Mode Show firma 6. W. G, Lienesch. De Lange De Moraaz Nederl. Vereen. v. Huisvrouwen, Radio-Hoekje. Woensdag 14 April, 's avonds 8 uur in ,,'t Gulden Vlies", Koorstraat, Woensdag, 14 April. Hilversum, H.D.O., 1050 M. 12.en 7.30 Politieberichten. 5.6.30 Vooravondccncert door het H. D. O.-orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. Na de pauze: Handelspro- gramma. 6.307.30 Duitsche les door den heer Edgar Griin. 8.en 10.Persberich- ten. 8.10 N. Christel. Radio-Omroep. Spre- kers: Ds. G. H. Wagenaar, Herv. Predikant te Rotterdam. De heer H. J. Bekkering Jr. Accountant te Amsterdam. Muzik. ged Christ. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria te Hilversum, Dir. H. V. P. Schoonderbeek. De heer H. Schoonderbeek, fluitsolo. Mej. L. de Haan uit Bussum, piano, la. Psalm 100 b De eere Gods in de Natuur. c. Moeder en kind. Koor. 2. le gedeelte van de rede van Ds Wagenaar, over: Het raadsel van het Leed". 3. De Nacht. Koor. 4. Sonate 2 van G Pat- ti, fluitsolo. 5. Tweede gedeelte van de rede van Ds. Wagenaar. 6. Zigeunerleven, koor. 7a. De Vesper, koor. b. Avondrede. Koor 8. Rede van den heer Bekkering, over- „Christen-koopman". 9- Andante cantabile van G. Hollander. Fluitsolo. 10. Berceuse van E. Grieg, Pianosolo. 11. Een nieuw lied van een meisje en een schipper. Koor. 12. De ■Jagers, Koor. Daventry, 1600 Af. 11.20—1.20 Concert door het radiokwartet en solisten (Sopraan, bariton, cello). 1.20—2.20 Tijdsein, lunch- muziek. 4.20 Tijdsein, causerie: Out of doors. .4.35 Orgelconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.10 Tuinpraatje. 7.20 Tijdsein .Big Ben, weerbericbt, nieuws. Lezing: ;Hilaire belloc. 7.50 Muziek door de militaire band, om 8.uur onderbroken door een iSpaansche lezing. 8.50 Pianosonates van ;Haydn. 9.05 Lezing. 9.20 Dansmuziek door ,de London radio-dansband, gesyncopeerde muziek. 10 20 Tijdsein, weerbericht nieuws i'Lezing: The budget. 10.50—11.20 „The poor rich" (De arme rijfce), comedie in 1 acte van S. Logan. Parijs ..Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Con cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuwsberichten. 505 Orkestconcert. 8.50 /Pianoconcen. Auto-, luchtvaart- en sport- 1 kroniek. KOnigswusterhausen, 1300 M. 7.50 „To .bias und die Schwalbe", schoolkomedie V. Ch Weise. Daarna vroolijke wijsjes en nieuwsbe richten. 9.5011.20 Dansmuziek. Brussel, 262 M. 8.20 Fragmenten van Lo hen grin, opare van Wagner. 2e tafr. 2e acte en 3e acte. 8.50 Causerie: Quelques jolies ballades Francises. 10.20 Nieuwsberichten. Mllnster, 410 M. 12.351.50 Populaire operette-muziek, door orkest. L. Hillow, zang 3.20 Kinderuurtje. 4.205-20 Moderne mu ziek. Orkest en sopraan. 5.50 Lezing. 610 Voorlezing uit eigen werken door L. Bate :7.20 Lezing. 7.508.50 „Die deutschen Kleinstadter", comedie v. A. v. Kotzebue. gfes cfer Internatfonale van 1927 rapport zal uitbrengen over de kolaniale probleinen. Gister begonnen de debatten over het voor- stel der onafhankelijke Engelsche Arbeiders- partij, om met de communistische Internatio nale oinderhandelingen in te leiden, ten einde een gemeenschaippelij'k optreden mogetijk te maken. Het voorstel werd namens de Labour Party door den afgevaardigde Cramp be- streden. DE TOESTAND IN SYRIe. Er hebben twee gevechten plaats gehad tusschen partijgangers en groepen bandieten De banideten werden verspreid en lieten ze- ven gesneuvelden achter. In dte omgeving van Aleppo hebben escadrons mobiele wach- ten bandieten aangevallen. Na een hevig ge- vecht namen de bandieten