I Htridlcwalen zijn dHJcwfjls zeer hardlneMrig, doch moeten steeds zwic'hten voor de anti- septische en gcnezende eigenschappen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat genees- zniddej. Per tube 1. treffende vaartgedeelde van de Trammaat- echappij is. De heer Slot geloofde niet, dat de Maatschappij kon weigeren verbetering aan te brengeri. E>e Voorzitter wildede maatschap pij er voor alles in kennen en zou daartoe een verzoek tot de maatschappij richten. B. en W. zouden de zaak onder de oogen zien en inlich- tingen over de kosten vragen. De heer M olen a ar betoogde, dat het een verkeersweg was. Z.i. diende de Maat schappij voor het onderhoud te zorgen. De Voorzitter oordeelde, dat dit van de vastgestelde bepalingen afhing. Spr. zegde onderzoek toe. f. Het verslag van den cursus voor voort- gezet lager onderwijs aan de O. L.-school aan de Dorpsstraat. Voor kennisgeving aangenomen. g. Een verzoek van de Wed. Wagenaar te Wognum tot aankcop van een strook grond. Voorgesteld werd dezen grond ter oppervlak- te van 80 M2 te verkoopcn tegen 1per M2. Ten westen vroeg adressante eveneens een strook van 2 M. Te dien aanzien was de voorzitter voor gemeenschappelijk overleg. Conform besloten, Overwogen zal worden om met andere perceelen evenzoo te handc- len. Bij besluit van Ged Staten van 24 Maart ij.l. No. 125 is goedgekeurd de gemeente-be- grooting over 1926. Voor kennisgeving aangenomen. Bij K. B- van 24 Februari 1926 No. 48 is goedgekeurd de wijziging der vercrdening op de heffing van Keurloonen. Alsvoren. Door B. en W. zijn de kas en boeken van den gemeenie-ontvanger opgenomen en was overeenkomstig de bceken in kas 5.877.63. Alsvoren. De sluis te Schoorldam is met ingang van 1 Mei 1926 voor den tijd van 4 jaar verpacht aan L. Groot- te Schoorldam voor 770.— per jaar. Punt II. Naar aanleiding van 't verzoek van't RK. Schoolbestuur om eenige vergoe- ding^ bedoeld in art. 101 der L.O--wet, stelden B. en W. den Raad voor't voorschot voor de R. K. Jongensschool te bepalen op 1246. en voor de R. K. Meisjesschool op f 1084. zijnde 13.55 per leerling, wat het onderwijs per leerling op de openbare school had ge- icost aan de gemeente. De heer Slot betwijfelde of de bijdra- gen noodig waren. De school was pas het vorig jaar van alles voorzien. Wettelijk zou er wel niets tegen te doen zijn. De Voorzitter zeide, dat de open- bare school ook ruimschoots van alles voor zien is. Men krijgt de 3-jaarlijksche verreke- ning. Blijkt dan dat er minder noodig is ge- weest, wordt het niet uitgekeerd. Er wordt niet te royaal geleefd. Conform het voorstel werd hierop besloten Punt 3. B. en W. stellen den Raad voor het vermenigvuldigingscijfer voor de G. I. B 19261927 te bepalen op 0.7. Het vorig jaar was dit 0.5. De Voorzitter gafeen toeliching op het voorstel. Voor 1925 was er 5000 geraamd en was de opbrengst 9000. Voor 1926 is 11.000 geraamd. Men weet echter niet, om de inkomsten gelijk zullen blijken aan die van 1925. B. en W. gelooven dat de tuinbouw lets minder zal opleveren Men krijgt iets meer binnen, maar op de be- grooting is niet gerekend op f 1500 voor den bouw van de R. K. Meisjesschool. Ook heeft de gemeente 1000.van het Rijk als onderwijs-vergoeding te veel ontvan- gen, die gekor zullen worden. Ook deze post moet gedekt worden, waarom B. en W. een vermenigvuldigingscijfer van 0.7 noodig oordeelden., De heer Molenaar veronderstelde, dat 0.7 wel voldoende zou zijn. De heer Slot meende, dat dit te laag was. 13.500.