:l - g z L. FRANKENBERG ALKMAAR. verhunrt Sehrijtmachines "1\ OEMEENjfERA'AD VANALKKlAm De agenda voor de Donderdag 6 Mei te houden gemeenteraadsvergadering luidt als volgt: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethou- ders tot reorganisatie der handelsscholen (bijlagen nrs. 22 en 58) en voorstel van de Raadsleden Leesberg, Thomsen, Kus- ters, Sluis en Bosman tot opheffing der handelsscholen (bijlagen nr. 65). 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou- ders tot»verbreeding van het Scharloo en verkoop van terrein aan het Scharloo (bijlage nr. 57). 4. Idem'inzake een verzoek van den Com- missaris van Politie om verhooging van zijne bezoldiging (bijlage nr. 53). 5. Idem tot wijziging der vefordening hou- dende bepalingen omtrent het gemeente- Iijk ongevallenfonds (bijlage nr. 49). 6. Idem tot vaststelling van het vermenig- vuldigingscijfer voor de plaatselijke in- komstenbelasting voor het jaar 1926/27 (bijlage nr. 60). wezenlijken, moeten leiders gevonden wor den, met het oog waarop reeds nu de be langstelling van verpleegsters en studenten hier.yoor wordt gewekt. Daama kan men krijgen de opleiding van een Javaansche staf, want ook de inlanders moeten, leeren hun eigen zieken te helpen. De in opleiding genomen inlanders worden daarom klaargemaakt voor het gouveme- mentsdiploma. De theoretische kennis wordt bij die on- derrichting geheel gegteven in de landstaal. Wanneer zij dan het diploma hebben ver- worven, kunnen zij optreden als zendeling onder hun eigen volk. Voorts wees dr. Bervoets op de goede verstandhouding tusschen Oosterling en Westerling, welke door het streven der ver- eeniging zal worden bevorderd. Vcor dit alles is echter geld noodig. A1 doet de regeering voor dit doel veel, zij kan toch niet alles doen en daarom doet het btsiuuF een beroep op het Nederlandsche volk op geldelijken steur., terwijl tevens op- gaven voor plaatselijk correspondent wor den ingewacht. Dr. Bervoets eindigde met de woorden: „Bewaar zorgvuldig, wat met moeite ver- kregen is" en doet thans goed aan de Indiers. OVBRVAL OP HET STATION-BUSSUM. Een geldkist met 8000. gestolen. Gisternacht te kwart over twaalf drong een gemaskerde man de wachtkamer 3de klasse Bussum Mnihiets all- waa-r de beambte R. bezig was die kas der ontvangen abonnementsgelden te ttellea. Hij riep: „Handen op!" en richtte een revolver op dem beambte. Daarna maaikte hij rich meester van een der vier geldkisten en, daar- mee wegteopend, riep hij: „Volg maj niet; anders schiet ik julhe neer!" De kist bevatte ongeveer 8000. De roover is over de spoorbaan in de rich- ting Naarden verdwenen. De politie stelt een onderzoek i®. DE MAN ALS GEMACHTIGDE. DE ONDERDANIGE VROUW. In een zaak van J. M. J., appellante van een vonnis van den kantonrechter te Rotter dam, waarbij zij wegens overtreding van de Drankwet verdachte had zonder vergun- ning te hebben, minder dan 10 Liter jenever afgeleverd was veroordeeld tot 4 dagen hechtenis, heeft het O. M. geeischt bevesti- ging van het vonnis met uitzondering van de straf die het O. M. verzocht met toepassing van de geldboetewet te bepalen op 75 boe- te subs. 10 dagen hechtenis. Verdaohte was met haar man verschenen die als haar gemachtigde optrad, zoodat zij/ op de getuigenbanken plaats nemende, gere- kend werd niet aanwezig te zijn. De gemachtigde beweerde met een omhaal van misbruikte stadhuiswoorden, dat de com currentie a am den eenen kant van den man, die wel