DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 6 No. 07 Hon (lord acht en twintisrsfe Jaargftng 192 r» MAANDAG 26 APRIL Oil uummer bestaaf nil 2 bladen, Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesttfagen, uftgegeven. Abonneraenfsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.franco door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlfiN. Per regef /0.25, bij grooie contracien rabat. Groote letters naar plaatsrnfmfe. Brieven franco aan de N. V. Bock- en Handelsdrukkerij v/h HERMs, COSIER ft ZOON* Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administrafie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur; Tj. N. ADEMA* Buitenland. DE VREDESONDERHANDELINGEN IN MAROKKO. De Fransche bladen publiceerer, een onder- houd, dat een Franschman met Abd-el-Krim zelf gehad heeft. Uit hetgeen Abd-el-Krim mededeelde, werd bet begrijpelijk, dat de onderhandelingen in het kamp Berteaux en te El Aioen spaak gc- loopen zijn. „Ik heb tot driemaal toe vredesvoorstellen fedaan," zeide Krim; „etrst aan Primo de ivera, daarna aan generaal Lyautey, en ver- volgens aan Steeg. Maar niemand antwoord- de mij. Desniettemin wensch ik in vrede met Frankrijk te leven. Ik ben geen „roghi". Ik verdedig slechts mijn land. De eenige, die er werkelijke vredesgedachten op na houdt, is de tegenwoordige resident-generaal," meende Krim, „doch Steeg ziet zich geplaatst tegen- over het zeer sterke militaire element" (hierop volgt een door de censuur geschrapte passa ge)- „Wij hebben", aldus vervolgde Krim, „vol- doende geweren en munitie. Gij begrijpt, dat als de Riffi mij niet als hun natuurlijken lei- der beschouwden, zij mij allang gefusilleerd zouden hebben. Laten de beschaafden nu maareens aan de „wilden" toonen, hoe zij moeten onderhandelen. Is er wapenstilstand, laat er dan ook een volledige wapenstilstand zijn, en laat de tegenpartij dan ophouden met Ihet verspreiden van propaganda-lectuur per vliegmachine onder de verschillende stammen. Laat men een maand absoluten wapenstil stand hebben. Mocht men na dien tijd niet tot overeenstemming gekomen zijn, welnu, dan zijn de wapenen weer op te nemen. Ik ben dan bereid, en mijn volk ook, tot den laat- sten man." De „Matin" meldt uit Oedjda: De voprloo- pige onderhandelingen zijn Zaterdagavond hervat. De Riffi bleven evCnwel cnbuigzaam in hun besluit de krijgsgevangenen niet vrij te laten voor onderteekening van het vredes- verdrag en ten aanzien der concessies betref- fende het verstrekken van militaire garanties en de bezetting van strategisch belangriike unten. De Riffi verschansen zich bij Sidi- oerokka. VERSCHILLEN O'NDE'R DE ITALIAANSCHE FASCISTEN. De vorige week hebben te Triest verschil lende incidental plaats gehad, die een d,uide- lij'k licht werpen op moeil'ijkheden in den boezem der fascistische partij, zegt de Tel Tot dnsver werden deze bench ten door de censuur onderschepi. In den laatsten tijd zijn verschillende stroo- mimgen in de fascistische partij ontstaan. Een dezer stroomingen, onder leiding van den voormaligen secretaris-generaal der par tij, Farinacci, beschikt over een groot aantal aanhangers. Het zijn de intransigente fascis- ten, die de heerschappij over de partij tot zich pogen te trekken. Tot ait doel heeft, naar be- w word<- Farinnrri r=n 91-a b^- weging op touw gezet, die in Oostelijke pro vinces van Lane zou beginnen. van uciine zou de opmarsch naar Rcme worden aange- vangen. Verleden week Zaterdag begaf Farinacci zich van Udine naar Triest, waar hij door zijn aanhangers geestdriftig werd verwel- komd. Farinacci hield een toespraak, waarin bij hen aanspoorde, in hun intransigente hou- ding te blijven volharden, totdat alle para- sieten uit de partij gestooten zouden zijn Des nachts had een ernstig incident plaats in een cafe waar twee fascisten een kapitein aanvielen, omdat deze zich niet bij de betoo- ging had willen ansluiten. In den loop van dienzelfden nacht werden strenge instructies ontvangen van den minister van binnenland- sche zaken, Federzoni, aan den prefect, om Farinari het verdere verblijf te Triest te be- Jetten. Op 21 April, den feestdag van den arbeid, hadden opnieuw incidental plaats, waarbij het tot een botsing tusschen de aanhangers van Farinacci en de po'itie kwam. Ten slotte moesten de carabinieri met de kolven hunner Den commissaris Ricci, gezonden door het be- e ..u, cti u.