De Lange De Moraaz „Xracht Vlugheid", in d© ,.Harmonte." Radio-Hoekje. ZATERDAG 10 APRIL Moderne Jazz-band. Ill Vrijdag, 9 April. Hilversum, 1050 M. 12 en 7.30. Politiebe- richten. 3.304.30. Uurtje voor woes- en ziekenhuizen door Mevr. Ant. v. Dijk. 7.45 en 10. Persberichten. 8.109.10. Lezing door d[en heer Herman Poort. Onderwerp: Een overzicht der Nederlandsche literatuur van de middeleeuwen tot heden. Het nroza na 1880; Bloei van het realisme (v. Looy, De Meester, Queriido); nieuwe geestelijke waar- den onzer allerjongste literatuur. 9.10. Klas- siek Romantiscji concert, door het versterkte H. D.. O.-orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. Mevr. Rits, sopraan. In het midden van den avond-causerie door G. Baron Tin- dal, over: De jongste bijeenkomst van het office International de Radiophonie en de verrichte arbeid. Daventry, 1800 M. 11.20. Concert door het radiokwartet en solistten (alt, tenor, piano). 12.50. Orgelbespeling. 1.20—2.20. Concert. 4.20. Tijdsein, lezing:Savoy-Hill in olden time#. 4.35. Concert. Kwartet en sopraan. 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Dansmuziek. 7.13. Uittreksel van de radiobladen. 7.20. Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws, causerie: America and the world court. 7.45. Piano- solo's van Brahms. 8.20. Concert em wed- strijd in „Publiek spreken". 8.55. „Wild- flower", comedie met tnuziek. 9.25. Dansmu ziek. 10.20. Tijdsein, weerbericht, nieuws. fLezingFr. Bacon. Concert-Cnez Fyscher. 11.20. Dansmuziek. 12.201.50 v.m. Dans muziek. Parijs, „Radio Paris", 1750 M. 12.50. Con cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05. Nieuws. 5.05. Orkest-concert. 8.35. Engel sche les. 9.05. Concert, a. e. Fransch depar- tement gewijd. Kfinigswusterhausen, 1300 M. 7.50. „Der rose Pilgerfahrt", oratorium van Schumann daarna vioolccmcert A-mol op. 82, Glazou now-orkest en viool. 9.50—11.20. Dans muziek. Brussel, 262 M. 8.20. Orkestconcert. 8.50 Sportcauserie. 9.05. Gramofoonmuziek. 9.30, Dansmuziek. f Monster, 410 M 12.35—1.50. Orkest concert. 3.505.20. Concert. Orkest en P Zander, sopraan. 5.50, 6.20 en 7.20. Lezingen. 7.508.50. Concert door het stedelijk strijk- kwartet. Schumann: Strijkkwartet A-dur op 41 nr. 3.2. Mendelssohm-Bartholdy Strijk kwartet E-mol op. 44, nr. 2.9.05. „Oberon' naar het gedicht van C. M. v. Weber. TOENEMEND AUTOVERKEER IN OROOT-BRITTANNIe. Op het oogenblik zijn er in Gr.-Brittannie 110.000 motorvoertuigen meer dan op het- zelfde tijdstip van het vorige jaar, waarbij de •licences, uitgereikt aan handelsvoertuigen huiten beschouwing zijn gelaten. Volgens de etatistieken van het Departement van Ver- ▼oerwezen, waaraan deze gegevens zijn ont- teend, bedraagt het totaal der ontvangsten roor de rijbewijzen, aan bestuurders van mo- iorvoertuigen uitgereikt van 1 December tot 28 Februari j.L bijna twaalf millioen pd. st., 850.000 pd. st. meer dan verleden iaar. De gemiddelde belasting, betaald door eigenaars van particuliere auto's bedraagt veerCen pd. zeventien sh. Oroot Brittannig neemt thans de derde {flaats in op de lijst der landen, vergeleken ftaar het aantal auto's; de Vereenigde Staten staan op eerste, Canada op de tweede plaats. OUDE ABDY VERBRAND. Dinsdag is te Heverlee bij Leuven een ge- deelte van de beroemde abdij van het