alcohol verkoopen mocht en daardoor zijn klanten van hen afnam en die wist te be- houden en aan den anderen kant van den kruideier en den groenteboer en den water- stoker, die bier en wijn verkoopen, hem en zijn vrouw dwongen ook sterken drank te le- veren, als die besteld worden. De rechter, prof. Ribbius: Daaruit volgt dus, dat u van plan bent er mee door te gaan? Gemachtigde zeide niet rechtuit "neen. Daarop gelastte de rechtbank de verdachte zelf nog; te hooren. Deze verrees dus uit haar anonymiteit en zeide ook geen antwoord op die vraag te kunnen geven. Zij is onderdanig aan haar man en doet dus, wat deze beslist. De president: Hoeveel verdient u. Verdachte: Daar ga ik niet over; dat doet mijn man. Uitspraak 6 Mei. VRIJSP-RAAK. De Haarlemsche rechtbank heeft gisteroch- tend uitspraak gedaannn de zaak tegen W. H. J. van H., beschuldigd geweest, onvoor- zichtig en roekeloos met een auto op den Bre- derodeweg te Bloemendaal te hebben gereden en daardoor een man tg hebben aangereden, van 30 April 1920. Cpgave Tan Noordhollandsch Landbonwcredlet. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te -if/ Virlii Kiers. 140V. 9»A PROLONGATIE vorige koers pCt., heden 3 pCt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM 10.30 10.45 II.- 11.15 161 66 1-2 - i i - 8J - 9 - per maand ea per treek. New. York Italia #3,il NIET OFFICIEEL die aan de bekomen verwondLngen is overle- den. Het O. M. had wegens door schulc dlrie maanden gevangenisstraf geeischt. De rechtbank heeft verdcahte vrijgesproken. MGR A. J. M. MUTSAERS. f. In Den Bosch is Woensdagavond overle- den mgr. Mutsaers. Maandag heeft de ieraardebestelling plaats. - MOORDAANSLAG. R. H. V., die eenigen tijd geleden in een danszaal te Haarlem eenige revolverschoten op een meisje heeft gelost en tegen wien 1M jaar gevangenisstraf was geeischt, is giste- ren door de Haarlemsche rechtbank veroor deeld tot 9 maanden gevangenisstraf, met af trek van de voorloopige hechtenis. I'N DEN LAMMERiENTIJD. M Not allerwege weer lammeren zijn. kornt natuurlijlk de vraag naar voren wat oaainnee zal gebeuren. De heeren H. Thies te Hoorn en Gebr. Smit te Alkmaar verzoeken ons in dit verband plaatsing van het vodgende: Veronderstellende dat velen uwer belai hebbende lezers de advertentie in de Alk- maarsche Courant zullen gelezen hebben, waarin de heer P. Stroomer, veecastreerder te Alkmaar, aanbeveelt de lammeren te laten knijpen en de veehouders waarschijnlijk diem overeenkomstig zullen handelen, wenschen wij onder de aaedacht te brengen, dat wij als koopers van lammeren en schapen voor export, integendeel groot bezwaar hebben in het laten knijpen der lammeren, zelfs al ge- schiedt dit vakkundig en in de door dan heer Stroomer aangegeven maanden. Onze ondervinding leert, dat de kwaliteit van gekiflepen lammeren gelijk staat aan die van rammen, en dat het verreweg de oorkeur verdient, de lammeren af te binden of nog beter ze te laten snijden, en wij ver- trouwen, dat do veehouders hiervan wel goe de nota zullen nemen. FRiIESCH VEE TE PARIJS ENZ. Het Friesche vee heeft op de interna ti on ate veetentoonstelling te Parijs en te Buenos Aires, hoofdstad van Argentinie in Zuid- Amerika, een schitterend figuur gemaakt Te Parijs behaalde het den kampioensprijs en drie eerst prijzen met nog een 2de, een 3e en 2 eervolle vermeldingen. Te Buenos Aires bekwam het 6 eerste en 4 tweede prijzen. OPLICHTING. Vrijdagmiddag is dOor de Schotensche poiltie