VOLLE-MELK-REEP L. FRANKENBERB - ALKMAAR. BeterdanGoed: DE BESTE Radio-Hoekje. Dinsdag 4 Mei Hilversum, 1050 M. R. K. Radio-Omroep. Atecheidsrede van Mons. Dr. Cnebel aan de Hollandsche weldoeners van het Hongaar- sche kind. 9.3010.Rede in de Engelsche taal- 12.en 7.30 Politicberichten. 6.30 7.30 Engelsche les door den heer Fred Fry. 8.en 10.Persberichten. 8.10 Beethoven- Cyclus. Aansluiting van het coricertgebouw te Amsterdam. Orkest onder leiding van Wil- lem Mengelberg. Ouverture Leonore. 1. 2e Symphonie Mis in C-dur. Daventry, 1600 M. 10.20^-12.20 Concert door het radiokwartet en solisten (Sopraan, bas cello) 12.20—1.20 Lunchmuziek. 2.35 Lezmg: Elementary music and musical ap preciation. 3.20 Tijdsein, causerie. 3.35 Con cert van Marble Arch Pavilion. 4.05 Kin- deruurtje. 4.50 Lezing- Is there too much Broadcasting? 5-20 Dansmuziek. 5.50 Om programma. C. Dowell, bariton. W. Cockerill harp. G. Rowlands, sopraan. W. S. G. Wil liams, piano. 8.20 Kamermuziek. De string players van het Modem chamber orchestra. 8.50 Weerbericht, nieuws. 9.Lezing: Mu lie and the ordinary listener. 9.25 Kamer muziek (vervolg). 9.50—11.20 Dansmuziek van Gate de Paris. Pttrijs ,jRadio-Paris", 1750 M. 11.50 Con cert Luden Paris (piano, viool, cello). 4.05 Orkestconcert Mme Juge, zang. J. Joly, viool. L- Radisse, cello. M. Camot, piano. 7.25 En gelsche les. 7.50 Poolsche avon<j. |T K&nigswusterhausen 1300 M. 7.50 Dans fb) rtrnds, door orkest. Inleiding van A Schattman. Tot slot de laatste dansen: bos ton, shimmy, blues en Charleston. Daama ilieufwaberichten. Brussel 262 M. en Antwerpen 250 M. 4.20 Orkestconcert. 7.20 Galaconcert. Orkest en Melle Mergan, sopraan. 7.50 Causerie: La literature beige de langue Fran$aise. 8 05 Concert. 9.20 Nieuws. MOnster, 410 M. 12.20—12.50 Lezing- Die Oesolei, Dfisseldorf. 12.50 Concert. 3 05 Concert. Werken van Beethoven, Schumann en Schubert. 4.50 Lezing: Naturschutzpre- digt 6.Lezing: Tierleben im hohen Nor ton. 6.20—7.Italiaansche les. 7.20 Spaan- ache les. 8.05 Sonates van Beethoven, Bach en Brahms. 9.40 Nieuwsberichten. Stadsnienws VOOR HET CENTRALE NEUTRALE s ZIEKENHUIS. Wif verantwoordden Zaterd'ag 5 van een winkelier. Deze zijn, naar men ons nader meldt, nlet van een winkelier, maar van een werkster afkomstig. V DE STILLE OMGANG. In den nacht van Zaterdag op Zondlag bad Wederom de Stille Omgang plaaits, welke wordt gehouden ter eere van het H. Bloed. Bij hondterden kwamen de pelgrims aan, te voet, per rijwiel en per autobus. Hoewel het grootste deel vanuit Kenmc- merland en benoorden Alkmaar kwam, wa- ren crook pelgrims uit Purmexend en Haar lem, uit West-rriesland en uit Amsterdam. De opstelling geschiedde in het Waaigait, waarna random ae groote of St Laurens- kierk werd geloopen. De volgende route werd afgelegd: Groote lenstraa- de Steen! en Koorstraat Na de rondgang werden de pelgrims naar de respectievelijke kerken geleidt. Het aantal deelnemers kan op 600 a 700 worden go •chat. De leicKng van de omgang berustte bij het bestuur van de K. S. A. te Alkmaar en had sen ordelijk verloop. Des niamiddags werder in de ber k op het Verdonkenoord een vexgadtering gehouden, waar Prof. Nolet het woord voerde. VOOR DE DRENTSCHE VENEN. Wij ontvingen van Piet en Lydia Masschchaupt 'n bedr. v. 4.27% voor de kin deren uit de Drentsche venen, afkomstig van ten 3 cents verloting die beide kinderen met Bucces georganiseerd hebben. Een voorbeeld ter navolging. ZILVEREN PROFESSIEFEEST. Vrijdag a.s. den 7den Mei hoopt de Eer- waarde Zuster Frederica (Mej Cornelia Swart) den dag te herdenken van haar 25 jarig Professiefeest in de Congregatie der Eerw. Zusterj