park door brand vernield, welke brand aan fcort- sliriting was te wijten. De gebouwen van den ingang, behalve die geliikvloers, waar zich een groote drukkerij pevindt, werden geheel vernield. Deze gebou uwd, terwijl de ab- taat. De aangerichte Wen werden in 1752 dli reeds sedert 1129 scnade is aanzienlijk. i KORTE BERICHTfeN. Met aantal geregistreerde werkloozen In Denemarken is m de afgeloopen week met 1514 tot 64375 gedaald tegen 40.800 in de- self de week van verleden jaar en 87600 in ?W22. Nabi] Pirna in Saksen werd de nieuw benoemde Chileensche consul te Breslau, de heer Mundt, het slachtoffer van een doode- auto-ongeval. Gemengd Nieuws GED. STATEN VAN ZUID-HOLLAND Naar wij vernemen, zegt de Voorwaarts, hebben de rechtsche Statenfracties besloten jdfe vrijgekomen Gedeputeerden-zetel van mr. 'Lknburg aan de linkerzijde te Laten en zullen de rechtsche Statenleden, aangezien de soc.- democraten de sterkste fractie ter linkerzijde Vormen, hun stem uitbrengen op den door de ftoc.-dem. te stellen candidaat. Uitvoering van dit besduit zal dus de verkiezing van Scnaper tot Oedeputeerde tengevolge hebben. DE ENOELSCHE GEZANT IN DEN HAAO. Volgens de Tel. zal de Engelsche gezant bij (Mis Hof, Sir Charles Marling, eerlang blthans nog dit jaar zijn gezantschapspost Den Haag verlaten. DIRECTEUREN VAN ARBEID8- 1 BEURZEN. Btyeengeroepen door en onder voorzitter- schap van den directeur van den Rijksdienst deT werkloosheidsverzekering en arbeidsbe- Oriddeling zijn directeuren van arbeidsbeur- zen Dinsdag in vergadering in het Jaarbeurs- gebouw te Utrecht bijeengekomen. Na een inleiding van den voorzitter kwam als eerste punt vami behandeling ter sprake JSe geldigheidsduur der inschrijving van werk- boekenden. De heer Boezer, directeur der arbeidsbeurs te 's-Gravenhage, bepleitte verlenging van den duur, waartegen anderen rich echter ver- ietten. E>e voorzitter vatte aan het einde der be- sprekingen deze in vijf punten te zamen. Tweede inleider was ae heer van der Steen, directeur van de arbeidsbeurs te Nijmegen, die sprak over de arbeidsbemiddeling voor burgerpersoneel voor het leger em de legerin- richtimgen. Tegen vijf uur werd de goedbezochte ver- gadgriog gesloten, ELEtTRISCHE TREINWAGEN IN BRAND. Qp- de electrische spoorlijn Rotterdam- Den Haag, heeft'gisiteravond omstreeks 6 uur eem omgeval plaats gehad, waarvan de gevolgem gelukkig beperkt zijim gebleven tot materieele schade. Teen d'e trein, die 5.45 uit Rotterdam ver- trok, in voile vaart het station Berkel nader- de, ontstond plotseling kortsluiting op het dak van den motorwagen (een apartement derde klasse). Waarschijimlijk ten gevolge van het breken van een isolator, sloeg dte stroom onder helsch lawaai op de staalmassa van den wagen, met het gevolg, dat zoowel van boven als onder den wagen de vlammen uit- sloegen, en de wagen in minder dan geem tijd iin brand stond. Hoewel slechts het uitwendi- ge van dlen wagen brandde, drongen zware rookwolken naar binnen, waar uit dlen aard der zaa'k eenige paniek ontstond. Allen dron gen naar den uitgang, waar zij echter tot kalmte werden aangespoord, zoodat van ver- dringen van passagiers of iets dergelijks geen sprake was. Een gedeelte dter passagiers wist door de harmonicaverbinding den volgeind'en wagen te bereiken. De overigen sprongen