L. FRANKENBERG, Alkmaar Het Voor jaar is de Fijd ats blijk van dank voor hun belangloozen arbeid. (Instemming). Voor de pauze wcrd uitgevoerd: Cursus meisjes vrije oefeningen Jongens, brug, cur sus meisjes, oefening op dp plaats, jongens, laagrek, cursus meisjes, riet-oefeningen, dames brug, jongens stokoefeningen, adspirant- meisjes, brug. Na do pauzc werd uitgevoerd: jongens halters; meisjes, rei; jongens, brug; meisjes, b>-ug; jongens vrije oefeningen; meisjes, hal ters; heeren, brug dames, langzame oefenin gen en tot slot een parodie. Wat de uitvoering van de verschillende oefeningen betreft, deae waren in aanmer- iking genomen, dat de vereeniging slechts 4 maanden bestaat vrij goed, en meerdere nummers zeer correct. Over het algemeen genomen waren de meisjes beter dan de jongens, doch de oefe ningen van de dames en heeren waren even goed. De eerste uitvoering heeft bewezen, dat de leiding in uitstekende handen is Wij spreken dan ook de hoop uit, dat het gemeentebestuur aan iiet verzoek van het bestuur gehoor geeft en een lokaal beschik- baar stelt, opdat de oefeningen geregeld kun- nen doorgaan. Het biizonder vlug afwerken van het pro gram kon geroemd worden, terw.ijl de heeren J. van de Brink (piano) en S. Ippen (viool) beide uit Alkmaar aan het slagen van den ge* noeglijken avond hebben bijgedragen. Een gezellig bal was het einde. Zondag speelde op eigen terrein V. V. H. 1 tegen A. R. C. 1 uit Alkmaar. Hei loo won met 81. Het tweede elftal speelde tegen A. R. C. 2 uit Alkmaar. Heiloo won met 21. UIT KOEDIJK. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van notabelen der Ned. Herv. Gemeente, ter verkiezing van een kerkvoogd in de plaats van wijlen den heer Z. de Zeeuw, is met meerderheid van stemmen gekozen de heer Jb. Visser. UIT ZUID-SCHARWOUDE Het Onderling Begrafenisfonds alhier, ver- gaderde gisteravond ten lokale van den heer P. Kramer. De voorzitter, de heer Jb. Kra mer, releveerde in zijn openingswoord de om- standigheden waarom deze vergadering be- trekkelijk spoedig op de vorige moest vol gen en hoopte dat de discussies dan ook werkelijk in het belang der vereeniging moesten ge yoerd worden. Bij punt 3, mededeelingen, besprak de voorzitter den wensch van den Bond, om dp navolgende regeling te treffen: Indien eene begrafenisplechtigheid van hier naar een an- dere gemeente moet plaats hebben, dat dan het werk van de dragers door de aldaar ge- yestigde vereeniging werd overgenomen. Deze regeling zou dan ten voordeele der nabestaanden zijn. Indien eene familie echter de voorkeur mocht geven aan eene teraarde bestelling door de vereeniging alhier naar de gewenscnte gemeente, dan kan zulks natuur lijk ook geschieden. De vergadering kon met deze regeling instemmen. Punt 4 betrof: Verhooging van uitkeering. Na eenige bespreking werd goedgevonden dai de uitkeering thans zal zijn: Voor ledcn lan- ger dan 5 jaren lid der vereeniging 75. voor nieuwe leden de eerste 5 jaar 60. tlaarna 75. Hierna volgde eene bespreking over het loon der dragers. In de vorige vergadering werd goedgevonden, dat het Bestuur deze zaak met de dragers zou afhandelen. Echter tot eene definitieve regeling kon het niet ko- men, reden waarom het bestuur een