DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Oe groote staking in Engeland. No, 105 Honderd aeM en fwinfisrste Jaanransr 1926 4WOENSDAG MEI Dif twmmer besfaat uit 2 bladen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. ftbonneraentsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.franco door hel geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewystiummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrofmte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handetsdrukkerij ?/b HERMs COSTER A ZOON* Voordam C 9. Directeurt G. H. KRAK* Telef.nr. Adralnlstratie, 3. Telefoonnr. Redacfle 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. ADtMA. Uit het Parlen">x Tweede Kamer. Den Haag, 4 Mei 1926. 1 Dat de Tweede Kamer spaarzaam om- springt met den national-en tijd, zouden we n et willen beweren-, gegeven het feit, dat zij ook heden hare gansche middagvergadering heeft besteea aan fle behanoeiing van de in- terpellatie van den heer Hiemstra over den cood in de venen. En als men mi maar bij het onderwerp was gebleven, dat aan de orde was! Maar er zijn kamerleden, dio zich altijd sterk aangelokt gevoelen door zijpaadjes, en daartoe behooren de communist u. de Visser en de soc.-dera. afgevaardigde Duys in de eerste plaats. De eerste grijpt alle gelegenheid aan om jijfn, banbliksems te richten tegen de kapitalis- tische maatschappij en heeft zulks heden -weer gedaan op virtuose wijze. Een paar partijgenooten van hem, die in mijn buurt za- ten, vonden dat hij goed op dreef was. Men Scan zich dus voorstellen, dat hij lang niet malsch was in zijn acte van beschuldiging tegen dit ministerie, en tegen de sociaal-de- mocraten, die nu eenmaal de siachtmerrie zijn van de comoiunisten, sedert zij geweigerd hebben een eenheidsfront met hen te vormen. iZijn zeer uitvoerige rede Waarbij hij zich als gewoonlijk dacht in een meeting te zip, be- reikte haar climax, toen hij uiteen zette, dat een werkelooze niet alleen evenveel moest ont- van-gen als een arbeidCr, die wel werkt, maai eigen-.ij'k nog wat meer moest krijgen Als hij het voor het zeggen had, zou hij ten minste jo die rich ting maatregelen nemen. Wat voor sommige andere toehoorders op de tribune aanleiding was om de opmerking te maken, dat het dan toch maar goed is, dat hij niets in te brengen heeft. De heer Duys vond de gelegenheid gunstig dm in een als vuurwerk knetterende rede den heer Zijlstra (a rte liif te ?aan omdat hii bet had gewaagd, zijn partij in de lucht te steken voor de wijze waarop zij heeft ge- tracht het sociale \Taagstuk der werkeloos heid op te lossen en hoe van soc.-dem. zijde volstaan was met mooie woorden. De heer Duys vord dit een gunstige gelegenheid om niet enkel den anti-revolutionnairen voor de voeten te werpen, dat zij nooit iets gevoeld hebboi voor voorziening tegen werkeloosheid, maar bovendien de loftrompet te steken voor het korten tijd aan het roer geweest zijnde Engelsche kabinet, waarvan de soc.-dcmo- craat Mac Do/raid de premies was geweest. Hij haalde daar natuurlijk weer alles bij, tie heer Duys is altijd bewonderenswaardig ge- dmimenteerd wist ze'fs de kwestie van de slang in het Paradijs ter sprake te brengen, het zich niet afschrikken door de boos ver- manende woorden van den voorzitter, die hem dreigde het woord te o-rtnemCn,* maar wat hij zeide was wel vermakeliik voor den buitenstaander en sotns nogal pijnlijk voor de anti revolutionnaTe partij Toch bracht de zaak waarom het hier ging geen scTu'etJe na- der tot oplossing. Nadai minister Kan be- kront en bondig het standpunt der regeering had uiteengezet en er op had gewezen, dat onder het ministerie-Ruys de regeering vyaar- Iij-k niet heeft stil gezeten, en ook dat dit mi- irrterie bereid is voter'ri te doen dat tot be- strijding der werkeloosheid in de venen kan stuekken rr'niste- S'ot-mrto- d; Rrui*re gaat er den volgenden keer een kijkje nemen - is in de