WOUDA's Hoendermeel Voor winkeliers bij Gross, v/h. M. DE HAAS, Alkmaar. aan vrij wat aanwezigen een woord van wel- kom toeroepen, narneus de gecomv invert besturen.. Spr. opende de samenkoms* en gaf het woord aan den heer W. van de Vail De heer van de' Vail spreekt. Toehoorderessen en toehoord.-rs! Een dezer dagen las ik aldus ving de spreker aan in dat schoone boek, dat uitgegeven is door de Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dnnken, het boek» dat ik in het bezit zou wenschen te zien van een ieder, wien het het dagelijksche sleur- leven niet voldoende is, doch die wil werken aan den opbouw van zich zelf, die wil wer- ken tevens aan den opbouw van zijn naaste omgeving, in dat schoone boek, „De gouden poorf' geheeten, las ik een gedicht, waaraan ik direct dacht, toen ik mij gereed moest maken voor de drie Mei-vergaderingen, waarop ik moest spreken. Ik las een lied, ge- achreven door de jonge, de socialistische dich- teres Margot Vos. Als men haar taal beluis- tert, is het alsof men den te vroeg gestorven Adama van Scheltema hoort. Zij heeft het, zonder, dat het er eigenlijk boven staat, over Mei. Zij zegt in haar gedacht': „De nieuwe Lenf, dat begint met de regels: Daar stroomt door de dagen een nieuwe I [laif f En spreidt aan den hemel haar blauwe [tent. Welnu, vandaag hier in Alkmaar, maar ook in Amsterdam, Rotterdam, Leeuwa.den, Groningen, den Haag, maar niet alleen in de steden gelukkig, ook op het platteland staat de arbeidersbeweging in het teeken van de nieuwe lente. Vandaag gaan de lampen wijd nit. Van daag gaan onze olikken door de natuur, van daag is het alsof de vogels schooner kweelen dan ooit te voren. Doch niet alleen is er levensblijheid in de natuur, er is ook levensbiijheid bij ons. De natuur vertelt ons van het groote, dat staat te komen en zoo is het ook met de arbeiders beweging. De 1-Meidag is door het internationale proletariaat gekozen als de dag, waarop wij bij ell^ar komen, als de uag, waarop wij de- monstreeren, de dag, waarop wij getuigen willen voor de verbroedering der mensch- heid. Deze dag is het, waarop wij ons ge- dragen gevoelen door de begeerte te komen tot een gelukkiger samenleving. Dan wordt op het oogenblik in de socialis tische pers zwaar geboomd over de vraag, of de Meidag langzamerhand is geworden een dag van demonstratie dan wel een dag van feestvieren. Als nu iets op het moment ons kan koud laten, dan is het zekcr deze vraag, want wij zien dat op dezen dag in het gezin ook van hen, die niet medeliepen in onzen optocht het socialistisch rood. Gister en eer- gisteren waren de bloemisten in ons schoone Kennemerland bezig roode tulpen te snijden, de tulpen, die wij heden dragen. Ik maak mij stork, dat zelfs in het turfland deze roode tulpen gezien worden, zij het dan misschien niet. in tientallen gezinnen; daar is ook te zien het meeieven met den grooten inter- nationalen strijd van de arbeidersklasse. Wanneer wij vandaag onzen mooien stoet gezien hebben, zal menigeen de kracht heb- ben werrgekregen om weer voorwaarts te gaan. Wij zien den vooruitgang, dien de ar beidersbeweging heeft gemaakt. bylein, scha- mel zijn wij begonner. en schuchter kwamen de betoogsters en betoogers bijeen en schou- derophalend zag de bezittende klassc ons voorbij Spreker wijdde hierover nader uit, om dan te herinneren aan de leuze der vakbeweging vcor den 8-urendag. Niet zoodra, aldus spr., zag de bezittende klasse haar kans schoon, of de arbeider werd