contract had sam ngesteld en nu de vergadering wilde laten bcslissen. De heer S. de Boer Kz. meen- de dat het Deter was zonder contract, en ver- trouwde wel dat de liefde en welwillendheid van de dragers contracteeren kunnen voorko- men Hiertoe werd dan ook besloten, daar men in beginsel goed vond dat het loon zou bedragen 2.voor de leden en 2.50 voor niet-leden, althans voor het volgend jaar De dragers D. Berkhout en A. de Ruiter bedankten wegens vertrek naar elders, en ook C. de Ruiter Jz. wenschte niet meer in aan- merking-te komen. Er moesten nu drie nieuwe en een reserve-drager benoemd worden: Gekozen werden: H. Blom, S. de Groot, j H de Vet en D. van Twuijver. De heer S. de Boer Kz. vond hierna gelegenheid het be stuur dank te zeggen voor de wijze waarop het getracht heeft de kwestie der dragers tot een goed einde te brengen. Met een erkentelijk woord aan den heer de Boer en met dank aan alien sloot de voorzit ter de vergadering. UIT BERGEN. Zondagavond sprak Ds. van den Kieboom voor de radio te Hilversum. In verband hiermede was een toestel in de consistoriekamer der Herv. kerk alhier ge- plaatst, teneinde kerkvoogden, notabelen en kerkeraad in de gelegenheid te stellen, hun predikant te hooren. Zeei duidelijk was alles te verstaan. Den heer Offringa, die de radio demon- streerde, komt zeer zeker een woord van dank toe. In de nieuwe schouwburgzaal van de „Rustende Jager" organiseerde „de Berger IJssport Vereeniging'' Zaterdagavond een uitstekend geslaagde feestavond, voor de le den en hun introducees. De heer Dietsveld was aanvankelijk van plan geweest de zaal eerder officieel te ope- nen. Stagnatie in de afwerking noopte tot uit- stel, waarom de officieele opening Zondag IS April zal plaats hebben. De datum van de feestavond voor de IJs sport Vereepiging was evenwel reeds lang vastgesteld, waarom tot den laatste dag hard gewerkt is om de zaal althans zoover gereed te hebben, dat het feest kon doorgaan, met het gevolg dat de avond ccn zoodanig succes werd dat men in Bergen sinds lang niet zoo in feeststemming bijeen is geweest. Over het gebouw schrijven wij na de of ficieele opening. Wel willen wij constateeren, dat voor war do accoustiek betreft de zaal een succes is gebleken. De mceningen hierover waren zoowel van de concerteerende pianiste, als van de leden van het strijkkwartet en van Bergens Mannenkoor, die den feestavond op- luisterden, onyerdceld vol lof. Na een openingswoord door den voorzit- er, waarin deze deed uitkomen, dat het be stuur gemeend had, nu ook de afgeloopen winter voor l,etgeen de vereeniging op het gebied van de IJssport beoogt geen suc- css was geweest, de leden een feestavond te moeten aanbieden om den onderlingen band te versterken en waarbij hij alien dank bracht, die voor het slagen van den avond hun mede werking hadden verleend en toegezegd, werd de avond gecpend met een piano-concert van de te Bergen gevestigde leerares mej. Wita Hamningh. Deze sympathieke kunstenares bracht „Oude Kasteelen" van B. v.d. Sigtenhorst Meyer en „Polonaise" van Chopin ten ge- hoore. In het lste nummer laat de componist de ruine Brederode het kasteel uit den riddertijd. „Twichel" het kasteel van tuinen en bosschen en „Brittenburg" het