de vlucht met ach- terlating van negen gesneuvelden, waaronder de voornaamste leider der bende was. Vlieg- tuigen steunden de partijgangers. DE COMMUNISTISCHE ACTIE IN BEIEREN. Te Augsburg heeft de recherche een inva! gedaan in een geheime vergadering van het bestuur der afdeeling Beieren van de commu nistische partij. Onder de aangehouden 20 personen bevon- den zich drie rijksdagleden en drie landdag- loden, die na korten tijd weer werden vrijge- laten. Ook de andere gearresteerden weraen na een nauwgezet verhoor weer op vrije voe- ten gesteld. KORTE BERICHTEN. Te Santiago de Chili zijn het theater Esmeralda en een aangrenzend schoolge- bouw afgebrand. Vele personen werden ge- wond. De brandweer moest zich beperken tot het beveiligen der omliggende huizen. Gister vertrok prins Nicolaus van Roe- menie, vergezeld door een secretaris van het Italiaansche gezantschap, aan boord van een torpedojager naar Napels. Men neemt aan. dat hij met de Italiaansche regeering een aantal conventies zal trachten af te sluiten De nationale vereeniging van Fran- sche advocaten heeft aan al haar leden, die boeken op juridisch gebied hebben uitgegeven, verzocht een exemplaar af te staan voor de bibliotheek der Gentsche advocaten, welke bij den brand in het gerechtsgebouw is vernield ben geconspireerd. Hij zal ter beschikking worden gesteld. Volgens berichten uit Brussel worden de Belgische kolenmijnen zwaar gedrukt door aIlerlei belastingen, opgelegd door in meer- derheid socialistische gemeenteraden. De ex- p'loitatie wordt zo6 gedrukt, dat reeds een paar mijnen moesten sluiten. Te Leipzig is in een der stadsuitbrei- dlngen een aardmassa van meer dan 60 M3. ingestort, waardoor tal van arbeiders bedol- ven werden. Een hunner werd gedood terwijl verscheidene anderen verwond' werden. Afd. ALKMAAR. Oemeng-d nieuws DE EX-KEIZER NAAR DE BOLLENVELDEN. Naar wij vernemen, zegt de Telg., heeft gsteren de ex-keizer, vergezeld van zijn ge- malin Hermine en eenige harer kinderen, een bezoek gebracht aan de bloembollenvel den In drie auto's begaf zich het gezelschap, waarbij zich leden van de hofhouding bevon- den en de kapitein der marechaussee Van Houten, naar Leiden, om via Haarlem en Amsterdam naar Doom terug te keeren. Om half tien was de ex-keizer vertrokken, om eerst tegen den avond op het kasteel te rug te keeren. De groote grijze auto, waarin de ex-keizer zat, was met narcissen behangen. Een groo te hoeveelheid bloemen bracht het gezelschap mee naar Doorn. Slechts enkelen hebben den ex-keizer, toen hij over de Stadhouderskade reed, herkend. Hij droeg de Duitsche, platte militaire pet EEN ANTI-MILITARISTISCH PAARD Toen de kornet Van S., wonende Prins Mauritslaan, in Den Haag, Zondagmiddag op een gehuurd paard reed, wierp de viervoe- ter zijn berijder op den Scheveningscheweg bij de Promenade op den grond. De jooge man bleef bewusteloos liggen. Hij moest door den G. G. D. naar tien Centralen Post vervoerd werden. Een juist passeerend hu- zaar, L., die het ongeval gezien had, wilde ,zich met het wegbrengen van het paard be- lasten Hij besteeg heten werd op zijn beurt er af geworpen bij de Badhuisstraat. Met een gebroken been werd de huzaar naar het militair hospitaal overgebracht. Het te geven door de Entree leden 50 cent. Niet-leden 75 cent. Huisgenooten 25 cent. Mr. Feith: Niet? Dan wordt de met gesloten deuren behandeld. Publiek en pers moesten hierop de verlaten. zaax zaal VRIJZINNIG PROTESTANTSCHE f RADIO-OMROEP. I Zondagmiddag 18 April a.s. zal uit Hil versum eene