m m m Hoedt U voor NJerzwakte! ■1 m m A1 wordt onnoemelijk veel last veroorzaakt door zwaifcke of zieke nieren, toch worden de eerste verschijnselen vaak verwaarloosd. De zorgen en eischen van het hedendaagsche leven kitten tot mderzwakte, tengevolge waar- van het bloed niet behooriijk gefiltreerd wordt Zoodoende blijven vergiften in het lirhaam achter, die de zenuwen aantasten, de gewrichten en spieren doen ontsteken en tot pijnlijke en zelfs ongeneeslijke nierkwalen aanleiding geven. Rheumatische pijnen, hoofdpijn, rugpijn en kwellende blaaskwalen zijn er het gevolg va®, gij wordt zenuwach- tig, prikkelbaar en moecieloos, vermoeid, af- gemat en zwak, de eenvoudigste taak schijnt u een zware last. Het is gevaarlijk deze waarschuwingen te veronachtzamen het verstandigst is de nie ren1 zonder uitstel bij te staan en te versterken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen versterken de nieren, zij maken u gezond en houden u gezond. Laat een flacon halen en overtuigt uzielf: tal van menschen in uw omgeving fcwannen tot dezelfde ondervinding. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verknjgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandSch goea te orotvangen. Prijs 1.75 per flacon. W. 13 sch. op: 24, 26, 29, 34, 36, 39, 42, 43, 45, 46, 47, 48, 50. Oplossing. 1. 43—3S 1. 32 43 2. 46—41 2. 37 46 3. 26 37 3. 46 32 4. 36—31 4. 27 36 5. 47—41 5. 36 44 6. 48 39 6. 44 33 7. 29 20 7. 40 19 8. 24 13! Zeer mooi. Combinaties. Om te onthouden zijn de beide volgende eenvoudige combinaties zeker. Zw. 8 sch. op: 7, S, 9, 13, 16, 17, 18, 19. W. 8 sch. op: 26, 32, 33, 34, 37, 38, 39, 40. Wit speelt hier 26—21. Zwart is dan ge- dwongen 17 26 te slaan. Dan volgt: 37—31 26 28 33 22 18 27 38—32 27 38 39—33 38 29 34; 1! In den tweeden stand riet men den damzet: Zw. 14 sch. op: 2, 3, 6, 8, 9, 10, 11, 13, 15, 16. 17, 19, 23, 24. W. 14 sch. op: 22, 28. 32, 33, 34, 37, 38, 39, 40, 41,43,45, 48, 49. heel gemakkelijk over 't hoofd en ioch heeft wit slechts te spelen 3227 (23 21), 3832 (17 28) en 32 5! Ter oplossing voor deze week: Probleem 910 van P. Kleute Jr., Den Haag. Zw. 14 sch. op: 6, 8, 9, 10, 11, 13, 16, 18, 10 20 22 23 24 3f) W. 'if sch.' op: 21, 27, 31, 32, 33, 37, 40, 41,42, 45, 47. In onze volgende rubriek geven wij de oplossing. ProYinciaal Niemws UIT ZUIDSCHARWOUDE. De Groen tengroo t handel a ren-Ve reen iging „De Koophandel" heitJacht in besloten kring Donderdagavond haar 25-jarig bestaan. De voorzitter, de heer Reus Slot, releveer- de de wordingsgeschiedenis der vereeniging, waarbij hij in het bijzonder den heer C. Brinkman te Noordscharwoude in hartelij- ke woorden complimenteerde. Genoemdfe heer is 25 jaar lid van het bestuur geweest, waari- ,van hij voor een groot deel als voorzitter fungeerde. Ook andere personen werden in deze causerie in dankbare woorden her- dacht. De zaal van den heer Kramer leverde een feestelijken aanblik op, diverse corporaties hadden bloemstukken ingezonden. E>e leden van buiten den Langendijk waren per auto- bus gehaald en weer weggebracht. Het feest, dat des avonds te 7 uur was begon- nen, eindigde des's morgens 7 uur en was in alle opzichten een zeer gezellig samenzijn. Wit constateerden dat deze vereeniging bestaat uit groote en kleine kooplieden, maar dat er van standenverschil hier absoluut geen sprake is. Neen, juist door en in eendrachtig samenzijn en door onderlinge samenweTking heeft „De Koophandel" duid'elijk bewezen, dat deze omstandigheden onmisbare factoren zijn om in dankbaarheid en echt feestdijk te hordenken een periode evan 25 jaar in ver- eenigingsleven, waarin bergop- en bergat- jvaarts toch altjjd kenmerken