ASTHMA. Wij hebben daarbij het I.V.V. verzocht wel in het oog te willen houden dat, waar de trans portarbeiders aangesloten bij de I T F. op die oogenblik gelijk reeds meennalen in het verleden geschiedde op de bres staan, dc spits afbij ten voor de arbeidersbeweging in het algemeen. de overige arbeHers de moreels verplichting hebben er thans vo»r te zorgen; dat althans de fiaancieele lasten nipt uitslui- tend - rnsten op de transporarbeidersorgani- saties. Voorloopig worden er op het vasteland geen conflicten verwacht als gevolg van po- gingen om kclen naar Engeland te exportee- ren. Er ?ijn nu nog voorraden in Engeland Bovendlen zullen cle kolenprodncten ot> het wasteland veel eerder trachten het afzetge- bied van Engelsche kolen op het continent te veroveren, dan dat zij zullen probeeren kolen naar Engeland te verschepen. Anders zal het echter worden als in Engeland de nood gaat nijpen, als de voorraden daar opgebru'.kt zijn, en er fancy-prijzen voor kolen worden gebo- den. De kans op bunkeren is nu reeds vrij groot, maar daartegen zijn, zooals gezegd, maatregelen gen omen. Wij vragen ook nog even de meening van den heer Fimmen, in hoeverre in Engeland wordt getracht de vitale belangen der bevol king te treffen. Zijn persoonlijke meening daaromtrent is, dat men tracht de productie stop te zetten, maar de consumptie gaande te houden. Vaste aanwijzingen heeft de I.T F. daaromtrent echter nog niet gekregen. Van- daar de vraag om inl chting betreffende den export van zeevisch, dat zij aan de Engelsche leiding heeft gedaan. Ten slotte deelt de heer Fimmen ons mede, 'dat hedenavond een bespreking al plaats heb ben met de vertegenwoordigers der Belgische organisaties, en naar alle waarschiinlijkheid in den loop der week met die van de Duitsche Het plan bestaat om in het begin der volgen- de week een algemeene vergadering van het bestuur der I.T F. met de vertegenwoordigers van de het meest bij het conflict belangheb- oende organisaties te houden, zoo mogelijk te- gelijkertijd met een conference met de Inter nationale Mijnwerkersorganisaties. Nederlandsche visch op de Londensche markt. Het bestuur van de Vereeniging van ree- ders van visschersvaartuigen te ljmu den heeft zich schriftelijk tot de IJmuider Federa- tie en den Centralen Bond van Transportar- oeiders gewend met het verzeek of beide or ganisaties erin toestemmen, dat Nederland- sche treilers hun visch te Londen aan de markt brengen. Beide organisaties hebben zich.tot de Internationale Transportarbeiders- federatie gewend, welke organisatie zich tele- grafisch tot de Engelsche vakvereenigingen om inlichingen gewend heeft. Wij lazen gisterochtend in de Tribune (comm.): „Het presidium heeft in zijn vergadering van 2 Mei besloten, dat in afwachting van een meer algemeene regeling, elke partijge- noot 5 pet. van zijn loon stort in'het steun. fonds van de partij. JDe afdeelingsbesturen zorgen er voor, dat elken. Maandag het bedrag aan het parrijbe- stuur wordt afgezonden, waarna het telkens in De Tribune verantwoord wordt". Het blijkt nu, dat er een rege! van het be- richt" uitgevallen. Het geldt een steun- fontfe ten bate van de stakende mijnwerkers in Engeland. MEIKEVERJACHT LANGS DE MAAS. Evenals voor drie jaar wordt door schooljeugd in Sittard, naar men aan Telg. meldt, in verschillende dorpen langs de Maas een ware jacht gemaakt op meikevers Hier en daar heeft de jeugd zelfs vrij van school gekregen om de bruine