.,/BrBbw jEMEESTER vaf^KMAifc Brengt ter algemeene kennis, dat omtrent de 'aanvragen om vrijsteHing van den dienst- jjdicht betreffende de hieronder genoemde At rsonen, de uitspraak is gesch hun naam vermefd: ProYinciaal nienws mrg&n o& <^e gtefffe mi Telegrainmen van heden. Rechtzaken. van 13 April 1926. Opgave van Noordbollandsch Landbouwcrediet. H "*P. J. v. BOSCH, lkhting 1926, wei achter kosiwiwrerschap: voor 6en jaar vrijgesteld; C ZWAAN, lichting 1926, wegens per- soonliike onmisbaarheip: voor een jaar vrij- gjestekr. y Tegen- deze ultspraken kan btnnen TIEN dagen na den dag dezer bekendmaking in beroep gekomen worden door: a. den ingeachrevene, wien de uitspraak eldi, of door diena wettigen vertegenwoor- b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezdfde lkhting kigeschreven person en of door diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Ko- ningin te rich fen, moet met redenen zijn om- Meed en worden ingediend bij den Burge- rueester, ter Secretaire dezer Gemeente, ai ling Militaire Zaken, die voor de doorzen- zorgt. ar, 13 April 1926. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. Troepen spreeuwen, die over enkele dagen hun nestplaatsen zullen betrekken, worden thans nog verontrust door een torenvalk; op meer dan honderd meter hoogte cirkelt statig een buizerd, zich niet bekommerend om de nij- dige uitvallen van enkele meeuwen. Een schuw waterhoentje, da in het jonge, opschietende riet nog geen plaats vindt, schiet haastig over't water om in't kreupel- fcout te verdwijnen; een prachtige gele kwik- itaart houdt opruiming onder de muggen, daarin bijgestaan door tal van graspiepers, iterwijl de jubelende leeuwerik het heele too- neel van uit de hoogte bekijkt. Nog enkele dagen en de drukke Kwikstaart- jes zullen hun oude kampplaatsen hebben op- gezocht, de wulp zal het weiland verlaten om zijn nestteirein in de duinen te betrekken, boe- ren- en huiszwaluw weer gastvrijheid vragen in en bij de boerderij en het zal volop lente zijn in den polder. fe VOOR HET BEHOUD VAN ONS W HANDELSONDERW1JS. Aan den Raad der gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: S Edelachtbare Dames en Heeren! Geven met verschuldigden eerbied te ken- nen: Ondergeteekenden, ouders van leerlingen, die de Handelsdagschool en Hoogere Han- deleschool hier ter stede bezoeken; dat zij met groote verbazing kennis heb ben genomen van het hoofdartikel in de Alkmaarsche Courant van 20 Maart j.l., .waarin werd medegedeela, dat de Commis sie van Toezicht dezer inrichtingen had ge- adviseerd tot opheffing van bedoelde scho len; dat het rapport van genoemde Commissie niet was gepubliceerd, zoodat zij de motie- ven, die tot did advies aanleiding gaven, niet vermogen te beoordeelen; dat zij de opheffing dezer scholen als eene ernstige achteruitstelling van het handels- onderwijs ach:en; weshalve zij Uwen Raad met de meeste vrijheid en den grootsten aandrang verzoe- ken het advies van deze Commissie niet over te nemeu doch integendeel het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot reor- ganisatie van deze scholen aan te nemen. Zij gronden dit verzoek op onderstaande motieven: v le. Het onderwijs zelf. Een opleiding zooals zij voor hunne kinde- ren verlangeu, kan naar hunne meening on- mogelijk op de U.LO.-school en de A afdee- ling van de R.H.B.S. worden gegeven. Aller- eerst zou op deze inrichtingen een ingrijpen- de reorganisatie van het leerplan moeten filaats hebben, die waarschijnlijk niet moge- ijk zou blijken en waarop het Gemeentebe- stuur slechts gedeeltelijk invloed zou kunnen oefenen, terwijl m het gunstigste geval de Jeerkrachten van deze inrichtingen (voorna- roelijk, wat de U.LO. betreft) de noodige er- yaring, vaak ook eene voldoende bevoegd- heid nog zouden moeten verwerven. Boven- dien zou de gelegenheid, door het reorgani- satieplan van het College van B. en W. gebo- den, om na twee jaar studie te beslissen of ^men een drie- of een vijfjarige opleiding .wenscht, veiloren gaan, daar de U.LO. school niet aansluit aan de vierde klasse der R.H.B.S. en de mogelijkheid hiervan geheel in 't onzekere ligt, waarschijnlijk nooit zal komen. 