laten namiddag, de motie van den heer Hiemstra ter verhooging van de noraien voor de loocsbepa'irg bij de van Rijksweg gesubsid'eerde werkversdjaffingen nog niet in stemming gekomen! Het was laat ge- iworden, zoodat er maar een handvol leden aanwezig was, en daarom stelde de voorzit ter de stemming uit tot morgenmiddag bii het begin der vergaderirg. Dat hij een'ge kans heeft om aan gen omen te word'en. zou ik niet durven verzekeren. vooral nadat minisfer iKan er op had gewezen, dat i"> d'e practiik aan die normen toch niet de hand kan worc'en gehouden en zii veelal overschred'en word en. Biiitenland. Een relletje. Gedurende de hesprekingen iur het Parle- ment verzame'de zich Maandag een ontzag- lijke menigte rondom het gebouw. Een ge- deelte daarvan zong de „Red Flag", een an- der gedeeUe het volkslitd De eersten poog- den een aanval te doen op cte laatstcni, doch de politic kwam tusschenbeide en het kwam iniet tot wanordelijkheden. Een ova tie voor Lloyd George. Toen Lloyd George Maandag in het La- gerhuis verscheen, werd hem van de zijde der arbeiders'cden ien soort ovatie gebracht, ferwijl zijn eigen liberale vrienden het stil- zwijgea bewaarden Waarom de arbeidersle- den Lloyd George zoo harte'i k b-groetten b'ijkt uit het in c? Frgc'sche b'ac'en voorko- irend ve.s'cg van en Za erdag coo- Lloyd George te Cambridge gehouden rede, waar- in hij niet a'lgen een beroep deed op de bur- -rers om regeering te steunen bij net hand- haven van de orde, doch tevens de regeerirg ten scherpste laakte wegens de wijze, waar op zij als bemiddelaar tusschen mdjneigenaars en mijnwerkers is opgetreden. Saklatvala gearresteerd. Saklatvala, het communistische Lagerhuis- lid, is gearresteerd. Hij wordt bescbuldigd van het houden van een opruiende redevoe- ring Hij is tegen een borgstelling van 100 vrijgelaten, nadat de rechter hem h^d gelast geen andere redevoeringen te houden dan in het Lagerhuis. Houdt hij zich niet aan dit be vel, dan zal hij onmiddellijk weer worden ge arresteerd. Er gaan geruchten, dat ook de Schotsche Lagerhuisafgevaardigde Kirkwood gear resteerd is. Het aantal stakers. Het rechtstreeks bij de algemeene staking betrokken aantal arbeiders, bij het spoorweg- bedrijf, de transportbedrijven en versche:dene andere vitale industrieen bedraagt twee-en-een in.. »oen, accu het stuzet en van alle transportmiddelen moet er ten slotte onver- mijdelijk op uitloopen, dat ook andere bedrij- ven, die van de voorziening met brandstoffen en grordstoffen afhankelijk zijn, tot stilstand worden gebracht, doch in ve'.e dezer indus trieen wordt de arbeid nog gewoon voortge- zet. Als daar, door gebrek aan vporraden, de arbeid moet blijven rusten, zullen die werklieden beschouwd moeteii' worden a's werkloos en diensvolgens uitkeering ontvan- gen. De staking zal voor deze industrieen wel niet worden afgekondigd, omdat in dat geval de vakbc nden de uitkeeringen zouden moeten betalen. Nadere berichten deelen mede, dat het in- dustrieele leven van het geheele land ont- wricht is. In alle groote centra zijn duizen- den zonder werk. De melkvoorziening van Londen. Het is wel aan te nemen, dat de melkvoor ziening aan cziekenhuizen>, scholen, hotels, restaurants en pensions gehandhaafd zal kunnen blijven. De prijs zal maximaal ver- hoogd moeten worden met 8 pence per gallon voor den groothardei, 2 pence per quart voor den kleinhandel. Voor de melkvoorziening vain Londen zijn treinverbind'iirgen gei'egeld met Guildford, Wokig, Brighton, en Salisbury. Trein- en bootverkeer. De Metropolitan Railway te Londen kon- digt aan, dat tusschen enkele stations een vij ftienmnu ten dienst gehandhaafd zal kun nen worden. De Great Western Railway Cy. meldt, dlat een vischtrein op een harer lijnen is stopge- zet, zonder dat er mogelijkheid bestond het vervoer op eenigerlei wijze voort te zetten. De maatschappij neemt maatregelen om her- haling te voorkomen. Verscheidene