IWaTlAs5 Mode Show firma B. W. G. Lienesch. met GflfcCleflMl Nedeil. Vereen. v, Huisvrouwen. Radlo-Hoebje. UITKWIPPEW EH BEWAREM 1 Inzenders van 250 Sterretjes Marktberichten Stadsnieuws. Woensdag 14 April, 's avonds 8 uur in ,,'t Gulden Vlies", Koorstraat, Het handels^choolonderwijs. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis dat zij bij hun besluit van heden vergun- ning hebben verleend aan den heer J. H. B. Stikvoort aldaar, tot hot uit- breiden van een kuiperij, door het bijplaatsien van een electromotor van 5 P.K., clienende tot het drijven van een vandiktebank, in het perceel Achterdam nr. 8. Alkmaar, 10 April 1920. Burgemeester en Wethouders voomoemd, WENDELAAR, Burgemeester, A. KOELMA, Secretaris. f HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen {er algemeene ken- nis dat zif bij hun besluit van heden vergun- ning hebben verleend aan den heer J. Schuur- roan tot het oprichten van een koeicbakkerij waarin goplaatst zal worden een gasoven in het perceetl Ropjeskuil nr. 66, kadastraal in deze gemeente bekend onder sectie E. nr. 180l Alfanastr, 9 AprH 1926. V Burgemeester en Wethouders voomoemd, WENDELAAR, Burgemeester, A. KOELMA, Secretaris. 1 Dinsdag, 13 April. Hilversutn H D.O., 1050 M. 12.— en 7.30 Engelache les door den heer Fred Fry. 8. en 10.— Peraberichten. 8.10 R.K. Radio-Om- KHJp. Mej. Tine Moes, concertzangeres te ^Haarlem, de heer C. J. G. Struycken, voor- Jritter van den Hanzebond van R.K. Ver. van den Handeldrijvenden Middenstand te Den Haag en het H. D. O.-orkest, onder leiding i*an rr. Lujpgens. 1. Ouverture Weihe des Viauses, Beethoven (orkest). 2. Aria der Su- *anna uit Figaro's Hochzeit, Mozart. 3. Pa- raria id. 4. Largo uit de Klaviersonate op. Beethoven. 5. Spreker de heer C. J. G. aycken. 6. Le reve du Printannier, Rubin- 7. Aria der Penelope, Bruch. 2. Me- lie „Pensee d'automne", Massenet. 9. Aria hit de opera Manfred, Reinecke. 10. Le soir toelodie, Thomas. 'Daventry, 1600 M. 11.20—1.20 Concert door het radiokwartet en solisten (contra alt, lienor, viool). 1.202.20 Tijdsein, lunchmu- iiek. 4.20 Tijdsein, lezing: Suggestions in *duca*on of small children. 4.35 Orkestcon- £ert 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht nieuws. Fransche lezing. 7.45 Pianosonates van Haydn 8.Lezing: To Canterbury with Chaucer. 8.20 De Beanos concert party 9.05 Causerie: From my window. 9.10 De Beanos concert party. 9 20 Orkest v. hotel Majestic Collier, bariton. 10.20 Weerbericht, and the ordinary Dansmuziek v. hotel .etropole. Parijs ,J^adio-Parts", 1750 M. 12.50 Con cert Luden Paris (piano, viool, cello). 2.05 KHeirwabetichten. 5.05 Solisten-concert. 8.35 Engclsche les. 9.05 Concert. I KOrdgswusterhausen, 1300 M. 7 20 gSchwarzschwanenreich", in 3 acten van S. Wagner. Daama nieuwsberichten. 9.50 14.20 Dansmuziek. Brussel, 262 M. 5.20 Orkestconcert. 8 20 alaconoert. Melle. M. Frederic, zang. 8 50 eng. 9.08 Hervatting van het concert. i.20 Nieuwsberichten. MUnstir, 410 M. 12.35—1.50 Zither-con- ttrt. 3.204 50 Romantische liederen. Voc ncert. 5.20, 5 50, 6.20 en 6.50 Lezingen. 