kevertjes te vangen. Om de drie jaar namelijk komt gewoonlijk een meikeverplaag voor. Deze beestjes leggen dan eieren, welke drie jaren noodig hebben om de verschillende stadia te doorloopen tot zij zelf weer als meikever hunne eieren leg gen. Door geregeld jacht op de beestjes te ma- ken, hoopt men dat op den duur het aantal belangrijk zal verminderen. Het asllnnapceuu van APOTHEKER BOOM geeft bij inatfcaning direct verlichting bij asthma en daaruit voortkomende Borstbe- nauwdheid en Borstbeklemming. Verkrijg- baar in de meeste Apotheken en Drogistwin- kels h 1.25 per groote gesloten biikken do os. DIEFSTAL VAN DIAMANTEN. Zaterdag j.l. kwam mevr. Van V., die ver- blijf hield in een pension aan de Looiaan te Apeldoorn, tot de ontdekking, dat uit een kastje, staande in haar slaapkamer, twee dia- m an ten kruisen ter waarde van J 4000 ver- dwenen waren, terwijl haar geldbeurs diie er bij lag, was gelegd. Van den diefstal is aangifte bij de politie gedaan. Vermoed wordt, dat twee personen oij dezen diefstal betrokken zijn, die Zaterdag- morgen, tusschen half twaalf en twaalf uur zich bij de villa vertoond hebben. Een van hen beide bij de villa aan, en vroeg om een glas water. Verondersteld wordt nu, dat terwijl aan het verzoek voldaan werd, een tweede man door het openstaande lage raam de slaapkamer van mevr. Van V. onmiddellijk naast den hoofdingang gelegen, is binnenge- stapt en zijn kans waargenomen heeft Het kastje, waarin de kostbaarheden geborgen waren, is met een gewonen sleutel geopend- teekenen van braak of van geweld waren er niet aan te ontdekken. Een met diamanten be- zette broche heeft men onaangeroerd pe'aten. Vermoed wordt, dat de dieven meer of min der met de aangelegenheden van het pension bekend waren. Mevr. v. V. was tegen inbraak verzekerd. ONDER COMMUNISTEN. De heer van Burink, aldus schrijft de N. R. Crt, die blijkbaar ,weer eens voor een en- kelen keer in De Tribune mag schrijven, meldt hi de door hem eertijds verzorgde Rotter- damsche rubriek van het partiiorgaan aan de leden der oude, geschorste afdeeling Rotter dam der C. P dat „de brieven uit Moscou" thans „in ons bezit" zijn en de geschorsten zich dus nu zullen hebben „uit te spreken." In overleg met de vertegenwoordigers der E. K. K. J, was oe vergadering daarvoor vastgesteld op 7 Mei. Dit beteekent, dat de geheime kabinetsor- ler, waarbij het hoogste partijbestuur te Mos- kou in een door het presidium der Holland- eche Communistische partij geheim gehouden brief aan dat presidium had opgedragen ille genomen schorsingsbesluiten van be stuurders en leden der afdeeling Rotterdam op te heffen en het oude afdeelingsbestuur (dr. v. Ravesteyn, G. v. Burink c.sin zijn functies te herstellen, althans aan de betrok- kenen is overgelegd. Gepubliceerd is de brief echter nog steeds niet. De kabinetsorder is nog steeds geheim. Maar zoo veel water heeft het tegenwoordige partijbestuur in zijn wijn rnoeten doen, dat de brief (of brieven) nu al thans aan de betrokkenen blijkt te zijn over gelegd. Zoo tegen het op handen zijnde congres aan, zullen de vertegenwoordigers der E. K. K. I. het partijbestuuT ook een klein beetje aan democratic hebben willen laten doen. KERKDIEF OP HEETERDAAD BETRAPT. Herhaaldelijk werden in den laatsten tijd te Maas-.richt in bijna al e kerken de offer- blokken opengebrc-ken. Zondag stelde zich de recherche m de St. Josephskerk verdekt op in een biechtstoel. Na eenigen