2e. De verwachting van de ouders dat hunne kinderen ook werkelijk in de gelegen heid zouden worden gesteld het eind-examen van deze scholen af te leggen, resp. het di ploma met de daaraau verbonden voordee len te verkrijgen, wordt op onzekeren grond- •lag gestehi. Door een plotsefing opheffen wordt aan deze verwachting zetfs de bodem ingesla- gen. (Een bijverken aan een U.LO. school moet toch als een lapmiddel worden be- schouwd, terwijl het wel zeker is, dat de leerlingen van de derde klasse Handelsdag school en eerste klasse Hoogere Handels- school na de groote vacantie niet tot de 4e resp. 5e klasse der R.H.B.S. zullen worden ioegelaten). 3e. Hunne meening, dat de Handelsscholen weder in bloei zullen toenemen, nu a. de eco nomische crisis over haar dieptepunt heen schijnt te zijn en b. de schoolgeldregelingen voor Alkmaar en de buitengemeenten veel verbeterd zijn. De toename van het .eerlingental voor den cursus 1925/1926 moge dit bewijzen. Ten slotte meenen zij er nog Uwe aan- dacht op te moeten vestigen, dat door de de laatste jaren meermalen naar voren ge- brachte vraag over he', al of niet doen voort- bestaan van deze scholen eene onzekerheid is ontstaan, die het handelsonderwijs niet ten goede is gekomen. Het is noodig, dat deze onzekerheid zoo spoedig mogelijk verdwijnt. 't Welk doende enz. Namens de ouders der leerlingen wordt ons nog het volgende medegedeeld 1 engevolge van de vacantie konden wij de handteekeningen van de ouders in de bui tengemeenten niet zoo snoedig verkrijgen als «vff wenschten. Dat Alkmaar ook als centrum van 6nder- wijs gezocht is, moge hieruit blijken, dat thans leerlingen uit onderstaande gemeen- ten de Handelsscholen bezoeken: Akersloot, Bergen (N.-H.), Bakkum, Castricum, Oud- karspel, Wieringerwaard, Anna Paulowna, Limmen, Koedijk, Berkhout, Beverwijk, Hoogwoud, Harenkarspel, Hoorn, Uitgeest, Spanbroek, Krommenie, De Rijp, Groot- Schermer, Oostwoud. HISTGRISCHE ANECDOTEN. De beroemde geneesheer Chirac, lijfarts van Lodewijk XV, kreeg een beroerte. Men riep verschillende collega's van hem te hulp, die hem herahaledlijk deden aderlaten. Chirac, die een weinig was bijgekomen, begon te ijlen. Hij geloofde zelf bij het ziekbed van een patient geroepen te zijn. Zijn rechterhand grijpt werktuigelijk zijn linkeram, hij voelt den pols dn roept daarna onmiddellijk: Ze hebben we te laat bij dien man geroepen. Men beeft den zieke adergelaten, men had hem een flinke purgatie moeten doen nemen, het is een verloren man. Werkelijk stierf Chirac kort daarna. Bernadrd Shaw, de groote Engelsche dich- ter, besteedt weinig zorg aan zijn uiterlijk en dat had bij gelegenheid van zijn huwelijk bij- na aanleiding tot een zeer onaangename ver- gissing gegeven. Op mijn trouwdag, ver- telde hij zelf in een Engelsch tijdschrift, zag ik er niet bijster feestelijk uit. Mijn beide vrienden, die me als getuigen begeleidden, hadden zich echter keurig uitgedost. be amb- tenaar van den burgelijken stand dacht na- tuurlijk niet, dat ik de bruidegom was; ik ge- loof, dat hij mij, in m'n afgedragen jacquet, voor een bedelaar hield. Hij wendde zich daar om tot een der getuigen en wilde hem met mijn bruid trouwen. Gelukkig werd de vergis- sing echter nog tijdig ontdekt! UIT ZUID-SCHARWOUDE. De raad vergaderde Maandagavond voltal- lig. Nadat een langdurige discussie gevoerd is over de vraag of het wel noodig was, een plaatsvervangend lid van de gascommissie te benoemen, een gebeurtems, die de raad de vorige vergad-jring niet tot een einde kon brengen, werd tenslotte tot stemming over- gegaan De heeren Dijkhuizen