op verzoek van de Amsterdamsche Solitie gearresteerd de bekende Haarlemsche eschentrekker K., die Amsterdam en Haar lem en den omtrek langen tijd door zijn prak- tijke nonveilig gemaakt heeft. K. was lid van een landelijke werkloozenorganisatie te Haarlem. Hij werd gearresteerd ter zake van knoeierijen met postcheques. MEIKEVERS Men meldt uit Roermond: In Limburg heerscht thans weer een groo- te Meikeverplaag. Vooral in de dorpen nabij Maas hangen de takken der boomen overvol. Op verscheidene plaatsen trekt de school- jeugd met haar onderwijzers er op uit, om de dieren te vangen en te verdelgen. TE WATER GERAAKT. Op de Eerste Kostverlorenkade te Amster dam is Donderdagavond, naar de Tel. meldt, een jongentje van omstreeks 10 jaar, die daar aan het spelen was, te water geraakt. Een paar voorbijgangers doken in het zwarte stin- Kende water, doch zonder resulitaat. Getracht werd een reddingshaak machtig te worden, doch deze was niet in de buurt aanwezig. Het schijnt, dat er in de buurt een paar ver dwenen zijn gevo-lg van baldadigheid van de jeugd. Eerst. veel later is het lijkje door de bemanning van de podtieboot opgehaald. DE TRACTATEN VAN 1839. De correspondent der N. Rott. Crt. te Brus sd meldt: Baron Moncheur, ambassadeur van Bel- gie te Londen, heeft Woensdag een onder- houd gehad met minister Vandervelde, en een der hooge ambtenaren van het departe- ment van biutcnlandsche zaken heeft zich dezer dagen riaar Lcden begeven. In zekere oficieuze kringen wordt verteld, dat dit ver band blijkt te houden met de bijeenkoinst te Londen van een.aantal internationale juris- ten, die de opheffing van de waarborgtracta- ren van 1839, opintemationale rechtsgron- den, hebben vast te stellen. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Rotterdam heeft zonder stemming het voorstel van B. en W aangencmen, om den vermenigvuldigings- •actor der inkoms'enbelasting voor het belas- tingjaar 1926—27 te bepalen op 1.3. De gemeenteraad van Amsterdam ver- wierp de voorstellen Solkesz en Ketelaar, resp. bedoeleitd de vermakelijkheidsbelasting van 20 pet. te verminderen tot 10 pet. maar neemt een vcorstel-Romme aan om een onder zoek te doen instellen naar den financieelen toestand der afzonderlijke bioscoop-onderne- mingen te Amsterdam. Benoemd zijn de Nederlandsche vgr- tegenwoordigers op de conferentie van des- kundigen nopens het vraagstuk van de dub- bele belasting en de belastingontduiking te Geneve. Aan dr. C. C. Uhlenbeck is op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als hoogleeraar te leiden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 Mei. Medegedeeld' door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hcogste barometerstand 771.8 te Janraaien. Laagste barometerstand 749.4 te Roche- fort en Toulouse. Verwachting (geldig van den avond van 1 Mei tot den avond van 2 Mei): Matige, tijdelijk wellicht toenemende Oos- telijke tot Noordelijken wind, meest zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, iets kouder in het Noorden. UIT LIMMENl Donderdagavond 8 utur kwam die Raad in openbarc zirting bijeen, onder voorzitter- schap van burgemeester J. J. Meuwenhuij- sen, tevens secretaris. AJle leden war en aan wezig, Aan de ordie kwam een adtes van het be- stuur der R. K. Bijzondere School om 8 nieuwe schoolbanken te mogen aankoopen. Op voorstel van B. en wT en op grond van de wet op het L. O. werd besloten hiervoor 250 beschikbaar te stellen Adres van