericht uit New-York is tegen den Duitsch-Amerikaanschen schrijver H. L. Mencken een vervolging ingesteld, omdat hij in zijn tijdschrift, de „American Mercury", platen heeft opgenomen, die als onzedelijk worden beschouwd. Men zegt echter, dat de eigenlijke reden dezer vervolging moet worden gezocht in de ontstemming, die Mencken heeft verwekt door zijn satires op de achterlijkheid van een groot deel der Amerikanen, in het bijzonder door zijn boek „Ameri(iana", dat ook in En- geland zeer de aapdacht heeft getrokken. Dit werk is een compilatie van allerlei uittreksels uit Amerikaansche dagbladartikelen, pree- ken, affiches e. d., waarmede Mencken wil aantonen hoe bekrompen en onontwikkeli het Amerikaansche publiek over het algemeen is. KETELON1PLOFF1NG. Gistermorgen heeft in een cellulosefabriek te Heidenau in Saksen een ernstige ontplof- fing plaats gehad. Door onbekende oorzaak explodeerde er een ketel, tengevolge waarvan een gedeelte der fabriek irstortte. Een groot aantal arbeiders werd onder de puinhoopen bedolven. Tot gistermiddag had men 7 lijken en 20 gewonden uitgegraven. Er werden toen nog 2 "arbeiders vermist. Men vreest, dat ook deze den dood hebben gevonden. CORRUPTIE BIJ DE DUITSCHE RIJKSSPOORWEGEN. De vorige week werd bekend, dat een hoog- geplaatst spoorwegambtenaar te Frankfort a. d. Oder zelfmcord had gepleegd, daar was uitgekomen, dat hij het Rijk voor ruim een millioen mark had opgelicht. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat hij niet de eenige schu'dige is geweest. Volgens de „Voss. Ztg." worden niet minder dan 60 hooge en minder hooggeplaatste ambtenaren der spoorwegdirectie in Oost-Duitschland be- schuldigd zich te hebben laten omkoopen Voorts zullen eenige groote aannemers wor den aangekaagd, daar zij den fiscus voor vele mililoenen marken men spreekt van 15 a 20 millioen hebben benadeeld. Het schijnt, dat zeer hooggeplaatste amb tenaren van de rijksspoorwegdirectie in het oosten hebben getracht de zaak nog zooveel mogelijk te sussen. OLIE-RESERVOIRS ONTPLOFT. Uit S. Louis Obispo (Salifornie) wordt ge- meld: Vier petroleum-reservoirs van de Uni on Oil Cybevattende 3.700.000 barrels pe troleum, zijn door den bliksem getroffen en in brand gevliogen en ontploft. Honderden per sonen zijn bezig met het opwerpen van dij- ken, ten einde te beletten, dat de vlammen zich mededeelen aan 50 kleinere reservoirs in de nabijheid. Door de ontploffing werden honderden ruiten verbrijzeld. De heele stad schudde op haar grondvesten. De brand is de gewcldigste in de geschiedenis der petro- leum-industrie in dit gebied. DE LEVENSLOOP VAN EEN BAND1ET In den nacht van Maandag op Dinsdag is te "Hartford, in den Amerikaanschen staat Connecticutt, de misdadiger Gerald Chap man opgehangen. Een paar malen had de terechtstelling moeten worden opgeschort, omdat Chapman of zijn advocaten met z.g. „nieuwe feiten" waren voor den dag gekomen, maar in het eind wren alle middelen om uitstel (en daar- na afstel) van de voltrekking van het dood- vonnis te krijgen uitgeput. Een laatste po- ging was Maandag beproefd, oen Chapman gedurende een half uur voor zijn leven pleit- te tot de Genadecommissie van Connect.cutt. Hij stelde zich daarbn op het standpunt, dat hij onschuldig verooraeeld was. De voorzitter van den Genade-raad zeide echte, in antwoord op Chapman's pleidooi, dat het recht zijn loop moest nemen. Wie is Chapman? Vermoedelijk de zoon van een predikant en een met lof gepromo- veerd student van een der Amerikaansche groote universiteiten (de naam van de uni- versiteit wordt verzwegen.) In 1912 begon hii zijn misdadigmcarri&re, dgsh weed jl apqedig betrapt, gevat en ge- vonnist. Veroordeeld tot tien jaar Sing-Sing (de New Yorksche staatsgevangenis), werd hij in 1919 vrijgelaten op de belofte zich goed te zullen gedragen. Op 24 October 1921 overviel Chapman, die cnderwijl een rooversbende had gevormd, een wagen van de posterijen in Broadway De daders vier in getal ontsnapten met een buit van 1.454 000 dollar in geld, juwee- len en geldswaardige papieren. Chapman was kort daarop in New York, waar hij als een milliardair leefde en per dag 1000 dollar stuksloeg, zonder dat de politie hem herken- de. Zoo keurig en correct gemanierd wist hij zich e