Wekelijksch Overzicht FarljioSa© Caeserieen. REISARTIKELEN Emtehlanfl COMMUNISTISCHE ACHE IN DEN LANDDAG VAN ANHALT. In de'm Lanckiag van Anhalt is het gisteren lot een geweldig tumult gekomen bij de stem ming over een rechtsche motie van wantrou- wen tegen drie ministers. Veertien afgevaar- digden van rechts, de volkische vertegen- woordiger en de beide communisten stemden voor de motfe, welke werdl verworpen. Na de stemming nam een commiunistische afge- vaardigde het woord om een verklaring ai te leggen waarbij hij herhaa.'delijk door den voorzitter tot de orde werd geroepen, die hem ten slotte het woord ontnam. Daarop beklom de andere communistische afgevaardigde het spreekgestoelte en zette de voorlezing van de verklaring voort. Niettegenstaande het her- haaldelijk protest van de voorzitter las hij rustig verder. Deze verklaarde toen de zitting voor gesloteo, waarop de afgevaardigden dfe zaal verlieten De communist werd van de tribune luide toegejuicht; hij bracht een hoch! op het proletariaat uit, hetgeen weer luide bravo's van de tribune uitlokte. De communistische afgevaardigden zetten de In ternationale in, welke dadelijk door de tribu- r.etezoekers werd overgenomen. Ten slotte maakte de politie een einde aan het tooneel. DE PETROLEUM BR AND IN CALIFORNIA De meest rampsoedige brand in de ge- schiedenis van de petroleumindustrie in Cali- fornie woedt, zooals reeds gemeld, in San Luis Obispo. De brand dee'lde zich nog mede aan vier andere ondergrondsche reservoirs, waarvan de twee grootste een capaciteit heb ben van 1.250.000 barrels elk. Zoo zijn naar men schat zes millioen barrels olie verloren gegaan, hetgeen een verlies van 15 millioen dollar beteekent. Naar men aanineemt, heeft een tweetal gd'ijktijdige bliksemstralen een ontploffing in een der beide reservoirs ver- oorzaakt. Honderden werklieden zijn bezig geweest te trachten een dam op te werpen, ten einde osp die wijze de® brand te stuiten, doch deze dam bleek bij een proef onvolddende en de vlammen lekten er gewoon overhcen, waar- d'oor het werkvolk in allerijl in alle richtin- gen wegVluchtte. Daar de brand zich van tank tot tank mededeelt, wordt de toestand steeds erger Ook te Assenheim zijlnt twee tanks van de Union Oil Company tengevolge van het in- slaan van den bliksem in brand geraakt. Anderhalf millioen barrels petroleum zijn ver brand. EEN SPOORWEGONGELUK IN POLEN. Donderdagavond om elf uur is de snel- trein BoekarestWcenen in de nabijheid van Krakau gederailleerd. Het bleek, dat er een paar schroeven van een rail waren losge- maakt Men neemt aan, dait dit met boos op- zet geschied is. Bij het spoorwegongduk kwamen 3 reizigers om het leven, terwijl er 27 werden gewond. De locomotief, de tender en twee wagons stortten van den dijk, de d.erige wagons ontspoorden. EEN FASCISTISCHE UITSPATTING. Het socialistisch Italiaansche Kamerlid Modigliani is dezer dagen door fascistcn mishandeld. Hij was. met zijn gezin, met den- zellden trein naar Napels gekomen, waarmee de oud-secretaris der fascisten Farinacci arri- veerde, die met gejuich door een aantal zwarthemden ontvangen werd. Door de fas cisten herkend, werd Modigliani met stok- ken geslagen en in het gelaat gewond, zoo- dat hij eenige dagen zijn kamer zal rnoeten hpuden. L PLANNEN VOOR EEN ROOD PINKSTEREN. 