Radio-Hoekje. HINDtRWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat heden op de gemeente-secretarie ter inzage is gelegd het aan hen ingediende ver- zoek met bijlagen van de Maatschappij tot detailverkoop van petroleum „de Automaat" te's Gravenhage, om vergunning tot het op- richten van een benzinepompinstallatie en een bewaarplaats van petroleum in en vo6r het perceel Paardenmarkt, Nr. 6. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Raaahuize dezer ge meente, mondeling op Vrijdag 30 April e.k., 's voormiddags te elf uur en schriftelijk voor of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekcmen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 16 April 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Zaterdag, 17 April. Hilversum, 11. D. 0.1050 M. 12.— en 7.30 Pclitieberichten. 4.30—6.30 Vooravondconcert door het H. D. O.-orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. 6 307.30 Cursus in handels- kennis en handelstechniek. Spreker: De heer J. ,G v.d. Meer, Oud-inspecteur der directe be- lastingen. Onderwerp: De voornaamste bepa- lingen van de wet op de inkomstenbelasting 1914. 7.45 en 10.Persberichten. 8.10 Avond van de V. A. R. A. Mevrouw E. J. .Schook-Homoet, sopraan. Hr. G. M. Berend- sen, bas. Hr. C. v. Ervm-Dorens, begeleiding. Spreker: de heer J. Nathans, over: Esperanto <ai arbeidersbeweging. la. O. Isis und Osiris, b. In diesen heil'gen Hallen, uit „De Toover- fluit", Mozart; Bas. 2. Recitativ en aria Si- landra, Marcantoni Cesti. Sopraan. 3. Die Schopfung, Haydn. Duet. 4. Orgelspel. 5. Rede van Hr. Nathans. 6a. Mijn hert altijd heeft verlnngen, Kuiler. b. Maanlicht, Zweens. c. Ich ging mit l ust, Mahler, So praan. 7. Orgelspel. £a. Het gebroken glas, Schmier. b. De pruimenboom, Schraier. Bas. 9. Duet. O, wie wunderschon, F. Abt. 10.45 12.Dansmuziek van cafe Restaurant Mille Colonnes Amsterdam. Davenlry, 1600 M. 4.35 Kinderuurtje. 5 05 Concert. A. Lillay, sopraan. F. Gregorey, ba- riton. J. R. Cottrel, zang met de banjulele Het octet. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing: Further naval reminiscences 7.45 Pianosonates van Haydn. 8.Lezing: Pleasures of cycling. 8.20 Variety-program- ma. L. Ospovat, caricatuur in zarg. Yvette, liedjes aan de piano. T. Brogden, nionologen en zang. G. Newth, sopraan. A. Chentrens, Fransche komtek. 9.20 Listening time, een nieuwe radio-revue. Orkest, koor en solisten 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10.50 12.20 Dansmuziek van het Savoyhotel (3 bands). Parijs „Radb-Paris"1750 M. 12.50 Con cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2 05 Nieuws. 5.05 Orkesiconcert. 8.50 Galacoucert met medewCrking van Parijzer vocale en in- strum. solisten en orkest. Kbnigswusterhausen, 1300 M. 7.50 Mar- cell Salzer-avond. Orkestmuziek en declama ties van M. Salzer. Daarna nieuwsberichten 9.5011.20 Dansmuziek. Brussel, 262 M. 5.20 Concert. Melle Mi- reille zang. 8.20 Celloconcert door Joan de Nocker. 8.50 Lezing: L'Asile aux soldats in- valides beiges. 9.30. Litsraire selectie. Miinster, 410 M- 12.351.50 Orkestcon- cert. 2.20 Kindervertellingen. 3.20 „Enoch Arden", gedicht met begel. muz. van Strauss 4 505.35 Dansmuziek. 5 506.20 Radio- techniek. 