spoorwegmaatschappijen kon- digen een beoerKten dierst aan, dien men hoopt uit te breiden. Op verschillende trajecten hebben gister nog enkele treinen geloopen; zoo reden er treinen naar Manchester, York en Ayles bury, en ook de Iersche mailtrein is naar zijn bestemming vertrokken, evenals de boot- treinen van en naar Dover. De bootdienst Holyhead-Queenstown (Ier- land-Engeland) is gister stopgezet. De scheepvaartdiensten met het continent zijn tfians opgeheven, met uitzondering van de lijn Dover—Calais, waarop een dagelijk- sche dienst onderhouden wordt. In Manchester ligt alle verkeer stil. Te Glasgow eveneens, bovendien verschij- nen daar geen kranten. In Aterdeen en Edinburg isde toestand het zelfde. In Southampton vindt het verkeer van tram en autobus voortgang. Studenten treden op als bestuurders. Te Londen rijden alle autobussen die niet tot de ..General" behooren normaal. Ook rij den er duizenden taxi's en autocars uit de bad- plaatsen. De wedrennen afgelast. Alle wedrennen zijn afgelast. De schouwburgen blijven geopend. In een vergadering van schouwburgdirec- teuren is besloten alle Engelsche schouwbur gen, met uitzondering van enkele in Londen, geopend te houden tot nader order. De Duitsclie communisten bieden steun aan. De communistische partij ontwikkelt in verband met de staking in Engelard een zeer levendige propaganda in het Ruhrgebied. Het bestuur van de „Intern Arb. Hilfe" heeft een manifest verspreid, waarin den Duitscheni mijnwerkers wordt verzocht gel- den ter ©ndersteuning der Engelsche stakers bijeen te brengen. Dit manifest is buiten me- deweten en tegen den wensch der Britsche mijnwerkersorgarisatie en der mijnwerkers- internationale uitgevaardigd De Duitsche mijnwprkersbond verzoekt daarom den mijn- we~kers n et op de lijsten der ,1 AH" te teekenen, maai1 af te wachten tot de Duitsche bond van vakvereenigirgen een beroep doet on de Duitsche arbeiders. Moskou wil ook helpen. De Moskousche roode vakvereenigingsin- ternationa.e heeft tot alle communistische vakvereenigingen ter wereld een oproep ge- richt om de stakende Engelsche arbeiders te steunen. De houding der Duitsche christetijke mijnwerkers. Van bevoegdte zijde vcrnam de correspon dent van de Tel. te Bochum dat de Vakver- eeniging van Christelijke mijnwerkers zich keert tegen de in de katholieke pers versche- oen uitlatingen, dat de Duitsche Christelijke mijnwerkers uit algemeene economische soli- dariteit met de Britsche mijnwerkers van de hand moeten wijzen. De Christelijke Vakvereeniging zal de eerstvolgende dagen haar houdiing ten op- zichte van de a gemeene staking in Engeland vaststellen en gemeenschappclijk met de an dere Duitsche mijnwerkersorganisaties den toestand besprekem. Steun uit Indie. Het Al-Indische vakvereenigingscorgres heeft een telegram gezonden aan den raad van het Engelsche vakvereenigingscongres om de sympathie te betuigeir der Indische ar beiders met de Engelsche en hun samenvyer- king aan te bieden in de groote worsteling om den levensstandaard te handhaven. Zij wenschen de Engelsche arbeiders succes toe. Steun van de Fransche arbeiders. Gistermiddag heeft de federatie van mijn werkers vergaderd met die der spoorwegar- beiders. havenarbeiders en zeelieaen. Beslo ten werd de Engelsche stakers kiachtig te steunen. Sympathiebetuiging. Het bureau der Internationale federatie van ambtenaren en oftderwijzers te Geneve heeft een telegrafische sympathiebetuiging aan de Engelsche mijnwerkers gezondem. Willen de Britsche zeelieden ook staken? De diensten DoverBoulogne en Folkesto neBologne zijn opgeheven. Er is cchter een dienst DoverOstende ingelegd. De zeelie den zijn nog niet in staking gegaan, doch er is een stemming onder hen uitgeschreven. Aan het atsenaal te Woolwich wordt ge- staa'kt. Veel tutgewekenen. De stroom Engelseheo, die naar Frankrijk uitwijken, is Maandag dusdanig gestegen, dat Het aantal treinen op het traject