1 Naar de „Rote Fahne" meedeelt, zal de Rote FronMmpferbund gedurende de Pink- sterdagen te Berlijn een groote massamee- ting houden. Er zullen rtfim 50.000 man uit alle deeien van het rijk naar Berlijn komen. Het blad roept de Berlijnsche communisten op in de geheele stad de roode vlag uit te sfeken en oveTal transparanten en schilden met opschriften dwars over de straat aan te fcrengen. Het moet een „roode Pinksteren" worden. DE FABRIEKSRAMP IN HEIDENAU. Omtrent de ontploffing, die heeft plaats gehad in de cellulosefabriek van de firma Von Hoesch en Co. te Heidenau wordt nog ge meld: Door de ontploffing van een ketel werd een 65 c.M. dikke binnenmuur uit el kaar geslagen. Tengevolge hiervan stortte het binnengedeelte van het groote fabrieks- gebouw in. De beide vleugels van het ge- bouw bleven staan, hoewel ook deze ernstige schade opliepen. De labriek is ,thans een groote rui'ne. Nog voordat de ketel op een grooten atmosferischen druk was gebracht, sprong hij uiteen. Er ontstond geen brand. In totaal werden er 7 personen gedood Het aantal gewonden bedraagt 2. Twee per sonen worden nog vermist en liggen waar- schijnlijk onder de puinhoopen bedolven. De arbeid in de fabriek, die tot cen der grootste Duitsche cellulosefabriek behoorde, moest worden stopgezet. MOORDAANSLAG OP EEN VOLKS- COMMISSARIS. Er heeft een aansla^ plaats gehad op den Vulkscommissaris voor binnenlandsche za- ken, Beloborodof, die medeplichtig is ge weest aan dc vermoording van de tsaren- familie. De dader, een student en zoon van een gewezen huisknecht, is gearresteerd. Beloborodof is aan de schouders gewond. HET PESTGEVAL TE VILVOOLDE Het genrentebestuur van Vilvc-crde (Belgie) deelt aan de Belgische bladen mede, dat zich in die gem^ente geen ceval van pest heeft voorgedaan. De voddenfabriek, waar van sprake was, sfaat niet te Vilvcorde maar te Mechelen bij Vilvoorde en de directeur dier fabriek, die dezer dagen aan pest over- leden zou zijn, is reeds vier maanden gele- len gestorven. GROOTE STEENF ABRIEK" PI I AUGSBURG FOEBRANO Naar gemeld wordt is n-bij A" urg in dc groote stcenfabrick van Uebr. Obermayer ee'n ^eweldige brand uifgebroken, die de ge heele fabriek met machines, ovens, machine- kamers en motorengebouwen verwoest heeft. De brand breidde zich uit tot verschillende in de onmiddellijkc nabijheid gelegen arbeiders- woningen. OPSTAND TE SALONTKI. Uit Athene wordt gemeld, dat Woenscfag- nacht om half twee door twee kanonschoten aan het garnizoen van' Saloniki het teeken voor een opstand is gegeven. Vijfdluizend man verlieten in volledige oorlogsuitrusting en voorzien van acht veld- kanomr.en in twee colonnes de kazernes en trokken naar de strepk van Villa Alalini, waar, zooa'ls bekend, de vroegere Turksche sultan Abdoel Hamid werd' ge'interneerd Hier sloegcg zij hun kamp op. De opstandelingen wordon aangevoerd door kolonel Bacardzis en majoor Karaku- fas, die tot dusverre als de intiemste vrienden van den Griekschen dictator, Pangalos, wer den beschouwd. De opstandelingen hebben aatn den com mandant van het dterde legercorps te &iloni- kj een memorandum dtoen toekomen. Hierin eischen zij, dat Pangalos zal aftrfdian, dat een neutraie regeering zal worden ingesteld en dat nieuwe verkiezingen zullen worden uitgeschreven. Tot na het houden dezer ver kiezingen moet president KondOeriotis in functie blijven. Voorts moet aan alle politie- ke tegenstanders van Pangalos toestemming worden gegeven naar Griekenland terug te keeren, terwijl a'le politieke gevangenen in vrijheid rnoeten worden gesteld. Ten Slotte moet de ipers weder volkomen vrijheid ver- krijgen. Ingeval deze eischen van de hand mochten worden gewezen, dreigen de opstandelingen Saloniki te zullen bombardeeren. De aan Pangalos trouw gebleven troepen zijn tegen de opstandelingen opgeiukt. -De