159 Svmphonieconcert, door versterkt or- Werken van Mendelssohn, Lachner en aikowsky lezing: Music ier. 10.50—12.20 I Men schrijft ons: Misschien vindt U het interessant om voor "de radioliefhebbers en luisteraars te vermel- i, dat Maandagavond (heden) zij in de ge- heid zijn om onzen oud-stadgenoot Ant. nmaker met zijn quartet bestaande uit professor- virtuozen te hooren spelen. Het zal teker niet minder interessant zijn de werken te vermelden die zij spelen (zie programma #adio-M fluster) As bijzonderhefd van het groote genie van tfezen violist vermeld ik, dat hlj reeds op 13- jterlgen leeftijd tijdens een buitengewoon hof- Concert, aangeboden door H. M. Koningin- loeder en eerste soloviolist die ongesteld was tvoorbereid roemrijk vcrving en reeds op 21- ?en leeftijd dirigent van het resideniie-or- te Kopenhagen was. DE OVE'RSTROOM ING VAhJ D'E TIGRIS. .Ttengevotge van de overstrooming van die Tigris zijn totnogtoe zestig huizetra ingestort 35 persooen verdlronken. Het water is in i kazermes buiten de Noorderpoort van Bag- id dborgedroogen. De doorbraak van den Tlgrisdijk ge- Khiedde des middags op nog geen mijl af- stands van de stack Het water berei'kte die inaximale hoogte van 1923, toem biina 500 tferk. nrfjlen land overetroomden. De dames der kominiklijlke familie zijn in allerijl uit het palels nalcr de woning van dten minister van 'oorlog overgebracht De schoone tuinen random het paleis zijn een tooneel van ver- woesting. De palmlboomen zijn omringd met fcfcukken huisraad. Km- geknipt uit de achterzgde der fw CMbfgf Kwatta Reep-etiketten ontvangen gratis en franco 1 PRIMA VERZILVERD VULPOTLOOD merk Marquise". Het beste Fransche Vulpotlood, winkglwaarde f 3.- Oeze reclame loopf lot I Augustus 8926. Inzendingen met opgaaf van juist adres aan KWATTA - BREDA. Afdeeling RECLAME. KWATTA SOLDAATJES blijven ALTIJD geidig. AMSTERDAMSCHE AARD- APPELENMARKT. AMSTERDAM, 12 April. De prijzen war ren heden onveranderd. Aanvoer 1 lading (850 H.L.) AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 12 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 531 vette koeien le kw. 1.14—/ 1.22; 2e kw. 11.14; 3e kw. 0.801; mindere soorten 7080 ct. per K.G. slachtgewicht; 140 melk- en kalfkoeien 250550 per sink; 106 vette kalveren 2e kw. 0.851 3e kw. 0.700.85 per K.G. levend gew. 160 nuchtere kalveren 8—/ K per stuk; 90 schapen 42—/ 52 per stuk; 680 varkens Holl. le kw. 1.03—/ 1.04; 2e kw. 1.021.03 per K.G. slachtgew. en- kele boven noteering; vette varkens 0.97 1.01 per K.G.; 78 paarden 150—/ 300 per stuk. BURGERLIJKE STANID. GEBOREN Clasina Maria, d. van Petrus Jozef Louter en Klazina Dekker. Wouter Maria, z. van Johannes Bruinenberg en Geertje Tol. Joseph Jacobus, z. van Joseph Jacobus Boers en Alida Bodde. Berend Bernard, z. van Roelof Jacob Schierbeek en Catharina Gesina Blomsma. Nicolaas Petrus, z. van Willcm Frans Karel de Wild en Catharina Maria Groen. Theodora Anna, d. van Jan Koo- ger en Neeltje Sija Hartenberg. OVERLEDEN: Maria Catharina Klaver, 13 jaar. Jantje Addenga, wed. van Eelderik Jan Penaat, 83 jaar. VOOR BEHOUD VAN DE TRAM. Het comite voor behoud1 van de tram dee It ons mede, dat voor de voorstanders thans ook nog een lijst ter teekening is gelegd bij den heer J. Roos Az., sigarenmagazijn aan de Laat, hoek Hofstraat. EERVOL ONTSLAG. De burgemeester verleende aan den heer A. J. Mulder op zijn verzoek, eervol ontslag als lid1 der Bioscoopcommissie alhier, onder dankbetuiging voor de alszoodaiodg bewezen diensten. MODE-SHOW. De afdeeling Alkmaar van de Nederland- sche Vereeniging voor Huisvrouwen organi- seert Woensdagavond