DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No: no Honderd aclif en fwintisrste Jaarcanar 1926 ZATEEDAG Het zomertoiBef van vrouwe Alcmaria. 17 APRIL op. yer^twsai wm ra Dif nummer bestaat uit 3 Maden. Deze Courani word! ELKEN AVOND^ behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnemenfsprijs bij vooruifoetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2,-~, franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderliike en bewijanummers 5 cents. a luiiULuaaHHip PRfJS DER GEWONE ADVERTENTlfeNi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrafmte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ft Z00R, Voordam C 9. DIrecteur: G. H. KRAK. Alkmaar is uit een langen win.terslaap ont waakt. De lente is aangebroken, een warm voorjaarszonnetje, dat van dag tot dag ster ner wordt, heeft de schoone slaapster wakker gemaakt. De zomer l'.gt in het verschiet en duizenden nit alle deelen van ons land en van ver over de grenzen zullen in het reisseizoen een.be zoek aan onze gemeente'brengen. Alkmaar staat als een jonge vrouw voor de keuze van een bekoorlijk tciletje. Wat zal zij dezen zomer aantrekken? Zij ziet, wat de natuur haar reeds als too »el heeft meegegeven. In alle boomen zijn tot in de fijnste takjes zachte knopjes opengesprongen en waaiertjes van teere blaadjes zijn opengevouwen. Hier en daar is dat netwerk van takjes a. in een lichtgrcenen sluier verborgen, de kas- tanjeboomen zijn alte anderen voor en hebben een smetteloos kleedje aangetrokken, een voorjaarsjapcnnetje, dat de bekoring van het nieuwe heeft. Overal hebben vogels hun flesten gebouwd Er zit leven en liefdc in de lucht, in het jonge gras steken veldbloamen in allerlei kleuren de zachte kopjes otrhoog en aan alle heggen en struiken breekt het jonge leven zich onweerstaanbaar een weg naar buiten. Dat is de natuurlijke tooi, maar daarnaast zullen menschenhanden ijverig moeten wer- ken om het toilet van vrouwe Alcmaria te completeeren. De stadscostumier, die geen modeshow en geen mannequins tot zijn beschikking heeft, moet weer aan het passen en meten om een degelijk en toch vroolijk foiletje te ontwerpen, dat dd stad op haar voordeeligst doet uitko- men, waardoor zij in de rij der Hollandsche- steden een der meest gevjerde schbonheden zal blijven. Helaas is het speldegeld van vrouwe Alc maria niet meer zoo groot als vroeger. De Raad heeft het, uit zuinigheidsoverwe- gingen met een duizendtal guldens vermin- derd en eigenlijk is er tcch altijd meer noodig want de slanke lijn der schocne stad wordt door steeds voliere vormen vervangen en als de costumier de maat niemt blijkt, dat zij tel- kens weer wat ruimer toilet noodig heeft dan een jaartje te voren. Evenwel, waar een wil is, daar is ook een weg en bij den dienst der plantsoenen weet men onder de bekwame leiding van onzen tuinarchitect, den heer Hoek, de beschikbare stof zoo aan elkaar te passen, dat, met min der kosten dan vroeger. een alleszins bruik- baar zomerkleedje wordt vervaardigd. In de kweekerij, in den Hout, langs alle singe}s en plantsoenen zijn vele nijvere handen weer aan het werk om de stad in het groen en de bloemen te steken, om haar ie maken tot de parel van Hollands Noerderkwartier, tot een der schoonste van onze oude sfeden, die .in den concurrentiestrijd met hare zusteren de palm der overwinning zal moeten wegdragen. - In de stadskweekerij is men druk aan het werk. Dat is als 't ware het laboraforium van den plantsoendienst, daar worden proeven met zaadjes en stekjes genomen, daar wor den in talrijke brceikassen duizenden teere plantjes zoo groot en zco krachtig gentaakt, cat zij weldra in de stadsbloemperken op eigen sterke wortels kunnen voortgroeien. Wie d e eindelooze hijen zorgvuldig onder- houden bakken en potten met jonge plantjes ziet, krijgt eenigszins een denkbeeld wat er elk jaar weer voor een stad van dezen om- vang in gereedheid gebracht moet worden. Hier kweekt men een 6000 geraniumplan- ten, 3600 knolbegonia's, 2000 siuks struik- begonia's in diverse soorten, 800 stuks abut- lion, 1000 dahlia's, 600 margrieten, 503 stub salvia var. (Flamingo), 300 canna's, 2000 cineraria diamant. 