commandant van Saloniki heeft van de mui- ters verlamgd, dat zij zich onvoorwaardelijk zufllen overgeven. Daar deze weigerden hier- aan te volcloen,. werden zij door de regee- ringstroepen omsingeld. Gister is het vuurgevecht tusschen beide partijen begonnen. Uit Monastir wordt voorts gemeld, dat vandaar twee treinen met troepeni in de ricb- ting van Saloniki zijn vertrokken Aan de grens bij Fiorina werden zij evenwel opge- houden. Men neemt aan, dat de Grieksche vloot, die uit den Pireus naar Saloniki is vertrok ken, aan de actie der regeeringstroepen deel- neemt. DE OORLOG IN MAROKKO. DE FRANSCHE SCHULDEN. In den ministerraad verklaarde Peret, dat hij niet voor het einde der aanstaande week naar Londen zal gaan. De minister wacht vermoedelijk op he rapport betreffende de on- derhandelingcn te Washington over de schul- den. DE CRISIS IN DE BRITSCHE MIJN- lNDUSlRIE. De mijnwerkersconfertntie, ofschoon de verwerping aanbevelesd van een verminde- ring van de loonen of van een verlenging van de arbeidstijd, heeft met algemeene stem- men de heele kwestie naar de disaicten verwe- zen. Het besiuur der mijnwerkiersfederatie heeft .ntusschen de eigenaars uitgenoodigd de onderhandelingen te hervatten. Dit beteekent dat de mijnwerkers zich nog nie definitief tegen de voorstellen der werkge- vers hebben uitgesproken, en in vakvereeni- gingskr.ngen leidt men hieruit af, dat zij een conilct wenschen te vermijden. Frank Hodges, de secretaris van het Inter- nationaal Mijnwerkersverbond heeft in een te Nottingham gehouden rede verklaard, dat in- dien degenen, die dc verantwoordelijkheid dragen voor de besprekingen inzakc de kolen- kwest e, ook maar tenigszins bereid zijn zich te voegen naar de harde noodzakelijkheid der ec icmiiche ieuen en wedezijds eenige kleide coacessies docn, bet conflict ongctvvij- ONZE SORTEERING IS DE BESTE HIER TER STEDE. L. FRANKENBERG ALKMAAR. feld kan worden bijgelegd. Naar verluidt is het onwaarschijnlijk dat de premier, ofschoon hij nauwkeurig op de hoogte van den toestand wordt gehouden, tusschenbeiden zal treden zoolang er nog kana op overeenstemming is. NA DEN AANSLAG OP MUSSOLINI. De religieuse plechtigheden ter eere van Mussolini kregen een onverwachten omvang. Geen enkele prelaat onthield zich; kardinalen en vooraanstaade geestelijken namen het ini- tiatief tot het opdragen van missen in de voomaamste steden. In Pisa celebreerde kar- dinaal Maffi een plechtig Te Deum. Trou- wens, er waren pauselijke instructies in dien zin gegeven. Men doet opmerken dat deze manifestaties de definitieve instorting der Volkspartij in Italie schijnen te beduiden. De doker, die miss Gibson in het krankzin- nigengesticht heeft behandeld, waar zij ver- leden jaar twee maanden werd verpleegd na haar poging tot zelfmoord, heeft verklaard, dat zij gedurende dien tijd nooit over poli tiek heeft gesproken. Zij was zeer liefdadig en gaf vooral aan arme vrouwen veel geld weg. Zij had hallucinates en liep dan rond als onder hypnose, met in de verte starende oogen. ONTPLOFFING IN EEN DROOGDOK Bij het verrichten van reparaties in het droogdok te N.