kasteel, dat bij Katwijk in zee is verdwenen in 't laatst van 1600 is gezien, voor ons leven. Mej. Hamningh ver- tolkje dit meesterlijk nummer met een zoodani- ge technisclie vaardigheid en een gevoelig temperamentvol spel, dat cen warm applaus' van het publiek, waaronder zeer veel muziek- kenners, haar deel werd. Namens de vereeniging bood We voorzitter haar een bouquet aan. Ook haar vertolking van Chopin's „Polo- naise" was een succes. Hiervoor werd zij van uit het publiek met een bouquet vereert. Hierna deed een strijkkwartet bestaande uit de heeren P. Ooikaas, W. Hollenberg, C Bijneveld en C. Boendermaker, zich hooren. Dit kwartet gaf een drietal werken van Handel. Het genot van deze muziek werd verhoogd door de liefde waarmede de samen- spelers de nummers naar voren brachten. Ze veroverden dan ook het publiek. Bergen's Mannenkoor onder leiding van den heer Cornelis Jonker zong „Schafers Sonntagslied" van Kreutzer, „Ecce quo modo moritur van Handel, „Haarlemsch liedeke" van Hespe en „Les Martyrs au\ Arenes" van de Rille. Voor het manenkoor waren deze nummers een buitengewoon succes. De kracht die dit koor ontwikkeld was door velen niet bevroed. Dank zii de goede accous tiek, waande men zich in een kerkuitvoering. Met bewcndering verzekerden vele aanwezi- gen ons, dat zij niet hadden vermeed, dat Bergen een dergelijk mannenkoor rijk is. De uitvoeringen van onze zangvereenigin- gen worden helaas te vaak uitsluitend be zocht door de verwanten van de zangers en de kunstlevende lieden. Het koor yerdient, dat dit eens anders wordt. Hun uitvoering van Zaterdagavond deed althans bij velen het vcornemen ontstaan om voortaan de uit voeringen van het mannenkoor te gaan bijwo- nen. De 2lste dezer geeft het koor een uit voering. De liefhebbers van mooie mannen- zang onthouden dezen datum. Van den heer Kroon uit Alkmaar kregen wij verschillende liedjes en voordrachten te hooren die door zijn broer op de piano wer den begeleid. Als dilettant toonde deze declamator iemand te zijn van talent. In zijn voordrachr van „Kees naar de tentoonstelling te Sella- gen" is hij bepaald onovertrefbaar. Zoowe! in dialect als mimiek weet hij op geestige wijze de Noord Hollandsche stijve boer, die als het er op aankomt snaakser is als men vermoedt,, te typeeren. Het geheele publiek genoot hiervan. Wij zijn overtuigd, dat de heer Kroon door in het seizoen dit nummer ook eens in „de Rustende Jager" te geven, de zomergasten zeer aan zich zal verplichten. De heer Blokker droeg nog een door hem vervaardigd gedicht op de Berger IJssport Vereeniging voor. Een uitstekende Jazzband onder leiding van den heer Chr. Kroon zorgde voor de bal- muziek. Met bewondering volgde men nog een paar aaagnummers van den heer Franse Meyer met pianobegeleiding van den heer Kroon Dat men uit een zaag met behulp van een strijkstok zulke melodieuse klanken weet te halenjs waarlijk iets wonderlijks. Tusschen de voordrachten en de dansen gaf het bestuur nog de gelegenheid om voor een dubbeltje met het rad van avontuur aar- dige prijzen, in hoofdzaak bestaande uit versnaperingen, te winnen. - De anjmo hiervoor was zoo groot, dat deze aardigheid nog ruim 92.opbracht. Kechtzaken. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 9 April. C. B. te Castricum, straatschenderij, 15 boete of 10 dagen hecht. A. K., E. G. en J. Z. Ez te Egmond aan Zee, K. B. te Wormerveer, overtreding Jacht- en Visscherijwet, de le 60 boete of 20 da gen hecht., de 2e 30 boete of 15 dagen hecht., de 3e 2 X 60 boete of 2 X 20 da gen hecht., de 4e 12 tjoete of 6 dagen hecht. J. S. te Ztiidscharwoude, overtreding On- gevallen wet, 10 boete of 5 dagen hecht. J. H. S. en K. de G te St. Pancras, overtre ding Tramwegreglement, de le teruggave aan de ouders, de 2e 2 boete of 1 week tuchtschool. N. de G., W. G. en E. de V. te Egmond aan Zee, loopen over verboden grond, alien teruggave aan dt; ouders. H. M C. te Alkmaar, K. P. L. te Ursem, overtreding Handelsregisterwet, de le 8 boete of 4 dagen hecht., de 2e 10 boete of 5 dagen hecht. G. Z. Kz. en J. de J. te Egmond aan Zee, A. K. te Zuidscharwoude, J. B. B. te Alk- rrraar, C. B. te St. Pancras, dronkenschap, ieder ,f 2 boete of 1 dag hecht. A. de G. te Oterleek, J M. te Alkmaar, overtreding Invaliditeitswet, ieder 8 boete of 5 dagen hecht. S. B. te Castricum, A. R. te Bergen, J. K. te St. Pancras, C. T. te Rotterdam, D. K., P. K., J. J. B., P R., B. de V. en T. O. te Alk maar, overtreding Politieverordening, de le, 4e en 8e ieder 1 boete of 1 dag hecht., de 2e 5 boete of 3 dagen hecht., de 3e 10 bcetc of 5 dagen hecht., de 5e en 9e ieder 2 boete of 2 dagen hecht., de 6e en 7e ieder 3 boete cf 3 dagen "hecht., de 10e 20 boete ef 10 dagen hecht. T. O. te Uitgeest, N. K. te Egmondbin- nen, E. B. te Bergen, J. O te Heiloo, A C. te Limmen, L. v. S. te Kcedijk, S. H. te War- menhuizen. C. N. te Oudkarspel, J. B. en W. B. te Zuid- en Noord-Schermer. overtre- Kastpapier, Kastranden, Punafses. Uiterst billijke prijzen. ding Motor- en Rijwielwet, de le, 3e, 5e, 8e, 9c en 10c ieder f 4 boete of 4 dagen hecht., de 2e J' 5 boete of 3 dagen hecht., de 4e en 7e ieder 3 boete of 3 dagen hecht, de 6e te ruggave aan de ouders. Sport VOETBAL. Volgens een heden ontvangen benefit zal ook v. d. Meulen, onze internationale doel- verdediger, wegens ziekte a.s. Zondag niet kunmen uitkomen tegen Duitschland en ver- vangen worden door Quax. Het begint er hoe langer hoe ongunstiger voor ons uit te zien. De Duitschers zullen het zoodoende heel gemakkelijk krijgen. Prcejwedstrijd N. H. V. B. Elftal. Op het V. A. F. C.-terrein werd gisteren een wedstrijd1 gespeeld tusschen twee proef- elftallen van- den N. H. V. B. In beide clfta-l- len waren eenige wijzigingen gebracht door niet uitkomen van v. d Abeele, Klinkhamer e. a. Er werd onder leiding van scheidsrech- ter Beauchampet enthousiast gespeeld. Ver schillende spelers maakten een zeer goeden- indruk. De backs der zwarten, de gebrc&aers Ran, Steens van Z. F. C. deden meermalen heel mooi werk. Vooral dte mid-voor der wit- ten viel door zijn schieten en doorzetten op. De elftalcommissie van den N. H. V. B'. zal zeker in staat zijin- een goed elftdl op de been te brengen. Na ae rust hadden enkele spelers van plaats of elftal gewisseld. De vleugel Peetoom—Donders is heel goed. Er werden heel mooie doelpunten gemaakt. De witten b'eken ten slotte de sterksten met 5—3 won- ren zij. Alcmaria II moest