7 20 „Der Kusz", in muziek, zang en woord. Orkest en koor. 8.55 Dansmuziek Maandag 19 April a.s. zal te B.20 een ge- combineerde HilversumDaventry avond worden gehouden. Dan zal de heer W. P. F. van Deventer, di recteur van het centraal bureau van Vreem- delingenverkeer te Daventry een causerie in de Engelsche taal over „Mooi-Holland" hou- den. De rede wordt door Hilversum overgeno- men en het ligt, naar men ons mededeelt, in de bedoeling dat ook over Alkmaar zal wor den gesproken. In verband daarmede bevat de Radio-Iuis- tergids van heden dan ook een interessant ge- tllustreerd artikel over „Mooi Nederland'' waarin de heer A. G. van Agtmaal uit Baarn in het bijzonder over de Alkmaarsche kaasmarkt schrijft. Het is een prettig geschreven artikeltje, waarin over de Waag verteld wordt en iets over de organisatie der kaasdragers wordt geschreven. Buiten land. HUIZENBOUW IN E NOEL AND. Het woord voerend bij de opening vain de tentoonstelling van het bouwbedrijf in Olym- pia zeide de Britsche onderminister van ge- zondheid, Sir Kingsley Wood, dat volgens de jongste cijfers het totale aantal nieuwe hui- zen in Engeland gebouwd van het eind vna den ooriog af tot 1 Maart j.l. 602.724 be- droeg. Dit was volgens spr. een record door geen land ter wereld verbeterd. Er waren niet minder dan 374.418 huizien door het par- ticu'ier initiatief gebouwd. Verledetn jaar >,werd het grootste aantal huizen, ooit in een jaar in Engeland gebouwd, gezet n.l. '159.026, waarvan 126.936 door he ptarticu- lier initiatief. Men hoopte het volgtnd jaar c&t record te verbeteren. EBERT GEREHALILITE'ERD. Men herinnert zich wellicht, dat wijlen de Duitsche rijkspresident Ebert eenige jaren geleden uit de vakvereeniging van zadelma- kers werd uitgeelotcn, omdat hij zich naar de meening zijner vroegere collega's in zijn kwaliteit vain rijkspresident als een vijand d°r arbeiders had dcen keninen. De thans te Ham burg gehouden algemeene vergadering van den vakbond heeft het besluit met 22 tegen 11 stemmen herroepen, omdat, naar in de motiveering wordt gezegd, zich in den loop der jareni een geheel andcre opvatting van de toenmalige geceurtcnissen heeft baangebro- ken. E'EN LAFHARTIG DREIGEMENT Lady Townshend, de weduwe van Lord Xaanshead. den uit den ooriog bekendetx aanvoexder der Brftsdie str^dkrachten Jm Mesopotamia (hij moest zich met zijn garni- zoen in Koet el Amara aan die Turken over ge ven), heeft de politic er van in kennis ge- steld dat zij tal van amonieme dreigtrieven heeft ontvangen, waarin haar wordt medege- deeld dat zij een bedtag van 5000 ipd. str. aan een liefdadige instel ling moet storten, daar anders haar zoontje, de tienjarige Peer, zal worden ontvoerd. Scotland Yard stelt een ondterzoek in, en de politic bewaakt het knaapje, wanneer dit zich buiten het ouderlijk dome in in Faken- ham (Norfolk) begeeft. DE VRE DE SONDE RfiANDELINGEN IN MARQKKO. De afgevaardigden der Riffijnen, wien dc oproeping der Fransche en Spaansche regee- rmgen heben bereikt, hebben gister het Rif- gebied verlaten om naar Oedjda te gaan. Generaal Simon, de eerste Fransche gede- legerede, is te Oed'jdia aangekomen. Hij ver- trok dadelijk met generaal Mougin per auto naar het tooneel der krijgsverrichtingen. Het is niet waarschijnlijk dat de bespre- kingen v66r Maandag beginner. KORTE BERICHTEN Volgens een bericht uit Konstantinopel heeft de Turksche Nationale Vergadering een wetsontwerp aangenomen, waarbij wordt bepaald, dat met ingang van 1927 alle buitenlandsche firma's zich bij haar briefwis- seling met Turksche staatsburgers en de Turksche regeering van de Turksche taal moeten