-Orleans, aan het Amerikaan- sche tankschip ,,0. T. Waring", waarmede tweehonderd werklieden bezig waren, had een ontploffing plaats. Vijf personen werden gedood en zeven-en-veertig gewond. HET PROCES KUTISKER. Op 12 dezer vangt voor de groote Schepe- nenrechtbank te Berlijn, het proces tegen I wan Kutisker c.s. aan. Er zijn elf beklaag den gedagvaard. Indien Kutisker's gezondheidstoestand het onmogelijk mocht maken voor de Rechtbank te verschijnen, zal het proces tegen hem van de andere zaken worden afgescheiden. EEN MASSA-DOODVONNIS TE MINSK. Naar uit Minsk wordt gemeld, zijn door de districtsrechtbank te Monilef (Rusland) 46 leden van een Oekrainsche contra-revolution- naireg roep ter dood veroordeeld. De leden van deze groep voerden sin^s 1921 een verbitterden strijd tegen de Sovjet- autoriteiten in de Oekraine, en hebben in to taal veertig Sovjet-commissarissen vermoord SCHIPBREUK VAN EEN ROBBEN- VAARDER. Uft St. John (New Found'land) wordt d.d. gister gemeld: Een robbenvaarder, die voor '.en tweeden tocht naar de ijsvelden vcrtrok, is ernstig beschadigd, hetzij'door brand of door ontploffing. De geheele bemanning, bestaande uit 100 man, bevindt zich^thans op de ijsschotsen, waar zij de aankouTst van een hulpstoomboot vcrwachten, die onmid- dellijk is afgezonden. Bijzonderheden ont- brcken nog. Gomensd Nieuws. UIT DE OMGEVING VAN DEN EX-KEIZER. Deze week was er op Huize Doorn een ongewone drukte waar te nemen. De beide cudste kindercn van de geinalin des ex-kei- zer.. werden door pastor Hcrbst uit den Haag aangenonien. Bij deze gelegenheid kregen alle onderge- schikten, ook de lesse werklieden aan den verbouw van het kasteel, versnaperingen uit dc Landan van den gewezen keizer. Dc verboijwing betreft het in orde maken van eenige verctekken van oudergescliikten voor de prinsen en prins.sscn Schoenaich Carolath, die tot dusver in de „orangerie" waren ondergebracht. Dit personeel wordt nu in het z.g. Dienstgebouw gehuisvest. Deze verbouwing wijst er op, dat tie „ver- huizing" nog niet urgent is. leder jaar valt het op, dat het „Slot Doom" van buitenaf op verscnillcnde pliaatsen betcr te zien komt als gevolg van de bekende zagcrij des ex-keizcrs. Sedert eenige woken is men er gelukkig in geslaagd een nieuw operatieterrein ter be- schikkiiig te hebben gekregen in het landgoed Maarn Frier en n: or gen gaat de ek-keizer daar zijn cchtenduren aan de bekende zaag- gymnastiek wijden. KORTE BERICHTEN. Tc Musselkanaal is Donderdag de 66- jarige G. S. van een zolder gevallen; hij was dadeliik dood. De tweedaagsehe Paaschconfprentie van de groep ciassici in het Genootschap van lee rare n aan Nederlandsche Gymnasia en Lvcea is goed geslaagd. Toen Woensdagoch- tend kwart voor elf in een der zalen van het Universiteitsgebouw te Utrecht pi of. dr. H. Bolkesfein zijn eerste lezing over Theophras- tus' Deisidaimonia begon, waren bijna alle 59 deelnemers aanwezig. Te Haarlem is Donderdagavond een ver gadering van genoodigden gehouden om te "eraken tot oprichting van een afdeeling Haarlem en omstreken van het nationale co mity van actie tot wijziging van het verdrag met Belgie. Reeds had zich een voorloopig ccmite gevormd met A. H. baron van Hardcn- broek als voorzitter en jhr. J. C. Mollerus als secretaris. VOOR EEN VENSTERTJE. Al sinds langen tijd had ik eens willen ver- tellen van een venstertje, dat ik ontdekt heb in Parijs. En steeds stelde ik het uit er is immers altijd zoo veel interessants te zien en te beleven in Parijs! Maar nu ik eenige dagen geleden, rustig gezeten voor dat ven stertje, den heelen Mi-Caremc-optocht (die overigens een tegenvalier was) langs mij heen zien trekken, terwijl een paar meters beneden mij op de Place de l'Opera duizen- den en dtuzenden toeschouwers al sinds uren stjjf iegea elkaaur aanjgedrukt je wacbtea stonden, vermoeidheid en menschenluchtjes trotseerend, en steeds stijver aaneengedrukt werden naarmate de menschenmenigte aan- groeide, en bovendien telkens nog te verduren hadden een opduwing