gisteren haar eersten promotiewedstrijcktvoor de reserve le klasse spelen tegen Hilversum II. Sommige spelers schenen het belang van dezen ontmoeting niet erg in te zien. Alcmaria II ging ten mir- ste onvolledig naar Hilversum en't was toe- vailig dat er ten slotte nog elf menschen .in 't veld 'stonden. Van Abeele stood in't doel, Doeschot en Burger speelden achter, Zijl- stra, v. d. Horst en Klinkhamer vormden de middenlinie. In de voorhoede speelde Vasbin- d-er, de Groot, Hoeben, Th. Bos en Vis. Ondanks deze onvolledigheid stond Alc maria tot acht minuten voor tijd nog met 10 voor. To-en maakte Hilversum heel mooi gelijk. De tweede goal die Hilversum maakte had zeker niet toegekend mogen worden, daar de bal reeds een eind over de lijn was geweest voor hij voor't doel kwam De scheidsrechter kende't doelpunt echter toe. Zoo verloor Alc maria met 21 een wedstrijd, die zeker bij volledigheid gemakke'iijk gewonren had' kun nen worden. Doeschot speelde een buitenge- wone backpartij, terwijl v. Abeele zijn d'oel uitmuntend verdedigde. Ook de andere spe lers hebben gegeven wat zij kondeiri. Wij twijfelen niet of het bestuur van Alc maria zal over dezen promotiewedstrij d' nog wel een en ander met de spelers bespreken. Kampicenschap van Nedertand. Erschede was in zeer goecfen vorm tegen Feijenoord en Mopte cte Rotterdammers met 4—1. Be Quick leed een 61 nederlaag in Maastricht. D. E. C. won met 31 van Unitas, zoodat de eersteklasser't volgend seizoen wel in de tweede klasse zal moeten uitkomen. Helder won met 52 van- Q. S. C. en maakte de beste-kans voor het tweed-eklasse- schap. V. U. C. gaat ook voort op den goeden weg en sloeg C. V. V. met 2—4). E erstekl asuitsl a gen. GooiBl. Wit 3—1, H. F. C.-V. O C. 3-3 Z. A. C.Vitesse 34, DatoWagenin- gen 00, HeraclesE. Boys 30. B. V. V.—Wilhelmina 1—0, de Valk— Noad 43, Eindhoven'N. A. C. 11. Friesland—Achilles 53. Loting ser't e wedstrijeten Zondagmorgen 11 uur had in „De Rusten de Jager" te Heiloo de loting plaats .voor de seriewedstrijdon welke te Heiloo worden ge houden in de maanden Mei, Juni en Juli a.s. Er zal worden gespeeld in 2 afdeelingen, te weterl: Afd. A: voor 12 elftallen spelende in de 4e klasse N. V. B., eerste klas N. H. V. B., Amsterdamsche en Haarlemsehe Voet- ba'bond. Afd. B: voor 12 elftallen spelende in de 2e klasse N. H. V. B., N. V. B. en H. V. B. om een zilveren tak, verguld zilveren medail- le en zilveren medaille en als extra prijs een medaille van V V. H. De bedoeling om alleen open te stellen voor 2 X 12 elftallen had ten doel om op een veld te spelen (verleden jaar twee) en de wedstrijd;n daarom vroeger te doen be- eindigen. Voor de afd. A. hadden zich 10 deelne- mers aargemeld en wel 8 uit Amsterdam, 1 uit Haarlem en 1 uit Alkmaar en welS C. A. I, O V. V. O. I, Volewijckers I, T. O. S I, A. E. D. I, S. L. T. O. I, L O C. I, Tavenu I uit Amsterdam; T. H. B I. uit Haarlem en Alkmaar I uit Alkmaar. De uitslag der loting is: le ronde A: S. C. A.'IO. V. V. O. 1, B: Volewijckers I T. O. S. I, C: A. E. D. I-T. H. B I, D: S. L. T. O.—L. O. C. I, E: Tavenu I— Alkmaar 1. 2e Ronde: F: Winnaar C.win- naar D. G: winnaar A. tegen winnaar E. Hwinnaar Bvrije ronde. 