radio-uitzending geschieden van- wege den Vrijzinnig-Christelijken Jongeren Bcmd. In verband met een in de kringen van dien Bond algemeen ontwakend verlangen naar dramatische uitbeelding van religieuze le- .venswaarden, zal deze middag gewijd zijn aan het verband tusschen dramatische kuns+ en religie. I>r. L. J. van Hoik uit Utrecht zal spreken over „Drama en Religie"; Albert van Dal- sum zal enkele fragmenten voordragen uit Adam in Ballingschap van Vondel. Muzikale medewerking wordt verleend door de dames Suze van't Lindenhout-Tak (viool), Tony van Leeuwen-Boomkamp (kla- vier) en Eduard Biele (cello). Zij zullen wer ken voordragen van Handel, Beethoven, Faurf, Glazonnow en Lily Boulanger. Ds. E. D. Spelberg zal dien middag om- roepen. De uitzending begint om 2 K uur. was om het voedsel te bezorgen, is proces- verbaal opgemaakt. De hongerkunstenaar Wahlman, die het record hongeren, dat met 44 dagen op naam y«n Jolly staat, wilde slaan, verlangde Zater- dagmiddag plotseling bevrijd te worden. Op het bericht van den zwendel van een hongerkunstenaar te Leipzig hadden enkele personen voor de glazen kooi uiting aan hun waaiitrouwen ten aanzien van Wahlmann ge- geven. In groote opwindling verlangde dieze flaarop zfjn afrekening en toen hieraan niet werd voldaan, sloeg hij de ruiten van zijn kooi in en rende met bebloede handen de straat op. ALKMAAR Deposito Effecten - Crediefen OVERPLANTINO VAN KANKER- WEEFSEL. Wolff seint ons uit Berlijn: In de vergadering van de Deutsche Chi- turgische Gesellschaft te Berlijn heeft de Ko- MngBbergsche privaat-docent- dir. Kurtzahn medegedeeld, dat hij bij zichzelf een stukje van een geopereerd kankergezwel van de borstklier op het been had laten overplanten, Hij wilde hiermee aantoonen, dat de opvat- feig, volgens welke rechtstreeks op gezond weefsel overgebracht menschelijk kankerweef- sel levenskracht heeft, onjuist is. Dit gelukte hem, want na eenige dagen Btierf het overgeplante weefsel af. Ook met serum, dat de overplanting uit zijn bloed was genomen, en waarmee bij kankerlijders experi- menten werden genomen, werden negatieve uitkomsten werkregen. DE ONTWAPENINOSKWESTIE. Volgens de „Manchester Guardian" is er sprake van, dat de bijeenkomst der voorbe- teidende ontwaipeningsconferentie, die op 18 Mei was vastgesteld, zal worden uitge steld. A!!b voorwendsel zou daarvoor het ar gument worden aangevoerd, dat de Randsta- ten geen dtefinitieve houding aangaande de orotwapening kunnen aaniraemen, omdat Rus- land niet aan de conference deelneemt. DE EXECUTIEVE DER SOCIALIS- TISCHE INTERNATIONALE. Sedert Zondag vergadert te Zurich het ult- vcerend comitd der socialistische Internati- onale, waaraan een groot aantal gedelegeer- den uit twintig verschillendfe landen deel neemt. Nederlaind is vertegenwoordigd door den heer Vliegen, op wiens voorstel besloten werd een commissie in te stellen, die aan het con>- Het geboirtecijfer in Frarikrijk over 1925 bedraagt 768.983, tegen 752.307 in 1924 Het sterftecijfer was in 1925 708.919 tegen 680.027 in 1924. Bij vier jongelieden, die uit Engeland naar Sydney emigreerden en Zaterdag j.l. te Adelaide aankwamen, zijn pokken geconsta- teerd. Ten gevolge hiervan zijn 1203 perso nen in quarantaine gesteld. In Spanje is een republikeinsch-socia- listische partij gesticht. Volgens een draadloos bericht heeft er een geweldige uitbarsting. van den Mauna Loa op de Hawa'i-eilanden plaats gehad Dichte dava-stroomen vloeien fangs de berg- wanden neer, Zaterdag en Zondag zijn te Calcutta kalm voorbij gegaan. Men kan thans zeggen, dat aan de opstootjes in de stad een einde is gekomen, ofschoon er nog enkele individueele geweldpkgingen voorkwamen. Sterke mili taire en politie-patrouilles trekken door de straten. Alle winkels zijn nog niet her- opend1, Een B. T. A.