— zullen noodig zijn en spr veronderstelde, dat men 1000.te kort zou krijgen- Hij verwachtte, dat de inkomens niet zul len meevallen, zoodat er zelfs een grooter te- kort dan van 1000.verwacht mag wor den. De heer G u t k e r wees er op, dat het vorig jaar met 0.5 reeds 4000.meer werd opgebracht, waarom hij aannam, dat 0.7 wel voldoende zou blijken. De heer Gr.oot meende, dat het cijfer het vorig jaar 0.4 was geweest, wanneer het 0.5 was stond spr. er anders tegenover. De landbouwers zullen ook een slechter jaar hebben. De wintermelk bracht belangrijk minder op. De'Voorzitter betoogde, dat de heer Groot abuis was. Het vermenigvuldi gingscijfer was het vorig jaar /O.5. Het vaststellen van den economischen toestand >n het algemeen blijft moeilijk. Spr. geloofde niet, dat de uitkomsten voor den landbouw slechter zullen zijn. De 1000 die aan het Rijk terug moe ten waren, toen B. en W. hun voorstel for- muleerden niet bekend, waarom spr. geen be- zwaar had het voorstel in te trekken en te be- sluiten dit vermenigvuldigingscijfer op 0.8 te stellen. De heer Molenaar wilde het op 0 75 stellen. De heer N a n n e s verwachtte voor den tuinbouw belangrijk slechter uitkomsten De heer Slot deelde deze zienswijze Spr. oordeelde een vaststelling op 0 80 nooazakelijk. Hij vreesde ook dan zelfs nog een tekort. De heer G u t k e r ondersteunde het voorstel van den heer Molenaar. In stemming kwam tenslotte het voorstel van B. en W. om het cijfer op 0.80 te stellen. Dit voorstel werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Molenaar, Nannes en Gutker. Punt 4. In verband met eene opmerking ten aanzien van de gemeente-begrooting over 1926 is gebleken, dat alsnog een raadsbe- sluit dient te worden gencmen tot vaststelling van de huurwaarde der gemeentewoningen en stellen B. en W. voor deze te bepalen op /3.50 per week voor de 4 woningen in de Fabrieksstraaf; op 3.35 voor de woning aan d* Stationsstraat en op 2.30 voor de woningen in de Puik en ,de Dorpsstraat. Conform besloten. Punt 5. In verband met het bepaalde in art. 178 der Gemeentewet moet de Raad ten- minste eenmaal in de 5 jaren verklaren, wel ke verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, nog gelden. Deze zijn: a. De verordening op het schutten door de schut- sluis te Schoorldam; b- Bouw- en Woning- verordening. Algemeene Politieverordening d. Verordening op het rijden piet motorrij- tuigen en rijwielen; c. Verordening op de Winkelsluiting: f. Verordening op den Keu ringsdienst van Vee en Vleesch. Conform besloten. Punt 6. Voorgesteld wordt aan het R.-K Schoolbestuur te verkoopen de twee school- lokalen, gelegen aan de Statjonsstraat voor de som van f 4000, met de bep ding, dat in- dien uitbreiding van de bestaande scholen noodig in deze lokalen tegen getaxeerde waarde door de gemeente kan worden over- genomen. De 4000 willen B. en W. gebruiken vo gedeeltelijke dekking van de leening voor de R.-K. Meisjesschool. B. en W. meenen, dat het niet gewenscht is, ook de twee andere lokalen te verkoopen, omdat die voor andere gemeentelijke doel- einden niet gemist kurmen worden. De heer Gutker zag in het voorstel een voortzetting van hetgeen dien aangaande reeds Wcnschtlijk was geoordeeld. Het voorstel werd hierop z. h. st. aangeno men. De Voorzitter deelde mede, dat de gem.entewoningen onderhoud vragen. B en W. vroegen machtiging, dit onderhoud uit te voeren en aar. de woning te Schoorldam een ierkelder van 2 M3 te tnogen maken. De gevraagde machhging werd verleend. Bij de rondvraag zeide de heer Gutker, dat het voor de protestanten onaangenaam was geweest, dat op Goeden Vrijdag de ge- meentewerkman den geheelen dag werkzaam was geweest bij de openbare school. De Voorzitter gevoelde het bezwaar. Het was zander opzet gebeurd. Spr. zou dit voor het vervolg voorkomen. In verband met een opmerking van den heer Swan, zeide de voorzitter, dat het voornemen van B. en W. is, om naar aanlei ding van de opmerking van den heer Slot over het armbestuur een vergadering van het R.