3e ronde I: winnaar G tegen F., J: win naar Hvrije ronde, verliezer I tegen 3e prijswinnaar. Finale: winnaar I tegen win naar J. Afdeeling B. Aantal deelnemers 15 te we- ten: 11 uit Amsterdam, 1 uit Haarlem, 1 uit Hillegom, 1 uit Spanbroek en 1 uit Heiloo Bij Toting zullen de volgende clubs tegen elka'rder uitkomen. A: S L. T. O.—V. V. H. I; B: Hillinnen I Oranje-Zwart I; C. Eleetra IA. E. O. II, D: S C. A. II—O. V. V. O. II; E: V O. G. IAnimus I: F: B. P. C. IVolewijckers II; G. S. O. V. V. I—Schinkelhaven I. 2e ronde: I: winnaar E. tegen winnaar A; J: winnaar C. tegem winnaar B; K. winnaar H. tegen winnaar D; L. winnaar F. tegen winnaar G. 3e ronde: M: winnaar K. tegen winnaar I, N: winnaar J. tegen winnaar L Demi-finale: O: verliezer M. tegen verlie zer L\\ - Finale: P: winnaar M tegen winnaar N. KORFBAL. K. V. K. V. Kampicenschap 2e klasse N. H. van de N. K. B. gespeeld le Zaandam. K. V. K. V. I—Eendracht I 3-0. Men schrijft ons: Met een fraaie 30 overwinning beeindi- fen de roodwitten de wedstrijden om bet ampioenschap der 2e klas, en staan door de ze overwinining tevens aan den kop met 4 ge- speeTde wedstrijden, waarvan 3 gewonnen, 14 pun ten voor en 7 tegen. K. V. zoowel als Eendracht verschijnen volledig. De wedstrijd heeft in het begin niet het aanziea van een kampioenswedstrijd, deels echter door het kleine en zwaar bespeel- bare terrein en ook doordat beide partijen hun zenuwen nog niet volkomen meester waren. Allengs komen de ATkmaarders er beter in en zijn voor rust zelfs sterker, doch weten deze meerd'erheid iniet in punten uit te druk- ken. Na de rust zorgen van Bcek en mej. List voor een 20 voorsprong. Eendracht be- seft thans het gevaar en probeert tegenpun- ten te forceeren, doch de scheidsrechter houdt de teugels strak en wanneer kort voor tijd aan K. V. twee strafworpen worden toege kend, brengt van Zonneveld door een dezer strafworpen keurig te benutten de rood-wit- ten in veilige haven. Tfldschrilten. De Wereldpost geeft een aardige kiek van de feestelijke inhaling in een Engelsche school van de deelnemers aan een jachtrit. Onder de talrijke foto's komen natuurlijk die van eenige filmsterren voor, Mary Pick- ford en Douglas Fairbanks. Fraaie kieken zijn ook opgenofflen van een filmwerk naar een der Zweedsche romans van Selma Lager- lof. Het weekblad vraagt aandacht voor het werkelijk interessante werk van den kunst- schilder Ton Meijer, waarvan vele reproduc- ties worden gegeven o. a- van de Ruine en't Oude Hof te Bergen. De „man van beteeke- nis" is'ditmaal Mr. Dirk Fcck, aftredend Gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indie. Onder de caricaturen uii het buitenland een aardig plaatje uit de Fliegende Blatter, twee toeristen in de woestijn, die tot de ont- dekking komen, dat de Sphinx ook al bobbed haar heeft. Op den Uitkijk, tijdschrift voor het Christe- lijk gezin, uitgave gebr. Zomer en Keuning te Vt'ageningen. Door Th. C. Vriezen wordt het Palestijnsch Volksleven beschreven in ,,Paschen bij de orthodoxen"; door Max Visser de „Moderne Schilderkunst", waarbij reproducties van schilderijen van Vincent van Gogh, Trubnei Hodler en Pablo Picasso; door dr. T. J. Boks „Licht"; door dr C. Tazelaar „De Muiderkring": door F. B. van Velzen „Tuch- teloosheid der Jeugd* en opvoeden tot ver- antwoordelijkheid"door prof. dr. A. van Vsldhuizen „Orchideeen langs de beek", waarbij schilderijen en teekeningen zijn afge- drukt van deze bloemen, geschilderd door mej W Bohl. Tot slot schrijft U. G. Dorhout een artikel getiteld„Als de Kievit roepten A van Deursen over „Schapenteelt in Nieuw-Zee- land". Marktberichten ALKMAAR, 12 April 1926. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 30 vette koeien 230410, 9 vette kalveren per ned. pond 70190 ct., 293 nuchtere kalveren slacht 1.40—/ 1.70, fok 10— 30, 411 varkens: vette zware p. ned pond 8790 ct., zouters 8688 ct., Londensche varkens 8991 ct. Opgave vam den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag tot en met Zater- dag 10 April. Kippen per stuk f 0.753, Kukiens per stuk 0.50—/ 2.75, Eenden per stuk 0 90 tot 2, Konijnen :per stuk 030—/ 4, Eenden-eieren per 100 st. 5.10, kippen- eieren (grooth.) per 100 st. 55 85, idem (kleinh.) 5—/ 6, boter (le soort) per 'A K G. f 0.87%— 0.97)4, idem (2e soort) 0.80—/ 0.85. NOORDSCHARWOUDE, 10 April. 24000 K G Uien: Uien 4.10—/ 5.60, Drielingen 6.608, Grove Uien 3.80 4.80, 1400 K.G. Peen J 5.50, 159800 K G. Roode kool 6.7011.50, Doorschot 4 8.80, 46100 K.G. Gele kool 4.90-/ 690, 49100 K.G. D. witte kool 8.30—/ 12 80, alles per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveilig). 10 April. 5650 K G Wortelen- 2.60-/ 4.30, 38500 K G. Roode kool le soort 7.80—/ 11.60,1 2e soort 7 tot 10.50, 58000 K G. Gele kool le soort 4.107.10, 2e soort 2.70, 11000 K eG. Witte kool (DFensche) 9.20—/ 11.50, 6700 K.G. Uien: Uien 4.405.50, Drie lingen 6—/ 6.20, 11550 K.G. Bieten 1 20 per 100 K G. Per doos f 1.90 bij Apoth. en Drogiiten. Dr. HOMME L'S HAEMATOGEN ZAANDAM, 9 April. Veiling ,,De Zaan- streek". Spinazie 28—45 per k.. kist, idem 1.40 per kist, Selderie 616 ct. per bos, Pieterselie 10—12 A ct. per bos, Sla (krop) 1.95—/ 3.50 per kist, Lof 13—16% ct p. p., Appelen 1417 A ct. p. p., Sinaasappelen 8 per kist, Raapstelen 30—40 ct. per JO bos, Radijs 810 ct. per bos, Prei 15—16 ct. per bos, Piksla 40—70 ct. p. kl. kist, Postelein 1.201.55 per kl. last, Rabar- ber 12— 17A ct. per bos. WARMENHUIZEN, 10 April 1926. Roode kool le soort 6.50—/ 10.70, 2e soort 5.3010, Gele kool le soort 5— 5.90, 2e ^oort 4.20—/ 5.20, Witte kool le soort 7.80—11, 2e soort 3.80- 7.50, Drielingen 5.907.40, Uien 4.10—/ 4.20. Aanvoer: 61120 K.G. Roo de kool, 8000 K G Gele kool, 9660 K.G. Witte kool, 8925 K.G. Uien. BuitenlaHd. DE HOHENZOLLERNS SLECHTE BELAST1NGBETALERS. Bij de debatten in de juridische commissic van den Duitschen Rijksdag over de vermo- gensrechtelijke regeling met de voonnalige Duitsche vorsteahuizen zijn herhaaldelijk vra- gen gesteld omtrent de achterstallige belas- ting van de leden van het huis i lohenzol- lern. Het ministerie van Financien weigerde ecljter op deze vragen te antwoorden, waar bij het zich op het ambtsgeheim beriep. Thans meldt echter de „Demokrat&cher Zcitungsdienst", dat de leden van het huis Hohenzollern aan den Staat nog 7.000.000 Mark belasting schuklig zijn. DE FRANSCHE SCHULDEN AAN AMERIKA. Omtrent de besprekingen tusschen Mcllor en Berenger, die thans twee maanden ge- duurd