-bericht uit Guayaquil (Ecuador) meldt nog, dat de minister van fi nancial de directeuren der drie op last van de regeering gesloten banken heeft doen ar- resteeren. De president van de Fransche republiek, Doumergue, zal morgenochtend de Hol- landsche schilderijen-expositie te Parijs be- zoeken. De Boedapester correspondent van de ,.N. Fr. Presse" houdt vol, dat volgens ver schillende aanwijzingen de politie aldaar tot de overtuiging is gekomen, dat de onbekende automobilist inderdaad de gewezen Roe- meensche kroonprins is geweest. Gedurende zijn reis gaf hij zich uit voor een Roemeensch ingenieur. De „Petlt Parisien" verneemt uit Bor deaux, dat meer dan 1000 H.A. pijnbosch in die Gironde is afgebrand. Uit Weimar wordt gemeld, dat bij Le- gefeld een trein in botsing is gekomen met een post-auto. Deze wefd geheel vernield Be halve de chauffeur bevonden zich nog acht passagiers in den wagen. Twee van hen wer den ernstig en de andere zes en de chauffeur werden Hcht gewondL Op het uitgebreide gebied der Mourne Mountains in Ierland heeft een brand ge- woed, die zich, door den wind aangewak- kerd, snel zuidwaars uitbreidde. De schade is aanzienlijk, doch op het oogenblik zijn er geen menschenlevens verloren. Het B. T. A. meldt uit Lissabon, dat De Veiga Simoes, oud-gezant te Berlijn, die on- langs tot gezant in Weenen is benoemd, be- schuldigd wordt tegen de regeering te heb- paard werd door een agent van politie aan den teugel naar de manege teruggeleid, het- geen verder zonder ongevallen geschiedde. ZIJ TROFFEN HET NIET BIJSTER. In de strafzitting van het kantongerecht te Leiden was gister een aantal personen ge dagvaard wegens open bare dronkenschap, voor het meerendeel losse werklieden, die werkloos waren, en enkele bekende straatty- pen. Thans, evenals bij andere gelegenheden van dien aard waren de beklaagden niet ver- schenen. Zij geloofden het wel. Ditmaal echter werd bij afwezigheid van den kantonrechter, mr. Klein, het kantonrech- terschap waargenomen door mr. A. J. Fok- ker aldaar, die, uitgaande van het standpunt, dat zij, die geld hebben om zich te bedrin- ken en het daardoor politie en justitie lastig maken, ook hun aandeel moeten bijdragen in de kosten van een gcede justitie. Op grond daarvan veroordeelde hij de beklaagden ieder tot geldboeten van f 10, subsidiair 10 dagen hechtenis. ONTSLAG OP DE MIJNEN. Men meldt aan de N. R. Crt. dat op de Do- maniale mijn te Kerkrade 300 mijnwerkers ontslagen zullen worden. De malaise in de mijnindustrie is, ald'us de berichtgever, van dit massa-ontslag de oorzaak. Naar verluidt komen het eerst Duitsche mijnwerkers aan de beurt van ontslag. MET GESLOTEN DEUREN. Gistermorgen werd voor den politierechter te 's-Gravenhage een zaak behandeld tegen een beklaagde, beschuldigd van openbare schennis der eerbaarheid een geval, dat zich zou hebben afgespeeld op het strand te Scheveningen. Als raadsman van beklaagde trad op mr Fr. Pauwels uit Amsterdam. Bij den aanvang der behandeling vroeg de politierechter, jhr. mr Feith, aan den verte- genwoordiger van het O. M., mr. Hermans, of deze niets te requireeren had. Mr. HermansIk verzoek behandeling de- zer zaak met gesloten deuren. Mr. Pauwels. Namens den beklaagde wil ik daartegen protesteeren. Mr. Feith: O, u