DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. JSo. 87 Honderd acht en turlntigste Jaargangr 1926 WOENSDAG 14 APRIL Dit nummer bestaat nit 2 bladen. Dcze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Peestflagen, uitgegeven. Abannementsprijs bij vooruitbelaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewysnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTIENi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrofmte. Brieven franco aan de N. V, Boek< en Handelsdrukkerij v/b HCRMs. COSTER 6 Z00N* Voordam C9. Dlrecteurt G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. tlooidredacteur: Tj. N. A DUMA. Uit het Parlement Eerste Kamer. Den Haag, 13 April '26. De Eerste Kamer is heden even in open- bare zitting samen geweest om daarna in de afdeelingen te vergaderen. We zouden van die zeer korte bijeenkomst niet behoeven te ge- wagen, als wij niet met een enkel woord mel ding moesten maken van een door den heer E>e Vos van Steenwijk gesproken woord. Men zal zich herinneren, dat de heer De Vos bij de bespreking van de regeeringsverklaring zich een uitval tegen de Vrijz. Dem. Partij had ver- oorloold, waarfcij hij in het bijzonder tegen den heer Marchant en prof. Van Embden te velde was getrokken. In de pers was vrij al- gemeen de staf gebroken over het zeer per- soonlijke karakter van dien aanval. Heden heeft de heer De Vos daarvoor tot op zekere hoogte zijn verontschuldigingen aangeboden. Tot op zekere hoogte, want hij heeft niet aan zijn medelid Van Embden verzekerd, dat hij het niet zoo kwaad had bedoeld, of iets der- gelijks, maar enkel aan de kamer zijn veront schuldigingen aangeboden, omdat hij de slechte manieren, welke de heer Marchant zich in woord en geschrift had veroorloofd tegen de coalitie, niet had moeten navo'gen. Die veridaring was wel eenigszins anders dan men gedacht had, maar daar.de heer Van Embden afwezig was, volgde op de rede van den heer De Vos van Steenwijk geen ant- woord en ging de vocrzitter, na haar, tot de orde van den dag ovei. E)e Kamer komt nu den 27sten van deze maand bijeen om de begrooting te behande- len. Ifnitenland DE OORLOG IN MAROKKO. Bij een bespreking van de conferentie te Oedjda schrijft het Journal", dat generaal Simon, de Fransche gedelegeerde, met volko- men goedkeuring van Parijs en Madrid, de 2aken op vlugge wijze zal regelen en den Riffi zal sommeeren te bewijzen, of zij al dan niet van plan zijn de voorwaarden tot on- derwerping aan te nemen. De eigenlijke onderhandelingen zullen slechts beginnen als de Riffi vooraf deze voor waarden accepteeren. De Franschen en Span- jaarden hehben troepenverschuivingen gelast, om te verhinderen, dat de wapenstilstand tot een fictie wordt gemaakt. De bediening is, de Fransche frontlinie tot de uiterste grens van de Fransche zone vooruit te brengen. Men is van plan een verbinding tot stand te brengen tusschen de Spaar.sche posities in het Melallagebied en ae Fransche posities in de Taza-zone, waardoor de omsingeling van het Rif een feit zal worden. De Spanjaarden hebben eveneens het plan om hun linies nabij Tetoean vooruit te schuiven, ten einde zoo- doende Sjesjoean te schuiven, ten einde zoo- doende Sjesjoean te kunnen beheerschen. DE CHAOS IN CHINA. Thans is vastgesteld dat Toean sji joei na Zijn staatsgreep Zaterdag j.l. gevlucht is in een handelsgebouw in de wijk der buiten- landsche legaties. Hij heeft de regeerings- zegels met zich meegenomen, onder mededee- ling dat hij niet verantwoordelijk is voor de tijdens zijn afwezigheid uitgevaardigde man dates Er loopen echter tegenstrijdige berichten omtrent het verdere lot van het hoofd van het uitvoerend bewind. Hij zou gevangen geno- men zijn door de leiders der Kwo min tsjoen, of gevlucht zijn in de Fransche legatie. Als gevolg van de talrijke luchtaanvallen, welke gisteren werden voortgezet. is