uit den inmiddlels geheel met rook gevulcfen wa gen, toen deze een eindje voorbij station Betkel tot stilstaind was gebracht. Dit tot stilstand bnengen geschieddie lang- zamer dan men wel wenschte; de electrische ranmen toch warem oniklaar, en men was uit- sluitend op de handremmen aangewezani. Toen de passagiers dlen brandenden wagen hadden verlaten stelde het personeel cte beide kleine brandbluschapparaterii, waarover het de beschikking had1, in werking. Deze ver- mochten evenwel weinig tegen de vlammen, die nu hoog oplaaiden. Een der passagiers kwam echter op het idee nadat aamvanke- lijik getracht was met schoppen het vuur te stuiten, van een boer een paar emmers te leenen, en met de hulp zijner medepassagiers werd daarmede met waetr uit dte sloot onder zijn leiding dt brand gebluscht. Het bleek toen, dat zoowel1 in dte zoldering als in den vloer van ddn wagen een groot gat was ge- brand, terwijl het houtwerk overal smeulde. Gedurendte een half uur is de stroom uitge- schakeld geweest tot dat de trein, waarmede het ongeval was gebeurd, op een zijspoor was gebracht. Een volgende trein uit Rotter dam heeft daarop de andtere wageas en cte passagiers van den brandenden wagen naar den Haag gebracht. BABY IN DE KUSSEN'S GESTIKT. Dinsdagavond vond de heer A., uit die Van Hoornestraat te 's-Graveinihage, zijn kindje van zes maancten dood op bed liggen. Het hoofdje lag voorover in de kussens, zoodat met zekerheid kon woiden aangenomen, dat de baby in dte kussens is gestikt. zijn woning te Vaals ging, door den autv overreden en zwaar gewond. De bestuurder, die vermcedciijk dadelijk na het ongeval ge- stopt heeft, liet den ongelukkige echter aan zijn lot over. Eenige uren daarna werd v. G. gevonden door een anderen auto, die hem naar het hospitaa'. te Aken bracht. Hier is hij gistermorgen overleden. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Men veronderstelt, dat de auto uit Heerlen afkomstig is. ONVOORZICHTIGE MOEDER. Te de Wijk had de vrouw van den land- bouwer Flinkert haar kind van negen maan- den in een kinderstoel geplaatst en daaron- der een test met vuur gezet. De stoel is d'aardoor in brand geraakt en toen men het kind er uit haalde, had het zulke ernstige brandwonden bekomen, dat het aan de gevoll gen overleden is. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL NABIJ O'UDENBOSCH. Maandagavond reeds, naar de Telg. meldt te Oudenbosch zekere van W. uit Standaard buiten per fiets over den Gastelschen weg, toen hem een auto passeerde, die een dikkc stofwolk achterliet. Doordat hij hierdoor in het uitzicht belemmerd werd, zag v. W. niet dat een auto uit de richting Oudenbosch in snellle vaart kwam aanrijden. De man botste ertegenaan en kwam ouder den wagen te- recht. Hij werd met verbrijzelden schedel op genomen en in een naburig huis binnenge- dragen. Dr. Huysmans uit Oudenbosch, die spoedig ter plaatse was, gelastte overbren Bij voiuo,'•e deelnamo zai de N.V. „HET SCHOUWTOONEEL" onder auspfcign van hot Alkinaarsch Comite tot het organiseeren van tooneelvoorstellingen, op 23 APRIL a.s. eon tweede voorstelling geven van Pieter IaansEendijk's mBLRXSIiIS IsOUWKW* waarvoor een lijst ter teekening iigt aan „DE HARMONIE" tot en met WOENSDAG 14 APRIL a.s. ©Jken dag van 122 uur. Plaatsen kunnen bij de inteekening worden besproken. PrijzenStalles 2 gld., le Rang I 1.50, 2e Rang f 1.