bedienen. De Amerikaanschc Senaat heeft er in toegestemd zich den 21 en April defirtit ef over de regeling inzake de Italiaansche schuld aan de Vereenigde Staten uit te spre- ken. Geen Senator zal langer dan een half uur spreken. In Philadelphia is een uitleengalerij van schilderijen opgericht. Voor tien dollars per jaar kunnen de leden jaarliiks zes schil derijen of twaalf grafische werken ter leen ontvangxm ter afwisselcnde versiering hun- ner woonsteden, In Duitschland werd een verecniging gesticht, die hetzelfde doel na- streeft. Henry Mc. Cabe, de hiinman van het Iersche buitenverblijf „La Mancha", die in verzekerde bewaring was gehouden nadat de zes bewoners van dit buitenverblijf vermoord warcn gevonden in het brandende huis, is thans, naar de „Times" meldt, formeel gear- resteerd. Hij wordt beschiuldigd van een zes- voudigen moord. De bevolking van Hamburg is tot een millioen gestegen. De ministers van buitenlandsche zaken van Tsjecho-Slowakije en Pokn hebben de ratificaties uitgewisseld van een arbitrage- verdr.iT en een liauidatie-verdrag. De hertog van Guise, die thans hoofd is van het „Maison de France", heeft Palermo verlaten. Hij gaat zich metterwoon vestigen in het kasteel van den hertog van Orleans te Stokkel bij Brussel. Sedert eenigen tijd heerscht er in een der scholen van Neukolln een staking van schoolkindere#. De ouders weigeren hun kin- deren naar school te sturen, omdat deze ver- plaatst is en de kinderen nu te ver moeten loopen. De Zwitsersche raad ratificeerde het besluit, waarbij de verbintenis van Zwitser- land om zich te onderwerpen aan de verplich- te rechtspraak van het permanente hof van internationale justitie met tien jaren wordt verlengd. Camille Janssen, de eerste gouverneur van den Congo, is te Brussel, 88 jaar oud, overleden. Met koning. Leopold II heeft hij den Congo voor BelgiS helpen groot maken. - Van 25 April tot en met 26 September zal in Amerika de zomertijd gelden. Bemeiifirti Nienws ADJUNCT-INSPECTEUR VAN POLITIE GESCHORST. Men meldt.aan de N. R. Ct. uit Baarn: In verband met gebeurtenissen, die volgens lcopende geruchten bij het politiecorps te Baarn hebben plaats gehad, stelt de officier van justitie een onderzoek in. De waarnemen- de burgemeester heeft heden den adjunct-in- specteur G. voorloopig in de uitoefening zij ner functie gescho'rst. Het Hbl. meldt daarover nog de volgende bijzonderheden. Te Baarn heeft zich, naar onze correspon dent aldaar meldt, een politiedrama afge- speeld, dat deze plaats een betreurenswaardi- ge vermaardheid geeft. De onlangs benoemde adjunct-inspecteur van politie werd Vrijdag- avond door een troep jongens op straat nage- jouwd. Hij meende den dader te kennen en be- sloot zijn maatregelen te nemen. Zcndagmorgen werd de 22-jarige metse- laar Hendrik Bon door den adjunct-inspec teur van politie, die wegens afwezigheid van den commissar's tevens ditns functie waar- nam, op het politiebureau ontboden. Om kwart voor elf kwam hii daar en dadelijk bij het binnenkomen vroeg de adjunct-inspecteur: „Je zult zeker wel weten, waarvoor je komt?" „Neen," antwoordde Bon. „Dan zal ik het je wel eens vertellen", her- nam de inspecteur. Vrijdagavond ben je dronken geweest en toen heb je mij gezegd, dat je mij wel lustte. Probeer dat nu nog eens en meteen begon'de adjunct-inspecteur den niets vermoedenden jongeman met een gunimistok te slaan. Bon heeft toen nog dc deur ooengetrokken