ziju. Bij de vele felicitaties voegen w5j g'a^rhe 'de onze. Uit den aard der zaak is een. besloten kring niet voor de pers toegankelijk, maar toch hcbben wij gemeend iets te moeten melden, dat men ons volgaarae verstrekte. De Langedijker Winkeliers-, Nering- en Vakver. vergaderde Donderdagavond In het lokaal van den heer Kramer. Aanwezig waren met het bestuur mede, 34 personen. De Voorzitter, de heer S. Timmerma open- de met een woord van welkom, en sprak daar- bij den wensch uit dat de besprekingen kort en zakelijk mochten wezen. Naar aanleiding van de notulen der vori- ge vergadering, uitte de heer K. Stam zijn bevreemding, dat in de notulen niet voorkomi het woord antipathie, dat een der bestuursle- den hem de vorige vergadering vei"weten zou hebben. Hierover ontspon zich een discussie, welke wij de lezers maar zullen onthouden. Het be- trokken bestuurslid was zoo ridderlijk het ge- zegde woord van de vorige vergadering in tc trekken. Van de Nederl. Middenstandsbond is een verzoek ingekomen om toe te treden als lid De kosten zijn l.-r per lid en per jaar voor de vereeniging. Algemeen werd besloten niet toe te treden. Van de Kamer van Koophandel is bericht ingekomen dat de vereeniging over 1926 vrij- gesteld wordt van contributiebetaling, zulks op verzoek der L. W. Ver. Te zamen met de Chr. Midenstandsver. is een adres aan de commissie der lichtbedrij- ven gezonden met het verzoek om werkzaam- heden door werklieden in vrijen tijd bij parti- culieren niet toe te staan en verder om de werkzaamheden in de huizen en den verkoop van gasfornuizen etc. door vakmenschen te laten doen. Van de commissie der lichtbedrijven is hierop bericht ingekomen dat geen aanleiding werd gevonden een andere regeling te tref- fen. De vergadering is hier zeer door teleurge- steld. Besloten werd om in samenwerking met de Christel. Middenstandsver. te probeeren of hier nog iets aan te doen is. Aan de cafehouders is een verzoek gericht om hun lokaliteiten niet meer beschikbaar te stellen voor z.g. vliegende winkels. Antwoord is hierop nog niet ontvangen. Naar aanleiding van een vraag op de vori ge vergadering of het niet mogelijk zou zijn een Onderlinge Glasverzekering op te rich- ten, deelde de secretaris mede dat het zijn groote verwondering vier dagen na deze ver gadering een schrijven is ingekomen van de heer en de Waal Co van Amsterdam, door bemiddeling van het Assurantiekantoor Zee- man Du Burck, om tot collectieve verzeke- ring over te gaau. Daar besloten was dit punt tot de volgende vergadering aan te hou den is het hier een eigenaardige situatie. Daar dit punt even later uitvoeriger behan- deld werd zullen wij de zaak niet vooruitloo- pen. Bij dc stemming nieuwe leden, werden niet minder dan elf nieuwe leden aangenomen. Hiema kwam de glasverzekering ter spra ke. Door de secretaris zijn gegevens bekomen van de Onderlinge Glasverzekering te Scha- gen, waaruit blijkt dat het onderling verzeke- "ren niet goedkoop is. De heer D. Zeeman herinnerde er aan dat den vorigen keer besloten is op deze vergade ring het punt glasverzekering te plaatsen. Op de agenda komt dit punt edhter niet voor. Spr. stelde voor dit punt uit te stellen tot de volgende vergadering. Na eenige discussie werd met 21 stemmen voor en 8 stemmen tegen besloten het punt glasverzekering niet op de agenda der vol gende vergadering te plaatsen. De rekening van ,,Ons Weekblad", orgaan der L. W. V. gaf de volgende cijfers: In 1925 is 3676,34 ontvangen en 3622.29 uitge- geven, alzoo een saldo van 54.05. Het totaal bezit van „Ons Weekblad" is 1120.64. Door de Incasso Commissie (achterstallige posten) is totaal 126,39 ontvangen. Hier- van komt