200 centaurea, 100 dracaena's, 200 stuks lobelia fulgens, 500 stuks hang-geraniums, benevens een 50 stuks palmen en laurieren, alles bestemd cm straks de groote bloemperken lan?s de plant soenen en wandelwegen en in onzen zeld- zaam fraa.en Hout te sieren. En daarnaast wordt op de kweekerij var. jaar tot jaar voor stekjes van boomen en struiken gezorgd, zocdat Alkmaar voor haar aanplantingeii steeds van eigen teelt kan ge- bruik n.aken Wie nagaat hoe er op ueze kweekerij, waar cok de centrale bergplaati va-i al hit gereedschrp is, ook dagelijks aan de afdeeling schooltuincu gewerkt wordt, waai men allerlei voor het o"derwijs nuttigo pianten kwegki, begrijpt wel, dat de plant- saendienst labv r. cefl der eenvoudigste to noemeu Telcf.nr. Administrafle 3. Telefoonnr. Redacfie 33. Fostgiro 37060. Hoofdredacteurt Tj. N. ADEMA. Wij schreven er vroeger wel eens over, dat iepziekte in Alkmaar niet voorkomt en dat men juist daarom op een gezonden iep in den Hout allerlei proeven heeft genomen. Men trachtte hem door besmetting ziek te maken om daardoor den waren aard van de raadselachtige iepziekte te leeren kennen, maar de boom heeft iep- noch griepziekte ge- kregen en is ondanks alle proefnemingen even gezond als vroeger gbbleven. Alle pogingen van den phytopathologi- schen dienst uit Wageningen hebben gefaald Wat jammer is voor de wetenschap, maar toch voor Alkmaar ook wel weer een com- plimentje inhoudt. Dank zij de zuivere lucht, den goeden grond en de goede verzorging heeft Alkmaai kerngezonde boomen, die zelfs door een epi- demische ziekte niet aangetast werden. den. Van de kweekerij naar den Hout il n'y a q'un pas want zij liggen vlak naast elkan- der. De Hout is het groote park, eigenlijk Alk- maars stadsiuin die heel wat onderhoud .vergt. Breede lanen, prettige zitjes, fraaie waterpartijen, een hertenkamp, volieres, dui- ven en marmotien. het is hier alles te zamen Dit is de geliefkoosde wandelolaats, de at- tractie voor ieder die van boomen, bloemen, plarten en dieren houdt. Wat zou Alkmaar zijn als zij haar fraaier Hout eens moest missen? Geiukkig is de gemeente, die het koude steenen stadsbeeld telken jare weer in een om- lijsting van levend groen kan zetten. Geiukkig de stad die begrijpt. dat wat zij aan haar toilet besteedt, niet verloren is, om- dat het aan alle kanten weer zijn indirect; voordeelen brcngt, aan natuurgenot voor de ingezetenen, aan verhoaging van volksge- zondheid en bovenal door vestiging van tal van enthousiaste bewonderaars, die bij het zoeken naar een woonplaats Alkmaar boven alle andere gemeenten de voorkeur geven. De vaas die de burgerij in 1890 voor den zeventigsten verjaardag van burgemeestcr Maclaine Pont heeft geschonken, het monu ment, 'dat jarenlang vrijwel verwaarloosd en vergeten op een grasvcldje heeft gestaan, heeft nu dcor de goede zorgen van den di- recteur der plantsoenen een waardig plaatsje gekregen. Zij prijkt thans op haar eigen, oorspron- kelijk voetstuk als piece de milieu van een keurig bloemperk aan het fraai afgeronde ge- deelte van een der breedste en mooiste lanen. De schilder heeft ze een kwastje verf ge- geven en de imitatie van zandsteen is zoo na- tuurlijk, dat niemand op de gedachte komt, dat de vaas eenvoudig van beschilderd blik is. Veel zorg is er aan de perken besteed en eveneens ziet men in afgesloten