dr. van Oppen, gemeente-ge- neesheer, om verbeter ing van de Waterbeek langs zijn peroeel. B. en W. stelden voor om een rioleermg aan te leggen vanaf den Straatweg tot den Achterweg en om de kosten, Meruit voort- vloeiende, te dekken door een geldleening. Hiertoe werd1 zonder hoofdelijke stemming besloten. Voorstel tot aangaan van een rekenihg- courant-overeenkomst met het Noordhol- landsch Laudbouwcrediet te Alkmaair a 10.000. Hiertoe werd besloten en de uitvoering aan B. en W. opgedragen. Voorstel gemeente-begrooting dienst 1925. Voorgesteld en goedgekeurd werden af- en overschrijvingen tot een bedrag van 2691.7814 en van de suppletoixe begrooting tot een bedrag van 1598.32. Voorstel B. en W. tot het aanbrengen van een brandkraan aan de Limmer Tol en de Limmer Voort. Hiertoe werd besloten. Ook werd besloten een brandkraan aan te bren- :n aan de Oosterzijde bij de hoeve van Jac oot. Voorstel om een bouwverbod te leggen op perceelen langs het gedeelte Molenweg (vanaf Straatweg tot E. Pepping) uitbrei- dingsplan). De voor zit ter deelde mede, dat de stukken ter visie hebben gelegen en geen be- zwaren zijn binnengekomen. Besloten werd dte goedkeuring te vragen aan Ged. Staten en het bouwverbod toe te passen. Voorstel geldleening groot 13000. De voorzitter licntte dit voorstel toe. De bedoeling is de leening 1920 Kerkweg daarin te converteeren^ voorts voor betaling brandkranen enz., verbouwing dokterswo- ning enz. en van de groote geldleening 480 per jaar af te lossen, echter de eerste 4 jaren 1330 per jaar. Na bespreking goedgekeurd1. Vaststelling balans G. E. B. 1925. Hieruit bleek, dat er een winst is gemaakt van 2932.91, trots de verhooging inkoop- prijs van stroom sinds 1 Januari. Voor de ge- meente is hiervan de winst 586.56 B. en W. stelen voor om met ingang van 1 Mei de stroomprijs voor licht te verlagen (de prijs is nu 0.33 per K. W. U.) en van die meter- huur een verlaging toe te staan van 0.10 per maand (is nu 0.30 per maand), waartoe werd besloten. Voorstel wijziging jaarwedde gemeente- administrateur voor het Gemeentelijk Electri- citeitsbedrijf. De commissie van toezicht stelt voor om de weded te verhoogen tot 650, ingaande 1 Ja nuari j.l., met welk voorstel B. en W. zich vereenigen. Zonder hoofdelijke stemming be sloten. Voorstel B. en W. om het vermenigvuld'i- gingscijfer van de plaatselijke belasting te verlagen van V, pet, op 14 pet. Hiertoe werd zonder hooidelijke stemming besloten. Bij de rondvraag besprak de heer Valke- ring de wenschelijkheid tot verlenging der uren voor de telefoon. Spr. betoogde dat men bij Castricum en Heiloo ver ten achter staat. De uitvoering werd aan B. en W. opgedra gen. Hierna ging de raad in comite, tot het be- handelen van recames in zake de plaatselijke belasting. Sport. DRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUB. De Kennemer Sportclub zal morgen het suzoen openen op de baan van ons Sport- park. Zij heeft voor dezei. openingsdag een mooi programma samengesteld, dat zeker weer vele liefhebbers der paardensport zal doe.i samenkomen. Moge de belangstelling in de sport van dien aard zijn, dat deze eerste coursedag een succes wordt Dan kunnen ot k de volgende meetings niet anders dan e paardensport ten goede komen. VOETBAL. II oil andBelgie. Het jaarlijkSLtie voetbalfeest, want zoo mo- gen wij om hare popuianteit Internationale ontmoeting Holland-Belgie wel noemen, zal morgen weer in het Stadion te Amsterdam plaats