tijd, toen de kerk geheel leeg was, kwam een 14-jarige jongen binnen. Nadat hij overal goed had rondgekeken, brak hij met een beilei een ou fcrblok open. Toen de rechercheur voor den dag kwam, liep hij, volgens de Telg. meldt, weg, maar weldra vverd hij gevat. Het is de 14-jarige J. J. S., die reeds niet minder dan 9 kerkaiefstallen heeft bekend FL is al eerdd voor een dergelijk feit gestraft. DE ZAAK-GEELKERKEN. Tijdens haar z:tting heeft de Buitengewo- ne.Synode te Assen besloten een „Open brief aan de Geref. kerken in Nederland" te rich- ten. De commissie, bestaande uit de heer en ds. C. W. E. Ploos van Amstel, prof. dr. J. Ridderbc-s en dr. J. Thijs, die in opdracht had dezen brid op te stelkn, is dozer dagen met haar arbe:d gereed gekomen, zoodat gisteren bij J. H. Kok te Kampen genoemde „Open Brief" het licht zag. Hij beslaat rui-m 35 pa- gina's druk, groot formaat en is namens de Synode onderteekend door het Moderamen: ds. K. Fcrnhout, praeses; ds. H W Laman, assessor; dr. K. Dijk, assessor; dr. G. Keizer, scriba; en ds. J. P. Klaarhamer, scrifca. In een voorwoord wordt uiteengezet, waar- om de Synode het noodig geoordeeld heeft, een Open Brief tot de kerkeraden en de leden der Geref. kerken te riehten. „A1 kan de zaak-dr. Gee! kerken bekend geacht worden", zoo wordt gezegd, „toch bestaat ei' omtrent deze zaak niet weinig misverstand, niet al- leen buiten, maar ook in de Gereformeerde kerken. Waarom bet ging, is velen nog niet geheel duidelijk. Daarom wil de Synode trachten dit duidelijk te maken, opdat alle le den onzer Kerken zich een juist oordeel kun- nen vol men over het standpunt, door Dr. Geelkerken en dat, door de Synode ingeno- men. Niet alieen echter is het noodig, oveT de leerstellige zijde der zaak nadere ophelck- ring te geven, maar bij menigeen, die het in leerstellig opzicht wel met de Synode eens is, bestaan evengoed als bij anderen bezwaren tegen de handelwijze, door de Synode ge- volgd. Daarom wil ook over deze handelwij ze de Synode gaarne de leden onizcr Kerken inlichten opdat zoo mogelijk deze bezwaren weggenomen worden." De inhoud van den brief is in drieen vr- deeld. Allereerst wenscht de Synode aan te toonen, dat het standpunt van Dr. Geelkerken in 'ake Genesis 2 en 3 beslist onjuist geacht moet worden. In de tweede plaats, dat de on- juisthcid van zoodanigen aard is, dat van Dr. Geelkerken moest worden geeischt, dit standpunt prijs te geven Terwijl in de derde plaats de Synode daaraan enkele opmerkin- gen ter rechtvaardiging van de wijze, waar- op zij in dezen jegens dr. Geelkerken en den kerkeraad van Amsterdam-Zuid heeft ge- handeld, toevoegt. VBR'K EERSONGELUKKEN IN DEVENTER. Bij Deventer hebben gistermiddag ernstige motor- en autobusongelukken plaate gehad. De solid G. Elders uit Heeten reed bij het passeeren van een vlotbrug bij den Zand- beltermolen over het Overijseisch kanaal te water, na eerst tegen de brug td zijn gebotst. De man kreeg een schedelfractuur en een armbreuk en is in ernstigen toestand naar het St Josephgesticht te Deventer vervoerd. Gistermiddag kwam een gezelschap per autobus van een begrafenis, om zicn naar Raa-lte te begeven. Bij het krankzinnigenge- sticht Brinkgreven brak van het voertuig, eigendom van W. G. K8tterman te Raalte, de vooras, waardoor de bus tegen een boom liep. De passagiers slingerden uit den wagen op den weg en werden alien min of meer ge- wond; een der passagiers is in ernstigen toe- stand