hebben, wordt gemeld, dat tusschen hen overeenstemining bereikt is die thans echter natuurlijk nog door de oorlogsschul- dencommissie en door de Fransche regee- ringscommissie gesanctionneerd moet wor den De cijfers zouden veel overeenkomen met 't oorspronkelijke aanbod van Caillaux van verleden jaar herfst. De betalingen geduren- de de eerste 5 jaar zouden 25 millioen dollar bedragen, terwijl nu reeds 20 millioen jaar- lijlis wordt betaald aan rente der liaudeis- schuld. De verplichting, die schuld in 1929 feheel af te lessen, zou daarmee wegvallen. erst na vijf jaar zouden aanzienlijker beta lingen worden gedam. VREESELIJKE ROOFMOORD. Zaterdagnacht heeft te Rockendorf, uabij de Eger (Tsjecho-Slowakije) een afschuwe- lijke roofmoord plaats gehad. Een landbou- wer liad dezer dagen een os verkocht voor 4000 Tsjechische kronen. Het geld bewaardc hij bij zich in huis en hiervan heeft waar- schijnlijk emand kennis gekregen. Tusschen twaaif en drie uur overviel hij de slapende familieleden en vermoordde met een bijl het 12-jarig zoontje, Isidore, het dochtertje Anna, alsmede een 25-jarig dienstmeisje. De landbouwer zelf, zijn vrouw en het 7- jarig zoontje Jozef werden gewond, waar van vader en zoon levensgevaarlijk, terwijl men hoopt de vrouw in het leven te behou den. Een 13-jarig zoontje, Kasper, had zich on der het bed verscholen en was getuige van den massamoord. Hij zag hoe het ontnensch de kasten en laden doorzocht, om het geld te vindeu. Toen de ijioordenaar het huis had verlaten, alarmeerde het knaapje het dorp. De achtervolging leidde echter niet tot een resultaat, men vond slechts op een 1000 M. afstand de bebloede bijl, waannede de mis- daden waren gepleegd. In het dorp en omgeving heerschte groote cpwinding, honderden menschen verzamel- den zich voor het huis, waar de gruweldaad heeft piaats gehad. Naar later wotdt gemeld^ zijn ook de ge- wonde vader en zcon overleden, zoodat het aantal slachtoffers vijf bedraagt. EEN KORT AANGEBONDEN HEERSCHAP. Bellerstedt, de leider van den Beierscfiefl Boerenbond, die indertijd wegens beleediging van den minster van handel, dr. v. Meinel, tot vijf maanden gevangenisstraf werd ver- oordeeld, wilde in het gerechtsgebouw hior- tegen hooger beroep aanteekenen. Toen hem werd medegedeeld, dat de termijn daarvoor reeds was vestreken, wendde hij zich tot den Landgerichtsdirektor, die hem antwoordde, dat het gerecfit aan de wetten gebonden was. Bellerstedt gaf den rechter daarop een klap in het gezicht en veriiet ijlings het gebouw. Er is een vervolging tegen hem ingesteld. Bezoeker: Ik wist niet dat je ook al in een van die beroerde fabriekswjjken was verzeild geraakt. Inwoner: 0, dat is het niet. De groote schoontnaak ie begonnen. (Passing Show) V voor blocdarme en bleekzuchtige persoaen om eca versterklngsknor vao eenige maanden tt voigea. Geen mlddel Is to dergelijke gevaliea zoo geschikt al> Dr. HOMMEL^S HAEMATOGEN-TABLETTEN De fi)ne Zwltscrsche chocolade is op zichzelf reed a voedzaam en brengt de^ versterkende bestand- deelen der vlocibare Hacmatoaen op een zeer smskelijke manicr in het hchaam. het bestc bloedvormende en versterkende middei sedort 35 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7