plantsoenge- deelien allerlei merkwaardige veldbloempjes Uit de rcts-steenen langs het .terras van den muziektuin groeien bloeiende primula, dor nicum, alsmede de fraaie acer rubrum en aubritials, soorten, die alle reeds in bloei staan en terzijde van den tuin kemen bloeien de eupharbia en fraaie blauwe kelkjes van het zoo.genaamde Haarlemsch Klokkenspel te voorschijn. Bloemperken als bij het Station, bij de Vier Staten, bij den Nieuwlandersingel en bij het voormalige hotel De Nachtegaal e'schen in- gespannen arbeid en voortdurend toezicht Van tijd tot tijd moeten bloenfen en planten verwisseld worden en wie nagaat, dat alieen al het park bij De Nachtegaal een 6000 tal plantjes bevat, kan begrijpen, dat deze stads- verfraaijng veel mceite tn zorg eischt. De Nieuwlandersingel heeft een algeheele verandering ondergaan. Wie herinnert z cli niet den tijd, waarop rcetzwarte loccmotieyen hun vette rookplui- men opspoten, .toen. de geheele singel -met een verzameling. rails en uitgeworpen steenkolen bedekt was.. Nu niets meer van dat alles. Op het voorste gedeelte, waar de autobus- sen statiorineeren", is een lange vluchtheuvel met barken voor de wachterde passagiers ge- maakt en aan het achtereind is de s ngel ver- breed en recht afgesneden en is een keurig plantscen aangelegd, dat her stadsbeeld ter plaatse een geheel ander aanzien heeft gege- ven. Geleidelijk heeft de plantsoendienst den kinderspeeltuin achter de IJzergieterij van practisch speelgced voorzien, wipplanken zandbakken, hcbbelpaarden, boegspriet- en looptonnen en met gencegen wordt geconsta- teerd, dat de tuin zeer goed aan zijn bestem ming voldoet. Een enthousiaste kinderscbare inaakt er gere"-eld gebruik van en het doe-1 is volkomcn bereikt: de kinderen te breng-m waar zij thuis hooren en af te Louden van her plaiit«oen. dat zil Vuuiten v-omiejcni. Het ligt in de bedoeling weldra een tweede dergelijke speelruitnte in de buurt van de Landstraten in gereedheid te brengen. Ten alotte aiog iets over cfe levendie bezittin- gen van onze gemeente. Weinige jartn geledeo fcezaten wij niets anders can een hertekamip en wat watervo- gels, maar de dienst der plantsoenen heeft terecht begrepen, dat onze fraaie stadstum nog aantrekkelijker gemaakt kon worden door er een artisje in het klein van te maken. Inderd'aad blijkt dit het bezoek aan onzen Hout te vergrooten. Steeds grooter wordt he't aantal belang- stellende wandeiaars, steeds talrijker het aantal vaders en moedere met een enhonsiaste kinderscbare die hertjes en vogels komen, voedaen. In de groote voliere stappen nu, trotsch otp hun mooie, bonte veeren, allerlei fazanten rond, de .houtduiven hebben er een plaatsje gevonden en de groote, met boomschore be- kleede middenkooi herbergt niet minder dan een taChtigtal kleine vogels. Het is nu de tijd, dat pa en ma fazant er aan dental een eigen huishoudentje op te zetten en vrijwel overal ziet maaeieren waar op de vogels weldra aan het broaden zullen gaan. De zilverfazant heeft er reeds een tiental gel-egd. De goudfazant had er twee jaar ge- leden irdet minder dan 85 waarvan er een 15 tal doorhet mannetje werden uitge- broed, aargezien mama blijkbaar erg .ge- emancipeerd was en zich van haar nakome- lingschap niets aantrok. Nu heeft de goudfazant reeds drie eieren gelegd. De vog broedt 14 dagen na de zil verfazant en de diamantfazant doet het op- nieuw 14 dagen later. Het is alsof die vogels, die telkens weer mooier van kleur en teekening zijn, in de dierenwereld tot verschillende, streng van elkaar afgescheiden maatschappelijke krin- gen behooren. Maar alle zijn zij in hun schitterende pluimage een sieraad van onzen fraaien stadstuin. Dat de parkietjes, die tot de altijd verlief- de vogeltjes wordten gereken-d, al aan het broeden