gedwongen het heilige bezit van den 8-urendag stukje voor stukje weer los te laten. Dien 8-urendag halen wij terug en er is ook in dat opzicht reden tot verheugenis. Le- zen wij niet, dat het N. V. V. wederom de tweemaal honderdduizend leden gaat nade- ren? En daarnaast lezen wij, dat de christe- lijke en de katholieken vakorganisaties nog steeds achteruitgaan. Spr. vervolgde met te zeggen, dat het voor de zich noemende liberalen was om het schaamrood op de kaken te krijgen, dat de so- cialisten opkwamen voor het openbaar onder wijs, dat dank zij de geheimzinnige coalitie in gevaar is. De gesmade rooden moeten het nu opnemen voor het openbaar onderwijs. Wat wij op politiek terrein hebben weten te verkrijgen, zullen wij ook op economisch ge- bied moeten veroveren. Medezeggenschap in het voortbrengingsproces willen wij. Dit is geen kwestie, die vandaag of morgen zal zijn op te lossen, maar onze beweging zal niet rusten voor verkregen is, de medezeggings- schap voor de voornaamste productie-facto- ren, die er in het voortbrengingsproces zijn. De arbeiders willen in het proces, waarin zij een noodzakelijke factor zijn, en woordje mee- spreken. Dit zal toegegeven moeten worden al zal het ook zijn na langen, bitteren strijd. -Maar de socialisten hebben nog een leuze, dat is die voor de ontwapening, den strijd te- gen den oorlog. Dit is wel het voornaamste punt. Spr. gaf daarop eenige cijfers betreffende gesneuvelde Duitsche soldaten. Alleen in Duitschland zijn op het slagveld gebleven twee millioen en veertigduizend soldaten Voorts zijn er 720000 irvaldien, 21000 die 'n longaanaoening hebben gekregen tengevolge van de gifgassen en 7000 die krankzinnig zijn geworden. Bijna 1200 vrouwen ver- pleegsters zijn in den strijd gebleven. Dit zijn de cijfers van een land, een over- wonnen land. Als wij ons dat alles nog eens voor den geest halen, voelen wij in ons den aandrang om te zorgen, dat het monster militairisme niet wederom de menscheid in haar klauwen weet te grijpen. Vandaag moeten wij werken aan de opvoe- ding van jong en oud De anti-militairistische geoachte moet meer dan ooit doordringen in bet hoofd van de menschen. Den geest .van verzet tegen het militairisme moeten wij op- voeren. Spr. zeide het volgende gelezen te hebben: Heden overleed na een fel maar kortstondig lijden als minister van Oorlog de heer Van Royen. Zij, die den overledene gekend hebben, zullen beseffen welk een cameloos leed door dit overlijden aan het Nederlandscshe volk is bespaard. Spr. eindigde tenslotte na de politiek der christelijke democraten te hebben afgekeurd met te zeggen dat er geen reden is om bij de pakken neer te zitten. (Applaus). De heer Alferink dankte den heer Van de Vail. De A. J. C. heeft daarna de aanwezigen tot circa 6 uur beziggehouden met zang, de- clamatie en dans, waarvoor veel belangstel- ling bestond. in Gulden Vlies. Des avonds om 8 uur heeft een stampvolle zaal de 1 Meidag van de A. B. B. en de S. D. A. P. gevierd. De vaandels en doeken, waarover wij hier boven schreven, waren langs de wanden ge- plaatst De heer Alferink opende de bijeenkomst met een woord van welkom. Spr. verklaarde trotsch te zijn geweest op de dien middag ge- houden demonstraties voor den 8-uren dag, de medezeggingsschap in bedrijven en ontwa pening. Onzen tegenstanders, moet de schrik om het hart zijn geslagen, zeide spr. en wekte daarna op tot bijwoning van de demonstratie op 19 September te's Gravenhage. Het zal van de bezittende