en du Burck waren namelijv van oordeel, dat de heer Berkhout, oud lid van den raad, niet voor de gascommissie bedankt heeft en de voorzitter sprak als zijn oordeel uit, dat de bedoeling van de verordening uit te voeren beter ge- acht heeft, een ander plaatsvervangend lid te benoemen. Daarna wsrd met 3 stemmen de heer Zee- man als zoortanig gekozen. Twee stemmen waren bianco en 2 stemmen op de heer Groen uitgebracht. Als lid van de plaateslijke schoolcommis- sie werd met 5 stemmen herkozen de heer J. J. van Meurs. Met 4 van de 7 stemmen werd de heer S. Kruier als lid van het armbestuur herkozen. Medegedeeld werd dat aan den onderwij- zer J. J. du Burck twee maanden ziektever- lof is verleend en in zijn plaats mej. Biester- bos uit Limmen tijdelijk is. aangesteld. Bij de laatste opname gaf de kas aan een ontvangst van 63922,23, een uitgaaf van f 57080.85 alzoo een kasgeld van f 6841.3714. Het kohier hondenbelasting werd vastge- steld op 189 gulden. Aan de orde kwam hierna de vaststelling van een nieuwe veror dening voor belasing op publieke verinake lijkheden. B. en W. hadden in de vorige vergadering opdrach gekregen met een consept e komen. Van belanghebbenden was het verzoek in- gekomen om de verordening geheel in te trek- ken, doch na een vrij breedvoerige bespreking werd besloten dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. De voorstellen in de nieuwe verordeningen luiden zoo, dat 10 pet. belasting geheven wordt van de entree's, donateerende l«len te gen de gewone toegangsprijs berekend wor den, avonden Godsdienstig, politick, sociaal en letterkundig gebied worclen vrijgesteld, terwijl in gev«-.llen dat geen entree geheven wordt naar zaaloppervlak gerekend wordt en in bijzondere gevallen B. en W. het recht hebben om ontheffing te verleenen. Het was een zeer lange bijna eindelooze discussie die over de inhoud der verordening gevoerd werd, waarbij meerdere speciale ge val en naar voren werden gebracht ten slotte werd de verordening met 52 stemmen aan- genomen. Tegen stemden de heeren Kroon en Zee- man, de eerste omdat hij de voorkeur aan de oude verordening gaf en de tweede omdat hij voor dergelijke belastingheffing niet gevoel- de. De verordening op de heffing werd bespre king goedgekeurd. Daarna kwam aan de orde het aanbrengen van brandkranen door de geheele gemeente. Als gevolg van besprekingen in de vorige raads'zitting kwam dat punt naar voren en deed de voorzitter als minderheid in B. W. het voorstel om brandkranen aan te brengen op de 14 spruitstukken die daarvan nog niet voorzien zijn. De kosten zijn 50 per kraan en de jaar- lijksche kosten 5. 100 zal er ongeveer bijkomen voor straat- werk, zoodat de kosten 800 zullen worden welke post gedekt kan worden door een lee- ning in 10 jaar af te lossen. De kranen komen dan 125 Meter van elkaar te staan en de spruitstukken zijn destijds aangebracht op aaiiwijzing van den raad op de meest gesehikte plaatsen. Ook herover werd lang gesproken, waar- van ten slotte het resultaat was, dat het voor stel met alleen de stemmen van de beide wet houders tegen werd aangenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Kramer hoe het gementeewcrk verdeeld wordt. Spr heeft vernomen, dat een der smeden geen werk krijgt De voorzitter deelde mede, dat de heer VrolijTg uitgesloten is omdat hij in Noord- scharwoude een te hooge declaratie heeft in- gediend, waarvan betating geweigerd werd en de gemeente daardoor in een proces ge- wikkeld is. De heer Kramer en ook anderen merkten op, dat men hier niets te maken heeft met wat in Noordscharwoude vooiwalt en de voorzit ter meende tot dezen maatregel te moeten lakken te vTijwaren. Raad sprak zich vrij unanfeim tegen deze handeling uit. B. en W. zullen nu verder hun houding zoodanig wijzigen, dat rekening gehouden wordt met den geest van den Raad. De voofzitter gaf den heer Zeeman ant- woord