De Lange De Moraaz I er!*i oudheden en Uoorts Radio-Hoekje. gaan snesl over door Vrijdag 7 Mei. Hilversum, 1050 M. 12.en 7.30 Politic- berichten. 10.00 pert-berichten. 8.10 Populair concert. Het versterkte H. D. O.-orkest onder lei ding van Fr. Lupgens. Mej. Jo Meeuwse, fiool. Mevr. Baronesse v. Palland, artt. Daventry, 1600 M. 10.20 Concert door het radiokwartet en solisten (Sopraan, bariton, piano). 11.50 Orgelconcert. 12.201.20 Lunchmuziek. 2.40 Lezing: Elementary French. 3.05 Concert door de People's con cert society. 4.05 Concert. V. Prowse, sopraan. R. Baylis, bariton. 4.35 Kinder- uurtje. 5.20 Concert door het Westfield's or- kest. 6.10 Uittreksel uit de radiobladen. 6.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Le zing: Seqn on the screen. 6.45 Pianoprelu- des van Bach. 7.— Lezing: Kindness to ani mals. 7.20 „That child", 1 acter v. Kilipatrick B. Tomlin, muzik. cornedie favorite. T. Stuart, humor en patnos. 8.25 Concert door het sym- phooie-orkest. 8-50 Tijdsein, weerbericht, nieuws. Lezing: The voluntary general hos pital. 9.20 Concert in D en Hongaareche dan- sen van Brahms door het symphonie-orkest. 10.20 Dansmuziek. 11.20i2.50 Dansmu- ziek v. Kettner's band. Parijs „Radio-Paris1750 M. 11.50 Con cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 4 05 Orkestconcert. 7.20 Engelsche les. 7.50 Con cert, gewijd aan een Fransch departement. Kdnigswusterhausen, 1300 M. 7.50 Ka mermuziek door het Havemann-kwartet (2 violen, viola, cello). R. Schmidt, piano. K /fieitz, riola. 8.50 'Declamaties door Else (Heims. Daarna nieuws. Brnssel 265 M. en Antwerpen 250 M. 7.20 Orkestconcert. 7.50 Literaire selectie. 8 05 GramofoonmuziekAntwerpen om 7.50 en B.50 Dansmuziek en om 8.20 Vlaamsche le- MSnster, 410 M. 12.351-50 Concert. Werken van Fetras en Rhode. 3.20 Kamer- roncert Werken van Wolfrum. 5.20 Een uurtje humor. 6.20 Lezing: Bilder aus der deutechen Kulturgeschich te 6.40—7.00 Lezing: Prof. Landois. 7.20. Engelsche les. 8.05 Concert door strijkkwartet. 9.0510.10 ,360 Frauen", klucht van Wenzel. 10.25— 10.56 Dansmuziek. ze fegelimg kunnen overtreddngen van dien aard tresfond worden gestraft, in plaats dat eerst eene aanklacht wordt ingediend, en een gerechtelijk onderzoek plaats heeft, hetwelk eenige maanden zou kunnen duren. Eene andere regeling geeft de regeering de bevoegdheid, de strijdkrachten der kroon op te roepen, om bijstand te verleenen tot het voortzetteu der noodzakelijke diensten. Volgens die regeling heeft de minister reeds vier verordeningen uitgevaardigd. Hij heeft bepaald, dat de toevoer van electriciteit, het onderhoud van het electrisch- en mecha- ndsch materiaal, de transport- en motor- dienst en de voortzetting van den spoorweg- fienst volstrekte noodzakelijkheden zijn. Verder zeide de minister, dat eene zeer be- langrijike stopzetting heeft plaats gehad op de spoorwegea, maar de toestand begint thans te verbeteren. De electrische licht- em kracht-stations in L on den werken alle goed, het grootste deel der eerstgenoemde zelfs buitengewoon. Tot YvaEvereenTgfngscongres betreft, het geschil een industries, geschil wil laten blijven en niets anders. Bromley sprak met lof over de pogingen van Balldwin om den vrede te bewaren, doch verklaarde dat op het laatste oogenblik Balldwin door duisfcre krachten was bewo- gen. Hij deed een beroep om een vriend- schappelijker atmosfeer te scheppen. Clynes zeide, dat de arbeiderspartij zich verzet tegen de noodmaatregelen, omdat het haar oprechte wensch is tot een vreedzame regeling te kortien. Ofschoon de arbeiders iij- delijk verslagen zijn, zullen zij ten slotte niet het onderspit driven. Baldwin zeide, dat de regeering controle zou uitoefenen op de prijzen der voedings- middelen, indien wenschelijk. Thomas, een tweede maal het wocrd voe rend, zeide, dat de vakvereenigingsraad de vredesfomiule, door