klasse, vervolgde spr., afhairgen of wij den weg der evolutie zullen blijven bevoordeelen. Wij willen niet den chaos, maar wanneer men ons zou willen weren, zou het wel anders kunnen afloopen. Wij eischen den 8-urendag, medezeggenschap en ontwapening en wij zullen steeds sterker naar voreri komen. Wij willen niet langer de verdrukten zijn. De regeering moet op 19 Sep tember duidelijk gemaakt worden, dat het voor haar uit is den scepter te zwaaien, wij willen erkend worden. (Applaus).' Na een drietal goed gespeelde nummers begonnen werd met de ..Internationale" van het muziekgezelschap „Excelsior", een aardige declama-tie van mevr. Van Bogaerde, en twee mooi gezongen zangnummers door „De stem des Volks", hield de heer J. W e s- t e r h o f een redevoering: Op dezen eerste dag van Mei aldus spr. gaat door de zielen der menschen een groote ontroering. De strijd voor het Socialis- me houdt onze harten gevangen, en neemt onze gedachten in beslag. I Mei is de dag, waarop wij nazien hoever het is met den strijd voor onze doeleinden. Groot moet onze macht zijn om de macht van het kapitaal te breken. Spr. herinnerde dan aan het bezoek aan de begraafplaats, waar men een groet had ge- bracht aan hen, die voorgingen, van het land van waar niemand weerkeert. Wij hebben hun der groet gebracht en namen ons voor, meer dan ooit te werken aan het groote doel, dat nooit te hoog geschat kan wordgn. Het is onze plicht om macht te vormen hier en overal, tegenover de bourgeoisie. Geen dag en geen uur rnogen onbenut blijven om haar kracht te brrken. Nog leven wij in kluisters van armoede en smart, maar de 1-Meidag is een dag van vreugde, hoewel niet volkomen. Rijk is hij en zij. die in het socialisme zijn of haar ideaal heeft gevonden. Zoo is het ook met de jeugd, die ons werk zal overnemen, als onze hand niet meer kan arbeiden, ons hart niet meer zal kloppen. Een dag van vreugde en een dag van strijd wil de 1-Meidag zijn. Spr. heeft in Alkmaar het socialisme zien groeien in de 10 jaren, dat hij hier is. Hij heeft vreugde gevoeld bij het zien van den stoet, waarin zich zoo duidelijk demonstreer- de. dat ook kunst een deel van den strijd is. Ook dienen wij een smachtend verlangen naar kennis en wetenschap te hebben. Als wij eenmaal de wereld moeten veroveren en medezeggenschap willen hebben, moeten wij die ook hunnen uitoefenen, want wetenschap is een groote( kracht, die nog te weinig wordt gewaardeerd! Spr. verklaarde niet te kunnera begrijpen, dat menschen van standing, van beschaving en kennis hun steumi kunnen blijven geven aan de bourgoisie, een beweging die ten onder zal gaan aan haar eigen zoncjen, miet alleen als economisch stelsel maar ook als zedelijk stelsel. Als Bosman en Thomsen vervolgde spr. hun onderwijs verraden, verraden zij hum eigen voorman Thorbecke, den strijder voor het openbaar onderwijs (applaus). Het socialisme vraagt zijn plaats als eco nomisch stelsel, zeide spr. verder, herinneren- de aan de instelling van de 1-Mei vieriing in 1889. Heden wordt die dag gevierd onder de leuzen van den 8-urendag, de medezeg genschap ki bedrijven en voor ontwapening. Er zijn menschen, die altijd op 1 Mei ont- waken en dan weer inslapen, dat is verkeerd, elken dag moeten wij wakker zijin>. Elken dag in dezen tijd met zijn vloekbare tegenstellin- gen moet er gewerkt worden. Spr. herinnerde verder aan de regeering van de Labourparty in Engeland onto Mac Donald en sprak als zijn meening uit, dat vanuit