en den agent van politie, Huisman, die aan den overkant stond, te hulp geroepen. Door de slagen, die Bon nog steeds kreeg, moest hij de deur weer loslaten. Hij werd daarna door den adjunct-inspecteur in een eel opge- sloten. Daar werd hij nog een keer of zes zeven met den gummistok bewerkt. zoodat het bloed lan^s zijn gelaat liep en zijn lichaam blauw van de slagen zag. Daar Bon niet tot bekentenis was te brengen en als zijn alibi op- gaf, dat hij den bewusten avond naar een zangvereeniging was geweest, heeft de ad junct-inspecteur hem laten gaan. na cerst zijn boord, die met bloed was bevlekt, te hebben afgewasschen. ^,Als je het bekend maakt, sla ik je hier dood en be.graaf je hier achter het bureau", voegdc de adjunct-insnecteur hem toe. „Als men je vraagt waarom ie moest komen. dan zeg jc- maar. dat je mij zwaar hebt beleedigd, dorh dat Ik ie niet heb wilVn beVeuren." Bon moest zich direct onder geneeskundige bdtianaeftng steTlen van dr. Muysken en Maandagmorgen met zijn vader naar den adjunct-inspecteur geweest. Deze heeft hem toen nog een cigaret aangeboden met ultdruk- kelijk verzoek om deze zaak niet bekend te maken. Bon heeft deze zaak echter aan den officier van justitie te Utrecht m handen ge- geven. De adjunct-inspecteus is door den waarae- menden burgeraeesterj dea heer N. G. van Doornik, in zijn functie geschorst. Bon, die te Baarn als een keurige jongeman bekend staat, is door de ondcrvonden mishandding voorloopig nog niet in staat om eenig werk te verrichten. Tegenover de lezing van het geval der mis- handeling van den adjunct-inspecteur van politie te Baarn, gisteren opgenomen en door den aanklager aan onzen correspondent ver- strekt, wordt zegt het Hbld. van offirieele zijde een andere gesteld, die het geval wel eenigszins in een ander licht plaatst. Zooals bijna elke zaak heeft ook dit geval een voorgeschiedenis. De reorganisatie der Baarnsche politie, verleden ja§r tot stand gekomen, mede door de instelling van een commissariaat van po litie, heeft, zooals van zelf spreekt, ook tenge- volge gehad, een veel nauwlettender toezicht op de naleving van wetten en verordeningen. Dit werd nog strenger, toen een jeugdig ad junct-inspecteur in dienst trad, die met vee1 ambitie aan't werk toog en 'n dierutijver aan den dag legde, die op zichzelf loffelijk was, doch in verband met den overgangstoestana en des inspecteurs jeugd als al te groot moest worden gekenmerkt. Natyurlijk prikkelden dit optreden tot ver- zet bij de bevolking, zelfs uit kringen, waar van men in 't algemeen waardeering van de politie mag verwachten Pruttelden sommi- gen binnensmonds, anderen binnenskamers, een zeker soort publiek deed dit op den open- baren weg en liefst zoo, dat de adj.-inspec- teur of andere politiemannen dit hoorden. Werkte dus eenerzijds het „dienstkloppen" ir- riteerend op personen, die een verbaal oplie- pen, anderzijds moest de houding van eenige luidruchtige straatgasten wel prikkelend op den jeugdigen adjunct-inspecteur werken Zoo groeide een conflict, dat tot uiting kwam in het medegedeelde geval, waarbij, zonder twijfel, de adjunct-inspecteur zich te buiten ging, doch dat uit den loop der dingen wel kan woiden verklaard. Nu de ^aak in handen der justitie is wil- len wij niet op een beslissing vooruit loopen en ons oordeel opschorten. Vast staat echter wel, dat ook de aanklager niet zoo „brand- schoon" is, als hij in eerste instanctie wel