-K. armbestuur met B. en w. en den heer Slot te houden. De heer Molenaar zou het op prijs stellen, dat de heer Slot nog nader in het openbaar aangaf, waarom hij tegen de be- grooting van het B. A. had gestemd. Spr. oordeelde, dat de zaak in het openbaar moest worden afgehandeld. De V o o r 7 i 11 e r oordeelde het niet uit- gesloten, dat in de openbare vergaddring mededeeling van de rcsultaten van de be sprekingen in comite werden gedaan. Spr. vond het in ieder geval gewenscht, de zaak eerst dieper in comite onder de oogen te zien. De heer Slot zou niet schromen, de zaak in het openbaar af te handelen. Er komen echter persoonlijke dingen anar voren en in- dien de betreffende personen bezwaar heb ben, dan moet men die eerbiedigen. Spr. zou persoonlijk alles het liefst in het openbaar behandelen. De heer Molenaar oordeelde, dat de heer Slot dit te voren had kunnen weten. Z. i. hadden de personen, die den heer Slot hadden ingelicht, de consequenties maar moe- ten aanvaarden. De heer Slot betoogde, dat hij zonder meer zijn stem niet tegen had willen uitbren- gen. De Voorzitter oordeelde, dat men in- dien dit gewenscht wordt, men in een vol- gende vergadering altijd nog kan zeggen, dat de besprekingen in comite niet bevredi- gend werden geoordeeld. De heer Molenaar vond dan een comite vergadering ook niet noodig. I>e Voorzitter was het hiermede niet eens. Het is ook mogelijk, dat men algemeen tot de overtuigjng komt. dat men er in open- bare vergadering niet over spreekt. De heer Moienaar zou gaarne zien, dat de politie wat hardhandiger optrad tegen de baldadige jeugd. Een goede klap met de rotting was z. i. wel wenschelijk. De Voorzitter oordeelde, dat de lijf- straffen de wereld uit zijn. Op andere wijze kon echter krachtiger worden opgetreden. Dit zegde spr. toe. Sluiting. UIT EGMOND-BINNEN. De openbare school te Egmond-Binnen blijft voorloopig bestaan. Het gebouw der 6. L. School te Eg- mondrBinnen wordt deze week overgedragen aan het R K. Schoolbestuur. Voor de ovcr- biijvende kinderen is de heer Klerks, onder- wijzer aan die school, aangewezen als tijde- lijk hoofd, terwijl mevr. Schroevers-de Ruij- ter als tijdelijk onderwijzeres blijft. Een moeilijkheid bestaat er in' het onder- brengen van de school in een tijdelijke gele genheid. Aanvankelijk was het gemeentebe- stuur er in geslaagd daarvoor de zaal van den heer Swart te kunnen krijgen, doch ter elfder ure werd bericht, dat deze zijn zaal niet meer beschikbaar stelde. Wanneer men niet slaagt, zal er niet an ders opzitten, dan dat kinderen en personeel in de 0. L. S. te Egmond aan dien Hoef wor den ondergebracht. Zooals bekend, heeft de Raad reeds besloten voor vervoer te zorgen. UIT SCHAGERBRUG. De heer S. Jaring, van Helder, is benoemd tot hoofd der school alhier. UIT SCHACEN. Aan den winterhandelscursus alhier is een diploma tocgekend aan: V. Vloties A. Poster, C. Blankman, P. Ruig, J. A. Shentker, G Kossen, K. Kos- sen, J. Douwsma, C. A. Schouten en S. Groo- tes, alien te Schagen, A. J. Keff te Dirks- horn, N. Koning te St. Maarten, C. Wit te St. Maartensbrug, J. Jaspers en W. Francis te Harcnkarspel, N. M. Waiboer te Schager- brug, P. N. Spaans te Barsingerhorn, S Grewe te St. Maartensbrug. M. v. d. Berg te Breezand' en C Droog te Kolhorn. CURSUS VOOR MELKCONTROLEURS TE HOORN. De jaarlijksche cursus tot opleiding van melkcontrcleurs vcor rundveefokvereenigin- gen, welke van einde September 1925 tot be gin April 1926'vanwege het Rijkszuivelcoo- iRRDLTGH sulenischap voor de provincie Noord-Hol- land is gegeven, werd tot het einde gevolgd door 16 leerlingen. Aan 14 deelnemers" kon het diploma worden uitgereikt, n.l. aan: J. Blakborn te Zuiderwoude, J. Biom te pendam, J. Brinkman Cz. te Zaandam, J. Broerse te Hem, F. van Eik te Heerhugo- waard, Guurtje Feller te