in „'t Gulden Vlies" 'n gezellige biieenkomst met een daaraan ver- bonden modeshow van de firma B. W. G. Lienesch. De firma engageerde voor dit doel een drietal mannequins. Wie de vorige mode- show van de afdeeling bijwoonde weet, dat de firma Lienesch op een dergelijke show iets goeds weet te brengen. Het zal de afdee ling, ook om hetgeen verder wordt geboden, dien avond stellig niet aan belangstelling ontbreken. SCHIETVEREENIGING NIMROD Gisteravond had op de bovenzaal van het hotel „Het Wapen van Heemskerk", van den heer Th. van Gijzen aan de Breedstraat de uitreiking plaats van de prijzen bij de onder linge wedstrijden in de afgeloopen winter- maanden behaald. Met een toepasselijk woord overhandigde de heer A. J. A. Gene- faas aan elk der winnaars den door hem ge- wonnen prijs. De uitslag was als volgt: Marga, le Prijs Th. v. Gijzen; 2e prijs J Vogelpoel; 3. A. J. A. Genefaas; 4. J. Doe- schot; 5. A. Boersen. Klasse B 1. J. van Dam; 2. P. Bakker. Buks. 1. Th. van Gijzen; 2. A. J. A. Ge nefaas; 3. J. Doeschot; 4. J. v. Lieshout; 5. J. van Dam. Extra prijs voor hoogst aantal geschoten cartons, zilveren medaille, J. van Doeschot Verstrooide vader ,wien 'feezegd is, baby aan te kleeden en bond mee te op de wandeling. (Judge) Een gelukkig gekozen slotnummer. Het viel ons op, dat de heer van der Tor- ren bij geen enkeie oefening medewerkte. O. i. had dit todh het gehalte van enkeie numimers kunmen verbeteren en bovendien zou zijn voorgaao een prikkel voor ancteren beteekend hebben. Misschien dlat die leider een volgenden keer wel wil medewerken? Wij zijn het volkomen eens met den heer Wijdeman toen deze opmerkte (zie boven) dat de vereeniging nog heel wat heeren- krachten kan gebruiken. Het was een heel klein groepje, dat medewerkte. De lichfeffecten gaven aan verschillende nummens bekoring. Speciaal bij lichte costuums bracht het een prettige afwissedimg. Het ball, -waarbij gemusiceerd werd door een jazz-band, trok veel liefhebbers. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 7.15 uur licht op. Voor rij- en andere voertulgen een half uur later. DE MOLLEBOONEN. Men schrijft one: De vergoaderen, dei de Grfinnegers in Alkmoar en omgeven Zoaterdagoavend hol- len hebben in't hotel't Woapen van Heems kerk, was de leste in dit seizoen. Mcar of't ook de beste west het, is muilek te zeggtn, want d'r wazzen al weer nait veul menscnen, en doarom was 't ook nait zoo gezellig as dat we 't wel es had hebben op een ver goaderen van de Molleboonen. En toch har't zoo mooi wezen kend, want d'r was een rasechte Gr3nneger as spreker, meneer Van Deest uut Appingedam, in de veenkolonies welbekend, omdat hai doar- joaren woond het. Hai het zien noam as spreker in de Gron- neger toal ook hier in Alkmoar weer hoog I Na de prijsuitreiking bleven de leden met I hun dames nog geruimen tijd gezellig bij- een. UITVOERING „KRACHT EN VLUGHEID". Zaterdagavond gaf de gymnastiekvereeni- ging „Kracht en Vlugheid" in de Harmonie een uitvoering. De belangstelling was vol- doende. De heer Wijdeman sprak na de opmarscli der executanten een openingswoord, waarin hij o. m. de hoop uitsprak, dat de vereeniging na haar eerste 50 jaren nog heel lang haar banier zal blijven volgen, daar waar de gym- nastiek hoogtij viert. Spr. heeft zelf 40 ja ren medegeloopen en uitte den wensh, dat dit ook geschiedt door