op zijn vraag in de vorige vergadering inzake de woningtoestanden en deelde mede, dat B. en W. wel overtuigd zijn, van het be- staan van slechte woningen, doch van hen vooral met het og op de kosten geen voorstel len te verwachten zijn. De heer Zeeman was dankbaar voor het antwoord, doch niet voldaan. Hij hoopte ech ter, dat voor hetg eval er medewerking ge- vraagd wordt, de helpende hand zal worden toeges token. Daarna si uiting, (Ongecorrigeerd UIT WINKEL. Maandagmiddiag vergaderde de commissie inzake de stoonitram SchagenWogmum met de daarbij belanghebbende gemeente- en polderbesturemi. Aanwezig waren de gemeen- tebesturen en de Bannebesturen uit winkel, Nieuwe Niedorp, Hoogwoud, Opmeer, Span broek en Wognum, voorts de gemeentebestu- ren van Hoorn en Schagen en het Ambacht van Westfriesland genaamd „de vier Noor- derkoggea". De Spoorwegmaatschappij werd vertegenwoordigd door de heeren T. van Dijk, chef van de exploitatie en J. D. Cox, in- specteur van het vervoer te Alkmaar. De heer Commandeur, burgemeester van Opmeer en Spanbroek, het voorzitterschap waamemende, opende met een woord van welkom de vergadering en heette in het bij- zonder welkom de vertegenwoordigers der Spoorwegmaatschappij, voorts zette spreker uiteen hoe in November 1925 een schrijven werd ontvangen door de lichamen die destijds in de stichting hadden bijgedragen mediedee- lende dat 1924 een tekort had opgeleverd vain 68O0O.en waarin 60.030.— bij- drage werd gevraagd. Een commissie bestaamde uit de burge- meesters van Winkel, Hoogwoud, Nieuwe Niedorp en Opmeer-Spanbroek met den secre- taris van Winkel, nam op eigen initiatief deze zaak ter hand en nadere gegevers werden aan de maatschappij gevraagdi. Spreker haside hierbij aan hoe in dien tijd twee der leden aan de commissie zijn ontvailen n.l. de heeren J. Koomem Hzn. en P. Koopman en heette in die commissie welkom den nieuwen burgemeester te Winkel, den heer J. Koster. Toen de eerste gegevens niet voldoende werden geacht, had de commissie een onder- houd met de directie te Utrecht, waar ver schillende vragen de exploitatie betreffende werden gesteld en waarvan een overzicht werd gegeven met als conclusie, dat de lijn SchagenWognum als toevoerlijn voor het groote verkeeer zeker waarde had en dit wel was te schatten op 20.000.— Dat voorts de 60.000 niet het laatste woord was en de Maatschappij ook bereid was over het goederenvervoer te onderhamdelen. Uitvoeriger heeft de maatechappij de per- soneelsuitgaven uiteen gezet en daaruit bleek dat er vele personeelsledan ook dienst doen op andei'e lijnen en de commissie stdlde de vraag: als de lijn Schagenr-Wognum wordt opgeheven blijft dat personeel dan i/n. functie? De vertegenwoordiger der maatschappij zeide dat als deze lijn wordt opgeheven door reorgainisatie het personeel verdeeld zal wor den over andere lijnen en misschien ten dee'e ook ontslagen om het tekort niet van de eene lijn op de andere lijn over te brengen. De voorzitter vroeg of wel overwgoen was dat veel wat inn per spoor komt dan over wa ter zal komen. De vertegenwoordiger zeide dat dat wer kelijk een factor was, doch't is de vraag of die van groot belang is. De maatschappij moet trachten een sluitende rekening te knj- gen en daarvoor worden de lijntjes met groo te verliezen afgesoeden. De burgemeester van Hoorn teas de com missie erkentelijk voor haar werk, doch noem- de de wijze waarop de spoorwegmaatschappij deze belangrijke zaak behande'de, zeer non chalant. Spreker had de cijfers over meerdere jaren willen zien en stelde de vraag of de maatschappij in verband met hare overeen- komst van 1904 wel kan ophouden met de exploitatie. De vertegenwoordiger noemde de critiek scherp gesteld, de algemeene strekking was, dat die maatschappij tot overleg bereid was. Sinds de overeenkomst van 1904 is veel ver- anderd. In 1924 was het vervoer van perso- nen