twintig percent voor de Vereeni- ging. Als punt 7 komt op de agenda voor Mo- tie van vertrouwen in het Bestuur". De Voorzitter deelde mede dat het Bestuur betwijfelt of sommige leden't bestur vertrou wen, vafldaar dit punt op de agenda. De heer P. Berkhout (secretaris) deelde mede dat de laatste drie vergaderingen ge- bleken is dat er eenige leden zijn, die het Be stuur niet meer vertrouwen, en indien meer- dere leden er zoo over denken is het niet lan- ger mogelijk aan te blijven. Spr. noemde hier- bij als redenen, dat ten eerste door het lid D. Zeeman, tegenover den penningmeester wordt volgehouden dat de heer A. Jansen lid is, ten tweede de beschuldiging aan het adres van spr. Zelve over een schrijven aan de ge- meenten over Winkelsluiting, ten derde de kwestie met de hr. Stam over de prijzen v d etalagewedstrijd, en ten vierde de handels- wijze van het assurantiekantoor Zeeman Du Burck, welke in verband staan met de be sprekingen over Onderlinge Glasverzeke ring. De heer D. Zeeman zeide dat hij de per- soon in kwestie was waar het om ging. Spr. verwonderde zich ten zerste over het punt op de agenda. De kwitantie van Jansen is bij C. Jansen aangeboden inplaats van bij A. Jansen, spr. houdt tegenover de heer Berkhout vol dat het adres over winkelsluiting niet goed gesteld was. Wat betreft het gewraakte schrijven, eigent spr. zich het recht toe de leden zoo goedkoop mogelijk te verzekeren. Na een discussie van ongeveer een half uur, waarbij alle oude voorvallen nog eens de revue passeeren, werd met algemeene stemmen het vertrouwen in het bestuur uitge- sproken. De Voorzitter sloot hierna met een woord van dank de vergadering, daarbij opmerken- de dat hij op een volgende vergadering niet meer zal toestaan dat deze oude kwestie we- der besproken zullen worden. (Applaus). UIT HOORN. De Tuberculosevereeniging heeft in hel Park een ledenvergadering gehouden onder leiding van den heer D. L. Hams. In zijn openingswoord bepleitte de voorzit ter het nut der vereeniging- uaa&t dc working der sociale wetgeving. Het consultatiebureau heeft de voile sympatlue, die doktoren werken krachtig mede. Woorden van lof werden in deze gericht tot het gemeentebestuur en de regenten van het Stadsauekenihuis. Uit het jaarverslag van Mr. S. A. Thomas Week o. m., dat door mej M. G. van Buren Laisinck totaal 796 bezoeken zijn afgelegd, verdfedd over 49 gezinnea De vereeniging was in het afgeloopen jaar, dank zij de nieuwe subsidieregeling, in staat voor behoorlijke sanatariumverpleging zorg te dragen. Men hoopt krachtig op den inge- slagen weg voort te gaaa. Het ledenaantal venneerderde belangrijik. Uit de rekening van mevr. A. Schottee de Vries-Koen bleek, dat deze in ontvangsten en uitgaven een bedrag aanwijst van 3276.80. Versterkmg der middelen Wijft dringend nood'ig. De voorzitter wijdde woorden van waar- deering aan de veretniging „Volksbelang", wel'ke de tuberculose-vereeniging financieel steunt. Spr. hoopte in deze op navolging Tot bestuursleden werden herkozen de hee- ren Faber en Bloem. Hierna werd de vergadering gesloten. UIT HEILOO. Donderdagavond hield de tukibouwveree- ging „De Vooruitgang" een buitengewone algemeene vergadering. Als voorzitter fungeerde de heer S. Ak- kernian, die in zijn opmingswoord het zware verlies schetste dat de vereeniging heeft ge- leden door't heengaan van haren eminenten voorzitter Onder diepe stilte schetste spreker het le- ven van den overledene voor dfe vereeniging. Hoe tragisch ook dat hij ons is ontvallen, wij moeten in deze vacature voorzien en om- dat Vrijdagavond een vergadering wordt ge houden van de Coop. Veiling „Groente- en Friutveiling" te Beverwijk, en