aan- zienlijke schade aangericht, terwijl talrijke personen gedood zijn. De bevolking is zeer opgewonden, aangezien geen enkele stads- wijk gespaard gebleven is. Iwanof, die nog kort geleden de leiding van den Chineeschen Oosterspoorweg in handen had, is naar Charbin teruggekeerd en heeft zijn werk hervat. De algeme- ne leiding berust evenwel bij Serebriakoff, een lid van het commissariaat van Verkeer. Vroeger was hij te Charbin werkzaam, waar hij nauwe relaties met de Chineezen onderhield. Thans bevindt hij zich eveneens in die stad met het speciale doel te dnderhandelen over nog niet opge- loste kwesties en tevens cm dt Chineezen er van te overtuigen, dat de Sovjetregeering de Chineesche souvereiniieit respecteeren zal. De oud-premier Tsjia-Te-Hyao, die naar de legafiewijk gevlucht is, heeft een brief ge- zonden aan den oudsten minister nopens den staatsgreep van 18 April, waarin hij zegt, dat Toean Tsji Jcei met geweld bedreig.l werd en niet in staat was zijn iaak te ver- vullen. maar dat hij niet was afgetreden Toean Tsji Joei heeft aan de provincics last gegeven. de orde te handhaven en geen acht te slaan cp instructies. die van de centraTc re geering heeten te kornen. DE OORLOG IN SYRIe De Franechen ziirt thans ffehee' mees- ter vafi her gebergfe Hermon De nog ep- standige Drusen vTrfehtep nar den Ojebel Druse, ftangevallen door Bedoei'nen en Fransche partijgangers. Het Fransche succes heeft te Damascus een zeer goede uitwerking gehad. Er wordt melding gemaakt van vrij hevige gevechten. In de streek van Beiroet is een hchte agitatie merkbaar. DE ECONOMISCHE TOESTAND IN POLEN. De correspondent van het „Berl. Tag.]' te Warschau verneemt van welingelichte zijde, dat de Poolsche minister van financien bin- nonkort in de begrootingscommissie nog eens met voile openhartigheid een overzicht zal geven van de werkelijke financieele en econo mised toestanden des lands, ten einde de ar- beiderspartijen, die niets van een afvloei'ing van ambtenaren willen weten, met de naakte feiten te overtuigen van de noodzaak van de- zen maatregel. Deze rede van den minister zal evenwel niet worden gepubliceerd, daar men vreest, dat ze slechts verwaTring zal stichten en ontsteltenis zal wekken. I evens vreest men, dat ze een zoo ongunstigen in- druk in het buiten'and zal wekkera, dat daar- door de vooruitzichten op eenigszins gunsti- ge voorwaarden voor een buitenlandsche lee- ning voorgoed zullen worden veriideld RUSLAND EN ONTWAPENINGS- CONFERENTIE. Het antwoord van de Sovjet-regeering op de uitnoodiging van den Volkenbondsraad in zake de ontwapeningsconferentie is thans ge publiceerd. Tsjitsjerin verklaart, dat de verzekerin- gen van de Zwitsersche regeering in zake de behandeling van de Russische aelegatie het bsiuit zijner regeering niet kunnen befnvloe- den. Het deelnemen van Sovjet-Rusland werd door den Volkenbondsraac. gewenscht geoor- deeld. De keuze van de conferentieplaats wijst er echter op. dat deze wensch niet oprecht ge- meend is. Het niet deelnemen der Sovjet-re geering aan de conferentie zou thans als voor- wendsel gebruikt kunnen worden om de ont- wapening te saboteeren. Men zou hieruit der- halve kunnen concludeeren, dat de Volken- bond of zij, die den Volkenbond leiden, be- lang hebben bij een mislukking der conferen tie. Tsjitsierin wijst ten slotte op de beperking van de Russische bewapenin?, Waaruit blijkt, dat de Sovjet-regee_ing behee.scht wordt door den wil naar vrede. HET PROCES INZAKE DEN BANKBILJETTENZWENDEL. De voorbereidingen voor de gerechtelijke behandeling der Hongaarsche valsche mun- ters-affaire zijn in vollen gang. De lijst der te hooren personen is reeds opgesteld. Tegenover journalisten verklaarde de pro- cureur-generaal" Sztrache heden, dat het aan- vullend onderzoek nog gaande is. Dit aan- vullend onderzoek zal echter de gerechtelijke behandeling