„c.s.scue parti,, wvrcen twee tanden uit den mond gestagen. De politic ar- resteerde meer dan vijftig personen. Ricci heeft aan Mussolini uitvoerig verslag van het gebeurde uitgebracht. Te Udine en ook in de provincie Venete ontstaan telkens onlusten tusschen de fascisten cnderling. DE NIEUWE GEMEENTEBESTUREN IN ITALIe. De laliaansche koHrg heeft, naar d.° Romeinsche correspondent van het .Journal des Debats" meldt, het besluit geteehend vvaa.bi1 de ecrste grcep ..podesta's" wordt benoemd. dat zi'n de maeistraten. die bii^e staan door ten hoogsiv zes adviseurs, door den prefect benoemd. liet bestuur zullen voe- ren over nrm°enten nn-t mimta dan 5000, ziel^n Vo'^ens fascistische h'-H^n hoopt men sldus de tegerstel'ingen van particuliere be- langen uit ie schakclen In de gTOpter gcmeenten en vooral in de steden zullen te zijner tijd gemeenteraadsver- kiezingen plaats hebben, waarbij ook de vrouwen tot de stembus zullen worden toe- gelaten en waarvoor deze zich moeten laten inschrijven. Erg veel belangstelling is er in- tusschen niet voor. Van de 20.00C vrouwen in Reggio Emilia hebben er slechts 157 van dit recht gebruik gemaakt. Elders is het al evenzoo. Ruim twee derde der nieuwe kieze- ressen behoort tot het onderwijs en zijn dus ambtenaressen. De wet op het vrouwenkies- recht voor de raden is derhalve een fiasco, concludeert de correspondent van het Fran sche blad. DE ONTEIGENTNG DER VRGEGERE duitsche VORSTEN. De juridische Rijksdagcommissie hcrvatte Zaterdag de besprekingen over het vorsten- compromis. De omstreden punten werden voorloopig niet verder behandeld, ook niet de eerste alinea van art. 2. De rest van dit arti- kel, alsmede artikel 3 werden aangenomen. De Duitsch-nationalen stemden voor, terwij! de sociaal-democraten zich van stemming ont- hielden. Het belangrijkste dei zitting was de in- stemming van den Pruisischen minister van Financien met de nieuwe voorstellen, volgens welke het compromis-ontwerp op verschillen de punten gewijzigd zal worden, in over eenstemming met de wenschen der Pruisische regeering. De Pruisische minister van Financien deel- de mede, dat Pruisen na aanvaarding der voorgestelde wijzigingen het cntwerp al ac- cepteeren. Volgens deze nieuwe bepalingen ontvangen de Hotipnzollerr,s 280.000 morgen land en twaalf millioen mark in contanten. De riiksregeering heeft thans aan den Rijksdag het door de communisten te zamen met de "sociaai-democraten uitgewerkte wets- ontwerp nopens de verbeurdverklaring der vorstelijke vermogens, waarover einde Juni een volksstemming zal plaats hebben, doen toe komen. Zij was daartoe verplicht ingevolge de wet op de volksstemmingen, doordat zich bij 't „Volksbegehren \2'/< millioen kiezers er- voor hadden uitgesproken. Aan dit wets- ontwerp heeft de rijksregeering- echter een advies toegevoegd, waarin gezegd wordt, dat onteigening zonder schadeloosstclling van de vermogens der voormalige vorsten in strijd is met de beginselen, Jle in een rechts- staat de basis voor elke wetgeving dienen te vormen. De rijksregeering zal zich derha've met alle kraclit tegen de aanneming van het wetsontwerp verzetten, en de aanneming van het compromis-ontwerp dej regeerings- partijen in zake de schadeloosstelling met aile middelen in de hand werken. PERET NOG NIET NAAR LONDEN. De Fransche minister van financien