Augustinessen van Delft. KINDER-MEIFEEST. Onder begunstiging van zonnig weder, rd door de moderae Arbeidersbeweging op Zondag 2 Mei j.l. een kinder-Meifeest georga niseerd, dat uitstekend is geslaagd. Op het Doelenveld werd des middags een •ptocht samengesteld en onder de lustige to- nen der ntiziek van de Arbeiders-Muziekver- 1 eenlging „Excelsior", werd een korte wande- ling door de stad gemaakt en bereikte men daarna het terrein van de Voetbal Ver. „Alk- maar," aan de Wilhelminalaan, waar het feest werd gehouden. De ruim 300 kinderen hadden volop plei- zier; diverse kinderspelen werden gehouden, terwijl ververschingen en versnaperingen hen eveneens ten deel vielen. Na afloop werden zij alien verrast met geschenken. Aan het goed slagen van dit feest heeft de heer Swager op bizondere wijze me- degewerkt, evenzoo de Voetbal Ver. „Alk- maar" voor de gratis beschikbaarstelling van hun terrein, terwijl de Arbeiders-Muziekver, „Excelsior" een woord van dank van de com- missie in ontvangst mocht nemen. SCHEEPSWERF EN MACHINE- FABRIEK „'T HONDSBOSCH". In de dezer dagen gehouden iaarlijksche Algemeene Vergadering van aandeelhouders in de Scheepswerf Machinefabriek ,,'t Hondsbosch," te Alkmaar zijn de balans, winst- en verlies-rekening door aandeelhou ders goedgekeurd, terwijl het winstsaldo werd besteed voor afschrijving. ONDER RIJKSTOEZICHT GEDIPLOMEERD SCHOEN- HERSTELLER. Federatie-examens voor Diploma A. De uitslag der te Amsterdam gehouden examens is dat o.a. geslaagd zijn de heeren: M. Piersma te Oud Karspel; Witteman N. E. Conneman te Alkmaar; C. Veld, J. Peereboom en N. van Beek, Hoom; J. A. Mannes te Egmond aan de Hoef. VE'RlEElNtlGING TOT BEVORDERING VAN HET VREEMDELINGEN- VERKEER. Vrijdagavond hield „Alcmaria", vereeni- ging tot bevorderimg van het vreemdelingen- verkeer een algemeene ledenvergadexing in h6tel Toelast. Tegenwoordiig w-aren negen bstuuisleden en 9 gewone leden. De voorzitter, mr. J. P. Bosnian, oper.de de vergaderirg en heette alien welkom. De penningmeester deed rekening en ver- antwoording- over het jaar 1925. De ootvang- sten bedroegen 5906,63 terwijl de uitgaven 4664.18 waren, zoodat het saldo 1242.45 bedraagt. De rekening, nagezien door de h.h. London en L. Prins, was in orde bevonden, waarom den penningmeester hulde werd ge- bracht voor de vele werkzaamhedien. Deze werd door den voorzitter met een woord1 van dank gedechargeerd. De admindstrateur bracht hiema verslag uit over hef vereenigingsjaar 1925, dat met een woord van dank voor dit uitgebreide ver slag door de nvoorzitter werd gearresteerd. Uit het jaarverslag blijkt dat in 1925 ge- noteerd werden 608 leden en 4 donateurs, die te zamen 1363 contribueeren. Een 40-tal nieuwe leden werden bijgeschreven. Het ver slag wekt de ingezetenen, die dit nog indet de- den, krachtig op als lid toe te treden. De ontvairgsten, inclusief f 1200 subsidie van de gemeente, bedragen 5906.63, de uitgaven 4664.18, het voordeelig slot 1242,45. Verder wordt herinnerd aan het werk van het informatie-buxeau, aan de motorraces, het Oud-Hollandsch feest op het Doelemveld, het hloemencorso en aan de actie in vexband met den treinenloop. In voorbereiding is de uitgave van reclame- boekjes in Hollandschen. en Engelschen tekst, benevens hotel- en pensiomlijsten. Door bemid- deling der Ver. zal hier een congres plaats hebben van de Ver. „Het Nederlandsch Landhuishoudikundig congres" op 20, 21 en 22 September, samen vallende met de te hou- den landbouwfeesten. De heer London vroeg of het bestuur zich in verbinding kan stellen met de verschillende reisbureau's, om Alkmaar ook in hunne reis- plannen op te nemen. De