Londen- Calais verdubbeld moest worden. Wat de Engelsche kranten zeggen. Zooals gemeld, verschenen de bladen gis ter, voor zoover nog uitgekomen, in verkleind formaat. De kolominen Waren bijna geheel gevuld met berichten, die op de staking be- trekking hebben. Ofschoon in regeeringsor- ganen de meening werd geuit, dat de staking niet louter irdustrieeie oogmerken heeft, wer- den toch geen heftige woorden gebruikt; aan beide zijden werden de merites der kwestie algemeen op acedemische grondeu behandeld. Terwijl de conservatieve pers het gedrag der mijnwerkers veroordeelde en de liberale orga- nen de verantwoordelijkheid voor het gebeur- de voor een deel schoven op de fouten der regeering, betreurden toch alien de crisis, die enorme verliezen zal na zich s'.eepen. De „Daily Clironicle" deed in wat het mis- schien de laatste boodschap aan zijn lezets voor eenigen tijd noemt een beroep op beide partijen-om zoo spoedig mogelijk het pad te betreden, dat ten slotte moet worden betre- den, n.l. het pad der vreedzame onderhande- ling. Een regeeringscourant. De regeering zal van hedenochtend af een dagblad uitgeven genaamd British Gazette, dat 1 penny per No. zal kosten. Het zal offi- cieele {nlichtingen en gewone berichten bevat- ten. Onderdak gevraagd voor ambtenaren en typisten. De ministers van koophandel en van transportwezen hebben een oiproep gericht tot het welgestelde deel der Londensehe be- volking in het Westend om regeeriirgsambte- naren en vooral typisten gedurende de sta king onderdak en voedsel te verstrekken, op- da t deze lagere ambtenaren, die gisteren 10 15 K.M. geloopen hebben om hun bureaux te fcereiken, dichter in de buurt zullen kun nen zijn. Een aansporing van den aartsbisschop van Canterbury. Heden zou in Queens Hal een ontwape- nkrgsmeeting worden gehouden van de En gelsche Vol-kenbondsvereeniging Deze ver gadering gaat "niet door. In de plaats daar van spreekt de aartsbisschop van Canterbu ry om het publiek aan te raden zich zoo kalira mogelijk te houden. De Fransche pers over de staking. De Fransche bladen zijn in hum beoordee- lingen van de gebeurtenissen in Engeland irdet zeer weiwillend tegenover den vriend en bondgenoot. Terwijl de „Oeuvre' zegt dat de crisis te wiiteo is aan de hardnekkigheid, waarmede Engeland, om redenen van bmnen- landsche poiitiek, zich aan dan goudea pond sterling heeft vastgeklampt, betoogt de „Gaulois" dat geen staat, hoe rijk ook, straf- feloos kan ingaan tegen de wetten, die de moderne produetie beheerschen Zoolang de Engelsche mijnen kor.den rekenen op de clientele in Frankrijk, op de verwoeste mijnen en op Duitschland, dat van het Ruhrbekken was beroofd, konden de Britsche mijnwerkers s.echts zes uur per dag arbeiden. Het her- stel der Frarsche mijnen en het vrijkomen der Westfaalsche mijnen, door Engeland trou- w ens gewild, hebben den toestand gewijzigd. De goedkoopere Duitsche steenkool concur- reert de Engelsche. En het rechtsche blad voegt er scherp aan toe: Welk een les als men de houding der Emgelsche vakvereenigingen, die met de En gelsche mijnwerkers solidair zijn in hun op- stand tegen de Engelsche maatschappij, ver- gelijkt met de bewonderensw aardige discipli ne der Italiaansche fascistische corporaties, die zich wel bewust zijn van hun solidariteit met het Italiaansche nationale belang. Pertinax wijst in de „Echo de Paris" op de jnoeilijkheid voor de Britsche regeering om de arbeidersmassa te onderwerpen aan de gesfrengheid der economische wet ten, welke lagere kostprijzen eischen. Het monopoiie der ..fabrieksnatie" is aangevallen; het kan slechts veraedigd worden als werkgevers en werknemers zich buigen voor de verplich- ting goedkoop te produceeren. Romier meent in de „Figaro", dat de crisis in Engeland voor Frankrijk niet anders dan schadelijk kan zijn, daar Ergelar d voor tien milliard in Frankrijk koopt, tegen Frankrijk voor acht milliard in Engeland. A1 heeft