naar het St. Josephgesticht te Deven ter gebracht. KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. De chef van het Militair Huis en de groot meester van het Huis van de Koningin maken bekend, dat H.M tijdens haar verblijf in de hoofdstad van 29 Mei tot 4 Juni a.s. zich voorstelt; 1. te on<tvangen de in de provincie Noord- Holland in garnizoen liggende officieren en verdere militaire autoriteiten, zoomede de in deze provincie gevestigde civiele autoriteiten, colleges, corporaties en vereenlgingen, als- mede particulieren in d'e provincie woonach- tig of aldaar hun werkkring, hebbende, welke het verlangen te kennen geven om aan H M. hun opwachting te maken of aan H. M. te worden voorgesteld of dank te betuigen. 2. aan hen,'die bepaalde redenen' hebben om aan de Kor.lngin belangen van persoon- lijken aard of die van een door hen vertegen- woordlgd lichaam voor te dragen. een en an- der voor zoover betreft in Noord-Holland ge vestigde lichamen en personen, daartoe gele- genheid te verstrekken. In het koninklijk paleis te Amsterdam zul len van Woensdag 5 Mei tot Dinsdag 11 Mei a.s. lijsten te inschrijving gereed liggen. Aan de ingeschrevenen zal worden oerich't, wanneer aan hun verlangen zal worden ge volg gegeven. De dames, wonende in de provincie Noord- Holland, die haar opwachting wenschen te maken aan H. M. de Koningin of aan H M. wenschen te worden voorgesteld, worden uii- genoodigd zich daartoe schriftelijk aan te melden voor Zaterdag S Mei, met opgave van volledig adres, bij de dame du Palais van H. M. de Koningin te Amsterdam, me- vrouw van LoonEgidius, Keizerskracht 672 Mevrouw van Loon zal te haren huize op Dinsdag 18 en Woensdag 19 Mei van 3—5 uur ontvangen. Evenals verleden jaar, hoopt H.M. ook dit- maal een avondfeest ten paleize te geven. ONWETTIGE BEVOEGDHEIDS- VERLEENING OP GROOTE SCHAAL AAN TANDTECHNICI. Van verschillende zijden, zegt de N. R. Crt. ontvangen wij betrouwbare inlichtingen over de toenemende beroering, die er zoowel in kringen der tandartsen als in die der zelf- standig gevestigde tandtechnici heerscht over de wijze waarop naar het thans blijkt onder minister Koolen's interregnum het Departe- ment van arbeid volkomen in strijd met let ter en geest van de betrokken wet aan eeni- ge honderden tandtechnici de bevoegdheid verleende tot het blijven toepassen van de „volletfige tandprothese". Zoowel van genees- kundige als van tandheelkundige zijde heeft men zich indertijd met hand en tand verzet tegen het betrokken wetje, dat ten doel had „eenige" tandtechnici, die in 1913 zelfstan- dig de tandprothese als ba'oep toepasten en (in het buitenland) „gediplomeerd" waren een bevoegdheid te verleenen die moeilijk te om- schrijven bleek. De schatting van het aantal dergenen die onder de wet zouden vallen vari- eerae tusschen „eenige" (minister Aalberse), en 10—30 (de Vereeniging van zelfstandig gevestigde tandtechnici en de Tandtechnische Vereeniging). Ook de Kamerleden die prin- cipieele bezwaren opperden (o.a. de heer Dres- selhuys, mevr. de Vries-Bruins) eischten bij- zonder waarborgen. Enkele bezwaren nam de minister weg om een belangrijke wijziging aan te brengen, waardoor hei aantal nog verder beperkt werd (in de Kamer werd van 5 a 10 gelukkigen gesproken). En zoo kwam de wet tot stand. Thans blijkt, naar het blad meldt, dat mi nister Koolen een paarhonderd bevoegdheid- jes verleend heeft en dat op een dusdanige wijze dat allerwegen van