achteruit, veroorzaakt door de paardenlijven der bereden politie nu is mijn dankbaarheid voor dat venster tje zoo groot, dat ik er u dadelijk nu van ver- ellen wil, op gevaar af daar zelf bij een vol- gende gelegenheid geen plaats meer te zul len vindeji. Want, ik weet zeker, zoo gauw u in Parijs komt, zal een uwer eerste daden zijn, een tijdje te gaan vertoeven voor dat venstertje, dat een prachtuitzicht geeft over de heele Palace de l'Opera, en verder nog. Het is het venstertje, het eenige venstertje van een klein cafe-zaaltje. Een cafe-zaaltje op de eerste verdieping van een debit de ta- bac u weet wel, zoo'n echt Fransch tabaks winkeltje, waar regie-tabak, sigaren en siga- retten, regie-lucifers en postzegels verkocht worden; en dat meteen een soort kroegje is, waar behalve croissants, sandwiches, koffie. thee en chocolade ook alle mogelijke aperatifs en likcurs te krijgen zijn. Alles tegen heel la gen prijs, wanneer je staande voor de toon- bank, consumeeren wilt. In het kroegje zelf is trouwens niet bens gelegenheid tot zitten, om de eenvoudige reden dat daar voor s:oelen geen plaats is, het is er te klein! Een stuk of acht menschen op z'n allermedst kunnen er met moeite tegelijk een staanplaats vinden Wie er op gesteld is te zitten, en geneigd dan ook wat meer voor zijn consumptie te be talen, kan achter in het winkeltje een hee> smal, donker wenteltrapje opgaande, en staat dan na een paar kronkelingen opwaarts voor een deur, die toegang geeft tot het boven- zaaltje het bovenzaaltje, waar het bewus te venstertje is. Het eerste wat je doet, als je binnenkomt, is regelrecht naar dat ven stertje toeloopen, en heerlijk verrast te blij ven stilstaan voor het groote Opera-plein, dat in zijn gansche uitgestrektheid en me! al zijn drukte van voetgangers, autcbussen, taxi's, verkeersagenten en metro-ingang voor u ligt. Met goed weer (en bijna altijd is het weer in Parijs daarvoor goed genoeg) duwt ge het venstertje open, naar links en naar rechts; ge installeert u op een stoel voor het open raam, en ge hebt een loge-plaats, neen een baignoire-plaats, zoo heerlijk als ge u maar denken kunt, om even beneden u een der drukste centra van het Parijsche leven gade te slaan. Rechts van u de Opera, met zijn indruk- wekkenden gevel, zijn fraaie brecde trappen, en's avonds zijn beroemde violet-rcse verlich- ting. Rechts voor u uit de metro-ingang, die ga- pende muil. die zonder ophouden voetgan gers naar binnen slokt, en voetgangers weer uitstoot ook. lets meer haar rechts de halte der talrijke autcbussen. die de Place de l'Opera aandoen, en de steeds- dichte groep reizigers, die ieder op hun eigen bus te wachten staan, of die zich haasten om aan den paal met cijferblok- jes zich van een volgnummer te vei'zekeren en dan nog meet men zooveel bussen met het bordje „complet" voorzien langs zich heen laten rijden, voor men eindelijk met zijn volgnummer dan toch 66k cen recht op een plaatsje krijgt, wie het cerst komt, het eerst maaldat is nu eenmaal zoo en wie dan ook geen zin of tijd heeft om lang te wachten, neemt de moeite cen paar haltes terug te loopen, tot in 'n straat achter de Opera, waar eenige bussen hun aanvangspunt hebben, er waar het in ieder geval amid veel minder druk is dan op de Place de 1 Opera zelf. Over de heele Place rollen onophoudelijk de taxi's af en aan, heen en weer. Particuliere auto's ook, en groote Cook-auto's, cn gezel- schap-auto's van andere ondernemers ook, vooral op een dag, dat er rennen zijn in Auteuil, St. Cloud of Longchamp. It roepen hun bestemming