Baldwin ontworpen, aanvaard had en zich terugegtrokken had om de formule met de mijnwerkers te bespreken in de Kamer er naast, toen zij vernamen, dat de regeering besloten had de onderhandelin- gen af te breken. Baldwin kwam tusschenbeide om te zeg- gen, dait de regeering, toen zij het bericht ontvangen had van de eerste daad der afge- meen staking, n.l. de stopzetting van de „Daily Mail", de onderhandelingen niet voortzetten kon. Thomas zeide met nadruk, dat de raad niets afwist van de stopzetting van de „Daily Mail". Verscheidene leden wilden we ten welke de iormule van Baldwin geweest was, en of de mijnwerkers deze aanvaard hadden, doch de arbeidersleden gaven geen inlichtingen. Baldwin zeide, dat de formule geen docu ment, uitgaande van de regeering was, doch den uitslag der besprekiogen vertegenwoor- digde. Na de afbreking der oderhandelingen, verklaarde de regeering, dat zij de onder- handelingen onmiddelJijk zou hervatten, zoo- dra het algemeen stakingsbevel ingetrokken was, het bevel werd echter niet ingetrokken. Het algemeen debat over de noodwet weid toen gesloten en de oppositie kwam voor den d'ag met haar kritiek op de afzonderlijkc maatregelen, vooral op het regeeringsblad. Henderson betoogde nog, dat de verant- woordelijke vakvereenigingsleiders bereid zijn om de onderhandelingen weer op te vat- ten en zeide, dat, indien de regeering voort- ging met te weigeren de middelen tot een op- tossing te bespreken, de toestand in het land zal hij met de reconstructie daarvan worden belast. Skrzynski's laatste daad is, meent het Hbld., blijkbaar geweest tegen het verzet van rechts de reorganisatie van de beyelvoering door te zetten, welke het mogelijk maakt, dat maarschalk Pilsoedski weer zal kunnen optre- den als opperbevelhebber. Op 21 April had de regeerihg Skrzynski af alls gevolg van het heengaan der drie socialis- tische minsters, die onmogelijk met rechts het eens konden worden over het financieele probleem en daarom uit de coalitie traden. Op het financieele program van rechts stond o. a. het ontslag van 25.000 spoorweg- beambten; de heffing van nieuwe indirecte belastingen, verlaging van de inkomstenbe- lasting enz. De staatspresiident weigerde ech ter het ontslag van het rompkabinet aan te nemen, zoodat Skrzynski moest aanblijven tegen de scherpe oppositie in van de socialis ten en de geheele iinkerzijde van het parle- ment. De premier rechtvaardigde zijn houding met een verwijzing naar de noodzaak van aan- neming door het parlement van de begroo- ting voor Mei. Hij gaf echter tevens de ver- zekering, dat hij begin Mei zou aftreden, om dan een nieuwe poging te dwen tot vorming van een regeering, die aannemelijk zou zijn voor links en de nationale minderheden. Afgewacht zal thans moeten worden wat zijn pogingen zullen uitwerken. REGEERINGSCRISIS IN BELGIe? De Belgische minister van binnenlandsche zaken, baron Rolin-Jacqemijns, heeft d;en Koning zijn ontslag aangeboden, daar hij niet langer kan meegaan met de financieele poli tick der regeering. Dit ontslag zal tot een regeeringscrisis lei- den. Wellicht zal reeds gistermiddag het ge heele Kabinet zijn ontslag aanbieden. AMUNDSEN'S POOLTOCHT De „Norge" is gisiermorgen uit Leningrad naar Spitsbergen vertrokken. MISLUKTE DYNAMIETAANSLAG Te Eisenerz in Stiermarken heeft men het plan tot een commuinstischen dynamietaan- slag ontdekt, waarvan het doel was, de wo ning van den directeur der „Alpine Montan" in de lucht te doen uliegen. Vier communisten hadden door middel van inbraak eenige kisten dynamiet bemachtigd Een hunner heeft evenwel kort voor.lat de oog toe heeft de regeering slechts 33 pet. februikt van het marine-personeel, dat te Loniden gereed stond, en slechts 12 pet. van <ie vrijwilligers, die zijn ingeschreven. Ook is er een groot aantal loyale arbeiders, die hun- ne plichten blijven vervullen. Er zijn 5 elec trische stations, waar het bedrijf op niet ge- heel bevredigenide wijze loopt. Zij heb'ben be sloten, dat licht zal worden verstrekt gedu- rende den nacht, maar dat gedurende den dag geen electrische kracht en geen licht zal worden gegeven. De aanvoer van levensmid- -delen naar Londen laat niet te wenschen over, terwijl de melkaanvoer op doelmatige wijze geschiedt. De regeering zal cfe uiterste maatregelen nemen, om hen te beschermen, die hun wette- lijk beroep wenschen te blijven uitoefenen. 