-, 3e Rang f 0.75 verlioogd met st. bel. en Auteursrecht. Plaatsbespreken voor de voorstelling van 19 APRIL op den da°- der voorstellina bij loting zooals gewoonlijk. gmg naar het St. Elisabeth-Gasthuis aldaar Tijdens het vervoer bezweek hij evenwel aan de bekomen verwondingen. De overledene was gehuwd en 52 jaar oud. De marechaussees uit Oudenbosch hebben beslag op den auto gelegd1. ALS WONINGEN TOT WNKELS INGERICHT WORDEN. De minister van Arbeid heeft tot de ge nieentebesturen een aanschrijving gericht van den volgenden inhoud: Wordt een woning, die met rijkspremie vge- bcuwd is, geheel of gedeeltelijk voor een be- drijf in gebruik genomen, b.v tot winkel in- gericht, dan moet in verband met de bepa- lingen van de „premieregeling" in 'srijks kas worden teruggestort de premie of een deel daarvan, evenredig aan de ruimte, die aan de bewoning wordt onttrokken. In verband met moeilijkheden, die bij te- rugvordering zijn ondervonden, noodig ik u uit om tot onttrekking, alsbedoetld, de in ge volge art. 8c der Woningnoodwet noodig. toestemming alleen te verleenen onder voor- waarde, dat (een evenredig deel van) de pre- Oeposito Effecten Credieten ZIJN GEHEUGEN VERLOREN? De vorige week Dinsdag is een zekere De W., zadelmaker te Middelharnis, naar Gou- da vertrokken, ten einde aldaar zak-en, te doen. 's Avonds zou hij weer bij vrouw en kindteren thuis zijn. Hij is echter, naar aan „De Maasbode" wordt gemeld1, niet terugge- keerd en tot op dit oogenblik spoorloos ver- dwenen. Woensdag kreeg zijn vrouw een tele- ram, dat hij de tram in de Rosenstraat te otterdlam gemist had. Em in een brief, wel- (e hij haar Donderdags van uit Utrecht zond (hij was altha-ns aldaar gestempeld) schreef hij, dat hij van zijn fiets gevallen was, zijn loofd erg bezeerd had en nu het huis niet meer kon terugvinden. Zijin schrijven was eenigszins zo-nderling gesteld en wekte bij de familieleden het vermoeden, dat zijn geestver mo-gens in de war zijn. De Rotterdamsche recherche werd met de zaak in kennis gesteld en deze wist reeds spoedig, dat hij gelogeerd had in het ge- leelonthoudershotel aan de Oppert. Toen bleek, dat hij in Utrecht een brief verzonden had, was men ook daar spoedig ingelicht van het feit, dat hij ook diaar in een ge he el onth oud^rsl ogem e n t had vertoefd. lets rijzonders had de hotelier niet aan ham offlt- dekt. Zaterdagmorgen kreeg dte familie weer een eenigszins verward gesteld schrijven van den verdwenene, thans gestempeld te Apeldoorn, waarin hij mededee.de, dat hij nog steeds zijn huis zoekt. De geheele reis schijnt hij ge- daain te hebben per rijwiel, dat hij van huis had meegenomen. Door den val van het rij wiel schijnt dte man een zekere verstapdsver- bijstering bekomen te hebben en dwaalt hij nu reeds dagen door het land. Het is echter vreemd dat men hem inog niet op het spoor is kunnen komen. De groote aogst waarin vrouw en kindteren nu alle da gen wachten op nadere berichten laat zich moeilijik beschrijven. De verdwenene is ge- makkelijk te herkennen aa» een litteeken in het gelaat, hij heeft donker kTullend haar en een bleek gezicht. Een zijner beenen is stijf. AAN DE GEVOLOEN OVEiRLEDEN. Maandagavond omstreeks half twaalf ver- trok uit Vaals een auto met