voorzitter zei, dat hij als lid van het hoofdbestuur steeds getracht heeft vreemde- lingen naar Alikmaar te krijgen, en dat ook de burgemeester zijn best daarvoor heeft ge- daan, doch juist die reisbureau's werken met mede. De heer London beval aan om direct informeeren aan de hoofdkantoren in Londen enz., waarop de voorzitter hem verzocht deze zaak nader uit te werken met de heeren Swets en Ooms. De voorzitter las de verschillende wijzigin- gen voor in de statuten en vroeg machtiging tot die wijziging, benevens tot aanvrage van de koninklijke goedkeuring. Deze werd ver- leend met algemeene stemmen. Als nu kwam aan de orde het doen houden van motorraces op 16 Mei e.k. De heer Kater vroeg waarom die niet op den 2den Pinkster- dag worden gehouden, waarop de voorzitter antwoordde, dat die dag al is gegeven aan de Kermemer Sportclub. De heer Kater meende zeker te weten dat de keuze voor 1926 zou zijn aan de V. V. V. De heer Schenk stelde voor meerdere mo torraces te doen houden. Na eenige bespreking werd besloten een motorrace te doen houden en wel op 16 Mei 1926. De voorzitter bracht nog even naar voren hetgeen in het jaarverslag is medegedleeld over verbefceriingen in den treinenloop, dit is te dan ken aan het werken van V. V. V. De heer Kerssens wees op een volgens hem verkeerdte wijze van stationneering van auto's voor hen, die de kaasmarkt willen bezoeken of in de stad komen winkelen. Hij zou gaame zien dat het bestuur van V. V. V. een verzoek richtte aan het gemeentebestuur om meerdere Toeschouwer bij landelijken competitie weds'trijd: Nou, Ik heb respect voor dien kerel, hoor. Al drie keer moest h(j van het veld gedragen worden. Een held hoor! Inboorling: Och wat, held! Wel, da's nou de manier van Jochem om een slokkie te kenne krijge. s v (Passing Show) RUBBERSTEMPELS voor alle doeleinden worden door ons geleverd plaatsen beschikbaar te stellen voor auto's sn diegenen, die komen winkelen de gelegenheid te geven hun inkooper per auto te kunnen doen. Meerdere aanwezigen gaven hun ontstem- mi ng te kenn en over de thans gel den de rege- lingen en meenden dat zelfs in de groote ste- den waar het verkeer toch veel drukker is dan in Alkmaar niet dergeliike voor de nering- doenden beslist schadeiijke bepalingen be st on den. De voorzitter zeide toe dit te bevoegder plaatse te zullen bespreken. De heer Schenk bracht het idee naar vo ren om een propaganda-avond te organisee- ren. de voorzitter was van meening dat op zoo'n propaganda-avond geen voldoende volk zal komen. De heer Schenk wilde een commissi^ benoe- men die tot taak heeft leden te werven. De voorzitter stemde hierin toe en op zijn vraag wie in die commissie zitting willen ne men naast den heer Schenk, gaven zich op de heeren Dam en Kerssens. Hierna sluiting. LICHT OP- Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 7.50 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. Marktherichten ALKMAAR, 3 Mei 1926. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd1: 11 vette koeien 300475, 6 vette kalveren 50—/ 130, p. ned. pond 1.20—/ 1.50, 96 nuchtere kalveren slacht 828, 441 varkens: vette zware p. ned. pond 7282 ct., zouters 7276 ct., Londensche varkens 76 tot 79 ct. Opgave van den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betreffertde de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 26 April tot en met Zaterdag 1 Mei. Kippen per stuk 12, Kuikens per st. 0.151.50, Eenden per stuk 12, Konijnen per stuk 0.25—/ 2.50, eenden- eieren per 100 st. 4.55, kippen-eieren (grooth.) per 100 st 4.75—/ 5.25, idem (kleinh.) f 4.755.75, boter (le soort) p. Yt K G. 0.82%f 0.92%, idem (2e soort) 0.700.75, slaehtduiven 0.15025. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 1 Mei. 950 K.G. Roo- de kool 2.302.80, 1500 K.G. Gele kool le soort 11.10, per 100 K.G. ZWAAG, 30 April. Veiling Bangert en Omstreken. Spinazie 2.30—/ 5.40, Uien 2.80—/ 4.80, Witlof 7—/ 14, Postelein 1518, Peulen 81, Bloemkool 24 43, Sila 2—/ 5.70, Rabarber 4—/ 14, Radijs 1.80—/ 4, Andijvie 2.20—/ 4.20, Prei 6, Wortelen 614, Komkommers 20—/ 34, Aardbeien 2.10—/ 3.40 per 100 stuks. PURMEREND, 3 Mei. Op de Voorjaars- veemarkt waren heden aangevoerd- 2089 run- deren, melkkoeien 250 tot 450, gelde- koeien 175 tot 350, vaarzen 150 tot 250, pinken 75 tot 165, prijshoudend, handel traag. AMSTERDAMSCHE VTEMARKT. AMSTERDAM, 3 Mei. Ter veemarlct wa ren heden aangevoerd: 443 vette koeien, le lew. 1.14 tot 1.20, 2e kw. 0.98 tot 1,12, 3e kw. 0,80 tot 0,96 per K.G slachtgewihct, 40 melk- en kalkoeien 350 tot 475 per stuk, 102 vette kalveren, le kw. 0,88 tot 0.95 ,2e kw. 0.76 tat 0 84, 3c kw. 0,75 tot 0,76 per K.G. levend ge- wdvt, 124 nuchtere kalveren 8 tot 18 per stuk, 129 schapen 35 tat 40 per stuk, varkens, Holl., le kw., 0.99 tot 1 per K.G. slachtgewcht, 195 Overzeesche en Gel- dersche, vette varkens 0,90 tot 0,95 per K.G. slachtgewcht, 3 paarden 150 tot 275 per stuk. Bioscopen. Victoria Theater. In het Victoria-Theater werd Zaterdag- middlag de eerste vertooning gegeven van de tendenz-film „Hoe zal ik het aan mijn kin deren vertellen?" Deze film geeft op duidelijke en ovexzich- telijkc wijze eenige nuttige wenken en raadge- vingen aan ouders en opvoeders. Het is vrij algemeen gewoonte, dat oudei"S uti kieschheid of schaamtegevoel niet met hun kinderen over de voortplanting van den mensch durven spreken en daar tegenover staat dian het groote gevaair, dat kinderen de kennis over iets dat in den grond1 toch heel natuuriijk is door mededeelingen op straat van vroeg-rijpe vriendjes en vriendin- netjes vernemen en wel in een vorm, die alies behalve in overstemming met den ernst van het onderwerp kan geacht worden. Immers, wat natuuriijk en mooi is, wordt daar in een vuil kleedje der geheimzinnigheid gestoken en wat belangwekkend en rein moest zijn, wordt door een gnuivend'e vriendjes- groep tot iets vies en iets laags gemaakt. Hot is diaarom dat deze film wil meewerken daarin verbetering te brengen. Niet door de kinderen zelf maar door de ouders beter in te lichten. Door dte ouders te doen zien, hoe er zoo vele toevallige gelegen- heden zijn, waarin men ernstig met zijn kind kan spreken en het, met een verwijzing naar planten en dieren, op volikomen natuuriijke wijze kan verklaren, wat het tot behoud van eigen reinheid van gedachten noodzakelijk dient te weten. Gelukkig het kind, dat door vader of moe- der voorgelicht, geen beschrijving van vriend jes of vriendinnetjes heeft te wachten, geluk kig de jongen, die niet uit nieuwsgierigheid naar het geheimzinnige onbekende gevaar loopt zich een ernstige ziekte op den hals te halen, gelukkig ook het meisje, dat niet uit onwetendheid een prooi van haar belagers dreigt te worden, met al de gevaren diaaraan voor haar verder lev en verbonden. Deze film brengt geen sensatie en wie ze daarom zou willen bekijken, zal bediro- gen uitkomen. De film verklaart bij allerlei voorstellingen uit bet gewone dagelijksche leven, hoe men de kinderen kan in lichten. aan welke gevanen ze dikwijls bloot staan en wat er gedaan kan worden om hun gedachten rein en hun licha- mcn onaangetast te houden. In enkele tafreelen, die een meer medisch karakter dragen, wordt daartusschen op' overzicthelijke wijze getoond welke functie het vrouwelijk lichaam ten opziclite der voortplanting heeft te vervullen. Maar nogmaals: wie z,ich denkt te verlus- tigen in de een of andere schand-film, komt bedrogen uit. Deze film is absoluut niet aanstootelijk en heeft slechts een onvoerkundige waarde. De directie van net Victoria-tlieatei- heeft d!e goede ged'achte gehad de vertooningen uitsluitend voor dames en heeren te orgau:.