Engeland het socialisme zijn zegen zal brengen over de wereld. (Applaus). De niet-toelating van Duitschland tot den Volkenbond noemde spr. een blamage voor dien bond. Den Volkenbond moeten> wij niet van belang ontbloot achten, want hij is een middel om tot ontwapening te komen. Voorts bepleitte spr. de medezeggenschap van de arbeiders in de bedrijven. De boeken moeten open, omdat de arbeiders waardevol zijn in het productieproces, meer dan de ka- pitalisten. Spr. uitte zijn afkeuring over de politiek van Pangalos, Mussolini en Primo de Rivera en wees verder op den groei van het aantal roode zetels in het parlement. Die groei zal voortgaan tot de socialisten de helft der ze tels plus een zullen hebben bezet. Sprekende over de samenwerking tusschen N.V.V. en S. D. A. P., verklaarde de heer Westerhof, dat de beste samenwerking is, als de arbeiders, georganiseerd in het N. V. V. lid worden van de S. D. A. P. Voorts wees spr. op het cultureele belang van den 8-urenaag voor het gezin. Spr. be- toogde voorts, dat de a.s. gemeenteraadsver- kiezirg het mogelijk moet maken, dat het uit is met de politiek to Thomsens, Slnizen, Bosmanlanen en Kustenaneos i hoopte op blijvende vriendschap. Morgen, aldus eindigde de heer Westerhof, j Diep onder den indruk dankte de heer zal de internationale op aarde heerschen. Daalder alien, die er toe hadden bijgedragen, (Applaus). dezen dag voor hem, zijn vrouw en zijn kin- Het prograouna werd verder gevuld door deren te maken tot een onvergetelijken dag. a- -jt.„_ - i Daarna Werden de kinderen onthaald; als „Excelsior', de „Stem" en door den heer en mevrouw v. d. Bogaerde. Er werd wel ge- noten, blijkens het* spontane applaus. De avondl werd met een bal besloten. Prorineiaal Nienws UIT HOORN. Men schiijft ons: Sweelinck-cc-ncert te Hoorn. Gistermiddag bteft in de Parkzaal te Hoorn het Amsierdamsche Studenten Muziek gezelschap J R Imck een liefdadig- heidsconcert ten bate van de aid. Hoorn van het Witte Kruis gegeven De uitvcerenden, Mej. E. J. Meiiers, 2e viool; S I de Vries, lste viool; M. r. van Putten, alt en P F Fanja violoncel hebben ons een middag vol kunstgenot gegeven. Ten gehoore wercien gebracht o.a. werken van Haydn. Beethven, Schubert en Borodine. Vooral bij het Scherzo en Nocturno van Bore-dine uit Quartet No. II in D gr. t liep de spanning in de zaal op haar hoogste punt en de Finale uit dit Quartet was over- weldigend van klanken Het spel van bet Sweelinck quartet is fijn genuanceerd, hare modulaties worden goed naar voren gebracht. Narnens het Bestuur van het Witte Kruis bracht Dr. C. J. de Boer zijn grooten dank aan hen, die zich zoo bel angel oos in dienst van hun naaste stelde. Onder het aanbieden van een krans, sprak Dr. de Boer de hoop uit, het Sweelinck-quar- tet nogmaals in Hoorn te mogen zien. Gisteravond circa 11 uur heeft op den Alkmaarschen Jaagweg tusschen Hoorn en Avenhorn een ernstig motorongeluk plaats. Een H. D., bestuurd door den heer de Vries met als duopassagier de heer P., beiden te Schellinkhout is in snelle vaart uit een bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. Zwaar gewond worden berijder en duopassagier op- genomen en naar de ziekeninrichting „de Villa" te Hoorn vervoerd. De motor werd gedeeltelijk vemield. UIT HEEMSKERK. Het zaaltje van „de Granjeboom" was Za- terdagavond in een zee van groen em bloe- men herschapen, waarbij de heerlijkste fruit en groen ten ons toelachen, alles ter gelegenheid der tentoonstelling