Warder, C. Glas Gz. te Hcogwoud, K. A. Hofstra te Lambertschaag, C. Kaai te West-Graftdijk, S. Laan te De Rijp, C. Mcoster te Beemstcr, P Meester te -Schellinkhout, J. B. Visser te Hoogwoud en K. de Vries te Oostwoud. UIT HEEMSKERK. De heer J. van Nienes Az. herdenkt op 15 dezer den dag waarop hij voor een kwart eeuw als secretaris-penningmeester aan den polder de Uitgeester en 11 cemsker kerb reek verbonden was. UIT LIMMEN. Niet elk is in de gelegenheid om een be- zoek te brengen aan Haarlem en omstreken, doch wie de bollenvelden wil zien, kan ook hier terecht. De tulpen en hyacinthen staan in vo'.len bloei en het gewas is zoo prachtig, dat het kan wedijveren met de bollenvelden rondtom Haarlem. Wie nu wil genieten, stelle dit niet te lang uit, want de bloei is nu op zijn mooist en de schittering der verschillende kleuren eenig. Ook voor het meenemen van losse bloemen kan men hier terecht, de Limmer bollen- kweekers staar, als zoodanig bekend en wil len aan het billijk verlangen der bloemen- liefhebbers voldoen. VAN TEXEL. Het Bestuur van het Waterschap „de 30 Gemeenschappelijke Polders" op Texel, heeft gisteren met II tegen 3 stemmen besloten tot ekctrische waterbemaling, zoodra de Ge meente van electriciteit voorzien is, wat nog in dit jaar kan gebeuren. I>e bemaling zal geschieden volgens het plan van Prof. Visser en zoo mogelijk met twee machines, een aan den Oost- en een aan den Zuidkant van het eiland. UR GROOT-SCHERMER. Zondagavond had alhier in de kolfbaan de eerste uitvoering plaats van de zangvereeni- ging G. G. K., onder haar nieuwen directeur, den heer G. Anderson. De zaal was stampvol. Vele jongelu: van ouiten ('t was de z.g.n. Jongeluiersavocd") waren aanwezig, mis- schien niet om uitsluitend te genieten van de verrichtingen van het koor, maar vooral, om dat de bekende Daan Pool uit Oudesluis zijn medevyerking voor dezen avond had toege- zegd. Over de zang Valt in't algemeen op te ma ken, dat't contingent mannen slecht is verte- genwoordigd, zoodat sopraan en alt over- heerschen. In „Hymne aan den Zang", een •tamelijk moeilijk nummer, dat ook op den Bondsdag in Schagen gezongen moet wor den, was duidelijk te merken, dat vele leden de repetities van het koor niet geregeld bij- wonen. 't Klonk wat ongelijk. 't Hemelhuis daarentegen werd goed gezongen, bepaald omdat dit een algemeen Bekend nummer is, waarmee indertijd de Wognummers veel suc- ces inoogstten. Daarna was't woor4 aan Daan Pool. In zijn inleiding dankte hij voor't applaus, dat hem nog voo# hij z'n mond opengdeaan had, te beurt was gevallen en sprak hij den wensch uit, dat men genoegen zou nemen met z'n repertoire van dezen avond. „April", zoo zei hij. „is de maand, waarin ik mijn nieuw re pertoire samenstel, en waarin ik't eigenlijk te druk heb, om ergens op te treden. Druk, voor al met't maken van de costuums en de decors, behoorende bij mijn stukken". Achtereenvolgens droeg hij op uitnemende wijze voor: „Motortje Mijn" van Max Blok- zijl, „Verhoogd" een nummertje van het nieuwe repertoire; heel ernstig, maar dat wel insloeg; en de „Ontdekking van de Zoen", heel plastisch door hem voorgesteld. Na ieder nummer klaterde bet applaus door de zaal. Z'n mimiek was dan ook schitterend. Hierop volgden wederom eenige zangnummers, die zuiver gezongen werden. Na de pauze werd achtereenvolgens wederom gezongen en voor- gedragen, zeer ten genoege van. het talrijke publiek Ongctwijfeld zal ook Donderdag, wanneer de z.g.n. „oude luiersavond" gege ven wordt, bet bezoek groot zijn. U wacht dan een avond van veel genot. Bnitpnland. HET PARTICUL1ERE KAPITAAL IN DE RUSSISCHE INDUSTRIE. De opperste raad voor het nationale be- drijfsleven in Rusland heeft de mogelijkheid ingezien om de deelneming te vergemakke- lijken voor particulier