vele jongelui. Vervolgens herinnerde spr. aan het vertrek van den vroegeren directeur door drukke werkzaamheden. De vereeniging is zoo ge lukkig geweest een tweetal pas gepromo veerde krachten aan zich te verbinden, n.l. meh A. J C. van Heuveln en den heer F. v. d. Torren. Tot zijn spijt en mede tot spijt van de geheele club moest spr. echter mtde- deelen, dat mej. van Heuveln de vereeniging weer gaat verlaten door hare benoeming te Amsterdani. Spr. wijdde enkeie waardeerende woorden aan den rhythmischen cursus, die voortgezet zal worden, en eindigde met de aanwezige jonge nxannen op te wekken in grooten ge- tale lid te worden van „Kracht en Vlug heid". Het gymnastiek-programma werd geopend met een dansje door jemgens en meisjes der eerste afdeeling. Aardig. Stok-oefeningen voor meisjes van de derde alfdeeling volgden. Daar zat wel regelmaat in. Het nummer paard- en bok-springen door de tweede jongensafdeeling gaf weinig nxoois te zien. Hooggespannen waren de verwachtingen voor No. 5: OefeHingen in ,,'t voortbewegcr. voor dames". Nieuwe richting stond er tus- schen haakjes achter. Mooi was het nu juist niet. Enkeie dames demonstreerden stijl en gratie. Deze nieuwe richting eischt bijzon- der veel dfefening wil de uitvoering voldoen N u voldeed zij nog niet. Jongens van de eerste afdeeling gaven vrije oefeningen te zien, die opmerkelijk vele ma- len aanleiding gaven tot het maken van fou- ten. Staai-oefeningen werden gegeven door heere nen adspirant-leden. Meisjes van d tweede afdeeling werkten aan de brug. De damewfdeelingen gaven knots-oefeningen, die aanvankelijk mislukten, doch later wat befer gingen. Waarschijnlijk had ook d muziek (piano) schuld aan het mislukken. Meisjes van de eerste afdeeling voerden enkeie zangspelletjes uit. Na de pauze demonstreerde de tweede af deeling meisjes vrije oefeningen naar Zweed- sche wijze. De heeren afdcelmg gaf hoogrek nunxmers. De dames-afdeding vertoonde vrije oefeningen, wederom naar de „nieuwe rich ting". Deze waren beter geslaagd dan- het bovengenoemde nieuwe richting-nummer. Speciaal de voorste dames van de eerste en tweede rij links gaven goed werk te zien. Spel, ringen. brug enz. door diverse afdee- lingen volgden. De vrije oefeningen, door senioroni uttge- voerd, brachten groote vroolijkheid teweeg. De dames van „K. en V.''gaven ten slotte enkeie dansen te zien in Tyroler-costuum. hollen, eernst en gekhaid, versies en aander waark, overai wuir met groode aandacht noar lusterd en hail voak gong't hoast van 't aine applaus in't aandere. Dat hai niks aans as aigen waark veur druig, is juust het mcoiste, omdat den alles ieder bod weer nei is. Veur dat 't aan 't veurdroagen tou waJ, harren we 'n gewone vergoaderen, die deur de veurzitter, meneer Kr.-k, op de gewone menair opend wuir. Notelen, joarversloagen van penningmeesteres en sikketoares wuiren goudkeurd. 