van omze tuinbouwelub, d'ie duidelijk naar voren bracht wat ze op't gebied van de groenten- en iruitteelt prcsteeren kan. Met een ihleidend woord van den heer Muijen, waarna de burgemeester het offici- eele openingswoord sprak, werd de tentoon stelling- geopend. De jury, welke uit de heeren L. Pirovano te Wijk aan Duin, Joh. Broese uit Velsen en Wijidema uit Castncum bestond), had voor- waar geen gemakkelijke taak en kende voor de afdeeling „Groenten" een le prijs toe aan den heer R. Muijen, den 2e prijs aan den heer A. Schouws en dfen 3en prijs aan den heer J. G. v. d. Ploeg. Voor „Fruit". le pr. Gebrs. Jansen, 2e pr. R. Muijen en 3e pr. J. G. v d. Ploeg, terwijl voor de mooiste collecties bloe- men in aanmerking kwamen Gebre. Jansen, P. J. v. d. Ploeg en C. Vendei resp. le, 2e en 3e prijs. De tentoonstelling had Zondag tamelijk veel belangstelling. VAN TEXEL. herinnering ontving elk een portret van den beminden meester. Wij zijn er diep van overtuigd, dat deze dag inderdaad lang in de herinnering van al- le aanwezigen zal blijven voortleven. UIT BERGEN. Dc heer J. Hoogland herdacht Zaterdag den dag waarop hij voor 25 jaar terug als hooisteker dezer gemeente in dienst trad De jubilaris werd van gemeentewegc gecompli- menteerd door den Burgemeester die hem een couvert met inhoud aanbood. Naar wij vernemen zal de heer J. Heijstra op 15 Mei a-s. weder voor eenige maanden bij de gemeentepolitie geplaatst worden. UIT BEVERWIJK. Vrijdagavond hield de Coop. Groente- en Fruitveiling le den vergader ing in de boven- zaal van hotel „De Zon". De voorzitter, de heer D. Kruitiioi, wijdde in zijn opening waardeereude woorden aan het verscheiden van den heer K. Blokker te Heiloo, die de vereeniging door den dood is ontvallen. Wat de verwachting voor 1926 betreft, kan spreker wel iets mededeelen, doch wil hetliever nalaten tot de geheele vergadering leden en begunstigers bij een is, en daarom stelt het bestuur voor om voor de aardbeiencampagne nog eenmaal een vergadering te houden. In tegenwoordigheid! van Mr. Donker en No tar is Donker te Beverwijk, kwam de be- handeling van de statuten aan de orde. Notaris Donker deeldem ede, dat aan art. 31 der statuten was voldaan door het aanwe- zig zijn van het vereischte aantal leden. Ook was voldaan aan het tijdig zeven dagen voor tijd convoceeren, terwijl elk lid die ontwerp-statuten had thuis gekregen. De statuten zijn opgemaaJct door het Cen- traal Bureau der -Veilingen in Nederland en werden na artikelsgewijze behaadeling vast- gesteld en na door bestuur en getuigen te zijn geteekend, door notaris Donker erkend. De voorzitter dankte voor de vlugge be- liandeling en decide mede, dat de statuten in boekvorm aan de leden zullen worden uitge- reikt Bestuursverakiezing vacature-K. Blokker. De voorzitter zeide, dat het hoogste recht aan de vergadering is en hij in geen geval de stemming wil beinvloeden, doch het be- sturu zou graag zien dat „De Vooniitgang" te Heiloo weer in het bestuur vertegenwoor- digd is. Gevraagd werd hoe die vereeniging er zelf over denkt. De vooriztter zeide dat candidaai is gesteld de heer S. Akkerman. Met op 1 na algemeene stemmen werd de heer Akkerman gekozen. De voorzitter sprak de hoop uit, diat hij de sporen van zijn voorganger zal drukken, die nooit een bestuursvergadering miste en wenschte Heiloo met deze benoeming geluk. Bij de behandeling groen-tenvervoer kwam het cmballagevraagstuk naar voren. De heer Akkerman vroeg hoe het stond met