7900 spedale constables, die gedurende den oorlog zijn aangeworven, zijn thans in functie, terwijl 3035 nieuwe zijn ingeschre ven. De regelingen betreffende openbare ver- gaderingen zullen slechts dan in werking treden, indien er reden bestaat om te ver- moeden, dat ernstige ongeregeldheden uit het houden van vergaderingen zullen voort- t loomen. Ten slotte zeide Joynson Hicks, dat het syndiicalisme onderstelde, dat de tijd ten gunste van de algemeene staking zal werken. Juist het tegenovergesteld is echter waar. De tijd zal nadeel brenge naan de algemeene •taking. Naarmate de dagen verstrijken, zal de maatschappij zich organdseeren tegen de stakers, omdat zoowel de maatschappij als het individu bezield zijn door den wil om te leven. „Ik geloof, dat, als het land slechts standvastig olijft en een weinig geduld heeft, het niet lang zal duren, voor wij een udtweg zien uit deze moeilijkheden." Lloyd George was van meendng, dat, wan- neer de regelingen worden doorgevoerd met dike gematigdheid en onipartijdigneid, welke de Britsche regeering vroeger betoond heeft, de natie de moeilijkheden te boven zal komen op eene wijze, welke haar eer zal aandoen raj gaf de hoop te kennen, dat het niet poo- dig zal zijn op te treden tegenover vergade ringen, op welke de leiders der vakvereeni- gtogen tot humie leden mochten willen spre- ken. Joynson Hkks verzekcrde hem diaarop, dat hij niet voomemens was, zulke vergaderingen te beletten Thomas, lid der arbeiderspartij, verklaar de, dat de Algemeene Raad van het Vakver- eenigingscongres instructies heeft uitgevaar digd, dat ieder, die tot insubordinatie of mui- terij door soldaten of zeelieden aanspoort of daartoe tracht te overreden, zal worden ge- desauvoiieerd, dat men, voor zoover het't Deposito - Effecten - Credieten binnen een paar dagen alle verbeelding zou overtreffen. Hij deed een beroep op alle pai- tijen in het Huis, om het uiterste te doen om tot het stadium terug te keeren van een op- lossing te zoeken door rede en niet door ge- weld. Lloyd George betreurde de overhaasting bij de afbreking der onderhandelingen ais een grove veigissing en zeide, dat de veroor- deelmg der algemeene staking door de natie, de mijnwerkers van alle werkelijke sympathie beroofd heeft. De regeering kan over het algemeen staat maken op den steun der publieke opinie voor haar maatregelen, doch zij moet haar vot- macht niet gebruiken voor partijoogmerken De „British Gazette" had nooit den aanval op de vakvereenigngsleiders mogen bevatten Hicks mengde zich in het debat om te zeg- gen, dat hij net artikel niet gelezen had en Lloyd George's meening zou overbrengen aan den redacteur. De regeering wenscht dit blad volstrekt niet te gebruiken voqr propa- ganda-doeleinden. Lloyd George zeide nog, dat het stop zet- ta- der pers een allerdwaaste maatregel was. De Prins van Wales en de hertog van York waren in het Lagerhuis aanwezig bij het debat. Bemiddelingspogingen? In de wandelgangen. der Kamer werd me- degedeeld, dat als gevolg van de discussie in het Lagerhuis, de besprekingen tusschen par- tijen hervat zijn. Vernomen wordt dat Mac- Donald gisteravond heeft geconfercerd met den voorzitter Smith en den secretaris Cook van de mijnwerkersfederatie. Het gerucht loopt, dat Lloyd George als bemiddelaar zou optreden. tiet Onderwijs. Te Londen