'n Haile zet wuir proat over de toustand van de veraiuen, dei (dat bleek uut de joarversloagen) nait al te rooskleureg is. D'r wuir 'n commissie benuimd om es te on- derzuiken, hou dat verbeteren komen ken. Veur dat bestuursverkaizen aan de orde was, wuir mit groode meerderhaid 'n veurstel van meneer Smidts aannomen om't regiement te veraanderen, zoodat meuglek wordt, dat "n oftredend bestuurslid vort weer vannais kozen wordt. Van de bestuurstoavel wuir dit veurstel ofroaden, omdat 't beter vonden wuir, dat iedei bod neien in't b-estuur kwam- men. Moar, zooas zegd, dat holp niks, 't veurstel-Smidts wuir aannomen* En dou wuir meneer Krak mit zoo goud as alge- maine stemmen weer kozen "as bestuurslid, en dou nam hai't ook aan, al sputterde hai dit ook wat tegen. In de vacature-Wichers (vertrokken) wuir verkozen meneer Smidts, uut Oudorp, dei 't ook aannam. Om 'n uur of haalf twoalm was de ver goaderen afloopen en wenschte meneer Krak, noa 'n bedaankie oan de spreker en aan de luu in de zoal, aalmoal 'n hartelijk weerzains in aankomend haarfst. VOOR HET T. B. C. PATIeNTJE TE EGMOND AAN ZEE. Wij ontvingen heden /-3.50 van J. D. A. C. voor het t. b. c. patientje in Egmond aan Zee, dat nu de lezing vaim den heer Hartman niet doorgegaan is, niet naar een sanatorium ge- zonden kan worden. Wij hebben er nog 3.50 bij gedaan en zullen het bedrag heden naar de plaats van bestemrr.ing zenden. Mocht iemand nog willeti meewerken te trachten dit zieke meisje te redden dan stellen wij ons gaarne beschikbaar nog bijdragen in ontvangst te nemen en te verantwoorden Afd. ALKMAAR. te geven door de Entree leden 50 cent. Niet-leden 75 cent. Huisgenooten 25 cent. Aan den Raad der Gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden. Geeft met verschuldigden eerbied te ken- nen: Alkmaarsche Vereeniging voor den Han deldrijvenden- en Industrieelen Middenstand te Alkmaar, dat zij met belangstelling heeft kennis ge- nomen van het door het College van Burge meester en Wethouders voorgestelde reorgani- tie-plan der Handelsscholen, alsmede van het daarop gevolgde, gedocumenteerde advies van de commissie van toezicht op het Middel- baar Onderwijs; dat de Handelsschool haar ontsiaan in hoofdzaak te danken heeft aan de actie van den middenstand; dat de Middenstand dan ook de Handels school beschouwt als haar vakschooR dat onze vereeniging daarom zoo vrij is, hoewel ongevraagd, hare opinie in deze, voor haar zoo belangrijke, materie te geven; dat zij daarom het volgende onder de aan dacht van Uwen Raad meent te moeten bren gen; dat het rapport van de Commissie van toe zicht op het M. O. sterk den indruk maakt, met de vooropgestelde idee te zijn geschre- ven om het Handelsonderwijs te kleineeren en de Handelsscholen te doen verdwijnen; dat toch de Commissie steeds weer spreeki van het weinige verschil in de leerplannen der H. B. S.a en Hoogere Handelsschool, ja zelfs zoover gaat te zeggen, dat naar het oordeel der commissie de ontwikkeling in de handelsvakken der leerlingen van beide scho- len niet verschilt- dat het onze Vereeniging niet duidelijk is, dat een Commissie als de onderhavige zoo over het Handelsonderwijs kan denken, daai toch de Handelsschool volgens de aan het rapport gehechte bescheiden zesmaal meer lesuren in de Handelsvakken heeft dan de R H. B. S.a; dat hiermede naar onze meening het ge heele rapport der Commissie wat betreft de Hoogere Handelsschool valt, daar een con- clusie, gebaseerd op dergelijke feitelijke on- juistheden, nooit een ernstig punt van overwe- ging kan uitmaken; dat het toch meer dan erg is, dat deze Com missi. een vakschool, wat toch de Handels school in eerste instantie is, waarin het on derwijs en de geheele sfeer is georienteerd op den handel, gaat gelijkstellen met onderwijs zooals dat aan de H. B. S.a wordt gegeven. dat dit