diplomazwendel wordt gesproken. EEN N1EUW WEEKBLAD. De heer Simon A. Maas te's Gravenhage heeft een circulaire doen verspreiden waarin hij steun vraagt voor het uitgeven van een weekblad, dat het middel zal rnoeten zijn, om buiten alle vereenigingen om, (bedoeld zijn het Genootschap voor Opbouwende Staafkun- de), de Staatspartij voor Volkswelvaart, het Verbond van Actualisten, het Vaderlandsch Verbond, de Nationale Unie e.a. „die welis- waar uitingen zijn van een veelzijdig gevoel- de behoefte aan dieper en nieuwe beginselen- kennis, van een niet te onderdrukken drift om door te dringen tot de ons maatschappelijk leven beheerschende waarheden, wier kennis ons moet voeren tot dragelijker toestanden") te komen tot het brengen van meer methode, continufteit in het critisch en opbeuwend stre- ven naar regeneraten van den volksgeest, naar reorjanisatie van onze volksgemeen- schap." STOPZETTING VAN DE HONGAARSCHE KINDERACTIE. Het Tweede Kamerlid Bomans heeft den minister van justitie de volgende vraag ge- steld: Is het waar, dat de eerlang fe verwachten stopzetting van de Hongaarsche kinderactie te wijten zou zijn aan de Nederlandsche re- geering, omdat deze den te duren eisch stelde van een Nederlandsch visum op de Hongaar sche paspoorten? Het lijk van den sedert 11 April ver- misten 8-jarigen Leendert Hartjesveld uit Gorinchem, is gisteren uit de haven aldaar opgehaald. Gisternacht is de winkelbehuizing van A. v. d. Berg te Stadskanaal (Wdoor on- bekende oorzaak afgebrand. Het huis werd bewoond door A. Kok. Alles was verzekerd. In den bewakingskifng TerapelSchco- n beek zijn gisternadif op onbekend geble- van sinokkelaars 20 Liter spriei in beslag ge nome n, die uit Duitschland was ingevoerd. Froyinciaal JNieuws UIT AKERSLOOT. Het mond- en klauwzeer breidt zidi in deze gemeente nog geregeld uit. Reeds doen zich 4 gevallen voor. Hoofdzakelijk zit het onder het vee dat op de laatstgehouden vee- markten is gekocht. UIT SCHAGEN. In plaats van op Donderdag 13 Mei (He mclvaartsdag) zal de Schager"markt gehou den worden op Woensdag 12 Mei. UIT URSEM. - Gistermorgen circa eli uur vlogen enkele vliegmachines boven deze gemeente, komende van Soesterberg en op weg naar de Kooi Een van deze machines. No. 118, bestuurd door den onderofficicr C. J. v. d. Hulzen, uit Bussum. bleek niet in orde. De machine maakte verschillende schom- melende bewegingeu, koesterde boven den polder Urscm en na een kort oogenblik zag men het toestel dalen. Dc aviateur zocht blijk baar naar eei geschikt landingsterrein, wat voorwaar geen gemakkelijke taak bleek, daar een landing in de weide. waai veel vee liep wellicht zeer lastig bleek. Dc machine daalde toch op een weiland. vloog door zijn vaart over een bretde sloot waardoor de wielen van het toestel den gfond even te vroeg raak- ten, zoodat de machine met den kop in de bouwerij terech: kwam van den heer C. Koppes uit Ursem. De stalen krukas were door den val geheel verbogen en de propellor mankeerde niets. Het onderstel van de ma chine werd deerlijk gehavend en getieel in de vkugels teruggedrukt, terwijl de wieten wer den verbocen en de buitenwanden van het toestel op verschillende plaatscn werden be schadigd. Even daarna vie! de machine plat neder juist op de wal. De'aviateur stapte heel kalm uit de machine en uitte zijn spijt dat zijn toestel niet een meter verder was geland, daar wellicht groote schade aan de machine zou voorkomen zijn. Rijks- en Gemeente- Pulitie waren spoedig ter plaatse en onmid dellijk werd naar Soesterberg geteletoneerd, daar het toestel moet worden gedemonteerd Het bleek, dat de motor had geweigerd. Zelmjjxend Bskrrtee! Voor winkelier- HAAS, Alkmaar. Gross. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Woensdagmiddag is op den onbewaakten Spoorwogovergang nabij Barneveld, waar oeilangs een doodelijk ougeval heeft plaats gehad, weer bijna een auto door den trein verpletterd. Eerst op het allerlaatste mo ment bemerkte de chauffeur den aankomen- den sneltrein, doch gelukkig had hij iegen- woordigheid van. geest genoeg om het stuur plotseling om te rukken, tengevoige waarvan de wagen tegen een hek opbotste en zwaar beschadigd werd, doch waardoor hij zijn le ven had gered. KORTF BERICHTEN. Te Eesveen, bij Steenwijk is Dinsdag een ongeveer achtjarig zoontje van de wed. Groen aldaar door een zwaar beladen melkwagen overreden en op slag gedood. Het Weekblad aer directe belastingen, invoerrechten en accijnsen deelt mede, dat het algemeen bestuur der Broederschap van ont- vangers op audiSntie is geweest bij den minis ter van financien, waarbij diverse onderwer- pen werden besprokea De deelnemers aan het 6e Nederland sche binnenscheepvaartcongres, dat vandaag en morgen te Groningen wordt gehouden, zijn gisteravond officteel ten stadhujze ont vangen en in de raadszaal door burgemeester jhr. mr. Bosch van Rosenthal verwelkomd. De doch ter van.markies Maestri Moli- nari de Me+'one, gezant van I talis te's Gra venhage, heeft Zondag twee fascistische vaan dels uitgereikt aan oe Italiaansche fascitti- sche groepen te Rotterdam en's Gravenhage. Otten Logemann, De Roos Ove- reynder, Meischke Schmidt, P. G. Buskens en Granpre Moliere, Verhagen Kok, ar- chitecten te Rotterdam, hebben zich, na ken- nismaking van het plan Groot-Amsterdam, althans van wat daarvan in dagbladen, tijd- schriften en elders is gepubliceerd met bezwa ren tot den raad der gemeente Amsterdam ge wend. De theologisehe school der Jezuieteiten- orde te Valkenburg wordt verplaatst naar Frankfort aan de Main. Het 40-jarig bestaan van Verkade's Fa- brieken is gisteren te Zaandam onder groote deelneming van de bevolking gevierd. Rijkspresident von Hindenburg kwam gistermiddag te Hamburg aan, waar het p-u- bliek hem geesfdriftige ovaties bracht. He denavond houdt hij eene rede, we'.ke draad- loos zal worden verbreid. - In dc vijver van de voormalige bruin koolontginning Bergerode is Maandagavond het 11-jarig zoontje van den heer de V bij het visschen te water geraakt en verdronken. Te Enter is Maandag een vierjarig meisje door een autobus overreden en gedooa. Door onbekende oorzaak is Woensdag- nacht de woning van Eylers te 's-Heereaberg totaal afgebrand UIT FGMOND AAN ZEE. A.s. Zondag hcrdenkt de Oud Katbolieke gemeente alhier den dag. waarop voor 40 jaar het huidige kerkgebouw gewijd werd. De opbrengst van den verkoop van de Emmablocm bedraagt f 157.94'A. UIT KENNEMERLAND. De geweldige dating van den prijs der spt nazie op de markt is Vrijdag gekomen. net kon ook niet andexs, want alles werkte hier vocr mee. Het weer ('t was bijna warm) en groote aanvoer en't product niet in conditio zoodat de handel koude beenen" heeft en de fabrieken ook gereserveerd koopen. Maandag betcr wear, 't was koud en klei- ner aanvoer en de prijs herstelde zich onmid dellijk. In Beverwijk was de prijs der spinazic weer 0.60 a 2, alzoo een uitstekende prijs. Toch