men onzen voorzitter daar weer wilde voordragen voor bestuurslid, is deze vergadering noodig. De voorzitter gaf gelegenheid om Candida- ten naar voren te brengen uit dfe leden, daar in't bestuur niemand is bereid gevonden om deze functie te vervullen. Na bespreking kwam op voorstel van de vergadering het bestuur met een tweetal, d'at luiddte: 1. S. N. Stikkel, 2. P. Pilkes Jr. De eerst zeide dfe capadteiten voor voorzitter te missen en tevens heeft hij te weinig ondervin ding op tuinbouwgebied. Na stemming werd met bijna algemeene stemmen gekozen de heer P Pilkes Jr., oud- voorzitter, die de benoeming voor een jaar aanvaard'de. Benoeming bestuurslid voor Beverwijk. De nieuw gekozen voorzitter verklaardfe deze benoeming niet te kunnen aauvaaidfen. Voorgesteld werd de heer S. Akkerman, administrateur. Deze nam het aan. Het bestuur stelde voor om den groente- wagen 3 maal per week tc laten loopen, in- gaande Maandag 3 Mei, na half 10, en ver- volgens na half 9 ladfen. Goedgekeurd. Ook werd besloten Maandag 3 Mei, des morgens 10 uur, manden af te geven. Van de Tuinbouw Aankoop Centrale te Aalsmeer is bericht ingekomen van aardbeien chips, inhoud 1 kilogram, a 9 per 100 stuks franco. Daar de tuinders a.s. Maandag het kasproduct denken te p-lukken, werd tot spocdbestelling besloten. Nog werd besloten om een wagon Saksi- sehc sloffen te bestellen, omdat hcrt binnen- landsche fabrikaat zich niet leent voor ex port naar Duitschland. Tevens werd besloten gedurende het sei- zoen wanneer dfe gcregeldfe verzending plants heeft alleen in nieuwe sloffen te la den en de gebruikte sloffen te benuften voor vervoer per groentewagen. Bij de rondvraag kwam naar voren een blijvend gedenkteeken te plaatsen op het graf van den overieden voorzitter. Besloten werd af te wachten en zoo noo dig zich met de familie te verstaan. Ondfer dankzegging werd dfe vergadering gesloten. VAN TEXEiL. Op Texel worden jaarlijks 6 officieele groote lammerenmarkten gehouden. De eer ste heeft plaats op dfen 3 Maandag in Mei, de 5 andferen op de 5 achtereenvolgende Maandagen na de eerste. UIT HtElEMSKBRK. Ondertrouwd Leonardus Numan en M. M. Hoogewerf. J. W. Noortman en J. K. Rietkerk. A. P. Pirovano en M. M. Boon. A. M. T. Dekker en D. J. Kloes. Getrouwd: G. J. Eeltink en M. Gre- avus. Reehtzaken. VOOR DEN POLITIERECHTER. (Vervolg). De 30-jarige Roelof v. d. P. te Alkmaar heeft zich op 15 Maart schuldig gemaakt aan mishandeling van den 17-jarigen typograaf Aris Smit, van Heiloo, die destijds in dfe bak- kcrij van den vader van den verdachte als knecht werkzaam was. Verdachte heeft Smit in het gelaat gesla- gen, zoodat zijn tanden door de lip drongen. De verdachte beweerde echter, dat hij den getuige achter in den hals en niet in het ge laat heeft gestagen. De politie noemde getuige een lastig en brutaal persoon. Eisch 15 boete of 15 dagen hecht. Von- nis conform den eisch. DIEFSTAL. De niet verschenen Jacob Jacobus M. te Helder heeft zich op 25 Februari schuldig gemaakt aau diefstal van een vloerkleedi, zulte ten nadeele van den hotelhouder Schouten aldaar. Het vloerkleed was ter reiniging in den gang neergelegd. Schouten heeft het kleed voor ,f 4 terug gekocht. De verdachte heeft beweerd, dat hij in de meenang verkeerde, dat het kleed was neer gelegd om door de reiniging met andtere rommel te worden weggehaald. Door den huisknecht van het hotel. Loots, werd dit tegengesproken Het was nog een goed vloerkleed. De offirier vroeg in deze zaak tegen den verdachte, reeds meermalen veroordeeld, 1 maand gevangenisstraf. Vonnis overeenkom- stig dfezen eisch. EENVOUDIGE BELEEDIGING. Dc 38-jarige verpleger Jelle Sijbrand