zijn, behoeft niet te verwonderen. Voor een muizengaatje in de boomschors van den achterwand der groote voliere houdt papa parkiet trouw de wacht bij zijn op vijf eitjes broedende gemalin en in eeri houten kooitje aan den stam is al een nest met'vier kleine jortgen. In de voliere zijn in de eerete afdeeling 2 zilverfazanten, in die tweede zeven houtdui ven en 2 boschfazanten, in de derde 2 goud- fazanfen, in de vierde 2 Lady Amheret-fazan- ten (een voge'soort met groote staa-rtveeren), in de vijfde afdeeling 5 Lady Amherst, in de zesde twee zilverfazanten en zooals ge- zegd - in de middenkooi niet minder dan 80 diverse kleine vogels, waarorder vinta, sijs- jes, nachtegalen, putters rijstvogels enz. Het meest aantrekkelijik voor de jeugd is het Cavia-'s huisje, het aardige houten zomer- huisje waarvan d'e eerste etage verhuurd is aan een zeer talrijke f ami lie marmotjes, of Guineesche biggetjes en dat boven be- woond wordt door een 66 tal witte Hage- naars. De witte Hagenaar is een sierlijke, slat ke duif, een betrekkeiijk kleine vogel, fraai van lijn en wit als marmer. Verleden jaar Pinkster waren er ongeveer 27 in lut duivenhuisie, maar door eigen teelt heeft men er nu reeds een 60 tal, die weldra door onzen Hout zullen rondvliegen. Het huisje is op het oogenblik eigenlijk een groote kraamkamer, want er wordt aan alle kanten gebroed, overal komen de kuikentjes uit de kleine eitjes en zij groeien zoo snel, dat zij na enkele dagsn a! zoo groot als jonge mussche.ni zijn geworden. Van de 60 marmotjes, in ruw- en g'adha- rige soorten en diverse k'euren, houdt men steeds de fraaisle exemplaren voor de teelt. De rest wordt verkocht en gaat grooten- diels naar de Rijksseruminrichting. Dat schijirt nu eenmaal de droevige be- stemming van een Guimcesch biggetje te lCccten wezen. De verwachting is, daf deze zeldzame die ren een eigen huishouden zullen opzetten en men hoopt, dat ze sipoedig in de termen val- len om lid van den bond van groote gezinnen te kunnen worden, daar de witte pauw een zeer kostbare vogelsoort is. Overal heeft men hier broednesten voor kalkoenen gevormd, waarvan reeds een zeer dankbaar gebruik gemaakt wordt. Hier bevinden zich 13 pan wen, 3 kalkoe nen, 8 parelhoenders, 14 goudfazantem, 9 zilverfazanten en 7 boschfazanten. De vijver, we.'lks bodem en beschoeiing nu geheel vernieuwd zijn, herbergt een uitgebrei- de collectie watervogels, waarvan voorname- lijk de zwarte Indische loopeend-en door hum „zwarte" eieren de bijzondere aandacht trek- ta. Dit is het gebied van een zwaan en een veertiental ganzen waaronder rotganzen, kolgarzen, nonganzen en de vrij kostbare Magaloonganzen. Bovendien zwemmen hier een 35 tal een den van de meest verechiliende soorten als berg- eenden, smienteiis slobeenden, Japansche ta- ling, grauwe kwakereend, witte Pekingeend, witte- en zwarte Indische loopeenden, Rou- aaneenden, fluweeleenden, grauwe duikers en Khaki Compbell-eenden. Bovendien vliegep of loopen hier nog twee broedlkippen, een zeemeeuw en een 29 tal dui- ven w.o. trommelduiven, Romeinen en witte Hagenaars. Op de kweekerij, in den vijver van de be- graafplaats alsmede in de singelgrachten zijn nog een 22 tal zwanen onder gebracht. Zij zitton hier en daar al te broeden een karweitje waar niet minder dan 42 dagen aan gewerkt moet worden en wie te dicht de broedplaats nadert, kan er zeker van zijn, dat de heer d-es nestes met Oipgezette vleu- gels, statig als een marmeren gondel. komi aarzeilen om vrouw en toekomstig kroost tegen mogelijk gevaar te verdedigen. Meer dan gewoonlijk verdien-en de plant soenen om dezen tijd van het jaar onze aan dacht, omdat overal het nieuwe jonge leven zich begint te openbaren. Laat ieder meewerken om or-ze fraaie wan- deliparta tegen