blijven een verbazend groot aantal schoolkinderen en studenten het on derwijs volgen. Londen is in 12 districten verdeeld en elk district doet al het mogelijke om het onderwijs zoo geregeld mogelijk plaats te doen hebben. Er waren eenige moei lijkheden in verband met het vervoer. Deze kwestie is nu geregeld, daar de onderwijzers thans les geven in de scholen, het dichtst bij hun woonplaats gelegen. Zoo noodig zijn de uren gewijzigd. Het Oo6ten van Londen heeft het meest te iijden door de moeilijkheid van het vervoer der onderwijzers, maar er zijn een aantal on derwijzers van elders gezonden. Een groot aantak leeriingen wonen de lessen bij. NIEUWE KABINETSCR1S1S IN POLEN. Ski'zynski bood den president gister het ontslag aan van het kabinet. Waarschijnlijk heftig gevoerd en onlangs had er op straat een gevecht tusschen directie en artiesteu plaats. De directeur, Georgescu, werd overvalk-n en de politic moest te hulp komen om hem te onizetten. Hij moest naar het ziekenhuis wor den gebracht. De in den Balkan bekende te nor Istradi werd als aanvoerder van de vech- tersbazen met eenige andere solisten in arrest gesteld. BELASTING OP HET WEDDEN IN ENGELAND. In weerwil van de staking was de op- komst gistermiddag in het Lagerhuis nor- maal. De oppositie onthield zich met het oog op de crisis van debat over de begroo- tingsresoluties, die alle met groote meerder- heid werden aangenomen. De resolutie inzake de belasting op het wedden werd met 282 te gen 122 stemmen aangenomen. De resolutie, waaxbij antiquiteiten van meer dan een eeuw oud behalve wijnen en spiritualien van rech- ten worden vrijgesteld, werd zonder stem ming aangenomen. Het Lagerhuis werd verdaagd zonder dat er een discussie werd gehouden over de alge meene staking. HOOGOVENS IN LUXEMBURG GEDOOFD. Te Differdange (Luxemburg) zijn 400 me- taalarbeiders wegens een loongeschil in sta king gegaan. De hoogovens moesten worden geaoofd. EEN JOURNALIST GEARRESTEERD. Naar uit Madrid bericht wordt, is dc Ma- dridsche correspondent van het blad .Ra tion" te Buenos-Ayres in hechtenis gc.to- men, omdat hij op een banket professor Asua had verheerlijkt, die verbannen is we gens het bezigen van vijandige uitdrukkingen tegenover den staat. DE STAKING DER BELASTING- AMBTENAREN IN F^RANKRIJK. De stakingsbeweging onder de Fransche ambtenaren is toegenomen. In Lyon, Nantes en Reims hebben de belastingambtenaren hun bureaux gesloten. Ook de beambten van het Rhone-departement besloten in staking ft gaan. EEN AUTO-DIEVEGGE. In den nacht van Maandag op Dnnsdag iced een door 'n jonge vrouw bestuurde auto in de Rue Pigalle te Parijs tegen het trottoir waardoor een voorbijgangster werd gedood. Toen men het slachtoffer de eerste hulp ver- leende, maakte de bestuurster der auto van de gelegenheid gebruik haastig weg te rijden. Zij werd echter later gevonden en bleek ch auto kort te voren te hebben gestolen toen de eigenaar den wagen onbeheerd voor een res taurant had laten stnan. aanslag zou plaats vinden, het plan aan de politie verraden. Daarop zijn alie vier gear- resiteerd. UIT DEN TIJD DER ROMEINEN. Bij het verrichten van grondwerken in het stedelijk park te Keulen zijn overblijfseien van een Romeinsche nedwzetting gevonden. Het moeten de best behouden resten zijn van een Romeinsche hoeve, die ooit gevonden zijn. De hoeve van circa 250 M. doorsnede met heerenhuis, verschil'lende badinrichtingen, diepen kelder, schuur, sitalgebouwen, provi siekamers, in totaai adit gebouwen, lag 20 a 25 c.M. onder den akkerbodem. Flet oudste deel der nederzetting dateert van omstreeks 50 n. C., de badinrichtingen van 200 jaar later. Het best behouden gebteven zijn die irriga tie-inrichtingen en een haard. DE ONRUST IN NICARAGUA. De Amerikaansche regeering heeft een kruiser naar Bluefields (Nicaragua) gezonden ter verdediging der Amerikaansche belangen