wilt reclame! Mr. Hermans: Ja, juist. Mr. Pauwels: Dat vind ik een persoon- lijke beleediging. Ik zou zelfs de pers willcn verzoeken, mijn naam niet te noemen. Mr Feith: Waarom wenscht u dan open- bare behandeling? Mr Pauwels: Om bekendheid te geven aan de wijze, waarop het parket zijn tijd verknoeit met het vervolgen van ridicule za- ken. Mr. Feith: O, is het dat. Heeft de Officier nog iets te zeggen? Mr. Hermans antwoordde ontkennend. GEEN CONFERENTIE OVER HET BIOSCOOPVRAAGSTUK. De heer C. v. d. Berg, secretaris van de Vereeniging van Nederl. Gemeenten, sprak Zondagochtend over dte organisatie dear bios- coophervorming. In de gedachtewisseling kwam algemeen de wensch inaar voren om blijvende aandacht aan het bioscoopvraagstuk te wijdten. De noodige maatregelen diaartoe zullen worden genomen. In het rapport van de commissie voor de Ramaermedaille wordt voorgesteld, de me- daille ditmaal toe te kennen aan dr. A. de Kleyin, te Utrecht. BRANDEN. I® het perceel Poelestraat 51 te Gronin- gen, waar gevestigd is de banketbakkerij van den heer J. Venhuizen, is gistermiddag brand ontstaan op dten zolder in een turf- hoop, die te dicht bij den schoorsteen lag. De bramdweer, die spoedig ter plaatse was, tast- te het vuur aan met vier slangen, doch het werk ondervond vertraging doordiat de wa- terleiding tengevolge van straatreparaties was afgesloten. De beide bovenverdiepingen zij® uitgebrand; de ondergelegen winkel is behouden gebleven. Huis en inventaris wa ren verzekerdl Gisternaoht om 2 uur is te Geldrop bij Eindhoven op het gehucht Genonhuizen de boerderij van deri landbouwer W. dte Vries afgebrand. De hofstedle branddte totaal uit; ook de inboedel ging verloren. De bewoners werdten uit hun slaap gewekt door het geloei van dte twee koeien. Het vee, twee koeien, een geit en twee kippant, werd een prooi der vlammen. Alles was slechts laag verzekerd. Oorzaak onbekend. EEN ONGF.LUK. De 8-jarige B. S. uit dte v. d. Werfstraat in Den Haag is gistermiddag omstreeks 3 uur in dte Douzastraat door een vrachtauto over- reden. Hij was onmiddtellijk dood. Een dteskundig onderzoek wees uit, dat de remrnen van dte auto niet goed in ordte waren de politie heeft dte auto in beslag genomen en naar het hoofdbureau gebracht ten eindie na te gaan of het maximum gewicht, dat toe- laatbaar gesteld is, ook overschreden was De politie is echter van meeniing, dat den chauffeur geen schuld treft, en dat het onge- luk alleen te wijten is aan de onoplettend- heid van het kind. KORTE BERICHTEN. Voor het op 5 en 6 Mei te Groningen te houdtein Binnenscheepvaartcongres heeft de heer G. C. Nuy, d'irecteur van den Ned. Stoomsleepdiensa, voorheen van P. Srnit Jr., te Rotterdam, een prae-advies uitgebracht over Het verdrag Nederland—Bclgie, waar in dit verdrag van het standpunt van dte bin- menscheepvaart wordt bekeken. Te Zuidlaram (Dr.) is gisteren de 56-ja- rige gehuwdte land'bouwer A. S. verdronken. Zijn lijk is opgehaald. Te 2de Exloermond is Zondag in een wijk het lijk gevonden van den jongen ge- huwden landbouwer H. K. uit Buinerveen (Dr.), die sedert Woensdag vermis! werd. De heer P. Swagemakers te Nieuw-Vos- meer is Zondag 100 jaar geworden. Hij ge- niet nog een goede gezond'held. Vroeger was hij landbouwer; hij bewoog zich ook veel en gedurende langen tijd in het openbare leven en was op ruim 90-jarigen leeftijd1 nog wet- houder dter gemeente. Tfldschriften. Noord-Holland in Woord en Beeld. De se- rie kieken van mooi-Westfriesland wordt in het nieuwe nummer voortgezet. O.a. een