valt de spinazieteelt niet mee, warn er is op vele tuinen veal „wolf" in het gewas en dan is het vrijwel waardeloos. De aanvoer van sla was ook wee groot en de prijs moest noodig zoo wezen. De prijs varieerde van 2,50 tot 7, een enkele uit- zondering iets hooger Postelein is tot heden gewild en als't weer koel blijft, zal 't wel lodoopen, krijgen we echter wannte, dan zal de prijs zeker kelde ren. Tot heden is de prijs, J 1,10 tot 1,80, vrij hoog. De aanvoer van asperges begon de vorige wee:,- groot te worden, "want met wannte „loopt" asperges vlug en dit is gewenscht, want't is betrekkelijk een korten tijd dat hiervan geprofiteerd kan worden; de prijs was 60 a 80 voor lste soort en 35 a 50 voor 2de soort. Dc prijs van bloemkoo'. is lang blijven staan, doch Vrijdag en Maandag is de da- ling gekomen. Tot heden was de prijs onge veer 40 a 45, doch deze prijs bleef alleen voor lste soort; 2de soort en hiervan kwam een beduidend kwantum liep terue tot 15 a 25 per 100 stuks. Rabarber is steeds gewild, hiermede tna- ken de tuinders goede zakende prijs, 8a 20 per 100 bos, is buitengewoon hoog. Witlof wordt aangevoerd in steeds kleiner kwantums, niettemin is er goedc vraag, de prijs beweegt zich tusschen 30 f 44 per 100 Kg. De overige aanvoer onveranderde prijzen. AKERSLOOT. - (Aprli). Geboren Johanna Alberdina, d. van F. P. Starames en T. IJff. Pctrus Johan nes. z. van J. Balvers en E. M. Dekker. Petrus Jacobus, z van J. Swart en J. M Blankendaal. Neeltje, d. van J. Blokker en B. Bruin. Johannes Mattheus, z. van L. P. Groot en J. Swart. Overleden. Reinier Kaptein, 47 jaar. UIT NOORDSCHARWOUDE. De excurs.es naar het Westland zijn niet van de lucht. Dinsdag waren het een aantal tuinbouwers, leden van de L. T. B., die per autobus een reisje naar het Westland maak ten. Het weer was gunstig. Behalve de veilin- gen te Loosduinen werden ook bezochi de plaatsen Poeldijk en Naaldwijk. UIT SINT PANCRAS. Dinsdag werd door de leden der tuinbouw- cursus een excursie naar het Westland ge maakt, om het dezen winter geleerde, aldaar in de praktijk te aanschouwen. Daartoe wer den een aantal kweekerijen bezocht, waar men zich toelegde op speciale culturen. Te- vens werden een paar veilingen bezocht, waar in het bijzonder de verpakking de aan- dacht trok. Echter moesten ook daar minder eerlijke praktijken worden geconstateerd Om 6 uur vertrokkea. was't ongeveer 11 uur, dat men hoogst voldaan en in opgewekte stem ming weex' tliuis arriveerde Dat de tuinbouu vereeniging met het oog op een mogelijlce cultuurwijzigmg in deze streek, nogal sym pathise staat tegenover deze excursies, blijfcr wel uit het feit. dat een flinke subsidie hier- aan werd geschonken. Geboren: Anna, d. van Abraham Smit en I finke van der Werff. Pieter, z. van Pieter Koss- n en Trijntje Slijkoord. Cornelis, z. van Jacob deWit en Trijntje Groen. Tijs, z. van Pieter Nierop en Maar- tje Jonker. G e t r o u w d Gerrit Leegwater Neeltje Tromp. en UIT WINKEL. Door versch'ilende bewoners van de Moer- beek en den Nieuwenweg, behoorende tot de bevolking der gemeente Barsinprerhorn, Nieu we Niedorp, Oude Niedorp en Wtnkel worden pocineen aangewend om in dat gedeelte wa- terleiding te krijgen, en hebben zich met een adres gewend tot het P. W. N. en tegelijl met een adres aan de Raden der betrokken ge- meenten om aan hun verzoek steun te verlee nen. UIT SCHERMERHORN. Dmsdagavond had de aanbesteding plaafe voc>r het bouwen van een