niet beletten, want alhoewel zich eenige nieuwe gezichtspunten hebben voorge- daan, zoo zijn deze toch niet van dien aard, dat zij voor de gerechtelijke behandeling een hinderpaal zouden vormen. NIEUWE MONARCHISTISCHE ORGA- NISATIE IN DUITSCHLAND. Het „Berliner Tageblatt" onthult, dat er zich een nieuwe Duitsche organisatie tot ver- breiding der monarchistische gedachte heeft gevormd. Zij wil, zegt het blad, den „Bund der Aufrechten" en de Deutsche Adelsgenos senschaft ondersteunen Een jaar geleden is zij gesticht. Het karakter van een vereeniging vermijdt zij. Een reeks van persoonlijkheden werven op het land vertrouwenslieden aan, die met de leiders der beweging in indivi- dueel, niet in vereenigingsverband staan. Het geheel noemt zich de „Gartnerei" („de tui- niers") In iedere provincie zetelt een „Ober- gartner", en „Gartner" staan dezen ter zijde Allen trachten, op de vaderlandsche bonden en speciaal op de oudstrijdersvereenigingen invloed te krijgen. De monarchistische propaganda der „Gart- nerei" is bescheiden een onbeteekenende arabeske in het heimelijk partijwezen van het moderne Duitschland. De propaganda be- staat uit de verzending van boeken en brochu res aan den Obergartner". leder Obergart- nef ontvangt ter verdeeling wekelijks 4 a 500 exemplaren van de ..Deutsche Vorwarts", het monarch stenblad. Tijdens het Volksbegehrer. voor de onteigening-zonder-vergoeding der ex-vorsten s'ond de Gartnerei natuurlijk in dienst van de z.g. bescherming van den be dreigden part'culieren eigendom. Omtrent de bronnen, waaruit de beweging haar middelen put, beschikt men blijkbaar nog slechts over aanwijzingen. CONFLICT IN DE NOORSCHE ZEEVAART. De vafcvereenioing van Noordsche zeelie- den en stokers heeft het voorstel van den rijks- bemiddelaar verwornen tot verlaging van de lo-rien met t'en procent Er bes'aat peva»r dat en 16 April een staking zal uitbreken on alle schepeo, die naar het buitenland vertrekken, behalve die schepen, welke behooren aan Wilhelm Wil- helmsen. HET CONFLICT IN DE ENGELSCHE MIJN1NDUSTRIE. In de gister gehouden bijeenkomst met de vertegenwoordigers der mijneigenaren heeft de Mijnwerkersexecutieve haar antwoord op de adviezen der kolencommissie overhandigc Het belangrijkste punt hiervan is de verkla- ring, dat ae mijnwerkers, mede in verband met de dringende noodzakelijkheid van een vreedzame oplossing ten deze, er in het bij zonder den nadruk op wenschen te leggen. dat geen overeenkomst zal worden aanvaard, „welke niet minstens vocrziet in de betaling van loonen, die de arbeiders een behoorlijken levensstandaard zullen verschaffen". EEN MEDISCHE MISSIE. Het B. T. A. meldt uit Marseille, dat al- daar met de mailboot uit Egypte en Syrie driehonderd medici zijn teruggekeerd, d e deel hebben genomen aan de reis naar Tur- kije en Syrie tot het scheppen van een band tusschen de Europeesche en Oostersche medi- sche wereld. Onder het gezelschap bevonden zich Fransche, Belgische en Nederlandsche doktoren. WERKLOOZENRELLETJES TE WARSCHAU. Gistermiddag schoolden voor de staats- arbeidsbeurs en het ministerie van arbeid ca. 1000 werkloozen samen, die deze gebouwen poogden binnen te dringen. De politic her- stelde de orde en arresteerde meer dan 70 be- toogers. Vier agenten werden gewond. ONGEWENSCHTE VREEMDELINGEN IN DE VEREENIGDE STATEN. Uit New-York vfordt gemeld, dat het immi- gratie-bureau van het departement van ar beid een half millioen dollar ter beschikking heeft gesteld voor de repatrieering van onge wensch te vreemdelingen, die thans in alle deelen van de Vereenigde Staten worden op gespoord. Tot dit doe! worden, zegt het Hbld., de lijsten onderzocht van alle open- bare instellingen voor steunverleening, van ziekenhuizen, apotheken enz. Op de lijsten dfergenen, die voor terugzending naar hun land in aanmerking komen, staan reeds de namen van 500 