een gezelschap, dat nog tal tamelijk veel aan Bacchus geof- ferd had. Even, buiten het dorp werd de klaemtaker Van G., die van Lemiers naar mie wordt terugbetaald en er op toe te zien, dat de onttrekking niet plaats heeft voordat aan die voorwaarae is voldaan. Omtrent het juiste bedrag der terugstorting ware telkens overleg te plegen met den hoofdinspectcur van de Volkshuisvesting. MISHANDELING. Voor de rechtbank te Maastricht heeft te rechtgestaan de H., bijgenaamd Thiske schoenmaker A. mP e Vloei, thans gcde- tineerd. De tweede beklaagde, zijn broer H. H., „de stomme", zonder bekende woon- plaats, was niet verschenen. Beide beklaag- pen woonden op den Broeksittarderweg. In den Nieuwjaarsnacht, omstreeks half 6en, waren de beide breeders aan de woning van den kippenkoopman Eelen gekomen. Zij bonkten op de deur en toen de vrouw open deed kreeg zij volgens haar getuigenis van den eersten beklaagde een slag met een mes op het hoofd, zogdat zij bloedend verwond werd. Toen kwam de oude Eelen en even later kwamen zijn zoons. Het werd een algemeene vechtpartij, waarbij de oude Eelen- een steek in de borst kreeg, die tot in de longen was doorgedrongen, en een steek in het linkerdij- been, waardoor een slagader was geraakt E. is aan de gevolgen overleden Beklaagde ontkende, ondanks de 13 getui- gen, die alien ongeveer hetzelfde verklaarden dat hij de doodelijke steken heeft toegebracht. Hij gaf een heel ander lezing van het gebeur- de, waar echter geen touw aan vast te knoo pen was. Het O. M., door mr. Koderitsch waargeno- men, was er van overtuigd, dat beide bree ders hun aandeel in deze treurige zaak heb ben gehad. Beiden hebben den ouden Eefien gestoken. Spreker eischte ter zake van mishandeling met doodelijk gevolg tegen A. H. die al 8 jaar gevangenisstraf i heeft ondergaan we- gens doodslag 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf en tegen H. H. 9 maanden ge vangenisstraf, met bevel tot gevangenne- ming. Uitspraak 20 April. HET CONFLICT BIJ ELECTRO-LUX. Gistermorgen is voor den vice-president der rechtbank te Rotterdam, mr. Thomas, een korf (reding gevoerd naar aanleiding van de slaking bij Electrolux. De directie heeft, naar de Voorwaarts be- richt, per procureur mr. Bout een eisch inge steld tegen den hoofdvertegenwoordiger A. F. D. Kannegieter. Deze heeft voor de Elec trolux een showroom met woning aan den Hillevliet en is, evenals de andere personeel- leden, in staking gegaan. De directie eischte thans directe ontruiming van de woning. De gedagvaarde voerde aan dat de Elec trolux geen schade lijdt omdat in den show room een bediende van de directie aanwezig is en alle reizigers op den Linker-Maasoever ontslagen zijn, zoodat de .showroom thans slechts enkel reclame-middel is. De president zeide thans geen uitspraak te zullen doen, doch deze aan te houden tot Donderdagmiddag a.s. DE AANVARING TUSSCHEN H. M.'s „JAVA" EN DE „BONDOWOSO". Op 12 Januari j.l. heeft in de haven van Tandjong Priok een aanvaring plaats ge had tusschen het s.s. „Bondowoso" van den Rotterdamschen Lloyd (Java-Bengalen-lijn) en H. M.'s kruiser „Java". Laatstgenoemd schip voer achteruif de haven in en liep toen op de „Bondowoso", die aan de boeien ge- meerd lag. Beide schepen kregen ernstige averij. Wij vernemen thans, dat de aan de „Bon- dowoso" toegebrachte schade door de Marine aan de reeaerij zal worden vergoed. Omtrent het bedrag, dat de reederij ontvangt, kon de Directie van den Rotterdamschen Lloyd geen inlichtingen verschaffen, daar dit te Batavia wordt vastgesteld. VRAGEN VAN TWEEDE KAMER- LEDEN. Van den heer Braat aan den minister van arbeid, handel en nijverheid: Is het Zijn Excellence bekend: dat de heer A. Spoon, die van 1 Oct. 1924 tot 7 Dec. 1925 als assuradeur aan den Raad van Ar beid te Haarlem werkzaam was, de afreke- ning van zijn productie van vrijwillige ouder- domsverzekering niet kan krijgen; dat hem ook tot op heden daar geen getuig- schrift is verstrekt, en ook geen mededeeflng van de reden van zijn ontslag is gedaan? Is Zijn Excellence bereid, een spoed'ige af- Wikkeling van bovengenoemde zaken te bevor- deren? Van den heer Cramer aan den minister van kolonien: is de regeering bereid aan de Kamer mede te deelen naar aanleiding van het bericht in de Indische bladen, dat de heer Jordaan, resident van Soerabaja, den bestuursdienst zou verlaten in verband met een verschil van inzicht tusschen dezen hoofdambtenaar en de Indische regeering ten aanzien van de hou- d-ing, welke van Overheidswege behoorde te ivorden aangenomen tegenover de stakingsbe- weging in December en Januari j.l. te Soera baja waarin dat meeningsverschil bestaat, en zou de regeering er toe willen ir.edewerken, dat dezen hoofdambtenaar in elk geval geen ontslag worde verleend, plvorens de Kamer de aangelegenheid zal nebben besproken? Van den heer L. L. H. de Visser aan den minister van marine a. i. 1. Is het den minister bekend, dat de com mandant der Stelling Niewediep, vice-admi- raal C. Fock, te Helder, voor een door het Nationaal Arbeid'ssecretariaat, aanvankelijk voor 5 Maart, later voor 19 Maart 1.1. uitge- sehreven openbare vergadering, met den voor zitter van voornoemde vakcentrale, H. Snee- vliet, als spreker, over „Blank en bruin in Indonesie" den toegang aan het marineperso- neel heeft verboden en op 19 Maart voor den ingang der vergaderzaal door het plaatsen van een militaire wacht den toegang yoor marinemannen verhinderde? 2. Is het den minister bekend, dat de vice- admiraal C. Fock zoo ver is gegaan de mili taire leden van het bondsbestuur van den Bond van minder marineperspneel te pressen de voor 5 Maart reeds gehuurde zaal van het bondsgebouw niet beschikbaar te stellen aan het N.A.S., dat deze zaal voor de sub 1 genoem-de vergadering had gehuurd? 3. Is dte minister niet van oordee,l dat door let sub 1 bedoelde optreden van den vice-ad- miraal de r-echten van den marireman wor den aangetast en hij daarmee tot burger van dten tweeden rang wordt gemaakt? 4. Is de minister niet van oordteel, dat in let optreden van deini vice-ad miraal, sub 2 omschreven, gezien moet worden ontoelaat- bare in-menging in de bevoegdheid en zaken der vakorganisatie van het marine personeel 5. Is dte minister bereid zoodanige maatre- gelen te nemen, dat herhaiin-g van het optre den van vice-admiraal C. Fock worde ver- m-eden? Van den heer van Zadelhoff aan den mi nister van oorlog: 1. Is het juist, dat van de 20 dlienstplich- tigen, van wie volgens de memorie van ant- woordl op hoofdstuk VIII onder beroep o-p de bepalingen der Dienstweigeringswet de be- zwaren zijn erkend, omtrent einde Februari nog slechts d-rie waren te werk gesteld1 bij een anderen tak vain Staatsdienst? 