aanmerkelijk lager dan voorgaande ja ren. De heer Donker van Hoogwond wenschte verbetering te virden in geringer treinen- loop waardoor minder personeel noodig zou zijn. De heer Peer van Wognum maakte de maatschappij een verwijt van dat het vervoer nooit gunstig was geregeld. De heer Pijper van Twisk zag in de exploi tatie nog veel te verbeteretn en zag die verbe- teringen gaarne ingevoerd om als d'it on- voldoende oplevert nader er op terug te komen. De burgemeester van Hoorn was met het antwoord niet tevreden gesteld. Spreker zag in de spoorwegtn ook een algemcen belang en het gaat niet de noodlijdende stukken op te heffen. Het tekort verhalen op hen die vroe- ger de stichting hebben betaald, gaat ook niet zonder afdoende cijfers doch spreker zou willen zeggen, gaat eens na of uwe exploita tie wel goed is. E>e vertegenwoordiger kon't niet eens zijin met de opmerking dat over het geheel diende te worden gerekend en het tekort van den een door den ander te laten betalen Door be- zuiniging is evenwicht bereikt, doch dat is geen rustpunt; nu moet het naar verlaging van tarieven. De voorzitter stelde de vraag of waar naar bezuiging wordt gestreefd juist deze lijn het ontgelden moet. In tariefsverlagimg zag spr. een hoogere opbrengst. De vertegenwoordiger zeide dat het niet het gevoelen is der maatschappij. Tariefver- laging hrengt wel meer reizigers maar in den eersten tijd geen grootere opbrengst. De heer Nobel geloofde dat er een weg te vinden is. Opheffen is niemand voor, wel voor behoud en moet iaaTin iets bijgedragen worden., dan moet dat aangetoond worden en dan zal wijziging van den dienst allereerst noodier ziin. De K^teTVa'n VinfteT lag gaar ne meerdere gegevens en als bij een doelma- tige exploitatie net resultaat niet bevredigend is, laat darn ieder naar krachten bijdrageu en als dat dan wordt voorgelegd aan den Mi nister en Gedeputeerde Staten en blijkt dat het voor deze streek van belang is en de be langhebbenden doen wat ze kunnen, dan ver- wacht spreker niet een spoedige opheffing. De heer Pijper van Twisk gaf als eerste vereischte aan de exploitatie te regelen naar de behoefte van de streek zooals dit het geval is met de lijin. HooraMedemblik. De voorzitter constateerde dat alien prijs stellen op behoud doch meerdere gegevens en nader overleg dient plaats te hebben. Bij acclamatie werd de voorloopige com missie definitief daarvoor aangewezen en uitgebredd met 1 h 2 leden n.l. de burgemees ter van Hoorn en de burgemeester van Scha gen, indien deze gemeente zich ook als belang hebbende wilt beschouwd zien en bereid zal zijn een eventueel offer te brengen. De voorzitter sprak aan het einde der ver gadering zijn vmdoeraing uit over de wijze waarop deze zaak is besproken en z. i. is de ze bespreking niet zoader vrucht geweest en spreker hoopte dat de daaruit voortvloeiende behandeling moge leiden tot't resultaat: het behoud van de tramlijn SchagenWogoum. Oedee/teliik vecnrrignrd. LID VAN DEN RAAD VAN STATE. 'S GRAVENHAGE, 13 April. Be- noemd is tot lid van den Raad van State Mr- J. Limburg, oud-lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. OVERTREDERS DER RIJWIEL- BELASTING. AMSTERDAM, 13 April. Wij verne- men, dat de politie-ambtenaren bij de giste ren gehouden controle op de naleving van de rijwielbelastingwet in de hoofdstad ruim 350 processen-verbaal tegen overtreders en overtreedsters dezer wet hebben opgemaakt. MOTORONGEVAL. BENNEBROEK, 13 April. Gisteravond geraakte op de Oosteinderbrug te Hille- fom een motorrijwiel tegen de tram en warn zoodanig te vallen, dat de 19-jarige C. R. Verkade, leerling aan de Technische school te Haarlem, wonende in Den Haag, die op de duozitting was gezeten onder de tram terecht kwam en onmiddellijk werd gedood. DE TOESTAND IN DE VENEN. AMSTERDAM,13 April. Naar Het Volk verneemt is of wordt een commissie ingeste'ld om een