werd geteekend. Zooals reeds gezegd, werd de adjunct-in specteur geschorst en heeft deze Baarn reeds verlaten. Van onrust onder de bevolking is dan ook geen sprake. INTERNATIONALE SCHEEPVAART- CONFER'ENTIE. Weens dag is te Lorden dc diercfe Interna tionale scheepvaart-conferentie te Londen ge- opend1, waaraan m-ier dan 100 afgevaardig den deelnemen Alle scheepvarende laud en zijn vertegenwoordigd. De conference nam een resoiutie aan, waarin betreurd wordt, <fat het Internatio- naal Arbeidsbureau zich wil gaan bezighou- dcn met de inspactie der emigranten aan boord der schepen. Naar het oordeel der con ference, begeeft het bureau zich hierdoor bui ten zijib teriein. Een rapport werd uitgebracht over het werk der commissie in za'ke die verplichte ver- zekering vain passagiers, welke kwestie in Juni a.s. te Antwerpen nader besproken zal worden. Met algemeene stemmen is een uitvoerig ontwerp-resolutie aangenomen, waarin oj% nieuw de wcnsch wordt te kennen gegeven, dat spoedig een diplomatieke conferentie zal worden gehoudeiii ter herziening der conven- tie nopens dc veilighcid van inenschenlevens ter zee. De Britsche regeering hoopt binnen- kort een dergelijke contereimtie hijeen te roe- pen. In de rcsolutie wordt verder bezorgd- heid kennis genomen van het toenemend ge- brui'k om noodseineni uit te zenden in omstan- digheden, die het bezigen daarvan niet wetti- gen en wordt een beroep op dc regeeringen gedaan om samen te werken teneinde dit ge- vaarlijke misbruik onmiddellijk te dtoen; op- houden. DE BANKBILJETTENZWENDEL. De rechter vain LnstrucCe verhoorde heden in de vervalschingszaak dC echtgenoote van prins Windisch-Gratz. bisschop Zadrawecz on den minister van openbaar welzijn Josef Vass. GRENSINCIDENT. Woensdagavord heeft een soldaat van dc Litausche grenswacht een Poolschen luite- nant doodgeschoten, die dc demarcatielijn had oversell redon en op het bevel om stil te blijven sfaan zijn vuuTwapen iim de hand1 had genomen. Het incident had p'aats op Li- tausch gebied, op 300 m. afstands van de de marcatielijn. WAAftSCHUWING. De Commissaris van Politie in de le Sec- tie te Amsterdam waanschuwt winkeliers te gen de prakCjken van twee personen, die doen ai'eof zij geen Europeesche taal verstaan en trachten een bankbiljet van 100 te wis- se'en, wanneer zij iets gekocht hebben Zij hebben een Oostersch type, zijn ongeveer 40 jaar oud en gekleed in doirkere colbert costuums. Op bizonder handige wijze hebben zij zich in het bezit weten te stellen van win- kelgoederen en wisselgeld. Verzocht wordt de poliCe op te bellen, zoodra zij zkh in een winke! vervoegen. AAN DS. VAN DUIN GESTELDE VRAGEN. Dinsdagavond is in de Geref. Kerk Oost- zijde te Haarlemmermeer onder presidium van Ds. J. D. Dielenga, uit Hoofddorp, een vergadering gehouden van vrouwelijke en mannelijke lidmaten ter bespreking van de kwestie E>s van Duin, aan wien, naar we hebben medegcdeeld, vacantie is gegeven, om dat hij bezwaren had geopperd tegen de be- sluiten van de Synode te Assen. Van de vier vragen, die de Kerkeraad in overleg met de Synodale Commissie van Ad- vies aan den predikant heeft gesteld, wenscht deze, naar we vernemen, er twee niet te be- antwoorden, en wel die vraag, waarin ver zocht wordt of Ds. Van Duin zich voortaan wil onthouden van het uiten van zijn mee ning omtrent de kwestie-Dr. Geelkerken en voorts of hij zich absoluut eens wil verklaren met de Synodale