2. Is het den minister bekend, dat onder die nog niet te werk gestelden er zich bevin- den, die reeds in December 1924 door de cim-missie zijn gehoord? 3. Wil de minister mededeeleini, hoe het komt, dat de betrokkenen zoo lang moeter wachten eer ze te werk gesteld worden, en is Zijn Excellentie bereid te bevorderen, dat deze dienstweigeraars alien zoo spoedig mo- gelijk worden geplaatst? 4. Zoo ja, kan Zijn Excellence d!an mede- deelen, wanneer dit ongeveer zal zijin- en bij welken tak van Staatsdienst? 5. Is de minister tevens bereid1 te bevorde ren, dat na het verhoor door de commissie van hen, die zich op dte Dienstweigeringswet beroepen, zoo spoedig mogelijk de beslissing word't genomen, en daarmee niet maand-en achtereen, zooals voorgekomen is, gewacht wordt, en dat deze beslissing dan ten spoe- digste aan de betrokkenen wordt mede^e- deeld? KORTE BERICHTEN. Hedenmiddag te ongeveer 3 uur is in het gehucht Roer de kapitale boerderij met stallen van den landbouwer H. Dycks door onbekende oorzaak geheel afgebrand. In een gisteravond gehouden vergade ring van het departement's Gravenhage van de Nederl. Maatschappij voor Nijverheid en Handel is een bespreking over het rapport van de door het bestuur dier, maatschappij benoemde commissie over doelmatig over- heidsbeheer ingeleid door mr. A. C. Josephus Jitta, lid van die commissie. Gistermiddag is te Utrecht de jaarlijk- sche vergaderinp- van de Vereeniging van predikanien in de Gerelormeerde Kerken in Nederland begennen. De vergadering was goed bezocht. Stadsnieiiws HET COMITe TOT BEHOUD VAN ONZE HANDELSSCHOLEN. De heer Johi. C. L. Wijdeman aChief heeft, na ruggespraak met de Kath. Midden- standsvereeniging, besloten niet langer deel uit te maken van het comite tot behoud van onze openbare Handelsscholen. „Ofschoon ik --rschrijft de heer Wijdeman volgaarne, als oprichter en voorstander van degelijk Hande'sonderwijs voor Midden- stands-kinderen zou vvillen ageeren voor behoud van dit onderwijs hier ter plaatse, zie ik mij toch genoodzaakt op princip-ieele gronden, bijzoiider betreffende de co-educa- tie aan deze school, mij als lid uwer commis sie terug te trekken." Het comite heeft thans besloten zoo krachtig mogejijk voor het behoud onzer Handelsscho.cn op te treden. De volgende week zal het bestuur van de Alkmaarsche Vereeniging voor den Handel- drijvenden in Industrieelen Middenstand een openbare vergadering beleggen, waarin de heer Ch. E. H. Boiss-evain uit Amsterdam als spreker zal optreden en de toestand te Alk- maar nader onder het oog zal worden gezieu. De ouders van de leerlingen hebben even- min stil gezeten. Voor zoover zij er wo- nen er velen in de buitengemeenten te be reiken waren, hebben zij zonder uitzondering een adres aan den Raad geteekend, waarin zij op bihoud van de Handelsschool aandrin- gen Wij hopen op een en ander dezer dagen nader terug te komen. DE EERSTE ASPERGES. Gisteren werden op de Alkmaarsche Ex* portveiling de eerste asperges aangevoerd en wel door de heeren G. v. d. Burg, G. Stoel en J. G. Nieuwland te Schoorl en P. v. d. Mo- len te Egmoind-binnen. hte" Jan sen: - Geyw<lt in Hoe? (London Opinioa]

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2