heeft medegedeeld, dat hij ten gevolge van de be- grootingsdebalten vooreerst niet naar Lon- den kan gaan Beide legeeringen onderhan delen over een voorloopige regeling dei con- solidatie van de Fransche schuld. Het berei- ken dezer regeling schiint zeker te zijn Peret zal dan later naar Londen gaan. DE ONGEREGELDBEDEN IN CALCUTTA. Zaiterdagochtend d'^ed een groep Moham- medanen een aanval op de woning van een Hindoescii koepman en poogde deze in brand te steken, doch de politic belette dit. Wederom hadden er botsingen tusschen Hindoes en Mohammedanen plaats. De politie joeg twee groote betoogingen uiteen. Zaterdag werden 41 personen gewond Bij de jongste botsing werden 13 personen ge- dood. DE BANKBILJETTENZWENDEL. De Fransche politiebeambten Collard en Houstings, die pas uit Parijs en Doucet, die onlangs uit Miinrhen te Boedapest waren ge- arriveerd, zijn heden weer naar Parijs terug- geroepen. De zaakgelastigde der Fransche autoritei- ten verklaarde, dat indien het juist is, dat in verband met de valsche-francs-affaire de Hongaarsche berichten partijdig zouden zijn, zij het tot zijn plicht zou rekenen hiertegen schriftelijk te protesteeren. De ministerraad heeft besloten tot het ne men van krachtige maatregelen tegen de ge- heime genootschappen. Ook heeft de politie een onderzoek in»e- steld tegen vooraanstaande persoonlijkheden in het ministerie van Oorlog, op vermoeden van omkooping door kleine Hongaarsche ban- ken. Naar verluidt hebben ambtenai'en van de ecoromische afdeeling honderden mil- lioenen gekregen. De directeur Haas van het Hongaarsche Genootschap van landgoed'be- zitters is gearresteerd. Twee beambten van het ministerie van Oorlog zitten reeds in pre- ventievc hechfenis. VALSCHc TS IF.OHISCHE BILJETTEN. Uit Zevenburgen wordt gemeld, dat de po litie verscheidene leden van een valsche mun- tersbende heeft geairesteercl, die Tsjeduscfje bankbiljetten van 10 kronen vervaardigde. In een plaats aan de Roemeensch-Tsjechi- sche grens werden eenige dagen geleden twee vrouwen gearresteerd, die groote hoeveelhe- den Tsjechische bankbiljetten van 10 kronen bij zich hadden, welke valsch bleken te zijn. De vrouwen bekenden in opdracht van een valsche muntersbende te Kroonstadt in Ze venburgen valsche biljetten in omloop te heb ben gebracht. Op grond van de verklaringen der beide vrouwen werd vastgesteld, dat de valsche biljetten in de woning van den druk- kerspatroon Goldsberger werden vervaar- digd, bij wien de politie nog 380.000 valsche bankbiljetten vond. Na zijn arrestatie bekende Goldsberger het aanmaken van valsche biljetten te hebben ge- leerd van een collega te Weenen, die valsche Roemeensche biljetten van 100 en 500 lei ver vaardigde. Behalve Goldsberger werden nog gearres teerd een koopman, die de zaak financierde, een typograaf uit Boekarest en drie andererie- den van de bende. De vervalschte bankbiljet ten zijn voortreffelijk nagemaakt op een klei ne, nauwelijks merkbare drukfo-ut na. DE SI ILLEGG1NG VAN DE JOODSCHE KOLONISATIE IN DE OEKRAINE. De ..Razswjet" deelt mede, dat de regeering van de Oekraine een decreet heeft uitgevaar- digd, waardoor wordt voorgeschreve;,, dat de Joodsche kolonisatie stilgelcgd moet wor den. Naar de ..Rada" (een te L=mberg ver- schijnend Oekrainsch dagblad) verneemt, heeft een delegate van Oekrainische boeren zich tot Petrowsky, het hoofd van de Oekrain- sche regeering. gewend en van hem ge- eischt, af te zien van de plannen van Jood sche kolonisatie, daar cie Oekrainsche boeren slechts over 1.25 desjatiene grond per ziel be- schikken. Het antwoord van Petrowsky heeft de boeren niet bevredigd en zij besloten de zaak zelf in handen te nemen ep zich tegen de Joodsche kolonisatie te weer te stellen. Er wordt gevreesd voor programs en ver- nietiging van de gestichte kolonies. 