af, hun prijzen, en pikkeo hier een passagier op, daar een passagier op uit de menigte net zoo lang tot de wagens vol zijn of toch in ieder geval z6o bezet, dat de rit een flinke winst kan opbrengen. Heelemaal aan den overkant, voor ons, de zijkant van het Cafe de la Paix het voile terras met zijn ontelbare taleltjes en stoclen. en zijn clienten van zoo verschillende natio- naliteit! Hebt ge een binocle bij u bezie dan al die verschillende types' van wat dichterbij, en rnaak volkeren- en andere stu dies! Ge behoeft u volstrckt niet te genee* ren om uw binocle te gebruiken in dat kleine zaaltje. Ge zit er heelemaal alleen, of tocli zoo goed als. Er zit mogelijk nog iemand een krant te lezen of een brief te schrijven. Er zit ten een paar menschen te kaarten. En al die menschen hebben het veel te druk met zich* zelf en elkaar, om aan u ook maar eenige aandacht te schenken! gebruik dus gerust uw tooneelkijker! daarvoor zit ge dan toch in een baignoire! Links het kruispunt van dc Place dc l'Ope ra en de Avenue de l'Opera met de groote boulevards. Daar, waar de verkecrs-agent te paard zijn witten knuppel zwaait. Waar aan de twee hooge verkeers-palen de roodc liclit- jes aan- en uitgaan, en waar het schclle ver- keersbelletje rinkelt, dat telkens plotseling het verkeer stop zet in een richting, teneinele de passage voor de andere riching vrij te laten. Een kort oogenblik slechts duurt het stoppen. maar in dat korte oogenblik hoopt zich ach ter elkaar op een heel blok van voetgangers, taxi's en autobussen, die alien wachten rnoe ten op het sein op hun beurt te mogen over- steken. Daarachter tot zoo ver als ge niet meer on- derscheiden kunt de prachtige, breede, royale Avenue de l'Opera met zijn gekriocl var. auto's en voetgangers en zijn groote gcbou wen, banken, restaurants, cafe's, magazij- nen. aan weerszijden. Links voor u ziet ge met uw tooneelkijker de heele rue de la Paix af de beroemde. riikste, fraaiste winkelstraat van Parijs waar vrouwenkleeren, mode-artikelen, juwee- len en parfums tot ongeloflijke schoonhcden uitgestald liggen en tot ongeloofiijkc prij zen te koop worden aangeboden! En vanachter uw open venstertje geniet ge in gedachten reeds van al het schoons dat ge •straks van dichterbij beschouwen gaat. Maar voor ge toegeeft aan dat verlanger naar meer direct contact met Parijs, met zijn straten, zijn menschen, zijn verkeer blijft ge toch nog even nadroomen voor het ven stertje, laat gc nog even op u inwerken in zijn geheel dit beeld van grootestads-leven bij uitnemendheid en ge zult het met mij eens zijn al zoudt ge na uw bezoek aan dit kleine zaaltje ook onmiddellijk weer naar Holland terug rnoeten, zonder schaamte, en zonder snoeven zoudt ge bij uw thuiskomst kunnen zeggen: „Ik heb Parijs gezien!" M DE ROVANNO. van ter Amsterdamjohe learze qenoteerde foadsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbonwcrediet. loon/,, 10 bv« 1031/,, 101»/, 99*/, 93*1$ 147* 9 Uit Rabat wordt aan de bladen gemeld, dat aanvullingstroepen BabasjTCait hebbet) her» overd, waar de Riffijnen vasten voet hadden gekregen, en zich vereenigd hebben met andere troepen die uit het gebied van Taza kwamen. OM DE BIERBELASTING IN DUITSCHLAND. Dc Duitsche regeering heeft in verband met het verzet der commissie voor de verpande rijksdnkomsten tegen het uitstel der inwerking» treding van de verhoogde bierbelasting tot 1 October a.s. zich tot het Hof van Arbitrage in Den Haag gewend, met het verzoek v66r 30 Juni een neutralcn arbiter aan te wijzen, ten einde te beslissen over de vraag, of het