aldaar, aangezien het congres van Nicaragua den staat van oorlog heeft afgekondigd. DE NIEUWE DALING VAN DEN FRANSCHEN. FRANC. De minister van financien, die zich te Poi tiers bevond, is gister naar Parijs terugge keerd in verband met de nieuwe daling van den frankenkoers. Briand heeft tegen heden een speciale ka binetsraad bijeen geroepen ten einde de maatregelen te overwegen om de abnermale koersdaling van den franc tegen te gaan SPOORWEGAANSLAG IN FRANKRIJK Het „Petit Journal" verneemt uit Metz, dat onbekenden beproefd hebben den spoorweg tusschen Petit Ro6selle en Forbach op te bla- zen. Men vermoedt, dat de daders voorne mens waren den trein te plunderen. IS LEVERTPAAN GEVAARLIJK? Proeven van professor Erik Agduhr der veeartsenijhoogeschool te Stockholm met 7 groepen proefdieren over de werking van levertraan op het inwendige organisme, toon- den veranderingen in het hart aan. Prof. Ag duhr scheidt een vergiftig extract uit medici- nale levertraan af. Te veel traan werkt scha- delijk. Kleine doses zijn noodzakelijk. Een kind van een gewicht van 20 K.G. heeft vol doende aan 2 c.M.3 per dag. TOONEELSTAKING IN BOEKAREST In Boekarest staken de opera-artiesten gedurende eenige weken. De strijd wordt vrjj Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze mbriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) NOORDHOLLAND'S BELANG. Het Witte, Roode en Wit-Gele Kruis", Wil dat Noordholl. vrij van Malaria zal rakon Propageert daarom, dat 'n ieder in zijn huis De Muggen zoekt, en dood zal maken. Ik vond in het epistel van den heer Daal- der: Uit de Natuur", geplaatst in het nummer van de Alkmaarsche Courant van Zaterdag 1 Mei aanleiding een enkele regel te schrijven- over de Malaria, mug, eitjes en larven. De Natuur is de muggen goed gezind Was het dat wij in 1925 de eerste larven schepten op 16 Mei, nu in 1926 heb ik ze reeds ge- schept op 21 April. Op 3 Mei vond ik al reeds poppen, zoodat, (als ze er nu nog niet zijn) voor of op 7 Mei de eerste generatie muggen rond zal vliegen. Wanneer de natuur nu mede werkt kunnen wij dit jaar dus wel eens 4 generaties mug gen krijgen. De berekening is dat een mug bij 3 genera- ties een nakomelingschap van 2 millioen ver- wekken kan, dus kon het aantal nakomelin gen in 1926 wel eens veel grooter zijn. Het is daarom dat ik in herinnering wil brengen wat de Noordhollandsche commissie ter bestrij ding der malaria door de bevolking propa geert. (Zie boven). Dat is theorie, hoor ik reeds zeggen, 2 mil lioen nakomelingen van een mug, evenzoo heb ik vele malen ondervonden, dat er geen geloof gehecht wordt aan de theorie, dat een mug van de 40 tot de 200 eitjes legt per keer en toch is het waar. Ik heb muggen in gevangen staat, die zelfs het aantal van tweehonderd eitjes verre overschrijden en stel belangstel lenden gaarne in de gelegenheid, deze te zien, evenals de honderden larven in verschillen- den staat van ontwikkeling. Zoo heb ik de theorie in de praktijk omgezet. Om terug te komen op het epistel van den heer Daalder, genoemde heer schreef, dat er in de sloot van de Berger Hertenkamp dul zenden bij duizenden muggenlarven hangen Toen ik dat las sloeg mij de schrik om het hart. Waarom? De gemeente Bergen heeft reeds jaren een actief deel aan de bestrijding genomen. In de winter-campagne 1924—25 heeft zij geregeld alle schuren en stallen nog laten ontmuggeo HYGIeNE- EN VEILIGHEIDSHOEBCJE BEVElLIOiNG TEGEN BL1KSEMGEVAAR. Schuilt bij onweer zoo min moge lijk onder boomen; leun id geen ge- val tegen den boom, want het men- schelijk licliaam geleidt electriciteit beter dan hout en de bliksemontla- ding zal daarom geheel of gedeelte- 1'ijk van den boom op den persoon overgaan. Zijn rijwiel plaatse men bij het staan onder een boom tijdens onweer eventueel wel tegen den boom aan de zijde zoover mogelijk van zich af. Het goed geleidend