personen. Verleden week heb ben de gerechtshoven opneuw 500 bevelen tot repatrieering uitgevaardigde De algemeene commissaris heeft ver- klaard, dat degenen, die buiten de voor de immigratie vastgestelde quota op cmgeoor- loofde wijze in de Vereenigde Staten zijn ge- komen, uit het land zullen worden gezet. Ge- durende de laatste twaalf maanden zijn op die wijze ongeveer 20.000 van dergelijke im- migranten, voornameiijk zeeLieden, in Ameri- ka binnengedrongen. De grenspatrouilles hebben in iiet afgeloopen jaar 4600 personen wegens ongeoorloofde immigratie aangehou- den Tegen 2700 is reeds een bevel tot repa trieering uitgevaardigd, terwijl verscheidene duizenrfen zonder vorm van proces over de grens werden gezet. Bij het congres zijn thans twee nieuwe deportatie-wetten ingediend, welke beoogen de beperking der deportatie van vreemde lingen tot vijf jaar op te heffen en waarin 14 verschillende punten worden vastgelegd, die als reden voor deportatie kunnen gelden. EEN KERKELIJKE KWESTIE IN AMERIKA. In de groote Presbyteriaansche kerk van Noord-Amerika is op de afzetting van dr. Fordick een tweede gevolgd De classis New ark (N.Jheeft dr. Lester H Clee afgezet op diens weigering cm te bevestigen zijn geloof in de wonderbare geboorte van Jc- zus, in wonderen als de opstanding van La zarus, de voiding van de vijf duizendi, het stillen van den storm op het meer van Gen- nesareth en de lichamelijke opstanding van Jezus Christus. Dr. Clee kwam voorheen (evenals dr. Fordick) uit de Baptistische kerk tot de Presbyteriaansche kerk over In de Baptistische en congregationalistische kerken is echter heel wat meer vrijheid van leer dan in de Presbyteriaansche. KORTE BERICHTEN. Bij de Aga Automobil, A. 0., zijn groo te onregelmatigheden ontdekt. De grootte der verduisterde bedragen is nog niet precies be- kend, doch men neemt aan, dat minstens Mk 100.000 verdwenen is. De voornaamste ver- dachte, een vooraanstaand koopman uit Dus-, seldorf, Reuter genaamd, is door de crlminee- le politie gearresteerd. Tegen tal van beamb- en van de maatschappij is proces-verba al op- gem a akt Gistermiddag onistond brand in een loods aan den linkervleugel van het station van Leuven, in gebruik bij den dienst van weg en weriten; in deze loods bevonden zich admlnistratieve bescheiden en materiaal. De schade was belangrijk. De secretaris van de maatschappij rat a an leg van de haven van CzepeL (Hongarije) die gevlucht was met medeneming van een milliard papieren kronen, heeft zich bij de politie aangemeld en is in arrest gestela. Naar uit Belgrado gemeld wordt is de Zuidslavlsche minister van verkeer afgetre den. De minister van onderwijs had in eea kiezersvergadering ernstige aanvallen op hem gedaan, waarbij hij hem beschuldigde van corruptie in de uitoefening van zijn bediening. Uit Lima wordt gemeld, dat de leider van het militaire luchtwezen van Peru eo drie officieren bij een vliegongeval om het leven gekemen. De Belgische ministerraad kwam in bc- ginsel tot overeeneenstemming ten aanzien van maatregelen, welke ten doel hebben de aanstelling van nieuwe ambtenaren tot 1929 uit te stellen. Zondag zijn drie Litausche ambtenaren uit Polangen in de Oostzee bij die plaats ver- dronken. Zondagochfend verdronken bij het omslaan van een zalmvisschersvaartuig bij Neu-Kuhren (ten N. van Koningsbergen) drie visschers. De Belgische vliegers, die te Brussel uit den Congo zijn teruggekeerd, hebben den af- stand Belgrado—Brussel (1350 K M afge- legd in zqs uren (uurgemiddeldc 225 KM). Uit Grenoble wordt gemeld, dat een uit zes personen bestaar.de familie van Italiaan- sche afkom3t, vergiftigd is na riet eten van slakken, die in een slecht gereinigde koperen pan waren toebereid. Hun toesfand is zeer ernstig. Te New-York is een aardbeving geregi- streerd op 10.100 mijlen afstand. De registra- ties duurden van 3 