baldadighdid te beschermen Laten ook a'le oudere met hertjesvoerende kinderen bedenta, dat een hertenmaag geen stofzuiger of papiermand is en dat al te be- schimmeld brood of oude kranfenproppen ru juist niet tot het meest gezonde voedsel wor den ger-kend. Wann-eer ieder de parkem ontzien wil, kan het zomerk'eedje dat onze stad siert nog vele maarden smetteloos worden gehouden en zal voornamelijk onze fraaie Hout een voortdurende attractie voor alle natuurbe- wonderaars en dierenliefhebbers blijven. Ruitpnlsmrt. wantrouwen, waren niet opgekomen. De conferentie stelde een werkp'Ogram vast. oorloopig is het belangrijkste ontwerp vte begrooting 26/27. De bespreking van de kwestie der geheime genootschapi)en is ver- daagd tot een conferentie der partiileiders op 19 April. EEN NIEUWE GRENSOVERVAL. Gewapende bandieten, naar het heet ge- steund door geregelde troepen, zoo meldt Reuter aan de „Times'', zijn Dinsdagavond bij Swierce over de Russisch-Poolsche grens getrokken, waar zij een aanval hebben ge- daan op een patrouille der Poolsche grens- wacht Na een kori geveeht werden de aan- vallere naar het gebied der sovjet-republiek teruggedreven. waarbii zij eenige gevange- nen en gewonden aan de Poolsche zijde der grens moesten achterlaten. HET DUI rSCH-RUSSISCH VERDRAG. Volgens een bericht uit Moskou aan de „Taegliche Rundschau", heeft de Sovjet-re- geering besloien Engeland, Frankrijk en Itahe mode te deelen, dat het commissariaat van Buitenlandsche Zaken geer, onderhande- lingeu betreffende een herverzekeringsver drag met Duitschland voert, doch si edits be- sprekingen over neutraliteitsverdragen voort- zet. In den hertekamp loopen een twintigtal onvangbare, sierlijke hertjes rond. Zij zijn sedert 25 jaar uit drie verschillen de families gekweekt en *t eigenaardige ver- schijrscl doet zich nu voor, dat een der jonge dieren htelemaal wit is. Wie de Kudde zoo ziet rond loopen, krijgt onwilkkeurig den indruk.- dat er een geit in verdwaald is. In het hertengebisd staat het strafhok voor ruziemakende kalkoenen of fazanten en hier is tevens het terrein van de fraaie pauwen waarvan er in een afgesloten ruimte twee exemplaren nttep, die hoiden volkotrtert wit zjjn. N1EUW TUMULT IN HET BRITSCHE LAGERHUIS. Gisteravond kwam Let in het Britsche Lagerhuis opnieuw tot rumoerige toon .elen bij het debat over de bezuinigingswet. De discussie begon kalm, maar het tumult be- gon, toen de speker de regeering toestond een motie voor te stellen, strekkende tot sluiting van het debat over het Labour-amen- dement. De Labour-leden protesteerden luid- ruchtig De motie werd aangenomen en het Huis nam vervolg-ms ook de bepaling aan, die de Labour PartiJ wilde amendeeren. De oud-minister van Kolonien. Thomas, kondigde aan. dat hij een motie van afkeu- ring tegen den speker zal indienen, dien hij van parHjdigheid beschuldigt. DE GEHEIME GENOOTSCHAPPEN IN HONG\RIJE. Het het oog op de hervatting van den ar beid voor de Rationale vprgadering heeft de voorzitter van de Hongaarsche Kamer de partijleidire ontboden ter bespreking inzon- derheid van de kwestie van cfe geheime ge- noorschappen. De vet ^genwoordigcre der van d.«. linfesijcte. die 4e regeering DE FINANCIEELE CRISIS I# '3 FRANKRIJK. De Pariische correspondent van het Hblcf schrijit d.d. gister: De nieuwe daling van den frgpc doet weer ie met het gunstige resultaat, teweegge- bracht door de toenemende vrijwillige in- schrijvingen, die bij den minister van finan- cien oteeds bmnenkomen en waarondar ei zijn die indruk maken door de grootte van het bedrag gf tTeffend zijn door de beschei- deii herkoinst. E>e insciirijvingen bij het blad ..Eclaireur de Nice" overtreffen reeds het millioen; de Parijsche editie der „Dailv Mail gaf 50.000 en het blad