30.000 NOORSCHE ARBEIDERS IN STAKING. Dertigduizend arbeiders in den mijnbouw, de bouwbedrijven, de ijzer-, motoren- en_ de textielnijverheid in Ncorwegen zijn Zaterdag in staking gegaan, omdat zij zich niet kunnen vereenigen met de door de bemiddelingscom- missie vocrgesteld loonovereenkomst. Ook de onderhandelingen tusschen de recders en de zeeliedenorganisaties verkeeren in een kritiek stadium. TERUGZENDING NAAR HET BAGNO OP VERZOEK. Bij de Parijsche politie melddte zich dezer dagen een 66-jarig man aan, diev ertelde, dat hij ongeveer 40 jaar geleden naar het bagno van Nieuw-Caledonie was gezonden, onwiat hij in 1885 in Algiers een wapenbroeder ge- dood had. Achttien maanden geleden was hij uit Noumea ontsnapt en naar Parijs geko men. Zonder middel van bestaan zijnde, kwam hij nu verzoeken naar Nieuw-Caledonie te worden teruggezonden TOT STEUN VAN DEN FRANSCHEN FRANC. De vrijwillige bijdragen in de nationale amortisatie-kas blijven aan het ministerie van financien toestroomen. Het „Journal", de „Matin", de „Petit Parisien" en het Havas Agentschap hebben Zaterdag ieder 100.000 francs gestort. Onder de talrijke giften worden nog ver- meld die van den heer Robineau, gouverneur van de Banque de Frankrijk, met 10.000 francs (persoonlijke bijdrage), "mevr. Descha- nel, de weduwe van den president der repu- bliek, met 5000 francs, en de bekende ban- kier Basil Zaharoff met een millioen. De Amerikaansche millionnair Eric V. Bauser, die op het oogenblik in Parijs ver- toeft, had Vrijdag in zijn hotel een receptie aangericht ter eere van de maarschalken Joffre en Foch, die hij tijdens hun reis door d'e Vereenigde Staten in 1021 in zijn woning in Portland (Oregon) ontvangen heeft. Tij dens de receptie overhandigde hij Joffre 20.000 francs als vrijwillige bijdrage tot her- stel van den franc. EEN DOODGEWAANDE HERLEEFD. Te Sandback, in Cheshire, heeft de plotse- linge verschijning van een doodgewaande groote verbazing gewekt. Een zekere Hancock had twee-en-veertig jaar geleden als matroos varend in de Golf van Biscaye schipbreuk ge leden, doch was door een voorbijkcmend schip uit zee opgepikt en meegenomeri naar Ceylon. Na vele omzwervingen was hij naar Enge- Iand teruggekeerd, waar hij zich te Londen vestigde en huwde, zonder zijn familie, die na de schipbreuk van de scheepvaartmaat- schappij, waarbij Hancock gediend had, be- richt had ontvangen, dat hij omgekomen was, iets van zich te laten hooren. Dezer dagen echter verscheen Hancock plotseling te Sand- back, waar hij met groote moeite zijn verbijs- tercje fatnilieletleh terugvoiid. 0« ijfveex van Hancocks plotselinge belangstelling voor zijn familie was echter niet de bloedverwant- schap, die sprak, doch de verondeistelling dat hij recht had op staatspensioen. Hancock wist n.l. niet precies hoe oud hij was en wilde nu den familiebijbel raadplegen, die te Sand- back berustte. Dit document wees uit, dat Hancock inderdaad over de zeventig was. UIVOER VAN DWERGEN! De Weensche correspondent van het „Berl. Tag." maakt melding van een bericht uit Boe dapest, dat sinds eenigen tijd in Hongarije de uitvoer bloeit van een eigenaardig pro- dukt, n.l. de uitvoer van dwergen. De vraag ernaar, vooral uit Duitschland, is zoo toege- nomen, dat reeds gedacht wordt aan een orga- nisatie voor dwergenuitvoer. De genten van circus- en varieteondernemingen aoen al het mogelijke om zich het benoodigde „dwergen- majeriaal" te verschaffen. In een gezin wer den drie, geestelijk volkomen normale, dwer gen door hen ontdekt, die voor drie jaren te gen een groot bedrag doer de ouders ver- huurd werden. Elders weer werden vijf dwer gen gevonden, in het geheel 20. FOOI-VRIJHEID IN DE HOTELS. Naar de „Chicago Tribune" meldt, heeft het Internationaal Hotelnouderscongres te Parijs besloten, het denkbeeld van „10 pCt. fooi op de rekening" te laten varen, en het geven van fooien voor het personeel weer ge heel aan de gasten over te laten. Vele hoteliers waren tot de overtuiging ge komen, dat ook in hotels, waar de 10 pCt.