gedragen, dat men in hem onmogelijk den vermetelen boef kon vermoeden. Toen de duiten Chapman door de vingers waren geglipt, verliet hij New York, ging naar Niagara Falls en beroofde de American Express Cy, waar hij 70 000 dollar kaopte, ging er nog dienzelfden avond een juweliers- winkel binnen, sloeg den eigenaar bewuste- loos en stad voor 10.000 dollar aan preciosa en ontkwam. Een week later bezocht hij te Fulton in New York een weeden juwelierswin- kel, dien hij met eenf linken buit verliet, en bovendien besial hij op de bru aalste wijze het postkantoor aldaar. Aldus weer in het bezit van middelen van bestaan, vertoonde Chapman zich weer te New York en hervatte daar zijn fuif-bestaan Ditmaal liep hij wel in den kijker. Een man van de politie, die zich ultgaf voor inbreker, wist Chapman's vertrouwen te winnen en doorzocht in diens afwezigheid Chapman's woning. Deze nasporingen leverden voldoen- de aanwezingen, en de dief, inbreker en fal- saris werd geknipt. De 400.000 dollar, in de kainers van Chapman gevonden, de revolvers en de mid delen om valsch bankpapier te maken, waren welsprekend genoeg om Chapman tot 25 jaar veroordeeld te krijgen. In de Atlanta Federal Prison werd Chapman ziek. Met de hulp van een medegevangene wist hij een bewaker te overmannen en na tralies te hebben doorge- veild te ontsnappen. De uitbrekers namen een taxi, gaven den bestuurder 1000 dollar en lieten zich naar Magon, in Georgie, rijden. Maar de chauffeur verried hen, de politie spoorde het huis op, waarin de twee ontsnap ten vertoefden en na een verwoed gevecht werd Chapman, die vijf kogels in het lijf had, overmeesterd. In hetz iekenvertrek was hij een oogenblik alleen met de verpleegster. Hij greep een naald voor het geven van onder huidsche inspuitingen en str.k er het meisje mee, die flauw viel. Dit gaf een zoodanige consternatie, dat Chapman gewond als hij was weer weg kon komen. Ditmaal wercl hij niet gevonden; en gedurende drie jaai bleef hij met succes aan het stelen en roo- ven. Bij een dezer gelegenheden werd een pc - litie-agent te New-Britam in Connecticutt, doodgeschoten. Een der boeven, die daarbij gegrepen werd, zeide dat Chapman het nood- lottige schot had gelost. Er werd een premie van 10.000 gesteld op de inhechtenisne- ming van Chapman. Op 18 Januari ontving de politie een brief van een vrouw, die nioeder moest worden Chapman was de vader, doch hij had gewei- gerd het meisje te trouwen. Om zich te wre- ken verried zij zijn verblijfplaats: een hoeve te Muncie, in den staat Indiana. Daar woon- de Chapman bij een boer, Hance. Ter terecht- zitting werden deze Hance en zijn vrouw on- dervraagd over het doen en laten van Chap man. De inlichtingen, die zij gaven, waren voor den bandiet bezwarend. Een der mak- kers van Chapman, de niet minder dan Chap man zelf beruchte Anderson, vepkeerde in de meening„dat het echtpaar Hance den bandiet had verraden, begaf zich eenigen tijd later naar hun. hoeve en schoot man en vrouw neer Eenige maanden later werd Anderson door de politie gevonden en neergeschoten. Inmiddels was Chapman ter dood veroor deeld en de roover, die over heel wat geld be- schikte, poogde aan de uitvoering van het vonnis te ontkomen door een proces te begin- nen over de vraag, of hij niet eerst zijn 25 jaar van het vorige vonnis moest uitzitten, voor de ophanging aan de orde kon komen. Deze actie leverde natuurlijk niets op. Presi dent Coolidge veranderde het vonnis zooda- nig, dat het aan een terechtstelling buiten Atlanta niet in den weg stond. Toen probeerde Chapman te laten uitmaken, dat de President ftiet het recht had tot een zoodanige vonnis- wenziging. Chapman „gooide" het voor het Opperste Gerechtshof, zonder succes natuur lijk. Toen probeerde hij te laten uitmaken dat het gedinar, 't welk tot de terdoodveroordee ling geleid had, gevoerd was in een verkeer den staat. Maar ook dit gaf enkel uitstel, geen afstel. Toen werd het naar we reeds rneld- den nog eens geprobeerd bij den Genade- raad vm Conpegticyt. 