verplicht veilen en of hieraan de hand werd gehoud De voorzitter antwoordde bevestigend. Uit de vergadering gingen stemmen op om de emballage eenmaal te gebruiken, nu wortd er wel misbruik gemaakt dioordat de (Niet van onzen gewonen correspondent.) ko?T>lieden on,ze, emballage gebruiken. Vrijdag nam de heer J. Daalder Dz., on 1 voorzittea- deed toezeiwmor van ™n,r. derwijzer aan de openbare school te Ooster- end afscheid van zijn leerlingen. E>e ouder- commissie bestaande uit oud-leerlingen van den heer Daalder had gemeend, dezen dag niet onopgemerkt voorbij te mogen laten gaan. Reeds den dag tevoren was het schoollo- kaal, waarin de heer Daalder bijna 45 iaar onafgebroken les heeft gegeven, door vlijtige handen keurig versierd. •En Vrijdag kwam er het spreekt van- zelf van de morgenlessen nie veel- de kin deren hadden er voldoende voor gezorgd, dat alle schoolmateriaal onvindbaar was ver- stopt. Meester kreeg om 12 uur de boodschan mee: „U Jcomt vanmiddag niet op school, voor we U komen halen. 's Middags half drie werd de heer Daalder met zijn echtgenoote per auto afgehaald. In het lokaal waren familieleden en kennissen bijeen, de kinderen zaten in feestgewaad, wachtende op de dingen, die komen zouden. De Oudercommissie zorgde voor de ont- vangst. Krachtig klonk toen het „Afscheids lied' uit de kindermonden. Nu gij van uw werk gaat scheiden, En voor't laatst ons hebt geleerd, Nu de ure is gekomen Dat gij hier niet wederkeert, Willen wij u gaarne zeggen: Zie ons alien nog eens aan, Dat wij niet vergeten zullen, Wat u voor ons hebt gedaan. Nu gij na een werkzaam leven, Wel de ruste hebt verdiend, Zullen wij u moeten missen, U, ons allerbesten vriend. Maar, al gaat gij ons verlaten, Zult gij niet meer voor ons staan, Uit de harten van uw kind'ren Zal uw beeld nooit wijken gaan. Daarna nam de heer D. Mantje, voorzit ter van de Oudercommissie, het woord. In enkele gevoelvolle woorden herdacht hij het vele, dat de oude meester, ook zijn eigen meester, voor de kinderen en voor het dorp in zijn werkzaam leven heeft verricht Nooit heeft iemand tevergeefs om hulp gevraagd, niemand ging ooit ongetroost heen. Hij bood narnens de ouders een geschenk aan, bestaande uit een pendule met coupes, twee kinderen voegden daarbij een schitteren- de bloemenmand. Ook de burgemeester sprak over het werk en de beteekenis van den scheidenden onder- wijzer. Hij sprak als zijn innigen wensch uit, dat scheiaen van de school hier niet zou be- teekenen scheiden van de kleine dorpsgemeen- schap, waarin de heer Daalder zoolang mid- delpunt is geweest. Toen herinnerde het hoofd der school, de heer M. Kikkert, aan de lange en kameraad- schappelijke samenwerking, in den loop der jaren steeds oeinakkelijker geworden. Hij voorzittea- deed toezegging van onder- zoek. Daarna sluiting. UIT SINT PANCRAS. Vergadering der Cooperatieve Boerenleen- bank alhier ten lokale van den heer Gerrit- sen op Vrijdag 30 April. Na opening door den heer J. ten Hoeve, daartoe door het bestuur gemachtigd, worden door dezelfde de notulen nn de laaHte bui- tengewone vergadering gelezen en goedge- keurd. Good gevonden werd de voorgestelde ren tevoet, bedragende voor los spaargeld 3V- pct, vast 4H pet. Voorschotten 4 3/4 pet. uiF gaven en Rek. Courant 5 pet. De rekening, welke bij monde van den heer Bakker in orde werd verklaard, sloot in ont- vangst en uitgaaf met een bedrag van 580047-92 waarvan we aanstippen dat aan spaargeld is ontvangen 277189.02 