-re- gel werd verondersteld te gelden, de handen toch werden uitgestoken. WOLVEN IN OOST-GALICIe. Nabij het Oost-Galicische stadje Zdollunof en andere plaatsen hebben zich kudden wol- ven vertoond, die groote hoeveelheden stal- vee hebben geroofd en ook menschen aanvie len Een man, die door een dollen wolf was gebeten, heeft in een aanval van razernij acht andere personen gebeten, die, bij gebreke aap tijdige geneeskundige hulp, onder verschrik- kelijke pijnen gestorven zijn. OVERSTROOMING TE MOSKOU. Met betrekking tot het buiten de oevers tre- den van de Moskwa wordt gemeld, dat Donderdag een-hevig onweer boven Moskou is losgebarsten. Vrijdagmorgen begon de ijs- gang in de rivier, en in den nacht trad deze buiten haar oevers en overstroomde zij de la ger gelegen terreinen. Het overstroomde ge- bied wordt door cavalerie en andere bereden militairen afgezet. Men vreest, dat de electi i- citeitsvoorziening der stad niet genandhaafd zal kunnen worden Het stadsbestuur heeft in verband hiermede aan de muren der huizen in de overstroomde stadsgedeelten olielan- taarns laten aanbrengen. Het heeft voorts op dracht gegeven, gevaar'lijke ijsstuwingen in de lucht te doen springen. Nabij de rivier is een militaire schijnwerper opgesteld, die het terrein voortdurend belicht. Nader wordt gemeld, dat alle bruggen te Moskou over de Mo.;kwa, met uitzondering van de z.g. Krimburg. onder water staan. Het water stijgt nog steec'r en heeft de muren van het Kremlin bijna bereikt. De straten in het lager gelegen gedeelte van de stad zijn reeds overstroomd. Als gevolg van de reeds geno- men voorzorgsmaatregelen is de schad niet groot en worden geen persoonlijke ongelukken gemeld. HONGERKUNSTENAARS TE BERLIJN. De hongerkunstenaar Gliickmann, alias Wentingo, die reeds achtenveertig dagen ge- vast had en daarmede alle records had gesla- gen, is door de politie uit zijn kooi gehaald, daar hij tal van oplichterijen op zijn kerfstok bleek te hebben. De andere hongerkunstenaar, Wahlmann, die eenige dagen geleden zijn kooi stuksloeg, is in een krankzinnigengesticht opgesloten Hij had namelijk aan een krant, waarin een relaas van zijn „uitbraak" had gestaan, een ingezonden stuk gezonden, waarin hij van het gebeurde een andere lezing gaf Toen het blad dit stuk niet opnam, dreigde Wahlmann, de drukkerij in de lucht te laten vliegen. MET LYNCH-GEVAL TE - POPLARVILLE. In een vorig nummer hebben wij melding gemaakt van het lynchgeval te Poplarvi'le, in den staat Missisippi. Een Amerikaansch blad geeft daarover nog de volgende bijzon- derhedem;; De beklaagde neger was verdacht van moord op twee natuuronderzoekers in regee- ringsdienst. De groote jury, die in zulke ge- vallen moet uitmaken of de beklaagde ter te- rechtziting zal worden verwezen, of wel op vrije voeten zal worden gesteld, icon niet tot overeenstemming komen, maar wilde den ne ger Jackson was zijn naam niet naar de terechtziting verwijzen. Voorloopig werd de man dus opgeborger gehoudtn in het huis van bewaring. De hoofdeommissaris van po- lijje igTtc vej^Jtei^ivQc inajigc^t in en vqqt lift. huis van detensie op wacht. Zoodra bekend was geworden, dat de groo te jury niet tot een besluit was gekomeo, wer den in de stad aanstalten getroffen voor een lynch-partijLieden die in de buurt van het gerechtsfebouw hadden rondgeslenterd, ver- dwenen en op allerlei punten van de plaats werden spoedig groepjes mannen opgemerkt die opgewonden -met elkaar pi aatten. Tegen middernacht verzamelden zich op .verscheiden plaatsen in de buitenwijken groe- pen gewapenden, die alle tegelijkertijd naar de gevangenis trokken. Bij het gebouw geko men, volgde cen plotselinge aanval. Met smidshamers werd de deur verbrijzeld en de kleine schaar