deB. stond ter echt ter zake dsat hii oo 18 Maart den getuige E. G. Kuipers heeft belee'digd, door hem toe te vcegen het woord: „vuile dief". Verdachte erkende en zegt driftig tc zijn geweest. Het ging over een bootje, dat ook gedecltelijk eigendom van verdachte was en door de andere declhebbers, waaronder Kuipers, was verkocht voor 50, terwijl zij bewcerden dat't bootje slechts 30 had op- gebracht. Verdachte achtte zich benadeeld en dit was de oorzaak d'at hij E. G. Kuipers, eveneens verpleger, beleedigde. Gevraagd werd 10 boete of 10 dagen hechtenis. Verdachte voldeed die som a contant. De politierechter overwoog dat het ongelijk niet geheel en al aan de zijde van verdachte was en veroordeelde hem tot slechts 2 boete of 2 dagen hechtenis. ALCOHOLHOUDENDE DRANK TOEGEDIEND AAN EEN BESCHONKENF. De 24-jarige melkslijter Arie V. te Helder stond terecht ter zake dat hij in den nacht van 13 op 14 Maart aan getuige V. Eeten, boerenknecht te Julianadorp, bier heeft toe- gediend, terwijl hij in kennelijken "tuat ver keerde. Getuige heeft voor 2,50 bier gecon- sumeerd, dus 8 fleschjes, daar elk fleschje 30 cents kostte. De agent van politie de Haan heeft gecon- stateerd, dat van Eeten zich bevond in het cafe van een broed'er van verdachte en in kennelijken staat verkeerde. De officier noemde het een ernstig misdrijf en vorderde 50 boete of 50 dagen hechtenis. Vonnis 40 boete of 40 dagen hecht. WEDERSPANNIGHEID, MISHANDE LING EN BELEEDIGING VAN EEN AMBTENAAR. De 59-jarige veehandeliaar Gerrit Willem H. te Alkmaar heeft op 22 Maart den hoofd- agent Marbus mishandeld, hem beleedigd en zich ten slotte hevig verzet toen Marbus hem naar het politiebureau wilde overbrengen. Verdachte staat op de zwarte lijst als drankmisbruiker en het is hem verboden om in cafe's te komen. Verdachte beweerde, dat hij verplicht was om in een cafe a! te rekenen. Hij ontkende zich aan drankmisbruik schuldig te maken, a!s hij 2 potjes bier heeft gebruikt, is hij al dfonken. Verdachte is door 3 politie-agenten overge bracht. E>e officier. overwegendfe dat verdachte zich gedurende 10 jaren van ieder strafbaar feit heeft onthouden, vroeg een voorwaarde- lijko straf van 3 maanden met 3 proefjaren. Vonnis: 20 boete of 20 dagen hecht. met een waarschuwing, dat bij een volgende gele genheid emstige maatregelen zullen worden gen omen. MISHANDELING. Dc niet verschenen Steven T. heeft op 26 Maart den getuige M Roozendaal gestagen. Getuige denkt dat men den verdachte tegen hem heeft opgestookt. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. Von nis conform den eisch. DIEFSTAL. De 31-jarige voeger Fred. Sm. te Alkmaar heoft in 't laatst van Februari, met het oog- merk van wederrechtelijke toeeigening, van een schuil, liggend'e aan de Voormeer, weg- genomen een hoeveelheid steenkolen, toebe- hoorendfe aan den brandstoffenhandelaar G. H. A. Schot aldaar. Beklaagdfe bekende 3 maal kolen te hebben ontvreemd, Het was uit armoede. Verdachte was werkloos en heeft een vrouw met eenige kinderen te on- derhouden. Eisch: 2 niaanden voorwaardelijke gevan genisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Von nis overcenkomstig dezeu eisch. De proeftijd werd op 2 jaar en de veroordeelde onder toe- zicht van het Leger des Heils gesteld. Hiema sluiting der zitting. VOOR DEN KANTONRECHTER Zitting van Vrijdag 30 April. EEN WREEDAARDIG EENDEN- MEPPER. Een 18-jarige boerenknecht uit Limmen opende heden de niet al te lange rij der open- bare Verdachten, om zich tc verantwoorden wegens strooperij van 20 wilde eenden uit den Limmerpolder, welke eenden verdachte had gevangen met behulp van een stok. Hij zou vervolgens de arme dieren met