0ok djt hjsiR oiei'. go thans is het vonnis voltrokken. De 250 dollai'. die Chapman restten, nadat hij zijn advoca ten betaald had, liet hij na aan zijn bewaker in de gevangenis, met uizondering van 50 dollar die hij besteinde voor een steun op het graf van zijn trouwen makker in dc misdaad Anderson. HINDENBURG's JUB1LEUM- Bij de vie'ring, gister, van het 60-jarig ju- biieuin in militairen dienst van den Ehnt- schen rijkspresident Hindenburg, waarbij de jubilaris in de uniform van veldmaarschalk gekleed was, heeft paar een Woltf-bericht inc-idt, dc rijksweerminister Gessler een red* gehouden, waarin hij namens de jonge weer- macbt van het rijk den opjperbevelhebber huldigde, wiens leven de belichaming wa» van de hoogste militaire deugden. In zijn antwoord verklaarde Hindenburg met groote voldoening de verzekering ver- nomen te hebben, dat de Rijksweer zich de erfgename gevoelt der hooge" traditie van het oude leger. Gij zu.lt (aldus de rijkspresident) mij, den-oud-soldaat, niet euvel duiden, dat ik'hedeu met deemoedige, smarrtelijke herin- nerihg aan het oude Duitsche leger denk. Het was eeii volksCeger, dat niet alleen zijn doel, het vaderland te beschermen, eervo>! heeft vervuId, maar bovendien een opvoe- dingsinstituut voor ons heele volk was, eat hoogeschool van plichtsveivulling en vader- landsliefde. Wat wij aan het leger verlorett hebben, kunnen wij in zijn vollen omvang eerst thans gevoele'n, nu het er niet meer is. Doordat de nieuwe weermacht vasthoudt aan de groote traditie van ons militair verleden, is ook zij em schat van nationale kr.acht en een waarborg voor de handhaving der solda- teske eigenschappen bij ons volk. Niet op eyu dwaa'spoor gebracht door het lawaai van den tegenwoordigen tijd, zal zij zich alleen laten leicien door to'gewljde vaderlaflds- liefde en door de overttiigirig, dat haar ou- baatzuchtige arbeid voor het Duitsche volk van het allergrootste nut is. Hindenburg'besloot met een hoera op het geliefde, dierbare vaderland. De Britsche ambassadeur te Berlijn heeft den rijkspresident de gelukwenschen van het corps diplomatique met zijn 60-jarig jubi- leum overgebracht. Wolff meldt nog, dat Hindenburg o. a. schriftelijke of telegrafische geCukw-enschen ontving van verschillende leden der voorma- lige vorstenhuizen, van Duitsche legeraau- voerders in den wereldoorlog, van alle Duii- schc landeu, van cle burgemeesters van bijna alle Duitsche groote steden, van leidende p rsonen op alferlei gebied, fractie- en partij- leiders, nuntius Pacelli en de vegeeringen van bijna ?.?le natien ter wereld. KORTE BERICHTEN. Dezer dagen werden te Antwcrpeu twee personen op hcetexdaad betiapt bij een po- ging tot inbraak. Een hunner bleek een Pool te zijn. de ander was generaal geweest in het Russische leger. Dit jaar zal Duitschland op rekening van de schadevergoedingsbetaringen in Ja pan eenige radiostations bouwen tot een waarde van drie mililoen yen. De Britsche regeering heeft besloten niet in te gaan op het voorstel van de Turk- sche regeering den zetel der ambassade van Konsiantionpel naar Angora over te breu- gen. De Britsche regeering zal zich te An gora evenwel laten vertegenwoordigen door een secretaris. Bij Longwv heeft in een hoogoven een ontploffing plaats gehad. Twee "arbeiders werden gedood en een derde ernstig^gewond Op uitnoodiging van de Grieksche re geering zal de secretaris-generaal van den Volkenbond heden naar Grieken'land vertrek- ken. De Beriijnsche magistraat heeft het be- sluit van den gemeenteraad om de Konigs- platz te verdoopen in Platz der Republiek,' goedgekeurd. Voor de Japansche kust zijn tien vis- schersvaartuigen vei-gaan, tm gevolge waar van 80 man worden vermist LTit Huelva (Spanje) wordt gemeld, dat een militair vliegtuig in zee is gevallen. Een der inzittenden .werd gedood, terwijl dn« werden gewond. De Grieksche staatscourant publiceer! een decreet, betreffende de wijziging van zc- kere bepalingen in de grondwet. in welke wijziging hoofdzakelijk gezegd wordt, dat de president steeds de Kamer kan ontbinden. Taltrijke auto-ongelukken zijn Maandag en Dinsdag in Frankrijk gebeurd. In het geheel werden daarbij 10 personen gedood en een veertigtal gewond. In een brief aan zijn vrienden. waarin hertog de Guise de opvolging van Philippe van Orleans aanvaardt, en zijn rechten op den troon van Frankrijk opeiacht, kondigt hij aan, dat hij en zijn zoom in b^lingscimn LRHAARSCHE COURANT KB ii ir Mm

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1