bewakers door den commissa ris van politie in het gebouw geplaatst, was spoedig overmand. De politiemannen werden stevig vastgebonden. Inmidde's hebben zich twee gemaskerde mannen raar het telefoonbureau begeven en er de dlenstdoende beambten van verwittigd dat er geen intercommunale gesprekken mochten zijn. Toen in de gevangenis de bewakers gekne- veld waren begaven. de lynchers zich naar de eel waar d'e doodelijk versehrikte neger tegen een niuur gedoken zat. De overweldigers trokken hun jas uit. brachten een steekvlam rastallatie in wtrking en brandden kalmpjes de tralies door in de deuropening van de cel. 1 nmiddels was de neger aan een zenuwtoevai ten prooi geraakt; de man gilde en bonsde met handen en voetem tegen den muur. Dit bracht de lynchers niet van hun stuk. Met kalmte werd verder gebrand en na een mi- nuut of tien was de eerste tralie door. Sipoe- dig bezweek oo*k een tweede en snel was de opening groot genoeg om den neger er door" te krijgen. Jackson's armen werden hem op den rug vastgebonden en hij kreeg een prop in den mond. Toen werd de neger in een .automobiel gcladen en naar de Picayune- brug gereden. Men deed hem daar een strop om den nek en na het andere eind van het touw te hebben vastgemaakt aan em brug- spant werd Jackson over >de leuning gewipt De daders wachtten tot er geen beweging meer was in den gehangene en reden per auto weg in verschillende richtingen. Lieden die de lynching hadden aanschouwd zonder er medeplichtig aan te zijn, gingen nu de gebonden politiemannen losmaken en den commissaris waarschuwen. En deze ging naar de brug- en sneed Jackson af. KORTE BERICHTEN. Een Wolff-bericht uit Athene meldt de herdenking over geheel Griekenland, van de belegering van Missolonghi voor honderd jaar en den moedigen uitval der bezetting. De president der republick en de ministers bege ven zich naar Missolonghi en in alle kerken zullen missen worden gelezen voor de gesneu- velden. Tusschen Denemarken en Poleu is een arbitrage-verd rag geteekend. De Sovjet-autoriteiten hebben negeK bandieten terecht gesteld die geruimen tijd de Sovjet-ambtenaren in het gebied van Koersk geterroriseerd hebben. In het Poolsche district Petrikau is een gevaarlijke bandiet, een zekere Panicz, die ge- c'urende de laatste jaren talrijke moorden er beroovingen pleegde, neergeschoten. Hij hati| voor het geroofde geld in Galicie een groor landgoed gekocht. Een particuliere fabriek van ontplofbare stoffen nabij Saloniki is door een exploisie to- taal vernield Er werden vijf personen ge- dood en velen gewond. -J Volgens een bericht uit Moskou heeft Tsjang-tso-Lin teruggenomen zijn eisch tot terugroeping van den sovjet-gezant Karachan te Peking. Uit Rio de Janeiro wordt geseind, dat ten gevolge van de hevige regens in het Noorden van Brazilie groote oveistroomingen hebben plaats gehad. Duizenden menschen zijn dakloos. Naar de „Tcmps" uit Bern verneemt. heeft de Nationale Raad met 103 tegen t>4 stemmen een bepaiing aangenomen met be trekking tot den status der staatsambtenaren. Hierbij wordt den ambtenaren verboden, zich aan te sluiten bij vakvereenigingen, die sta king als een geoorloofd strijdmiddel be- schouwen. Gemengd Nienws. INVAL IN EEN NACHTCAFe. Zaterdagnacht heeft dc- politie te Rotter dam een inval gedaan in een pand aan de Vijverhofstraat, aldaar. Eenige personen wer den er order gelag aangetroffen. Tegen tie exploitante van dit nachtcafe, mej. W. v.d. B. is, terzakc van overtrading van de drankwet, proces-verbaal opgemaakt. KORTE BERICHTEN. Zateidagnacht is het hotel Centraal bewoond door den heer Coops te Neede, af- gebrand. De oorzaak is onbekend. Vrijdagmiddae halfvier is de blikseni ge- slagen in dc woning an den landbonwcr Koops te Loenen gem. Apeldoorn. Dc geheele bjicrcnbchuiziug is in vlauimen opgegaan.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1