tegen 399986.20 in 1924; aan terugbetaalde voorschotten 61075.77 tegen 54989.86 in 1924. De uitgaven aan terugbetaalde spaargel- den bedroegen 235127.45 en 57186 60 aan gegeven voorschotten, welke bedragen voor 1924 respectievelijk waren 322875 56 en 36897.65. De winst over het afgeloopen jaar bedroeg 1817.49 en het safaris van den kassier 1147.50. Het aantal leden was' op 31 Dec. 205, spaarders 345, voorschotten 200, loopende rekening 40 en dagboekposten 1695. Met dank voor gehouden beheer werd de kassier gedechargeerd. Tot lid van den Raad van Toezicht werd gekozen de heer F. V. Spaan met 37 van de 66 geldige stemmen (vac. J. Gootjes). Als lid van het Bestuur werd herkozen de heer D. Kloosterboer Jz. Voor het nazien der volgende rekening zal op de gewone wijze een commissie worden be- noemd. Hierna richtte de heer ten Hoeve eenige hartelijke en waardeerende woorden van dank tot den heer Gootjes, die vanai de op- richting reeds zitting had. Als mede-oprichter kenschetste spreker den aftredende als een man van weinig woorden. ter vergadering maar op wens adviezen steeds hoogen prijs werd gesteld. Welk een steun de heer Gootjes voor de Bank was ge weest, werd door den heer ten Hoeve geillus- treerd met een voorval uit de eerste dagen de<- mobilisatie. Met goedkeuring der wrgadering werd den aftredende een stoffelijk blijk van waar- deering geschonken. Niets voor de rondvraag zijnde, werd de vergadering gesloten. Voor het „Gouden Kruis" speelde Vro- ne I onder leiding van den. heer van Son te gen Go Ahead I uit Alkmaar, welke club won met 2—.V - - Wees lever versfandig dan spijtig; waarom niet heden cen flacon Foster's Maagpillen gekocht? Dit geneesmiddel wekt cle level" op, regelt dc vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spijsvertering en houdt de ingewanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65;' in apotheken en drogistzaken. UIT ZUIDSCHARWOUDE. De kolfclub Volharding te Oudkarspel en een club van katholieke kolvers uit Zuidschar. woude hadden besloten om een match te hou den, waarvan de eerste wedstrijd Zondag plaats had in de baan van Mej. Wed. Beers alhier. Van elke club nemen er 9 kolvers aan deel en er worden in elk der beide banen 5 partijen gekolfd. In dezen wedstrijd behaalde Zuidschar- woude 1304 punten en Oudkarspel 1271. De hoogste van Zuidscharwoude was G. Mettes met 200 punten en de hoogste van Oudkarspel C. Paarlberg met 194, terwijl Jn. Zijp van Zuidscharwoude 199 punten behaal de en C. Vlug van Oudkarspel 190. Dc tweede en laatste match heeft 16 Mei plaats in de baan van den heer Vis. UIT BEVERWIJK. De prijs van de spinazie liep Zaterdag te rug tot 0.10 per groote kist. Bij geweldig grooten aanvoer was ook 't zoele weer hier- van oorzaak, daar de fabrieken dan niet af- nemen. In de Vrijdagavond gehouden ledenver- gadering \an de Coop. Groen-te* en Fruitvei ling is gekozen in de vacature K. Blok ker Wz. de heer S. Akkerman te Heiloo. UIT KOEDIJK. Onze cafehouder de heer lb. Groot had per adverientie in de Alkmaarsche Courant aangekcndigd het optreden can Kunst Har- monicaspclers en Zondagmiddag en avond hadden wij het genoegen de heeren Jansen en Dekker uit Haarlem als Harmonicaspelers te hooren en met voldoening hebben wij gecon- stateerd, dat er werkelijk kunst gegeven werd. Met voile aandacht werden de verschillende nummers gevolgd en met applaus begroet en bij de gesprekken die men na afloop hoorde was de algemeene opmerking: wat een prach- tige