onze Vereeniging zeer heeft ver- wonderd, daar wij van een dergelijke Com missie ter zake kundigheid stilzwijgend aan- namen; dat ons ecrter bij nader onderzoek is geble- fen, dat geen enkel lid dezer commissie zich ooif door peisoonlijk bezoek van den gang van het onderwijs heeft op de hoogte gesteld, noch dat er eenig contact is geweest, dat tot >loei van het handelsonderwijs zou hebben kunneu strekken; Dat dan ook, naar wij met stelligheid we- ten, de Commissie zich heeft doen voorlichten door de hoofden der U. L. O. scholen en den directeur der H. B. S., ter wij 1 de directeur der1 Handelsschool is gepasseerd; - dat het hoofd der openbare U. L. O.-school heeft toegegeven, dat Handelsonderwijs. zon- der totale reorganisatie, aan zijn school niet kan worden gegeven, zoodat het advies der Commissie van toezicht feitelijk weergeeft de mecningcn van den Directeur der H. B. S. en van den broeder-ovcrste der Bijzondere U. L. 0 -school; dat het onze vereeniging wil voorkomen, dat met alle recpect voor den ijver en kunde dezer heeren, dit niet de aangewezen perso- nen hadden moeten zijn, die de Commissie van advies hadden te dienen; dat naar het oordeel van onze Vereeniging de R. H. B. S. steeds zal hebben het karakter van een school voor Voorbereidend Hooger Onderwijs en nimmer zal kunnen vervangen een vakschool, die geheel voor het zakenleven opleidt en waaraan de sfeer noodzakelijker- wijze een geheel andere zal zijn; dat het gezien de beperktheid der mensche- lijke macht, absoluut onmogelijk moet wor den geacht, dat een leeraar hoe goed onder- legd ook, opleidende voor Hooger Onderwijs, zoo opgaat in het practische "werk als dat van een vak-leeraar mag worden verwacht; dat dan ook de Commissie van toezicht op het M. O. waar zij aanneemt dat tusschen een lesuurverhouding van 1:6 „een gering verschil bestaat" en „het resultaat van het onderwijs geen verschillen geeft" haar voor- ingenomenheid zoo duidelijk demonstreert, dat van een objectief en onpartijdig rapport o.i. niet mag en kan worden gesproken; dat dit ook geldt voor de vervanging der 3 jarige Handelsschool door U. L. O.-onder wijs; dat, hoe goed dit laatste ook moge zijn, het toch zeer zonderling aandcet, als door deze commissie in alien ernst de stelling wordt verkondigd, dat 'n onderwijzer L.O., door z'n routine als docent in vele gevallen de vak- leeraar M. O. met volledig succes kan ver vangen dat onze Vereeniging tegen een dergelijke motiveering sterk moet protesteeren dat toch, zoo doorredeneerende, met vrucht een vergelijking tusschen een Hoogleeraai en een onderwijzer L. O. mogelijk is, ja elke ongerijmde zaak is goed te praten, een wijze van redeneeren, die toch wel g£en weldenkend mensch kan goedkeuren; dat dam ook nog geen deskundige in den lande er in ernst aan heeft gedacht het U. L. O. onderwijs gelijkwaardig te noemen aan dat eener H. S. met 3-jarigen cursus en de Commissie zich dan ook hier met de pluim der uitvinding kan sieren, een uitvinding ecij» ter waarvan de commissie uit vakkringen niets dan spot mag verwachten; dat de Commissie nog het bezuinigingsmo- tief, ter versterking van haar aanval op de Handelsschool, doet gelden; dat in geen geval van bezuiniging sprake kan zijn, daar toch naar onze Vereeniging stellig weet, ndeh het rijk noch de provincie zullen medebetalen aan de wachtgelden van het