verzet der commissie al dan niet gerechtvaardigd is. HET AFTREDEN VAN MALVY. Het ontslag van Malvy wordt niet langcr met het voorwendsel van gezondheidsredenen ge« motiveerd en komt dan ook voor uit politieke overwegingen. Volgens het Hbld. is het de bc« doeling te trachten tegenover de geblcken bub tengewone vijandigheid der rechtsche oppositic een deel daarvan te ontwapenen. Waarschijn* lijk om het kabinet mter succes te bezorgen en den indruk te wekken als ging dit vcrtrek van Malvy gepaard met een wijziging der politiek van het kabinet in mecr gematigden zin, wordt van radicale zijdc beveerd, dat Malvy gedeeb telijk ook heengaat, omdat hij zich met dc poli* tiek van het ministerie niet geheel kan vereeni gen. Hoe dit zij, men betwijfelt in Kamerkrin« gen algemeen of dit vcrtrek van Malvy, wiens relaties met Spanje waarschijnlijk voor de han» gende belangrijke besprekingen met Madrid over de houding in Marokko zullen worden .aangewend, wel het gcwenschte resultant zal hebben. omdat het radicale element toch evcn» zeer in het kabinet aanwezig blijft. De rechtsche pcrs ziet in het ontslag van Malvy, waartoe zeker niet zondcr overleg met Herriot is beslotcn, cen radicale manoeuvre, omdat men in het kartel zou vcrwachten, dat het 't kabinet stemmen links zou doen vcrlie< zen zonder er rechts tc winnen. Zoodoende zou een spoedige komst van het nieuwe mis nisteriesHcrriot, dat men links voorbereidt, be® vordcrd worden. Wat hiervan nu aan zij, zeker is dat wijzigingcn van een zoo zwak geheel, als het laatste haastig incengezctte ministcrie« Briand vormt, altijd hedcnkclijk zijn en dat het aan nietwe nanvallen in dc4 Kamer wel eens zeer weinig weerstand zou kunncn bieden. Tc Westendorp, gem. Wisch (Geld.) is Wocnsdagmiddag de boerderij de Kcttekr van den Ipandbouwecr B. Tuenter geheel afge= brand. Dc inbocdcl is verloren gegaan; een kalf is in dc vlammen omgekomen. Automobiliste, die een wielrijder omver heeft gereden: Dat was niet mijn schuld; ik stak m'n hand uit. Galant fietser: Zeker mevrouw, maar uw handje was noo klein, dat ik het niet zag. (London Opinion) FONUSEN. o April April 8 April j 9 April j 6 6 4^ 4 6 6 6 obi. N.W.S. 1000 idem f 1000 idem 1000 idem 1000 idem f 1000 O.dnd. f 1000 idem 1000 idem 100 5Yi idem 1000 5 idem 1000 Koloniale Bank Ned. Ind Hand Bank Neil. Handel Maatij. Philip Gloeilamp Anaconda Comm. Studebaker Comm. Steel Cult. Mij Vorstcnl. Handelsvcr. A'dam Javasche Cult. Dordtschc- Petr. cew. Gecons. Holl. Olie Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Schcepv. L'nie Stoomvaart Mij. Ncdcrland Deli Tata\da Tab. Deli Maatij Senembah 5 obi. Holl. Spoor '15/ 23 5 obi. Staatsspoor '15/'25 South. Pacific Union Pacific Prolongatie Exdividcnd, - 1922 1923 '18 '17 '16 19 '22 '23 '21 D 17 l0-sg lu3u, 9'Vi 101 i,t 4l e 1047-8 10 i/4 101 J/, 193Vi lro 148 394lA 54 121 i <2at 61- ;43 371 1 c3 389 360 338 33 ]-, 48 120 167 170 419 384 4S4 100UA, 101J/1S 14: 3Vi 1001/8 lOil,, U 1 1'4 1 9 95»A 1011/4 1 041S/j8 102:/, 1 1011, 19t 1 Os/, 1 1 376 901/4 54 124 lit I 17i> K6421/, 343 370 ls3 392V* 35/ I 3331/4 36 4 4/8/4 1191/s 1C9 170 415 379 475 V* 100u/,# 1017, 149i/b 27/, 1061/, 1031/, in is/, 9,n/u 95s/, 10'>/4 104 10411/,, 101 1961/, 53i/, 124 1701/, 642 330 373 183 3951/, 3b3 334 363 47 120 169 170 414*/, 3801It 479 1007/, 1401/4 211$ 10"/;. 104 1041/4 102i„ 101 196'/, 159 V* 143i/i* 313 89 53 V* 120 V," 171 is/,, 651«, 336 3731A I ls3 3937^1 365 331 3541/4 48 120 1691/* 172 418 V* 3821/, 479s/, lOOM/u

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 11