vinden. Nog nimmer is de belangstelling voor deze ontmoeting zoo groot geweest als thans. Dui- zenden in den lande zijn teleurgesteld moeten worden, omdat voor de bijna 35000 plaatsen ongeveer driemaal zooveel liefhebbers waren Het gelijke spel onlangs in Ar.twerpen heeft de animo nog aangewakkerd, want zoowel van Holl. als van Belgische zijde hoopt men morgen op een beslissende uitslag. Een der partijen moet morgen de overwinning behalen. Zal dat aan ons nationaal elftal gelukken? Hadden wij de beschikking over v. d. Meu- Ten, van tinge, van Heel en Buitenweg, dan twijfelden wij geen oogenblik om die vraag bevestigend te beantwoorden, doch nu deze vier eminente krachten van werlcelijk interna tionale capaciteit ontbreken, achten wij de kansen gelijk en zal ons team heel wat moe ten presteeren om de „roode duivels" er onder te houden. Quax is een goede keeper, doch nog niet van de internationale klasse Gobelv. a. Meulen. Denis en v. Kol wier combinatie al beter begint te vlotten, zullen zeker hun taak naar behooren vervullen. Onze middenlinie blijft het zwakke punt. Alleen als Hassink en Sandberg in staat zijn anderfialf uur lang hun beste spel te geven, gelooven wij aan suc ces onzer voorhoede. Steun moet die hebben van de middenlinie en dan zullen de vleugels Sigmond-Tap en Gielens-Ruysch met Pijl er tusschen zeker de Belgische verdediging nog menig benauwd oogenblik bezorgen. Het Belgische elftal bestaat uit Caudron; Dr. Swartenbroecks en de Mol; F. Braine, van Halme on Ditzler; Gilles, Adams, Braine Thijs en Diddens. Een elftal van beproefde krachten. Naar wij' vernemen zal de wedstrijd geleid worden door den scheidsrechter Herren uit Zwitserland, een der beste internationale ar biters die wij kennen. Moge na een prachtigen strijd aan de par- tij die het verdient dte overwinning toekomen. KORFBAL*. K. V. K. V. I trekt a.s. Zondag naar Am sterdam om haar lsten promotiewedatrijd te spelen voor dte Overgangsklasse, en wel tegen de Gooiers uit Laren. Aan deze wed- strijden wordt buiten K. V. K. V. en de en Gooiers nog deelgeimomen door Advendo I (Haarlem) en K. V. O. I (Amsterdam) zijn- de de twee ondterste clubs uit de Overgangs- klasse. Door de promotiewedstrijden tot een goed einde te brengen zou K. V. K. V. op fraai# wijze de kroon zetten op dte door haar in d* strijd om het afdteelings- en klasse-kampioen- schap verrichte prestaties. Hiertoe moeten echter minstens twee van de drie te spden wedstrijdten gewonnen worden. De eindstand van de competitie is: K. V. K. V. I D. E. D. I Sportief I Swift II Advendo II 8 8 8 8 8 8 5 4 1 0 0 1 1 1 1 0 2 3 6 7 34—6 38—19 24—18 13—45 11—32 16 11 9 3 1 4 0 0 20—7 8 3 0 1 14—7 6 2 0 2 14—14 O 0 3 3—14 0 O 0 3 2—11 0 In dte kampioenswedstrijden bezet K. V. K. V. definitief de tweede plaats, dte stand is hier als volgt: Gooiers I 4 K. V K. V. I 4 Osca I 4 K. V D. I 3 Eendracht I 3 In den strijd om het kampioenschap der tweedte klasse werd met 41 van de Gooiers verloren. Dat K. V. K. V. thans echter alles in het werk zal stellen om den promotiewed- strijd tegen de Gooiers tot een beter einde te brengen, laat zich begrijpen. Boeken. LUCHTREISGIDS VAN DE K. L. M. Wij ontvingen een exemplaar van de Ne derlandsche luchtreisgids, uitgegeven door de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, vattende alle aansluitingen en verbindingen, aankomst- en vertrekuren van alle luchtlij- nen. De gids is duidelijk, goed uitgevoerd en- bewijst alweer