Frankrijk belang bij een stijgirg van den franc ten opzichte van het pd. st., het heeft geen belang bij een depreciatie van het pd. st ten opzichte van den dollar, daar Frankrijk Het deficit van zijn har delsbalans met Ame- rika gedeeltelijk bekostigt met het surplus van den pd. st handel met Engeland. Het eenige voordeel ziet schrijver in den moge- lijken terugkeer van de naar Engeland uitge- weken Fransche kapitalen. Een oordeel van professor en. Vijf professoren van de hoogeschool van Oxford, o. w. de bekende liberaal Gilbert Murray, schrijven in de „Times" een inge- zonden shik, waarin zij de tiidelijike voortzet- ting van de regeeringssubsidie aan de steen- koolirdustrie bepleiten. Zij wijzen er op dat met het oog op de ingewikkeldheid van de kwesties, in het rapport van de Steenkoolcom- missie behandeld, een op overeenstemming gebaseerde regeling slechts het resultaat kan zijn van een niet-overijlde en weloverwogen orderhandelingen. Zij meenen dat daarvoor nog niet voldoende tijd is toegestaan en dat de onderhandelingen dienen te worden Voort- gezet, hetgeen tijwlijke voortzetting van den firancieelen steun der regeering mede brengt, een prijs, d;en naar de hoogleeraren meenen, het publiek bereid is te betalen. De onderhandelingen moeten worden voortgezet op den grondslag, dat het rapport der commissie in zijn geheel, ofschoon niet in al zijn bizonderheden, wordt aanvaard Het komt den schrijvers voor, dat de totnog- toe aan de arbeiders gedane voorstellen een ormiddellijk en beslist offer van hun kant medebrengen in ruil voor een toekomstige en onzekere reorganisatie. Om deze ongelijkheid te corrigeeren achten de schrijvers het nood- zakelijk dat de regeering niet alleen op zich meemt om onvoorwaardelijk het geheel van het rapport uit te voeren, dat harerzijds han- delend optreden vergt, doch ook onverwij'd blijk geeft van haar plan om alle maatrege len te nemen, die noodig zullen zijn om de doeltreffende doorvoering te verzekeren van alle voorste'len, door de commissie geformu- leerd voor de reorganisatie van de irdustrie. De prins van Wales teruggevlogen. De Engelsche kroonprins, die in Frankrijk vertoefde, is per vliegtuig teruggekeerd. Wanordelijkheden in Poplar. In Poplar zijn lichte wanordelijkheden voorgevallen. Arbeiders trachtten de chauf feurs van particuliere en regeeringsauto's, die op weg waren naar de O. 1. haven, te be- wegen hun auto's in den steeik te laten. De pohtie Heeft alle auto's kunnen ontzetten, maar in sommige gevallen pas na eenige woordenwisseling en gedeeltelijke afzetting van de East Trade Board. v Het Hoogerhuis en de staking. In het Hoogerhuis gaf Lord Salisbury gis ter een overzicht van de gebeurtenissen we.ke tot de huidige crisis leidden. Hij zeide dat de regeering zich tegenover de bedreiging tegen de heel natie vervat in de lastgeving tot de algemene staking genoopt had gezien de on derhandelingen af te breken. Hij hoopte, dat men verstandiger zou worden en dat de re geering opnieuw in staat zou zijn de rol van bemiddelaarster te vervullen. Burggraaf Haldane (Arbeiderspartij) laak te het in de regeering, dat zij de onderhan delingen niet had voortgezet zelfs tegenover de bedreiging met een algemeene stakin; Hij wanhoopie er intusschen niet aan, dat partijen weer tqt elkaar zouden wordep ge Graaf Oxford en Asquith, de liberale lei- der, zag niet in hoe het voor een regeering mogelijk was de uitdagign eener algemeem staking niet te aanvaarden. De regeering dient vo'.ledig gesteund te worden bij de handhaving der allesbeheerschende belangen van de natie. Graaf Balfour zeide, dat als het parlemeut zijn verantwoordelijkheid overdroeg aan de vakvereenigingen en hun leiders, de noodlo- tigste en meest tragische revolutie waarvar de geschiedenis gewaagde zou worddn ver wezenlijkt. Geen staking bij de Dally Telegraph van Sheffield Het drukkerspersoneel van de te Sheffield verschij-nende „Daily