- seeren, Heden, moxgen en Woensdhg wordt zij te half acht voor dames en te negen uur voor heeren vertoond. Wij verwachten. dat velen van haar be- langwekkenden inhoud met voldoening kennis zullen nemen. Toon eel. OPVOERING „DOLLE HANS". Het Ned. Tooneelgezelschap 't Nieuwe Tooueel heel! gisterenavond in de Harmonie een tweede opvoering gegeven van het be- kende Fabriciusstuk „Dolle Hans". Het suc- ces was groot en veraiend want de opvoe ring was veel beter dan de eerste maal. Aan- kleeding (personen en tooneel) en grime wa ren uitstekend en verhoogden zeker den in- druk van de voorstelling. Het spel was zeer goed v.n..l van de heeren hoofdpersonen. De heer Auerbach gaf een uitstekende ver- tolking van de titelrol. Vooral de groote scene in II sloeg geweldig in en meermalen klonk applaus bij open doek. Houding en be- wegingen waren af en toe voor verbetering vatbaar. De heer G. Beyer gaf van de slappe rol van Does een verdienstelijke uitbeelding. Goed in toon en houding. Majoor de Weert vond een goede vertolker in den heer F. Leipoldt. De Jolanthe van Mej. Scholtheis had ster- ker kunnen zijn, meer doorvoeld. Ook Tie- mersma (G. Scholten) had in de derde actie aan Dolle Hans sterker tegenspci kunnen geven, waardoor de scene tusschen beide personen zeker grooter indruk zou hebben gemaakt. Kees Witte (N. Koremans) was vrij goed. De voorstelling verliep vlot en verwierf een dankbaar applaus. Dit doet het beste ver wachten voor cfe opvoering van de succes- klucht: „Baron van Haberniks", waarmede dit gezelschap met Pinksteren hoopt op te treden. G BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Cornells Johannes, z. van Jacobus Teeuwis Brasser en Maria Leijten. Janny, d. van Hendrik Booij en Neeltje Wognum. Jo hanna Anna, d. van Johannes Groen en Ca- tharina de Groot. OVERLEDEN: Simon Knijn, 32 jaar. Jacob Boekel, 56 jaar. RADIOGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 3 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.4 te Akureyri. Laagste barometerstand 752.8 te Toulouse. Verwachting (geldig van den avond van 3 Mei tot dien avond van 4 Mei): Matige, in het Noorden afnemendc Ooste- lijke tot Noordelijken wind, toenemende be- wolking, weinig of geen regen, kans op nachtvorst, vooral in het Noorden, overdag iets kouder. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt bedenmorgen '"'.20 u van de posten van Delfzijl tot IJmuiden: „ATTENTIESEIN NEER!" Tpdschriften. De Wereldpost geeft een interessant kiekje van een markt in de open lucht te Athene. Ander de foto's van hier en in den vreemde zijn verscheidene belangwekkende dierenstu- dies over paarden, leeuwen, honden en tijgers. Een dubbele pagina vraagt aandacht voor het werk van den schilder Jan Toorop, een der grootsten van onze tegenwoordige kunste- naars. Generaal Foch is ditmaal de man, die in het lijstje der menschen van beteekenis ge- plaatst is. Bij de foto's van heinde en verre een leuke kiek van een groep Schotsche visschersvrou- wen die door Londen trokken als protest te- gen een staking door hun echtgenooten. Sport. VOETBAL. (Van onzen eigen specialen verslaggever.) Een zware nederlaag. De Rooae Duivels winnen met 51. Nog zelden zullen de Holl. Voetballiefheb- bers zoo teleurgesteld het Amsterdamsche Stadion hebben verlaten als