gebonden pooten levend in een zak hebben gestampt, waarin de eenden weldra een wreeden ver- stikkingsdood waren gestorven. Een landbouwerszoon, vriend en buurjon- gen van den eendenverdelger, had de zak met dooie eenden op zijn wagen meegenomen naar Alkmaar, alwaar hij de eenden bij een poelier ten gelde had gemaakt. Als aandeel voor zijn moeite had dezen snaak 4 opge- streken. De heer Kantonrechter was Ver van vrien- delijk gezind tegen dezen cendenmepper en zijn vriend en stak zijn meening niet onder stoelen of banken. Rare wilde eenden warer. dat, die je met een stok kon vangen, zei hij sarcastisch. Heb je daar ooit meer van ge hoord? Het ruikt erg naar diefstal, ik zou zeggen ik ruik dat al De poelier die deze eenden heeft gekocht, heeft goede zaken gemaakt. Was jou aandeel 4 gulden, vroeg de kan tonrechter aan den getuige, die de eenden had verkocht. Deze bevestigde zulks. Geeischt werd een geldboete van' 75 of 30 dagen, maar de ambtenaar liet duidelijk doorschijnen dat het bewijs zwak was. De uitspraak is gesteld op 14 Mei a.s. BOERENSTUDENTENSTREEK. Een tweetal jongens uit H. H. Waard, die van het Oude in het Nieuwe Jaar hadden zitten pandoeren onder het genot van een ste- vig slokje, haden huiswaarts keerende. de aardigheid bij den landbouwer M. Weel aan den Middelweg een hek uit te lich- ten en zoo hard neer te smijten, dat het groo- tendeels werd vemield. Diezelfde snaken heb ben vroeger al eens meer baldadigheid ge- pleegd ten koste van Weel, o.m. een kruiwa- gen vernield. De Kantonrechter noemde dit vandalisme ontzettend kinderachtig en veroordeelde ieder van dc grapjassen uit den Blauwe Reiger- polder tot 15 boete of 15 dagen. EEN SNIBBIGE NEGOSIANTE. Een 30-jarige jonge dame uit een groot en welbekend gezin te dezer stede had te Alk maar gevent met diverse artikelen, als: schoenveters, zeep en schuurlinnen, zonder vergunning te hebben gevraagd. E)e agent, die de overtreding consfateer'de, lcveeg van bet niet op haar rozerimondjc gevalien dametje nog ecu vinnig bescheid en de bedreiding, dat zc ondanks alle wettelijke tegenwerking, zou blijven venten. De verdachte beweerde niet te hebben ge- wcten dat ze vergunning moest vragen. De ambtenaar noemde deze verdediging een uitvlucht. Van de 10 overtredmgen, het ventersverbod bctreffendc, waren er- S bij van deze familie. Het kwam inr. v. d. Feen de Lille zeer twijfelachtig voor, dat aan deze verdachte dc veiplichting onbekend zou zijn. Eisch J 5 boete of 3 dagen hecht De ver dachte juffrouw hoorde met afgewend hoofd en zuur gezicht dit requisitoir aan en werd va'oordeeld tot 4 boete of 2 dagen hecht. TE HARD GETUFT. Een tuinbouwer uit St. Pancras bewoog zich op 24 April op zijn motor aldaar voort met een snelheid, die het maximum van 20 K.M te boven ging, zooals door den rijks- veklwachter H. Visser werd geconstateerd, gerelatcerd en geverbaliseerd. De verdachte beweerde dat het ten hoogste 23 K.M. was, dat hij had gereden. Bovendien was het mo ment der overtreding, 10.50, naar zijn be- scheiden meening onjuist. De kantonrechter liet hem rustig zijn hart lucliten en veroordeelde den motorrijder over- eenkomstig het requisitoir tot 4 boete of 4 dagen hecht. i WAT WERDEN ZE WEER BRUIN j GEBAKKEN. Een 65-jarige, in eer en deugd en noesten arbeid vergrijsden smid uit Koedijk presea. teerde zich als „verdachte", omdat hij op Zaterdagmiddag 9 Jamuari ten 3 ure als hoofd en bestuurder van een bedrijf, in zijn smederij in verboden tijd arbeid had doeu verrichten. De oude man bekende zulks, doch beweerde, dat die arbeid niet te zijnen be- hoeve was geschied. Het waren zijn beide in- wonende zoons. De een liad zijn mes gesle- pen