uitspraak. Ongeveer twee derden der lidmaten der gemeente moeten beschouwd worden als pro-synodaal. Hedenavond zal een gecombi- neerde vergadering met den Kerkeraad van Hoofddorp worden gehouden. HET GEVAL BIJ DE BAARNSCHE POLITIE. Men meldt uit Baarn aan de N R Crt.: Naar aanleiding van de klacht, die door H. Bon alhier is ingediend tegen den adjunct- inspecteur Oerlings, wegens opzettelijke mis- handeling, kunnen wij mededeelen, dat de adjunct-inspecteur een geheel andere lezing van de gebeurtenissen van Zondag geeft, en wel de volgende: Nadat hij aan Bon enkele vragen gesteld had, heeft deze hem bij de keei gegrepen, waarna hij uit zelfverdediging den gummitsok moest trekken. Ook in de eel vloog Bon hem weer aan, waarop een tweede verdediging met- de ngummistok volgde. In hoeverre beide elzingen waarheid bevat- ten, zal het onderzoek moeten uitmaken. DE GLINDHORST-AFFAIRE. Naar „Het Vaderland" verneemt, heeft ds. Vogelaar in zijn vonnis (de Utrechtsche rechtbank veroordeelde den gewezen direc- teur wegens mishandeling tot f 500 toete subs. 50 dagen hechtenis) berust, doch zal het O. M. hoogstwaarschijnlijk in hooger be roep gaan. WERKLOOZENRELLETJES TE AMSTERDAM. Gisteravond is er te Amsterdam in de om- geving van de Rozengracht nogal opschud- ding geweest, doordat een uitgaande verga dering van werkloozen een straatdemonstra- tie wilde houden, hetgeen de politie, omdat ze niet aangevraagd was, moest beletten. Uit de werkloozen is naar de politie met steenen ge- worpen, waardoor eenige agenten licht zijn gewond. Het gevolg hiervan was een charge met sabel en gummistok, maar op dit optre den was niet voldoende om de werkloozen te verspreiden. Dit is de politie eerst gelukt na het ossen van eenige waarschuwingsschoten in de lucht. Het was den Ueelen avond in de buurt nog zeer rumoerig. KRUIDEN B. EN W. Voor de Rotterdamsche rechibank heeft in hooger beroep terecht gestaan de 27-jarige koopman J. G. O., door den kantonrechter veroordeeld wegens overtreding van art. 436 van het Wetboek van Strafrecht het onbe- voegd uitoefenen van de geneeskunde tot 200 boete subs. 60 dagen hechtenis. Verdachte was bij een jongen, die buikpijn had, geroepen en had den jongen alleen op genomen, niet over het lichaam gestreken. De moeder had hij geraden een flesch b. en W. te halen, en daarvan In te geven. In die B en W. zitten kruiden, welke wil beklaagde niet zeggen. De menscherf hadden hem V 3 betaald uit zich zelf en de flesch kostte 1 Verdachte is geen magnetiseur meer, hii le- vert zijn kruidendranken aan verschitlende winkeliers. Als getuigen werden gehoord L. Luyten en K. v. d. Jagt, de vader en moeder van den door verdachte behandelden jongen De jon gen was door verdachte opgenomen en .over den rug gestreken. Daarna had verdachte een flesch B. en W. voorgeschreven. De jongen heeft op het oogenblik geen piin meer. Het O. M. eischte bevestiging van het von nis. EEREDOCTOR VAN DE PARIJSCHE UNIVERS1TEIT. Men seint aan het Hdbl. uit Parijs: De Parijsche univergiteit heeft eere-docto- raten verleend aan eenige buitenlandsche ge- leerden, onder wie professor Snouck Hurgron- je te Leiden. De doctorsbullen zullen, als elk jaar, in'de plechtige zitting van November worden uit- gereikt. TREINROOF. Een bekend Amsterdammer is in ItaliS de dupe geworden van een treinroof. Hij reisde, zoo meldt het Hdbl., naar Venetie; in dezelf- de coupe hadden plaats genomen een bejaard