kapitaal aan de indus- trie door particuliere industrieelen toe te staan kleine fabrieksondernemingen op te richten, door de pachtcontracten te verlengen van degenen, die getoond hebben de productie goed te organiseeren en door het toestaan van gunstiger voorwaarden aan particuliere industrieelen dan aan particuliere kooplieden. Naamlooze vennootschappen met financieele deelneming van den staat zulle worden opge- richt om ae particuliere industrie bedrijfska- pitaal te verschaffen. DRAADLOOS OVERBRENGEN VAN BEELDEN. Tusschen New York, Chicago en San Francisco is een regelmatige dienst geopend voor het draadloos overbrtngen van portret- ten, nadat de gehouden proeven uitstekend zijn geslaagd. Gemiddeld heeft men voor het overbrengen van een portret van 17.80 bij 12.70 c.M. 7Vz minuut noodig. Reeds zijn Rontgenfoto's van Chicago naar New York overgebracht Er zijn slechts weinig kosten aan verbonden. Het uitzenden van vingerafdrukten langs draadloozen wcg is, naar het oordeel der New Yorksche politie, reeds meermalen van zeer veel nut geweest bij het opsporen van misdadigers. Ook de bandel heeft bij dezen nieuwen dienst belong. Zoo slaagde een firma er in haar nieuwe aandeelen nog Ujdig genoeg in het Oosten en Westen te doen verschijnen, door de copie draadloos te verzenden naar en drukkerij in San Francisco, toen door al- lerlei omstandigheden de uitgifte niet op tijd scheen te kunnen geschieden. DE CRISIS IN DE BRITSCHE MIJNINDUSTRlE. De „Times" meldt uit Riga, dat het Uitvoe- rend Comite van de Vakvereenigings-Interna- tionale der Sovjets in Moskou een buitengc- wone vergadering heeft gehouden om te be- slissen op welke wijze het mogelijk zou zijn de Britsche mijnwerkers in hun event, con flict met de werkgevers te steunen. Besloien werd al bet mogelijke te doen om een vreed- zame regeling te verhinderen. Lozowski werd met de algemeene leiding van den strijd belast Hij zou in den Algemeenen Raad van het Vakvereenigingscongres propaganda ma ken, de transportarbeiders, hoofdzakelijk de spoorwegbeambten beinvloeden en op een algemeene staking aansturen. Voorts Jieeft Lozowski een artikel gepubli- ceerd, waarin hij de werkzaamheid van Mac Donald, Clyn-.s en Thomas veroordeelt en verklaart, dat die drie mannen datgene be- derven wat een groote strijd beloofde te worden. VERKIEZINGEN IN RUSLAND. De verkiezingen in Sovjet-Rusland zijn bij- na afgelcopen. Het aantal deelnemers be- droeg cngeveer 10 pet- van het aantal kiesge- rechtigden. Medegedeeld wordt, dat een ver- mindering van 5 a 10 pet. plaats heeft gehad in het aantal gekozenen, behoorende tot de communistische partij Het aantal vrouwelij- ke Sovjet-leden is een weinig vermeerderd. DE OVERSTROOMING VAN DE TIGRIS. Naar de „New York Herald" uit Bagdad verneemt, schijnt het gevaar voor een over- strooming der geheele stad thans afgewend te zijn. Maandagochtend zakte het Tigris- water 12 c.M. Maar rond de stad staat nog een meer. Twintig Arabieren, meerendeels kinderen, zijn door de golven meegevoerd. Verscheidene Europeanen konden slechts met moeite het veege lijf bergen. De stad werd slechts gered doo de ougelooflijke inspanning der burgerij, die den grooten dam versterkte. Vliegtuigen hielden de gemeentelijke auoriteien voortdu- rend op de hoogte van den stand van het wa ter. De koninklijke familielecien kwamen bijna in de golven cm. Het paleis was onmiddellijk overstoomd en de leden van het vorstelijk huis moesten zich uit de ramen aan touwen laten zakken in de booten, die hen in veiligheid brachten. D schade wordt op verscheidene millioenen pondgeraamd, want ontzaglijke hoeveelheden tabak en suiker hebben ernst.g te lijden ge had. Maandag werkten 5000 man aan de pom pen bij den grooten dam. Een Arabisch orkest hield er met marschen