welk een belangrijke rol Ne derland in het internationale luehtverkeer speelt. Aan kantoren en agentschappen der K L M. is deze gids verkrijgbaar. Tooneel. Dolle Hans. Eenigen tijd terug heeft het Nederl. Too- neelgezelschap ,,'t Nieuwe Tooneel" een uit- voerinn gf en van het Indo-drama in 3 be- drijve- 31^- J,. Fabricius' „Dolle Hans". Wij en destijds melding gemaakt van het en.. sme, waarmede het publiek dit stuk ontvangen heeft. Het is dan ook buiten- gewoon mooi en boeiend. Gerard Auerbach en Annie Scholtheis, die de rollen hebben van Dolle Hans en Jolan!he, wisten wel indruk te maken. Men moest zich toen, naar on? bleek, wat behelpen, doordat men gehandi- capt was, door het niet aanwezig zijn van kleeding enz. en zoodoende was men niet. ge heel en al geconditioneerd. Nu gaat morgenavond om half negen een tweede voorstelling in de Harmonie. Wie het werk van Fabricius en speciaal dit stuk met zijn boeienden inboud en voortreffe- lijk opgezette tooneelen, weet te waardeeren, houde dien avond vrij om een bezoek aan de Harmonie te brengen. Marktberichten ALKMAAR, 1 Mei 1926. Op de heden gehoudam weekmarkt waren aangevoerd: 27 paarden, 155 melkkoeien 225—425, 199 nuchtere kalveren slacht per stuk 1218 380 schapen en overh.: magere schapen /30 tot 40, overh. 36—/ 42, 295 lammeren 1628, 32 schrammen 4043, 149 bigge-n 10 weken 22—/ 30, 33 bokken en geiten 420, kleine bokjes 13.50. BOTERPRIJS. Boterprijs lste soort 0.8214—0.9214, 2de soort 0.7O-/ 0.75. Eieren groothandel 4.75—/ 5.25, klein- handel 4.755.75 Eendeieren 4 55 Uit den oertfjd. Dat is nou de laatste keer dat ik boodschappen voor m'n rrouw doe, Ik kan dat per.patroon n erg ens vinden. life). STAATSLEEN1NGEN. 6 NederL 1923 A. 5 1919 BAN K J NSTELLIN GEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 ,f Resc. INDUSTR. OND. B1NNENL. Centr Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand.. m A. Maekubee. Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A V'3ava Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Gee. Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber DeU Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. TapanoeH. Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. 'Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Qude Boot HolL Stoomboot Niev. Goudriaan ^Rotterd. Lloyd. SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. •Marine pref. TABAKKEN. .Oostkust Oude Deb Senembab Deb Batavia j AMERIKA. 8outhem Rails tlnion Pacific Wabash 103 100*/« 197 V, 1011/4 1451/, 116 12a/» 1033/4 907 99 131S/. J1'V« 3/0 356 941/, 124i/, 000 V, 35. 1 21/4 101 V, 1097/g %26a V, 372 lbl 4901/. 339 v, 241 2"»4 i/i 452 209 100»/. 353 i/j looi/. 273 16Vi, 4 5 if, 35»/. 1097/, I05i/. 19. 83 57 86 147 3b V, 1961A 376 43d/. 403 11U/4 1497/,, 4-13/i« 198 197% 162 145 145 1451* 121 121 109 169 987 97 981* 1301* 13 u* 1311* 319 319 370 98 1231* 6612 6621/, 348 174 173 - J* 1621* lr2„ 110 262 372 182 393J-4 39i{-5 5 33/i* 337-V. 37 33 i-g 240 2 39- V, 241 241 - 2 265 (50 348 9 10/ 273 16'* 45 331* 170 170 165 l 0 fcj 83 58 146 -—9 301* 1951* 154 375 375 3751/, o74 4-22-6 441-6 42J—5 424-5 400 41H* 400 112 149 41 Vi 418/i Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo Varige keen 12.054/, S9.19 8.18 8.41 48.08 35.15 65 10 66 65 5/.10 2.48 s/, 9.991* Koers op neden 11 uur 12.C9 59.20 8.21 8.45 48.071* 35.- 65 10 66 60 53.90 2.48% 19— ■3H 4

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 12