en de ander had een' rijwielplaatje aao zijn rijwiel bevestigd. Dergelijke werkzaam heden konden zij hartje winter toch bezwaar- lijk in de open lucht verrichten. De kantonrechter achtte het alsnu noodig dat ook de verbalisant werd gehoord en heeft de verdere behandeiing gesteld op a.s. week. ZAAK KOMT OPNIEUW De kantonrechter beslisfe dat in de zaak van den landbouwer Simon Sch. te Bergen, die terecht stond voor de wandaden van zijn hond, alsnog als getuigen inoet worden ge hoord A. Kruiten. De "datum van de voortge- zette behandeiing is nog niet vastgesteld. DRANKWET. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat zij ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage hebben nedergelegd en tegen betaling der kosten verkriigbaar stel len, de opgaven van het aantal inrichtingen, waarvoor gedurende het afgeloopen vergun- ningsjaar vergunning of verlof is verleend, en waarvan gedurende dat jaar de vergun ning of verlof is vervallen of ingetrokken, alsmede overige opgaven bedoeld in artikel 31, le lid, der Drankwet. Alkmaar, 1 Mei 1926. Burgemeester en Wethoudcrs voornoemJ, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. KEUR1NG VOOR DEN DIENSTPLICHT. De Burgemeester van ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Keu- ringsraad voor de ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1927 dezer gemeente, eene EINDZITT1NG zal houden te Alk maar, op ZATERDAG 15 MEI a.s., voor- middags 10 uur, in lokalen van het gebouw „de Nieuwe Doelen", Doelenstraat 3. Ingeschrevenen dezer lichting, die nog niei gekeurd zijn, zullen in de gelegenheid worden gesteld zich op gemeld tijdstip aan de keu- ring te onderwerpen. Voor nadere bijzonderheden wordt verve- zen naar de openbare kennisgeving van 1 Maart j.l., welke aan de afdeeling Militaire Zaken ter gemeente-secretarie ter inzage ligt Alkmaar, 1 Mei 1926. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en" aldaar te bevragen op alle werk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 27, 28 en 29 April 1926. Een schoen, een hondenhalsband met penning, een R.K kerk- boekje, een duimstok, een schooltasch, een re- gen j as (gabardine) benevens diverse sleu- tels, mantelbandenen handschoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 27, 28 en 29 April 1926. een pakje inh. 3 glazen, Biskan- ter Magdalenenstraat; manchetknoop (fan- tasie) Philips Langestraat 7; een duimstok A. Breet, Friescheweg 17; een kinder-porte- monnaie met inhoud, Emmering, Geestersin- gel; rijwielpomp, H. de Boer. Snaarmans- laan 86, een lorgnet in etui, station der H. IJ. S. M.; een tabakspijp, D. Appelman. Scharloo 3; kinderportemonnaie met inhoud. J. Verhagen, Overdiestraat 10; een portemon- naie, T. Smorenberg, Augustijnsteeg 5; da- mestasch met zak, C. Dekker, v.d. Woude* straat 34; een damcshoed, G. Bilars, Voor meer 12; een pakje, C. Rolie, Lecuwenhoek- straat 7; een rijwielbelastingmerk A. Artz, Eendrachtsbaat 10; zakmes en ketting, H. Tra, Ramen 14; een ceintuur. de Groot, Ged. Baansloot 18, een ceintuur. D. Ruiter, Hout- til; een hondje (bruin). J. Kauwenberg. Afg. Kanaalvak (schip Maria). Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. Kunst. DE POST IL JON VAN LONJUMEAU. Van de 53 opera's die Adam componeerde, is ,,dc Postiljon van Lonjumcau" vrijwel de eenige, die bekendheid behouden heeft. 't I* een opera-comiquc en dc muziek van dit iichie genre is altijd zeer geroemd. Het gezelschap van den heer Louis Bouw- meester jr. heeft er steeds voile zalen mee ge- had en komt a.s. Maandag met de „Posti!- jon" in Alkmaar. Mevr. Santhagens, en de heereu Henri

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6