muziek en wat een prachtige instrumen- ten. De heeren Jansen :;ii Dekker zijn nog jonge krachten, die voor de toekomst nog heel wat kunnen presteercn. Wij kunnen den heer Groot geluk wenschen met het engageereti van zulke krachten, doch raden hem aan, wanneer er's middags muziek gegeven wordt, dit ook in de adverientie op te nemen, daar do avond beter bezet was dan de namiddag. UIT DIRKSHORN. Vrijdagavond werd in de openbare school alhier onder leiding van den heer Van der Laan een ouderavond gehouden. Bij de opening herinnerde de voorzitter er aan dat in de vorige ouderavond een commis sie is benoemd om bij den heer Inspecteur van het L. O. het behoud van den vrijen Donder- dag in het Leerplan te bepleiten. Deze commissie bestaande uit de heeren Reuvers en Schenk het woord erlangende, deelde in de vergadering mede, dat haar be- moeiingen niet tot het gewenschte resultaas hadden geleid. De Inspecteur erkende, dat trots den groo ten afsand, die verscheidene leerlingen moe ten alleggen, het schoolverzuim een zeer laag percentage aanwijst, maar hij drong toch aan op invoering van den vrijen Woensdag- en Zatendagmiddag. Als proef wilde ZEd. wel een vrijen Zater- dag goedkeuren. De commissie heeft toen getracht, den vrij en Woensdag te verkrijgen,"in het belang van dev eraf wonende leerlingen. Doch tevergeefs. Van twee kwaden het beste kiezende besluit de vergadering zich dan maar te verklarea voor den vrijen Woensdag- en Zaterdagmid- dag. z De belangstelling voor het onderwijs. hier door de ouders steeds betoond had o.i. een minder bureaucrtieve behandeling wel ver diend. Vervolgens werd nog besproken, met't oog op de aanmerkelijke vervrocging der scliool- treinen, de wenschelijkheid van het organisee- ren van een school-busdienst naar Alkmaar. Hierna sluiting. UIT L1MMEN. Zaterdag en Zondag werd in de parochie van „St Cornelius herdacht het 121/vjarig bestaan van de Maria-Schichting, welke on- derdak biedt aan ouden van dagen die hier hun laatste levensdagen slijten. De leiding van deze uitgebreide stichting berust bij de Eerw. Zusters. die in waarlijk opofierendoe liefde zich voor de ouden van dagen geven. In de gemeente, doch speciaal in de stich ting en in de kerk is idt feest niet onopge merkt voorbij gegaan, terwijl velc bewoners de driekleur uit hunne woningen lieteil wap- peren. Ook de notabelen lieten zich niet oube- tuigd en maakten hun opwacliting bij het bestuur. Geboreu Wilhelmina, d. van T. van der Peet en A. M. Vaal. Anna, d. van G. Tuijn en G. Karssens. Maarten, z. van K. van't Veer en K. Deijer. Maarten, z. van D. Meijer en G. Hulst. Engelmundus Hendricus,' z. van A. Nijman en G. Been ties. Johannes, z. van N. Nuijens en P. Kunst. Ondertrouwd: H. H. V. N. Schex- merfs tc Alkmaar en C. Meijer, alihier. H. Blokker te Egmondbinnen en M. Hoog land alhier. C. P. Vafkering en P. C. Bak- kum. S. A. Admiraa! en A. M. A. Groot Gctrouwd: J. de Wit en M. Zand- bergen. Jac. Keijer en M. C. Winder. -- J. Castricum te Heemskerk en P. G. Punt al hier. C. Di'oog en A. M. Druijvcn. ,£k ijak.: UIT HEILOO. De afdeeling van den Vrijheidsbond houdt Douderdag 6 Mei a.s.. 's avonds half 8, een openbare vergadering in het cafe van den heer T. Helto. Als spreker zal optreden de heer H. Groe- newout van Santpoort, met het onderwerp „De Ministercrisis en hare gevolgen". De toegang is vrij. Men zie de desbetreifeudc advertentie in dit iiumnirT - - -

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6