doet een bc- roep op alle Engelsehe handelslui om aan de inschrijving niee te doen. Dit alles is wel troostrijk. maar het pono stoud desniette- genstaande hooger dan 144, terwijl men op de beurs een tegengestelde reactie ver- wachtte, niet alieen d<>or de vrijwillige in sciirijvingen, maar vooral omdat de balans der ..Banqud* de France" gisteren twee gun stige cijfers aangaf: De biljettenomloop was bijna met een half milliard verminderd en de schatkist had 600 millioen terugbetaald. De reactie op den Franschen franc had den ver- koop van francs te Bressel en Rome ten ge- volg om de Belgische en Italiaansche devie- zen te steunen. Men wijst er ook op, dat in Nederland verkoopen van francs wertien af gesloten, die de laatste maanden werden ver- kregen en dat bezitters daarvan ze thans om onbegriipehjke redenen verkoopen. Minister Peret heeft den Senaat verzocht om met al te veel gewicht te hvditeti aan de schommelingen op do Beurs; want daarbui- ten zijn er lieden, die deze schommelingen uitlokta om Frank'ijk schade toe te bren gen Hij beloofde op dc Beurs tusschenheide te komen, wannee: dat nuttjg zou zijn om de buitenlandsche sp°cu!atie tegen te wer- ken Echter geeft men ook toe. dat de Beurs onder den indruk zou kunnen zijn van de buitenlandsche handelsstatistiek, waaruit bmkt, dat over het eerste kwartaai van 1926 de invoer met anderhaif milliard den uitvoei overtrof. HET INTERNATIONAAL STUDENTEN- CONGRcS Het internationaal studentencongres te Stuttgart is volgens het „B. L." gisteravontf plotsehng uiteengegaan De oorzaak hiervan was de eisch der Duitscht studentenorgani- saties, dat de Duitsche taal naast het Fraiiscli en het Engelsch als congrestaal zou worden gebruikt. De Federaticn Internationale des Etudiants wilde hiervan niets weten en ver- wierp ten slotte ook de Duitsche comproinis- voorstellen. ARRESTAJIES TE WARSCHAU. De pogingen der ccmmunisten, om onrust te W arschau te stokeu, hebben gister ernsti- ger gevolgen gehad dan in de voorafgaande dagen. Eenige werkloozcn vernielden een spijskeuken In een andere straat sloegen zij de ruiten van een wapenwinkel in en trachf- ten daar geweren en inunitie te stelen. De po litic kon dit evenwel nog voorkomen. Ver- scheidene vooraanstaancL communisten, die. naar men gelooft, deze relletjes geprovoceerd hebben. zijn gearresteerd. Zij hadden het plan om te tiachten op 1 Mei nog erostiger botsingen te verwekta. ROEMENIe WIL EEN GROOT LEGER. Sedert 25 Maart vinden in Roemenie groo te troepenconcentraties plaats, terwijl de re serve onder de wapens is geroepen. De oppositie heeft in verband hiermede de regeering heftig aangevallen, daar zij van meemng is, dat hierdoor aan een groot deel der burgers de uitoefening van hun kies- recht bij de aanstaande parlementsverkiezin- gen zal worden belet. De Roemeensche minister van oorlog ver- klaarde evenwel tegenover |iersvertegenwoor- digers, dat het hier om zuiver militaire maat^ regelen gaat voor de gebruikelijke oefenings- doeleinden. Voorts deelde de minister mede, dat bij het parlement een wetsontwerp zal worden inge- diend in zake de reorgansatie van het legei', voor welk wetsontwerp de regeering hoopt de instemming van alle partijen te kunnen verwerven. Ten behoeve van het leger zullen voortaan hvee begrootingen worden opgesteld, en wel een gewone begrooting voor de legeruit gaven en een buitengewonc begrooting voor de uitrusting van leger en vloot en voor dc aanschaffing van vliegtuigen en oorlogssche- peu. Roemenie, aldus de minister, heeft van alle Balkanstaten de langste grens en daarom moet het te zijner verdediging een der beste legers van Europa bezitten. Maar de onrust pp dec sal w oi#t ALRMAARSCHE COURANT. N

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1