den moed in. DE MAARTCIJFERS DER HERSTEL BETALINGEN. De Times meldt uit Berlijn: Volgens opgave van den agent-generaal voor de herstelbetalingen bedroegen de oht vangsten in de maand Maart in totaal 86.461.000 Mark, makende voor de zes maan den van het tweede betalingsjaar een totaal bedrag van 602.701.000 Mark. De totale uitgaven in de maand Maart be- liepen 97.293.000 Mark, waarvan 88.031.000 Mark betalingen aan de mogendheden, 7.771.000 Mark voor den dienst der Duitsche buitenlandsche leening en 1.491 000 Mark voor onkosten der verschillende commissies. Op 31 Maart j.L was aan saldo in kas een bedrag van 60.681.600 Mark. Frankrijk ontving 47.514.000 Mark, ma kende in totaal voor de acht maanden 316.886.000 Mark. Engeland ontving 17.574.000, Belgie 10.180.000 en Italie 8.096.000 Mark. De bezettingslegers ontvin gen 3.504.000, verdere betalingen volgens de bepalingen aer Rijnland-overeenkomst bedroe gen 5.429.000 Mark. De leveringen in natu- ra vertegenwoordigen een bedrag van 60.433.000 Mark, waarvan steenkool 26.616.000, transportkosten 8.668.000, kunst- meststoffen 5.224.900, verfstoffen 1.244.000, hout 2.258.000 en suiker 1.397.000 Mark. EEN HOTELRAT TE PARIJS AAN HET WERK. In den nacht van Zondag op Maandag is in een hotel aan de Place de la Concorde te Parijs een juweelenroof gepleegd, waarvan drie Amerikaansche dames het slachtoffer ge- worden zijn. De inbreker, die als een ecnte hotelrat te werk is gegaan, heeft voor meer dan een millioen francs aan juweelen buitge- maakt. Toen mevrouw Alice Franck cfes avonds haar kamer op de vijfde verdieping binnentrad, hoorde zij een geluidi, dat, naar zij meende, door haar kinderen werd veroor- zaakt. Zij draaide het electrisch licht aan en ontwaardde vlak voor haar een man, met een electri&he zaklantaarn in de hand. De man was blijkbaar reeds in het bezit van haar juweelen, die zij voor zich op tafel had ge- legd. Onmiddellijk riep zij om liulp. Het hotel- personeel zocht echter tevergeefs nair den dief, die zich ijlings uit de voeten had ge- maakt. Het bleek toen, dat de Amerikaan sche dames, die haar kamer naast die van mevrouw Franck hadden, eveneens van haar juweelen beroofd waren. Tot dusver waren alle nasporingen'vergeefg. SOC.-DEM. CONGRES TE ZuRlCH. Uit Zurich wordt aan de „Voss. Ztg ge- meld: In de gisteren gehouden vergadering van het bestuur der soc.-dem. Internationale werd het voorstel der onafh. arbeiderspartij in Engeland (1. L. P.) om onderhandelingen aan te knoopen met de communistische Inter nationale over de veteeniging der beide In ternationales met 247 tegen 3 stemmen ver- Blauu>...50 ct. 'Rood.... 40 ct. Oroen...35 ct. Oeel30 ct. worpen. Aan het slot van de werkzaamheden werd bi.sloten om te protesteeren tegen het onge- straft laten van de moordenaars van Matte- otti, en voor dezen een monument op te rich- ten in het Voikshuis te Brussel Vervolgens werd met algemeene siemmen een resolutie aangenomen om instemming te betuigen met de economische en ontwapenings-conferen- ties Men sprak zich verder uit ten gunste van een toetreding van Duitschland tot den Vol- kenbond zonder verder uitstel in September a s en ten gunste van een toewijzing van een Raadszetel. DE ONI PI OFFING TE PORT ARTHUR. De ontploffing, die in de olie-tankboot „Gul» of Venezuela" te Port-Arthur (Texas) plaats ad. heeft aan 25 leden der bemanning het levei, gekost Om holfdrie in den nacht. toen de geheele bemanning sliep, vond de verschrikkelijke ontploffing plants, waardoor ook de slaapplaatsen werden vernield. Enkele zeeliedtn konden nog door de patrijspoorten ontsnappen, doch de overigen kwamen in de vlammen om. DE OVFRFENKOMST MET DE VROEGERE DLT ISCHE VORSTEN. Te Berlijn zijn gister streng vertrouwelijke besprekingen aangevangen tusschen de