Telegraph" heeft zich gisteravond vrijwillig aangemeld. Na cer ouderhoud met de directie, waarbij deze ver klaarde hen bij moeiMjkhcden te zulien steu nen, zijn de typograten dier krant weer aan den arbeid gegaan. Heden zal de Daily Te legraph" van "Sheffield dus weer vcrschijnen De „Maurelaniaaangekomen. Het stoomschip „Mauretania" van New- York is te Southampton aangekomen. Het schip werd gelost door de bemanning". De passagiers zijn met autobussen en particu liere auto's naar Londen overgebracht. Uitbreiding van de niacht der politic. De ..Habeas Corpus Act" is opgeheven Aanhoudingen zijn thans ook zonder bevel tot aanhouding mogelijk evenals requisites van paarden, voertuigen en levensmiddeleit verdei* zijn huiszoekingeu en fouilleeringei door de politie onbeperkt toegestaan. Duitschland en de staking. De gang der gebeurtenissen in Engeland wordt in de Duitsche econominsche kringen natuurlijk met de grootste belangstellin; vervolgd. Men is er algemeen van overtuigd. dat de staking niet lang zal duren. Moch: ciir-rchter toc'li het geval zijn, zoo zou <jez» staking toch ook wel nadeehge gevolgen vooi het Duitsche bedrijfsleven kunnen hebben. Voordeel voort het Duitsche mlinbedrijf verwacht men van de staking vrijwel niet Ook gelooft men nauwelijks dat de produe tie hierdoor zal stijgen en de werkeloosheid verminderen. In bevoegde kringen meent mer. overigens dat er voor den Engelschen staat in het tegenwoordig conflict slechts een uitweg bestaat, namelijk het sluiten van een leeninc wier opbrengst voor het moderniseeren van het mijnbedrijf zou worden besteed. Men ziet in deze kringen natuurlijk ook wel in dat ck iuternationale conairrentic daardoor slechts zou worden verscherpt en dat bovendien door een dergelijkc leenitig belangrijkc bedrage:. aan de iuternationale geldmarkt zouden worden onttrokken, maar desondanks zal eer. reorganisatie van het Engelsche mijnweze- onvermijdelijk zijn. Daar de invoer van En gelsche Ico'ien in Duitschland in den laatsten tijd zeer verminderd is en zich nog vrijuv; uitsluitend tot gaskolen beperkr. zal men it Duitschland vcorloopig in het dagelijlcsciu leven weinig.van dc staking te bemerken krij- gen. De Duitsche stoomvuartmaatschappijeii en de staking De Hamburg—Amerikalijn neemt voor de booten, die op de uitreis zijn, geen passa giers voor Southampton aan. Er is nog niet bepaald of het binnenkort vertrekkende s.s. „Deutschland" Southampton zal aandoet'. Daarentegen bleek hedenraorgen uit een me- dedeeling in het passagebureau van 'den Norddeutschen Lloyd te Bremen, dat het s s „Columbus" Southampton zal aandoen. De Engelsche reederijen laten haar sch - pen te Hamburg liggen, daar zij voor den duur der staking aldaar goedkooper kunnen worden opgelegd dan in Engelsche havens Nog geen aanwijzingen op onder handelingen Nadat de Algemeene Raad van het T. U, C. en het bestuur van de mijnwerkersfederatie hedenmiddag gedurende twee uur in het La gerhuis liadden vergaderd, ging de bijeen- komst uiteen, zonder dat eenige verkla'ring werd afgelegd. .Het blijkt, dat er geen aanwijzingen zijn, die op hervatting der onderhandelingen me; de regeering wijzen. Het Trades Union Congress heeft nog geen verzoek om steun gedaan aan het I. V. V. te Amsterdam. De dienst op Amerika gehandhaafd De bemanningen der hier liggende Engei sche stoomschepen verklaren, aan de staking* order eerst gevolg te zullen geven, nadat zii in Engeland zijn teruggekeerd. Alle 8oomvaart-maalschappijen zijn voor nemens den passagiersdienst tusschen Enge land en de Vereemgde Staten vol te houden. ten einde Het sterke toeristenverkeer te hand- haven. Daarentegen zal geen verscheping van goederen plaats vinden. Een mijn vol water gdooptr In een der mijnen in Zuid-Waies hebben de mannen, die noodig- zijn voor de handha ving der veiligheid in de mijnen, het werk COURANT. I1IIH m 11...

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1