tot 4.28 uur's morgei.s De aardbeving heeft waarschijr.lijk plaab ge had aan de Zuid-Westkust van Australia. Het Amerikaans'.he Represen'antenhuis heeft het wetsontwerp aangenomen omtrent het crediet van 85 millioen dollar voor den aanbouw gedurende vijf jaar van de voor den militairen viiegdienst benoodigde toe- stellen. H°t ontwerp gaat thans naar den Senaat. Alles ondanks iedere ontwapenings- gedachte Een kostschoolleerling te Glasgow heeft met een draagbaren zender, die een energie van 10 watt heeft, kans gezien om zich in Australie hoorbaar te maken Dit is een van de eerste Schotsche zendstations, weike met de anti-poden verbinding hebben gekregen. De „Intransigeant" deelt mede. dat door een brand tien huizen verwoest zijn in een dorp in Morbihan (Zuid-Bretagne) De scha de zou een half millioen francs bedragen. De wekelifksche opgave van het aanta! werkloozen in Erigeland toont voor de eerste maal in vele weken een stijging. Het cijfer be- d'raagt thans 1.049 800 of 36.000 meer dan een week geleden. De toeneming wordt toe geschreven aan het in gToote mate stopzetten van werkzaamheden met Paschen. Na afloop van den Franschen minister raad werd medegedeeld, dat de datum voor het vertrek van Peret naar Londen om de schuldregeling met Engeland te bespreken, nog niet definitief is vastgesteld. Peret is licht ongesteld en moest zijn kamer houden. De Irstorische vuurtoren, gebouwd in 1765, bij Kaap Henlopen, bij den ingang der Delaware-baai, is door een storm verwoest. Er is e€n brand uitgebroken in de do maniale bosschen van Chinon (Frankrijk) over een front van 8 a 10 K.M. De brand neemt rcusachtige afmetingen aan. (ienieiisrrt Nieuws moqrd. In het burgerlogement de Nieuwe Aanleg, Noordermarkt 9 te Amsterdam was sedert drie maanden een zekere M., met diens 25- jarige vrouw gelogeerd. De man had zich als filmoperateur daar laten inschrijven, doch hij si-hip als zoodanig niet bekend te zijn. Daar gisteren uit de kamer van den man en de vrouw geen ge'tiid werd verno- men maakte de eigenaar van het logement zich ongerust en tegen den avond waar- schuwde hij de politie. Een irspecteur en een rechercheur van het politiebureau Wester- straat begaven zich cfaarop naar het loge ment. Toen beide politiemannen met geweld de kamer van het logement waren binnenge drongen, zagen zij het lijk van de vrouw op het bed liggeni. De vrouw was aan handen en voeten gebonden en haar hals was ant- snoerd met een bonten zakdoek, waarvan de uitein3en haar in den mond waren. gestopt. Uit een en ander maakte de politic op, dat de vrouw door worging om het leven is ge- bracht. De vrouw lag gek'eed te bed' en had nog haar hoed oip het hoofd. Uit het voorloopig ond^r7^"k gfb'cken. dat M. Maandag- avond heel laat in het logement was geko- men en weirigen hadden hem opgemerkt De vrouw moet dienzelfden dag bezoek hebben gehad van iemand uit den Haag en uit wraak schijnf bij M. het plan te zijn opgeko- men de vrouw van het 'even te berooven Bu- ren zouden hem hebben hooren zeggen: „Je gaat nu voor straf naar bed.'' Zeker is, dat M gistermorgen vroeg uit het logement vertrokken is, zonder dat iemand hem heeft gezien. Hij had den avond te voien de kosten van het logies vooruit betaald. Er zijn in deze zaak nog zeer veel duistere punten, die de politie, die onmiddellijk het crderzoek ter hand heeft genomen nog moet ophelderen. De politie heeft photo's van het lijk, evenals van de plaats des misdrijfs la ten vervaardigen. Het lijk is gisteravond ter schouwing naar het Wilhelminagasthui* overgebracht. Omtrent den moord in het Burgerloge« ment ,,De Nieuwe Aanleg" aan de Noorder markt te Amsterdam, kan nog worden.mede gedeeld,, dat de gemeente-arts Dr. Vain Diet ontboden is om d m dood te constateeren He! vermoeden bestaat, dat de moord Dinsdag- morgen heeft plaats gehad. De vrouw was, zooals gezegd, geheel