onderzoek in te stellen naar maatregelen, om een beteren toestand in de venen rondom Emmen tot stand te brengen. DOOR DE TRAM GEDOOD. WOENSEL (bij Eindhoven), 13 Apg] Vanmorgen is vrouw Mathijsen uit Woen- sel met 2 kinderen op den Boschdijk door de stoomtram aangereden. Een kind werd gedood. De vrouw en het andere kind wer den ernstig gewond. Den machinist moet geen schuld treffen. DE DOODSLAG TE SOEST. UTRECHT, 13 April. De rechtbank ver- oordeelde den 36-jarigen J. P. M. uit Soest, wegens doodslag op zijn zwager aldaar tot 6 jaar gevangenisstraf. De eisch was 10 jaar. DE UNIVERSITEITEN HEROPEND. BOEKAREST, 13 April. Het ministerit van binnenlandsche zaken besloot tot her opening van de universiteiten. DAAD VAN EEN KRANKZINNIGE. NANCY, 13 April. Op den trouwdag heeft een koopman te Nancy zijn dochtei vermoord, daarna het geheele huis in brand gestoken en zich zelf onder den sneltreia geworpen. HET VALSCHE MUNTERS- SCHANDAAL. PARIJS, 13 April De „Quotidien" pro- testeert tegen het weer uitbetalen der sala- rissen aan de Boedapester frankverval- schers waardoor het deelnemen der regee- ring aan de valsche muntersaffaire bewe- zen is. NAAR DEN VREDE IN MAROKKO. MARSEILLE, 13 April. Generaal Si mon, gedelegeerde ter conferentie te Oudja, heeft zich naar Algiers ingescheept. MONARCHISTISCHE PROPAGANDA IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 13 April. De nieuwe monar- chi9tische organisatie ontwikkelt een hevi- ge propaganda voor de monarchistischt idee voornamelijk in verband met het aan- staande referendum inzake de onteigeninj der vorstelijke eigendommen. ZWENDEL. WARSCHAU, 13 April. Wegens falsi ficaties in het cartografisch instituut te Warschau zijn alle ambtenaren aldaar ontslagen en zijn alle posten nieuw bezet. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraak. Zitting van 12 April. Jan K., St. Pancras, verduistering. Niet be- wezen, vrijgesproken. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te c. Vorige Koers. I'Vw il.in. 1,30 PROLONGATIE vorige koers 3 pCt., heden 3 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM pl.m.Wg il.m. 2.. it.in. 2.Id 9Si-f Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo STA ATSLEENIN GEN. 6 NederL 1923 A. i 5 1919 BANK.INSTELLINGEN. Kol Bank lndische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Resc# INDUSTR. OND. BlNNENte Centr Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens GeW. Aand. H A. H B. t Maekubee. NederL Kunstzijde Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel coram CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Rcdjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber. Hessa Rubber Lampong Sum Rubber Rotterd. Tapanoeli. Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd. SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senemhah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash lull/, 1071/8 1591/, 1461/, 14il/4 118s/, 12oi/, 1661/, *9»/4 95s/4 9a»/, 160 31,1/, 3/5 6J 89»/i« 120 661 J4j 171% 1623/, 109 285 375 163 J933/, 33 is, 241 2U 4351/, 2631/, 1-4V, 356 190 3011 k 46 301/, 169 171 195 78 581/, 91 144% IC/ie 39% 219 383 482 424 1091/, 148 4oy„ 197% ICO 148 148 125 10/1/, 9 s/, 9531, 967;, 133 3U9i-10 1181-9 C66 348 1711/, 161 392 33Cs/, 242 239 260 350 16S 109 171 195 78 145 10%, 38 216% 382 479 424% 107% 146 39—V, 101% 197% 159% 148% 11S7/, 124A-5 126 1668/, 167 107 -6% 95% 133 131% 134 3.9-10 3u9 309 373 6 4-7 664 661-7 350 350 349 1711/, 162 378 390)-2i 391-% 391-1* 330-2 242 434-7 152 350-1 16%, 47 36% 169% 163% 195 78 57 57 57 91% 215-6 381-4 380-J 478-9 475-7 433J.4J 422% 38% New. York Italic Vcrige koert 12.12 59.33 8.55 9.49 48.12% 35.20 65.35 6i.77% 53.75 NIET OFFICIEEL. I 2.49% 10.02% Koers op neden Off.noteering 12.12% 59.36 8.65 9.54 48.13 35.20 65.40 66 80 54.32% 2 49) J 10.03

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 8