woojihuis voor mej. de wed. M. Smit-Leegwater. Ingeschre- ven werd ate volgt: J. Ruijter 4160; G. Borsjes 4124; S. Kan f 3939; J. van de Cappelle f 3452; D. van Diepen 3290; R. Loods 3165. De begrooting was 3200 De gunning werd aangehouden, Geboren Petrus. z. van Jacob Blank en Cornelia Catharina Oud. Getrouwd Simon Hinke te Berkhout en Jacoba Jonk alhier. UIT BERGEN. Niet de heer Bruin vcrhoogde bij den af- slag van de villa's van park ,.Meerwijk" het bod op No. 14 „De Klopper" met 500, doch de heer Fillet, makelaar alhier. 39 17S 586 860 1311 1560 1772 2025 2092 2.513 2743 3249 3414 3798 4166 4348 4589 4730 4934 o258 5586 5794 6077 6431 6672 6881 7091 7216 7420 7557 7701 7868 8110 S338 866S 9004 9224 9412 9659 10072 10178 10656 10816 11138 11291 11511 11971 12327 12698 12937 13169 13385 13550 13862 14122 14464 14666 15120 15315 15669 15905 16232 16471 16761 17102 17444 17770 18070 18264 18546 18668 18767 18895 19136 19463 19581 19791 20040 20337 20503 20672 20823 44lste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 5 Mei. 4de klasse 3de lijst. Prijzen van 65,—. 67 277 591 878 1321 1578 1822 2040 2160 2590 2802 3324 3427 3854 4223 4353 4637 4743 4959 5351 5634 5805 60S6 6473 6723 6962 7109 7260 7424 7579 7728 7893 8150 8555 8720 9020 9270 9421 9661 10090 10197 10749 10850 11140 11367 11525 1208S 12412 12738 12956 13224 13445 13613 13973 14140 14499 14963 15124 15386 15698 15946 16262 16517 16850 17338 17506 17997 18097 18285 18565 18671 18772 18966 19272 1948-1 19641 19798 20124 20374 20573 20682 20848 77 476 648 1014 1335 1607 1839 2055 2194 2606 2879 3356 3446 3859 4230 4397 4663 4763 5011 5415 5714 5895 6230 6497 6738 6968 7176 7299 7427 7601 7766 7980 8157 8569 8812 9049 9273 9436 9723 10097 10269 10769 10942 11179 11376 11641 12093 12433 12788 12985 13282 13460 13726 14053 14213 14500 14996 15143 15521 15755 15979 16275 16566 16942 17341 17545 18026 18100 18412 18608 1S695 18842 1S987 192S1 19490 19675 1 <>832 201S! 20379 20577 20738 20984 96 484 712 1016 1400 1637 1874 2062 2223 3617 2885 3369 3560 4013 4241 4531 4671 4766 5032 5509 5741 5921 6241 6498 6742 6989 7185 7310 7441 7652 7767 SO07 S301 8574 8834 9117 9325 9504 9783 10126 10497 10783 11017. 11189 11387 11768 12151 12494 12808 13003 13283 13536 13810 14076 14262 14547 15036 15227 15561 1.5769 16072 16307 16683 17009 17356 17667 18036 18102 18459 18625 18696 18862 19037 19323 19401 10603 19849 20196 20399 20580 20752 145 494 746 1131 1459 1642 1938 2070 2396 2671 3069 3377 3628 4082 4301 4539 4681 4S49 5039 5513 5775 5991 6288 6594 6743 7023 7194 7331 7466 7659 7790 8016 8311 8575 8886 9146 9335 9565 9799 10158 105CI 10803 11101 11206 11420 11874 12161 12574 12884 13008 13319 1.3537 13822 14093 14390 14557 15113 15239 15638 15794 16148 16335 16603 17019 17364 17701 18040 18136 1S465 18631 18706 18875 19047 10.383 19507 1960.5 19906 20216 20438 20608 20T58 172 548 747 1206 1469 1766 2003 2060 2427 2728 3154 3-100 3719 4163 4328 4550 4683 4871 5071 5519 5787 6049 6355 6612 6847 7084 7195 7356 7539 7663 7797 8063 8323 8579 8924 9198 0391 9577 9814 10176 10650 10812 11109 11277 11473 31905 12223 12653 12929 13066 13331 13538 13S3I 14096 14407 14637 15114 15304 15651 15901 16196 16421 16624 17074 17401 17740 18063 18217 18474 18638 18736 18876 19107 19447 19630 19715 19951 20270 20430 20646 20793 4de klasse, 2de /05. lijst. No. 704 nioct znti

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6