gekleed. Zij had echter slechts een schoen aan. Het schijnt dus niet ui'gesloten, dat ter wijl de vrouw haar tweede schoen wilde aantrekken, zij door den man. met wien ze gedurende drie maanden in het logement vertoefde, is beetgegrepen en daar na aan handen en voeten gebonden. Onbe- srrijre'i'k is het. dat in het sreheele logement, waar een groot aantal gasten verbleef, nie- mand van het gebeurde 00k maar iets heeft gehoord. Daaruit moet 00k worden opge- maakt, dat de vrouw geen weerstard heeft geboden.en de man haar direct de doek om de keel heeft toegehaald. Onder de logeergasten heeft dit drama een ctiepen indruk gemaakt Eerst te acht uur Dinsdagavond heeft de eigenaar. van het lo gement achterdocht gekoesterd en vervolgens de politie gewaarschuwd. De dader i9 voortvluchtig. BRAND IN EEN SIGARETTEN- OPSLAGPLAATS. Gisteravond omstreekse kwart over zeven ontdekten kinderen te Amsterdam, die aan het spelen waren, brand in een pakhuisje, ge- legen Sint Anrenstraat 4, een straatje, dat van de Warmoesstraat naar den Oudezijds Voorburgwal loopt. De brandweer rukte onder bevel van den hoofdbrandmeester Fflrch uit met twee mo- torispuiten, een laddenvagen en ee» man- schappenwagen. Uit het pakhuisje, waarvan de eerste verdieping tot opslagplaats van si- garetten client, steeg-eeu diehte rook op, ter wijl tusschen de reten van de luiken aan de voorzijd-e vlammetjes uitsrhoten, die bewc- zen, dat het binnen fel brandde. Met twee stralen op een motorspuit werd de brand ge- fc'uscht. "Bij onderzoek bleek dat het vuut zich langs de trap een weg had gebaavd naar den boven de eerste verdiepir.g gelegen zoldeir, die keg was. Dc beide etages bnndden uit; de sigaret- ten voor. aad verbrandde of werd oor het wa ter beschaigd. Ho° de brand is ontstaan mag een r a ads. I genoemd wor1nn. De politic en de brandweer stelc'en een onderzoek in, dcdi konden geen oorzaak virden. Verzekeruig dekt de schade Naar worat gemeld: Op de eerste verdiep1 ng, c'it grooteodcels tubrandde, waren voorradcr cigaret ur op zoodanige wijze uitgestald, dat omtrent de oorzaak van den brand eenige grond voor achterdocht kon bestaan. Getuigen hebben aan de politie verklaard, dat de huurder van het perceel kort voor den brand in de opslag plaats is geweest. Een en ander geeft de po litie aanleiding een ernstig onderzoek in te sHIen naar de mogelijkheid van kwaadwil- ligheid. WEOWHZFRS IN DE LUCHT. Menigeen zal zich vaak met verwondering hebben afgevraagd hoe aviateurs hun weg kunnen vinden, terwijl zij toch niet, zooals automobilisten en verdere weggebruibers, kunnen vertrotiwen op ,de overal aange-,, brachte wegwijzers en vrijwel alleen moeten steunen op kompas en eventueele draadlooze richtingsaanduidingen. In de Vereenigde Staten is dit probleem door de krachtige medewerking van den heer Er'<!°1 B. Ford, die zich zeer sterk voor de luchtvaart interesseert, op een eenvoudige wi'Z'" opfelos^ dcor aan al zijn 10 000 Dea lers te verzoeken, den naam van hun woon- plaats in groote lettere op het dak te schilde- ren, en tevens de Noordpijl aan te geven, waaraan vrijw-el zonder uizondering werd voldaan, zocdat thans 00k de lucht op een grondige wijze "bewegwijzerd is. DONKER AMSTERDAM, De Vierde Kamer der Rechtbank te .\a» sterdam behandelde gister met gesloten deu-. ren de zaak tegen den 01-jarigen G. G. Z-* en de 25-jarige vrouw J. B., die terecht ston-' den omdat z ijin de navond van den 3Qsten December j.l. in het bovenhuis van het per ceel Hartenstraat 19 een proauatiehouder hadden beroofd van eenige gouden voorwer- pen en 2 bankbiljetten van 100. Het O. M. eisehte tegen den man 4 jaar en tegen de vrouw twee jaar en acht maan- den gevangenisstraf. De verdedigers, mr Donatn en Kapteyn, achtten de »chuld niet bewejen en pleitteu vrijspiaaku AARSCHE COURAHT.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1