ver- tegenwoordigers der regeeringspartijen, den minister binnenlandsche zaken en de" verte- genwoordigers van het departement van Justitie over een definitieve samenstelling van het compromis-ontwerp inzake de „Fiirsten abfindung'', welke dan aac het riikskabinet ter bes.issing zal worden voorgelegd. EEN AANVAL OP DE DROOG LEGGING. De senaat van den staat New York heeft het wetsontwerp goedgekeurd tot het houden van een plebisciet in den herfst over het stel len van den eisch aan het congres, dat iede- ren staat het recht zal worden verleend te be palen wat onder alcoholische dranken moet worden verstaan. DE MUITER1J TE SALONIKI. Volgens berichten van de Grieksche grefi- zen is de revolutionm.ire beweging tegen Pangalos nog niet geheel onderdrukt. De muiterijen breiden zich in verschillende ande re garnizoenen uit. Vooial in Epirus en Thessalie is de opstand ernstig. Generaal Plastiras bevindt zich in Grieksch Macedonie en staat in voortdurende verbinding met zijn aanhangers Generaal Pangalos heeft scherpe maatregelen getroffen, zoodat geen tele- grammen naar het buitenland geseind kun nen Worden. Een verbod is uitgevaardigd voor Girekscbe onderdanen om het Grieksch grondgebied te verlaten of zelfs op de stati ons me* buitenlandsche reizigers tc spreken. De buitengewone krijgsraad te Athene heeft de leiders der maiterij te Saloniki, kolo- nel Djavelas en kolonel Carakoefas, ter dood veroordeeld. /.even andere beklaagd^n wer den tot gevangenisstraf "eroordeeld. De Grieksche legatie te Parijs beslist het bericht tegen volgens hetwelk de onderdruk- king van de muiterij te Saloniki bijzonder bloedig zou geweest zijn. De legale meldt, dat de muiters zich zonder tegenstand te bie- den, overgaven en dat er slechts twee of drie gewonden zijn. De „Quotidien" zegt, dat volgens indirecte berichten uit Griekenland de gebeurtenissen der afgeloopen week in Saloniki zeer ernst;g waren. Pangalos trachtte te doen gelooven, dat de militaire muiterij zonder bloedvergie- ten werd bedwongen. Dit was niet aldus. Terwijl de aan den dictator trouw gebleven troepen met de opstandelingen vochten, wier- pen vliegtuigen bommen op de stad. Er zou den ongeveer 200 dooden en gewonden zijn. DE GROSZ-GLOCKNER. Een riike Duitscher, de heer Weiler uit Es sen, wilge de beschikking krijgen over een jachtterrein in Oostenrijk. Een betrekkeliik billijk verlangen. Overdreven schijnt ons ech ter, dat hij den heelen vermaarden Grosz- Glocknergletscher te dien einde heeft aange- kocht. Toeristen zullen den berg niet meet mogen bekiimmen, omdat het wild in de bos- schen volstrekt niet gestoord mag worden. DE VOORBEREIDENDE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. In de commissie voor de voorbereiding 4ef ontwapeningsconferentie zal Nederland ver- moedelijk worden vrtegenwoordigd door jhr. Loudon, den gezant in Parijs, luitenant-gene- raal van Tuinen, militair deskundige, en schout-bij-nacht Surie voor marine-aangele- genheden. DE GRIEKSCHE PRESIDENTS- VERKIEZINGEN. Met betrekking tot de presidentsverkiezlng in Griekenland wordt gemeld, dat er Zondag in 23 departementen gestemd is. De verkiezin gen verliepen in volmaakte orde. Meer dan negentig procent van het kiezerscorps nam aan de verkiezing deel. Zooals reeds gemeld,. behaalde generaal Pangalos een enorme meerderheid; op sommige plaatsen verwierf hij alle stenunen. J'eerste Hulp in huis is Vaseline Chesebrough Onmisbaar in tal van gevallenvoor gevoe- lige huid van Babies; om schrammen, snij- en brand wondenteverzachten en tegeneren, om de huid tegen scherpen wind en verbran- ding door de zon te beschermen. Voor roode en ruwe handen na het dagelijksche werk. N.VDouwc cobcbts TABAKsrA&uettn JOURS - UTBCCHT Ataat

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6