heel mooie foto van de Rijp. De installatie van Koedijk's nieuwen burgemeester wordt in beeld gebracht door een viertal opnamen. Ook aan de sluiswerken te IJmuiden is aandacht besteed. Sportkieken en fotonieuws vullen verder het nummer. Als bijlage is er het tweede gedeelte bij van „Sproetje" van Gene StrattonPorter. De Prins de Gonzague is het evenwel te weten gekomen en tracht het huwelijk toch door te zetten. Hij beraamt een moordplan voor den graaf de Nevers en wil dan de we- duwe huwen en zijn rechten op de eigendom- men laten gelden. De graaf de Nevers, door Blanche gewaar- schuwd, zal 's avonds zijn kind komen halen maar de Prins dte Gonsague heeft eenige ban dieten op zijn weg gezet om hem te vermoor- den. Lagardere is dit te weten gekomen. Hij neemt het kleine kindje in bescherming maar ontmoet dan den graaf Van Nevers. Om een gevecht te ontkomen bekent hij wat hij deed en beiden komen tot elkamder als de bandie ten van den prins ten tooneele verscbijnen De graaf van Nevers wordt door den prins door- stoken en Lagardere wondt den moordenaar aan de hand en weet dan met het kind te ont komen. Achttien jaar brengt hij in het buitenland door en keert dan terug om Blanche haar kind te brengen, dat hij inmiddels lief heeft gekregen. Vermomd als een geboeheldte komt hij in het huis van den prins de Gonsagne juist in den tijd dat deze een Spaansche danseres voor de verloren dochter van dten graaf van Nevers vyil laten d'oorgaan daar het gouver- nement diens bezittingen beheert en hij eerst bij het terug vinden van het kind recht op dte eigendommen krijgt.' De gebochelde, achter een dteur verborgen, deelt Blanche medle wat zij in dten familie- raad moet zteggen. Zij eischt, op zijn aanwij- zing, overlegging van het perkament waar op het geboortebewijs staat dat de prins de Gonsogue matuuriijk niet bezit. Inmiddels waarschuwt de Lagardtere den regent, dat het verloren meisje weet te vin- den en tevens de bewijsstukken zal toonen op den avond waarop een soiree ten paleize wordt gehoudten. Maar enkele medewerkers van den prins, waaronder dte beruchte Peyrolles stelen in zijn afwezigheid dte dochter van Nevers en de stukken. Hij kan dus zijn woord niet houden moet zij ii degen af geven en door den tuin ver trek ken. Daar heeft de prins zijn moordtenaars neergezet. Lagardere doodt er een en herkent in dte beidte andere oudte wapenmakkers die meehielpen het lijk voor het zijne te laten dteorgaan. Vermomd als de geboeheldte, heeft hij zoo- genaamd meegeholpen Lagardere te ver- moordten en vraagt aan den prins als bteloo- ning dte dochter van Nevers tot vrouw. De prins gelooft zoo het meisje te kunnen kwijt raken. Hij staat toe in een avond-bijeen- komst en wil dan het perkament toonen be- werende, dat dte danseres die hij reeds naar voren bracht die ware dochter van Nevers is. Als Lagardere stoutmoedig beweert, dat de graaf van Nevers tevens den naam van zijn moordenaar op het perkament zette, durft hij het in tegenwoordigheid1 van den regent niet te openen en verbrandt het. Dat doet hem alle vertrouwen verliezen. Hij vlucht den tuin in waar Lagardere hem doodt met den beruch- ten degenstoot van Nevers. De jonge Blanche vindt haar moed'er weer terug en Lagardere, tot hertog verheven, trouwt de schoone dochter van den graaf van Nevers. Een inferessante film voor alien die van dte Fransche romantiek der middteleeuweo houden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 April. Medegedteeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.2 te