gisteren, na af loop van den met zooveel spanning tegemoet gezienen wedstrijd. Niet alleen d'oor de zware nederlaag maar vooral door het vertoonde spel dat niet im staat was om zelfs den groot sten optimist tot eenig enthousiasme te bren gen. Elf spelers waren daar wanhopig aan 't worstelen, vooral in de tweede helft. De belangstelling voor den wedstrijd was geweldig, doch alles was, zoowel binnen als buiten het Stadion prachtig geregeld1. De straffe wind en het stof maakten het voetbal- feest nu juist iniet prettiger. En vooral de wind heeft ook op de kwaliteit van het spel een zeer ongunstigen invloed uitgeoefend. Feestelijk worden als gewoonlijk de beide elftallen „iingehaald". Aan Denis worden door de Belgen bloemen geoffreerd, waarna de Zwitsersche scheidsrecliter Herren laat tossen; Denis wint en kiest het voordeel van den sterken wind1 die van doel tot doe! stond. Met dit windvoordeel is ons elftal in de eerste helft wel 't meest in den aamyal ge- weest, doch deze aanvallen die diverse goede kansen opleverden, werden zoo slecht en oo- oordeelkundig afgewerkt ('t schieten was steeds te laat) dat bijna veertig minuten voorbij gingen, zonder eenig positief resul- taat. Hier d'ient echter direct opgemerkt, dat de Belgische keeper Caudton een schitteren- den wedstrijd' speelde, waarbij een weinig ge- luk hem stennde. Steeds was de keeper op zijn I plaats en in verschillende moeilijke situaties redde hij kranig. Toen er nog zes minuten in die eerste helft moesten 'gespeeld worden, werd hij echter verrast door een ver schot van Tap, dat ours elftal de leiding bezorgde. De Belgen zijn echter in 't geheel niet ont- moedigd, houden enthousiast vol en zien ruim twee minuten na Hollands doelpurot hun pogingen met succes bekroond, zij het dan met medewerking van Sandberg, die zeer omoordeelkundig vlak bij Quax zacht terug- speelde en de toestormende R. Braine gele genheid bood gelijk te maken. Met den stand 11 kwam de rust. Zij die to£2. reeds meenden dat het voor ons in de tweede helft zeer zwaar zou worden, zijn volkornen in het gelijk gesteld, want in- derdaad na de rust hebben de Belgen met ons gespeeld en kranig van de hun geboden karsen geprofiteerd. Reeds spoedig na de hervatting was de bv slissing gevallen. Want bininen drie minuten hadden de Belgen zich een 3—1 voorsprong verzekerd. Eerst verdween een voorzet van Diddens door den wind in den bovenhoek van 't doel, van Kol had nog probeeren weg te koppen, doch dat maakte het doelipunt zeker- der. Even later plaatste Diddens weer voor 't doel, van Kol had nog geprobeerd weg te doel. Adams stond ongedekt en scoorde on- houdbaai'. Na 13 min. plaatste Sandberg den bal verkeerd, waarvan de Belgische voorhoede dankbaar gebruik maakte. De rechtsbuiten Gil lis snelde op't doel af en gaf Quax geen schija van kan? 4—1 Na 23 min was het de midvoor R. Braine, die met een ver en hard schot succes had. 51. Zou de ramp nog grooter worden? Neen't bleef hierbij. De flollamders konden er niet in slageri ook maar eenigszins den achterstand te verklei- nen. Pijl schoot van dichtbij in Caudrons handen, Tap miste zelfs een strafschop, die keihard tegen den paal kwam Een doelpunt van Tap werd wegens buitenspel ongeldig verklaard o.i. de eenige verkeerae beslissing van Herren, want Tap stond toen de bal naar hem werd toegespeeld iniet buitenspel. Even later was het wel buitenspel voor denzelfden speler en toen floot Herren niet. Een pracht- kans vlak voor tijd ging ook nog verloren en met 51 overwinding voor de Belgen lewam het einde. Liehtpunten waren er in onze pioeg weinig Quax is een goede keeper, maar niet van intennationale