personed der Handelsschool, terwijl toch bekend is, dat door inkrimping van het M. O. in het geheele land, de kans van spoedige af- vloeiing zeer gering is; dat door de werkelijk bestaande behoefte aan handelsonderwijs, bij opheffing der rf. S. de oprichting van afdeelingen Handels- M.U.L.O., als door de Commissie reeds ter- loops aangeroerd, zal moeten plaatsvinden op beide U. L. O. scholen, daar de subsidie der bijzondere U. L. O. scholen afhangt van de aanste iing van vakondervvijzers aan d* gemeentelijke, en er noodgedwongen een ol twee kopklassen aan de U L. O scholen zul len moeten worden toegevoegd; dat het dan ook vaststaat, dat bij opheffing van de bestaande openbare Handelsscholen onze gemeente zeer spoedig zou bezitten twee afdeelingen Handels-M. U. L. O., een open bare en een bijzondere; dat dan ook in plaats van te bezuinigen. onze gemeente zal hebben te betalen 100 pet. van de wachtgelden der leeraren (tegen thans 40 der salarissen) en daarenboven de beide z.g. Handels-M. U. L. O. zal heb ben te finamcieren; dat dan ook bezuiniging verre is te zoeken, doch een geiieele verslechtering van het han delsonderwijs het gevolg zal zijn dat daarenboven de commissie geen oplos- sing heeft gevonden en uiteraard ook niet kom vinden, om de aansluiting van de U.L.O. bij het Voorbereidend Hoogere Onderwijs of de Literair-Economische afdeeling mogelijk te maken; dat onze Vereeniging vo'Ldoende vertiou- wen heeft in de ontwikkeling van Alkmaar als centrum van den Handel in Noord Hol- landsch Noorderkwartier om Uwen Raad met kracht te verzoeken het reorganisatie- voorstel van B. en W. aan te nemcn en de Handelsscholen d'e plaats te geven, die ze toekomt als scholen tot vakopleiding voor het bcdrijfsleven dat onze Vereeniging van meening is, d'at een opheffing van de Handelsscholen een groote leegte zou brengen in de ontwikke- lingsmogelijkheid van de Middenstandskin- deren en de gemeente Alkmaar nog verder zal doen dalen als centrum van goed onder wijs voor deze nijvere streek; dat de neutrale middenstand nu wederom zeer sterk gevoelt het gemis van een vertegen- woordiger in Uwen Raad, die voor dit specia- le Middenstandsbelang kan opkomen, doch dat wij daarom langs dezen weg een beroep doen dp het goed en scherp inzicht van onze Raadsleden in de nooden en beboeften van onzen stand om in geen geval mede te werken aan de poging der commissie van toezicht op het M. O. om het Handelsonderwijs te doen verdwijnen dat daarenboven dit tot noodza'kelijk ge volg zou hebben, dat het Handelsavondon- derwijs, waarvan op het oogenblik 120 leerlingen profiteeren, verstoken zou geraken van de goede leerkrachten, wat voor de voor- uitstrevenden onder de Handels- en Kantoor- bedienden een betreurenswaardig gevolg zou zijmi van de opheffing van het dagonderwijs Verzoeken Uwen Raad beleefd doch dnn- gend met de belangen van- den Middenstand ernstig rekening te houden en't reorganisa- tievoorstel der Handelsscholen aan te nemen. onder afwijzing van de poging der Commis sie van Toezicht om het Handelsonderwijs hier ter stede op te doen heffen, daar het rapport der Commissie, ontdaan van alle franje, neerkomt op een poging om op abso luut onjuiste en gezochte gronden, den Mid denstand een kostbaar bezit te ontdemea. I 't Welk doende, enz. v

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2