Weenen. Laagste barometerstand 747.8 te Isafjord. Verwachting (geldig van den avond van 13 April tot den avond van 14 April): Zwakke veranderlijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, waarschijnlijk nachtvorst, iets zachter overdag. Marktberichten Bioscopen. Alkmaarsch Bioscoop Theater. De gebochelde. In het Alkmaarsch Bioscoop Theater wordt tot en met Donderdag een buitengewoon mooie film vertoond, n.l. de gebochelde (Le Bossu) naar den roma® van den Franschen schrijver Paul Fteval. Het stuk speelt in dten tijd van Lodewijk de Veertiende toen de romantiek hoogtij vierde en dte edellieden bij het geringste meenings- verschil de degens kruisten. De graaf Philippe dte Nevers, bekend en berucht om dten geweldigen degenstoot dien hij zijn tegenstanders tusschen de oogen toe- brengt, krijgt woorden met den chevalier Henri de Lagardere en in dte herberg „De Gouden Zon' komt het tot een tweegevecht waarbij Lagardfere dten gevaariijken stoot weet te pareeren. De graaf van Nevers belooft hem revan che maar blijkt plotseling verdwenen. Want in een oud kasteel i in die Pyreneen wil dte markies dte Caylus aan den Prins dte Conzague zijn dochter" Blanche uithuwelijken. Maar Blanche is reeds in stilte met den graaf van Nevers gebuwd en heeft een doch- tertje van hem zonder dat dit haar vader be kend is. PURMEREND, 13 April 1926. Op de he- dten gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen: 16 st. kleine Fabriekskaas f 41, met rijksmerk 44, 16 st. kleine Boerenkaas /43, met rijksmerk 46, 1106 runderen w.o, 185 vette runderen 0.80 tot 1.10, 910 melk- en geldekoeien 150 tot 400, stug; 11 Stiercn, 43 Paarden 100 tot 250, stug; 35 Vette Kalveren 1.30 tot 1.50, matig; 1067 Nucht. ka'v. v. d. slacht 10 tot 36, v d. fok 16 tot 36, stug; 380 Vette Var- kens v. d. zout 0.82 tot f 0.88, Vette Var- kens v. d. slacht 0.82 tot 0.89, matig; 56 Magere Varkene 34 tot 58, stug; 282 Biggen 22 tot 30, stug; 713 Schapen (vette) 35 tot f 45, Overhouders f 23 tof 35, matig; 43 Bokken, Kipeieren 5 tot 6, Eendeieren 5.10, Piepkuikens 1 25 tot 2.40, 2000 Kievitseieren 15 per 100; 25 kisten Appelen 2 tot 4. Eierenveiling: 52326 st. Eendeieren a 5.30 tot 5.60, 38721 st. Kipeieren a 5.40 tot 6.30, 875 st. Kipeierem b f 470 tot f 5.20, 1186 Kg. Boter 1.80 tot 1 90. ZAANDAM, 12 April. Veiling „De Zaan- streek." Spinazie 1.05—/ 1.30 per kist, idem 32—42 ct. per kl. kist, Postelein 1.25 tot 1.45 per kl. kist, Raapstelen 32—46 ct. per 10 bos, Prei 11—14 ct. per bos, Seldterie 615 ct. per bos, Pieterselie 10—14 ct. per bos, Rabarber 13—17 ct. per bos, Sla 90— 3.30 per kist, Piksla 38—70 ct. per kleine kist, Radijs 810 ct. per bos, Zoete appelen 1734 ct. per pond, Citroenen 2 80 p. lflO Peen 30 ct. per bos, Broenet 15 ct. per kl. kist. WA R M E NHUIZEN, 12 April 1926. Roodte kool le soort 8.70—/ 10.90, 2e soort 5.20J 10.50, Gele kool le soort 7, Witte kool le soort 11.10—/ 12 10, Grove Uien 4.20. Aanvoer: 25975 K O. Roode kool, 500 K G. Gele kool, 4975 K G Witte kool, 5475 K G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 12 April 250C K.G. Uien: Uien 5.20—/ 5 40 Grove Uien 4.60, 2300 K.G. Peen 5 30, 42200 K.G. Roode kool 8 50—12 80, Doorschot 5.70—9.10, 19000 K O. Gtele kool 5.80—/ 7.60. Doorschot 5 70, 41200 K.G. D. Witte 10.50—/ 12 20, Doorschot 5.70—/ 8.60 per 100 K G. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 12 April. 41300 K.G. Roode koo( le soort 5.90—/ 12 10 2e soort 3.80—/ 10.50,"20100 K.G. 'Gele is.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2