klasse. Denis was heel goed, en v Kol na de rust minder dan er voor De half-linie was zwak. Krom was nog de beste. De voorhoede deed weinig. Pijl was onvol- doende en de vleirgelcombinaties waren niet sterk. Jammerlijk was het te zien hoe weinig onze spelers met de weersomstandigheden in dit geval den harden wind rekening hidden, en balcontrole liet veel te wenschen. De Belgen speelden een goede partij. Cau- dron speelde zoo goed als misschien nimmer te voren. Van de backs blonk de Mol uit Het koppen der Belgen was schitterend. P. Brai ne speelde zeer mooi in de middenlinie. Spil •en Ditzler waren goed. Voor viel de handige en snelle Diddens op. Ook R Braine was heel gevaarlijk. Scheidsrechter Herren van bijzon- dere klasse. 't Was voor de Ned. E Comm. geen plei- zierige dag gisteren en er zal ernstig moe- ten getracht worden om een elftal im 't veld te brengen, dat beter voetbal speelt dan dat van gisteren. Want dat wij geen sterker team in 't veld kumnen brengen lijkt ons onwaar- schijnlijk. En als v. d. Meulen, v. Heel en Buitenweg dan weer eens beschikbaar waren, nu dan zal het toch heusch wel beter kunnen zijn. v G. Kampioenschap van Nederland. Enschede ging voort op den goeden weg en sloeg M. V. V. met 42. Stormvogels won in Groiningen met 2—1. De beslissing tusschen Quick en Z A. C is eindelijk gevallen. Z. A. C. won na verlen- ging met 1—0. KORFBAL. GOOIERS-K. V. V. V. 7—3. Men schrijft ons: K. V. V. V. trof de Gooiers in prachtvorm en moest met niet minder dan 73 in dezen haar meerdere erkennen. De rood-witten speelden in gewijzigde op stelling, wat echter niet voordeeliger bleek te zijn. Reeds direct hebben de Gooiers een 2-0 vcorsprong Blom verkleint den achterstand, de Gooiers weten echter een voorsprong van een of twee punten te behouden, met 53 gaat de rust in. Na de rust zijn de Gooiers, gesteund door cfen sterken wind, het meest aanvallend en weten hun voorsprong tot 5 punten op te voe- ren. De laatste K. V.-aanval kreeg nog eenige fraaie kansen om den achterstand te ver- kleinen, doch door vermoeidheid werd slecht geschoten. Scheidsrechter Chrispijn leidde uiterst correct, doch het werd hem niet al te lastig gemaakt, daar de wedstrijd in zeer vriendschappelijke verhoudling werd ge speeld. DE pRAVERIJEN VAN GISTEREN. De Kennemer Sportclub hield gister haar eerste courses in dit scizoan. Wij kunnen niet zeggen, dat zij erg gelukkig was, de belang stelling was te gering voor het groote bedrag dat aan prijzen in de verschillende draverijen beschikbaar was gesteld. Een stevige bries was door lastige stofwolken dikwijls onaan- genaam. De aangifte voor de courses was niet groot, maar tot tevredenheid stemt, dat er in totaal slechts vijf van de ingesdrreven paar den niet opkwamen. Over het geheel kan men zeggen, dat het starten bijzomder lang duur- de. Bij de beslissing in de korte baan-draverij scheen het voortdurend draaien den starter (den heer Vaandrager ter vervanging vain den heer Olij) te vervelen, zoodat hij het startschot gaf toen Nanny B nog moest draaien. Jammer dat het dit paard trof, want zijn pikeur maakte zich lang niet het ergst aan noodeloos draaien schuldig. Als gevolg van het langdurig starten waren de draverijen pas cm vijf uur afgeloopen. In het draverij-comite was eenige verande- rihg gekomen. Iin plaats van de heeren ma joor de Wijs en G. Haretnaker waren getre- den mr. Basterd als rechter en kapitein Ver- steegh. Een goed idee lijkt het ons, dht er muziek aan de baan was. St. Caecilia speelde in de pauzeen telkens vele aardige vroolijke wija- jes, dikwijls ook nopulairf -4 WBK

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2