echtpaar en twee heeren. De beide laatsten verawenen spoedig, doch een derde heer kwam later in den corridor om door het ven- ster naar een station uit te zien'. Plotseling werd hij door een toeval getroffen en viel gil- lend neer. Het eerder genoemde tweetal ver- scheen plotseling om den zieke bij te staan en vensters te openen. De zieke herstckde wel- dra, waarna het geheele gezelschap verdween. Dat snelle verdwijnen bevreemdde den Am sterdammer; hij greep onwillekeurig naar zijn binnenzak en miste zijn portefeuille. Een stations-detective kwam te Verona in den trein en te Venetie werd den bestolene door de recherche een album getoond met por- tretten van beruchte treinroovers. Dadelijk herkende hij twee der zonderlinge passagiers. Naam, ouderdom en woonplaats waren bij de portrejten vermeld. MAAGDENROOF. Te Delft kwam de eigenaar van een onbe- woond huis aan de Phoenixstraat tot de ont- dekking dat uit de aehter die woning gelegen tuin een kostbaar rinken beeld, wegende onge veer 150 K G. en voorstellende een jonge maagd, was verdwenen. De recherche onderzocht de zaak en vond het beeld op een der bovenzalen van de stu- dentensocieteit Phoenix. Eenige studenten die het jammer hadden gevonden dat zoo'n schoone maagd alleen in den stillen tuin was achtergelaten hadden haar met vereende krachten over een 4 m. hoo- gen tuinmuur geheschen en ze naar de socie- teit gebracht. Daar werd ze op feestelijke wij ze gehuldigd; zij werd omkransd, er werden kaarsen aangestoken, enz. Door- tusschen- komst van de recherche werd aan de vreugde een eind gemaakt en is het beeld in den tuin teruggebracht. KORTE BERICHTEN. Een openbare vergadering is belegd door het Rotterdamsche Tachkemoni Ccmite, ter andersteuning van Tachketttoni-siHo'.en in Paloitiaa, Opperrabbiju Davids uit Leeuwar- den zag er van af het woord te voeren op verzoek van dr. Ritter, den opperrabbiju te Rotterdam, die andere opvattingen huldigt ten aanzien van Joodsche vraagstukken, dan de> Naar gemeld wordt, zullen de beklaag- den in de Angola-zaak - voor een speciale rechtbank te Lissabon terecht staan. Te Nieuwscheemda (Gron.) is gisteren het koffiehuis van Boersema geheel afge- brand. Er werd niets gered. Alles was verze- kerd. Woensdagavond is de 7-jarige A. W. in het Spuikanaal te Schiedam geraakt en ver- dronken. Na twintig minuten werd het jkjt opgehaald. Gistemacht is de machinist van di sleepboot Goliath in de buitenhaven te Vlis singen gevallen en verdronken. Sedert Zondagmorgen wordt te Go- rinchem de achtjarige L. H. vermist. Gister heeft prof. ir. C. L. van Nes, m.i., bij de aanvaarding van het ambt van hoog- leeraar in de mijnkunde, het mijnmeten en korteeren aan de Technische Hoogeschool een rede uitgesproken, handelende over De wen- schelijkheid van tijdstudies bij den onder- grondschen arbeid. De heer J. de Breuk, dud-wethouder van Haarlem, is overleden. Naar de „Voorwaarts" meldt, zal de Intern a tionale Transportarbeidiers-Eederatie 6 en 7 Mei te Rotterdam een internationale conferentie voor havenarbeiders houden. De katholieke pers publiceert het rap port van de commissie, ingesteld- door het R.K. Werkliedenverbond, tot bestudeering van het vraagstuk betreffende de Vrouwenorgani- satie. Sport BILJAR1 EN. WERELDKAMPIOENSCHAP AMATEURS. De uitslagen van de eerste drie partijen te Parijs gespeeld zijn: pnt. brt. h.s. gem. v Belle400 15 115 26.66 De Doncker 90 14 22 6 42 Dommering ...400 26 86 15.38 L6ger 176 26 38 6.76 Moons .......400 29 36 137' Garric 138 28 22 j.9. Bioscoppn. Programme's van 16 tofen met 22 April. Theater Cinema Americain. Hoojdnurnrner: Surcouf de kaper (helden- roman, naar het boek van Arthur Bernede). Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer VrijdagZaterdag en Zondag: In geheimen dienst (cowboy-sensa- tie). Hoofdrol: Tom Mix. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woens- dag en Donderdag: .Verboden Paradijs (dra- matisch) Hoofdrol: Poll Negri. Geen toe- gang voor personen beneden 18 jaar. Victoria Theater. Hoofdnummer: Circe de verleidster (drama) Hoofdrol: Mae Murray. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waardemingen, verricht in den morgen van 16 April. Medegedeeld door liet Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.8 te Coruna. Laagste barometerstand 734.3 te Seydis- fjord. Verwachting (geldig van den avond van 16 April tot den avond van 17 April). Meest matige tot krachige zuidelijke tot ztiid-wesielijken of westelijkeu wind, afwis- seknde bewolking, waarschijnlijk enkele re- genbtiien. iets kouder. Marktber.ichten ALKMAAR, 16 April 1926. Op de heden gehouden; graanmarkt waren aangevoerd 770 hectoliters. 221 H.L. tarwe f 14 16.50, 175 H.L. gerst chcv. 9.50— 11.50, 284 H.L. havtr 10.50f 12, 52 H.L. boonen: paardenboonen 11.75, bruine boonen 19f 24, citroen boonen f 23, dui- ven boonen f 1517.50, witte boonen 2530, 1 H.L. mosterdzaad, 37 H.L erwtea: groene (kleine) 14—./ 21, groent (groote) 3050, grauwe 47.50 f 50 per 100 kilo. ALKMAAR, 16 April 1926. Op de heden gehouden kaasmarkt war en aangevoerd 90 stands wegende 150.000 kilogrammen. rabriekskaaskleine met merk J 43 50, zonder merk 39.50, commissiekaas me( merk 43. Boerenkaas: kleine met nverk 45, zonder merk 44, commissiekaas met merk f 4-5. Handel' matig. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. Aawoei- 1 lading -r 900 H.L. Prijzen wa ren heden onveranderd. NOORDSCHARWOUDE, 15 April 1926 Uien f 5. 10—/ 5.90; Drielingen 7.30— 7.80; Grove Uien 55.20; Peen 4.40 5.60; Roode Kool 4.10—/ 8.90; Gele Kool 2.905; Deensche Witte 10.60 12.30; alles per 100 K.G. Aanvoer: 11000 K G. Uien; 9800 K.G. Peen; 99200 K.G. Roode Kool; 41400 K.G. Gele Kool; 116000 K.G. Deensche Witte. WARMENHUIZEN, 15 April 1926. Roo de Kool le s. 6.20—/ 8.50; Roccle Kool 21 s 4.10—/ 4.50; Gele Koo:l le s. 3.10 3.50; Drielingen 6; Uien 5 4C—5.60. Aanvoer: 6100 K.G. Roode Kool; 2505 K.G Gele Kool; 1535 K.G Uien. ZAANDAM, 15 April 1926. Veiling Ver. „De Zaanstreek". Raapstelen 1^—3 ct. p bos; Prei 1115 ct. p. bos; Spinazie 1 1.25 per kist; Spinazie 26—34 ct. p. kl. kist; Radijs 10 ct. per bos; Seldrie 415 ct. per bos; Pieterselie 710 ct. per bos; Roode Kool 4—10 ct. per stuk; Postelein 1.20 1.25 per kl. kist; Sla f 1.20-/ 3.30 p. kist; Piksla 5890 ct. p. kl. kist; Rabarber 10— 12Y, ct. p. bos; Citroenen 2 80 per 100; Ba- nanen 7 per 10 K.G.; Zoete Appelen 12— 16 ct. p pond; Peen 2629 ct. per bos. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 15 April 1926. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 70421 Kipeieren, per 100 stuks ongewogen, Bruin 5.40—/ 6.10, 30 -33 K.G. 5.60— f 5.80; Wit per 100 stuks ongewogen 5 5.80; 28—30 K G. 5—/ 5 60; 30—33 K.G. 5.605.70; Fend eieren aanvoer 13100; R'alkces 9 enKieviet 56; Totaal aan tal eieren 83586,

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 10