ijzer bevordert aldus, dat de bliksem bij treffen van den bocm op eenigen af stand van detr schuilenden persoon blijft. GEZONDHEIDSRAAD. en in den zomer van 1925 haar slooten doen parafineeren. Om nu een algemeene lim in de bestrijding te volgen, en wel die, welke de Noordholl com missie ter bestrijding der malhria door de be volking (saamgesteld uit vertegenwoordigers van het Witte, Roode en Wit-Gele Kruis) voorstaat, heeft de gemeente Bergen in de campagne 192526 niet zelf ontmugd, maar de prepan'ien ter beschikking van de bevol king gesteld en waar nu in het voorjaar van 1925 in bedoelde sloot weinig larven voor- kvvamen, trof het mij dat er nu duizenden bij duizenden hangen, zooals de heer D. dat zegf. Ik kon mij niet bedwingen om deze teleurstel- ling te zien, 3 Mei toog ik naar Bergen en iti- specteerde bedoelde sloot. Maar de Bergena- ren kunnen gerust zijn. Inderdaad trof ik er wel meer larven aan dan verlederi jaar, maar de oorzaak was mij direct bekend De eendjes waren fiiet meer tn de slooicn, waardoor de slooten met planten en wier begroeien, alle dus minder gunstige factoren. De eendjes zorgen dat er minder planten- groei en wier in de sloten komt en ook zij verorberen zoowel de muggciPeitjes als !e larven: De gemeente Bergen zal dus goed doen in deze sloot, in't midden der gemeente, de eenden weer ios te laten of de sloot te rei- n gen van plantcngroei en (of) wier. Ook de salamanders zijn de natuurlijke vijanden van de muggenlarve. Zij voeden zich er mee en salamanders tn muggenlarven ko men vrijwel beiden in dezdfde slooten voor, maar niet allcen in Bergen, ook in Alkmaar en zeker wel in geheel Noordholland. En door de jeugd ook overal gelijk worden honderdtallen salamandeis 'an- gen en wreedaardig ter dood verooidefti. Door geheel Noordhoiland moeten dc na tuurlijke vijanden van de muggen en de lar ven beschermd worden. Het is de taak van de opvoeders der jeugd, hun dit te leeren. Zij moeten de salamanders daar laten waar ?e geboren worden. Dit zal ten goede komen aan de gezondheid van de bevolking van Noord holland. Maar ook wij Duizende bij duizende in- woners van Noordholland, ook wij moeten ons tot de natuurlijke vnanden van de mug gen rekenen. Wij zullen ons niet met de muggen of lar ven voeden, maar zullen ook niet dulden dat de muggen ten spijt van onze gezondheid, zich voeden met ons bloed, ons bloed gebrui ken om hun nakomelingen te verwekken. Dank zij de bestrijding, komen de malaria- gevallen in vele plaatsen sporadisch voor, maar nog zijn wij niet waar wij wezen moeten. Noordholland moet vrij van Malaria, en om daartoe te komen moet iedereen daar- tegen, al is er slechts een mug, te velde trekken want Klein is de mug. maar groot het leed Veroorzaakt door een muggenbeet. Inlichtingen ter bestrijding van de nmggen geeft gaarne ondergeteekende H. JANSEN, Nieuwpoortslaan 155. TJj dschrilteu. Haagsch Maarulblad. Het Mei-nummer van het Haagsch Maand- blad, onder teidimg van Dr. C. Easton en S. F. van Oss, opent met een artikel van J. B. S. Haldane over het onderwerp: „Hue wordt wetenschappelijk onderzoek beloond Dr. Erich Brandenburg volgt met! een artikel over „Het Duitsche standpunt." Dr. A'. A. Beekman schrijft over „Onze verdediging tegen het Water". Mr. O. L. G. Graaf van Limburg Stirum over „Het Nieuwe Strafprocesrecht:" J. E. v. d. Wielen over Plaatselijke Keuze in Schotland. J. Rietema over „De Landarbeiderswet." W. Kromhout over „Moderne Nederland- sche Bouwkunst". L. Ursem over Luther en Erasmus in 1526. D. J. v. d. Ven over Voorjaarsgebruiken in Nederlamd en R. de BerghMarggraft over het onderwerp „Uit Zuid-Afrika naar de Ze ztjn nopal strong bfl je thols, is het niet, WlUeml 0 »(«•- 1 tk-'tik Ze willen dat ik iederen oohtend »64r het onibgi Uiiud ben. (London Onini"«j|

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2